Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52151) #51736960 válasza #73959936 (#52144) üzenetére


#51736960
törölt tag

szia,

update service ki van lőve...

(#52152) szabonagyur válasza Clodovicus (#52145) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak azt nem írtad meg, hogy milyen is az az új gép... nem minden új gép jobb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52153) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, van egy kis problémám, hátha tudtok segíteni. A monitorom natív felbontása 1440x900. Van egy játék a gyereknek (Star Stable), ami úgy jön be, hogy el van tolva jobbra, és felfelé, úgy, hogy kilóg a képből, balra és lent pedig fekete sáv van. Ha átállítom 1024x768 ra a felbontást akkor jól jön be a játék, csak persze minden más csúnya.
Nincs erre valami megoldás, hogy ne kelljen állítgatni a felbontást?

-

(#52154) szabonagyur válasza 7Sony7 (#52153) üzenetére


szabonagyur
félisten

A monitoron valszeg van egy Auto gomb, nyomd meg amikor gond van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52155) orc88


orc88
őstag

Üdv.
Ha telepíteném jelenleg is futó Windows 10 rendszerről a Windows 7-et "Upgrade" lehetőséggel, akkor az megtartaná a programokat? Rendesen lefutna a telepítés?

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#52156) szabonagyur válasza orc88 (#52155) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Van Win10 téma. Amúgy ha frissíted minden marad ami kompatibilis, erről ad leírást is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52157) orc88 válasza szabonagyur (#52156) üzenetére


orc88
őstag

Azért ide írtam, mert Win10-ről váltanék vissza, úgy h futó rendszer alól indítom el a telepítőt, Upgrade lehetőséget választva (ami elvileg meg tartja a dolgaimat) Viszont nem vagyok benne biztos, hogy ez az Upgrade visszafelé is működne (Win10-->7). :F

[ Szerkesztve ]

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#52158) szabonagyur válasza orc88 (#52157) üzenetére


szabonagyur
félisten

Miről beszélsz? Upgrade amikor felfele frissítesz, újabb OS-t kapsz a végén.

A kérdésed továbbra is Win10 téma, a gépházban a Windows Update részen kell lennie visszaállásnak, ha megvan a Windows.olda mappa.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52159) orc88 válasza szabonagyur (#52158) üzenetére


orc88
őstag

Vágom, hogy Upgrade-el felfele frissítek :DD , de pont ezért kérdem, hogy nem-e működne a dolog visszafelé, mert jelenleg nincs lehetőségem mindent lementeni. :( Más lehetőség pedig nem nagyon jutott eszembe. De felteszem a kérdést Win10 topikban is. Mindenestre köszi.

Szerk.: Nincs Windows.old mappa, mivel clean install volt.

[ Szerkesztve ]

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#52160) szabonagyur válasza orc88 (#52159) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elolvastad amit írtam? Gépházban a WU fülön ott ami neked kell....

#52159) orc88: akkor nincs mire visszaállnod, Win10-et meg nem frissítheted Win7-re, ha Win7 kell nulláról kell kezdeni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52161) DS39 válasza orc88 (#52159) üzenetére


DS39
nagyúr

ha egy hónapnál nem régebbi (úgy rémlik van ilyen limit) a frissítés, akkor visszaállítja szépen a régi rendszert.

ja, hogy clean install volt, akkor miről beszélünk? :D
megy szépen fel a Win7 is így, tisztább szárazabb érzés. :K
régi rendszerre "frissíteni" szerintem technikailag nem tudsz, mert a 10 profil és egyéb beállítások, nem kompatibilisek a 7-tel. (csak fordítva ugye)

[ Szerkesztve ]

(#52162) alfiboy válasza alfiboy (#52142) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Megoldódott a problémám, megcsináltam újra a telepítőt.
Másik gépen miért volt jó, rejtély.
:F

...

(#52163) orc88 válasza DS39 (#52161) üzenetére


orc88
őstag

Igen, ettől féltem. Reménykedtem, hogy van valami kis kapu amivel megoldható.
De már tűzök is innen, nem akarom szét offolni a topikot :DDD

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#52164) 7Sony7 válasza szabonagyur (#52154) üzenetére


7Sony7
addikt

Próbáltam, de sajnos nem hozza helyre.

-

(#52165) dzso22


dzso22
senior tag

Üdv mindenkinek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Nemrég telepítettem egy asztali gépet jogtiszta win7-el.
De bármit csinálok nem hajlandó frissíteni.
folyamatosan fut a frissítések keresése de csak keres,és eközben 50%-ban terheli a cpu-t és 100%-ban a memóriát lefoglalja.
A futó folyamatok között az egyik
svchost.exe azon belül pedig a Windows update terhel.
Találtam neten egy két leírást mit lehetne tenni de sajnos egyik sem segített.
Ami érdekes hogy friss telepítés után egy Windows update ügynök 7.6.7600.320 települt frissítésen keresztül,
amit nem jelzett csak a frissítési előzményekben találtam meg.
Aki tud erre a problémára megoldást nagyon megköszönném ha segítene :R

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#52166) jeni


jeni
félisten

Üdv!

Mi lehet itt a gond?

MSi Z68 GD65 G3 alaplap esetén az a gond,hogy pár napja a Win7 64bit Pro rendszerről váltottam Win10 64bit Pro-ra. Sajnos a Win10-nél LAN problémám volt ott jelzett sárgásan,de nem tudott kapcsolódni. Megfelelő drivereket meg nem találtam hozzá (azóta van-e javulást azt nem tudom?). Vissza álltam a Win7-re és a gondom meg az,hogy a képen is látszik,hogy az USB vezérlés nem mennek rendesen. USB 3.0 nem kapcsolódik,Az elől az USB 2.0 csatira szintén nem kapcsol fel rá. A drivereket újra telepítettem,de csak addig lesz jó míg vissza nem kapcsolóm a gépet.
Miért nem jegyzi meg a korábbi állapotot? Az óra megy,a többi beállítás nem vész el, és ezért gondolom a gomb elemnek semmi köze,mert az tudtommal a BIOS-al van kapcsolatban.
Mely driver lehet a ludas? Esetleg verziót melyiket kellene fel raknom?
Nincs kedvem a Win7 -t újra húzni.

Amire még gondolhatok még a hibaforrásra az a előlapon levő MODE COM CR-109 USB 3-0 kártya olvasó.

Ugyanis annak USB 3.0 csatija van ami vissza lett alakítva egy USB 2.0 átalakítóra és az a JUSB1-re csatlakozik. Van ennek köze a dolognak? A JUSB4 pedig a laphoz kapott MSi hátsó USB 3.0 bővítő 2csatis van rádugva,mivel hátul már nincs elegendő USB kapu.

(#52167) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Múltkor már kitöröltem azt a bizonyos két frissítést a win update-nél, ami erőlteti a 10-re való frissítést.
Most bekapcsolom a gépet, és látom, megint ott van az ikon a tálcán, hogy frissítsek 10-re...
Nálatok is jelentkezett ez? Hogy kell újra eltüntetni? :F

köszönöm!

(#52168) szabonagyur válasza default. (#52167) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win8.1 alatt igen, direkt úgy lett a gép újrarakva, hogy elrejtettem jó pár frissítést ami ehhez köthető. Erre e havi frissítéseket felraktam erre a rejtettekből eltűnt, majd megjelent a Win10 ikon...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52169) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Általam menedzselt pc-ben van 8 GB fizikai memória. Lapozófájlt ki lehet lőni? (Érdemes, ellenjavallt stb.?)

üdv.

.

(#52170) szabonagyur válasza Troy. (#52169) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Kilőheted, ha valaminek kell a lapozó majd úgyis meglátod.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52171) Troy. válasza szabonagyur (#52170) üzenetére


Troy.
addikt

Milyen programnak kellhet? Játékok?

.

(#52172) szabonagyur válasza Troy. (#52171) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nagyon változó, nincs erről lista.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52173) #51736960 válasza Troy. (#52169) üzenetére


#51736960
törölt tag

állítólag instabilitást okozhat egyes programoknál.
nálam is 8GB ram van, tehát nincs szükségem a lapozófájlra, de azért biztos-ami-biztos alapon beállítottam egy minimális méretet:
initial size: 512MB
maximum size: 5120MB

(#52174) Troy.


Troy.
addikt

Köszönöm nektek!

.

(#52175) rgeorge válasza default. (#52167) üzenetére


rgeorge
addikt

Igen, tegnapelőtt egy virtuális, tegnap egy valós Windows 7-en is előjött a korábban elrejtett KB3035583 frissítés, a valós gépen a már várta is, hogy elindítsam a frissítést. (Azt persze nem tudhatta, hogy két másik, 8.1-es eszközön már frissítettem, de ezen a valós gépen dolgozom, és többek között az XP Mode miatt sem tudom frissíteni).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#52176) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Nem tud valaki olyan Win7 Home Premium telepítőt amiben vannak integrálva már frissítések? Van kulcsom a laptophoz, de most ahogy formáztam a HDD-t és telepítettem újra a Win-t, feldobott több száz frissítést, de aztán vmelyiknél megakadt és már hosszú órák óta csak állt 88%-nál semmi nem történt, muszáj voltam kinyomni :F Csak most meg nem indul el, azt írja ugye, hogy a frissítések konfigurálása nem sikerült és módosítások visszavonása történik. Csak most meg itt áll és pörög, de semmi nem történik :(
Ezért szeretnék egy olyat telepíteni, ami már magával felrakja a viszonylag frissebb frissítéseket, ha van ilyen. :R

(#52177) adika4444 válasza acsati (#52176) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

oprend.hu vagy dirtywindows.hu-n találhatsz ilyeneket, vagy a p2p trackeres oldalakon, addig nem illegális ameddig nem aktiválod illegálisan, tehát simán beaktiválhatod az integráltat is a kulcsoddal.

üdv, adika4444

(#52178) acsati válasza adika4444 (#52177) üzenetére


acsati
aktív tag

Ó köszönöm! :)
Azért is bátorkodtam feltenni a kérdést, mert igazából van kulcsom, nem aktivátorral akarom aktiválni.
Köszi mégegyszer!

(#52179) default. válasza rgeorge (#52175) üzenetére


default.
őstag

Értem.. és mi lenne a "megoldás" erre, ha én csak azért is el szeretném tüntetni ezt az ikont?

(#52180) mis69 válasza default. (#52179) üzenetére


mis69
tag

Töröld a frissítést(a KB3035583-at)majd újraindítás után rejtsd el ha újra megjelenik.Ja és figyeld ha bármikor az elrejtés után megint bepofátlankodna hogy töltsd le.Én ott hibáztam hogy nem néztem meg mit akar frissítésként letölteni hanem automatikusan engedélyeztem.

[ Szerkesztve ]

(#52181) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Egyik barátom említette, hogy olvasott múltkor a neten egy cikket, amiben említették, hogy Win7/8-ra kijött egy olyan frissítés, ami a Win 10-hez hasonlóan elküldi minden tevékenységünket az MS szervereire, mint böngészés/billenytű leütés stb. Nem tudja valaki, hogy ez tényleg létező dolog? Meg ha igen, akkor melyik frissítés ez? Mert a haverom azt mondja, már nem tudja melyik cikk volt ez pontosan.

(#52182) premete válasza default. (#52179) üzenetére


premete
veterán

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\GWX]
"DisableGWX"=dword:00000001

Ezt add a registryhez.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#52183) user12 válasza Kal-El (#52181) üzenetére


user12
őstag

Szia,

Létezik...létezik:
[link]

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#52184) eax1650


eax1650
aktív tag

Sziasztok!

Néhány napja nagyon gyors lett a Könyvjelzők menüje! Szinte villanás alatt jelenik meg a menü és a menüben lévő mappák jobbra nyíló tartalma. Igen zavaró! Jóval higgattabb volt korábban! Lehet e vissza állítani?

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#52185) bucc


bucc
csendes tag

sziasztok

a win 7 nek van egy olyantulajdonsága ami számomranagyon zavaró
bármi fölé húzom az egeret kijön egy magyarázó szövegbuborék. pl. ha egy ikon felé huzom akkor ki írja a létrehozás dátumát vagy a progi helyét. vagy ha a tálcára le van húzva sok ablak és véletlenül föléjük húzom akkor is ki ír infokat és előfordul h ott felejti, szinte mindig. a tálca tulajdonságainál már néztem,de végül is az asztalon is csinálja.
van valami ötletetek?

(#52186) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Win7 Enterprise alatt is megjelenik a Win update ikon ha rejtés nélkül felrakunk minden updatet? Valaki megnézné? Ugyebár Enterprise-t nem lehet frissíteni újabbra, így elvben ikon sem lenne.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52187) Doky586 válasza szabonagyur (#52186) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szólni kell a cég rendszergazdájának !

(#52188) Kal-El válasza user12 (#52183) üzenetére


Kal-El
senior tag

Köszi!
Már le is pucoltam őket. Bár ezt a kettőt nem találtam meg a telepített frissítések között: KB3075249, KB3080149.

(#52189) szabonagyur válasza Doky586 (#52187) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mégis mire válaszoltál? Mert, hogy nem arra amit kérdeztem az is fix.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52190) ViZion


ViZion
félisten

ERRE valaki? Vagy van erre jobb topik? :U
Nekem is újra "előkerült" a korábban letakarított és rejtett win 10 update felhívós frissítés, fain... :((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52191) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem volna, hogy a partíciók gyökérkönyvtárában lennie kellene egy rejtett autorun.inf fájlnak?
Problémám a következő volt. Eltűntek a partíciók ikonjai.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\DriveIcons

A "DriveIcons" alatt nekem semmi nem volt.

Majd létrehoztam ezt:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\DriveIcons\C\DefaultIcon
és ezt:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\DriveIcons\D\DefaultIcon
Illetve az azonosító értékének ezt írtam be: C:\windows\System32\SHELL32.dll,8

Valakinek volna ideje megnézni, hogy egyezik-e a sajátjával. Üdv.

.

(#52192) premete válasza ViZion (#52190) üzenetére


premete
veterán

Regeditben letiltás után is előkerült?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#52193) ViZion válasza premete (#52192) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, én a frissítésekben rejtettem, de azt visszarakta, lejött a többivel megint.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52194) premete válasza ViZion (#52193) üzenetére


premete
veterán

Az kevés, amit az előbb írtam, azt add hozzá a registryhez. Mentsd el akarmi.reg néven és dupla kattal felmegy.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#52195) Doky586 válasza premete (#52194) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hibásan adtad volt meg. Ez kell bele, különben hibaüzenet jön csak.:

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\GWX]
"DisableGWX"=dword:00000001

(#52196) premete válasza Doky586 (#52195) üzenetére


premete
veterán

Nálam megy úgy, ahogy írtam:

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#52197) mezis válasza Troy. (#52191) üzenetére


mezis
nagyúr

"Olyan kérdésem volna, hogy a partíciók gyökérkönyvtárában lennie kellene egy rejtett autorun.inf fájlnak?"

Az ilyen file cserélhető adathordozókon szokott előfordulni. Van amikor azért, hogy egyből induljon a cserélhető adathordozóról (CD, DVD, PEN drive) egy program. Máskor meg vírust indít....

[ Szerkesztve ]

mezis

(#52198) Doky586 válasza premete (#52196) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

ha yes-t nyomsz azután ezt dobja:

a te formátumodban Win7-en.

(#52199) efi99 válasza bucc (#52185) üzenetére


efi99
senior tag

Ablakelemekhez: Vezérlőpult-Mappabeállítások-Nézet-Előugró üzenetek... pipa ki.

Get W10 app letakarító véglegesen:
http://blog.ultimateoutsider.com/2015/08/using-gwx-stopper-to-permanently-remove.html

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#52200) premete válasza Doky586 (#52198) üzenetére


premete
veterán

Igazad van, módosítottam:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\GWX]
"DisableGWX"=dword:00000001

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.