Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52751) zoo8800 válasza gabor7th (#52750) üzenetére


zoo8800
veterán

Semmi se jó :) ha az MS pénzért adná a frissítést, akkor meg azért menne a hápogás.

rip and tear, until it is done

(#52752) Doky586 válasza gabor7th (#52750) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tudtommal a w10 első éves koráig ingyenes csak az upgrade. Utána gondolom megszünnek ezen kínálgatások (zaklatások).. Úgyhogy már csak pár hónapot kell átvészelni..

[ Szerkesztve ]

(#52753) vlevi válasza gabor7th (#52750) üzenetére


vlevi
nagyúr

Arra utal, hogy a Windows Phone nem fogy, és amíg az emberek gépein nincs fenn a win10, addíg az alkalmazásbótból sem várhatnak semmi bevételt, illetve az ott lévő reklámok sem futnak.
Ördögi kör, mert amíg olyan semmilyen a store kínálata, addíg felesleges a win10, de amíg ennyire nem érdekel senkit a win10, addíg felesleges rá fejleszteni.

(#52754) Primary92


Primary92
senior tag

Megoldható az, hogy egy windowst tartalmazó merevlemezről merőben eltérő konfigurációval rendszeren bootoljak be?
Linuxon ez gyakorlatilag semmilyen akadályba nem ütközik. Itt lehetséges ez?

(#52755) Doky586 válasza Primary92 (#52754) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#52756) Habugi


Habugi
addikt

Üdv,

Rákényszerültem a másfél éves Win7 64-em törlésére és egy új telepítésére.. :(((

Két kérdésem lenne felétek, az egyik hogy normális-e az, hogy a WU cirka két órája be van akadva a "frissítések keresése" folyamat közben, normális-e hogy manapság ilyen lassú ?!

A második pedig az, kvázi WU még nem történt, létezik-e már valami összefoglaló/blog/egyéb, ami összefoglalná hogy tudom elkerülni azt hogy bármilyen Win10-re vonatkozó szutykot leszedjen (pl KB számlista..) vagy bármi egyéb hogy hosszútávon elkerülhető legyen a Win10-re való frissítési kényszere?!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#52757) Doky586 válasza Habugi (#52756) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem normális, de mostanában ez a megszokott dolog WU kapcsán..

Többi kérdésedre pedig a topikon való visszaolvasás lenne a jó ötlet..

[ Szerkesztve ]

(#52758) zoo8800 válasza Habugi (#52756) üzenetére


zoo8800
veterán

1, nem normális, de sokaknál előfordul, mostanában jellemző hiba az újratelepítéseknél.
2,
KB3035583
KB2952664
KB3075249
KB3080149
KB3021917
KB3068708

rip and tear, until it is done

(#52759) Habugi


Habugi
addikt

Nagyon kösz mindkettőtöknek! :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#52760) Primary92 válasza Doky586 (#52755) üzenetére


Primary92
senior tag

meglévő rendszerrel ne próbálkozzak?
Azt szeretném, hogy elinduljon natívan is, illetve VirtualBox-ból is.
Linux esetében ez tök jól megy. Egy SSD-n van a Linux, és a másik SSD-ről pedig a Windows indul. Ha többségében linux kell akkor Linux SSD-ről bootolok, ha csak néha, akkor elindítom a windowson a VirtualBoxot, és vígan megy a linux (fizikai meghajtó van felcsatolva).

(#52761) quailstorm válasza gabor7th (#52750) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Intel GMA X3100-on biztos jó lesz nagyon :U

(#52762) tixem válasza krealon (#52744) üzenetére


tixem
addikt

Még nem köszi a tippet, megcsináltam, de továbbra is fennáll a probléma. Végképp kifogytan a megoldási kísérletekből, lehet hogy megint újra kéne rakni a rendszert de nem visz rá a lélek, tekintettel arra, hogy egy vadiúj telepítés után jelentkezett a probléma.

Nem értem egyszerűen

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#52763) Sub-ZeRo válasza Doky586 (#52755) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egyszer tettem fel egy hasonló hulladék f&# valamit, de soha többé... Inkább egy érintetlen rendszer + a saját bevált programok...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#52764) quailstorm válasza Sub-ZeRo (#52763) üzenetére


quailstorm
nagyúr

de ez live OS
pendrive-ról fut, nem állandó használatra való

preinstallation environment

[ Szerkesztve ]

(#52765) Sub-ZeRo válasza quailstorm (#52764) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az nem változtat a helyzeten. Akkor is egy tákolt valami. Egyik ismerősöm használt ilyet, amit fel is telepített és csodálkozott, hogy instabil neki a rendszer... Nem vette a célzást hogy a rendszerrel van baj...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#52766) quailstorm válasza Sub-ZeRo (#52765) üzenetére


quailstorm
nagyúr

akkor mutass nekem egy Microsoft által csinált WinPE-t, ami többet tud egy notepadnál.

(#52767) Doky586 válasza Sub-ZeRo (#52765) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Egyik ismerősöm használt ilyet, amit fel is telepített"
Szóval te már láttál valakit aki hallott róla... :DDD
Te pedig nem veszed(?) a célzást hogy NEM kell telepíteni...
Nyilván ha valaki kalapácsnak használ egy csavarhúzót akkor valami nem stimmel nála...

(#52768) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Windows 7-et telepítenék egy laptopra USB-n keresztül pendrive-ról. Boot-olásnál érzékeli is, minden oké, de ahogy beolvassa fekete képernyőn a fájlokat, majd tölt még egy kicsit és jönne a kék Win-es felület, az előtt kikapcsol, elalszik a laptop. Ugyanezzel a pendrive-val telepítettem már másik gépre ezt a Win7-et.
Mi lehet a gond?
(az lehet probléma forrás, hogy a laptop billje hibás és egy usb bill van rákötve?)

(#52769) Sub-ZeRo válasza Doky586 (#52767) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem, hanem láttam is hogy használta azt a hulladékot, mert lan partyn 2 rendszert használt el. És nem vírus volt neki, hogy új rendszer kellett neki.
Akkor sem változtat semmit a helyzeten, hogy kell telepíteni, vagy sem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#52770) Doky586 válasza Sub-ZeRo (#52769) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha te ebből ezt szűrted le.. :DD
Verje csak azt a szöget azzal a csavarhúzóval. Ebből levonhatod a következtetést: milyen vacak szerszám a csavarhúzó: nehéz beverni vele a szeget egy kalapácshoz képest, közben kényelmetlen a fogása és még a zsebed is kiszúrja ha zsebrerakod.. :DDD
Minek is gyártanak egyáltalán csavarhúzót..?

[ Szerkesztve ]

(#52771) Sub-ZeRo válasza Doky586 (#52770) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Biztos, ahogy gondolod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#52772) Rimuru válasza Rimuru (#52401) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem lesz jo kiosztasom? :(
-UP-

Vigyázat, csalok!

(#52773) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

csáó, rufusszal mit, hogyan kell rámásolni penyóra, h arról tudjak telepíteni?

(#52774) quailstorm válasza BUZZLGHTYR (#52773) üzenetére


quailstorm
nagyúr

betallózód az ISO-t, ha UEFI a target akkor FAT32, ha BIOS, lehet NTFS is, aztán start
nem bonyolult

(#52775) zoo8800


zoo8800
veterán

Az milyen már, hogy a régi, S775-ös Pentium konfigomra 5,9 volt az élményindex, a mostani S1150-es i3-ra pedig 4,9? :DDD

rip and tear, until it is done

(#52776) akos3


akos3
addikt

Sziasztok. Az mitől van, hogy egyik napról a másikra eltűnt az asztalról a minialkalmazás ami mindig kinn szokott lenni, és ha elő akarom hívni a minialkalmazások tárházát akkor meg se nyílik a kis ablak ami felsorolja őket?
Mindenkinek jol működik mostanság a minialkalmazás? :U Vagy mitől "mehet tönkre"? Más változást nem látok a rendszeren, minden jól müxik.

Bocsi hamarabb kérdeztem, mintsem hogy utána néztem volna. Itt megtaláltam a megoldást: [link] Bár én csak egyszerűen leállítottam a sidebar-t, nem inditottam újra. és egyből előjött a minialkalmazás. Igazából nem teljsen értem h mit miért csinál(t) ? :U

[ Szerkesztve ]

(#52777) jeni válasza akos3 (#52776) üzenetére


jeni
félisten

A Microsoft már nem támogatja a minialkalmazásokat,nekem is eltűnt néha. Már váltottam a 10-re és ott sose lesz.

Látom már megtaláltad a megoldás az eltűnésére.

[ Szerkesztve ]

(#52778) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Miképpen tudom megoldani,hogy nyitó képernyőn le legyen kit a rendszergazda hanem csak a felhasználók fiókjai?

(#52779) akos3 válasza jeni (#52777) üzenetére


akos3
addikt

Igen én is olvastam, hogy ez egy támadási felülete a gépnek, bár én nem netes minialkalmazást használok csak a proci figyelőt. Meg amúgy is bírom a kockázatokat :P

(#52780) brd válasza qwertly (#52778) üzenetére


brd
nagyúr

Kicsit törni magjar, de itt leírni.

The only real valuable thing is intuition.

(#52781) qwertly válasza brd (#52780) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Szép estét,nem tudtam leírni a lényeget de te értetted :R megfogom nézni igaz nem szeretek a regisztriben matatni azt hittem van valami program amivel csak 1-2 klikk és működik a dolog.
Üdv

(#52782) brd válasza qwertly (#52781) üzenetére


brd
nagyúr

Ja, én konkrétan a leírásra gondoltam, hogy furcsa a szövegezése, te még olyan sok hibát nem is vétettél. :D Pontosabban inkább úgy mondanám, hogy az érthetőséget egyáltalán nem befolyásolta. ;]

The only real valuable thing is intuition.

(#52783) acsati válasza acsati (#52768) üzenetére


acsati
aktív tag

Erre nincs valakinek ötlete? :R

(#52784) Bacusuz


Bacusuz
őstag

hol tudom megnézni hogy a bedugott pendreve (ami amugy usb 3.0) usb 2.0 vagy 3.0-ás-ként megy?
win7/64 prof sp1

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#52785) szabonagyur válasza Bacusuz (#52784) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mi a kérdés? Ha USB3-as a pendrive és a port is az akkor nincs gond. Amúgy a legtöbb USB3-nak csúfolt pendrive csak névben tudja a sebességet, valóságban messze van, de tesztelni kell és akkor minden kiderül.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52786) szabonagyur válasza zoo8800 (#52775) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bármikor át lehet írni 7.9-re. ;]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52787) Bacusuz válasza szabonagyur (#52785) üzenetére


Bacusuz
őstag

bekapcsoláskor feláll a win és vele együttmindíg ez az ablakocska fogad:

amugy a driverek fent vannak és nem értem mégis miért csinálja.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#52788) szabonagyur válasza Bacusuz (#52787) üzenetére


szabonagyur
félisten

Milyen alaplap? Közvetlenül a portra van dugva vagy hosszabbító kábel, esetleg gépház?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52789) Bacusuz válasza szabonagyur (#52788) üzenetére


Bacusuz
őstag

Z97 OC Formula
Van hátul és elöl is usb 3.0 eszköz bedugva.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#52790) szabonagyur válasza Bacusuz (#52789) üzenetére


szabonagyur
félisten

De hova van bedugva? Attol, hogy van rajta elol is nem mindegy milyen a gel kivezetese. Próbáltad közvetlenül hatulra bedugni a USB3-ba?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52791) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sajna az otthoni hálózat topicban még mindig nem kaptam választ napok óta, nem tudom, Win 7-et, vagy Win10-et érinti-e a problémám, de írok ide is. Szóval frissítettem múltkor az asztali gépem 8.1-ről 10-re. Létrehoztam otthoni csoportot, viszont laptopon, Win7-el nem tudok csatlakozni. Hiába írom be a csoport jelszavát, hosszas gondolkodás után hibát ír ki. 8.1 (és előtte 7) alatt még működött gond nélkül a csoport, megosztás. Ugyanazok a beállítások, a körülmények, szóval nem értem, miért nem tud csatlakozni a laptop. Van valakinek ötlete?

(#52792) Bacusuz válasza szabonagyur (#52790) üzenetére


Bacusuz
őstag

Este megpróbálom cserélgetni
Koszi :R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#52793) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv

Van egy olyan problémám , hogy haver gépében ( Win 7 home ) videókártyát cseréltünk és az újat nem tudom telepíteni . Ez a hibaüzi fogad:

Mit tudok tenni?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#52794) trialboj válasza Doky586 (#52748) üzenetére


trialboj
őstag

ÁÁÁ ez nem igaz.

Azért szopok be vírust mert a szutyok win10 b*szogatását szerettem volna eltüntetni.

Rákerestem az említett programra, de nem jelent meg hivatalos oldal csak 1 csomó másik amiből persze a rosszat választottam.

Innen szedtem le: http://download.chip.eu/ Még hsz-t is írtak amiben nincs szó vírusról. Van még filehippo, softpedia, download.cnet.... honnan lehet tudni melyik a megbízható?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#52795) adika4444 válasza trialboj (#52794) üzenetére


adika4444
addikt

chip.eu trágya, próbáld máshonnan de innen senkinek nem javaslom a letöltést.

üdv, adika4444

(#52796) bolic válasza Gabesz87 (#52791) üzenetére


bolic
őstag

[link]

Röviden nem kompatibilis sajnos.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#52797) Lenkobold válasza trialboj (#52794) üzenetére


Lenkobold
újonc

Hivatalos oldal... Máshonnan miért akarna az ember tölteni szoftvert? Egyébként pedig vannak célprogramok már a Win 10-es frissítések likvidálására.

[ Szerkesztve ]

(#52798) viperabácsi válasza Lenkobold (#52797) üzenetére


viperabácsi
addikt

Mondjuk a linkelt oldal nekem támadó webhelyet mutat.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#52799) Lenkobold válasza viperabácsi (#52798) üzenetére


Lenkobold
újonc

(#52800) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Újra kellett raknom a win7-et és meglepődve tapasztaltam, hogy a játékok létöltését követően, az eddigi magyar megnevezések helyett most nem magyarul vannak a játékok nevei hanem angolul ..
Hogy lehet ezeket magyarítani?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.