Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52601) gV válasza R3nts (#52586) üzenetére


gV
őstag

c:\Windows\SoftwareDistribution\Download\ nézd végig az ebben lévő könyvtárakat, hogy nem szedte le a win10 telepítőjét ami úgy ~2.8GB körül foglal, nekem annak letörlésével lett ekkora a win mappám:

(#52602) mezis válasza szatocs (#52597) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen.

mezis

(#52603) Fecogame


Fecogame
veterán

Ha veszek egy ilyen USB kábelt, és összekötöm a TV-vel ( Samsung T22A350 ), akkor meg fogom tudni osztani vele a fájlokat? Van rá valami opció, hogy melyik fájlokat osztom meg? Úgy kellene viselkednie az USB portnak, mintha a gép egy pendrive vagy külső HDD lenne.

A TV sajnos csak USB-ről történő lejátszásra képes.

Köszönöm a válaszokat előre is :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#52604) szabonagyur válasza Fecogame (#52603) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Nem működne a dolog, ha végig olvasod az általad linkelt leírást írja, hogy a kliensre programot is kell telepíteni majd beállítani, a monitornál ez nincs meg.

Amúgy mi a problémád? USB van rajta, HDMI van rajta, tehát gép nélkül is tudsz filmezni rajta, illetve HDMI-vel géppel is össze lehet kötni.

ui. ez nem igazán OS téma.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52605) DS39


DS39
nagyúr

a MS-nál az update-k körül iszonyat nagy a kavarodás mostanában.
most néztem milyen frissítések várnak, és van egy ilyen nem kötelező:
https://support.microsoft.com/hu-hu/kb/3095649

na most az érintett rendszerek, 8.1 és Server 2012. akkor Win 7-en minek jelenik meg? :Y

(#52606) enyan


enyan
tag

Talált már valaki megoldást a frissen telepített windows 7-es laptopon történő frissítésére? Nálam továbbra sem működik csak tekeri a procit és zabálja a ramot az svchost.exe. :/

(#52607) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne meg lehet-e csinálni azt, hogy egy gépre egy kattintással átállítsam a hálózati adatokat. Van egy gép a munkahelyen. Kamera rendszer megy rajta zárt hálózatról. Net nincs rajta. Viszont ha cég belső hálózatára át dugok és átírom az adatokat IP, átjáró stb... akkor ezen is van net. Egy jó pár adatot át kell írjak. Meg ha visszadugok a kamera rendszerre akkor is vissza kell írni persze. Tudnátok erre valami megoldást, hogy egy kattintással meg lehessen oldani? Valami regisztri fájlra gondolok vagy bár mire amivel egyszerűsíthetem a műveletet. Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#52608) adika4444 válasza ЯΞD (#52607) üzenetére


adika4444
addikt

Ha csak IP-t, átjárót, subnetmask-ot, dns-t kell átírni akkor bat file-lal érdemes megoldani, mindjárt meg is keresem és belinkelem mert készítettem már én ilyet:)

üdv, adika4444

(#52609) adika4444 válasza adika4444 (#52608) üzenetére


adika4444
addikt

Meg is van, innen tudod leszedni:
[link]

üdv, adika4444

(#52610) Doky586 válasza adika4444 (#52609) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezt meg tudod tenni GUI-n keresztül is, sőt így automatikusan vált a kettő közt:

(#52611) mezis válasza enyan (#52606) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. Türelemnek hívják. (Szép idő van, pár napra utazz el jó messze a Win 7-edtől. :DDD )

mezis

(#52612) Jarod1


Jarod1
addikt

miért van az hogy egy alkalmazással kikapcsolnám a kijelzőtt de 1 másodpercen belül visszakapcsolja? win7

(#52613) szatocs válasza mezis (#52602) üzenetére


szatocs
őstag

Nem oldotta meg a problémát, gyanítom, hogy ez valami Win-es marhaság, nem pedig driver.

=== Szatocs ===

(#52614) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Ez nem biztos, hogy oprendszer kérdése, de hogy lehet az, hogy amikor megnézem a C meghajtón a szabad helyet, ahol a Win 7 rendszer is van, akkor azt írja az Explorer / Total Commander, hogy 10 GB szabad a 60,4 GB-ból (azaz 50,4 GB foglalt), de amikor a C meghajtóban lévő összes fájlnak és mappának (beleértve rejtettek is) az együttes méretét lecsekkolom a jobb klikk, tulajdonságok lehetőséggel, akkor azt írja, hogy 27,3 GB a méret. Tehát a 60,4 GB-ból ennek alapján még 33 GB szabad helynek kellene lenni, nem pedig csak 10-nek! Mégis mi foglal el akkor +23 GB-ot?

Egy 128 GB-os A-data SX900 SDD van egyébként a gépben.

(#52615) Jarod1 válasza Mauzes (#52614) üzenetére


Jarod1
addikt

nincs rejtett partíció amin a Win van helyreállításhoz?

(#52616) premete válasza Jarod1 (#52615) üzenetére


premete
veterán

A rejtett partició nem a "C" szabad helyét használja. Inkább a hiberfile és swapfile lehet.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#52617) kispx válasza Mauzes (#52614) üzenetére


kispx
addikt

A rejtett fájlok mellett az operációs rendszer védett fájljait is beleszámoltad?

(#52618) Jarod1 válasza Mauzes (#52614) üzenetére


Jarod1
addikt

Fuutas egy WINDIRSTAT ot, az vizuálisan is megmutatja mi mennyi mekkora.

(#52619) nemethchek19 válasza mezis (#52594) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Ne haragudj, annyira nem értek hozzá. Szóval, mit kellene megnéznem a HDD-n a Sentinel-el? Milyen tesztet futtassak, melyik adatokat kell megnéznem? Úgy is van jelentősége, hogy az SSD-n van a Win 7?

Egyébként mindegyik partíció MBR. Az probléma lehet?

[ Szerkesztve ]

(#52620) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Adott egy netbook, amivel az alábbiakat szeretném elvégezni:
1. Egy sima felhasználói fiók, HDMI-vel küldeném a képet tv-re és bill/egér kombóval lenne használva.
Most jön a csavar
2. Viszont szeretnék egy rejtett fiókot, amibe ha be is van lépve az 1-be aki használja a gépet, és használja a 2. fiókot elérjem TeamViewer-rel, futhasson benne torrent, játékszeró, meg még amire szükségem van.
Azért szeretném így, hogy ha bármit bütykölnék akkor ne zavarjam anyukámat mert hogy az övé lenne a gép, és ha így meg tudnám oldani akkor mehetne minden egyszerre.
Szóval ez így megoldható?
Köszi!

üdv, adika4444

(#52621) Doky586 válasza Mauzes (#52614) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"az együttes méretét lecsekkolom a jobb klikk, tulajdonságok lehetőséggel"

Csak azon mappákat-fileokat csekkoltad amihez jogod volt, amikhez nem volt jogod azok méretét 0-nak számolta..!
Bizonyos rendszerfileok, mappákhoz nincs jogod. Pl a treesize progival tudod részletesebben megnézni ha ennyire érdekel. Vagy belenyugszol hogy 1+1=3

[ Szerkesztve ]

(#52622) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok, nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy:

Be szeretném állítani Default Media Player-re a Jrivert, de a Default Programs->Set program acces and computer defaults->Custom alatt csak a WMP-t WMC-t és a Winamp-ot listázza, így nem tudom átállítani.

Valami ötlet esetleg, hogy hogyan lehetne mégis beállítani, vagy, hogy miért nem listázza (ismeri fel) a többi media player-emet (JRiver-en kívűl, még a MPHC, a VLC és a Foobar is installálva van pedig...)??? :F

A válaszokért köszi! :)

(#52623) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

sziasztok van egy win 7 home prem. kulcsom. ez jó 32 és 64 bites rendszerhez egyaránt?

+1 ha igen akkor aktiválás után tudom frissíteni win 10-re?

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#52624) Jarod1 válasza SunMount3r (#52622) üzenetére


Jarod1
addikt

jobb klikk, hozzárendelés..

(#52625) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Saját topik döglődik, úgyhogy megkérdem itt is, remélem nem gond. :) Internet Explorer 11-ben hogyan tudom beállítani alapértelmezett keresőnek Bing helyett a Googlet?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#52626) SunMount3r válasza Jarod1 (#52624) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

File asszociációra gondolsz? Mert nekem nem ez kell. Story: vettem egy új billentyűzetet és annak az egyik média gombja alapból a WMP-t nyitja meg (mivel gondolom az a default media player), ezt szeretném átrakni Jriver-re. A gyári (tömörítve 80MB-os) szoftvert nem szeretném felrakni a bill.-hez, csak hogy ezt az 1 gombot átprogramozhassam...

Várom a megfejtéseket továbbra is és köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#52627) ZeratulX válasza Bjørgersson (#52625) üzenetére


ZeratulX
tag

Beírod a google.hu-t, és az felajánlja az alapértelmezett keresővé állítást. Ha nem, az azért van, mert első indításnál bejelölted a Do not Track opciót.

Szerencsére a Google továbbra is segít.

[ Szerkesztve ]

:: Eladó kishibás HD 7870 2G :: hardverapro.hu/apro/_185

(#52628) adika4444 válasza Bjørgersson (#52625) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Kattints erre a
[link]
-re, majd katt az add to Internet Explorer-re. Itt pedig igény szerint válaszolj a kérdésekre.

üdv, adika4444

(#52629) Winnie The P válasza Bjørgersson (#52625) üzenetére


Winnie The P
őstag

Válaszoltam a saját topikjában

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#52630) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Köszönöm szépen mindenkinek! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#52631) mezis válasza nemethchek19 (#52619) üzenetére


mezis
nagyúr

Írtam volt, hogy SSD-re nem való a teszt, csak hagyományos HDD-re.

mezis

(#52632) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Összefoglalós linken nem találtam választ, ezért itt teszem fel:

Mik a legfőbb különbségek a Home Premium és a Pro verziók között?

Köszönöm szépen előre is!

(#52633) vlevi válasza default. (#52632) üzenetére


vlevi
nagyúr

Windows 7 verziók összehasonlítása

A lista biztos nem teljes, mert asszem pl. a Hyper-V hiányzik az összehasonlításból. Win7-en nem tudom, hogyan van, de Win10-en csak a Pro-ban van Hyper-V ami például Visual Studioban win10-es UWP appok emulátoros futtatásához kell.

(#52634) Doky586 válasza default. (#52632) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az árcédula.......? :B
(már persze ha nem tört verzióról beszélünk)

(#52635) efi99 válasza vlevi (#52633) üzenetére


efi99
senior tag

Mindjárt az elején ordító nyomdahuba, mert a Home Basicből is van 64 bites (max 8G RAM)

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#52636) adika4444 válasza default. (#52632) üzenetére


adika4444
addikt

Ha téged is elér a szerencse akkor a Home Premium-ban az intéző 1-ről 2-re feldobja a lábát és ha időben észreveszed rendszervisszaállítás, ha nem akkor reinstall.
A Professional nem csinál ilyesmi hülyeséget...

üdv, adika4444

(#52637) szabonagyur válasza adika4444 (#52636) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez nálad valami külön hülyeség lehet...évekig használtam eredeti Win7 Home Premium x64-et és ilyen gondja sosem volt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52638) HummeRC válasza adika4444 (#52636) üzenetére


HummeRC
senior tag

Ezt kifejtenéd? Most is van itthon 2 laptopon eredeti Win7 HP x64 és az asztali gépen szintén eredeti Win7 Prof x64. Több éve futnak, de még nem találkoztam ilyesmivel. :F

[ Szerkesztve ]

(#52639) adika4444 válasza szabonagyur (#52637) üzenetére


adika4444
addikt

Nem külön hülyeség, ismeretségi körben is x86 alatt előjött nem 1 nem 2 hanem rengeteg alkalommal raktam e miatt újra a rendszert.

(#52638) HummeRC:
Win7 HP x86 a rendszer, használom, belépek a dokumentumokba vagy bármelyik meghajtóra a számítógépből, és ahogy mozgok a file-ok között kijön a hiba történt ablak és újraindítás vagy hibajelentés és újraindítás gomb, nyomtam mindig neki újraindítást ment is egy darabig majd kifehéredett, és kezdődöt elölről a sztori. Újraindítás nem segített... A sokadik ilyen alkalom után lett elegem ebből és akkor lovagoltam meg az x64-et de abból Professional-om volt, azt felraktam azóta jól megy úgyhogy nekem ez bevált azóta nem szórakozok mással...:)

üdv, adika4444

(#52640) szabonagyur válasza adika4444 (#52639) üzenetére


szabonagyur
félisten

Érdekes... OS mennyire volt eredeti? Bár gondolom ha így váltogattad a HP és Pro verziókat akkor nem túlzottan...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52641) adika4444 válasza szabonagyur (#52640) üzenetére


adika4444
addikt

Passzolom hogy mennyire volt eredeti, ajándékba kaptam a laptoppal, akkoriban nem voltam még annyira benne a gépes témában hogy nézegessem, amikor meg jött a hiba akkor léptem x64 felé, és akkor jött a Professional mivel a Home Premium telepítője se volt meg, kulcsa meg nem tudom volt-e...
Ja és akkoriban volt az első Win telepítésem:).

Ismerős gépnél meg aztán végképp nem tudom milyen volt, mivel neki a gépe úgy volt telepítve hogy a Windows 7 kiadás is egyszer ez egyszer az volt rajta:) mondjuk legalább így megtapasztaltam melyik áll legjobban kézre.

üdv, adika4444

(#52642) szabonagyur válasza adika4444 (#52641) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor szerintem ezt ne könyveld el általános dolognak (főleg 2-3 gép nem statisztika) ;) Láttam én is érdekes Ultimate meg Pro kiadásokat...

Mivel a Win7 HP is 99%-ban ugyanaz mint a Pro, így nem lehet ilyen különbség amit írsz. Ott vagy driver vagy valami külső program okozott galibát.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52643) adika4444 válasza szabonagyur (#52642) üzenetére


adika4444
addikt

Reméljük az okozta.:)

üdv, adika4444

(#52644) ZeratulX válasza adika4444 (#52643) üzenetére


ZeratulX
tag

Biztosan. Nem 1, nem 2, hanem leginkább több százszor ennyi gépet telepítettem (Home Premiummal is), így állítható, hogy nem az edition mivolta okozott gubancot.

:: Eladó kishibás HD 7870 2G :: hardverapro.hu/apro/_185

(#52645) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Adott egy chat program szervere, amit úgy kell elindítani hogy lefuttatok egy bat file-t amiben megnyomom az n betűt, majd enter. Meg lehet oldani valahogyan hogy ne kelljen n betűt nyomni, tehát ahogy elindul a bat üssön ő egy n betűt majd entert?
Azért akarom így, mert lenne gép befogva szerver célokra egy darabig, és jó lenne ha nem kéne mindig belenyúlni kézzel ha épp nem működik hogy jajmostaztánmivan...
Köszi!:R
(#52644) ZeratulX: Akkor vmi más állhatott a háttérben.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#52646) szabonagyur válasza adika4444 (#52645) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez miért Win7 kérdés?:) Ez inkább az adott játék/szerver témába való lenne.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52647) adika4444 válasza szabonagyur (#52646) üzenetére


adika4444
addikt

Nem játék hanem chat szerver és nincsen topikja. Egyébként másik bat-tal kapcsolatos kérdésre is kaptam itt jó és hasznos választ ezért tettem ismét itt fel.:) Bár belegondolva off-ba nem ártott volna raknom.

üdv, adika4444

(#52648) Sasos


Sasos
senior tag

Lemezképet szeretnék csinálni a C: illetve a "Rendszer számára fenntartott" partíciókról, egy USB-s külső merevlemezre. A lemezkép becsült mérete 72GB, a külső vinyón 297GB szabad hely van. Ennek ellenére ezt kapom:

A C:-n van 151GB szabad hely, a "Rendszer számára fenntartott" esetén nem látom mi a helyzet, csak azt, hogy 100MB. Korábban már csináltam lemezképet gond nélkül. Mi lehet a megoldás?

(#52649) vlevi válasza Sasos (#52648) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem akarja a lemezképbe berakni egy másik meghajtót is?
Nekem akkor akarta a 120 gugás C: lemezképbe belevenni a terás D: mehhajtót, amikor fel volt telepitve egy automatikusan indulo progi, ami a dére volt telepitve. Nálam ez az origin volt, aminek egy automatikusan indulo része miatt a win7 a dét is a rencer részének tekintette, és menteni akarta.

(#52650) Sasos válasza vlevi (#52649) üzenetére


Sasos
senior tag

Nem. Közben megvan a hiba oka:

Nincs 50MB szabad hely a rendszer számára fenntartott partíción, ezért nem csinálja meg...
Küzdök vele, elvileg van rá megoldás.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.