Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52051) kraftxld válasza newgamer (#52049) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A korábbi hsz-emben leírt dolgokat kipróbálni? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#52052) newgamer válasza kraftxld (#52051) üzenetére


newgamer
aktív tag

Köszönöm az információkat. Kipróbálom, amit ajánlottál.

(#52053) Doky586 válasza t420s (#52043) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Van valami hátránya ha vadi új laptopra Win7-et teszek?"
Ha csak az nem hogy a gyártó nem csinál hozzá drivereket W7-hez..
De ha megelégszel 640x480 -as képernyőfelbontással és hogy hálózat sincs, akkor nincs gond.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52054) #68216320


#68216320
törölt tag

Ez mi?

[ Szerkesztve ]

(#52055) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Szeretném újratelepíteni a Win 7-et, és azt szeretném kérdezni, hogy annak ellenére, hogy 32 bites Win volt rajta, legális marad, ha 64-est teszek inkább fel? 4 giga RAM van most a gépben (lehet bővülni fog), ezért ha van rá lehetőség, inkább 64-es menne fel, a verzió ugyanaz marad.

Köszönöm :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#52056) kraftxld válasza Traxx (#52055) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, ugyanazzal a kulccsal aktiválható a 64bites is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#52057) Traxx válasza kraftxld (#52056) üzenetére


Traxx
őstag

Köszönöm, akkor holnap neki is ugrok a 64-es telepítésnek :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#52058) djkacor


djkacor
tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni hogy tudnám erre a notebookra feltenni a Win7-et?
ASUS Eee PC 904HA mivel nincs rajta optikai meghajtó ezért az nem jatszik :/ usb-ről szeretném megoldani de hol kell beállítani Biosban hogy lássa is? És a gépen nincs rendszer szóval nem tudok a windowsba sem beállítgatni dolgokat! :/

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

(#52059) krealon válasza t420s (#52043) üzenetére


krealon
veterán

"Van valami hátránya ha vadi új laptopra Win7-et teszek?"

Az altalam telepitett Z170-es alaplapnak az USB vezerlojet sem ismerte fel a Windows telepito, igy a drivereket csak CD-re irva tudtam neki beadni...

(#52060) efi99 válasza efi99 (#52038) üzenetére


efi99
senior tag

Na, annyira jutottam, hogy a kábel jó, mivel szoftveresen is javítható, csak éppen szinte minden bekapcsolás után kell is.
Jobb gomb a hálózatikonon, hibaelhárítás. Alapba (?) teszi a kártyát, a hibának ezt adja meg:
"Az Ethernet nem rendelkezik érvényes IP konfigurációval". "Kijavítva"
Ötlet?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#52061) wjbhbdux válasza djkacor (#52058) üzenetére


wjbhbdux
veterán

a gép bekapcsolásakor döngesd az escape gombot és bejön a boot menü ahol választhatod a pendriveot.

/s

(#52062) prozodus válasza wjbhbdux (#52061) üzenetére


prozodus
őstag

Asust nem tudom konkrétan, de ha nem megy az escape-pel, akkor F2, F8, F10, stb -vmelyikkel csak bejön a bios, de folyamatosan nyomogasd, mert ha nem jó pillanatban nyomod, nem hat :D

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#52063) djkacor válasza wjbhbdux (#52061) üzenetére


djkacor
tag

Esc-re bejön a boot menü köszi, de most ha rámegyek a pendrive-ra akkor lemezhibát ír, nem elég csak simán rámásolni a pendrive-ra a Win7-et? Programmal kell rátenni? :)

(#52064) Doky586 válasza djkacor (#52063) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha W7-8 al formáztad Fat32-re akkor elég az iso tartalmát (nem az isot) rámásolni.

(#52065) Gubek-Einste válasza #68216320 (#52054) üzenetére

Rejtélyes Windows-frissítés a Microsofttól

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52066) kory24 válasza djkacor (#52063) üzenetére


kory24
őstag

Nem elég szimplán rámásolni, attól nem lesz bootolható..

Van erre külön program pl ms-nek is a Windows usb dvd tools, vagy ott van pl Rufus nevű is.

(#52067) #68216320 válasza Gubek-Einste (#52065) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszi, így már érthető az anomália :)

(#52068) Met válasza brd (#52012) üzenetére


Met
nagyúr

Ma megint előjött a hiba.

Most nézem, tracert után nem kellett volna pont :B Telón néztem mit írjak parancssorba.
Restartoltam de nem indult el a live linux pendrive-ról pedig bios-ban a múltkor beállítottam hogy onnan bootoljon először, mindegy, legközelebb biosba megyek először.

efi99 #52040
Kapcsolós hosszabbítón van a gép (routert kivéve) este lenyomom, másnap délután kapcsolom vissza ahogy hazaértem.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#52069) user12 válasza Met (#52068) üzenetére


user12
őstag

Ez látszólag jó.
Így írd be: ipconfig /all

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#52070) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy kijavította e a Microsoft az Internet Explorer x64 Windows 7 rendszerekhez a frissítést, mert megjelenésekkor el kellett rejtenem, mert az asztalról a minialkalmazások eltüntetek. Ha visszaállítom és telepítem akkor okozhatja e ugyanezt a problémát?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52071) troland26


troland26
őstag

Srácok
Lenne egy olyan problémám , hogy egy adott gép nem kapcsolja ki a monitort ill nem állítja le a gépet bármit is állítok az energiagazdálkodás menüpont alatt . A gép leállás még annyira nem is érdekelne , de az , hogy se képernyő kímélő , se monitor kikapcsolás nem történik meg az már egy picit zavar . Monitor kikapcsolás 15 percre van állítva , de nem történik meg , hol lehetne ezt beállítani , ha az energiagazdálkodás menüpontot már kipipáltam ?

(#52072) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Xp virtuális gép jelszavát hogy lehet kideríteni/nullázni?

(#52073) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv skacok!

Olyan gondom volna, hogy win7 bejelentkezéskor ez a hiba fogad:

Az interaktív bejelentkezési folyamat inicializálása sikertelen.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#52074) kungzi


kungzi
veterán

üdv

nővérem gépén win 7 pro 64 bit van. Fel kellene neki raknom az ms sql 2008 R2-t de a telepítésnél mindig hibát ír ki, hogy nem tud csatlakozni a szerverhez. Error 26. Egy könyvelő programhoz kell neki.

Pls segítsetek

Köszönöm

(#52075) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Windows 7 32bites rendszert telepítettem fel az asztali gépemre. MSDNA a telepítő de amint felraktam az update az istennek se megy. Ötször raktam újra de nem megy. Volt mikor fél napig kereste a frissítéseket de nem találta. Mi a gond?

(#52076) adika4444 válasza SG3rg0 (#52075) üzenetére


adika4444
addikt

utóbbi időben ilyen csöves az update:):D.
Egyébként másoknak is hibáskodik, olvass visszább pár hsz kevesebb mint 25 megoldás ott lesz:)

üdv, adika4444

(#52077) ZeratulX válasza SG3rg0 (#52075) üzenetére


ZeratulX
tag

A 2 óra helytállóbb adat. Annyi időbe telt mostanság az első keresés. Lefutás után viszont már nincs gondja. Viszont míg egy MSDN-es alapról felpakol mindent, az sem kevés idő (ezért is szokás jobb esetben legalább valameddig felfrissített rendszert pakolni). Az opcionális frissítésekből meg csak tényleg azt, amire szükség van. Illetve még egy dolog: utólag ez futtatható, ha legalább egy részét ki szeretnénk nyírni a fölös, telemetriás frissítéseknek, és blokkolnánk az ismert adatgyűjtő címeket (a hosts fájlba ír).

[ Szerkesztve ]

:: Eladó kishibás HD 7870 2G :: hardverapro.hu/apro/_185

(#52078) Findzs


Findzs
addikt

nem tudtok valami trükköt arra, hogy ha bekapcsolom a gépet amin win 7 van a hangerő visszaálljon egy bizonyos értékre?

köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#52079) brd válasza Findzs (#52078) üzenetére


brd
nagyúr

A Feladatütemezőbe teszel egy taskot, induláskori indításra, és ezt a programot hívja meg a megfelelő opciókkal.

The only real valuable thing is intuition.

(#52080) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Hogy lehet frissíteni a Win 7-et?

Adott egy ismerősöm gépe: AM2 Sempron 3800+, 2Gb RAM, stb..
Telepítettem rá eredeti, SP1-es Win 7 HP x86 verziót, de egyszerűen semmilyen frissítést nem talál a rendszer! Egy órai keresés után sem.
Hogy lehetne elérni, hogy frissítsen?
Próbaképp feltettem egy olyan verziót, ami elvileg tartalmazza 2015. 01. 13-ig megjelent frissítéseket, de ő sem talál semmit. Szóval nem tudom mi legyen most és kezd barmira idegesíteni a dolog. Újabb rendszert meg nem feltétlenül kéne erre a gépre tenni szerintem.

(#52081) ZeratulX válasza AthlonXP (#52080) üzenetére


ZeratulX
tag

Két hozzászólással előbb olvasható... türelemmel. Főleg egymagos proci esetén...

Amúgy a frissített változat is ugyanannyit keres, csak utána kevesebbet kell felpakolnia. A 2015 januári cucc teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

:: Eladó kishibás HD 7870 2G :: hardverapro.hu/apro/_185

(#52082) AthlonXP válasza ZeratulX (#52081) üzenetére


AthlonXP
őstag

Igen, most már látom, én voltam a hülye, bocsánatot kérek!
Alig 1.5 óra múlva meglettek a frissítések: 67+3-at talált .

Köszönöm a segítséget és mégegyszer bocsi, tényleg csak vissza kellett volna olvasni!
Nem gondoltam, hogy ilyen sokáig kínlódik a rendszer a frissítésekkel, nem vagyok ehhez szokva. Max 10 perc és meg szoktak lenni a frissítések nálam ( de már az is sok :) ), elszoktam az egy magos gépektől, na.. :R

(#52083) Findzs válasza brd (#52079) üzenetére


Findzs
addikt

köszi, megnézem

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#52084) #48613632


#48613632
törölt tag

Cső
Ugyanezzel a win7 update-el copok a laposon, végülis működik, csak elég lassan talál valamit is. Ezzel párhuzamosan, a két asztali gépen viszont működik. Más kérdés, hogy azok naprakészek, így valóban nem talál semmit, de kb 10sec a keresés.

Ami még érdekes, hogy a "You Receive Updates" az "Windows Only" holott van fenn egy MS Office 2010 is ... :F

(#52085) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Több, mint két éve van fent a gépemen Win7 Ultimate. A windows update folyamatosan megy, a frissítéseket rendszeresen telepítem. Az elmúlt két évben egyszer volt kék halálom egy bekrepált hdd miatt. Egyebekben minden a legnagyobb rendben működött. Egészen kb. két héttel ezelőttig...

Először azt vettem észre, hogy a C meghajtó elég sokat "csörgedezik" akkor is, ha éppen nem csinálok semmit sem a gépemen. Később erős lassulásokat vettem észre olyan programok esetében, amik erős memória zabálók. Ezután alaposan átnéztem a feladatkezelőt. ahol az alábbiakat találtam:

A futó alkalmazások között jelentős memória foglalással (60-150MB programonként) az alábbi alkalmazások futnak:
- conhost.exe (5-6 példány)
- msiexec.exe (1-2 példány)
- notepad.exe (általában 1 példány)
- dllhost.exe (2-3 példány)
- presentationhost.exe (1-2 példány)
- cmd.exe (általában 1)
- dwm.exe (2-3 példány)
Hirtelen ezek jutnak most eszembe, de ezeken kívül van még egy pár, ami terheli a rendszerem. Összességében 1-1,5 GB RAM is rámehet ezekre, plusz még 30-40% processzor használat. Egyesével ki tudom lőni őket, de a legtöbb előbb-utóbb újra indul és kezdhetem újra levadászni őket...

Új programot hónapokkal ezelőtt raktam a gépemre. Frissítve csak a windows-office páros, az avg védelem, world of tanks és az armored warfare nevű játékok lettek.

Mi történhetett? Miért indulnak be ezek teljesen rendszertelenül? Hogyan tudom ezeket a programokat elcsendesíteni? Valaki találkozott ezzel a problémával?

Egy win reinstall bizonyára megoldás lehet, de ez az opció jelenleg nem megfelelő. Mindenképpen olyan megoldást szeretnék, ami finom beavatkozásokkal teszi rendbe a rakoncátlakodó gépem...

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#52086) brd válasza lacibacsi (#52085) üzenetére


brd
nagyúr

A msiexec.exe, notepad.exe, cmd.exe és conhost.exe (ennyi példányban) nagyon gyanús, a többi elvileg rendszerfolyamat. Az első esetleg telepítések után még ott lehet egy ideig, a másik három legfeljebb akkor, ha valami (valaki) elindítja az utolsó pl. minden cmd.exe ablak mellé nyílik, de be is kellene záródjon, ha véget ér az onnan indított parancs futása. A notepad.exe a beépített szövegszerkesztő (persze lehet, hogy más az exe tartalma, pl. vírus), a cmd.exe pedig a karakteres parancssor exe-je. Kerestess kártevőket pl. a MBAM-mal!

The only real valuable thing is intuition.

(#52087) lacibacsi válasza brd (#52086) üzenetére


lacibacsi
addikt

Na igen. A Notepad-et, vagy a CMD-t néha (szökőévente egyszer) még én is használom, de mostanában még csak véletlenül sem indítottam el őket. Ami érdekes, hogy ezeknek csak a feladatkezelőben van nyoma, de látható jele (ablak) nincs a futásuknak. Gondolod, hogy ezek vírusok? Ezek szerint a teljesen legális, kemény valutáért vásárolt AVG-m alkalmatlan a feladatára?

Malwarebytes Anti-Malware-nek elegendő a free változata, vagy muszáj a fizetőst megvenni?

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#52088) brd válasza lacibacsi (#52087) üzenetére


brd
nagyúr

Lehet, hogy az és elég.

The only real valuable thing is intuition.

(#52089) krealon válasza lacibacsi (#52087) üzenetére


krealon
veterán

"Malwarebytes Anti-Malware-nek elegendő a free változata, vagy muszáj a fizetőst megvenni?"

Szerintem tobb mint eleg az ingyenes verzio, mert kellett mar XP-s gepet mentenem, amin a Panda antivirus es az MBAM rezidens vedelme osszeakadt...

(#52090) lao


lao
tag

hi !
Bele futottam klónozás után egy olyan hibába , hogy a "rendszernek fenntartott hely " kapott egy betű jelet "F". nem nagyon zavar de szerintem ez így nem ok.Lehet ezzel valamit tenni? vagy inkább ne piszkáljam ?

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#52091) brd válasza lao (#52090) üzenetére


brd
nagyúr

Nyugodtan át lehet állítani, de akár el is lehet venni a partíciótól a betűjelet.

The only real valuable thing is intuition.

(#52092) lao válasza brd (#52091) üzenetére


lao
tag

ok köszönöm.

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#52093) efi99 válasza lacibacsi (#52085) üzenetére


efi99
senior tag

A dwm.exe az a Windows ablakkezelő, nálam is fut 1 példányban.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#52094) lacibacsi válasza efi99 (#52093) üzenetére


lacibacsi
addikt

Szia!
Most értem haza. Nos, nekem ebből 3 példány fut éppen most.
Meg van még ezen kívül:
8 db conhost
3 db cmd
3 db ctfmon
3 db dllhost
3 db msiexec
2 db notepad
1 db presentationhost
5 db taskhost
2 db trustedinstaller
és van 12 db svchost.exe (ebből normál esetben legfeljebb hat szokott futni egyszerre)

Töltöm a MBAM-ot...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#52095) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok

adott egy új notebook (dell 5558) amire szeretnék a gyári linux helyett win7et rakni. LEgyalultam már telepítőben minden partíciót, csak a csutka üres vinyó és a rendszer számára fenntartott pár100 megás hely van, csak amikor új C köteget hoznék létre, akkor írja a telepítő hogy erre a lemezre nem lehet, mert GPT partíciós séma van a lemezen.

A poén az hogy win7 x64 bootable usb készítésnél direkt az UEFI + GPT kombinációt választottam....

ezt is kipróbáltam már:

o install Windows 7 on GPT is simple; while installing from windows 7 DVD, and you get to the segment that you can create or delete partitions press "shift+F10" this will open a command prompt and you can use diskpart to convert to GPT

de a command nekem nem jön be a telepítőnél

[ Szerkesztve ]

(#52096) brd válasza Kobe (#52095) üzenetére


brd
nagyúr

A telepítő nem UEFI módban indul ezek szerint. Vagy a telepítő lett rosszul elkészítve, vagy a notebook nincs úgy beállítva, hogy UEFI módban bootoljon a telepítőről (USB-ről). GPT-sre szeretnéd telepíteni, vagy MBR-re? Ha előbbi, akkor állítsd be úgy a notebookot, hogy UEFI módban induljon, ha utóbbi, akkor töröld a 100 MB-os partíciót is, mert az is partíció, attól ugyanúgy nem üres, mint más partíciótól.

The only real valuable thing is intuition.

(#52097) lacibacsi válasza brd (#52086) üzenetére


lacibacsi
addikt

Üdv!

Köszönöm! A MBAM segített!

24 fenyegetést távolított el, melyek többnyire a system32 és a programdata könyvtárakban voltak, de törölt bizonyos firefox bejegyzéseket is. gyanítom, hogy a firefoxban néztem meg valami oldalt, ahonnan becsúszott valami az AVG védelmén keresztül. Érdekesség: a LAN driver sem tetszett neki valamiért, azt is letörölte...

Úgy látszik hát, hogy megjavult minden. Remélem így is marad...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#52098) gabor7th


gabor7th
addikt

Hi vannak itt olyanok akik visszatértek Win10-ről? Ha megtettétek miért?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#52099) zoo8800 válasza gabor7th (#52098) üzenetére


zoo8800
veterán

Szerintem jó sokan vannak, kicsit kiforratlan még a Win10.

rip and tear, until it is done

(#52100) gabor7th válasza zoo8800 (#52099) üzenetére


gabor7th
addikt

Meg vannak vele egyéb problémák is. Pl. privacy gondok.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.