Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52501) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Szóval, kapott a gép egy másik HDD-t az ATA100-as helyett, új rendszer. HÁt nem jött össze.
Nekem ne mondja senki, hogy ezek a hibák a frissítések között nem direkt vannak. Az összes gépen belefutottam a házban. Régen ezért fejek hullottak volna, most meg kuss van róla, meg fingfestés az bakker! Csináld ezt meg azt meg amazt, persze. Az a szros update meg ha épp megy a másik hulladékot akarja feltenni a 10-et. Azok a birkák ott arra nem képesek válaszolni mi az a retail, venni akartam, mert mondom hátha később jó lesz, de neeeem letettem róla. Nem vagyok ideges, csak őszinte. Ritka pillanataim.
Végig villan az agyamon h terasz ajtó kinyit és kivágom, leöntöm benzinnel és nézem ahogy ég!
A többit moddoltam. Na végre lehetek magam. ;]

Ebbe a gépbe SSD amikor 10k-t nem ér házzal? Mindezt én mert jó fej vagyok? Meg mit nem! Én nem tépem a számat! Ott szraom le innentől.

[ Szerkesztve ]

(#52502) ZeratulX válasza Kolondrum (#52501) üzenetére


ZeratulX
tag

Ismerős érzések... Szerencsére, ha vállalok gépszerelést, azt nyugodtan, házi körülmények közt tehetem, közben máson is tevékenykedve - akár barátnőn. :> És csakis egy minimum hardverszint fölött, alatta maximum Linuxot kapnak, vagy egy "vegyél előbb gépet" határozott megjegyzést.

[ Szerkesztve ]

:: Eladó kishibás HD 7870 2G :: hardverapro.hu/apro/_185

(#52503) Kolondrum válasza ZeratulX (#52502) üzenetére


Kolondrum
félisten

Lassú a gép, lassú bakker hát ez a HDD MAX 40MB/sec-et tud lemértem. 12 éves, mistralba vettem ha mond vmit. A telefonomba jobb HW van. Tudod és nem megy darál a HDD és katt és katt és katt, mert attól majd megy, persze ezzel tetézik a bajt és ki a hibás? Hááát énn mert nem jó a gép. Én meg mondom user error!!! Az meg mi? HAgyjuk! Megzavarja őket ha felugrik egy frissítés, már menni kell a kiba X-re kattintani. Fúú hallod kajak értéke miatt fel tudnám gyújtani... röviden

(#52504) BenHans válasza ZeratulX (#52479) üzenetére


BenHans
addikt

Köszi a tanácsot! Megteszem amit tudok, a többi már a gazdáján múlik...

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#52505) ZeratulX


ZeratulX
tag

A tegnap megjelent Destroy Windows Spying 1.5.528 most két olyan frissítést is lekapott, amik alapvetően az ajánlott kategóriába esnek és security update-eknek írta őket a frissítő. A harmadik pedig magát az Update-et hivatott fejleszteni. WTH? Ezek vajon miért szúrták a szemét?

• Cumulative Security Update for Internet Explorer 11 for Windows 7 for x64-based Systems (KB3093983)

• Security Update for Windows 7 for x64-based Systems (KB3088195)

• Update for Windows 7 for x64-based Systems (KB3083710)

[ Szerkesztve ]

:: Eladó kishibás HD 7870 2G :: hardverapro.hu/apro/_185

(#52506) zoo8800 válasza ZeratulX (#52492) üzenetére


zoo8800
veterán

Egyes UEFI-s lapok nem tolerálják a nem FAT32-es telepítőt, de szerintem ez a lap nem UEFI-s...

rip and tear, until it is done

(#52507) sanzi89 válasza Kolondrum (#52503) üzenetére


sanzi89
addikt

Az utóbbi hónapban telepítettem pár Compaq laptopot egy magos AMD akármi, 1.5GB ram, 120-as HDD. A telepítés, driver feltolás megvolt 2 óra alatt, a Windows update-ek sora 2 napig gyilkolta a gépet... Ennyit erről.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#52508) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

erre a laptopra 64bites vagy 32bites win7 vajon?
Intel Celeron T4500 2,3 GHz
2Gb DDR3

:R

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#52509) Doky586 válasza zoo8800 (#52506) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

:C :C :Y :Y :F

(#52510) zoo8800 válasza Doky586 (#52509) üzenetére


zoo8800
veterán

Tartalmas mondanivalód volt. :D
Arra reagáltam, minek kellhetett neki Rufus.

rip and tear, until it is done

(#52511) szabonagyur válasza scope2007 (#52508) üzenetére


szabonagyur
félisten

32bites bőven elég rá.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52512) Kolondrum válasza scope2007 (#52508) üzenetére


Kolondrum
félisten

Azt a cpu't dobd ki nagyon gyenge. Egy T9500-as dimenziókat javít a gépen.

(#52513) Doky586 válasza zoo8800 (#52510) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

bocs, téves volt..

[ Szerkesztve ]

(#52514) W. A. Lacky válasza VGYke (#52467) üzenetére


W. A. Lacky
tag

Jobb, ha nem telepíted egyáltalán. Én sajnos hagytam, hagy települjön fel, azóta is szívok vele.

W. A.

(#52515) ZeratulX válasza zoo8800 (#52510) üzenetére


ZeratulX
tag

A FAT32 és az UEFI kapcsolata, a dupla tagadás, és még számos furcsaság volt a mondatodban. :] A Rufus mindig NTFS-t akar Win ISO-k alapján formázni a pendrive-okból, és ezzel nem is szokott gond lenni.

[ Szerkesztve ]

:: Eladó kishibás HD 7870 2G :: hardverapro.hu/apro/_185

(#52516) scope2007 válasza Kolondrum (#52512) üzenetére


scope2007
addikt

Sajnos nincsen lehetőség rá
Nem is saját gép
Amúgy én elsőre ssdt tennék bele mint nagyobb procit

Szabonagyur, közben rajottem 64felesleges is lenne
32bit lesz thx

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#52517) zoo8800 válasza ZeratulX (#52515) üzenetére


zoo8800
veterán

Alapértelmezetten tényleg NTFS-re formázna a Rufus, de át lehet kattintani :)

rip and tear, until it is done

(#52518) ZeratulX válasza zoo8800 (#52517) üzenetére


ZeratulX
tag

Rufus see, Rufus do.

:: Eladó kishibás HD 7870 2G :: hardverapro.hu/apro/_185

(#52519) Troy. válasza brd (#52490) üzenetére


Troy.
addikt

Hello!

C:\Users\->powercfg lastwake
FelÚbresztÚsi elzmÚnyek szßma - 1
FelÚbresztÚsi elzmÚnyek [0]
FelÚbresztÚsi forrßsok szßma - 0

Viszont a feletted levő hozzászólás elképzelhető, hogy segített. Tegnap este nem kapcsolt be.

#52489) adika4444 : Köszi, erről nem tudtam! Tegnap este nem kapcsolt vissza. Kíváncsi vagyok ma mi lesz.

.

(#52520) adika4444 válasza Troy. (#52519) üzenetére


adika4444
addikt

Örülök hogy megoldódott:).

üdv, adika4444

(#52521) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

Van egy frissen telepített legális win 7-es gépünk, aminél megfagy a windows update. Nem tölt le semmit, nem teker a HDD, 1 óra után újraindítottuk. Bejön a ne kapcsolja ki a gépet szöveg és szintén megakad a frissítéseknél.

Mitől lehet? Mit lehet tenni?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#52522) ZeratulX válasza Honkydoo (#52521) üzenetére


ZeratulX
tag

Várni. Sokkal többet. Tipikusan 2-3 óra volt mostanában azoknál a gépeknél, amiket telepítettem.

[ Szerkesztve ]

:: Eladó kishibás HD 7870 2G :: hardverapro.hu/apro/_185

(#52523) Kolondrum válasza scope2007 (#52516) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én is tettem bele és nem ugrott nagyot. A CPU hozta meg a várva várt boost-ot. Azzal a CPU-val csak megyeget, sokat gondolkodik SSD mellett is. Annak kell egy T9300-9500-as CPU, 4gb ram és SSD. Na akkor fogsz csodát látni. Nekem is volt, most tesóm nyúzza igaz HDD-vel, de már zavarja h nem az igazi.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#52524) Kolondrum válasza Honkydoo (#52521) üzenetére


Kolondrum
félisten

Gyújtsd fel. :D Én volt h órákra otthagytam és majd felgyulladz szegény noti, megette a ramot, fűti a CPU_t. A tervezett elavulás része. TEdd fel a win10-et halkan súgják a füledbe. Én tegnap beleszaladtam. Hagytam is ahol van.
Volt másnál, hogy órákat vártam és kiadott x frissítést, de vagy fél napit töltötte le és nem telepítette fel a cuccokat rendesen, hiba hiba hátán. Ott is már bontogattam a benzint.

Nem lehet ezt megreklamálni amúgy? Értitek ez felháborító!

(#52525) zoo8800 válasza Honkydoo (#52521) üzenetére


zoo8800
veterán

Nemrég installáltam én is, nekem bő fél óra alatt megtalálta a frissítéseket. Először hajtotta a gépet rendesen, majd alig volt némi terhelés. Már azt hittem, én is megszívtam a soha nem végződő frissítés kereséssel.

rip and tear, until it is done

(#52526) Kolondrum válasza zoo8800 (#52525) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mi lett a vége? Én fejre állok attól h tekeri és semmi.

(#52527) zoo8800 válasza Kolondrum (#52526) üzenetére


zoo8800
veterán

Lett kb. 200, majd restart után még 30 frissítésem, és -10 GB helyem az SSD-n ;]

rip and tear, until it is done

(#52528) scope2007 válasza Kolondrum (#52523) üzenetére


scope2007
addikt

Annyit nem ér
Csak tanulás van rajta, meg Word, hasonlók
Nem ér semennyit, hogy kötve legyen rá

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#52529) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Köszi a tippeket srácok! :DD
Sajna csapatépítős szalonnasütés már volt a cégnél, úgyhogy gyújtósnak nem lesz jó már az alaplap. :))
Marad a B megoldás: Várunk. Ha az nem jön be még visszatérhetünk az A-ra. ;]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#52530) biker


biker
nagyúr

No, kettő darab genya hibára kérek megoldást. A gyerek gépe...

1: win10 telepítés ellenőrt hogy lehet megkérni, most keressen? Sajna azt olvastam, havonta ellenőriz, és hiába került bele megfelelő vga, továbbra is az 5 nappal ezelőtti állapotot mutatja

2: be van akadva valami, ami miatt a rendszermegszakítások folyamatosan 100%-on pörgeti az egyik magot, ez ugye 50% teljesre nézve. Van valami tutti ötlet rá? A sok googli tipp egyike se hozott se megváltást, se 100% választ, mi a hiba

Gép egy hp alaplap, ati xpress200 csipszet, amd3800+ 2mag, amd hd4650 vga, 2gb ram, win7 legalis

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#52531) premete válasza biker (#52530) üzenetére


premete
veterán

Szoftvereket nem megkérni kell, hanem futtatni, ez a telepítés ellenőrödre is igaz.
Egyébként a win10 topikban jobb lenne kerdezni, itt inkább arra van igény, hogyan lehetne megakadályozni, hogy ne települjön fel. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#52532) alfiboy válasza biker (#52530) üzenetére


alfiboy
aktív tag

"A feladatütemezőben (scheduler) van egy olyan "task" hogy Microsoft Compatibility Appraiser azt indítsd el kézzel és várd meg amíg végez. El fog tartani jó pár percig míg végez.

Utána ugyanezt tedd meg a GWX-es taszkkal is és meg fog jelenni az ikon.

Feltételezve hogy fent van a két szükséges KB frissítés.

Windows 7 SP1:
KB3035583
KB2952664"

...

(#52533) Jarod1


Jarod1
addikt

Mitől van ez hogy , wifivel nem megy a net? T-plink routerre csatlakozom, ki is is írja hogy csatlakoztatva a hálózathoz de semelyik webböngészővel nem megy, kábellel viszont megy, megpróbáltam a mobil hotspotjára kapcsolódni, azzal is megy, víruskeresőt leszedtem hátha az okozza de nem.

ezt írja amikor a hibakereést futtatnám:

A távoli számítógép nem válaszol a kapcsolatfelvételi kérésekre a következő porton: 80. Lehetséges, hogy nem megfelelőek a tűzfal vagy a biztonsági házirend beállításai, vagy a számítógép átmenetileg nem érhető el. A Windows nem észlelt problémát a számítógép tűzfalával kapcsolatban

(#52534) akaido válasza Honkydoo (#52521) üzenetére


akaido
addikt

WSUS Ofline Update

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#52535) adika4444 válasza zoo8800 (#52525) üzenetére


adika4444
addikt

HP EliteBook 2570P kb. 10-15 perc alatt megtalálta és további 10 perc alatt fel is dobálta a frissítéseket.
Win7 Professional x64 sp1
szóval velem eddig nem szúrt ki. edig...

üdv, adika4444

(#52536) Kolondrum válasza adika4444 (#52535) üzenetére


Kolondrum
félisten

Azért nem mindegy, hogy egy olyan win7 megy fel ami szűz vagy olyan amiben integrálva vannak X dátumig minden frissítés.

(#52537) zoo8800 válasza adika4444 (#52535) üzenetére


zoo8800
veterán

Hogy mi? 10 perc alatt feltelepített 200+ frissítést? :DD

rip and tear, until it is done

(#52538) biker válasza alfiboy (#52532) üzenetére


biker
nagyúr

alfieboy: Köszi, kipróbálom. remélem azzal jó lesz a win

premete: szerintem nem figyeltél. az app ott van, csak a régi infóval, és nincs benne olyan, hogy újraellenőrzés
ez a link csak az ellenőrző programot szerezné be, ami már van.

A rendszermegszakításokra tipp?

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#52539) premete válasza biker (#52538) üzenetére


premete
veterán

Nem figyeltem, és gyakorlatom is csak abban van, hogyan irtsam ki a gwx-et. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#52540) biker válasza alfiboy (#52532) üzenetére


biker
nagyúr

nos, nem ok.
Az ikon eddig is ott volt, most is ott van, hiába futtattam, nem változott, hogy utoljára hw infó frissítve 10.17-én
Microsoft tudásbázis:
How often does the report run?
The report runs automatically about once a month. If you installed apps or devices recently, or made changes to your PC, the report might not reflect these changes.

Hogy lehet erőltetni hogy nézze meg ismét? Nem akarok várni egy hónapot. és ez még win7 téma, mert win7-en nem fut :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#52541) Jarod1


Jarod1
addikt

mitől van az hogy a wifin abszolút nem megy a net? kábelen meg megy! Hotspot on csatlakozva a mobilra szintén megy, a többi gépen is megy a wifis net, teló, másik laptopon is.
Csatlakozott a wifire, de semmilyen netkapcsolat nincs rajta.
ötlete valakinek?

(#52542) Kolondrum válasza Jarod1 (#52541) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem is volt ilyen. Figyu, router okozta ha hiszed ha nem.

(#52543) Tamy válasza biker (#52540) üzenetére


Tamy
senior tag

Csak egy hülye ötlet, de egy próbát megér: állítsd előre a dátumot egy hónappal, hátha át tudod verni.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#52544) Jarod1 válasza Kolondrum (#52542) üzenetére


Jarod1
addikt

de hogy okozza a router ha minden más gépen megy?

(#52545) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Mi oka lehet hogy 4 USB portból 1 nem működik, csak akkor ha egeret dugok bele?

Adott egy laptop rajta Win8. 4 USB portja van. Összes gyári driver fenn van.
A 4ből 3 USB port megy ahogy kell. De a 4. portba akármit dugok ezt írja ki ld kép


Kivéve ha egeret dugok bele. Bármilyen egér, 3-at is próbáltam mind működik.
De ha pendrive card reader usb tv tuner nyomtató vagy akármi más megy bele, az már nem működik.
Nem értem.
A port ha hardveresen hibás akkor nem működik semmivel egérrel se.
Ha driverhiba van USB host driver error, akkor ld előző pont.

De megy. Ráadásul azonos gépen Linux is van és ott megy minden port hibátlanul-ez is.
Szóval hardveresen semmi hiba.
Mit tehetek? Win device managerben nincs felkiáltójel.

Köszönöm

(#52546) lacoka007 válasza ZeratulX (#52494) üzenetére


lacoka007
tag

Köszi a segítséget. Megoldódott a gond, mert már nem is működik a winchester. Ez volt a hiba. Mondjuk azt még most se értem, hogy miért nem lehet lemezről telepíteni alaplap GA-G41MT-D3 dual bioszos. Lehet, hogy beszart a dvd meghajtó is.? Remélem nem.

[ Szerkesztve ]

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#52547) Kolondrum válasza Jarod1 (#52544) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem tudom, de hidd ez az volt. Engem is meglepett. Haldoklott már. Ez volt az első jele.

(#52548) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!

Van egy frissen telepített Windows 7 64-bites acer laptop.
Kegyetlen lassú, előtte is az volt, de az újratelepítéssel sem oldódott meg.
A winchester nagy részt 100%-on van valamiért, a proci nem terhelődik és mégis fagy/akad..percek kérdése mire reagál a böngésző..
A windows update csak keres-keres órák óta de semmi, a belső wifi hiába írom be jól a jelszót elfogadja, pörög-pörög aztán kiadja hogy nem tud kapcsolódni.

De az elsődleges probléma az hogy nagyon lassú, folyamatosan beakad minden, perceket kell várni.
Mi lehet a probléma szerintetek? :F

Előre is köszi! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#52549) zoo8800 válasza choco01 (#52548) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez vinyó hiba is lehet.

rip and tear, until it is done

(#52550) choco01 válasza zoo8800 (#52549) üzenetére


choco01
addikt

Hard Disk Sentinel szerint nincs vele probléma.. :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.