Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52851) Glaz-dozfhut válasza JoolsNOS (#52849) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Az utolsó frissítések egyikével elvileg orvosolták ezt a problémát , de így ördögi kör. Esetleg próbáld meg ki majd bekapcsolni a szolgáltatást - csak saját ötlet. Azon kívül marad a várakozás. Visszamenőleg oldalanként van itt ilyen kérdés és válasz.

- Glaz-doz-fhut -

(#52852) zoo8800 válasza JoolsNOS (#52849) üzenetére


zoo8800
veterán

próbáld meg "kézzel" felrakni ezt, hátha megoldja.

rip and tear, until it is done

(#52853) whiskeys


whiskeys
őstag

sziasztok. lenne egy kérdésem. ha wifivel egy tableteten megosztom a netet, akkor azt hogy az illető mit néz a tableten, kilehet valahogy deríteni?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#52854) adika4444 válasza whiskeys (#52853) üzenetére


adika4444
addikt

Szuperkomoly vagy custom fw-vel szerelt routerrel nagy hozzáértéssel tán igen.

üdv, adika4444

(#52855) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Köszi mindenkinek. Egy fél óra keresés után végre megtalálta.

Más: el szeretném tüntetni a hiberfyl file-t a c-ről. De amikor cmd-ből ki akarom kapcsolni, azt írja, hogy a hibernálásnak on vagy off állásban kell lennie. Eddig ezzel sem volt gond. MOst mi lehet?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#52856) szabonagyur válasza JoolsNOS (#52855) üzenetére


szabonagyur
félisten

Indítsd adminként a CMD-t és ezt írd be: powercfg -h off

Ezzel ki kell kapcsolnia.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52857) adika4444


adika4444
addikt

sziasztok!

hülye progiletöltővel felmászott a gépemre ez a taknyadék Safe Finder, és nem tudom hogyan kell leszedni. Böngészőbe nem paraszkodott eddig bele, kezdőlap se kereső nem változott, csak a törölhető progik között lebegteti magát...
Találtam egy weblapot ahol azt írják simán le kell törölni, de jobbgomb katt rá majd eltávolítás csak a programkompatibilitási segédet kapom semmi mást. Mit lehet ilyenkor tenni?

üdv, adika4444

(#52858) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Ilyen jelegű témákat hol lehet leszedni?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#52860) JoolsNOS válasza szabonagyur (#52856) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Arra írja ki...
pontosan ezt: A hibernálási állapot értéke "on" vagy "off" kell legyen.

Hát ezt szeretném én is bakker :) :F

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#52862) szabonagyur válasza JoolsNOS (#52860) üzenetére


szabonagyur
félisten

Passzolom akkor. :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52865) bunkomen


bunkomen
tag

Sziasztok!

Érdekes tények elé állítottam magamat. A képen látszik minden. Elvileg 43GB foglalt területem van, de a C-be belépve a mappákat összeadva csak 28GB foglalt. Most akkor hol a hiányzó 15GB?

Üdv

(#52866) quailstorm válasza bunkomen (#52865) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A rejtett fájlok szerinted mire vannak?
Így tippre rendszervisszaállítási pont lesz a system volume infoban.

(#52867) bunkomen válasza quailstorm (#52866) üzenetére


bunkomen
tag

Jól van na, nyilván azért kérdeztem, mert nem vagyok képben.
Ki szabad azt törölni, ha megtalálom?

Üdv

(#52868) vlevi válasza bunkomen (#52867) üzenetére


vlevi
nagyúr

lapozófile általában 1-2 giga,
hibernációs file, ha van, akkor a rendszermemóriával megegzyező méretű 4-8-16giga
rendszervisszaállítási pontok mérete változó, sok gigbyte lehet ez is.

(#52869) bolic válasza adika4444 (#52857) üzenetére


bolic
őstag

Nekem a MBAM segített, igaz a helyreindítási javítás után végleg nem indul többé. Bizony nagy nehezen tudtam megszűntetni a search.safefinder.com kezdőoldalát. :K :U :(

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#52870) adika4444 válasza bolic (#52869) üzenetére


adika4444
addikt

De nekem nem ragad be se kezdőlapnak se semminek. De mind1, kiírtom az általad ajánlott és általam is kedvelt Mbam-mal.

üdv, adika4444

(#52871) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Windows 7-et akarnek telepiteni pendrive-rol egy masik pendrive-ra UEFI-s gepen.
BIOSban belottem CSM/Legacy modot, igy tudom bootolni a Rufusos Win7telepitot az egyik pendrive-rol, viszont nem akarja latni a masik pendrive-ot mint háttértár.
USB drivert kellene megadni a Win7 telepitonek, hogy lassa a masik pendriveot vagy massal kene probalkozni? USB2-es portokat hasznalok, sajna nincs mar ODD-m vagy 10eve.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#52872) szabonagyur válasza ReFleXx (#52871) üzenetére


szabonagyur
félisten

A pendrive-ra telepítés talán még nehezebb mint a külső háttértárra való telepítés...szerintem felejtsd el a dolgot inkább.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52873) ReFleXx válasza szabonagyur (#52872) üzenetére


ReFleXx
addikt

Olyan nincs hogy ez ne jöjjön össze :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#52874) szabonagyur válasza ReFleXx (#52873) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig hidd el, hogy a pendrive-ra telepítés nem egyszerű. Alaplapnak támogatnia kell, stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52875) ReFleXx válasza szabonagyur (#52874) üzenetére


ReFleXx
addikt

Nem akarom elkiabalni, megy a "telepítés", ha sikeres beszámolok rola.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#52876) Zafir78


Zafir78
tag

Üdv mindenkinek!
Hogyan tudom a directx11-et újratelepíteni? Előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

(#52877) szabonagyur válasza Zafir78 (#52876) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sehogy, egy dxwebsetup van ez frissíti a fájlokat ha szükséges.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52878) Zafir78 válasza szabonagyur (#52877) üzenetére


Zafir78
tag

Egy játékprogrammal kapcsolatban ezt küldte a support:
"it seems as is you are having trouble with DirectX 11"
"please try re-installing your DirectX drivers" Windows 7 64 bit, directx11 van fenn. Mit kellene tennem?

[ Szerkesztve ]

(#52879) szabonagyur válasza Zafir78 (#52878) üzenetére


szabonagyur
félisten

Leírtam, hogy mit futtass le...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52880) Zafir78 válasza szabonagyur (#52879) üzenetére


Zafir78
tag

Köszi, úgy érted a dxsetup nevű alkalmazást futtassam le? Azt megtettem, telepített is. Amit írtál olyat nem találtam, vagy hol keressem?

[ Szerkesztve ]

(#52881) Asztee


Asztee
aktív tag

Sziasztok ! Kb egy hete olyat csinál a W7-em, hogy boot-olás közben a billentyüzetemen (USB-s) kialszanak a ledek és bejelentkezéskor sem tudom beírni a jelszót. :( Egyszer kipróbáltam,hogy csak úgyhagytam és néhány perc(!) után egyszercsak visszakapcsoltak a led-ek és írni is lehetett,de ez persze nem az igazi. Azt is kipróbáltam ,hogy a kisegítő lehetőségek virtuális bill. opciójának segítségével lépek be és akkor néhányszor (,de nem mindig) rögtön bekapcsolt a bill. (mármint amikor felugrott a virtuális bill.) :F
Szóval mitől lehet ez !? Valami Win. frissítés vagy mi ? :Y Köszi.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#52882) adika4444 válasza ReFleXx (#52875) üzenetére


adika4444
addikt

Ez nagyon feldob, de van az örömömmnek egy nagy árnyéka, mi a dolog hogyanja?
Hogyan sikerült végül megoldanod?

üdv, adika4444

(#52883) Doky586 válasza Zafir78 (#52880) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem inkább valamelyik eszköz-driver nem DirectX-11 kompatibilis (vga/hang/joy/stb).. Tölts le frissebb drivereket a gép komponenseihez.

[ Szerkesztve ]

(#52884) Zafir78 válasza Doky586 (#52883) üzenetére


Zafir78
tag

Kösz a választ. Vga driver a legújabb, joy nincs. Amit ír a support azt egyáltalán hogyan kell végrehajtani? ( "try re-installing your DirectX drivers").

(#52885) ReFleXx válasza adika4444 (#52882) üzenetére


ReFleXx
addikt

Nem pont ugy sikerült megoldani ahogy terveztem. WinToUSB nevű progival lehet win alol iso-bol pendrivera wint telepiteni. Vegeredmeny ugyanaz, csak ugy kell 1 futó win, hogy egyáltalán elkezd :)

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#52886) Doky586 válasza Zafir78 (#52884) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Letöltöd a hangkártya (stb) drivert és az install.exe -re kattintasz.. ;)

(az egérhez ha telepítettél valamit azzal is lehet gond, usb-egérhez szokott lenni bios/uefi -ben valami kompatibilitási mód, azzal is próbálkozhatsz)

(#52887) Zafir78 válasza Doky586 (#52886) üzenetére


Zafir78
tag

Persze, megpróbálom amit írtál. Az az igazság, hogy semmit nem telepítettem. A CiV Beyond Earth program kapott egy patch-et, és elkezdett crash-elni "unhandled exception" hibaüzenettel. Addig semmi gondja nem volt, egyébként más program is gond nélkül fut. A fórumok szerint elég gyakori hiba. A dxdiag és az msinfo alapján mondja a support ezt a javaslatot. Legalább megpróbálnám ezt, csak nem tudom hogy kell, te tudod? Mármint konkrétan ezt: "try re-installing your DirectX drivers".

[ Szerkesztve ]

(#52888) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

A win szakikhoz lenne egy kérdésem: meg lehet oldani, és ha igen hogyan, hogy a win7 mikor belogol automatikusan jelentkeztessen be egy remote usert is a gépre?

A felállás: van egy HTPC/torrent szerver gépem. Ezen van A account, ez a HTPC user, ez jelentkezik be automatikusan, indul a KODI, stb. Viszont van egy B user is, akivel RDP-n keresztül lépek be, ez alatt az account alatt megy a torrent.

Viszont ha pl. áramszünet van, a B account ugye nem logol be, csak ha rámegyek RDP-vel. Ezt szeretném megoldani, hogy ha elindul a gép továbbra is A account lépjen be, de a háttérben RDP-n keresztül jelentkezzen be B user is, és folytatódjanak a letöltések, az én közbelépésem nélkül.

Előre is köszönöm a segítséget:R:R

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#52889) Doky586 válasza Zafir78 (#52887) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

>> Mármint konkrétan ezt: "try re-installing your DirectX drivers"
Konkrétan letöltöd a hangkártya (stb) drivert és az install.exe -re kattintasz..

Vagy azt a CIVBE programot telepítsd újra ha csak azzal van gond.

[ Szerkesztve ]

(#52890) Zafir78 válasza Doky586 (#52889) üzenetére


Zafir78
tag

A hangkártyára azt írja, hogy "már telepítette a legújabb illesztőprogramot", vga driver legfrissebb, CiV BE-t már többször újratelepítettem.

[ Szerkesztve ]

(#52894) Zafir78 válasza Zafir78 (#52890) üzenetére


Zafir78
tag

Nem arra gondolhat még esetleg a support, hogy töltsem le és telepítsem a DirectX End-User Runtimes-ot (June 2010) a microsoft download page-ről? (még mindig azt próbálom megfejteni mit kell ahhoz tennem, hogy "try re-installing your DirectX drivers"). Azért nem szeretném hazavágni a rendszert, a többi program hibátlanul fut csak a CiV BE crash-el.

(#52895) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!

Ismerősöm netbookját szeretnénk fürgébbé tenni, de nem tudom melyik megoldás lenne a megfelelő számára.
Jelenleg egy Acer Aspire E1-522 a célhardver, amiben valamelyik benyatakarékos AMD APU ketyeg és 2Gb ram van benne.
64-bites Win7 van rajta, viszont kegyetlenül be tud lassulni.
Win Update le van lőve (időközönként manuálisan van frissítve).
Alap rendszer, openoffice, chrome, FF, AVG IS 2015.
Böngésző megnyitása nélkül is tetű a rendszer, a memóriahasználatot nézve a rendszerműveletek foglalják le a legtöbb ramot. Mellette az egyéb progik 100-200Mb-ot foglalnak le.
Kérdésem az lenne, hogy komfortosabb lenne ha 32-bites OS-t telepítene fel rá, vagy egy idő után az is belassulna?
Memória bővítés sincs kizárva (én ennek a pártján vagyok), viszont nem tudom, hogy valamit segítene-e hosszú távon a 32-bites OS?

Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#52896) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha még nem lett volna:

GWX Control Panel (volt GWX Stopper)
Megakadályozza az automatikus windows 10 letöltést, és a windows 10 frissités felugró ablakot is kilövi.

(#52897) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Ma feltelepítettem újra a rendszert de nem talál frissítést, csak keres és keres ez normális?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#52899) quby


quby
őstag

Szaisztok!

Ma települtek a munkahelyen a teganpi updatek win 7-re. Amelyikre felment az nem indul többet, csak villog az üdvözöljük utáni kék háttér képernyő. A loginscreenig nem jut el, csökkentett módban sem. Azokra amikre még nem ment fel, holnap felmegy ha a userek bekapcsolják a gépeket..... :W
Van valakinek valami ötlete, hogyan lehetne javitani?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.