Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26461) a1200


a1200
aktív tag

Hali.
Nem értem mi van ezzel a Win7 x64 Ultimate hun SP1-gyel.
A régi konfigomon jól működött, ez volt az: P5KPL-VM, 4 GB DDR2 800, E2180.
Az új konfigom ez: P8H77-M, i3 3225, 8 GB DDR3 1600.
A HDD 250 GB SATA2 WD, az új konfigomnál AHCI-ban fut.

1-- Tegnap a friss telepítés órákig jól működött, 2-szer megnéztem, hogy nem volt több frissítés, megvolt a sok újraindítás, lefuttattam a NIS 2012 (ezt adták a géphez) full system scant, töredezettségmentesítést, sok beállítást is megcsináltam, több órát dolgoztam vele, ennek ellenére a Win7 aktiválása utáni újraindítás után nem bootolt be ez a HDD.
Indításkor bejön az alaplap logója, csippan a speaker, eltűnik a logó, 3-szor megvillan a HDD LED, nem bootol, és kezdődik minden elölről, 6-7 mp-enként ismétlődik ez. Ez miért lehet?
Nem nyúltam a BIOS-hoz, bár be tudok lépni.

2-- A régi konfigommal gond nélkül működött ugyanez a telepítés.
Az is érdekes, hogy a régi konfigra telepített Win7 alapból ezt a 7 mp-es bootolási ciklust csinálja az új konfigommal, pedig a régivel jól működött. Mi a baja a rendszernek?
A régi konfigomra telepített Win8-as HDD miért működik gond nélkül mind2 konfigomon? Mindent ugyanúgy csináltam, ugyanazok a programok vannak fent.

Most ezzel a Win8 pro x64 HDD-mmel fut a rendszer, ezt használom most, a driverek lettek frissítve.
De én Win7-et akarok használni, mert az még XP-szerű, a 8-as fos.
Az XP-s HDD-mmel nem indult el az új konfigom, amúgy sem látta volna a 32 bites XP a 8 GB-ot, ennek a helyére telepítettem a Win7-et, ami most nem működik.

3-- 1152×864-en használt 17 collos CRT monitorom van RGB dsub bemenettel, az új konfigom BIOS-ának összes menüjének a fele-1/3-a lelóg a képernyőről mind2 irányban, így nem látható. Ez miért van? Miért nem érzékeli a BIOS, hogy mekkorára kell állítsa a betűméreteket, és a többit?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.