Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30101) Teasüti válasza Kukcaman (#30072) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez After Effects? Szóval a Davinci féle Chroma Key gagyi. :U

(#30102) Tuninger válasza hibavissza (#30100) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Kellett a sulis projectekhez a több ram mi? :P

És most azon kotlok hogy 14" Macbookra csere most olcsóért amíg nem 500 az euro vagy érdemesebb építeni PC-t. Nem tudom figyeltétek e, de a rezsicsökkentés miatt hirtelen 190ig zuhantak a használt RTX3070-ek árai.

(#30103) hibavissza válasza Tuninger (#30102) üzenetére


hibavissza
veterán

Jaja, meg valami gém passzot is kértek a suliban. Ez a kodály módszer.... :D

M2-vel mit műveltek a marharépák...azt hagyd ki. Napelem nélkül x86? Gazdag e vagy? :D

(#30104) Kukcaman válasza Teasüti (#30101) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Ahha AE. Azt nem írtam, hogy RGB+alpha, szóval mögé rakhatsz akármilyen hátteret.

(#30105) nozs23 válasza narumon (#30098) üzenetére


nozs23
addikt

A7SIII betonsatbilan fog allni az aran meg legalabb 2-3 evet. Amig nincs direkt utodja. Maximum dragulasra szamithatsz. Apple minden Macre rahuzott 15-20%-ot a hetekben. Csak az arfolyam miatt. A forint elore megy. :)

(#30106) Teasüti válasza Kukcaman (#30104) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egész kultúrált. Köszi! :R
Akkor majd a videós megoldja az Adobe csomagjával, nem kell aggódnom emiatt.

(#30107) Tuninger válasza hibavissza (#30103) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Használt 14" alap M1 Pro, 700k körül. Bár mostanság inkább a 800-as tartomány barátja kezd lenni...
280-300-ba el lehetne adni az M1 Air-t, csak hát kegyetlen sok a rádobó... és csak több lesz.

(#30108) hibavissza válasza Tuninger (#30107) üzenetére


hibavissza
veterán

PC mennyi? Mini ITX alapon 600+, ATX méretben 500. Nincs monitorod és kotlasz a sarokban. Inkább az a kérdés, hogy 800-ért milyen Win lapost kapsz. Elég jók vannak. Pc munkaállomás azt vegyen aki tényleg egész nap renderel és hoz annyi időt ami megéri.

[ Szerkesztve ]

(#30109) Tuninger válasza hibavissza (#30108) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

ATX-ben gondolkoznék, az Air mellé.
RTX3070 190-ért, Ryzen 3700x 75k, B450 lap 20k, 16GB ram kb 20k, ház 10k táp 15k, SSD / vinyó / monitor van.

Így 330-ban állna meg.

Ha pedig Air csere Pro-ra az 400-as rádobó, kisebb render sebesség, de nem két gépen kell dolgozni.

Továbbra is az Air-en dolgoznék, az asztali csak renderre lenne elsősorban. Azért most hogy "szezon van", rengeteget számoltatom az Air-t.

Igaz olyan időben amikor úgysem kell, ergo ez is csak játék a számokkal, mint ahogy Taranis is mindent az R5C-hez mér amit egyébként sosem fog venni :P

(#30110) Teasüti válasza hibavissza (#30108) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tedd még hozzá, hogy PC-t telerakod HDD-kel, és nem kell szarozni NAS-okkal (ami megint cirka 200k ha vmi vágásra használhatót is akar az ember; vagy épít magának, de akkor megint az x86-nál tartunk ;) ).

[ Szerkesztve ]

(#30111) Kukcaman válasza Teasüti (#30106) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Nincsmit :) Így van, oldja csak meg a videós :))

(#30112) syC


syC
addikt

Nem tud valaki péntekig canon 24-105 f4 ef obit Bp-en? Egyet az orrom elöl vittek el.

Ugyanitt A7m4 nyersekre felkészülni (már ha valakit érdekel):

(#30113) narumon válasza syC (#30112) üzenetére


narumon
őstag

Engem érdekel, én szemeztem vele...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#30114) Tuninger válasza syC (#30112) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Eitkábban tankolok az autómba mint amilyen sűrűn te vázat váltasz :D

(#30115) syC válasza Tuninger (#30114) üzenetére


syC
addikt

Ilyen üzemanyagárak mellett ...

(#30116) syC


syC
addikt

First impressions: van benne expo méter (folyamatosan), akksi % kijelzés, zabra, histogram, peaking ( AF nél is :C ) , egyszerre. Viszont evf / lcd dinamikus váltás mintha nem menne.

(#30117) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Idei Public Art-ról egy hosszabb hangvételű videó. A beszédes rész mind Helios-al készült (mindig meglepődök mennyire éles, ha sikerül eltalálni - ígéretet kaptam egy Takumar 50/1.4-re, arra még kíváncsi leszek).
2:54-nél a Jupiter 135mm-el készül, azért megszenvedtem vele. Úgy látszik örök lecke marad, hogy ha a fűszálak belógnak, akkor ratyi lesz és kontraszt sem lesz.
Az átélezések elég jól mentek már, ebből van benne jópár. [link]
Eredetileg más zenére ment a kotta, de azt a youtube azonnal letiltotta, amit eddig még nem láttam :U

(#30118) hibavissza válasza Kukcaman (#30117) üzenetére


hibavissza
veterán

Tök jó a képi világ, kicsit több színnel profi broadcast minőség. Reducer?
Elég kevés infó jött át, némi felirat a látottakról vagy feszesebb vágás jobb lett volna.

Jennyfer önmagában megérne egy videót :D

(#30119) Kukcaman válasza hibavissza (#30118) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi :)
Ennél több szín? Már ezt is soknak láttam, ezek szerint, akkor még ez is kevés.
Igen, sima kis tubus átalakító...(penge lenne egy ND szűrős reducer, már ha létezik ilyen).

"Elég kevés infó jött át, némi felirat a látottakról vagy feszesebb vágás jobb lett volna."
Gondoltam rá, hogy sokkal feszesebb legyen max 2perc, de akkor még több lenne a kérdés, így meg látható, ami ott volt. (hidd el sokszor megremegett a kezem, hogy rövidebb legyen :D ).
A szerzők narrációival pont teljes lett volna a videó, több nem is kellett volna, csakhogy videó sem volt tervben - csak vágásnál gondoltam erre.
Írtam a szervezőnek, hogy írjon egy-két mondatot a művekről, meg a mű nevekről, aztán megcsinálom a feliratot, köszi.

Ez lemaradt:
CineD profil + basic fényelés + kis curve + "emelt matt vörös" HALD a PS-ből.

Jennyfernek a kép is minden arc profilból jól állt :DDD - tőle több jelenetet is ki kellett vágnom, túl erős volt a mimikája a munkája közben.

(#30120) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Egyik cimborámnak Gopro 10 Black-je van (jobban mondva a futácég, ahol melózik) és 12perces felvételi limit van rajta, hogyan lehet kikapcsolni, tudja valaki?

(#30121) Tuninger válasza Kukcaman (#30120) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Csak 12 percre darabolja a klippeket, mert akkor éri el a FAT32 4GB-s file size limitjét. Ott lesz a többi videó is csak máshogy sorszámozza, pl:
GX016714, GX026714, GX036714...

GoPro Labs firmwarel lehet váltani 64 bites módra, akkor 12GB-s limittel dolgozik a kamera egy videófilenál, viszont ez esetben in cam nem lehet visszanézni, sem pedig törölni a felvételt.

Más: tegnap voltam esküvőn, most másolom fel a felvételeket. A Dji Mini 2-vel készült utolsó videóm corrupted lett. Nem nyitja semmi, de látszik hogy 3,5GB a videó file.
A Wondershare Repairit mentette meg a valagam, elpiszmogott vele egy jódarabot mert a "quick repair" ami csak úgymond lezárná a video stream végét nem volt elég.
Viszont visszakaptam az original filet, szóval emelem kalapom.

(#30122) syC válasza Tuninger (#30121) üzenetére


syC
addikt

3 éve velem is volt ilyen, megsérült a drón videó, ha jól emlékszem ffmpeg script-tel helyre tudtam rakni.

Más: megvolt a 7iv első éles tesztje, bevettük Pécs city-t. Vettem egy Canon 24-105 öt, speedboosterrel viszont eléggé bizonytalan az autófókusza. Vagy azért, mert szar az obi, és/ vagy mert szar a metabones, nemtudom. MC11-el egyáltalán nincs af :S. Nagyon meg vagyok elégedve az iso teljesítményével, ez az eddigi legjobb lowlight váz, amivel dolgoztam, viszont emellett felvetődik a kérdés hogy valóban szükségem van-e adapterezett 2.8as ef obira, hogy legyen egy fényerős all-situation obim. Simán elég lenne egy natív 24-70 2.8.

A kérdésem az lenne, hogy használt-e már valaki közületek "uj" samyang 24-70est, sigma 24-70 dg dn art-ot vagy 24-70 gm (1) et, esetleg ezek közül többet az összehasonlítás kedvéért?

A boltban a sigmát nagyon dícsérte az eladó srác, azt mondta hogy jobb mint a gm 2-es, vagy nem rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#30123) Kukcaman válasza Tuninger (#30121) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi szépen :) Meg is írtam neki a választ.

(#30124) p_adam válasza syC (#30122) üzenetére


p_adam
addikt

Használni biztos a GM-et a legjobb, mert az AF valószínűleg a legjobb, ill. van rendes érzetű manuális élességállítás is. Az, hogy optikailag gyengébb a sarkokban, videóra nem sokat számít.

(#30125) Tuninger válasza syC (#30122) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Csoda hogy van egyáltalán. Video AF az csak MC11 + Sigma obikkal volt a korábbi vázakon, a canon + metabones elég megbízhatatlan, még a Viltroxszal is jobb, de ott is csak 1-2 STM obival.
Fotóra viszont a legtöbb adapter + obi kombóval jó a váz.
Nekem Tamron 28-75 F2.8 van, ami 225 körül megy használtan, pazar obi, bár azért sokszor jól jönne a 4mm a wide enden.
Fotós haveromnak Sigma 24-70 F2.8 van, még élesebb, még gyorsabb, még nehezebb de 350k
Az első generációs GM nem jobb mint a sigma, viszont drágább.

Gerald csinált is egy összehasonlítást a 3 obival.

A Samyangról egyébként jókat hallottam, Sigma szint ha minden igaz.

(#30126) syC válasza Tuninger (#30125) üzenetére


syC
addikt

Igen, ezt a vidit megnéztem este. A sigmát agyon dícsérik benne, viszont a tamronnál a G1-nél mintha valahol olvastam volna af problémákat. A sigma viszont majdnem 2x annyiba kerül (460k) és nemigen láttam használtan. Samyang érdekes alternatíva lehet.

(#30127) Tuninger válasza syC (#30126) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Einfiről “csak” 380 a sigma.
G1 AF: azt hiszem talán az egyik Max Yuryev tesztben, de azt firmwarebol javitottak.

(#30128) vond válasza syC (#30122) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én meg - egy életem, egy halálom - vettem két egynyócas Szotyit (35 és 85 mm) akcijjóba. ;] :D Úgyis lesz pár fotózásom is a videók mellett. Aztán max. eladom őket, ha sokáig csak a helyet foglalják. Kíváncsi vagyok, milyen lesz a FF+fényerős natív fix, minden szempontból.

A 20-asról végül lemondtam. Bitang jó obi, de túl drága lett volna egymagában, meg amennyire használnám, azt talán meg tudom oldani az adapterezett Sigma 10-20-szal is. :)

Inkább veszek majd nagyobb szenzoros 360-as kamerát és/vagy drónt. Az új Insta360 ONE RS 1 inch és a DJI Mini 3 Pro például jónak tűnik, csak (még?) elég drágák.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30129) syC


syC
addikt

Csináltam pár slog3 felvételt A7iv-gyel, ha valakit érdekel. Canon 24-105 F4 / MB speedbooster, MF, XAVC HS 4k 50p 200Mbit 4:2:2 10bit: [link]

All-i (500Mbit) -hez nincs kártyám :B

(#30130) Márton válasza vond (#30128) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát igen, én is csorgatom a nyálam a 360-1 inch-re, csak nagyobb és jóval drágább..
Viszont élesebb, jelentősen, nemcsak amit a papírforma mondana (5.7k vs 6k), és este sem olyan zajos. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30131) vond válasza vond (#30128) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A 35-ös szerelem első látásra.(*) ;] :B A 85-össel egyelőre még barátkozunk. :D

(*) Az a kép, az a minőség, az a kis méret, az a bokeh, az a csodálatos fókuszgyűrű, az a no breathing, az a ... minden. :))

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30132) Kukcaman válasza vond (#30131) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Elég a reklám dumából, mutass valamit ;]

(#30133) kovsol válasza vond (#30131) üzenetére


kovsol
titán

Én anno a Sony 28mm f2 + 85mm f1.8 -al kezdtem a pályafutásomat A7III-al. :D 85mm-el hamar barátok lettünk.

May the Force be with you!

(#30134) Tuninger válasza vond (#30131) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Újabb sony fanboi van születőben. Ide most passzolna egy Palpatineos mém.
már csak Taranist kell megtörni, de ő eléggé ellenáll a sötét oldal csábításának

[ Szerkesztve ]

(#30135) Kukcaman válasza vond (#30131) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Egy új látószög...Insta360

(#30136) syC


syC
addikt

Megérkezett a sigma dg dn art. Eddig nagyon szuper, minőségben, focusban, mindenben. Nagyon jó a manual focusozás vele.

Szombaton főpróba ..

(#30137) Tuninger válasza syC (#30136) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Azért így beleszaladtál 1,4 millióval a buliba, de szerintem nagyon fog tetszeni.

Előző esküvőn beleszaladtam egy pofonba a saját hülyeségem miatt az A7s III-al.
Úgy voltam vele hogy patika a 1080p, veszem az egész esküvőt abban, mert a render sokkal gyorsabb. De még ezen felül akartam spórolni egy keveset és ráengedtem az élesítést in-camera. Na ez hiba volt. A nagylátós felvételek pocsékul néznek ki, míg egy előző esküvőn letekert élességgel hibátlan.

Hiába no, 2022-ben még mindig kerülni kell az in-camera élesítést... vagy legalábbis ki kell tapasztalni éles használat előtt.

(#30138) syC válasza Tuninger (#30137) üzenetére


syC
addikt

Ezt most tök jó, hogy felhoztad, mert akartam is kérdezni, hogy van-e valakinek tippje, milyen beállításokat érdemes használni, mivel lesz a "legcrispebb" a kép.

Volt az 1.6 is :D , minden Mo-ról van, de legalább 3+ év gar van mindnere. Egyébkénte sok obi búcsúzik is.

(#30139) Tuninger válasza syC (#30138) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

3 év?! há 3 hónapig sem tartasz meg egy kamerát (lásd R7)

Más az oversampling az A7IV-nél, ki kell tapasztalni mi a jó sharpening. A7 III-nál 4K-hoz a -7 detail, 1080p-hez a -3 detail volt a jó választás. Mindkettő elbírta egyébként a 0 értéket csak a nagylátós shotoknál a 1080p-nél egyértelműen látszódik a túlélesítés. A 4K-nak nagyon jól áll, csak úgy még látványosabb a különbség a 1080hoz képest.

Nem kizárt egyébként hogy más érték a jó a 4K 50-hez mint a 4K 25-höz

(#30140) syC válasza Tuninger (#30139) üzenetére


syC
addikt

Megtartottam volna, ha jó lett volna. :) A6600 2+(?) éve van nálam, kedvenc vázam.

(#30141) MrChris


MrChris
nagyúr

Aki DOF témaleválasztást akar ennél lejjebb ne adja!

(#30142) syC


syC
addikt

Itt van egy beállítási alap útmutató Sony A7 III, A7S II, A7R IV-hez. Ez a knee érdekes, meg hogy a detail-t azt szerinte csutkára fel kell tekerni.

[ Szerkesztve ]

(#30143) Tuninger válasza syC (#30142) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ez olyan guide mint az enyém, de jó pár helyen potatlan. A knee-t 2 éven keresztül próbáltam finomhangolni, de sosem kaptam szebb eredményt mint auton.
A detail ilyen közeli témánál mehet felfele, de abban a pillanatban hogy sok finom részlet lenne a képen, pl nagylátós végtelen, borzalmasan néz ki.
A cine profilok közötti különbséget sem részletezi megfelelően, pl 1-2 és a 3-4 között csak a video level a különbség, a kneet hiába állítod log profilnál, a 8 bites kameráknál teljesen egyforma az slog2 és slog3 profil dinamikája (míg a cikk nem ezt állítja).

Viszont jó alapot ad hogy mik is a picture profileok és hogy mit is állítasz a kapcsolókkal.

(#30144) vond válasza syC (#30138) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én meg a hétvégén bevillantottam az f/1.0-t. ;] Igaz, hogy csak MFT-n, de akkor is durván nézett ki. :D
Érdekes, hogy a fotós csávónak teljesen új volt a speedbooster fogalma. :U

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30145) vond válasza Tuninger (#30134) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Születőben? Hahhhha... :DDD :DDD :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30146) vond


vond
MODERÁTOR

Múlt héten kicsit durvára vettem a figurát, három és fél esküvőm volt 5 nap alatt, és közben még a munkahelyre is bejártam. ;] :D Csöppet rottyon voltam már a végére. Most próbálom összeszedni magam. :) Tapasztalásnak is jó volt mondjuk. Nagyjából ki is alakult mostanra, hogy mi a legjobb, legkényelmesebb szett számomra egy átlag esküvőzésre. Persze lehetne még fejleszteni sok téren, de már így is rengeteg pénzt költöttem a felszerelésre. Kicsit meg kell pihenni, utolérni magam, és a közeljövőben inkább csak projekt specifikusan vásárolni (mondjuk ez eddig is eléggé jellemző volt).

A 35-ös és 85-ös Sony-kat se nagyon tudtam még próbálgatni, de szerintem meglesz a helyük. Alig várom már, hogy ki tudjak menni éjjel a városba, az egy szem A7III + 35mm f/1.8 + Cinebloom kombóval gyakorolni. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30147) Tuninger válasza vond (#30146) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

három és fél esküvőm volt 5 nap alatt
Meglásd majd 25 felett nem fogod így bírni az éjszakázást :D

(#30148) vond válasza Tuninger (#30147) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szeptemberben leszek 43. :P :D Jó, tudom, évi 25 esküvőre gondolsz. Attól még tényleg messze vagyok (szerintem sosem lesz annyi), de mellette amennyi meló van, ez a 8-10 is épp elég, sőt. :) Igazából pár 10 km-rel nyugatabbra kéne csinálnom, és akkor ez is épp elég lenne egész évre anyagilag. :U

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30149) syC


syC
addikt

A7iv:

Valahol azt olvastam, hogy az 1080p cropja van olyan szép, mint a 4k. Hát ennyit erről :)

[ Szerkesztve ]

(#30150) vond válasza syC (#30149) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A crop-os 4K50-nel hogyan tudsz együtt élni például esküvőzés közben? A Sigma 24-70-ből ugye 36-105 lesz. Vagy inkább FHD-ben fogod használni?

Mondjuk egy Tamron 17-70-nel egész kényelmes lenne az átfogás. De mégis csak APS-C crop-ban vagy, meg ekv. f/4-en. 1,1 millióért, plusz az obi.

"Valahol azt olvastam, hogy az 1080p cropja van olyan szép, mint a 4k."
Az a GH5, meg a G9 lesz. De még azoknál is látni azért. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.