Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30051) Tuninger válasza narumon (#30050) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

szerintem csak kukák az utángyártott NPF550-jeim.
Van egyébként ebből dupla (NPF750) és 4x kapacitású is (NPF970) csak ott a súly ugrik meg nagyon én ezért választottam a több kis aksis utat.

(#30052) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Hali!
Zöld vászonnal van itt tapasztalata vkinek?
Asszisztáltam ennél a projektnél, ami egy testimonial video lenne egy helyi cég számára.
A videós mondta nekem, hogy tegyem a vázat 1080p24-re, standard színprofillal és kb ennyi.
Ebbe én akkor bele se gondoltam azon kívül, hogy először fogok rögzíteni nem 4K-ban az XT3-mal. :D
Azt mondta neki van tapasztala ezzel, szóval csak mentem utána.
Ő vmi régebbi Canon hibriddel lő, szóval az XT3-nál gyengébb videós képességekkel.
Szóval az van, hogy ezt én betettem Resolve alá, dobtam rá egy Chroma Key-t és elborzadtam. Vagy én nem tudom hogy kell használni a Chroma Key-t rendesen - első tesztem ez is - vagy az van, hogy el van qrva az egész úgy ahogy van a YUV 420 miatt (540p Chroma felbontás, plusz az XT3 keni a Chroma csatornát). Lehet hogy ez a felbontás és tömörítés (gondolom az is 420 lehet) a Canon-on használható, de az enyémen borzalmasan fest az a hajszerkezet.
Szóval lehet ezzel kezdeni vmit post-ban, vagy ez ilyen lett és kész?
Szerintem 4K-ban kellett volna forogni, majd esetleg megpróbálkozni a 4K 420 -> 1080p 444 ffmpeg szkripttel, hátha itt működne a dolog. Bár a Chroma szétkenése 4K-ban is probléma.
Lehet kikaptam az egyetlen egy feladatot, amire az Fuji nagyon nem alkalmas. :D

[ Szerkesztve ]

(#30053) narumon válasza Teasüti (#30052) üzenetére


narumon
őstag

Nekem csak annyi, hogy régen kísérleteztem vele, és 10bit only, minél nagyobb felbontással. Szóval nem tudom miről beszélt az az emberke, de 4K 422 10bit alatt neki sem állnék....

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#30054) Teasüti válasza narumon (#30053) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez pont 10 bit, csak nincs meg a felbontás és a kontúr menti hajszálakat elmossa a Chroma Key. XT3-on a 422 se segít sajnos, Taranis próbálta annó külső rögzítővel is. Ott is szar a chroma csatorna.

Amúgy ez beégetett szín, itt azt gondolnám a 10 bitnek pont nincs nagy szerepe.
A 4K-ban egyetértek. Így utólag átgondolva. :B

Az a baj a kis képernyőn nem lehet megítélni még a fókuszt sem, így csak posztban derül ki, ha vmi el lett tolva. :(
Lehet az ilyen munkákhoz kéne vinni laptopot meg külső rögzítőt...

[ Szerkesztve ]

(#30055) b-max válasza hibavissza (#30048) üzenetére


b-max
aktív tag

Mechanikus zárás szerintem, Olympus E-410

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#30056) Kukcaman válasza aznem (#30023) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi a meglátást :)

#30040Tuninger: Igen, azt tudom, hogy az S5 full frame :) Csak úgy eszembe jutott a szenzor méretek közötti 8bites különbségek vannak vagy sem.

#30054Teasüti: Én sem tudom, miért akarta FHD-re, talán nem akart utólag kicsinyíteni :D Eredeti felvétel, amit megosztottál? - vagy ez lebutított

(#30057) Teasüti válasza Kukcaman (#30056) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Rázoomoltam a fejre, szóval nem teljes felbontás. De a haj körüli pacákon van a hangsúly.
Most olvastam vissza Taranis értekezését a Canon/Fuji színcsatornákról. Hát, úgy néz ki ez így ennyit tud. Zizeg a haja, mint a 2000-es évek eleji SD virtuális háttereknél.:C

Illetve néztem egy green screen videót neten is, ahol GFX-et használtak. Hát az is pont ilyen szar, szóval ez így ennyi. :DD
RAW kameráknál legalább lehet olyan key-t venni már, ahol a kilógó hajszálak megmaradnak a zöld háttér előtt?

[ Szerkesztve ]

(#30058) Kukcaman válasza Teasüti (#30057) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Igen, értettem a hajszálas példát, csak kíváncsi vagyok, hogy meg-e tudom csinálni. Ki tudja.

(#30059) Teasüti válasza Kukcaman (#30058) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jaaah, h vetnél rá egy pillantást?
Adj egy kis időt, felrakom DNx-ben...

[ Szerkesztve ]

(#30060) syC válasza narumon (#30050) üzenetére


syC
addikt

És az egészet felrakod egy gimbalra és mindent egy kézze tartassz, a másikkal meg manuál fokuszozol :D csupa élvezet

(#30061) Teasüti válasza Kukcaman (#30058) üzenetére


Teasüti
nagyúr

DNx

(#30062) Teasüti válasza syC (#30060) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mi a helyzet a gimbal+telefon kombóval? DJI-nak a telefonos app-ja tud ilyeneket, mint egy field monitor? Azért egy telefont felrakni a gimbal fogantyújára meg egy power bankot a zsebedbe, az még egész baráti szerintem. Egy jobb telefon bár drágább, mint egy field monitor, de páran amúgy is S20-asokkal járkálnak és az mindig zsebben van. :P

Arról nem is beszélve, hogy ez a kombó milyen feladatokat tud megoldani, amit hagyományosan sehogy máshogy. Ilyen AI tracking-gel azért mennyivel leegyszerűsödne az eskü videós élete is!

Szóval azt gondolnám ilyen 1000 nit-es AMOLED-es telefonok korában, meg ilyen gimbalok mellett egy közönséges field monitor már elavult.

[ Szerkesztve ]

(#30063) hibavissza válasza b-max (#30055) üzenetére


hibavissza
veterán

Ha nem gond kukázni a vázat akkor jó lehet gyakorlásnak. Ezek jellemzően 20-30 ezer expót bírnak. Van amelyik 15 ezernél van amelyik 150 ezernél döglik be. Nem lehet kiszámítani. Em10 II már talán tudja a teljes dinamikájú e-shuttert (és azt hiszem ez a szenzor már ISO less, ami fontos day to night TL-nél). Ott nincs ilyen gond és olcsó váz. De le kell ellenőrizni, nem emlékszem pontosan. Kelleni fog Lightroom és LrTimelaps szoftver.
Érdemes átgondolni a motion blurt. Szűrőzől vagy post teszed rá. Hirtelen ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#30064) hibavissza válasza Teasüti (#30057) üzenetére


hibavissza
veterán

Taranis kitesztelte. Fuji nem alkalmas erre. Halálba zajszűri a színcsatornákat.

(#30065) hibavissza válasza hibavissza (#30063) üzenetére


hibavissza
veterán

EM10 felejtő. Részlet az MFT topikból:

- e-shutter csak AP módban van, PASM módokban nincs.

Következő ajánlatom: A73 talán már nincs tele barom butításokkal. Kivéve a 4K60p tiltást. Nem direkt azért készült, hogy a tájékozatlan kezdő fotóst jól habosra copassák aki ezek után bevérzett aggyal azonnal rohanjon megvenni a csúcsmodellt. Anno ügye ez az volt. :DDD

Mondanám a Pana gx80-at, de ennek nem Sony szenzora van. Az e-shutter szűk dinamikájú. Persze olcsón az is jobb mint egy teló.

[ Szerkesztve ]

(#30066) MrChris válasza Teasüti (#30062) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha Fujihoz, Panához, Olympushoz... találsz androidos field monitor appot ami a hdmi átalakítóval képes peakingre akkor arról informálj! Wifi-s se rossz, közvetlen usb se. Eddig az egyetlen működő programnak csak az USB Camera pro-t, OTG-View-t találtam, de azokban nincs peaking.

hibavissza: ami el tud romolni az el is romlik, de én nem sajnálnék egy e410-t csapágyasra timelaps-elni. E510-el hamarabb ráuntam mint hogy bekrepáljon. Ha nagyon komollyá válik akkor lehet eshutteres vázra tovább lépni.

(#30067) Tuninger válasza MrChris (#30066) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

+1, szerintem is hajtsd ki az e410-et, legalább jön vele a tapasztalat hogy mit érdemes venni ha elromlana.

(#30068) Teasüti válasza MrChris (#30066) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A DJI gimbal esetén a képátvitel (többek között) a gimbalon keresztül történik, ráadásul vezeték nélkül. A saját alkalmazásával. Arról fogalmam sincs van-e benne peaking, erre én is kíváncsi lennék (nincs a topikban vkinek RS 2-je?). Viszont ha az Auto Tracking tartja a kompozíciót (amolyan hardveres match move motorból, így a bemutató alapján), akkor talán egy sima faék mező AF-el is megoldható a feladat és nem kell focus-by-wire manuálozni se.
Nekem legalábbis gimbalozáskor az a legnehezebb, hogy az AF mezőben tartsam a tárgyat mondjuk körbesétálva.

Ilyen kókány megoldásra én nem adnám a fejem ami kínai hardver és tipikus kínai abandoware alkalmazással megy, az csak a pénz elszórására jó. :N
Pl a Zhiyun is abandonware kategória nálam, hiába van hasonló funkcionalitás a Weebill-nél.

[ Szerkesztve ]

(#30069) MrChris válasza Teasüti (#30068) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mert a DJI nem Shenzhen-i vállalat? :DDD Egy csomó ebayes, aliexpresses cuccom onnan jön. Mi az amiben ne kínai hardver lenne?
Ez a kókány, olcsó megoldás (legdrágább eleme a mobiltartó) amúgy jól működik, tényleg 'csak' a peaking és zebra nincs meg ezzel a programmal.

(#30070) hibavissza válasza MrChris (#30066) üzenetére


hibavissza
veterán

Ugyan ezt írtam :N

(#30071) Teasüti válasza MrChris (#30069) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azzal a különbséggel, hogy náluk vannak szoftverfejlesztők. DJI telefonos app nálam hibátlan volt a drónos repülés 100%-ában. Zhiyun meg kalap kaki volt már a kezdetektől fogva.
Mintha vmi kínai akciókamera lenne, ahol béta alkalmazást kapsz mellé, aztán ha épp van kedve akkor működik, de ha olyanja van, akkor force close, meg hosszú másodpercekig csak a kapcsolódás üzenetet nézed és nem történik semmi, stb.
Az előbbi tudod, hogy jó. Az utóbbira meg nem lehet munkát alapozni.

[ Szerkesztve ]

(#30072) Kukcaman válasza Teasüti (#30061) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Keylight alap beállításon így néz ki.

(#30073) Kukcaman válasza Kukcaman (#30072) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Nagyon ágas-bogas a haja. A hajvégeket homályosítja el.

(#30074) vond


vond
MODERÁTOR

Kicsit megpörgettem a kőszegi Jurisics teret. ;] :D
(Vágom a biciklis filmeket.) :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30075) b-max válasza Tuninger (#30046) üzenetére


b-max
aktív tag

Milyen programmal tudok csinálni mp4-et a jpg file-okból ?

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#30076) Márton válasza vond (#30074) üzenetére


Márton
nagyúr

Szupi!
ha van egy 15 perces nyersanyagom, amiből mondjuk látványos 2 percet kell vágni, akkor te mivel esnél neki? A Studio appban kijelölsz egy pár mp-es részt, beállítod a keyframe-eit, majd export 5.7k-ba és jöhet a következő? Végig így egyenként? Majd a kész videókat import egy videóvágóba, ahol zenére összeraknád és újrakódolás? Elég bonyi, jobb lenne valami egylépcsős megoldás, nem? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30077) vond válasza Márton (#30076) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Elmondom, hogy csinálom a közel 3 TB nyersanyaggal (aminek kb. a harmada 360-as felvétel). :D

Mivel elég sok üresjárat volt a biciklis utakon (pihenő, kaja-, pia-, pisiszünet, térkép bizergálás, stb.), plusz Premire-ben azért kényelmesebben lehet vágni, így én végigpörgettem minden .insv fájlt az Insta360 Studio-ban. Kivágtam a fölös részeket, lock-oltam a nézetet, meg ráküldtem a lencsekorrekciót, és exportáltam minden hasznos részt 100 Mbps-os 5.7K videóban, ami ugyanúgy 360-as. Ezekből az .mp4-ekből vagdosom ki Premiere-ben azt a pár snittet, amik végül bekerülnek a kész videókba, majd GoPro Reframe FX plugin-nel pörgetem-forgatom, amerre jónak látom, meg ahogy kiadja.

Nincs rossz gépem (3700X, 32GB RAM, 1660S), de azért ilyenkor már döcögős a történet. Közben állandóan ki kell renderelnem, hogy normálisan lássam, mit csinálok.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30078) Márton válasza vond (#30077) üzenetére


Márton
nagyúr

Na, kipróbálom ugyanezt Vegas19-en, ha már megvettem :))
A h264 és, hevc is döcögős? Nekem valamiért a hevc-t sokkal gyorsabban exportálja a studio app 1660ti-vel, mint a h264-et. Egy tipp: a color plus-t nehogy kipipáld, mert hibás lesz, az egyik lencse közepénél lesz egy függőleges vonal. Ígérik a javítást..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30079) vond válasza Márton (#30078) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, nem az Insta360 export döcögős (meg az nem is érdekel, ha lassú), hanem amikor Premire-ben gyüszkölöm ezeket a 360-as videókat, hát ha még egy kis motion blur-t is rakok rájuk.

Viszont Vegas-hoz nem tudom, van-e ilyen plugin.

Color Plus-t nem szoktam használni, de köszi. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30080) MrChris válasza vond (#30074) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez nagyon jó, csak mindjárt elhányom magam. :DDD

b-max: Resolve, Vegas, Premiere... szerintem minden programban van erre lehetőség.
Amire én kíváncsi lennék, hogy ffmpeggel hogyan lehet összefűzni. Eddig még nekem nem sikerült.

(#30081) Kukcaman válasza vond (#30074) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Érdekes! A gyors szétpörgetős hyperlapse-tól nem szédültem, de így lassan forgatva elég felkavaró :DDD
Van 360as proxy is? :F

(#30082) Márton válasza vond (#30079) üzenetére


Márton
nagyúr

"Ja, nem az Insta360 export döcögős"
A vágásra értettem, hogy ott a h264 és hevc is akadozós?

"meg az nem is érdekel, ha lassú"
A hevc export nem lassú. Kb. realtime egy 1660ti-n +i7-2600-on :B

"és exportáltam minden hasznos részt 100 Mbps-os 5.7K videóban,"
de most akkor mégis használod az Insta app exportját :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30083) vond válasza Márton (#30082) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"Ja, nem az Insta360 export döcögős"
A vágásra értettem, hogy ott a h264 és hevc is akadozós?
H.265-öt nem próbáltam még a 360-as felvételeknél, de GoPro-nál például érezhetően lassabb, mint a H.264. Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy a Premiere alapvetően egy fos, optimalizálatlan szar. Csak ugye egy csomó minden arra érhető el. :(

"meg az nem is érdekel, ha lassú"
A hevc export nem lassú. Kb. realtime egy 1660ti-n +i7-2600-on :B
Nekem talán még gyorsabb is, de ez nem annyira számít, mivel általában berakom az összes klipet queue-ba, aztán éjjel átpörgeti a gép.

"és exportáltam minden hasznos részt 100 Mbps-os 5.7K videóban,"
de most akkor mégis használod az Insta app exportját :DDD
Persze, de nem is írtam mást. :D Insta360 Studio-ból a válogatott nyers 5.7K 360-as MP4-be, majd ezeket vágom, meg pörgetem Premiere Pro-ban.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30084) vond válasza Kukcaman (#30081) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem mondom, hogy cél volt, de szerintem tök érdekes, hogy ilyet is kivált. ;] Egyelőre bent hagyom a filmben ezt a hosszú snittet. Meglátjuk, mennyire veszi be a megrendelő gyomra. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30085) vond válasza vond (#30035) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, gyorsan ki is vették az A7SIII-at az akcióból. De szerintem nem elfogyott, hanem nem akarták belerakni. :D

A Sony 35mm és a 85mm f/1.8 bizgatja még a fantáziám. Nem hiszem, hogy mostanában ilyen "olcsón" meg lehet majd venni őket (itthon, garival). Meg a 20mm f/1.8 is nagyon csábító. Csak azért az több, mint 300k egymagában. :( Viszont kegyetlen jó obi, ahogy nézem a teszteket. Lenne egy szép 1.8-as sorom, amivel gyakorlatilag már mindent meg tudnék oldani. Mindenes, hurcibálósnak meg maradna a Tamron 28-200. :U

Ejhhhh, nem kéne... :B

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30086) nozs23 válasza vond (#30085) üzenetére


nozs23
addikt

A 35 es 85 is remek obi. A 35 kulon remek videozni, zero breathing van, semmi AF hang es nagyon gyors. Az atfogas is jobb videozni.

(#30087) kovsol válasza vond (#30085) üzenetére


kovsol
titán

Videóra még a 35GM-nél is jobb az a 35 f1.8.

20mm meg annyira jó lett, hogy akár még GM plecsnit is megérdemelne.

May the Force be with you!

(#30088) vond


vond
MODERÁTOR

Köszi! Hát, nem könnyítettétek meg a dolgomat. :P ;]

Afelől nincs kétségem, hogy mindhárom tök jó obi (rengeteg tesztet is néztem/olvastam mindegyikről, már régebben is), csak attól félek, nem használnám ki őket. Annyira képlékeny még, hogy milyen melókat fogok csinálni a jövőben, hogy nem tudok biztosra menni.

Meg ilyenkor már előjön az is, hogy ennyi pénzből mi minden mást is vehetnék, amit jobban tudnék hasznosítani (pl. fények, normális statív, wireless video, képkeverő, plusz váz, stb.).

Viszont az akciós ár szerintem teljesen rendben van. Pont 7 kiló lenne a három együtt. Ha meg végül csak porosodnának, talán minimális bukóval ki is lehetne szállni belőlük. Bár ahogy az MFT szettemet eladtam... :DDD :B

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30089) hibavissza válasza vond (#30088) üzenetére


hibavissza
veterán

Én azt nem értem hogy tudsz meglenni fényerős fix sor nélkül? Ennyire nem fotózol? 85-öt legalább megvenném, hátha pár portrézással visszahozza az árát.
Váz: én az egy colos 360-as kamerában több életet látok, mint a 4K60p-ben. A7s3-at párszor biztos bérelném mielőtt ekkora vagyont beruházok.

[ Szerkesztve ]

(#30090) Tuninger válasza vond (#30088) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Volt szerencséd a 85 1.8-hoz, ha jól emlékszem valamelyik ismerősödnek van, így azt nem venném, hanem kölcsönözném tőle akár valami jelképes összegért 1-1 fizetős munkára.
A 35mm-hez meg kell érni én még mindig nem tartok ott, pedig tényleg csoda az 1.8-as sony.

A 20 1.8 bár optikailag döbbenet, szerintem nem annyira jól használható gyújtótáv.

Nekem Sigma 20 1.4 Art van, buliban használom mert wide és fényerős de valahogy nem érzem. Nem elég wide a szuperwide feelinghez, nem elég közeli (mint mondjuk egy 35 lenne) egy masszív háttérmosáshoz, de ahhoz már épp elég fényerős hogy látványos legyen ha a váz nem találta el a fókuszt...

(#30091) narumon


narumon
őstag

Szokásos agymenés. :D Segítsetek benne please mi lehet a jó döntés. (Tudom, hogy tippelgetés de hátha több agy többet lát :D)

Szóval, nálunk jön a harmadik baba, ezért idénre gyak. befejeztük az esküvőzést (már félidőn túl vagyunk, nagy már a pocak :D).
A következő esküvő ami le van kötve az úgy néz ki 2023.06.03, ez elé nem is fogadunk semmit, a fenti okok miatt.

Szerintetek van értelme most addig pl az S5 szettet eladni, hogy kvázi 10 hónapig ne álljon benne a pénz, és ne avuljon a polcon? Jövő májusban meg venni megint? Lejebb megy az ára? Lesz piacon olyan kamera ami jobb vétel lenne helyette?
Mi lenne az okos döntés? Azért 800e forintot a polcon tárolni, úgy, hogy folyamatosan csökken az értéke nem feltétlenül okos döntés, kivéve ha jövőre még drágábbak nem lesznek az eszközök...
Nah mi lehet a jó döntés? :D

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#30092) nozs23 válasza narumon (#30091) üzenetére


nozs23
addikt

A jó döntés az, hogy megtartod. Igazából csoda, hogy az S5-öt akciózgatják. Gyakorlatilag az összes többi vázat elérte az infláció és egy ponton a Panasonic is reagálni fog rá.

(#30093) Tuninger válasza narumon (#30091) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én eladnám, meg tudod lőni a kérdéses esküvőt az a6400 + GX80 kombóval is.
Továbbmegyek, ha beesik még 3-4 esküvő, akkor is érdemesebb bérelned ezekre a melókra felszerelést mint venni vagy megtartani.
Ha használnád privátban is, csak akkor érdemes csak megtartani szerintem.

(#30094) narumon válasza Tuninger (#30093) üzenetére


narumon
őstag

Az a baj, hogy Szegeden nem tudok normális bérlési lehetőségről sem :(

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#30095) vond válasza narumon (#30094) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Add bérbe Te, amíg nem használod! ;] :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30096) narumon válasza vond (#30095) üzenetére


narumon
őstag

Hát az jó lenne, de kinek? Hogyan? Tök idegen ha megpattan vele?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#30097) hibavissza válasza narumon (#30091) üzenetére


hibavissza
veterán

Mitől lenne jövőre olcsóbb bármi? A kérdés inkább az, hogy lesz egyáltalán jövőre esküvő lagzi. Mikor megkapják a 120 ezres meg 200 ezres számlákat a népek, kíváncsi leszek. Előbb utóbb jön az 1000 Ft-os gázolaj, hozzá fognak nyúlni a távhőhöz, vízhez is. Nem jön az eus pénz. Nincs miből capcarapcázni. Közműcégeket könnyű fosztogatni.

Akkor szívod meg, ha közben a Pana kiadja az S5 utódját PDAF-fel, nem sokkal drágábban. Ettől az ébredéstől nem kell tartani. Nem történt vezetőválltás tudtommal.

[ Szerkesztve ]

(#30098) narumon válasza hibavissza (#30097) üzenetére


narumon
őstag

Hát nekünk már foglalódnak szépen jövőre az esküvők, meg idén is 5-ből 4 esküvőt németben dolgozó pároknak csináltunk, az meg lesz ezután is szerintem. A többivel egyetértek, de mivan ha az S5 ára közben esik jópárszáz EUR-t? Vagy az A7SIII ára lemegy 1 milla alá? :) Csupa fantázia :D

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#30099) narumon


narumon
őstag

Topaz Vide Enhance proginak ki használja a frame hozzáadás képességét? Szerintem egészen meggyőző lassításokat lehet így csinálni, nem mondom, hogy hibátlan de sok szoftvernél jobbnak tűnik nekem így pár teszt alapján.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#30100) hibavissza válasza narumon (#30098) üzenetére


hibavissza
veterán

A vevőkört te érzed. 3 gyerek mellett az a 800 ezer is aprópénz tulajdonkép. Most vettem a fiam fél millás laptopjába 100 ezerért ramot..... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.