Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29051) taranis


taranis
addikt

4K módban már egész használhatónak tűnik az AF, persze egy Sony mellett nézve még mindig alul marad, nem kérdés. A stabi elég komoly, ebben az MFT verhetetlen. Tetszik, hogy a kijelző nem csak kihajtós, hanem tiltel is, én kifejezetten nem szeretem a csak kihajtósat.
Jó kis váz lett ez, a DR módos trükközéssel sikerül is felzárkózni a nagyokhoz.
Nekem mondjuk nem kéne, akkor inkább FF, de valamikor játszanék vele, mert a full V-Log miatt újra kell csinálni a LUT-okat :D

colorizer.net

(#29052) syC


syC
addikt

Gerald Undone: "M4/3 is dead" , "The image quality of the S5 is better".

(#29053) vond válasza taranis (#29051) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A fullos V-Log jól jött már, és úgy néz ki, végre a színek sem olyan - rossz értelemben - Panásak.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29054) nozs23 válasza syC (#29052) üzenetére


nozs23
addikt

DSLR Video Shooter: "The GH6 is -in my opinion- the best image capturing tool for filmmakers under 2300USD"

Dpreview Jordan is beszerez egyet és ezt használja majd többségben + S1H.

Nekem Gerald az utobbi időben egy kicsit kiégett -ezt amúgy ő maga is mondta-, és azért néha néha érezni a Sony-biast, amiért nem nagyon lehet hibáztatni, mert tényleg a Sony a legösszeszedettebb gyártó a legjobb kínálattal. Ha ezen fejlesztéseket egy részét egy Sony gépben kapta volna meg, akkor oda vissza hallgattuk volna, hogy milyen jók. De már az is necces volt ahogy megkapta a gépet és össze kellett dobnia a videót. Szerintem ha ennyire nem érdekli ez a gép nem kellett volna fogadnia és kész.

(#29055) Tuninger válasza nozs23 (#29054) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A kiégéssel egyet értek, viszont érdemes megnézni az A7 IV reviewját. Ott is úgy fogalmaz hogy semmi újat nem ad a kamera (a focus breathing correctiont kivéve) amit ne kapott volna meg az A7s III / A1 kombótól.
Ugyanez igaz a GH6-ra. Az A74 APSC módban használva tudja a legtöbb featuret amit a GH6. Dinamika / zaj / rolling shutter /codec terén. Persze stabiban, 4K 120-ban nem ér oda. De árban már nincs is akkora differencia...
Meg igazat adok neki abban hogy a featureök nagyrészét megkapod az S5-től olcsóbban, nagyobb szenzorral.

Plusz ha a Sony végre összeszedné magát és kihozná az XT4 tudású apsc vázát a mostani gyro stabival és AF tracking képességekkel megfejelve, akkor a GH6-nak csak az anamorf maradna.

Kicsit sony fanboyos lett ez a hozzászólás, szóval:
Bár a Sony az új canon, ha lesz is 10 bites APSC, tuti croppos lesz a 4K 60.

(#29056) nozs23 válasza Tuninger (#29055) üzenetére


nozs23
addikt

Azért az 5.7K-ra, 4k/120-ra, RAW-ra, SSD rögzítésre, összehasonlíthatatlan minőségű stabira ne legyintsünk, hogy szinte megvan az A7IV-ben. Illetve az a váz még mindig 1.100.000Ft. A GH6 váz ára Pixinfo tesztje szerint 810.000 ezer és úgy nézem, hogy pl. Fotoplus még most bedob egy 128GB CF Express kártyát és + 1év garit is az előrendelőknek.
Megfér mindkét váz a piacon a maga előnyeivel hátrányaival. A GH6 ára pedig pozitív csalódás.

(#29057) hibavissza


hibavissza
veterán

putler bábjátéka miatt lemaradok a lényegről :D

Se központi zár, se korszerű AF. Ez a dupla eősítéses dinamikanövelés már a GH5s-en sem jött be, nem érte el egy S5 dinamikáját. Most jobb lesz?

Mit kaptunk valójában: 4K120p-t és egy origami egérmozit. Internal RAW ígéretet :U . 2300 dollárért.....

[ Szerkesztve ]

(#29058) vond válasza nozs23 (#29056) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Egész "olcsó" lett. Nem gondoltam volna.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29059) Tuninger válasza nozs23 (#29056) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Azt gondoltam lesz vagy 1M a szokásos 2300 usd = 2300 eur + 27% áfa vonalon. 810-ért erős játékos.
Bérelném :D

(#29060) hibavissza


hibavissza
veterán

Apropó! Beépített ND-ről van hír GH6-nál? Vagy az is csak ijesztés volt?

(#29061) syC válasza hibavissza (#29060) üzenetére


syC
addikt

Tudtommal nincs ilyen feature ( vagy senkisem fedezte fel :D )

Egyébként ebben ilyen "képernyőre tapizós" hibrid af van, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#29062) vond válasza hibavissza (#29060) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az mondjuk valóban nem lett volna rossz, főleg a DRB mód 2000-es alap ISO-jához.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29063) hibavissza válasza Tuninger (#29059) üzenetére


hibavissza
veterán

Az S5 is alacsonyan kezdett. Utána felemelték, most árukapcsolás megy. Nekem úgy tűnik Panáék az elején akcióznak. Nem hiszem, hogy benyelnék az áfát. 800-ért tényleg bomba vétel egy filmesnek.

(#29064) nozs23 válasza syC (#29061) üzenetére


nozs23
addikt

Kontraszt alapú fókusz van benne, meg a szokásos DFD bohóckodás. Nem szükséges feltétlenül tapicskolni semmit, a témafelismerés nagyon jó, csak épp normálisan lekövetni nem tudja. A videók alapján nekem ez az AF még mindig rosszabbnak tűnik, mint amit az S5 tud APS-C módban, mert úgy az egyáltalán nem vibrál, ellentétben ezzel.

Már meg is van az első ki-be gyaloglós teszt: [link] :D

#29063

S5-öt rendre meg lehet kapni 500 körül már egy éve, épp cashback-el, vagy benyelve egy "ajándék" 50mm-es 1.8-ast.

[ Szerkesztve ]

(#29065) hibavissza válasza syC (#29061) üzenetére


hibavissza
veterán

Minden Panában tapizós AF van ezer éve. Nagyon jó funkció, hogy kukucskát használva tapipadként működik. Fotóra teljesen rendben van a DFD szerintem.

(#29066) syC válasza hibavissza (#29065) üzenetére


syC
addikt

Ki vesz fotóra GH5/6-ot?

[ Szerkesztve ]

(#29067) hibavissza válasza nozs23 (#29064) üzenetére


hibavissza
veterán

Jó áron lenne, ha használnám az 50-est. Évek óta meg se piszkáltam a fiók alján. Pedig sokáig kedvencem volt. Ha 85-öst adnának ajándékba már rég megvettem volna.
Sajnos L bajonettre még nincs olcsó-szar. A Z5-öt is csak a Viltrox 85 miatt néztem. De abból meg folyamatosan van eladó használt úgyhogy tuti van valami gyíkja.

(#29068) hibavissza válasza syC (#29066) üzenetére


hibavissza
veterán

Én? :))Nem tartanék két vázat/rendszert. S5 marha jó lenne, ha Stigmáék elkezdenék kiadni L-re a jó obijaikat. Mondjuk a 18-35-öt 1000 euroért. :)

[ Szerkesztve ]

(#29069) vond válasza syC (#29066) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azért a 100 MP handheld HiRes elég bitang. Meg az alap 25 MP is jobb, mint az eddigi MFT szenzorok. AF-S módban 12 fps sorozat mechanikus zárral, és 75 elektronikussal. DRB is elérhető fotóban is (ISO800 fölött). A szinte nem létező rolling shutter itt is nagyon jól jött. Szóval van azért fotós oldalon is jóság, bár tény, hogy inkább videóban gurít nagyot.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29070) syC válasza nozs23 (#29064) üzenetére


syC
addikt

Ez alapján elviselhető az AF. Összességében, ár/értékben jó váz ez, akik imádták a gh5-öt, azoknak ez is be fog jönni, szvsz, meg szerintem aki gh-vonallal (pana) dolgozik, amúgy sem használnak túl sok af-et, plusz még spórolhatnak egy ninjá-t (250k).

(#29071) nozs23


nozs23
addikt

Az IBIS veszett jó lett, tényleg látványosan otthagyja még a tavalyi GH5M2-t is: [link] Teljesen jó gyalogolni még ekv. 50mm-en is, tök jó smooth handheld érzése van, nem rángat.

(#29072) vond válasza nozs23 (#29071) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, brutál jó lett. :K Azt nem látom, hogy milyen obival tesztelte.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29073) Márton válasza nozs23 (#29071) üzenetére


Márton
nagyúr

gyro-t rögzít a videóban? :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29074) nozs23


nozs23
addikt

CineD szokásos DR/Lattitude/Rolling Shutter tesztje: [link]

(#29075) MrChris válasza nozs23 (#29071) üzenetére


MrChris
nagyúr

Vá, ilyen ibis mellett kukáznám a gimbalt, amennyi nyűg van vele. Ez a stabi fé-ben mérés elég csalóka, ami papíron egyforma mozgás közben már egész más.
Kezd egyre jobban tetszeni. :D

Márton: semmi se elég? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29076) vond válasza MrChris (#29075) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ehhez még rendelsz egy Brandon Li papucsot, és tényleg kukázhatod is a gimbalt. ;] :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29077) hibavissza válasza hibavissza (#29057) üzenetére


hibavissza
veterán

Azon gondolkoztam, ha nem megy nekik az Internal RAW csak dobják fel a forráskódot valamelyik ML threadbe. Kövi héten meg lesz. :DDD

(#29078) Márton válasza MrChris (#29075) üzenetére


Márton
nagyúr

nem, most, hogy ilyen szélsebes a free gyroflow :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29079) Tuninger válasza hibavissza (#29077) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Sajnos szabadalmat sértenének ahogy nozs23 írta. Nem rossz az a raw externalba se.
Szuper dolog a raw, de elhihetitek nekem hogy a kezdeti fellángolás után visszamész ám a tömörített codecekez, mert nem éri meg a borzalmas tárhely igényt az hogy kicsit jobban tudd tune-olni a fehéregyensúlyt mint 10 bit lognál ACES-ben.

Most akkor kérünk szépen GX85 Mark II-őt GH5 tudással occsóért.

Az a stabis sétálós teszt mellbevágó. Pláne vs S5 ami egyébként elég erős játékos.

Talált már valaki nem kamu OM-1 vs GH6 videót?

(#29080) nozs23 válasza Tuninger (#29079) üzenetére


nozs23
addikt

Talált már valaki nem kamu OM-1 vs GH6 videót?

Nem. Szerintem arra addig várnunk kell, amíg megjelennek a gépek. Eszméletlen mennyi mindenkinek odaadták a gépet, tömve van minden GH6 tesztekkel és nem is csak ilyen OM1 szerű previewk, vannak órás in-depth videók is. Szerintem nagyon rámentek, hogy eltereljék az OM1-ről a figyelmet.

BTW megnéztem mostmár végig a két Lumixos srác livestreamjét, azt mondta az egyik, hogy azért nem azért nincs 10bit h.265 4.2.2 opció, mert nem tudnák belerakni, hanem mert nem létezik hozzá hardveres gyorsítás és szinte lehetetlen lenne szerkeszteni. Valakinek van ezzel tapasztalata? Asszem az új Sony-k simán vesznek így. Az M1-es MAC lazán kezeli a 10bites h.265 4.2.0-t. Egy 4.2.2 meg kifingatná?

(#29081) taranis válasza nozs23 (#29080) üzenetére


taranis
addikt

NVIDIA meg AMD tényleg nem gyorsítja a 4:2:2-es 10bit HEVC-et. Újabb Intel Quicksyncek igen.
Ezzel amúgy nincs gond, ha nem tömörítik agyon a gyártók a chroma csatornákat, ahogy egyébként szokták (főleg a Fuji), akkor elég a 4:2:0 is szinte mindenre.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#29082) Tuninger válasza nozs23 (#29080) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az M1 gyorsítja igen, viszont bármilyen PC-n próbálod teljesen kiakasztja hardveres gyorsítás hiányában. Ahogy Taranis írja Intel Quicksync gyorsítja de az vékony a 4K szerkesztéshez.
Próbálgattam M1-el az A7s III codeceket és egyformán eszi meg mindet.
Így taktikusan 45Mbps 10 bit h265 420-ban megyek esküvőn hogy ne foglaljon sokat :P
A meglepő hogy nagyon jól tartja magát.

(#29083) nozs23 válasza taranis (#29081) üzenetére


nozs23
addikt

Ah, köszi. Vágom, hogy élő ember nem mondaná meg különbséget, csak az oka érdeklt, hogy miért nincs ott ez a feature, pedig a technikai akadályt nem látom.

#29082

Próbáltad 422-ben is?

(#29084) Tuninger válasza nozs23 (#29083) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Hmm, mégsem próbáltam végig, most hogy visszaemlékszem, az All-I-kre kidobta hogy V60-as kártya kéne, azt meg akkor a kocsiban hagytam (adtak a kölcsönzőben hozzá CFExpresst és V90es sony tought-ot, de mivel nem én vittem vissza a kamerát, saját kártyára kellett lőnöm)

Egyik, másik , harmadik codecet próbáltam, és lehet ám hogy csak h264-hez van 422
Talán Taranis meg tudja mutatni hogy mi a különbség a h265 10bit 420 és a h264 10bit 422 között (a 8 bites filet nem nehéz szétcseszni) de normális gradel egyformák.
slog3-sgamut3.cine, ETTR expó, és szerintem már linkeltem.

(#29085) nozs23 válasza Tuninger (#29084) üzenetére


nozs23
addikt

A7SIII-ban, az elérhető 422 és 420 is H265-nél. Igazából csak annyi érdekelt volna, hogy a 422-es megfektetné-e az M1-et is, vagy menne neki.

(#29086) _q válasza taranis (#29051) üzenetére


_q
addikt

Azt hittem van a Vlog, ami a log-ok között viszonylag gyengébb és pont.
Mi az full és nem full VLOG?

(#29087) taranis válasza nozs23 (#29074) üzenetére


taranis
addikt

Érdekes ez a teszt. 11EV-t hoz ki a GH6-ra ProRes alatt, 2-es noise ratio mellett. Ugyanez P4K alatt 11.6EV volt, szintén náluk. Ha tényleg state of the art amire a GH6 képes, akkor a 4 éves P4K-ban, amiben szintén MFT szenzor van, hogyan lehet több DR?
Edit: és akkor a P4K-ban nincs is ez a DR boost történet.

_q: Van egy un. V-Log L is, azt hiszem Lite-re utal az L, aminek 80IRE körül le van csapva a teteje. A normál V-Log-nak nincs.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#29088) _q válasza taranis (#29087) üzenetére


_q
addikt

Köszi.

(#29089) syC válasza nozs23 (#29085) üzenetére


syC
addikt

Szerintem vinné, mint a vajat. Legalább is R6-os 4:2:2 10bit 4K H.265 -os fájlt (2:29 / 3.2GB) teljesen fluidul kezeli resolve, akárhogyan rángatom a timelinet.

[ Szerkesztve ]

(#29090) Tuninger válasza nozs23 (#29085) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ha találsz original letölthető felvételt, szívesen megnézem. Én nem találok, A1 8K 10bit 420-át találok, az timeline scrubbingnál darabos, lejátszásnál kell neki 2-3 másodperc mire kisimult.

(#29091) nozs23 válasza syC (#29089) üzenetére


nozs23
addikt

Köszi!

(#29092) Tuninger válasza taranis (#29087) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A P4K az a GH5s szenzora, ami csak 12MP, ha megnézed Gerald tesztjét azért zajban az még mindig elég korrekt. A GH6 meg 25MP.

Mondjuk én meg azt nem értem hogy hogyan lehet az S1/S1H/S5-nek nagyobb a dinamikája mint az A7 III-nak amikor koppra ugyanaz az IMX410 szenzor van benne.

szerk: és itt most nem csak Geraldos tesztről beszélek, hanem még hajdanán nézegettünk ilyen nappal szembeni házfalas kerítéses tesztet, és fent is, lent is több a pana.

[ Szerkesztve ]

(#29093) nozs23 válasza Tuninger (#29092) üzenetére


nozs23
addikt

A linkelt videóban Slog2 van, dinamika szempontjából szerintem az Slog3 mérhető a full Vlog-hoz.

(#29094) taranis válasza nozs23 (#29093) üzenetére


taranis
addikt

Ez mondjuk igaz, az S-Log3 és a V-Log szinte fedik egymás, az S-Log2 kontrasztosabb.

colorizer.net

(#29095) Tuninger válasza nozs23 (#29093) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Igen, de a 8 bites sonyk esetében teljesen megegyezik a bennük található információ. Sem a clipping point sem a shadow detailben nincs differencia.

Rengeteg tesztet csináltam a témában, slog2/slog3 felvétel és konverzió a másikba ugyanazon expón, shadow felhúzás, expó tolás. Annyi látszott csak hogy az SLOG3 szétesik ahol az SLOG2 még nem.

Bár a youtube compression miatt megkérdőjelezhető a hitelessége, de letöltöttem anno ezt a videót és felhúztam a shadowst ACES alatt egyformán, a sonynál már nem volt ott detail ahol a panánál még igen. Mondjuk pont a youtube tömörítés nagyon nem barátja a shadow detailnek, ami kombózva az slog2 nagyobb kontrasztjával nem nyer.

(#29096) kovsol válasza hibavissza (#29065) üzenetére


kovsol
titán

Ezt a Sony is tudja. A6100 hoz előszeretettel használom, mert ott nincs joy.

May the Force be with you!

(#29097) Yanchi8


Yanchi8
csendes tag

Hello!

Nézegetem a marketplacet, Sony a6300-at keresek... feltűnt, hogy azt a vázat nagyon keresik, hamar elviszik ha felkerül egy, miközben a vele egyidőben megjelent nagytesót, a 6500-at kevésbé. (árban sincsen nagy különség)
Mi lehet ennek az oka, van esetleg valami probléma azzal a vázzal, hogy nem annyira sikeres?

(#29098) kovsol válasza Yanchi8 (#29097) üzenetére


kovsol
titán

Még jobb is az A6500, mert van benne IBIS. Csodát tőle nem kell várni, de az apró kézremegést kiszedi nem stabis obival is.
Lehet azért nem megy az A6500 annyira használtan, mert sokan akkor már rárepültek egy A6400-ra inkább. Számozás ellenére ugye az A6400 a frissebb modell. Viszont most már A6400-t se nagyon lehet szerezni újat, mert a Sony nem gyártja a chipphiány miatt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#29099) Teasüti


Teasüti
nagyúr

És hogy nem túrjátok el az orrotokkal? Egyszer próbáltam ezt a Fujin, de még lefelezett mezővel is útban van az arcom. Túl nagy az arcom? :D

(#29100) kovsol válasza Teasüti (#29099) üzenetére


kovsol
titán

Mert csak simogatásra mozdítja ilyenkor, mint az laptopon az egér mozgatása. Bökdösésre vagy orr hozzáérésre nem.

May the Force be with you!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.