Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29951) Tuninger válasza syC (#29948) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

namivanmá? - kérdezte Tuninger türelemmel kevert nagy tisztelettel.

R7 vs R5C high iso teszt
Picit csalóka mert ez az oversamplinges mód, valószínűleg pixel binesben jelentősen gyengébb lesz.

(#29952) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Még a Múzeumok Éjszakájáról egy kis tüzes produkció. [link]
Panasonic 25mm f1.7, de főleg Helios 44-2 felvételek vannak benne, az is f2.8 környékén.

(#29953) syC válasza Tuninger (#29951) üzenetére


syC
addikt

Elöljáróban annyit, hogy nem kell tőle csodát várni. A 4k fine mód kb. pariban van a 6600 4k-jával, 50pben binningel, mint az állat. Sajnos, reális a beárazás.

(#29954) Tuninger válasza syC (#29953) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Mit jelent hogy biningel mint állat? Én egy patika 1080p minőséget várok a 4K50 biningtől.

(#29955) syC válasza Tuninger (#29954) üzenetére


syC
addikt

Majd mutatom. Nagyot fogsz csalódni.

(#29956) syC


syC
addikt

Canon EOS R7 teszt #1:

teszt video: [link]

(#29957) vond válasza syC (#29956) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Vagány az a 4K50. ;] :DDD :W

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29958) Tuninger válasza syC (#29956) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Csinálj plz kültérit is, mert így ilyen közeli témánál nekem teljesen jónak tűnik. Persze oversamplinghez szokott szemnek a 4K 50 soft, de sony 1080phez "szokott" szememnek meg tök jó.

(#29959) syC válasza Tuninger (#29958) üzenetére


syC
addikt

Igen, a Sony 1080p -hez képest jó (nem rosszabb), de amúgy szar az 50p mindenben. :U

(#29960) narumon válasza Tuninger (#29931) üzenetére


narumon
őstag

Király, köszönöm szépen.... és akkor ha úgy sem használod akkor nem akarsz tőle megszabadulni? Vagy valami pici pénzért nem kölcsönözhető? Igazából nekem idén már csak 2 esküvőm lesz, azokat jó lenne normálisan meglőni (az egyik jövőhét péntek), mert utána gyarapodik a család és bő 1 év "szabira" vonulunk :D

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29961) hibavissza válasza Tuninger (#29958) üzenetére


hibavissza
veterán

+1. Nem tudom kontextusba helyezni. Most ennyire jó a fine 4K és a fHD is. Vagy a 4K 50p egy középszar fHD-ból lett felskálázva? Sok gépnél az a gond, hogy a fHD valójában egy felskálázott 720p.

[ Szerkesztve ]

(#29962) Tuninger válasza hibavissza (#29961) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Áh, a felskálázott 720p az csak a régi Canonos 550D-700D időkben volt. Ott ugye a pixel bining + lineskipping adott egy 1736x976-os felbontást ami aliasingos volt és ezt agyonvágta a gyenge h264 encoder

A modernebb (sony) gépeknél megvan a pixel bining + lineskipping, csak nem 3x3 pixellel csinálja mint a régi canonok, így bár jobb minőség, még mindig van zizgés az aliasing miatt

A legmodernebb gépeknél meg full bining van (Pana S1R, Canon R5, mindkettő 4K 60nál), ami jót tesz az aliasingnak, viszont továbbra is lágyul a kép mintha blurt raknál rá. Az R7-nél is ez látszik 4K 60-ban, viszont ha megnézed a 1080 az sziluettes, mintha élesítési artifact lenne rajta (a videóban jobban látszik mint a syC által linkelt képen) a 4K meg csak lágy.
A 4K Fine meg tuti, csak ahhoz szoktunk kb minden géptől.

Talán Potato Jet A7s III reviewjában volt hogy "nem annyira crisp" az S3 4K-ja egy A7 III után. Pedig az előbbi natívban 4K, az utóbbi meg ugye oversamplinges. El vagyunk kényeztetve.

(#29963) hibavissza válasza Tuninger (#29962) üzenetére


hibavissza
veterán

Magyarul Canonèk most adtàk ki az a6600/6400-at? Èn egy crisp fHD 60p-ben remènykedtem.

(#29964) Tuninger válasza hibavissza (#29963) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Azért nem, az a6600/6400-nál brutális a rolling shutter és tényleg nagyon gyenge a 1080p, plusz ott nincs 10 bit.
Canonék most adták ki a Fuji XT3 (2018) és XT4et (2020). Csak a fujikban patika a 1080. Cserébe az AF köhögősebb.

(#29965) hibavissza válasza Tuninger (#29964) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi az összefoglalót. Hirtelen rákerestem a DPR tesztekben az a74 fHD képességére, de sajnos csak 4K-t tesztelnek [link] . Gyorsan melléraktam a gx80 4k-ját és durva mennyivel jobb a kis filléres Pana. Már a fájlméret is beszédes. Igaza lehet Potatonak
Ez a felbontás peepelés nem sokat árul el a gép használhatóságáról. 10 bit 2K-t vagy fHD raw-t a népnek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29966) Tuninger válasza hibavissza (#29965) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Csalóka, mert a Pana képe jobban élesített, de ha megnézed a hajat vagy a kis köröket, sokkal több részletet tartalmaz az A7 IV képe. Sőt, a GH6 kivételével mindegyik m43 pana lemarad detailban, amit sharpeningel próbál kompenzálni.

Mókás, hogy az A7 III 4K-ja crispebb mint az A7IV 4K-ja, szintén élesítés miatt.

Ha jól tudom akkor egyébként standard profillal tesztelnek standard élesítéssel, nem tekerik le.

(#29967) hibavissza válasza Tuninger (#29966) üzenetére


hibavissza
veterán

Sonyból nyilván többet ki lehet facsarni, már a dinamikai előny miatt is, de így alapból, nem belenagyítva sokkal jobban néz ki a gx80. Ami számomra meglepő.
Mondjuk korrektebb lenne a teszt, ha minden gépen egy fokozattal a halo megjelenése alá tekernék az élesítést.

(#29968) Sordoran


Sordoran
addikt

Sziasztok!

Ipad topikban már kérdezősködtem, de itt is megkérdezem hátha van aki használ M1-es iPad Pro-t videó vágásra, de ott nincs jelen:
Nem kizárólag emiatt vennék most egy 2021-es iPad Pro 11"-et, de erre is használnám. 4K-s anyaggal dolgoznék néha (tehát sima hobbiként, 1-2 havonta egy projekt), de ezek nagy méretűek (100 MBit/s, akár 30-40GB nyersanyag, Sony A6400-al készült felvételek, néha PS5-ös videók is). A szerkesztés teljesen alap szintű lenne, vágás és 1-2 effekt, felirat.
Elvileg már megoldható külső SSD-ről is a vágás (nem kell felmásolni belső háttértárra a nyersanyagot), de azért 128 GB így is szűkösnek tűnik, szóval 256 GB lenne cél.
Ezekre megfelelő lenne a gép? Gondolkodtam MAC Mini-n is, de ahhoz kell monitor, és nem tudnám magammal vinni. Gondolkodtam Macbook Air-n is, de az drágább, és amúgy is van már egy win-es laptopom, csak gyengébb, de videóvágást leszámítva elegendő az ereje annak is arra amire használom. Ipad elméletben jó lenne videó vágásra, és egyébb tartalomfogyasztásra pedig kényelmesebb, mobilisabb mint asztali gép vagy laptop.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#29969) nozs23 válasza Sordoran (#29968) üzenetére


nozs23
addikt

En nem hasznalom erre, csak egy mezei iPadem van, de neztem par anyagot olyanrol aki igen.
Szerintem meg nem tart itt az iPad. A tarhely szukos lesz 4K anyaghoz, a projektek hamar nagy meretuek lesznek. Kulso tarhely tamogatas sem a legjobb.
Ugy gondolom hamar belefutsz majd az oprendszer hianyossagaiba, illetve hutes szempontjabol sem a legcombosabb, hiaba nincs az Airben sem venti, legalabb nem a kijelzo mogott van minden.
Inkabb fektess be egy Airbe. Lesz nagyobb kijelzo, billentyuzet, normalis op rendszer.
Mondanam, hogy varj ki egy akciot, de ahogy a forint all jelenleg inkabb megvennem most. (Ha diak vagy, vagy ismersz diakot, akivel megoldod akkor az Apple oldalan, vagy iStyleban is kapsz kedvezmenyt)

[ Szerkesztve ]

(#29970) Sordoran válasza nozs23 (#29969) üzenetére


Sordoran
addikt

Amennyiben kizárólag a videó vágás lenne a cél, valóban jobb lenne egy Macbook Air (sima Air jelzőt mellőzzük, mert van ugye iPad-ban is van Air M1-el :D ). Viszont ha arra gondolok, hogy a mostani laptopommal kezelni tudom egyéb dolgaim amihez kell egy teljes értékű operációs rendszer, és a Macbook Air-t nem tudom olyan egyszerűen magammal vinni és használni, valamint egyéb tabletes dolgokra használni, akkor kiesik. Speciális eset nálam ugye, zenekart kisérem és fotózom/videózom fellépésekre. Hazafele a kisbuszban már elővenném az iPad-et és ha videót nem is, de képeket már ott tudnám válogatni, szerkeszteni. Ugyanez egy laptoppal kivitelezhetetlen.
Mivel nincsenek nagy elvárásaim (tehát alap videó vágás elég, nem kell full extrás vágó szoftver), így gondoltam elég lehet az amit iPad OS-en elérek. A nyers erő több mint kell, de hosszú távon remélhetőleg lesz fejlődés szoftveres téren is hozzá, addig pedig örülök hogy hamar végez, és nem fog elavulni. Maga a tablet mivolta pedig szintén hatalmas plusz. Ha csak utóbbi kéne, elég lenne egy iPad 9 is, de ha (sok) plusz pénzért elérhető a kép (jobb kijelző) és videó (M1 soc) szerkesztés is, megérheti. Jó lenne iPad Air is M1-el, csak ugye ott a kijelző és a tárhely kevés, és jól árazták ezeket, hogy folyton fenntebb tekintsen az ember: ennyi még belefér, és mennyivel jobb már... :U
Tárhely amúgy rövid távon probléma, egyszerre egy projekt futna, és ha kész akkor a nyersek és a végeredmény is menne NAS-ra.
Ami még esetleg speciál kérdés azon kívül, jó-e hobbi videó vágásra, az hogy Sony nyersekkel megbírkózik-e.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#29971) hibavissza válasza Sordoran (#29970) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem egy szifon boltban ki tudod próbàlni a workflow-t. 256 megàs Ipad elèg kell legyen. Alap MBAirben sincs több. Kèrdès a külső ssd csatolàs sebessège. Nem tudom milyen port van az Ipadben.

[ Szerkesztve ]

(#29972) nozs23 válasza Sordoran (#29970) üzenetére


nozs23
addikt

Hú, hát nem nagyon látom, hogy milyen helyen nem lehet elővenni egy MBA-at, ahol csak egy iPad Pro kényelmes.
Fotó szerkesztésre már iszonyat jó az iPad amúgy, LR előfizuval már szinte mindent meg tudsz csinálni az iPad appon, amit desktopon tudnál, ha nincsenek extrém exportálási igényeid és a PS is elég frankó már.
Ha mindenképp ezen az úton akarsz elindulni, akkor nézz meg egy-két Lumafusion videót youtube-on, hogy mit tud és milyen korlátok vannak. Az a legjobb videószerkesztő iPadre és tudod FCP-ban folytatni a munkát (bár ha nincs MAC-ed, akkor ez mindegy).
Én is imádnám ha mindent meg tudnék oldani egy iPad Pro-n, mert amúgy remek cucc és igazából még az ára is rendben van (egyelőre, amíg fel nem tolja azt is az Apple, reagálva az árfolyamra). De sajnos nekem még korlátolt.
Viszont ha kell a teljes funkcionalitáshoz, akkor számolj még egy billentyűzettel, meg tollal is, ami nagyjából 150k az Apple-től, így már kicsit máshogy jön ki az ára.

#29971hibavissza

1db Thunderbolt van rajta, ami elég válogatósan működik a külső tárhelyekkel, érdemes utánajárni, mielőtt vesz hozzá egyet. Még amit támogat, az is rosszalkodik gyakran. Aztán lehet, hogy az új OS verzió segít majd. Talán direktben nem is lehet dolgozni rajtuk, először fel kell másolni - bár ezt már lehet javították, passz.

[ Szerkesztve ]

(#29973) Sordoran válasza nozs23 (#29972) üzenetére


Sordoran
addikt

Említett kisbuszban például. :DDD Mármint elő lehet venni, de magyar utakon zötykölődve, ha ki van nyitva és bukkanó alatt rosszul esik ki kezemből... bele se gondolok. Na meg érintőképernyőn egyszerűbb fotókat válogatni, bökdösni kijelzőt, mint tapipaddal. Említettem hogy van laptopom, de ahhoz is egeret használom, és nem hordozom magammal (nem is tudom miért azt vettem asztali helyett, de szerelhetőség/bővíthetőség miatt ma már inkább asztalit vennék). Így mondjuk nincs tapasztalatom ilyen szempontból.
Elvileg tudja már a Lumafusion a külső háttértárról dolgozást, de ha közvetlenül nem is megy, de onnan bemásol, feldolgoz, majd kimásol működik. Én is tartok az áremelkedésektől, ezért fektetném inkább most be (egyre kevesebbet érő) pénzem valami tech cuccba amit amúgy is venni tervezek. Ki tudja, lehet fél év múlva használtan többért el tudnám adni mint amennyiért most boltból elhozom. ;]
Billenytűzettel nem számolok most, azt nem érzem szükségesnek (gépelni nem tervezek), de a toll az erősen lebeg előttem.

hibavissza: Nincs közelben ilyen üzlet, akkor inkább 14 napos elállás mellett kipróbálom. Videókat nézegettem már, itt azért elég használhatónak tűnik.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#29974) hibavissza válasza nozs23 (#29972) üzenetére


hibavissza
veterán

Nekem valahogy könnyebb a szemem elé tenni az Ipadet mint egy MBA-t. 13 col kicsi asztal-szék viszonylatban. Ipaden viszont csak tollal tudom elképzelni a munkát ahhoz pedig stabil alátámasztás kell. Akinek nincs hasa gondban lehet az Ipad szemhez közeli pozícióban elhelyezésével. Ezeket ki kell próbálni. Mindenkinek más. Az Ipad vs MBA főként ergonómiai kérdés. A kényelemért cserében elnézzük az egyéb hiányosságokat.

Ja, én Macmini 27 colon + Ipad-en nyomulok. Videót még nem vágtam Ipaden, mert nekem régi Air van. Nem alkalmas rá.

[ Szerkesztve ]

(#29975) nozs23 válasza Sordoran (#29973) üzenetére


nozs23
addikt

Jah, érdemes most megvenni a már raktáron lévő cuccokat, ha tervben van a vásárlás.
Én ősszel vásárolt iMac konfigom jelenleg 150k-val megy többért, mint amennyiért vettem. :(

#29974hibavissza
Én is Macminivel kezdtem aztán pusztán esztétikai + jobb kijelző miatt eladtam mindent és gyakorlatilag 1:1-ben át tudtam váltani iMacre. Egy 5 éves iPad basic iPad van itthon, de RAW fotószerkesztésre még az is eldöcög. Még mindig nincs ott az iPadOS, hogy nekem megérje egy komolyabb modell, de amúgy nagyon tetszenek, csak a józan ész visszatart.

[ Szerkesztve ]

(#29976) syC


syC
addikt

A6600 FHD vs R7 4K50:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#29977) Sordoran válasza nozs23 (#29975) üzenetére


Sordoran
addikt

Hallottam hogy most indult újra Sony A6400 gyártása, de még az ára nem mérséklődött. Megnéztem mégis mennyibe fáj, amit 2 éves 400k-ért behúztam most 535k, de ott ahol vettem még 580k. Az se rossz különbség. :Y Ráadásul amit most nyerünk gyártásnak hála, annak az árfolyam jó részét elviszi.
Ipad esetén is biztos lesz drágulás, és lehet ahogy MBA-nál is M2 megjelenésével nőtt az M1 ára, itt is ez lesz.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#29978) nozs23 válasza Sordoran (#29977) üzenetére


nozs23
addikt

Jah, ez 100%. Apple általában új modellek megjelenésével reagál az árfolyamra a régi készülékeket is beleértve. Szeptemberben új iPhone/iPad, így most azokon lesz a sor.

(#29979) Tuninger válasza syC (#29976) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Tartom hogy ez nem rossz. Az R7 képe clean, nincs zizgés, nincs artifactolás, de tény hogy nem olyan részletgazdag mint ami egy 4Któl elvárható. Viszont nagyon jó 1080pnak tűnik.

Az a6600 képét már ismerjük, meglep hogy alig alig marad le detailben viszont nagyon csúnyák az élesítési a "halo"-k a kontrasztos felületeken.

Épp az itt az érdekes hogy a 6600 képét már nem tudod tovább élesíteni, az R7 viszont egy pici sharpeningel megszólal.

Csinálj nekünk plz kültéri rétes lemenő napos log-os tesztet plz ha rá tudsz szánni egy kis időt! (esetleg 1-1 original filet feltöltve)

(#29980) syC válasza Tuninger (#29979) üzenetére


syC
addikt

itt van amúgy minden nyers is: https://tiny.cc/sycr7

még bővülni fog, az "ambient" gyerekhangokért elnézést :D

[ Szerkesztve ]

(#29981) hibavissza válasza syC (#29980) üzenetére


hibavissza
veterán

Hát, elég erős a különbség a 4k fine és fHD közt. Viszont a fHD szerintem mozgó kameránál, ahol a motion blur amúgy is elken mindent, elég lehet. Nem rossz egyáltalán. Van benne kis tartalék. A Sony fHD koppon van. Hozzányúlsz azonnal szétesik.
Köszi a fáradozást!

(#29982) b.vr válasza Sordoran (#29973) üzenetére


b.vr
őstag

"Említett kisbuszban például"
Hát ha meglesz az ipad írd majd meg a tapasztalataidat, tényleg kíváncsi leszek. Én videót nem vágok, de ipaddel utazáskor még asztalra kitéve is baromi macera akár csak egy egyszerű SD-kártya backup külső HDD-re (ott függ rajta minden mint egy karácsonyfán, plusz tápellátás/powerbank. Amúgy az az M1es macbook air-en is gond (ilyen laptopom van) hogy kártyaolvasó már nincs, így persze amúgy is kell egy HUB, szóval az már másodlagos hogy a mobil vinyó az nem usb-c hanem sima) Azok a mobil HDD-k amiknek van saját akkujuk (meg persze tudnak wifit, stb) meg baromi drágák.
Vagy nálad akkor mi az elképzelés, mobil módban ezt hogy kezelnéd?

nozs23 "igazából még az ára is rendben van"
hát nem tudom, számomra (és még a békebeli árakból kiindulva) az alap verzión kívül mindegyik ipad eléggé túlárazott, mármint ahhoz képest hogy villámgyorsan tartott az áruk egy macbook airhez, miközben az oprendszer korlátai miatt meg komolyan el van maradva (még úgy is hogy az ios/ipados 13 óta már mennyit engedték erősödni. De ez még nagyon nem elég. Persze az apple kényesen egyensúlyoz hogy még kiadjanak az emberek annyi pénzt tabletért de azért elég se legyen és laptopot is vegyenek hozzá. De szerintem ez az időhúzás már csak rövid ideig lesz fenntartható.
Amúgy főleg utazáshoz (én is amiatt szereztem be) tök jó dolog a tableteskedés, csak hát munkához az ára hogy még ennyire kompromisszumos is legyen... És akkor amit írtál hogy akkor még hozzá a toll meg billentyűzet.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#29983) MrChris válasza syC (#29980) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az R7 FHD teljesen okés, A6600 régi idők videója. 4k50p-ben jelentéktelen különbség van a FHD-hoz képest, gondolom egy alig nagyobb felbontásból csinálja.

(#29984) syC válasza MrChris (#29983) üzenetére


syC
addikt

"A6600 régi idők videója." - mert azóta jött ki újabb Sony aps-c gép, ja nem :D. Már annó 2 éve is kényszerből vettem, mert nem volt más alternatíva. Jelenleg is csak 1.1M- ért ( jelenleg , 416 os € mellett ki tudja mennyi lesz) melegedős A7M4 van. Az R7 "szaros" 600ért kimondottan olcsónak mondható.

(#29985) nozs23 válasza b.vr (#29982) üzenetére


nozs23
addikt

Azert gondolom, hogy rendben van az ara, mert nincs konkurencia. M1 szeru teljesítmény es uzemido androidon/windowson talan 3 ev mulva lesz? Passz.
Aztan ott vannak az exkluzív szoftverek: Affinity, Capture One, PS for iPad. LR mar tenyleg kompromisszum mentes. Kijelzo, kamerak, hangszorok jobbak mint egy MBA.
Ha hobbi foto/videoszerkesztesre kene mobilis cucc, akkor en is tuti ezt valasztanam egy MBA-el szemben, munkara viszont nem eleg.

(#29986) hibavissza válasza nozs23 (#29985) üzenetére


hibavissza
veterán

Picit tele lett a tököm a minor bugokkal Ps/Cr/Br szinten (kösz adobe) és a casual gémek ignorálásával (fall guys). Gyorsan megnéztem mit tudnék összetákolni windowsra mini itx pc méretben. Valami 600 ezer körül álltam meg hajszállal M1 fölötti teljesítménnyel ugyan. 12700+3060+32GB....maradok isheep.

[ Szerkesztve ]

(#29987) nozs23 válasza hibavissza (#29986) üzenetére


nozs23
addikt

Nekem volt korábban egy PS/LR színkezelési probléma a P3-al, de már rendben van az is. Meg igazából az FCP-n kívül még nem próbálkoztam más videószerkesztővel, az meg teljesen kiszolgál és nem döglik bele a gép sem. A többi rohadt bonyolultnak hat nekem egy-két tutorialt átrágva, már eléggé ráállt az agyam a jelenlegi munkamenetre.
Mondjuk még nem vásároltam meg, mert a 3 hónap trial lejártakor simán újratelepíthető. :)

(#29988) b.vr válasza nozs23 (#29985) üzenetére


b.vr
őstag

"Ha hobbi foto/videoszerkesztesre kene mobilis cucc, akkor en is tuti ezt valasztanam egy MBA-el szemben, munkara viszont nem eleg."
Hát nekem a tapasztalataim alapján ennél szigorúbb a véleményem: nem is az hogy nem elég hanem az alap tartalomfogyasztás/email/social media/ügyintézésen túl már bármire sokkal nehézkesebb mint a laptop (és persze ahogy írtam is nem a hardver a szűk keresztmetszet, az rengeteg mindenre elég (lenne) hanem az oprendszer/szoftveres rész)
Cserébe persze még egy MBA-hez képest is kicsi, és bárhol könnyen előkapható a hátizsákból (reptér, kocsiban félreállva, tengerpart, étterem, stb) Viszont megintcsak amit már fentebb írtam a kisbusz kapcsán, egy olyan egyszerű dolog mint SD kártya másolása külső winchesterre, az baromi macera. Ami gyorsan és kényelmesen működik (persze azért ez is app meg kamerafüggő) hogy wifi-n keresztül néhány képet áthoz az ember, pikkpakk akár még szerkeszt is rajtuk, és küldi akinek szeretné/posztolja.
Na de hát mindegy, ez nyilván szubjektív is. Ezért is leszek kíváncsi majd a kérdezőre hogy ha megvette és használta már egy-két hónapig akkor mik voltak a tapasztalatai.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#29989) Sordoran válasza b.vr (#29988) üzenetére


Sordoran
addikt

Kisbuszban nem raknám át HDD-re, csak magára az iPad-re és ott szerkeszteném képeket. 256 GB-os SD kártyám van kamerában, szóval egy egy napos fellépés alatt nem tudom telerakni. Ellenben majd egy több napos utazás, nyaralás alatt ha sokat videózok már megtelhet. Ott pedig a szálláson nyugodt körülmények között lehet lementeni az anyagot.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#29990) syC válasza Sordoran (#29989) üzenetére


syC
addikt

Léteznek ilyen sd kártya backup-olók, de lehet egyszerűbb lenne, ha vennél még egy (két) sd kártyát.

(#29991) Sordoran válasza syC (#29990) üzenetére


Sordoran
addikt

Van egy tartalék 128 GB-os is. Nem is feltétlen a tárhely az ami miatt lementem, inkább csak hogy nehogy a kártya menjen tönkre, fő a biztonság. Tavaly külföldi út igaz csak 3 napos volt, de ez alatt se készült annyi nyersanyag amire ne lett volna elég a 256 GB-os (fele :DDD ). Akkor lenne szűkös, és kiemelten fontos a lementés, ha többet videóznék, de erre tavaly nem volt alkalom se nagyon.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#29992) b.vr


b.vr
őstag

syC: Az SD kártya backup ahogy írtam fentebb nagyon drágák (a méretükhöz képest meg főleg)
(és még csak nem is azokra a bépített lcd-sekre gondolok amik a mai mobil/tablet világban amúgy is tök fölöslegesek hanem pl. egy WD mypassport wireless)
Vagy Te milyeneket ismersz?

Sordoran:
Amúgy az viszont igaz hogy én a normál ipadből indultam ki, de ahogy most rákerestem az ipad pro-hoz léteznek rácuppantható usb-c hubok kártyaolvasóval meg portokkal, stb, és (de azért ezt le kell persze vásárlás előtt ellenőrizni) hát ha hivatalos boltban árulják el tudom képzelni hogy akkor a Pro az le tud adni annyi áramot hogy legalább ha nem is ey mobil hdd-t de egy SSD-t meg tudjon hajtani a kártyaolvasóval együtt és akkor azért az úgy már működik. Legalábbis most yt-on találtam olyan videót ahol (az mondjuk kártyaolvasó nélkül) rákötötte a Pro-ra a mobil SSD-t és azon dolgozott.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#29993) b.vr


b.vr
őstag

érdekelt ezért keresgéltem működő demonstációval videót, szóval ipad pro-val (illetve gondolom bármilyen usb-c-s ipadde) működik külső áramellátás nélkül is hogy a hub-ra egyszerre rátett egy mobil SSD-t meg egy pendrive-ot (nyilván e helyett lehetne egy SD kártya is), ez így akkor nem vészes setup.
Nekem bár viszonylag friss ipad-em van (8th gen, 2020, hardveresen elég is mindenre amire kell) az lighting csatlakozós, egyrészt kell egy drága átalakító és az eleve plusz egy karácsonyfadísz, másrészt kifelé nem jön elég áram (még egyetlen pendrivehoz sem), így nekem a hub-ot még hálózatra/powerbankre is kell kötni.
De akkor az iPad Pro az neked okés lesz!

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#29994) b.vr válasza b.vr (#29992) üzenetére


b.vr
őstag

"pl. egy WD mypassport wireless"
ahogy nézem már nem is olyan drágák, legalábbis ahhoz képest mint régebben. Cserébe out of stock. Na ilyet majd valahogy azért beszerzek.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#29995) syC


syC
addikt

Bevetésen ...

(#29996) syC válasza syC (#29995) üzenetére


syC
addikt

Fej tartás eléggé furán működik. Néha magától átvált a kijelölt fej helyett egy tök másikra, random. Melegedés semmi, még csak meg sem jelent az ikon, végig 4k50pben ment. Gimbalon kurva nehéz az adapterezett 18-35-tel.

(#29997) aznem válasza syC (#29996) üzenetére


aznem
tag

Egy feltöltött gyári aksival, mennyi (perc, óra) videót tud rögzíteni(4K25, 50)? Ugye felvételi időkorlát már nincs benne?

[ Szerkesztve ]

(#29998) syC válasza aznem (#29997) üzenetére


syC
addikt

A héten letesztelem részletesen, de 3 akksival mentem el, gyakorlatilag 1.5 akksit használtam el. Tippre olyan 2óra a 4k50. 128-as kártyára egyébként 4k50p 8bit ipb light 2h20m fér.

(#29999) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Múzeumok Éjszakájáról egy újabb kis szösszenettel lettem készen [link]

(#30000) aznem válasza syC (#29998) üzenetére


aznem
tag

#29998 syC
Köszönöm az előzetes tippet, adatokat!

#29999 Kukcaman
Ha saját örömödre készült, úgy gyakorlásnak tökéletes.
Külső szemlélőként nem nagyon jöttem rá, hogy minden esetben mi történik -felirattal, narrációval ki lehet egészíteni a fontos adatokat, amiket nem tudsz bemutatni. A rendezvényt-helyszínt is csak a címből tudhattam meg. Valahogy nincs íve, története az anyagnak. Perspektívák nekem unalmasak voltak és rendre azt éreztem hiányzik valami, hogy külsősként értsem mi történik a képen -gimballal mentél és nem láttad a felvételt?. Plán váltás nagyon hiányzott. 2x nagyon elfogyott a fény, azokat ki lehetett volna hagyni. A konzerv zenét is feldobta volna élő hang-zörej, vicces gyerek megjegyzés. Ne támadásnak vedd!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.