Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32001) hibavissza válasza Tuninger (#32000) üzenetére


hibavissza
veterán

Valami ilyesmi a gyanúm. Ezért kértem az alap nyerseket, h a szenzort óssze tudjam vetni. Egyébként éppen ezért nekem szimpatikusabb az oa4. Ugyan ezért szeretem az S5-öt. Katt és kész a kép. Nem kell a gép elött hegeszteni minden egyes képpel, h valami hasznàlhatót kapjak.

(#32002) hibavissza


hibavissza
veterán

Megnéztem még pár összehasonlítást. Szerintem a fő különbség, hogy a Gopron jobb a stabi az OA4-en van használható low light. GP12 ajtókitámasztónak jó, ha lemegy a nap.
Konstans béna mindkettőn az expozíció. Az OA4 alá a GP12 fölé exponál. Még véletlenül sem találja el egyik sem a helyes expót. A lowlight és stabi különbség alapvetően meghatározza melyiket ki fogja venni. Akciókamerának egyértelműen a Gopro12 jobb. Családi, rendezvény videóra az Action4.
Várom Tuninger nyerseit. :R

[ Szerkesztve ]

(#32003) Tuninger válasza hibavissza (#31999) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Most voltunk wellnessezni a hétvégén, használtam mindkét kamerát, lőttem pár sidebysideot.... és most elnézve a felvételeket én magam sem tudok dönteni melyiktől géptől válnék meg :D
A GoPronak esélye nem lenne ha nem lehetne kikapcsolni a zajszűrést, így viszont akkorát ugrik a képminőség gyengébb fénynél...

(#32004) vond válasza vond (#31769) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Beneveztem a klipet a 7. Magyar Klipszemlére. Be is kerültünk a versenyprogramba. :) Ha esetleg nyomtok egy voksot a közönségszavazáson, azt köszönjük! :R (Péntek éjfélig lehet szavazni egy gyors regisztrációt követően.)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32005) TCr


TCr
veterán

Sziasztok,

Kérem a hozzáértő nagyközönség segítségét!
Ilyen természetvideók, mint pl. ez is, hogyan készülnek, milyen felszereléssel tudnak ilyen egyenletes mozgást több órán keresztül megtartani?
Azt látom a leírásban, hogy Pana GH5s a készülék, de gondolom önmagában ez kevés egy ilyen produkcióhoz.

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#32006) Kukcaman válasza TCr (#32005) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Szia!
Szerintem csak gimbal-al sétál a gyerek. Meg össze van vágva.

(#32007) TCr válasza Kukcaman (#32006) üzenetére


TCr
veterán

Igazad lehet.
Van valami ajánlott típus, telefonos amatőr (nyilván :)) videózáshoz?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#32008) Kukcaman válasza TCr (#32007) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Személyes preferenciám nincsen. Ennek a fórumnak van egy keresője, azt használhatod nyugodtan, mert sokszor volt szó erről a témáról és voltak is ajánlások.

(#32009) MrChris válasza TCr (#32005) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jól néz ki, mint egy újabb fajta unreal engine render. Rövidebb snittekből áll, nem folyamatos több órás felvétel. Szerintem a gimbalon kívül van még benne okosság. Alig van Z irányú mozgás, giro stabis érzetű, ha meg szabadjára engedem a fantáziám kerekeken/sageway... is tolják az operatőrt. Másik ötletem, hogy steadicam arm-on van a motoros gimbal.
Végül is hasonlót lehetne egy megfelelően finoman mozgó mobiltelós gimballal, jó kamera appal és girostabival. Androidon a képminőség miatt a Motioncam raw vidóval próbálkoznék és az tud giroadatokat is rögzíteni. Ez jó sok proci utómunkát kíván, meg némi hozzáértést.

(#32010) TCr


TCr
veterán

Köszönöm mindkettőtöknek. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#32011) Kukcaman válasza MrChris (#32009) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Egyetértek, nagyon kicsi a fel-le mozgás nagyon sok helyen. Van lépcsős mozgás is, ott sem lehet látni

(#32012) Tuninger válasza TCr (#32007) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szerintem bármelyik telefon gimbal + telefon beépített stabijával tudsz hasonló felvételeket lőni. Az iPhoneoknak kb az iPhone 11- megvan a szükséges dinamikája, androidon pedig a filmic pro appal lehet boostolni a képminőségen. A MotionCam appal meg lehet hozni akár a linkelt videóban látott képminőséget is rengeteg utómunkával

(#32013) TCr válasza Tuninger (#32012) üzenetére


TCr
veterán

:R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#32014) Márton válasza Tuninger (#32012) üzenetére


Márton
nagyúr

szerintem vertikálisan ilyen simán nem lépkedsz valami segédeszköz nélkül
ez nem csak gyro vagy 3dof, annál több

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#32015) vond válasza Márton (#32014) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Brandon Li papucsával biztos menne. ;] :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32016) Tuninger válasza Márton (#32014) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A GH5s-ben ha jól emlékszem nincs gyro data de szenzor stabi se, ergo ez nagyrészt gimbal. Az erdőben kicsi esélyét látom a sagwaynek, így valószínűleg csak annyi amit Vond írd, ninja walk, meg esetleg nagyobb ronin.
Feiyutechnek egyébként van olyan gimbalja ami a fel-le mozgásra ad kompenzációt olcsón.

(#32017) Márton válasza Tuninger (#32016) üzenetére


Márton
nagyúr

gimbal = 3dof :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#32018) Tuninger válasza Márton (#32017) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

minek a rövidítése?

(#32019) MrChris válasza Tuninger (#32016) üzenetére


MrChris
nagyúr

Egy helyütt van egy kis árnyéka a kamerának, nem sok látszik szerintem egy combosabb, komolyabb gimbal sejlik és gyökereken, lépcsőn is átgyalogol. Szembejövők szépen elférnek mellette ebből gondolom steadiarm sincs.
Akinek kedve van házifeladatként próbálkozhat hasonlóval. :)

(#32020) vond válasza MrChris (#32019) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem megy kézből is. ;] :DDD Na jó, egy kis warp-ot kapott utólag, de nem sokat. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32021) Márton válasza vond (#20763) üzenetére


Márton
nagyúr

nem rossz, de akkor most normál sebességgel is :)

Tuninger: degree of freedom, vagyis roll, pitch és yaw forgás.
Ha nem csak forgást, hanem fizikai elmozdulást is kompenzálna, az komolyabb cucc:
Itt egy 5 axis (dof) gimbal.
De Ronin is van már vertikál stabbal.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#32022) vond válasza Márton (#32021) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Lehet, hogy GoPro volt egy csirke fején, és azt vitte a csávókám. ;] :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32023) MrChris válasza vond (#32020) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez jó lett, :C de talán 4 órát nem tudnál így sétálni fa gyökerein, lépcsőkön is.

Márton: ez a cucc már tökre olyan, lehet ilyesmivel készítik.

[ Szerkesztve ]

(#32024) vond válasza MrChris (#32023) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jaaa, persze, poén volt. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32025) MrChris válasza MrChris (#32023) üzenetére


MrChris
nagyúr

Steadymaker változat gimbalokhoz 33e Ft-ért, nem is drága és baromi hatásos, szinte teljesen eleminálja a fel-le mozgást. Steadyarm kétkezes változata. Jó kis fitness edzés ezzel lesétálni egy rendezvényt, azzal nehezítve, hogy a kamerához nem tudsz hozzányúlni. Megkérheted a vőfélyt indítsa már el a felvételt. :DDD

(#32026) hibavissza


hibavissza
veterán

[link] Zseniális

(#32027) Tuninger válasza hibavissza (#32002) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Hát gimbalos teszt nem lesz, 1 órát csesztem el vele hogy valahogy felheggesszem a két kamerát a Weebil S-re de nem sikerült.
Csináltam off stabis tesztet is, gyroflow szépen kezeli, holnap talán lehetőségem lesz ide is lőni valamit.
Ami a legutóbbi teszt óta észrevétel:

- betonstabil az Action 4, egyszer sem volt vele problémám mióta megvan
- a magnetic mountot alig használom pedig nagyon tetszett a tesztekben
- az hogy mágneses az Action 4 alja az zseni, tök jól fel lehet rakosgatni dolgokra
- az hogy gombnyomástól 1mpn belül indul a felvétel az zseni

Ami viszont most elkezdett motoszkálni: a sok pozitívum ellenére megér nekem +100 ezret az Action 4? (126 ezret fizettem a Hero 11-ért, vagy ha úgy tetszik 20-ast dobtam a Hero 10re, az Action 4 Adventure kombo 219k) A mai comparison shotokat nézegetve is azt látom hogy fej fej mellett vannak, minimális gopro előnnyel mind LOGban mind normál profillal.

(#32028) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Sony fényképezők általános áttekintése.

(#32029) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Jó kis kombináció, VND+Polarizál [link]

(#32030) Killer81 válasza vond (#31996) üzenetére


Killer81
csendes tag

Sajnos nekünk a debreceni Kölcsey központ koncert termében mind a 3 kamera elhasalt melegedéssel. Az AF tippet kipróbálom. Köszönöm. :R

(#32031) Tuninger válasza Tuninger (#32027) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Még megpróbálom szerdán törleszteni adósságom ami a nyers GoPro vs Action 4 felvételeket illeti, mert bár sokat lőttem, többnyire családi videó, nem osztanám ész nélkül.

Nagyon úgy tűnik hogy az Action 4 megy vissza. Szuper kamera, ha a Hero 10-el versenyeztetném nem kérdés hogy ő nyerne. A Hero 11 viszont ezzel a zajszűrés kikapcsolással egyszerűen mindig ott van a nyakán sokkal olcsóbban.
Ekkora árdifferenciánál inkább maradok a GoPronál, képben mindig ott van pariban, jó fényes stabiban jobb, gyenge fényesben gyengébb, de kevesebb is a képhiba.

(#32032) hibavissza


hibavissza
veterán

Az M1 mini egér-billentyűzet kanossza-járásomnak egy teljes kiosztású magic keyboard és egy magic mouse lett a vége. Ezzel kellett volna kezdeni. Mindkét eszköz zseniális, csak ajánlani tudom.

(#32033) hibavissza válasza Kukcaman (#32029) üzenetére


hibavissza
veterán

Van VND filterem, de annyi macera van vele, hogy inkább postban számoltatom a motion blurt. Poláron gondolkozom, mert az néha kell. De olyan néha, hogy azért beruházni pazarlás.

(#32034) nozs23 válasza hibavissza (#32032) üzenetére


nozs23
addikt

Pont, ahogy az Apple szerette volna.
Trackpadet probaltad mar? :D Na az zsenialis. Foleg vagaskor timeline-on navigalni/zoomolni, de amugy altalanos hasznalatra is 90%-ban azzal nyomom. Csak szerkeszteskor kerul elo a mouse extraként.

(#32035) Tuninger válasza nozs23 (#32034) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

FCPX-ben konkrétan gyorsabban lehet vágni a trackpad segítségével mint egérrel, engem meglepett mikor múltkor tényleg csak a macbookot használtam magában hogy nemhogy lassabb, de gyorsabb volt a videovágás.

(#32036) hibavissza válasza nozs23 (#32034) üzenetére


hibavissza
veterán

Trackpad lett volna a cél, de feketében sajnáltam rá a 60+ ezrest. Mióta az eszemet tudom touchpadet használok laptopon alap dolgokhoz. Meg aztán szembe jött egy fekete (sötét szürke) magic mouse az aprón. A magic mouse egyetlen célja, h kapudrog legyen a trackpadhoz. :) Most ezzel tolom egy darabig.

Nem tudom eldönteni, hogy az Apple szopatja a Logitech-et vagy a Logi saját magát, én az utóbbira szavazok. Annyit kellett volna csinálnia, hogy Hero szenzort tesz az mx3-ba és beleteszi a Smooth Scroll appot alapból a saját szoftverébe. Továbbá normális teflont tesz az aljára és csökkent valamit a súlyán és sötétebb szürkébe burkolja. Egyébként rohadt jó cucc az mx3 annak akinek még nem volt egy igazán jó egere.

(#32037) hibavissza válasza Tuninger (#32035) üzenetére


hibavissza
veterán

Ami érdekes, hogy Resolve-ban nincs megoldva a smooth scroll. Ahogy görgetem a könyvtárakat, kifolyik a szemem. Nem tragédia, csak furcsa. Igaz én 120 Hz-en tolom. 60 Hz-en lehet nem olyan feltűnő.

Emiatt nem vettem meg az LG 5K monitorát. 350-ért 60 Hz és FRC :W ....az viszont zseniális, hogy az Apple dupla ennyiért el tudja adni ugyan ezt a szart, me' ezüst. :))

(#32038) hibavissza válasza hibavissza (#32036) üzenetére


hibavissza
veterán

Apple 3rd party billentyűzetekkel pedig az a gond, hogy magyar kiosztásban nincs normális vezeték nélküli. Teljesen abszurd, hogy 75 ezret adtam egy billentyűzetért, de nem bántam meg. Ki vannak ezek a dolgok találva. Feleségem gyorsabban gépel, mint ahogy olvas egy ember. Ő is szereti, úgyhogy valószínűleg tényleg jó, nem csak az önigazolás beszél belőlem.
Szal már ezért érdemes elgondolkodni egy Macbookon. Kapsz egy zseni trackpadet és bill-t a csomagban.

[ Szerkesztve ]

(#32039) Tuninger válasza hibavissza (#32038) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Látom egyre mélyebbre ránt a dark apple side :D
Már csak abból a fránya panából kellene sonyt csinálni és egyszer s mindenkorra célba érnél. Hosszú évek aknamunkája, de Palpatineanak is kellett pár év Anakinhoz.

(#32040) hibavissza válasza Tuninger (#32039) üzenetére


hibavissza
veterán

Bakker amennyit használtam az S5-öt, kár volt megvenni. Nem megyünk mostanában semerre. Jobbanteljesít....
Az a gondom, hogy már a szifonokat nézegetem, pedig teljesen jó a céhes csamcsung. 14 pro-t be is húznám csak az usb c hiánya riaszt el. 15 még iszonyat drága. Duplája egy S23-nak, tudásban pedig nem érzem a különbséget. A support hosszabb, de nem duplája.

Megnéztem a két klippet amit átküldtél. Ez alapján nekem is GoPro. Ennyit a sok YT tesztről. Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#32041) nozs23 válasza hibavissza (#32037) üzenetére


nozs23
addikt

Vicc az a monitor. Ha állítható magasságot szeretnél, akkor még +200k, tehát egy single backlites 1000:1 kontrasztos SDR monitorért 1 misit kérnek. Ha engedsz egy picit a képminőségből és az 5k-ból, akkor az LG ezt gyakorlatilag hozzádvágja 150-ért. Nem lesz úgy összerakva és nem fog úgy kinézni, de egy olyan eszközről van szó, amit egyszer lerakunk, majd soha nem nyúlunk hozzá. Mac-re viszont ajánlom a MonitorControl nevű open source appot, amivel tudod állítani a fényerőt a magic keyboard dedikált gombjaival.

[ Szerkesztve ]

(#32042) hibavissza válasza nozs23 (#32041) üzenetére


hibavissza
veterán

Az a gondom, hogy rohadt jó dolog a retina felbontás. Nem engedném el. Inkább várok. Ráadásul 4K-ban nem tudok 120 Hz-es 10 bites monitort normális feketével ami nem OLED. Vagy van? És az még mindig nem retina.
Ha 350-ért kihozná a frissített G-sync 120 Hz-es 5K 27 col 10 bit paneljét az LG, másnap mennék érte a boltba.

(#32043) nozs23 válasza hibavissza (#32042) üzenetére


nozs23
addikt

Én M1-es iMac-es set-up-ot váltottam MBP+Monitorra. Nekem az 5k egyáltalán nem hiányzik, most 31,5 colon sokkal jobban el vagyok, 3008x1692 skálázom, zéró teljesítmény különbséget vettem észre (4k munka közben sem kapcsolt be a gépen a venti). [link] Őt 200 körülre lehet kuponozni LG-nél, a panel nagyon rendben van, de nem 120hz, viszont a kontrasztarány 2000+:1.

(#32044) szanozs


szanozs
aktív tag

Sziasztok! Nem tudom, hogy jó helyen járok, egy faék egyszerűségű magyarul beszélő fényképekből zene alájátszással készült videóhoz szerkesztő programot keresnék. Anyósom szereti használni. Eddig a widows beépített szerkesztőjét használta de, most azt frissítették (gondolom) és már nem magyar, nem minden ott van ahol megszokta. Én nem láttam eddig milyet használt és azt sem mi van most. Ezeket a szerkesztő programokat pedig nem ismerem. Ezért kérnék segítséget, hogy milyet ajánlanátok?

(#32045) vond válasza vond (#31176) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tegnap kaptunk egy Bronz elismerést a Sport Forum Hungary 2023-on az Egy negyed a Palace-ban műsorunkkal. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32046) Kukcaman válasza vond (#32045) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Nagy gratula itt is. Végre van nagyobb látszatja is :)

(#32047) vond válasza Kukcaman (#32046) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! :R

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32048) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Egy kis hyperlapse a változatosság kedvéért. Pár elemet kiszedtem a parkból, aztán összeraktam :D csak hogy egyezzen is. [link]

(#32049) vond válasza Kukcaman (#32048) üzenetére


vond
MODERÁTOR

De sok időd van Neked. ;] :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32050) Kukcaman válasza vond (#32049) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Már meg volt egy ideje az anyag. Egy parkon belül nem tartott sokáig össze szedni az elemeket, kb 100 méteren belül volt minden.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.