Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29651) Stauffenberg válasza hibavissza (#29649) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az a szerencsétlen 25mm f/1.7 egy rohadt jó objektív lenne ár/érték arányban, ha nem lenne decenteres az összes és nem lenne az átlagnál komolyabb focus shift gondja (utóbbi amúgy megoldható Pana vázakon egy kapcsoló átbillentésével, videósokat meg amúgy sem igazán érinti). Rekeszelve odaveri részletességben/élességben a Leicát is, csak semmire nem mész vele, ha a kép egyharmada amúgy homály a decenter miatt.

Nagyon szeretném használni utazós/streetfotós/dokumentarista céllal, de gyakorlatilag mindig a táskában hever. Otthon.

Egyetlen dologra jó: Embert fotózni szigorúan csak nyitott rekeszen, középre komponálva, olyan helyeken, ahol az Oly 45mm f/1.8 túl szűk.

(#29652) hibavissza válasza Stauffenberg (#29651) üzenetére


hibavissza
veterán

Anno megnézegettem a teszteket és még el is kenődtem, hogy krémesebb háttérmosása van mint az 1.4-esemnek. Ami elég fura tekintve, hogy papíron zártabb. Tényleg kár azért az obiért. Nem véletlenül ilyen olcsó.
Az Oly 45 is egy trágya volt nálam. Ha betalált véletlen a fókusz akkor viszont egy álom volt ami kijött a gépből. 3-5 méter körüli gyutávon, teljesen nyitva tudtam csak használni.

[ Szerkesztve ]

(#29653) hibavissza válasza nozs23 (#29650) üzenetére


hibavissza
veterán

Egy adag defringe befigyel már most. Focus shiftről és decenterről nem értekeztek a videóban. Vajon miért? ;] Kizárt, hogy ennyiért ez egy épkézláb obi legyen az MFT metaverzumban. Várjuk meg a rendes teszteket.
Ha viszont nem trágya, mint minden ebben az árban panáéknál, akkor meg fogom venni.

[ Szerkesztve ]

(#29654) hibavissza válasza hibavissza (#29652) üzenetére


hibavissza
veterán

A PL 25 1,4 gyakorlatilag egy tökéletes objektív. Egy dolog kivételével. Olyan halál színei vannak, hogy RAW-ban is kapaszkodni kell valami emberi szemnek befogadható színvilághoz. Pont az ellenpontja a Sigma Oly 45 meleg színeinek.

(#29655) Stauffenberg válasza hibavissza (#29652) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem az Olympus 45mm f/1.8 nagyon bevált, szeretem a színeit, nyitva ugyan lágy egy kicsit, de lerekeszelve ez is kellemesen éles. Fókusz gondokkal nem találkoztam, esetleg csak párszor fordult elő némi hunt és feladás, amikor becsillanó ellenfényben fotóztam az alanyt, de az mindent megfektet. De ilyenkor sem tragikus. Nálam legalábbis. Nem tudom te milyen beállításokkal, milyen vázon kened neki.

Videóra mondjuk nem igazán használom, arról nem nagyon tudnék nyilatkozni.

(#29656) MrChris


MrChris
nagyúr

Tudtok jó és olcsó microSD beszerzési forrást? Korábbi itt linkelt ebayesek kb. megszűntek.

(#29657) vond válasza MrChris (#29656) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez még elvileg működik. Amazon.de is jó lehet. Mondjuk én legutóbb már megvettem itthon, Alzából. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29658) MrChris válasza vond (#29657) üzenetére


MrChris
nagyúr

Úgy látom nincs igazán különbség, sőt... megveszem itthon.

(#29659) narumon


narumon
őstag

Color Matchingre nincs valami tippetek? Sikerült úgy kamerázni egy esküvőt, hogy totál más Picture PRofilera volt a Sony állítva mint a szokásos / összelőtt, ráadásul valami olyan szerencsétlent, hogy én már órák óta tekergetem de a közelébe sem tudok jutni a pana képének. A premiere matchingje se visz közelebb a megoldáshoz.
[kép] - a jobb oldalit kellene a bal oldalhoz lőni... :o Valami tipp?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29660) Tuninger válasza narumon (#29659) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Dobd fel a 2 klippet, meglátjuk mit tehetünk. A sony kiégett és rossz a WB-je, nehez lesz.

(#29661) narumon válasza Tuninger (#29660) üzenetére


narumon
őstag

Gondolom elég mindkettőből csak 1-1 kivágott részlet (mert amúgy 2x20GB)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29662) Tuninger válasza narumon (#29661) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Mindkettőből elég egy pár másodperc a fő kameraszögeből, de adj neki azért bitratet, ne fukarkodj ilyen 5Mbps-el.

(#29663) narumon válasza Tuninger (#29662) üzenetére


narumon
őstag

Pana GX80 [link]
Sony 6400 (ez van elb@sva): [link]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29664) Tuninger válasza narumon (#29663) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A Sony brutál túlexponált, gammát kell lehúzni, szaturációt megtolni, a WB meglepő módon jó.
A Panánál kis shadow lehúzás kell. Sajnos bonyolítja a mixet hogy nem tudom hogy változott e a data / video level az újrakódolással.

Mindenesetre itt vannak a LUTok.

(#29665) narumon válasza Tuninger (#29664) üzenetére


narumon
őstag

Nem kódoltam újra... elvileg videóredo úgy vágja ki a részeket, hogy nem kódol újra..

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29666) Márton válasza narumon (#29663) üzenetére


Márton
nagyúr

A Sony-n milyen obi volt? A jobb fele egy picit kenődik, de nem a DOF miatt. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29667) Márton


Márton
nagyúr

2 perc játszadozás után a Vegas-szal, 3 effekttel szerintem elfogadható.
Ha nem is tökéletes, nekünk szakmabelieknek, kizártnak tartom, hogy a násznép szóvátenné. (legalábbis mifelénk) :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29668) _q válasza MrChris (#29656) üzenetére


_q
addikt

muziker.hu oldalt láttam még ajánlottnak.

(#29669) narumon válasza Márton (#29666) üzenetére


narumon
őstag

A kit obi (asszem 18-50 vagy valami ilyesmi).

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29670) Tuninger válasza narumon (#29669) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Beválltak a lutok?

(#29671) Márton válasza Tuninger (#29670) üzenetére


Márton
nagyúr

Megnéztem vegas-ban a lutjaid.
A szkópon a Pana fehérje 110-ig is felmegy, a Sony-é csak 90-ig.
Ez direkt van így, vagy a vegas nem jól kezeli a lutot?
Amúgy a színek passzolnak, igen.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29672) Tuninger válasza Márton (#29671) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A Panához nem nyúltam, a sonyt 100ra húztam resolveban, de video range feldolgozással.
Bizonyos képprofilok a sonynál video rangen mennek, bizonyos profilok full rangen. Mivel nem tudtam a grade pillanatában változott e az originalhoz képest (nem) az újrakódolt klipp, ezért video rangen szerkesztettem.

Az hogy a vegas jól kezeli e a lutot nem tudom, de azt tudom hogy a resolve rosszul kezeli ezen fileok range-ét.

(#29673) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok!

ND szűrő vásárlását tervezem, de már teljesen elvesztem a témában. Felhasználást tekintve hosszú expós tájkép, portrézás külső vakuval és videózás lenne a cél. Először csak egy olcsóbb k&f vnd-t néztem, de tesztek alapján nem ajánlottak ezek az olcsó variálható nd szűrők. Tovább olvasva igazából még a drágább vnd szűrőket se nagyon ajánlják, pl. videóra egy freewell vagy polarpro már elég jól teljesít, viszont fotózásnál még ezek is le vannak maradva a fix társaiktól. Szeretném valahogy egyben megúszni a dolgot, nem szeretnék külön fotózásra és videózásra is venni. Jelenleg ott tartok, hogy kinéztem ezt a szettet, [Cokin H3H0-25] ami fotózásra jó lehet, viszont azt nem tudom van e bármiféle hátránya a lapszűrőknek videózás terén? Valamilyen szinten rugalmasabb mint egy fix nd, de nem nagyon találtam tesztet az ilyen lapszűrőkről. Van valakinek ötlete, hogy jöhetnék ki a legjobban? Mire érdemes beruházni, és megoldható e egyáltalán 1 szettel a történet, vagy mindenképpen el kell választani a fotó és videó részt?

(#29674) Tuninger válasza kacsento1 (#29673) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Pusztán vélemény de nem javaslat: lapszűrőt olyan, többnyire nagylátós obiknál használnak amire nem lehet felcsavarni hagyományos szűrőt.

szerintem normálfelcsavarós ND-ből kellene neked egy sor, meg egy olcsó variND. Azert nem annyira jók a variND-k fotóra, mert nem csak nyitva használod, f8-on meg aztán hosszú záron minden hibáját ki tudja hozni.

(#29675) syC


syC
addikt

Sziasztok. Kb egy éve vettem egy boya (mm-1?) miksit hirtelem felindulásból és kb most jutott eszembe, higy ki kellene probálni. összességében nem tetszik a hangja, mert nagyon összeszed minden zajt, ami kb 5m-re körzetben van. Basszusa nyilván jobb (van), mint a gyári sony dobozhang, de kb ez az egyetlen pozitívum.

A kérdésem igazából az, hogy van-e valami ténylegesen jó(l bevált) puska miki, amit nyugodt szívvel ajánlanátok? Jó lenne, ha nem kondenzmikikén működne, hanem tényleg, csak a targetez venné leginkább.

(#29676) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Nemrég ajánlották ezt a csatornát. A srác Panasonic S5-el forog. Érdemes rákukkantani.

(#29677) hibavissza


hibavissza
veterán

Basszus, még egy szeg az s5 koporsójàba. Csak a marketinges szigetelést kapta meg.

(#29678) Tuninger válasza hibavissza (#29677) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

a beázás miatt a timelapse s5nél?

(#29679) hibavissza válasza Tuninger (#29678) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem nézem vissza emiatt, de olyat mondott, hogy kint hagyta viharban és tönkrement a főkapcsoló vagy a panel. Ez azért röhejes, mert én egy vihar miatt nem hozom be a gx80-at és még soha semmi baja nem volt. A korábbi pana gépeim is kaptak bőven tengervizet egy-egy viharban. Egyik sem volt időjárás álló.

Persze az is lehet, hogy csak én vagyok szerencsés. Ezért is félek drága felszerelést venni. Egy "homokviharban" is nyugodtan cserélek obit. Legfeljebb másnap kidobom a cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#29680) MrChris


MrChris
nagyúr

Akit esetleg érint, a Motioncam app-nál (droid/PC) ne használjon ékezetes karaktert mappa névnél, mert nem látja. Egy ideje erre már nem gondolok és becsúszik egy-egy ékezet, hát most eltöltöttem egy kis időt, hogy rájöjjek mi a hiba.

(#29681) hibavissza válasza hibavissza (#29679) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem a magas hőmérséklet sokkal nagyobb para. Sivatagban gépből kivéve, hűtőtáskában kell tartani az aksikat (telókat szintén). Nekem csak a telefonom aksija dobta le a kijelzőt. Gyanítom egy kamerában nagyobb kárt okozna. Ezért is jobb a profi kamerákon a külső aksi.

A másik érv az olcsó cucc mellet, hogy ma már simán beférek egy utasbiztosításba is két obival. Nyilván használt értékben. Két milliós setupot nem hagynám magára egy random apartmanban.

[ Szerkesztve ]

(#29682) nozs23 válasza hibavissza (#29679) üzenetére


nozs23
addikt

Azt mondta, hogy két évig használta esőben mire valamilyen szinten megadta magát (még így is használja). Ez nem pont ugyanaz, mint hogy néha előveszem a szemerkélő esőben.
Az összes szigetelt kamera lutri, egyedül az OM-nek van rendes IP ratingje.

(#29683) hibavissza válasza nozs23 (#29682) üzenetére


hibavissza
veterán

Az IP védettség a bolygó egyetlen helyén nem ér semmit. A márkaszervízben garanciáztatáskor. Ez alap. :D

(#29684) nozs23 válasza hibavissza (#29683) üzenetére


nozs23
addikt

Annyit ér, hogy pénzbe kerül a gyártónak, illetve talán más is leteszteli a terméket, mint maga a gyártó, aki le akarja nyomni a torkodon. Így feltételezem kicsit több energiát fektetnek a szigetelésbe, mint a többiek, akik általában teljesen megfoghatatlan módon fejezik ki, hogy mire számíthatunk.

(#29685) hibavissza válasza nozs23 (#29684) üzenetére


hibavissza
veterán

Az időjàràs àlló minden tekintetben egyèrtelmű kifejezès. Az időjàràs azèrt elèg jól definiàlt dolog. Minden màs bűvèszkedès az apróbetűkkel ès hazudozàs. Ami viharban beàzik az nem időjàràs àlló. Az egy marketing hazugsàg. Bàrmennyire elterjedt legyen az összes gyàrtó marketing szótàràban. IP vèdettsègre gariztatàs sem a sikersztorik tàrhàza. El kell ezt felejteni ahogy az s5 pèlda is mutatja. Jobb úgy kezelni mindent, hogy ne èrje szèlsősèges időjàràs.

(#29686) Tuninger válasza hibavissza (#29685) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Azért egy 5D Mark II/III/IV-et szívbaj nélkül használnék, szélesőséges körülmények között, míg ezt az A7 III-mamról nem mondanám el.

(#29687) MrChris válasza hibavissza (#29685) üzenetére


MrChris
nagyúr

Időjárás álló kifejezéssel, fogalommal sehol sem találkoztam az S5-el kapcsolatban! Nem véletlenül nem írtak időjárást, ami lehet egy viharos záporeső, ami már vízbemerítés szint. Olyan specifikációt kérsz számon ami nem szerepel a tulajdonságai közt. Nézd meg, hogy a gyártó mit mond/ír a termékéről, a hivatalos magyar termékoldalon ez szerepel:
POR- ÉS CSEPPÁLLÓ*
Igen
* A „por- és cseppállóság” nem garantálja, hogy a fényképezőgép nem károsodik, ha közvetlen por vagy víz éri.
A hitelesebbnek tartott amerikai oldal is ilyet ír:
1 Dust and Splash Resistant does not guarantee that damage will not occur if this lens is subjected to direct contact with dust and water.

(#29688) hibavissza válasza MrChris (#29687) üzenetére


hibavissza
veterán

Elolvastam. Mèg viccesebb. Splas and dust. Apróbetűvel odaírva, hogy ez nem jelenti azt, hogy, ha közvetlen èrintkezik a kèt közeggel akkor nem lesz baja....elkèpesztő ez a szavakkal bűvèszkedès. Ezek utàn kijelenthető, hogy az s5 nem időjàràs àlló.

(#29689) hibavissza válasza Tuninger (#29686) üzenetére


hibavissza
veterán

Èn is szívbaj nèlkül kint hagyom àzni a gx80-at ahogy írtam. Pedig az nem àll semmit papíron. Ha kiadnèk egy vàzra közel egy milliót, írhatnànak rà bàrmit. Nem hagynàm kint az esőben. :)

(#29690) Stauffenberg válasza hibavissza (#29685) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez olyan, mint a mai autókban a holttérfigyelő a sávtartóval kombinálva.

Elvileg megvéd attól, hogy ráhúzd másra az autód.

Elvileg.

Aztán ha mégis megcsinálod, nem fogják gariban javítani, mert attól még a feladatod lett volna megvédeni a járműved ettől a balesettől egy kicsit nagyobb körültekintéssel.

Vannak esőkabátok kamerákra. Lehet használni ha timelapse-et akarsz videózni esőben. Nagyon nehezen bizonyítható, hogy a beázást egy kis eső okozta, egy brutális zivatar vagy a medencébe beleejtés.

(#29691) vond


vond
MODERÁTOR

Megkerestek egy ilyen melóval. :) Nem igazán volt megérős történet, de jópofa, érdekes, és látványos volt az egész. Meg legalább már van ilyen videóm is. Egyedül voltam minden cuccal, és vágásba sem tettem olyan észvesztően sok energiát. :D Ja, és a zenét nem én választottam. :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29692) MrChris válasza hibavissza (#29688) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezek utàn kijelenthető, hogy az s5 nem időjàràs àlló. De ilyet nem írtak!

(#29693) _q válasza vond (#29691) üzenetére


_q
addikt

Pana fixen a tömeg mögött, sony gimbalon volt? Jól összehoztad a színeit. Volt valami LUT vagy magad húztad össze? Mitől lesz a füstnek színe, hogy oldják meg a színezést a gumi égetésnek?

Ki kért fel a videó elkészítésére? A pár vagy az autós? Csak mert itt nekem az autón van a hangsúly, a babaváró része max a füstben meg a végén a gratulációban jön át. Ettől még tetszik persze.

(#29694) Teasüti


Teasüti
nagyúr

IP védettséggel óvatosan, mert ami a szabvány szerinti nyomást és időt jelenti (pl fél méter 10 percig, stb), azt az oszlopnyomást könnyen megütheti egy záporeső, ahol az esőcseppek szó szerint bombázzák a készüléket. Az IP szerinti vízmélység is csak úgy értendő, hogy statikus víznyomás. Vagyis mondjuk egy karórával vizisportolni nem lehet, hiába van hitelesítve mondjuk 50 méterig. Igen, ha csak beejted és elsüllyed. Viszont ha elkezdesz csapkodni a karoddal vadul fél méteren - ne adj Isten vizisí közben bevágódsz a vízbe nagy sebességgel -, simán keletkezhet olyan dinamikus nyomás, ami meghaladhatja az 50 méteres statikus oszlopnyomást. A vízálló telefon is amíg csak finoman belemerítik a pohár vízbe, addig még oké a reklám idejéig. De ha két méterről belecsapódik a bokáig érő vízbe, akkor lehet annyi volt annak is a csobbanás miatt.

BTW az XT3-asokkal már áztam ronggyá nyári záporban esküvő közben. "Weather-sealed" volt mind a ház, mind az obik. Azért tartottam tőle, hogy most akkor vége, de szerencsére még csak be se párásodott. Csak a front lencse a filter alatt. Szűrőt letekerve az is elillant.

(#29695) vond válasza _q (#29693) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A pár kért fel. Én nem akartam ilyen hosszú videót, egy-másfél perceset terveztem (úgy is forgattam), és teljesem más zenére is. Csak aztán kitalálták, hogy vágjam erre a majdnem 4 perces muzsikára. :D Ezért aztán van benne bőven autó is, meg néhol túl hosszúak is a snittek, de sajnos már nem volt több nyersanyag. :)

4 kamerával vettem:
- Sony A7III + Tamron 28-200 gimbalon a kezemben
- Pana G9 + 14-140 állványon oldalt (de ebből nem sokat használtam fel)
- GoPro Hero 9 a tömeg mögött egy 3 méteres lámpaállványon
- SJCAM SJ8 Pro az autóra rögzítve (ezt sajnáltam volna a legkevésbé, ha összetörik) :DDD

A színekkel nem sokat pöcsöltem. HLG-ben mentem az A7III-on, ahhoz próbáltam hozzálőni a többi kamera képét is, majd az egészre ráhúztam egy Premiere Pro-ba épített Fuji LUT-ot, 60%-os erősséggel (ettől egész egységes lett). :)

A színes füstöt nem tudom biztosan, hogyan oldják meg, de asszem, raknak gumira egy plusz, színezett réteget, ami alapból nem látszik, csak amikor elfüstöl. Azt mondták, hogy nem volt olcsó, és elég nehéz is volt beszerezni (talán Németországból rendelték).

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29696) Kukcaman válasza vond (#29695) üzenetére


Kukcaman
senior tag

A végén a csikok követése nagyon adta.
Lett volna meglepetés.

(#29697) panoly


panoly
tag

Passzív olvasóként agyaltam, hogy bedobjam-e, de Vond videója miatt megjött az ihlet. Kollégám meló utáni mókája (Tuninger egykor belinkelt baráti BMW-s videója volt az ihlet, hát sajnos nem lett olyan :D).

Fun with Miata | Mazda MX-5 after work fun | 4K

Többször szóba került mostanában az ND-szűrők kérdése. Nekem a gagyi, képet legyalázó Polaroid fix sor után a k&f-nek bejött a 2-32-es VND-je, kellemes képet ad, nem x-esedik, nem vasalja ki a kontrasztot. Beszereztem azóta egy Sigma 18-35-öt, arra pedig úton van ugyanilyen "x-mentes" 8-128 k&f, igyekszem beszámolni róla, ha már ki tudtam próbálni.

@Vond: neked is Weebill S-ed van, neked látom, hogy jól megy az "orbit" movement. Milyen módban és milyen motor paraméterekkel használod? Az elején brutál darabosak voltak az orbitjaim, belerántott folyamatosan, most kísérletezgettem vele, kicsit jobb lett, a speedet levettem erősen, az sokat segített, de megközelíteni sem tudom a Ronin SC-t.

(#29698) hibavissza válasza MrChris (#29692) üzenetére


hibavissza
veterán

Én ezidáig azt hittem egy 800 ezres váznál a szigetelés azt jelenti, hogy időjárás álló. Nyilván nem egy orkánban, de egy vihart ki kéne bírnia azért, gondoltam. A linkelt videóban említett beázás kár és a tech spec megtekintése tudatosította bennem, hogy 800 ezer forintért nem jár semmiféle szigetelés csak marketing hablatyolás. Ez új volt nekem. :R

[ Szerkesztve ]

(#29699) Stauffenberg válasza vond (#29691) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem néztem a címet és kellett egy kis idő, mire leesett, hogy miről szól a videó.

Hát... a műfaj királynőjét nehéz megszorongatni azért... :D :D

(#29700) nozs23 válasza hibavissza (#29698) üzenetére


nozs23
addikt

Most direkt ertetlenkedsz?

orkánban, de egy vihart ki kéne bírnia azért, gondoltam

Ezt mondta: "I've used this in the rain for two years without any waterprotection and eventually it caught up to me"

Magyarul ket ev folyamatos aztatas utan megadta magat a bekapcsolo gomb.
X-T4-es youtuber gepe egy db. vihar utan lett rozsdas szemet, akkor az is egy fos?
Mindegyik teljesen lutri, mondegyikrol talalsz olyan tapasztalatot, hogy alig valamitol megadta magat meg olyat is, hogy mindent tulelt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.