Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30701) syC válasza nozs23 (#30700) üzenetére


syC
addikt

Mi lesz az S5 helyett?

(#30702) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! De rég jártam erre :B Rögtön egy béna kérdéssel kezdeném/folytatnám: Sony-knál Movie és Still színmód jól látom, hogy csak telítettségben tér el?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#30703) nozs23 válasza syC (#30701) üzenetére


nozs23
addikt

Ha osszejonne, akkor 1:1-ben lenne valtas S1-re. De sokaig nem el a lehetoseg, ugyhogy maradni fog szerintem. :)

(#30704) Tuninger válasza hito (#30702) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az a vicc hogy egyiket sem használtam soha :D
A hivatalos oldalon sincs túlmisztifikálva

(#30705) MrChris válasza Tuninger (#30698) üzenetére


MrChris
nagyúr

Abban a telefonban van OIS, miért nem használtad? Vagy még szokod?
A tele nem annyira rossz mint amire számítottam, leginkább csak a becsillanása zavaró.
Ami megdöbbentő, :D hogy abból a sokat emlegetett dinamika különbségből (FF vs 1/1.43") nem sok jön át. A falevelesnél kicsit kiégett a telón, de ha nagyon szőrözöm még lehet, hogy 1/3 EVvel világosabb is a sötét része, tehát annyival alálőve észre se lehetne venni. ACR-el még meg is lehetne oldani.

(#30706) hito válasza Tuninger (#30704) üzenetére


hito
nagyúr

Most már minden világos, hála a Sonynak :D Egyébként a harmadik, amit megnéztem volna az a Pro, ami persze nem szerepel. Aztán lehet, hogy hasonlóan értékes információkkal gazdagodtam volna, mint a Movie és Still esetében ;]

Várjunk csak...Te a Gamma-t linkelted, én meg a Színmódra kérdeztem rá. Erről még a guide se szól egy szót se :U Hol tudnék ennek utána nézni (ezen belül is Movie, Still, Pro és ITU709 Mátrix)?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#30707) Tuninger válasza MrChris (#30705) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ennyire stabil a kezem :D be volt kapcsolva az OIS. Majd gyroval megtamogatom ha mar nem csak tesztelek.

a dinamika kulonbseget rosszul ertelmezed, ahogy sokan masok is. Ha ETTR-ben lősz akkor csak az a kérdés hogy a sötét részeknél mikor üti fel a fejét a zaj, vagy mikor van részletvesztés a sötét tartományban. Itt egyik snitt sem lőtte túl a szenzorok dinamika átfedését.
majd csinálok dinamikatesztet is, valszeg a tele szenzor 1-2EV-vel marad el a sonytól, a főszenzor még jobb is lehet viszont. Pont ez a quad bayer lényege.

Hito: miért fontos? A still/movie pont olyan színeket ad ami miatt sokan nem szeretik a sonyt, a Pro szerintem jól funkcionál minden gammával, az ITU709 megintcsak nem jó. Sgamut3.cine konverziós LUT-tal, Pro, vagy HLG esetén 709 jó eredményt fog adni. A többivel kár vesződni

[ Szerkesztve ]

(#30708) MrChris válasza Tuninger (#30707) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem értelmeztem amit írtál. :D Így viszont érthető. Ezt a qbayert egyre jobban hiányolom a fényképezőkből.
Azaz ois elég harmatos, pont olyan, mintha nem is lenne. Nálam volt, hogy MC alatt nem volt kedve működni hiába volt bekapcsolva (első nyári snitteken látszik) samsung app-al ellenőriztem, aztán le-fel telepítettem és megjavult.

(#30709) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

Melyik felvételi módban ajánlott videózni? Melyik jobb minőségű és könnyű is dolgozni utólag vele? Köszi.

(#30710) Tuninger válasza Pikaa (#30709) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nézd meg hogy minden felbontás és codec elérhető e MP4 és MOV-ban. Ha igen, akkor szabadon választott, egyforma lesz utómunkánál a sebesség. AVCHD-nál a max felbontás csak FullHD lehet, így az kiesik.

(#30711) hibavissza válasza hito (#30706) üzenetére


hibavissza
veterán

Miért nem próbálod ki? Látod, h tetszi vagy nem az a kép és döntesz. Egyáltalán nem biztos, hogy neked ugyan az jön be mint egy másik usernek. Adj esélyt magadnak. Nem kell mindíg a kánon után menni. Szerintem.

(#30712) hibavissza válasza Pikaa (#30709) üzenetére


hibavissza
veterán

Fhd-ban az avchd a legjobb. Sok progi nem eszi meg. 4k esetén a másik két konténer. Mp4- et minden megeszi. Az lpcm a hangformátum tömörítése.

(#30713) hito válasza Tuninger (#30707) üzenetére


hito
nagyúr

Kiherélt Gamma profilok nekem nem jönnek be, utómunkát megpróbálom mindig minimalizálni és a vázból kitaposni az ízlésemnek leginkább megfelelőt. Cine és társaiból számomra hiányzik az "élet" (árnyékkiemelés + lehúzott csúcsfény & fekete szint babrálása nem az én világom). Eretnek módjára attól sem szoktam halálra rémülni, ha vannak kiégett részek a felvételen, csak ne legyen élettelen az egész. Ezért használom a Movie gamma profilt és alakítgatok rajta amennyi nekem kell és amennyit elbír.

Majd kifolyt a szemem, de sikerült rájönnöm, hogy nem csak szaturációban tér el a Movie és a Still. Utóbbinál nüansznyi színfázis és színmélység eltérést tapasztaltam, visszafogja a sárgát, zöldet, helyette előtérbe helyezi a kéket. Beltérben rossz fényviszonyok között ez előnyösen hat a bőrtónusra és a helyes WB-ra, de túl sok hátránya van emellett, úgyhogy kukáztam. Marad egyelőre a Movie finomhangolása.

hibavissza: nem csak hogy kipróbálom, de aktívan használom is a kánontól eltérő beállításokat :D

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#30714) vond válasza hito (#30713) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem A7III-on a HLG3 profil incam 709-re lőtt gammával nagyon bejön. Utólag szoktam rátenni különböző mértékű kontrasztot, és általában meg is vagyok. Számomra így szebb, mintha a vázban húznám le a feketeszintet, de megteheted akár ezt is, és akkor szinte nem is kell hozzányúlni.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30715) Tuninger válasza hito (#30713) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

aktívan használom is a kánontól eltérő beállításokat

És szenvedsz vele évek óta hogy nem olyanok a színek mint szeretnéd....

(#30716) hito válasza vond (#30714) üzenetére


hito
nagyúr

Meglesem köszi!

Tuninger: ez nem erről szól Te is tudod ;) Keressük a Szent Grált, ami sosem létezett. A tökéleteshez csak közelíteni tudunk, nálam erről szól az egész. Hogy még egy közhelyt eldurrantsak, az út a lényeg, nem a cél :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#30717) Pikaa válasza hibavissza (#30712) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Köszönöm szépen!

(#30718) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Haverom vett magának runandgunra egy a6300-zat egy TT Artisan 17 1.4-et egy TT Artisan 50 1.2-vel kiegészítve.
Szóval mondhatjuk hogy budget setup. Most nagyon éli a családi videózást, kimentek a Lumaparkba, Slog2-sgamut3.cineben ment, Premiereben vág, Filmconverttel gradel.

Szerintem gyönyörűen oda lehet tenni bármilyen pro cucc mellé hogy nesze neked 8K meg 10 bit meg clean ISO25600... valaki ilyet lő egy 2016os cuccal, legolcsóbb third party manualokkal megtámogatva.

Letöltve illik nézni

(#30719) hibavissza válasza Tuninger (#30718) üzenetére


hibavissza
veterán

Még nem néztem meg, de fókuszpullerrel + gimballal + külső monitorral 600 körül áll meg egy használható setup. So so. Annyiért inkább pro szifon. És mindig kéznél van. Már ha családi videó. 250-ért az a 6300 kit igen jó ajánlat hobbizni.

(#30720) vond válasza Tuninger (#30718) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Valóban nem rossz. :) Bár lenne időm nekem is ilyenekre. :O

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30721) Tuninger válasza hibavissza (#30719) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az már egy magasabb szint amit te írsz. Ez kihozható 400 alatt. Igaz a gimbal nagyon sokat dobna, van is neki, nem akarja ezekhez a videókhoz használni.

Miazhogyszifon?! OnePlus8 Pro vagy Xiaomi Mi 11 Ultra, nem létezik más! (mivel ezek tudnak rawot)

Elvileg vasárnap megyünk filmezni a Deák Térre azzal az úriemberrel akitől linkeltem a videót. Van olyan vállalkozó szellemű játékos aki csatlakozna? Akkor hozok gimbalt (vagy amit ki akarsz próbálni) játszani. Írhatsz privátot is ha jönnél és nem akarod hogy a fórumozók megszóljanak. (nem hibavisszának szól)

(#30722) hito válasza Tuninger (#30721) üzenetére


hito
nagyúr

Nem csak ezek tudnak. Az én Mi 10 Ultrám is tud és abban még ott a 2x-es portré is, ami a lencsesor legértékesebb eleme ;) Ezért nem léptem még feljebb Xiaomi Ultra vonalon. Mai napig várom, hogy visszakerüljön a repertoárba.

Tök jó kis anyag egyébként, ügyes a készítő. A6300 mai napig tök jó alap szerintem, pedig még fancy sensorshift sincs benne.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#30723) _q válasza Tuninger (#30721) üzenetére


_q
addikt

Jó ez a budget megoldás fényerős objektívekkel, de azért elég nagy kihívás stabi mentes vázzal + manuál objektívvel családod videózni.

Egyébként írjátok a gimbal használatot mint következő lépés. Hogy lehet egyszerre gimbalt fogni és objektívvel fókuszálni is? Biztos én vagyok béna, de nekem a tamron 28-75-öt is bőven elég zoom-ra használni gimbal mellett, még fókuszálni is elég sok figyelmet és koncentrációs igényelne, amiben gyorsan el lehet fáradni. Mondjuk a tamrom zoom gyűrűje elég feszes, a gimbalt is kicsit megmozgatja ha nem fogok jól rá.

(#30724) Kukcaman válasza Tuninger (#30718) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Baromi jó. Az a vicc, hogy én is nemrég jöttem rá, hogyan kell így használni az esti fényeket, hogy ugyanúgy lássam vissza, mint ahogy ott volt :D
Megvágja-exportálja-majd átrakja Filmconvertbe? vagy átlinkeli, ott van átjárás project fájlokba?

#30723_q: Ez volt a kedvenc válaszom a gimbal kérdésre :D [link]

Fuji X-T5 sűrűsödnek a videók a youtube-n. User videókra leszek majd kíváncsi.

(#30725) syC válasza _q (#30723) üzenetére


syC
addikt

Nem lehet.

(#30726) Teasüti válasza Kukcaman (#30724) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kijött az XT5? Vmi érdemleges upgrade?

(#30727) Teasüti válasza Tuninger (#30718) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tetszik. Egyedül a pro mist szűrőt hiányolom. Ez pont az a téma, ahol igazán nagyot tud domborítani a BPM.

(#30728) Kukcaman válasza Teasüti (#30726) üzenetére


Kukcaman
senior tag

[link] 2000EUR körül lesz, amit eddig írtak :D Nov 17-re írták.

(#30729) Tuninger válasza Kukcaman (#30724) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A filmconvert csak egy plugin bármelyik NLE-hez.

Teasüti: ennél még több bloom? :D

Az X-T5 nem lett jó ár/értékes gép. Majdnem annyiba kerül, ha nem épp koppra annyiba mint az X-H2, cserébe bukod a ProRest és a 8K-t, illetve a teljes szenzoros 4K 24-60 módok pixel binesek, míg az X-H2nél a 8K és a 4K HQ az teljes szenzor szélességről van mintavételezve.
Az X-T5-nél a 6.2K vagy a 6.2K-ról méretezett 4K HQ az 1.23x croppal van.

Ha látványos lenne az árdifi, mondjuk az X-T5 lejönne 600 ezerre akkor best buy. Talán eljön ez az idő, de most az X-H2 a legjobb APSC választás 780ért einfiről vagy 900ért ittthonról.

(Mondjuk az Eos R7-et se hagyjuk ki a szórásból, mert az valóban 600k)

[ Szerkesztve ]

(#30730) _q válasza Kukcaman (#30724) üzenetére


_q
addikt

Na igen, itt is látszik eléggé kell figyelni és itt esküvőről volt szó, ahol sok a lassú mozgás. Családot videózni, na hát inkább a gyorsabb mozgások jellemzőek. Arról nem beszélve hogy F4-5.6 között mozog ahol meg sok fényt bukik az egész. Én szeretek vintage objektívvel manuál videózni/fotózni, de csak fun miatt, amikor lassú mozgás van. Családi videónál inkább maradok AF mellett, sőt olyankor a gimbal se kerül elő csak a váz stabi van.

(#30731) Tuninger válasza _q (#30723) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Follow focusszal tudsz gimbalon is manualozni. De biztosabb ha beállítasz egy fix távolságot a témához és azt próbálod tartani. Brandon Li-nek volt erről egy videója.

(#30732) Kukcaman válasza Tuninger (#30729) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Jaa, már meg is rendeltem a plug-int.
Éppen tegnap néztem az X-H2 (2399EUR) és az X-T4(2029EUR) árát - 16-80mm obikkal, csak pislogtam a kis különbségen. Mi ebben a biznisz.

#30730_q Részemről még mindig úgy van, hogy mindegy hogy mivel veszem fel, csak kéznél legyen és lenyomjam a felvételt.

[ Szerkesztve ]

(#30733) hibavissza válasza Tuninger (#30718) üzenetére


hibavissza
veterán

Jó a hely. Kösz a tippet! Ide kimegyünk mi is egy fotózásra-filmezésre. A videó tényleg tiszta. Én alexpóztam és postban felhúztam volna. Elbírt volna több zajt és színátmenetet. Meglátjuk a gx80 + 25 1,4 mit dob. Kézből... :)

(#30734) hibavissza válasza _q (#30730) üzenetére


hibavissza
veterán

Én most ott tartok, hogy kezdem elunni, hogy szenzorstabi berángásra kell vágnom. Néha eljátszom egy GH5 gondolatával, de ormótlan dög. Soha nem vinném magammal. Legutóbbi túrán a legszebb részeknél már annyira elfáradtam, hogy ki sem csomagoltam a gépet....teló ott volt a zsebemben, de az tényleg csak emlékképnek jó. Szoktatom magam egy S22 350 ezres árához. Szifon kínai. Kínait terméket nem veszek, ha bármi módon elkerülhető. Legtöbbször nem.

(#30735) nozs23 válasza hibavissza (#30734) üzenetére


nozs23
addikt

Ha S22-ot vennel akkor nezegess el a topicjaba, a kisebbet 200k kornyekere lehet lekuponozni alkalomadtan.
iPhone-t amugy eleg sok orszagban gyartanak, nem csak kinaban.

[ Szerkesztve ]

(#30736) _q válasza hibavissza (#30734) üzenetére


_q
addikt

Sony-nál vagy nem ránt nagyot vagy én nem vettem észre a rángást, nekem hiányozna ha nem lenne benne a szenzor stabilizáló funkció.

(#30737) syC válasza hibavissza (#30734) üzenetére


syC
addikt

Pedig, ha valaminek tényleg jó a stabija, akkor az a gh5. És még üveget sem kellene cserélned. És még az ára sem vészes, bár nem tudom most mennyiért mennek (300?).

(#30738) Teasüti válasza Kukcaman (#30728) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amiket így hirtelen látok fotós szemmel:
1. Alap ISO lejjebb került 160-ról 125-re.
2. Specifikálva van a várható expo szám, ami az elődöknél nem volt.
3. E-shutter lényegesen gyorsabb lett az 1/180.000-rel. Már ha nincs elírva.

5. 4:2:2 az internal vajon?
6. 40 MP hova, minek? Már a 26 MP se volt tűéles natív üveggel, 400%-on peep-elve. Inkább kérnék egy FF 24 MP élességet a képeimre, semmint 40 MP homályt. :U

[ Szerkesztve ]

(#30739) Teasüti válasza Tuninger (#30729) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Sose elég a bloom-ból. :D
Azért néhány snittnél szépen rátolta az effektet, de én még azon is tekertem volna egy-két fokozatot feljebb.
Ha már éjszakai fényjáték, akkor a bloom verje ki a szemem! :DDD

(#30740) Teasüti válasza Tuninger (#30729) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Fuji Faszi itt aszondja van Prores Raw és Braw lehetőség. :F
Ez mit jelent? HDMI kimeneten nem szabvány videostream megy ki, amit a külső felvevő tömörít be tetszőlegesen bármilyen kodekbe?
Én csak arra leszek kíváncsi keni-e a chroma csatornát. Mert ha igen akkor teljesen mindegy, hogy 422 vagy 420. :)

[ Szerkesztve ]

(#30741) Tuninger válasza Teasüti (#30740) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

HDMI-n keresztüli RAW régóta van, a Panák és a Fujik tudják a BRAW-ot és a ProRes RAWot is, a Sonyk csak ProRes RAW-ot.
Internal a 10 bit 422, de továbbra is keni a chromát, még ha nem is úgy mint az XT3-4. Taranis aggresszívan teszteli a problémát, de nagyon vegyes az eredmény.
A RAW tuti.

(#30742) Teasüti válasza Tuninger (#30741) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tehát HDMI-n akkor tolja a tömörítettlen RGB-t YUV helyett? Felteszem ezt értjük Raw alatt?
Vagy van vmi HDMI átviteli szabvány erre? Mert én még abban a hitben élek, hogy bármilyen HDMI eszközre rákötve a kamerát kéne látnom a képét. Mondjuk tévére ki lehet tenni, stb. Vagyis a HDMI jel az szabványos kell legyen.
Hogy kerül a képbe akkor a Braw és a Prores? Én úgy képzeltem eddig, hogy ezekhez a kamerának semmi köze. Ezeket a rögzítő enkódolja, nem? :F
Meg a rögzítőnek kell biztosítani a licencet is ezekhez a formátumokhoz.

Taranis beújított egy XH2-be talán?

[ Szerkesztve ]

(#30743) Tuninger válasza Teasüti (#30742) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Utána kellene olvasni. Egy kicsit más a BRAW és a ProRes RAW, előbbi még in camera kap debayert, utóbbi viszont nem. Az biztos hogy nem tudod akármivel rögzíteni a HDMI feedet rawban, gondolom megvannak rá a megfelelő protokollok illetve megfelelő firmware kell legyen az eszközökön.
Pl az első sampleken még hiányos volt a metadata, nem tudtál mindent állítani postban. Aztán később már upgradeltek annyit az FW-ken, hogy tudsz WB-t és ISO-t is állítani utólag
Valószínűleg Metadatában megbeszélik hogy tulajdonképpen most mit is kellene rögzíteni.

Mac alatt át lehet konvertálni a ProRes RAW-ot DNG-re hogy megegye a resolve.

Taranis minden héten mást akar, egyszerűen égeti a zsebét a pénz. Volt már itt Canon Eos R5C, R6 Mark II, Fuji X-H2, Fuji X-H2s, BMPCC6K Pro is a képben az elmúlt 3 hétben.

De pénzt akar keresni, a legnagyobb esélye az X-H2s-nek van egy Ninja V-tel a RAW-hoz.

Egyelőre csak sample fileokat nézeget.

(#30744) hito válasza Tuninger (#30743) üzenetére


hito
nagyúr

Mi lett vele? Az utolsó bejegyzése a topicban márciusi, de ma is belépett. Sokat írt ide. Valakivel összerúgta a port?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#30745) Tuninger válasza hito (#30744) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nem, csak megunta a kérdésekre a válaszolgatást. De ne aggódj én két fórumra elég hülyeséggel bombázom nap mint nap.

(#30746) hito válasza Tuninger (#30745) üzenetére


hito
nagyúr

Amíg meg nem találja a tiltás gombot :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#30747) Teasüti válasza hito (#30746) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Van olyan is a fórumon? Komolyan kérdezem. 16 éve vagyok tag, de tiltás gombot még nem láttam. :DDD

(#30748) vond válasza Teasüti (#30747) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Prémium tagoknak van.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30749) Teasüti válasza vond (#30748) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Régen volt már olyan. Egyedül a szerkesztési idő hiányzik. :D

(#30750) hibavissza válasza Tuninger (#30743) üzenetére


hibavissza
veterán

Több mint egy éve még a braw eléggé el volt maradva a prorestől. Biztos fejlődött azóta, de akit fenyeget a használata az azért nézzen rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.