Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30901) syC válasza Teasüti (#30900) üzenetére


syC
addikt

Hogy lesz ez profitábilis az órabért illetően?

:D ezen jót nevettem

(#30902) Márton válasza Teasüti (#30900) üzenetére


Márton
nagyúr

A suli?? Felénk ezt a diákok fizetik. Egy jobb pizza ára csak belefér mindenkinek.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30903) Tuninger válasza Teasüti (#30900) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Még nem próbáltam a multicam featuret, de egyébként lazán viszi.

Diákok fizetik, akik 120-an vannak. 1M volt az ajánlat (amit az életbe nem gondoltam volna hogy kifizetnek), vagyis családonként kb 8000 huf. Ennyiért kapott minden osztály "saját" fotóst, 2 mobil stúdiót az esemény után ahol lehet családi fotózni, 1 szelfiboxot, illetve az összes videót "vágatlanul".

A fotósok és a videósok 60k-t kaptak fejenként 15:30-21:30-as rendelkezésre állásra (vagyis 10k / óra), mindenki kapott memkártyát amire dolgozik aznap, ergo nincs utómunka. Odaadtam memkártyát beállítottam gépét, megmondtam mit csináljon. Volt aki állvány mellett telefont nyomkodhatott, volt akit megfuttattam gimballal (hehe :D)

A szelfiboxos kapott extra 80 pénzt a fotózáson felül, én mint fővideós 150ért pakolom össze az anyagot (és voltam ott 13:00-22:00-ig) nézhető formára (de hivatalosan nem kapnak vágott videót, csak eseményekre szétszedett kameránkénti bontást), illetve én kezelem a többi videós által felvett anyagot és biztosítom a cloudból való letöltés lehetőségét. 4K és 1080p az átadás, megfelelő audio ráillesztés, szevasz.

A fővállalkozó fotós 375öt tesz el mert ő annyit akart keresni ezen az egészen. Mostmár, látva a meló mértékét amit extrába beletett, nem sajnálom tőle, plusz eszköz bérlés mert vitt pár extra fényt, hátteret, vázat, optikát.

Egyértelműen a kommunikáción állt vagy bukott a dolog, volt egy másik csapat fele ekkora összeggel, de nem kommunikáltak profin, nem voltak szép referenciáik, így a diákok (szülei) minket választottak inkább drágábban.

Kegyetlen fárasztó volt, 60ért nem biztos hogy megérte a többieknek, de mindenkinek első ilyen melója volt, szóval a tapasztalatgyűjtésről szólt a móka.

[ Szerkesztve ]

(#30904) Teasüti válasza Tuninger (#30903) üzenetére


Teasüti
nagyúr

60K-ért úgy, hogy csak leadom a kártyát utána és hazamegyek és elfelejtem? Nekem szimpatikus ajánlat. Én felhúzom neked még a ninja papucsot is pár órára. :D 10k/h azért nem rossz ma Magyarországon, nem? Persze nyilván ebből még adózik mindenki. :P

120 diák, 8k fejenként. Ez tök jó! Nem gondoltam semmi komolyra. Azt hittem TFR-be nyomtátok, mint Vond a foci klubbos videókat.

Aki meg hozta a munkát és intézi a kliens menedzsmentet, marketinget és az üzleti részt a saját kreatív munkáján felül, ő meg nyilván zsebre teszi amit lehet. Ez így van jól.

De aztán ha kiszámolnánk az ő órabérét az egész üzleti tevékenységére első kapcsolatfelvételtől a szállításig, lehet akár a 10k/h kisiparos jobban járt. :)

[ Szerkesztve ]

(#30905) Teasüti válasza syC (#30901) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Gondoltam hobbiból nyomták a srácok, mondom hobbinak ez kicsit durva. ;]

Márton:
Jah, ok. Nem tudtam hogy megy ez.

[ Szerkesztve ]

(#30906) Tuninger válasza Teasüti (#30904) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

óóó, ezek urak ám mind, 3-4 órára akartak jönni 60k-ért nem 6 órára :D

(#30907) vond válasza Tuninger (#30897) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! ;) Te sárgának érzed a bőrszíneket? Nálam okésnak tűnnek. Meg a WB is csontra be van lőve. Mondjuk amilyen fos fények voltak a kiscsarnokban, csoda, hogy ezt ki lehetett hozni...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30908) syC válasza Tuninger (#30906) üzenetére


syC
addikt

Sajnos itt is latszik a videk vs főváros az árazásban. Ez nálunk vidéken fele kb. , de annyiért vállalja el a ...

(#30909) vond válasza Tuninger (#30903) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Munkája, megrendelője válogatja, de ha csak forgatni megyek, akkor általában én is egy 10-est szoktam elkérni óránként. Azzal a különbséggel, hogy az első óra 20k. 10-ért kicuccolni, megmozdítani a sok esetben 2-3 milliós, 20-30 kilós felszerelést nem annyira buli. De ha már kint van a vas, meg én is, onnantól oké. És felőlem mehet a gimbalozás is. Úgyis jobban szeretem, mint egy kamera mögött állni, aztán nyomkodni a REC gombot. :D

Mondjuk ezen lehet, hogy hamarosan emelni kell, mert állambácsi rögtön lecsíp belőle 30-35 %-ot. Úgy már azért nem néz ki olyan jól a szitu. :(((

Ezt simán nyomnám állandóban is akár. Heti két ilyen, pár órás meló, aztán megvagyok, és nem kell szétszakadnom, marad időm magamra is (ami mostanában nagyon nem jellemző). :(

Az elmúlt napokban például éjjel-nappl a lájtrúmot nyúztam. 600+ fotót dolgoztam ki egy szeptemberi eskövőről. (Ez volt az, ahol mellette még videóztam is.) ;] Hát, kikészültem...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30910) Teasüti válasza vond (#30907) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tényleg sárga. Nem nézted a skin tone indicator-t colour wheel-en?

#30909 vond
Tudom mennyire elfoglalt vagy, de szeptemberi eskü képeknek még csak most álltál neki? Nem akartak még perelni? :D

[ Szerkesztve ]

(#30911) Márton válasza Teasüti (#30910) üzenetére


Márton
nagyúr

Szezon végén teljesen normális a 2-3 hónapos átadási idő.. Én ezt külön közlöm a párokkal foglaláskor. Főleg ha mást is csinál mellette az illető, vagy olyan szerencsés h főállása is van.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30912) Teasüti válasza Márton (#30911) üzenetére


Teasüti
nagyúr

De azért legalább csináltok nekik egy kisebb válogatást? Én 48 órára vállalok közösségi médiára némi kóstolót. (Ez már azon túlmenően történik, hogy még aznap este a kezükbe nyomok pár Fuji polaroidot rögtön a kamerából nyomtatva.) Szerintem 20-30 képet megcsinálni előre igazán nem nagy kunszt még főállás mellett sem. A válogatás lemegy nettó két óra alatt kb. Utána kb egy óra, mire vállalható egy röpke sorozat. Ennek azért szerintem illő beleférnie a munkahétbe, ha mondjuk hétvégente van egy esküvőd egész szezonban. Azért az nem járja, hogy a netre nem kerül fel semmi profi. Aztán mire megkapják a képeket már mindenki rég túl van az eseményen és már rég lecsengett a dolog. :) Nálunk néha a pár külön kéri is mindenkitől, hogy senki ne töltsön fel képeket előbb, mint ők maguk. :)

Szerintem ha egy esküvőt nem tud az ember kidolgozni a rá következő héten a következő hétvégéig (következő esküvőig), akkor lassú a workflow. LR-ben kb 1 perc egy kép alap szerkesztése ha lassú vagy. Az ügyesebbek billzeten lezongorázzák kevesebb, mint fele ennyi idő alatt is. Ebben természetesen retus az nincs, csak a csúszkák.

[ Szerkesztve ]

(#30913) Márton válasza Teasüti (#30912) üzenetére


Márton
nagyúr

Én nem fotózom, videót meg nem adok át 1 hét alatt. Rövidet sem.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30914) Teasüti válasza Márton (#30913) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Videó az más. Azt kb 4x több idő kidolgozni - nekem -, mint egy fotózást. Vond fotózást írt feljebb. :) 4 hétre szerződök eskü fotózásra. Videót el se vállalok 4 hétre. :DD

[ Szerkesztve ]

(#30915) vond válasza Teasüti (#30910) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én három hónapot vállalok az átadásra, és ez mindig benne van az árajánlatban, szerződésben is. Mondjuk ez általában videóra vonatkozik, azzal tényleg jóval több az utómunka.

Ez most annyiból volt speciális, hogy ismerősök kértek meg. Ezért aztán nem kezeltük annyira szigorúan a határidő és az ár témát sem (kb. féláron vállaltam, hogy megoldom a fotót és a videót is - nem az én ötletem volt, hogy mindkettőt vigyem). :)

#30912 Teasüti:
Rögtön másnap kiválogattam, feldolgoztam, és átküldtem nekik tizenpár fotót. Szerettem is volna rögtön mutatni valamit, és örültek is neki nagyon. :)

A teljes anyaggal mostanra készültem el. De az igazsághoz hozzátartozik, hogy csak pár napja álltam úgy istenigazából neki. Annyi más munkám, és egyéb, magánéleti teendőm volt az elmúlt 2-3 hónapban, hogy azt elmondani nem tudom (és még jórésze tart is).

Meg ugye épp próbálom megtalálni a helyem a szférában főállású vállalkozóként, miután augusztus végén felmondtam a TV-ben. Nem egyszerű, teperni kell rendesen, meg állandóan tanulni, fejleszteni, a jövőn agyalni. De nyomatom lelkiismeretesen, szorgalmasan. :B

Az az egy perc per fotó azért elég erős, főleg nekem, aki nem minden héten ezt csinálja, plusz hihetetlen pepecselős, agyonvisszahatszormegnézős, maximalista fasz hírében állok, és bizony rá is szolgálok erre. (Persze ettől még bőven lehet szar, amit leadok.) :D Mondjuk ha egy perccel számolok, akkor is 10 óra a 600+ kép kidolgozása. Már az sem kevés. De ennél biztos, hogy többet töltöttem el vele. A sorozatok miatt kb. 1600-ból lett ennyi. Plusz mellette készült szűk egy óra videós nyers is. Annak is most fogok nekiállni. :B

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30916) Teasüti válasza vond (#30915) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az az egy perc per fotó azért elég erős, főleg nekem, aki nem minden héten ezt csinálja.
Ezt én is észreveszem magamon. Ha minden nap gyúrod, akkor megy az gyorsabban is mint egy perc. Capture One-ban pl gyorsbillentyű + egér kombón van a legtöbb csúszka, még LR-nél is pörgősebben lehet benne haladni. Viszont ha fél évente egyszer veszem elő a programot, mint mondjuk én a Resolve-ot, akkor azt tapasztalom, hogy kb minden alkalommal szinte a nulláról tanulom újra a szoftvert. Na jó, azért nem. De a projekt idejének fele azzal megy el, hogy tutorial-okat nézegetek mellé. Főleg, mivel videóban sosem elégszem meg vmi alap szerkesztéssel. Muszáj beletennem vmi szükségtelen extrát, csak mert a szoftver tudja. :D Illetve ott van még a hardver perverzióm is, hogy azért vettem 12 giga vram-ot, hogy tele lássam render közben. Szóval ha nincs kihasználva, akkor pakolok még rá pár effektet, biztos ami biztos.:C

[ Szerkesztve ]

(#30917) vond válasza vond (#30915) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, leválogattam, meg feldolgoztam hangilag a videós nyerseket. 27 hasznos perc lett a szűk egy órából. Most jön az expó, színek rendbe tétele, aztán a zenére vágás. Annyiból más ez most, hogy nem volt gimbal a Sony alatt (a folyamatos fotózás miatt). Nem rossz az A7III IBIS, de azért messze nem egy G9 (+ pl. 12-35 II) szint. Belassítok mindent a felére, úgy azért jobb lesz egy picit. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30918) Tuninger válasza vond (#30917) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Utobbi 1-2 eskuvonel kostolgattam a 100 fps-t es egyre jobban tetszik. Kepminosegben ugyanaz mint a 1080 25/50, csak még több lehetoseg van a sebességgel való játékra. Szóval ajánlom.

(#30919) vond válasza Tuninger (#30918) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha nem annyira fontos az arcfókusz (vagy meg lehet oldani anélkül), akkor én is szoktam használni. Teljesen jó a minősége annak is, csak úgy sajnos bukta a Face AF. :(

Itt pl. végig ebben mentem, és negyedére lassítottam.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30920) hibavissza


hibavissza
veterán

Teljesen off: használ innen valaki Adobe Bridge-t? 13-as egy bughalmaz lett. (Preview ablakban teljesen rossz a színkezelés, de csak ott. Használhatatlan.) Hogy a viharba lehet downgradelni? Pl. Premiernél hogy lehet egyel korábbi verziót újratelepíteni? Az is Adobe CS.

[ Szerkesztve ]

(#30921) Teasüti válasza Tuninger (#30918) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Viszont bukod a természetes motion blur-t, ha utána normál sebességgel játszod le.
No nem mintha a highlight-ban bármihez normál sebesség kellene. :)

[ Szerkesztve ]

(#30922) Tuninger válasza Teasüti (#30921) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

volt egy gyenge próbálkozásom 1-2 meló erejéig hogy csak azért sem lassítok, hogyha sikerül megszokni, mehessek 4K 25-ben 1/50-el mert mennyivel jobban néz ki, de ehelyett 100 fps és még durvább lassításba fordultak a videók az utóbbi időben :D
Kültéren soha nem tartom a shutter rulet és szinte soha nem megyek vágásnál normál sebességen így még értő szem sem szúrja ki.
Valid probléma amit Vond felvetett, nincs face AF 100 fpsnél az A7 III-nál, nem elég hozzá a proci és el is rontott nekem egy jó pillanatot az okt 22-es first looknál.

(#30923) vond válasza Tuninger (#30922) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Vártam a Black Friday-t, mondom, hátha lesz egy bevállalós bolt, aki leakciózza az A7SIII-at 1.2 - 1.3 milla környékére, aztán nekem meg elborulhat az agyam, és megvehetem. :D De nem. Sőt, még pénzvisszatérítés sincs rá. Nem is értem, komolyan. :F

Viszont az A7C elég vonzó most 600-ért újonnan, 3 év garival. Gondolkodóba estem. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30924) Tuninger válasza vond (#30923) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Buksz egy kártyaslotot, fogást, nyersz tracking AF-et, 30 perces limit feloldást és gyro stabi lehetőséget postban.

(#30925) vond válasza Tuninger (#30924) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, megvan minden különbség, csak az elhatározás nem. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30926) hito válasza MrChris (#30833) üzenetére


hito
nagyúr

Nagyon durva milyen anyagokat lehet előállítani Motioncam-mel. Használom egy ideje. Xiaomi-val ráadásul megy az összes lencse.

Most Mi 10 Pro-val nyüstölöm. A főkamerával 27MP-es raw fájlokat lehet összefűzni, ez viszont 4:3, 16:9-ben a felbontás "csak" 20MP :D Elég gyilkos, gamer notimat (8mag/16szál Ryzen 7 + 1660Ti) is pillanatok alatt kiakasztja.

Viszont a telefont féltem folyamatosan ilyen feladatokra befogni. Nem tudod véletlenül, hogy még a DNG fájlok renderelésének előtti fázisban hol található az elkészült anyag a készüléken? Illetve milyen formátumban készíti a nyersanyagot? Ha sima DNG lenne, a Galéria mutatná a fájlokat, de csak azután bukkannak fel a Galériában, miután végzett a render DNG folyamattal. Ha meglenne és lehetne vele notin is dolgozni, ott csinálnám inkább a teljes processt.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#30927) Tuninger válasza hito (#30926) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Add meg a beállítások alatt az appon belül hova mentse a fileokat. Akkor ott látni fogod a .mcraw konténert amit utána át tudod konvertálni "akármibe" PC-n.
Azért mcraw hogy tudja limitálni a készítő hogyha fizettél az appért mehessen a Windows alatti konverzió akár ProResbe pl ha nem fizettél az appért akkor csak DNG-be.

Azt nézegettem hogy a Cineon Log-ba konvertált ProRes igen jó és szinte bármi másba lehet utólag konvertálni. Már úgyértem bármilyen más LOG-ba.

Amíg csak játszol és próbálgatod, érdemes pixel bines módban hajtani 1080p felbontáson, meglepően korrektül néz ki és sokkal gyorsabb a feldolgozása.

(#30928) MrChris válasza hito (#30926) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kb ahogy írja Tuninger. Manage Videoban lehet megadni a videó mentés helyét.
A készítő aszonta, hogy az mcraw egy nagyon gyors veszteségmentes tömörítésű formátum, míg a közvetlen dng írása lassú lenne, persze a biznisz alap jobban hangzik. :D
Tehát csak simán exportáld az appban mcrawnak és a megadott mappában látni fogod.

(#30929) hito


hito
nagyúr

Köszönöm! :R Meg is van az mcraw. Most keresem, hogy melyik programnak veszi be a gyomra. Egyszer játszottam raw videóval PC-n még 8 éve kb., amikor valamelyik APSC Canonnal (70D, vagy 700D? már nem emlékszem). Azóta meg csak amióta van Motioncam és telefonon gyúrtam készre :B Legalább lesz mivel bíbelődnöm egy jódarabig.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#30930) Tuninger válasza hito (#30929) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Csak a motioncamapp

(#30931) hito válasza Tuninger (#30930) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi!! Ezzel értettem meg egészében az előző hsz-ed :D Elképesztő ez a MC. Asszem erről álmodtam amióta mobiltelefonba kamera került. De gondolom nem csak én :) Amikor fórumtárs szólt, hogy van egy ilyen app, 10 perc múlva már fenn is volt a Pro verzió. Ennek a sokszorosát is fizettem volna ezért az alkalmazásért, szerintem a tudásához képest (illetve, hogy mennyire hiánypótló) szinte ingyen van.

A Wines konverter meg hülyebiztos és villámgyors. Ha belekerülne az összes csúszka és opció a mobilos appból, nekem elég is lenne a kész videóhoz. Remélem idővel befejlesztik azt is.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#30932) vond válasza Tuninger (#30930) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Érdemes nem RAW videó képes telefonra (Redmi Note 7) is feltenni? Mondjuk egy GCam-hez, vagy a beépített kamera alkalmazásokhoz képest hoz valami pluszt?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30933) Tuninger válasza vond (#30932) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Rakd fel, nézd meg hiszen van próba verzió, de a RAW a nagy feature ebben.

Hito: a dream come true az a Xiaomi 12S Ultra Concept lenne Motion Cam-al.
Egyébként van Premiere plugin hozzá a motioncam app oldalán lent, ott konvertálás nélkül lehet berántani premierebe.

(#30934) hito válasza vond (#30932) üzenetére


hito
nagyúr

Szerintem Gcam elég fapad videóra. Próbáld ki az Mcpro24fps-t. Ha a kamera driver enged hozzáférést, akkor kapcsold ki az élesítést és a zajszűrést. Mondjuk mindenféleképpen engedni fogja. Viszont ha valóban hozzá is fér, ég és föld lesz a különbség. Egyik legjobb videós app androidon. Bőven megéri az árát.

Tuninger: és tényleg :D Amikor telepítettem, be is lehetett pipálni a Premiere plugint. Most már tényleg itt a kánaán :D Mi12U bitang egy darab. Nekem az álom viszont az Xperia Pro-I, RX100 Mark VII szenzorral. Akkor már két ilyen szenzor lenne itthon ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#30935) hibavissza


hibavissza
veterán

[rtx voice] ai támogatású hanghiba korrektor.

(#30936) _q


_q
addikt

Jött egy kérdés hozzám, de én nem voltam még hasonló helyzetben ezért tőletek kérdezem.
Szalagavató bálon sok vaku mellett elment a fehéregyensúly rózsaszínbe. Mivel auto WB van így vissza is áll. Ezzel mit lehet csinálni utólag? Illetve megelőzni fix WB mellett lehetne? Mennyire jellemző az ilyen? Esküvő videó alatt én ilyet nem láttam még pedig auto WB volt nálam is vaku mellett.

(#30937) nozs23 válasza _q (#30936) üzenetére


nozs23
addikt

Illetve megelőzni fix WB mellett lehetne?

Igy van. Alapvetoen az auto WB-t erdemes elfelejteni videozasnal, mert egy felrement fixet konnyebb viszonylag helyrerakni ugy, hogy konstans legyen az eredmeny, viszont az adott klipben valtozot mar nem nagyon lehet.
Nekem meg nem kellett ilyennel kuzdeni, hatha valaki tud valami trukkot, de tippre erdemes lenne ugy vagni, hogy a shiftek kukazhatoak legyenek. Legyen zsebben egy szurke/feher kartya, az a biztos. De az autonal barmelyik preset wb beallitas is jobb. Illetve sok gep kinal fix auto wb-t, ami a felvetel kezdesekor lefixalja az auto wb-t. Ez nyilvan klippenkent eltero lehet, de meg mindig konnyebb korrigalni, mint ami klippen belul megy felre.

(#30938) vond válasza _q (#30936) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én belefutottam már párszor hasonlóba. Utólag tényleg szívás helyre rakni, ha állandóan mocorog a WB erre-arra. Ezért aztán én amikor csak lehet, inkább fixálom a fehéregyensúlyt, és manuálisan változtatom, ha változik a környezet, a világítás.

Ha mégis megtörtént a baj, akkor utómunkában be szoktam húzni a snittek fölé egy vékonyabb, világosszürke sávot (sima solid, a képeken leginkább látható fehérek, szürkék világosságával), hogy könnyebben lássam, mikor, merre mászik el a WB. És ehhez igazodva, keyframe-ekkel próbálom javítani, ahol kell. Persze ez sem ad mindig tökéletes eredményt. Szemre is érdemes benézni. :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30939) _q válasza nozs23 (#30937) üzenetére


_q
addikt

Köszi neked is és vond-nak is. Egy esküvő videós tapasztalatom van ahol volt esti buli rész is. Ott én nem vettem észre, hogy ugrálna a WB pedig volt vaku. A sötétebb fényviszony kevésbé zavarja be a szenzort vagy mi lehet a magyarázat? Szerencsém volt?

(#30940) Teasüti válasza hibavissza (#30935) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nvidia Broadcast-nál már filóztam rajta, hogy át lehet küldeni virtuális hangkártyával rajta a hangot (Pl. Virtual Audio Cable), majd rögzíteni az NLE-ben egy másik csatornán. Davinci-vel már csináltam ilyen valós idejű hangfeldolgozást kifejezetten videóhívás közben, hogy zajt szűrjek. Nvidia Broadcast ezt megcsinálja két kattintással egy kényelmes frontendből. Nekem eddig videóhívásokhoz nagyon bevált.
Ezzel már forrásfájlt is fel lehet dolgozni? Nem látok hirtelen mást, csak streaming szoftvereket felsorolva.

(#30941) Teasüti válasza _q (#30936) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Davinci-ben van erre egy effekt a Color Page-en, ami stabilizálja a WB-t többek között. Váratlan módon Color Stabilizer a neve. ;) Mintavételezés után tartja a beállított színt a teljes snittben. Én kültéri ceremónián használtam eddig élesben, ahol a felhő és a nap váltotta egymást folyamatosan fél órán át. Auto ISO volt beállítva a kamerán, a WB-re nem emlékszem, hogy manual vagy auto volt-e. Mondanom se kell, hogy azért tetten érhető volt a hideg-meleg váltakozás. Color Stabilizer úgy kivasalta, hogy se WB, se expo kilengést nem látni a teljes ceremónia alatt. Egyedül a fény-árnyékokból és így a jelenet kontrasztjából lehet sejteni, hogy kisütött a nap vagy elborult.

[ Szerkesztve ]

(#30942) _q válasza Teasüti (#30941) üzenetére


_q
addikt

Köszi, filmconverter nevű programot használ az illető akiről szó volt. Viszont jó, hogy én mint DR felhasználó kevésbé kell aggódnom, hogy nehezen javítható.

(#30943) Tuninger válasza _q (#30942) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Tudja Vond javaslatát csinálni, hogy keyframeli a WB állító csúszkát filmconvertben.
De mutasd meg neki Teasüti javaslatát is, csak hogy érezze milyen elavult szoftvert használ jelenleg :D

(#30944) _q válasza Tuninger (#30943) üzenetére


_q
addikt

Sorry, filmora a tool, mindig összekeverem. Integrált intel cpu laptopon vág, azért nem vált davinci-re.

(#30945) Teasüti válasza _q (#30944) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Oszt mi a baj az integrált CPU-val DR alatt? Mind a Ryzen Vega, mind az Intel IGP flottul működik DR alatt. A fizetős verzióval megy a hardveres dekóder mindkettővel és az újabb CPU-k egészen 4K@60-ig tudják dekódolni DR alatt a HEVC-t és H264-et. A vágáshoz bőven elég az iGPU is. Akkor lesz csak kevés, ha keményen effektel vki, mert akkor jó ha kéznél van a kávé és a cigi amíg lerendereli neked a cache-t. :D
A Free verziónál meg proxi fájlokkal dolgozol vágás közben és a DNx fájlok meg amúgy is CPU-ból mennek, vagyis még kevésbé jön ki az iGPU hátránya.
DR egy kifejezetten laptop barát szoftver. Mondom ezt úgy, hogy a VGA válság idején Vega 8-cal használtam és nem ütköztem különösebb akadályba. Timeline scrubbing is tök jó volt Vega 8-cal 4K HEVC-n. Csak legyen RAM a gépben dögivel, mert ha lefoglalok 16 gigát az iGPU-nak, akkor a maradék 16 gigába olykor nehezen lehet beférni 4K workflow esetén. :D De általános felhasználásra a 24/8-as felosztás egész jól bevált.
Manapság már laptopban se túlzás a 32 giga ram sztem. Ha vki videózik, akkor gondolom ennyi belefér. :)

[ Szerkesztve ]

(#30946) hibavissza válasza Teasüti (#30945) üzenetére


hibavissza
veterán

Ezzel szemben a valóság az, hogy csak vágni teljesen overkill a DR. DR alatt APU-val másba nemigen fogsz bele egészséges idegrendszerrel. FHD anyagokkal el lehet kísérletezni, de maszkolgatás már ott sem barátságos.
Lehet, hogy a legújabb DR i9-cel már élhető, de egészségesebb egy i5+3060. I7+1070 elég szenvedős volt emlékeim szerint. Meg lehetett vele csinálni mindent, de hobbi szinten, mikor nincs határidő. Ha tényleg precízen látni akartam mindent, akkor ki kellett renderelni, mert 720p TL-on is akadt. Soha többet.

Manapság már laptopban se túlzás a 32 giga ram sztem.

Nálam 8 GB RAM-mal reccenés mentesen megy a natív 4K 100 Mbps 8-10 maszkkal.... :D Valamit rosszul csinálok. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30947) Tuninger válasza hibavissza (#30946) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

De te M1-et használsz, modern ARM-ot, nem elavult Intel/AMD x64-et :P

(#30948) hibavissza válasza Tuninger (#30947) üzenetére


hibavissza
veterán

Indiában valszeg nem tanítják jól az ARM alapú szoftverfejlesztést. Így Redmondban sem lesz egy ideig változás. ;]

Csak hogy beszóljak a másik oldalnak is: a tökéletesen futó szoftverek számosságát tekintve az M1 inkább tekinthető RISC processzornak. :))

[ Szerkesztve ]

(#30949) Teasüti válasza hibavissza (#30946) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Aha, tedd hozzá azt is, hogy nem cserélhető a rendszer SSD és arra pakolja ki az M1 a cache-t ha nem fér el a 8 gigán. DR esetén meg elég könnyű kifutni a ram-ból. Ez a korai elhalálozás egyik receptje.
Persze addigra valószínűleg már M3-on fogsz vagdosni. :D

Nem véletlen, hogy a filmiparban se spórolnak a ram-mal még a profi iMac-ek esetén sem.

(#30950) hibavissza válasza Teasüti (#30949) üzenetére


hibavissza
veterán

Valszeg én addig használom ezt a gépet amíg javíthatatlanra be nem döglik. Az pedig gyakorlatilag a proci. Jó eséllyel 10+ évről beszélünk. Nem változik semmi. Ugyan annak a kamerának az anyagát szerkesztem ugyan azzal az alkalmazással. Esélyes, hogy én a kamerát már egy state of the art mobilra fogom cserélni, ha valami feladja a gx80-ban. Reményeim szerint az is jó pár év. Szóval jelenleg semmi jel nem utal rá, hogy ezt a gépet lecserélem belátható időn belül. Így vagyok az Avensisemmel is :)) Lyobbanteljesít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.