Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29251) syC válasza Teasüti (#29250) üzenetére


syC
addikt

Mivel kilőtt az eur/dollar, ezért biztosra vehető, hogy drágulás lesz hamarosan. Az újonnan berendelt termékeket biztos, de a készleten lévőket is lehet hogy megdrágítják, már ha egyáltalán lehet kapni a csiphiány miatt bármit. Meg ki tudja, hogy mit fog érni pár hét mulva egy húszezres, lehet hogy budipapírnak lesz csak jó.Aztán lehet rosszúl gondolom és ráb@szok. Kiderül :U . Mindenesetre ha bérelnék 2-3 napra, az már maga 30-40 rugesz lenne.

(#29252) Tuninger válasza syC (#29251) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Látod Taranis, mások nem *zarakodnak, tessék berendelni azt az R5C-t.
aztan igy lesz hirtelen mindenki canonos :D

(#29253) taranis válasza Tuninger (#29252) üzenetére


taranis
addikt

Hát én próbálok a legrosszabbra felkészülni, a pc/kamera pénzek félre lettek téve, meg ami bejön dollárban meg euróban (fizum ebben jön) az abban is marad. Kajával meg eszközökkel arra vagyunk berendezkedve hogy adott esetben a pincében kell ellenni hosszabb ideig. Meg nézem hogy hová tudunk menni ha kell. Akkor meg pláne kell pénz. Majd amíg a többiek az élelmiszer boltot raidelik én a Fotoplust fogom :D

colorizer.net

(#29254) syC válasza Tuninger (#29252) üzenetére


syC
addikt

Egyébként eredetileg 7c-t akartam venni. Halogattam-halogattam egészen addig, amig ki nem lőtt az ára. Eddig ilyen 550-600kozott lehetett szurken venni, most 700+ mindenhol, (e-infin 2 honapja out of stock), szóval megúntam a várakozást.

(#29255) Tuninger válasza taranis (#29253) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Pedig csak 8K 60-ban érdemes tanklopást filmezni, egyébként meg egész korrekt árban mennek el a T-72-es tankok az ebayen.

Nincs mitől félned egyébként, hiszen nincs katonai bázis a környéken... vagy várjcsak... :P

(#29256) syC


syC
addikt

Egy kis elmélkedés: R5, de főleg R6-hoz eddig miért nem jutott senkinek eszébe battery grip (pl bg-r10) formájú, integrált hűtés? Egy akksi foglalat mellett maradna még hely egy rendes heatsink ( esetleg + venti) nek.

(#29257) taranis válasza Tuninger (#29255) üzenetére


taranis
addikt

Van itt minden a környéken :) De nem félek amúgy, ez csak amolyan elővigyázatosság.

colorizer.net

(#29258) p_adam válasza syC (#29256) üzenetére


p_adam
addikt

Anélkül hatástalan, ha a hő nincs odavezetve.
A Tilta Cooling Kit működik, de nyilván nem olyan hatékony, mintha eleve úgy lenne tervezve a kamera, hogy a hátulján hőt adjon le (meg nem is feltétlen praktikus annak, aki nem is videózna).

(#29259) syC válasza p_adam (#29258) üzenetére


syC
addikt

Igen, bele kellene nyúlni a gép belsejébe, a teljesen üresen hagyott csipre egy paszta + rézblokk mehetne fel, de az igazán jó az lenne, ha az lcd mögötti műanyagot kivágnánk és a felfogott hőt ki tudnánk juttatni a vázból. Arról meg nem is beszélve, hogy nem hőmérséklet alapú az overheating warning, hanem timer. De azt ugye akksikivétellel meg lehet hekkelni, viszont akkor nyugodt lennék, hogy tényleg nem füstöl el belül a gép.

(#29260) vond válasza syC (#29259) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Továbbra is érthetetlen számomra, hogy így ki bírták adni ezeket a gépeket. Különösen úgy, hogy a megoldást mindenki ismeri, nem is olyan bonyolult, plusz még ugye külső hűtéseket is elkezdtek gyártani hozzá, de maga a Canon mégsem tett bele egy kicsit több munkát, észt, akaratot. Vagy nem tudom, min múlt ez, hogy ekkora gáz lett ez a túlmelegedés.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29261) Teasüti válasza syC (#29259) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Miért van olyan érzésem, hogy ezek a túlmelegedések ezek mesterséges limitációk?
Felteszem ha egy 300 wattos laptopot Tj hőmérséklet alatt tudunk tartani, akkor a kameragyártóknak is illene elkezdeni hűteni rendesen. Apple meg tudja oldani full passzívan a 15 wattos M1 Air-t, akkor nem értem hol a gond. Sok váz eleve vmilyen fém burkolattal jön.
Hőcső is már két évtizedes technika. Erre meg egyetlen egy szétszedős videóban nem láttam még rendes hűtést, vagy csupasz volt a processzor, vagy egy nevetséges fémlemez volt rajta, ami sehova nem vezetett semmit, csak adott egy kis hőkapacitást. :W

[ Szerkesztve ]

(#29262) syC válasza Teasüti (#29261) üzenetére


syC
addikt

Igazatok van, én sem értem. Lehet, túl egyszerű a válasz: nem akarta Canon tökön szúrni magát (vagy olyan helyzetbe hozni magát , mint anno 5Dm2-vel - bár akkor azért annyira nem járt rosszul), hogy kiadja "szent grált" 800k-ért, más elképzelésem nincs.

(#29263) Tuninger válasza Teasüti (#29261) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szerintem egyszerűbb ennél a válasz, cost cut és mérnöki lustaság, hogy megpróbálunk a régiről lehúzni még egy bőrt. Lásd ugyanaz a 18Mp-s szenzor 2012-2018 között az összes belépő canon vázban, vagy az IMX410-es szenzor egy rakás fullframe kamerában Pana-Nikon-Sony-Sigma színekben.

A legfrissebb kameráknál megcsinálták tutit és utólag szembesültek vele hogy emberek nem 1 perceket vesznek fel. Vagy de (lásd GoPro PR szöveg a H10 melegedéseknél, hogy a klippek 90%-a 70 másodperc hosszú), csak van egy elenyésző kisebbség aki hosszan szeretné használni a kamerát, nameg a youtube clikkbait felnagyítja a probléma súlyát

A GH6 is azért nem jött októberben mert melegedett. És el tudom képzelni hogy az utolsó pillanatban rakták rá a ventilátort mert anélkül akarták volna megoldani...
Vagy pedig valós a probléma és 4K 120ban nyáron lehetnek gondok napon még ventivel is.

A Hero 10-emen a 4K 120 fps és a 4K 30 fps között van 3x különbség üzemidőben (30 perc vs 86 perc, igaz enduro batteryvel ami ugyanaz a mAh már 50 percet megy a 4K120). Melegedésre a 30fps jól bírja, a 120fps 18 perc környéken lekapcsol ha nincs air flow. Vagyis mind power mind hőmérséklet szempontjából brutálisan esznek a jelenlegi processzorok.

És szerintem a nagygépeknél is a proci viszi el a kráftot és a hőt, nem a szenzor. Nem véletlen hogy az a6400 2x annyit megy ugyanarról az aksiról 4K-ban mint az a6300... és nem probléma a melegedés sem, egyszerűen modernebb a proci.

Vagyis ha nem recycling lesz, akkor az R6 II ha kap úgy procit akkor tuti megszűnik a melegedés probléma. De ha maszekben meg lehet oldani pár tizezerből, kifizetnéd emiatt a felárat?

syC:
Az R5nél a firmware updatekkel váltottak valódi hőmérséklet figyelésre és szerintem az R6-nál is ez meg kellett történjen. Illetve a hőmenedzsmentet bekapcsolva ha nem megy a felvétel akkor visszavált low rez módba a szenzorkiolvasás, kérdés ez tolja e a számlálót.
Az R6 alapból is sokkal tovább bírta mint az R5 a melegedés szemszögéből.

[ Szerkesztve ]

(#29264) p_adam válasza Tuninger (#29263) üzenetére


p_adam
addikt

Alapvetően nem a processzor a limitáló tényező, hiszem az R5C, R3 is ugyanezzel szerelt. A 30 perces belső felvételi limitet pedig nem lehet kiiktatni.
Az R6 egyébként a nagy egészet nézve nem bírja jobban mint az R5, nyilván felvételi módtól függ, a legtöbb embernek 4k30p-ig rendben van és 4k60p ahol ez tényleg probléma de nyilván ilyet teljes kiolvasással csak a Canon saját modelljein kívül csakis az A7SIII tud (említésre méltó) crop nélkül (meg a Z9 is tudni fogja firmware frissítéssel).

[ Szerkesztve ]

(#29265) _q válasza syC (#29254) üzenetére


_q
addikt

Einfinity-ről veszed?

(#29266) syC válasza _q (#29265) üzenetére


syC
addikt

Nem

[ Szerkesztve ]

(#29267) Teasüti válasza p_adam (#29264) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szerintem de. Jelenleg csak a számítási kapacitás és energiahatékonyság szab határt a vázak fejlődésének. Mi a legnagyobb teljesítmény amit még bele lehet passzírozni elfogadható üzemidővel... Long-gop 4K60, majd most a 4K120, aztán a 8K. Ezekhez mind kellett fejleszten a SoC-on is, főleg azon. Elektronikai szempontból a szenzor működési sebessége csak egy órajelen múlik, de ha nincs mögötte olyan SoC ami azt az irdatlan mennyiségű adatot fel is tudja dolgozni, akkor abból nem lesz 4K120 Hevc. :N
Ha piacra kerülne vmi next-gen akku látványosan nagyobb energiasűrűséggel, valószínűleg megugrana hirtelen a teljesítménye is nem csak a vázaknak computational photography néven, hanem minden mobileszközé. Gyorsabb kiolvasás, gyorsabb követés, komplexebb AI, gyorsabb jpeg konverzió, gyorsabb kiírás tárra, stb. Pana DFD is most kezd még csak beérni ilyen ~300 fps körüli mintavételezéssel a szenzorról, ha jól emlékszem a korábbi témára.

Ha azt nézem, hogy az asztali Ryzen 5000-es processzorom milyen lassan csinálja Resolve alatt a 3D Camera Tracking-et és a kameraképből való 3D modellezést és ha belegondolok, hogy egy Tesla ezt három kamerával csinálja valós időben vmilyen Nvidia szörnyeteggel a motorháztető alatt, rádobva még egy state-of-the-art mesterséges intelligenciát is, hát... Durva belegondolni.

[ Szerkesztve ]

(#29268) p_adam válasza Teasüti (#29267) üzenetére


p_adam
addikt

Ok, de mégis milyen (égető) funkció van, amit az R5C ugyanezen processzora nem tud?
Kompletten ráprogramozták a Cinema gépek op. rendszerét, összes kodeket, ennél jobb jelenleg aligha kell. Ha valami ugrás lesz, azt az R1 fogja megkapni, nem ezek (meg nem a jelenlegi árszinten, hanem lényegesen fölötte, min. 3000$ lesz a következő "budget FF" evolúció)

A kiolvasás meg a szenzortól jobban függ, a GH6 vadonatúj processzort kapott, de a szenzor már nem produkál jobb értékeket, mint a legújabb FF szenzorok.

(#29269) syC


syC
addikt

Szerintetek sigma 24-35 f2 mellé egy canon 24-105 f4 (m1) kezdésnek elég lenne az R6hoz? Egyelőre nem vásárolnék be rf üvegekből, ki tudja..

Ezzel a kettővel nagyjából le tudok fedni mindent, vagy?

(#29270) Tuninger válasza syC (#29269) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Inkább egy 24-70 f2.8 L mark I hasznaltan kb 200-ért. Persze nem stabis, de ott az IBIS.

vagy tamron 24-70 f2.8 VC, az élesebb, stabis, csak ritka hasznaltan.

Nekem volt egyébként 24-105 és szerettem, Taranisnak is azt javasoltam az EosR-hez, ő is szereti, csak “hangos” a stabija.

(#29271) p_adam válasza Tuninger (#29270) üzenetére


p_adam
addikt

A Tamron G1 nem ajánlott az R6-hoz stabilitási problémák miatt. A G2 egy dokkolóval elvégzett firmware frissítés után (elvileg) működik normálisan.

(#29272) Tuninger válasza p_adam (#29271) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Bakker hogy csak a baj van a G1-el, nekem folyamatosan dc-zett a viltrox adapterről sony vázon, Canon SLReken meg hol pontos az AF hol nem... gondolnám hogy az újabb vázakkal már jó, de ezek szerint nem... Kár, mert az üveg penge, a stabi jó, az AF hangtalan és villám lenne, és nem is drága...
A G2 meg drága, az már nagyon távol kerül árban a 24-105 F4 jelenlegi 135-140 ezres használt árától..

(#29273) vond válasza syC (#29269) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A Sigma 24-35 megvan már? Ha igen, akkor azt pár napra elkérném majd tesztelni Sony A7III-on. :B ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29274) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Iphone 13 pro alapbeállításon csináltam pár jelenetet [link]

(#29275) hibavissza válasza Kukcaman (#29274) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi! Szépen szűri a zajt. Azért egy 500 ezres vagy mire leírom 600 ezres cucctól (pravda szerint mo. baráti állam, jobbanteljesít) el is várható, hogy elfogadható eredményt produkáljon minden körülmények közt. Ezeknek a teszteknek úgy lenne értelme, hogy egy botra mellé rögzítesz egy szintén 600 ezres setupot standard-auto beállítással. G80-nal nem tudnád megcsinálni? Ha jól emlékszem neked az van.

[ Szerkesztve ]

(#29276) Teasüti válasza hibavissza (#29275) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Céleszközt hasonlítani zsebszámítógéphez, ahol a kamera az árnak csak a töredékét teszi ki?
Van annak értelme? Amúgy félelmetes, hogy 500k egy telefon és még csak nem is az egzotikus fajta - mint mondjuk a félbehajtható Samuk.

#29268p_adam
Őőő... Jó kérdés. Semmi égető nem jut eszembe. Inkább úgy mondom, hogy a fejlődésnek inkább a SoC áll az útjában, semmint a szenzor maga. Ha ki is tudjuk szolgálni éppen teljesítményben a szenzort annak legjobb tudása szerint, mindig lehet még fejleszteni az energiahatékonyságon hogy ne melegedjen el 20 perc alatt és ne merüljön le 30 perc alatt. De ez csak egy megalapozatlan vélemény. Meg kérhetnének tanácsot a kameragyártók az Apple-től hogyan kell passzívan hűteni 15 wattot. :P
A mai napig egyetlen gyártónak se jutott még eszébe hűtőfelületet tenni a kihajtható kijelző alá, mert a műanyag az nem épp a hőleadó képességéről híres.

[ Szerkesztve ]

(#29277) hibavissza válasza Teasüti (#29276) üzenetére


hibavissza
veterán

5 éve még lett volna értelme a kérdésednek. Iphone-ban nem a kamera a nagy durranás. Mindig volt a piacon fényerősebb, több megapixeles. A "computing photography" rész volt mindig a versenytársak előtt és lassan a céleszközöket gyártókat is lehagyhatja. Szerintem érdekes kérdés akár manapság is, hogy point and shot felhasználásban egyáltalán van e még létjogosultsága egy hasonló árú közepes vagy belépő kitnek. Van akkora minőségkülönbség, hogy megérje? Nyilván a csúcs vázak, csúcs obikkal még jobbak. De ott már több milliós az árfekvés. Engem érdekelne egy ilyen összevetés nem Iphone vagy Sony influencer kezéből.

(#29278) Teasüti válasza hibavissza (#29277) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Van már fixed fps felvétel telefonon vagy még mindig a variable frame rate-et erőltetik? Van már optikai zoom?
Én azokat a hipster fotósokat se értem, akik szerint egy széles fix mindenre elég, nekem vagy uwa kell vagy tele. Elég ritkán érzem a normál látószögeket artistic szempontból.
Point &shoot-ra egy belépő camcorder szerintem ha home videó, esetleg egy kompakt. Olcsóbb mint 5-600k.
A többiben egyetértek.
Persze ha már amúgyis szifonnal járkál minden tizedik ember a válság közepén, akkor nem szóltam. :))

[ Szerkesztve ]

(#29279) hibavissza válasza Teasüti (#29278) üzenetére


hibavissza
veterán

A pro három gyutávot kínál. 13, 26, 77 mm. Egy átlag kitzoom ennél gyengébb. Egy rendes turista zoom azért még mindig fél millió. Nem figyelsz. Maradjunk a keretnél. 600-ig vessük össze valamelyik ff kittel. Pl. Nikon z5 kit vagy fényerőben ekvivalens crop kittel.
Még mindig értelmesebb egy szifon, mint balfaszkodni egy XT3 vagy A7 kittel. Amit fél év után már soha nem viszel magaddal.
Engem egyetlen dolog tart vissza egy 13 protól. Egyszerűen nem akarok vigyázni a telefonomra. Használati fogyóeszköz a telefon nálam.

[ Szerkesztve ]

(#29280) Tuninger válasza hibavissza (#29279) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nem a legújabb high end kell. Ott a legendás hógolyózós vidi. iPhone 11 Pro... ma már “csak” 180 rugó használtan, aztán két éve 400 felett volt. Simán 2 évvel ezelőtti flagshipet kell venni. Annyiert kevesbe felted.
ha a legújabb kell az zsebbenyúlós, a gyakorlatban meg nincs akkora különbség.

vagy még egy évet ugorva iPhone XS már csak 100k... mondjuk 3 év alatt már azért látványosabb a javulás a kamera terén.

(#29281) Teasüti válasza hibavissza (#29279) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Itt azért kicsit összemostad az igényeket az eredeti kamera vs mobil 600-ig felvetéssel.
Szerintem ha egy ilyen telefon lapul a zsebedben, akkor oké ha előkapod egy rig helyett otthon.
De azért arra amire a második hsz-ben utaltál, arra se a fél millás telefon, se egy nehéz rig nem való szerintem. Még mindig a zsebben elférő kompakt szerintem, ha home videó. Ki költ 5-600k-t home videóra?? :F
Ha meg félprofi, akkor meg amúgy sem telefonnal bohóckodik.

(#29282) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

PotatoJet tolt egy vlogot a GH6-tal. Ő alapvetően Canon C70-el ment amíg el nem lopták január elején, azóta A7s III-al.
Azokhoz képest a GH6-nál sokkal jobb a stabi, , nekem tetszenek a színek, a dinamika is tökjó . Az AF ahogy sejhető volt az gyengébb, de egyáltalán nem élhetetlen.

Ami még érdekes, hogy az A7sIII-al és most a GH6-al is pont a vlog style miatt sokszor messze nem tökéletes az expó. És míg az S3 csúnyán szemetel low light + alexpónál, addig itt a GH6-nál ezt nem láttam. Persze az S3 is csak azért teszi mert nem klikkeli fel 12800-as 2. base-re, és sok teszt mutatott rá hogy ISO3200-6400-on nem teljesít jól az S3.

(#29283) taranis válasza Tuninger (#29282) üzenetére


taranis
addikt

Tökmindegy, te APS-C-t sem vennél, nemhogy MFT-t :D

colorizer.net

(#29284) Tuninger válasza taranis (#29283) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Meg lassan a fullframe is ciki, GFX50 kéne, elvégre 2022 van :P

(#29285) hibavissza válasza Teasüti (#29281) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem értem most mire akarsz kilyukadni. Szerintem nekem simán benne van az mft lomtáram 600-ban. Sőt. Mióta elszaporodtak a középkategóriás okostelók a családban nem viszem magammal sehova. Time laps, éjszakai fotók, makró, egy-egy portré. Fotóra ritkán, videóra alig használom. Ezért érdekelne egy tényleg jó és megbízható teszt. Kukacman Kukcaman hátha megejti egyszer.
Aki pénzt is keres vele azt ne keverjük ide. Ott az utómunka miatt kell a tartalék.

(#29286) hibavissza válasza Tuninger (#29280) üzenetére


hibavissza
veterán

Ha valaki olyan szerencsétlen nyomorék, hogy félévente elhagyja, áthajt rajta kocsival, leejti az emeletről stb. annak csajominál jobb nem jár... :))

(#29287) Tuninger válasza hibavissza (#29286) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Na akkor mégis van értelme a rendes gépnek, mert azt jobban tiszteled :D

(#29288) Kukcaman válasza hibavissza (#29285) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Ilyen teszt nem hiszem, hogy lesz. Ott szórakázgatok, míg haver már fényképezne :D - Igen G80-am van. Viszont, ha még a kezem közé jut, ráállítjuk full beállításra, aztán lövök párat.

A drága készülékes dolgot jól megrágta, mert szóban volt még egy Insta 360 (látószög fontossága), de végül telefont vett - több mindenre tudja használni ez nem kérdés cserébe este is tudja használni, míg az instát már gyengébb fénynél sem(bár ez utóbbi csak spekulálás).
Neki volt a óz A7II, amit néha elkoboztam ;] - ugyanitt a tamron obija még eladó :D
Sokszor kellett szüttyögni a fényképező beállításával+állvány (legtöbbször hosszú záridős matiné ) - szóval sok időt voltunk egy helyben. Most meg megáll-sétál-megáll-sétál szóval fut és lő :D Nem munkára használja, ki tudja mi lesz belőle, még új a sztori.
+ vett rá telefon "páncélt"

(#29289) Teasüti válasza Kukcaman (#29288) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hosszú expót hogy fog innentől csinálni sétál, megáll, point&shoot? Jah, sehogy. :))

(#29290) Kukcaman válasza Teasüti (#29289) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Megfogtad a lényeget :D - de igazából, ha Star Wars fénysebességes témát akarsz kihozni, akkor meg lehet csinálni azt is. Vagy Hosszúexpós séta-megáll Hyperlapse - olyat még úgy sem láttam.

(#29291) Teasüti válasza Kukcaman (#29290) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hogy mi? Akarod mondani long expo stop motion? :D

[ Szerkesztve ]

(#29292) narumon


narumon
őstag

Nem tudom ezt láttátok-e már, nekem csak most jött szembe, tátott szájjal hallgattam végig:

[What Makes Cinema Lenses So Special!? | DEEP DIVE on Arri Signature Primes]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29293) Kukcaman válasza Teasüti (#29291) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Neeem. Hagyományos hyperlapse - tartod egy adott fix ponton a telefont 10másodpercig éjszaka, persze kézből kitartva, majd lépsz egyet és lép egyet és megismétled a folyamatot még oda nem érsz, ahová szeretnél - Igaz, hogy előbb éhezel meg :D még készen legyél.

(#29294) narumon


narumon
őstag

Mivel ha jól olvastam akkor a Panasonic S5-öt lehet menet közben is folyamatosan tölteni egy power bankról, arra gondoltam, hogy nem szórakoznék akksi vásárlással, hanem inkább a hot shoe-ra raknék egy power bankot, de meglepődésemre nem nagyon találok ide tartót.

Milyen módon tudnám ezt jól megoldani - valakinek van tapasztalata a témában?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29295) Teasüti válasza narumon (#29292) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Elrontottad a bokeh-t számomra örökre. Innentől "karácsonyfa gömböket" akarok mindenhol, nem "fánkokat". Kár, hogy a fotós obik nem mosnak olyan szépen. :))

(#29296) narumon válasza narumon (#29294) üzenetére


narumon
őstag

Na hülye vagyok, megint hamarabb írtam mint átgondoltam volna. Ha jól gondolom akkor veszek aliról egy síma hot shoe telefontartót csak nem telefont teszek bele hanem powerbankot : /

#29295Teasüti: :DD Ér bokázni is :D

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29297) syC válasza narumon (#29294) üzenetére


syC
addikt

Ilyesmi? [link]

(#29298) toyone válasza narumon (#29296) üzenetére


toyone
őstag

A top handle-re szoktam fel tépőzárazni/gumizni/ducktapelni ha statívról menne többet. Kézből inkább aksit cserélek.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#29299) taranis válasza narumon (#29292) üzenetére


taranis
addikt

Kemény, hogy többet ér, mint az azonos súlyú arany :) Nem véletlenül szenteltek külön részt arra, hogy hogyan kell átadni egy másik embernek ezt az obit :D

colorizer.net

(#29300) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Végre egy korrekt kamera, bár elég tré hogy se SD slot, se internal ND.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.