Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30501) nozs23 válasza Tuninger (#30500) üzenetére


nozs23
addikt

Kint 20%-al olcsobban nyit az X-H2 mint az S, tehat itthon olyan 900 ezer korul lesz belove. Previewban azt irtak, hogy a rolling shutter problemas lehet. Ha ez nem gond a felhasznalasban, akkor szerintem ez a gep igencsak versenykepes lesz a piacon. Meg annyi negativum lehet, hogy X-H2S-ben a gyorsabb readout miatt jobb az AF, de az sem egy bajnok. Kb. a legjobb Fuji obikkal lehet igazan hasznalhatova tenni, amiknek az ara siman megugorja az FF szintet.
Nekem szurkezes mar nem eri meg a 3 ev gari miatt itthon, mert ott is felmentek az arak.

(#30502) syC válasza hibavissza (#30496) üzenetére


syC
addikt

Számomra nincs, nekem tökéletesen megfelel. Marad.

(#30503) Teasüti válasza Tuninger (#30488) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Oszt keni-e a chromát?

(#30504) Tuninger válasza Teasüti (#30503) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Taranis már dolgozik a kérdéskörön (az XH2s esetén). Szerintem nem, ő bizonyítani akarja hogy igen. De biztos hogy javult a probléma az XT3/4-hez képest.

(#30505) Márton


Márton
nagyúr

Tudtok-e javasolni valamit, ami egy beállított A és B irány között svenkelne egy E10-es kamerát? Nem feltétlen gimbalra gondolok, mivel fix állványon lesz a cucc egy szalagavatón :DDD Jó lenne egy automatizáló pásztázó kam az ünnepség alatt. Tudjátok mint az osztrák csatornákon a reggeli hójelentés a hegyekről..
Akár diy barkácsmegoldás is érdekel: finom motorral, stb. A lényeg a költséghatékonyság :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30506) hibavissza válasza Márton (#30505) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem tudom mi az az e10. Egyébként pedig egy manuális uwa sztán kroppolgatsz.

(#30507) Márton válasza hibavissza (#30506) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát a zv-e10 :)
Led falra is menne élőben.. nem jó a crop.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30508) syC válasza Márton (#30505) üzenetére


syC
addikt

Mit jelent az hogy költséghatékony? Léteznek erre professzionális megoldások (Edelkrone) , de azok méregdrágák, gondolom nem szándékozol 250-350k-t költeni a műveletre.
Amit én még találtam anno, amikor ilyenben gondolkodtam az a Rhino Rov Traveller pro 16" os integrált motoros slider, akkor olyan 80-90k körül volt, de tudja azt ami Neked kell.

(#30509) Teasüti válasza Márton (#30505) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Pedig egy DJI gimbal és szoftveres szkriptelés telefonról kézenfekvőnek tűnik és sokoldalúbb, mint egy célhardver. Ha jól tudom ott AI témakövetésen kívül vannak még előre programozható mozgások is.

Amúgy élő közvetítésnél OBS-en nem tudsz véletlenül alkalmazni digitális zoom-ot?
Mert felteszem nem úgy fogsz élőben közvetíteni, hogy a kamerát rádugod a kivetítőre oszt kalap, kabát. :))
Bazi nagy kivetítőknél meg a felbontás általában nem olyan érdekes. Simán belenagyíthatsz.
Persze vmi perspektíva korrekció nem ártana alá. De Davinci-vel elvileg lehet élőzni is. Hanggal már csináltam, ahol a Fairlight-tal szűrtem mikrofont élőben. Elvileg lehet videó stream-et is szerkeszteni előben. Ez csak így az UWA korrigálása kapcsán jutott eszembe, hogy a képszéleken ne nyúljanak nagyon a fejek.

[ Szerkesztve ]

(#30510) Márton válasza syC (#30508) üzenetére


Márton
nagyúr

Költséghatékony? 50 alatt :DDD Ha kávét is főz, max 100e.
Amit linkeltél az slider, nem? Nekem nem mozgás kell, hanem elfordulás! Kamera marad a helyén.

Teasüti: tőlem csak egy hdmi kimenetet kérnek a technikusok, ők nyomják a ledfalra az anyagot. De, kalap kabát lesz :)) .

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30511) Teasüti válasza Márton (#30510) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Akkor marad a fluid head állványon és a kézügyesség. ;]
Amúgy léteznek ilyen motoros cuccok, amiket timelapse-re használnak általában.

[ Szerkesztve ]

(#30512) Márton válasza Teasüti (#30511) üzenetére


Márton
nagyúr

Á igen, alakul. Valami ilyesmire gondoltam. Csak jó lenne mondjuk 90 fok fordulás 30s alatt.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30513) syC válasza Márton (#30510) üzenetére


syC
addikt

Áh értem, ez esetben Teasüti kollégának van igaza. Bérelsz egy DJI Ronint, és az appban beprogramozod infinite-loopra a szögelfordulást a kívánt időegység alatt. Bérlés kb 5-10k , vagy kölcsön kérsz egyet.

(#30514) Márton


Márton
nagyúr

Wow, Action 3 is the first action camera that natively supports fast-charge technology. In just 18 minutes, it can be powered up to 80%

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30515) Tuninger válasza Márton (#30514) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ráadásul villámgyors a boot és megy 80 percet 4K60-ban. Mellé van minden jóság amit a Hero 10 tud és elvileg csak 400 eur. Kb ezt érdemes venni minden akciókamera helyett.

Na még 15 perc a Hero 11 premierig :D

(#30516) Tuninger válasza Tuninger (#30515) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Mégsem az a Hiperview mint amire számítottam. Fogja a 8:7-es képarányú szenzor képét és belepasszírozza a 16:9-es képarányba.
A 10 bit jó, illetve az alap szín / dinamika is javult.
Potato Jet csinált egy tök jó összehasonlítást az Osmo Action 3-al
Vagyis a DJI is meg fogja kapni a 10 bitet, illetve jobban teljesít kevés fénynél és olcsóbb.

Még rágom a dolgot mert DC Rainmaker tesztje alapján azért az overheating jelen van még mindig, bár ezt a következő videójában fogja kibontani teljesen

(#30517) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Insta360 X3 éles teszt, benne van minden :D

(#30518) MrChris válasza Tuninger (#30516) üzenetére


MrChris
nagyúr

Megnéztem az összehasonlítást, Gopro jobb dinamikában, sokkal jobb színek, főképp bőrtónus, jobb kodek és szerintem sötétben is jobb ahol ki van exponálva. A kodek a DJI-nél az a fosikás, részlettelenítős.

(#30519) hibavissza válasza Tuninger (#30516) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem tudom a YT tömörítés az oka, de a GoPro képe teljesen hektikus. Időnként nagyon szétesik máskor meg abszolút broadcast minőség. Ez egy jelenetem belül azonos fényeknél. Biztos hülyeség, de mintha meghülyülne a fénymérés a mozgástól, feldobná az ISO-t, rájön, hogy hülyeség, emeli a záridőt és szűri a zajt. Stabil pozícióban nincs ilyen.
Vagy a tömörítés nem konstans minőség. Túl sok a mozgás a jelenetben, kell a proci erő a rögzítéshez és bénább tömörítéssel tolja ki a kártyára. :F

A DJI meg simán pocsék. Ott az lehet érdekes, ha kap 10 bitet és akkor mit lehet varázsolni belőle. Aki többet használ vagy elhasznál annak a 170 dollár darabonként nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#30520) hibavissza válasza Kukcaman (#30517) üzenetére


hibavissza
veterán

A képminősége ennek is szinte vállalhatatlan. Főleg a széleken. Nagyon erős tartalom kell alá, hogy megéljen egy normális klipben. Szerintem még így is kötelező darab. Tényleg ki tud váltani egy drónt.

[ Szerkesztve ]

(#30521) Teasüti válasza hibavissza (#30520) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Simán elfér szerintem mindenhova, ami nem filmforgatás. Egy Redbull videóban is, vagy mondjuk egy Ken Block Gymkhana videóban, ami profi produkció és tele van Gopros felvételekkel. Nekem különösen tetszik, hogy már lassan egy rendszámot is le lehet vele olvasni értelmezhető távolságból és akkora hatalmas térérzetet ad, amit semmi más: próbálkoztam POV videóval milc kamerával. De a fizikai méretei miatt nem alkalmas POV-ra. De még a hagyományos akciókamera is korlátozottan alkalmas csak rá. Míg egy ilyen 360-as kamerával simán megoldható lenne egy ilyen kompozíció (0:05). Ez talán még szélesebb az akciókamerák 170°-ánál és lerakhatod a front lencsét szinte a földre - ahol a milc-et már be kéne ásni, ha vkinek a cipője talpával szeretnék egy szintben képet készíteni. Vagy a másik arcába tolni POV-hoz. :D

[ Szerkesztve ]

(#30522) hibavissza válasza Teasüti (#30521) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem értem. Mit szerettél volna mondani? Rájöttél, hogy fun? Ezt írtam. Annak ellenére, hogy képminősége nincs, be lehet tenni bárhová, ha erős a látvány. Még az is megfordult a fejemben, hogy veszek egyet.

(#30523) Teasüti válasza hibavissza (#30522) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha minőségre befér egy Gopro egy profi stáb repertoárjába a Red mellé, akkor ez is. Az átlag videós szintjén meg pláne. A Redbull nézői meg ritkán fognak kiakadni a képszéleken. Nem lesz idejük pixel peepelni. :D

[ Szerkesztve ]

(#30524) hibavissza válasza Teasüti (#30523) üzenetére


hibavissza
veterán

Profi stáb repertoárjával óvatosan. Van pénz. Kb. arra is, hogy amit felvettek azt CGI-vel feljavítsák. Csak előtte bociszemekkel gondosan belehazudják a kamerába, hogy not sponsored. Pl. Brandon Lee és az ő stabi promói ügye....
Én már csak annak a nyersnek hiszek amit én rögzítettem és a saját gépemen nyitok meg.

[ Szerkesztve ]

(#30525) Teasüti válasza hibavissza (#30524) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát nemtom. Értem amit mondasz, de közben meg ezt nézem épp.
Pedig itt van CGI is: amikor kimerevítve körbe járják az autót, az szerintem CGI.
Mégis elfér benne a "vállalhatatlan" képminőség is helyenként.

(#30526) Kukcaman válasza hibavissza (#30520) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Azért nem rossz minőség, el tudnám viselni :D Egyedül az a bullet time ami nem tetszik, meg látszik a két kamera találkozása.

#30525Teasüti
5:43-ra gondolsz, amit CGI-nak gondolsz? Ha igen, akkor egy talicska gopro megoldja.
Ez a Ken Block orosz rész még mindig nagyon ott van, elég sok ötlettel sürítve -1:40-től pedig a cockpit is olyan "matrix"-os trükk. A videó elején lehet is látni, hogy fel van diszítve, mint a karácsonyfa. Twixtor vagy valami hasonló is van benne.

[ Szerkesztve ]

(#30527) hibavissza válasza Teasüti (#30525) üzenetére


hibavissza
veterán

Ezt mivel rögzítették? Kaputelefonnal? :D Nem gond. Neked megfelel, használd. Tartom, hogy "statikus" felvételre alkalmatlan. Nem is erre találták ki. Erős, meghökkentő látványvilágot lehet vele létrehozni. Nem vált ki egy Gopro-t sem. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#30528) hibavissza válasza Kukcaman (#30526) üzenetére


hibavissza
veterán

Most erre mit írjak? Én a72-őt sem használnék videóra.

(#30529) Teasüti válasza Kukcaman (#30526) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Durva. Én egyszeri low budget videósként körbe fényképeztem volna a kocsit, meg a terepet ezekből a látószögekből és összevágnám 3D-ben. Ők meg csak "fogd meg a söröm" betoltak konkrétan egy raklapnyi Gopro-t. :DD
Ennyi pénzt még nem láttam egyben. :DDD

Az orosz videóban a vonatozást hogy oldották meg vajon? Roto minden rétegen? :Y

(#30530) Kukcaman válasza Teasüti (#30529) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Roto vagy mask. talán a mask jobb választás lehet, annál lehet simítani az éleket.
Egynél megcsinálod a körbevágást kockáról kockára, majd másolod a rétegeket elcsúsztatva, hogy az utolsó kocsi legyen legfelül, aztán szinte egymást takarják. Forced motion blur, speedramp és kész - gyakorlatban ez két madafaka

(#30531) Teasüti válasza Kukcaman (#30530) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A roto is maszk, csak kézzel húzod a kontúrt. :)
Speedramp is volt benne? Fel se tűnt.

[ Szerkesztve ]

(#30532) Kukcaman válasza Teasüti (#30531) üzenetére


Kukcaman
senior tag

roto-mask - kukacoskodsz :D
1:38-nál van speedramp (legalábbis úgy látom, hogy fokozatosan gyorsul)

Mondjuk fényképes téma, de valamiért nem megy a G80 vakuja. Biztos passzivitásba kimult :DDD Silent mód OFF, effektek OFF.

[ Szerkesztve ]

(#30533) hibavissza válasza Teasüti (#30529) üzenetére


hibavissza
veterán

Gopro3. 640*480 széthúzva. Kukázni is lehet már. :D

(#30534) Teasüti válasza hibavissza (#30533) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jó, hát amikor ezt forgatták akkor gondolom aktuális volt az akkori ki tudja mennyibe került bolti árán. :D

(#30535) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Megint esküvőn.

kölcsön kaptam egy kedves barátom Fuji X-E4-es gépét ami tavalyi cucc, X-T3/4 26Mp-s szenzora van benne, csak itt 4k 30 es 8 bit a max

1080p 50 fps 8 bit Classic Neg, DR200 filmsimmel megyek vele, annyit csalok hogy 1/50 a záridő.
a képe kijelző/evf alapján szuper

az AF viszont ideges és logikátlan. Azonnal beránt csak nem arra amire kéne. Ha a focus box kép középen van, egy félprofilon, a képszélen viszont látszik frontból egy arc, a szélre fog behúzni.
nem lőttem sok felvételt, de összefűzöm, feldobom a napokban

(#30536) Márton válasza Tuninger (#30535) üzenetére


Márton
nagyúr

de ez nem valami kikapcsolható arcfelismerő feature miatt van?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30537) syC válasza Tuninger (#30535) üzenetére


syC
addikt

Akkor ez is olyan váz, hogy van benne jó kis pdaf, de kb minek, mert használhatatlan ?

(#30538) Tuninger válasza Márton (#30536) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A sonynál a focus zonehoz legkozelebbi arcot húzza be az arcfelismerés után a fókusz.
a fujinál ha be van kapcsolva az arcfelismerés akkor az felülírja a fókuszmezőt. Lehet csak épp szerencsésen jött ki a pár próbálkozásban, de ha több arcot lát akkor a joystickkal váltogathatsz melyik legyen fókuszban. Az nagyon király, és kéne a sonyba, viszont sokszor nem látja az arcot ha nem jó a távolság/fény, de leginkább ha csak félprofil látszik

(#30539) Teasüti válasza Tuninger (#30535) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Videó AF-t le kell lassítani Fuji-n. Igaz így követni se tud majd távolodó/közeledő témát olyan jól, de olyat csak ritkán kell run'n'gun esetén. Semmi se adja jobban a home videó feelinget, mint a gyorsan hunt-oló AF. :D

Amúgy igen, a face AF az a legmagasabb prioritást kapja. Ha lát egyet, akkor arra fixen rá fog menni.
Nekem ezért van kitéve az obi melletti gombra a face AF, hogy tudjam kapcsolni menet közben. XT3-on még nemigen lehet választani az arcok közül. Annyira idegesek a kijelölt mezők, hogy képtelenség rábökni szinte egy csoportképnél. Olyan 3 arcig kb jól működik, de fölötte egyik arcról a másikra ugrálnak a mezők nekem.

[ Szerkesztve ]

(#30540) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

Több digitális gépnél (fényképező, videókamera, akciókamera) van a beállításokban olyan lehetőség, hogy a felvétel minősége. 2 ,3 vagy 4 választást ad géptől függően. Ezek mit jelentenek a gyakorlatban? A fájlméret is látványosan növekszik vele egységnyi idő rögzítésénél, akár 2-3-szoros érték is adódik a leggyengébb és a legjobb minőség kiválasztásával.

(#30541) Tuninger válasza Rodzser Mór (#30540) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A nagyobb mérettel több adat jut egy egy képkockának, kisebb a tömörítés mértéke, javul a részletmegtartás gyors mozgás/utólagos kép módosítás esetén.

magyarán a nagyobb mérettel javul a képminőséged. Neked kell kitesztelni mi az ami számodra elégséges. Ha a legkisebb és a legnagyobb fileméret között nem látsz különbséget képminőségben, használd nyugodtan a legkisebb méretben. Ha youtubeon edződtél, nincs kamera ami azt alul tudja múlni :D

(#30542) MrChris válasza Tuninger (#30541) üzenetére


MrChris
nagyúr

"Ha youtubeon edződtél, nincs kamera ami azt alul tudja múlni" nana :D az Olympus a 72mbps-os FHD-val ennek ellentmond. :DDD

(#30543) Tuninger válasza MrChris (#30542) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Tuti nem a blokkosodás és részletvesztés ott a probléma. Valószínűleg 72Mbpsen staticban es gyors mozgasnál is egyforma(n rossz), amit nem a codec hanem a kiolvasás okoz.

csalódtam a fujiban, igy gyorsan átfutva a hétvégi anyagot, moiret, aliasingot látok (1080), és mellé mar relatíve nem magas ison is sok részlet kenést a zajszűrés által.

(#30544) _q válasza Tuninger (#30535) üzenetére


_q
addikt

Miért 1/50s volt?

(#30545) syC válasza _q (#30544) üzenetére


syC
addikt

Sötét volt?

(#30546) Rodzser Mór válasza Tuninger (#30541) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Oks, köszi. Akkor muszáj lesz tesztelnem.

(#30547) Tuninger válasza _q (#30544) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Mindenképp 1080p 50-et akartam nézni, mivel nem volt idő kitesztelni hogy van e különbség 1080p 25/50 között, és nem akartam hogy becsapjon ha esetleg a 25p oversamplinges az 50 meg nem és a 25-ből vonok le következtetést.
viszont annyi előnyt akartam ISO-ban biztosítani az A7III-al szemben amennyit elveszít szenzorméretnél.
ISO1250-6400 mentem a fujival (pár ISO 640 van). Remélem ma már eljutok odáig hogy postoljak footaget.

lehet persze hogy letekert NR-el sokkal szebb lett volna az eredményt

(#30548) hibavissza válasza Tuninger (#30547) üzenetére


hibavissza
veterán

Pana gx80-on 1080p-esetén kötelező letekerni nullára a zajszűrést és élesítést. Úgy egész plasztikus lesz az eredmény. Inkább jöjjön a zaj mint a pacázás, blokkosodás. Utómunkával sokkal könnyebben kezelhető.

[ Szerkesztve ]

(#30549) _q válasza syC (#30545) üzenetére


_q
addikt

Arra tippeltem, de Tuningernél bármi lehet, hiszen szeret kísérletezni.

#30547Tuninger
Ha ajánlani kellene budget megoldást, ajánlanád ezt a fuji-t? Milyen objektívet használtál egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#30550) Tuninger válasza _q (#30549) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Hát itthon döbbenetes ára van, szürkén se sokkal jobb a helyzet, hiszen a használt X-T3 vázak mennek 300ért amik tudnak 4K 60-at és 10 bitet. Így ár/érték miatt EZT a vázat nem tudom ajánlani.

27mm F2.8 pancake volt rajta, ami éles pici, könnyű, fotózni a géppel egyébként fun.

este lesz footage.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.