Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30151) syC válasza vond (#30150) üzenetére


syC
addikt

36-105, de 2.8-cal. Vicces, de multkor kiderult, hogy a 105 jobban hiányzik nekem, mint a 24. 36 kezdővel elvagyok. Ha meg nagy gáz van, felcsavarom a 16 1.4-et.

Egy helyi A7iii vs A7iv teszt? :D

(#30152) Tuninger válasza syC (#30149) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Jól olvastad, de rosszul értelmezted. kapcsold be a lossless zoomot és tekerd ki 2x-ig. Na ott tuti lesz a 1080p

szerk: igen, clear image zoom

[ Szerkesztve ]

(#30153) syC válasza Tuninger (#30152) üzenetére


syC
addikt

Clear image zoomra gondolsz?

(#30154) syC válasza Tuninger (#30152) üzenetére


syC
addikt

Igen, 1.5ig lehet, be is lőttem custom gombra, hátha "telézni" kell.

(#30155) vond válasza syC (#30151) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha lemennek az esküvők (meg a költözés), csapathatjuk. ;) Esetleg a G9-et is mellé lehet tenni (főleg a brutál jó FHD miatt).

Bő egy hónap múlva kb. jó lehet. Ha még egyáltalán meglesz az A7IV-ed. :D Bár akkor majd maximum az A7SIII-at, vagy az A1-et teszteljük. ;]

"36-105, de 2.8-cal"
Az oké, hogy f/2.8-at mutat, de mégis csak crop módban vagy, rosszabb dinamikával, és zajtűréssel, más DOF-fal, stb.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30156) syC válasza vond (#30155) üzenetére


syC
addikt

"Bár akkor majd maximum az A7SIII-at, vagy az A1-et teszteljük"

Jó vicc, :D

Holnap, azaz ma lesz a SIgma dg dn első éles bevetése, nagyon kiváncsi leszek rá. Full parasztba csak az lesz fent egész nap, aztán meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#30157) hibavissza válasza Tuninger (#30152) üzenetére


hibavissza
veterán

A73-nál nincs ilyen feature?

(#30158) kovsol válasza hibavissza (#30157) üzenetére


kovsol
titán

Clear image zoom van A73 -ban is.

May the Force be with you!

(#30159) nozs23 válasza kovsol (#30158) üzenetére


nozs23
addikt

Csak ott nem fogja ezt az eredményt adni.

(#30160) kovsol válasza nozs23 (#30159) üzenetére


kovsol
titán

Nem ez volt a kérdés :D

May the Force be with you!

(#30161) Viper26


Viper26
nagyúr

Shotcut-ot használ valaki?

Pixel 7 | FR955

(#30162) hibavissza válasza kovsol (#30158) üzenetére


hibavissza
veterán

A digitális zoom legalább szaktopikban ne legyen már feature.

(#30163) hibavissza válasza nozs23 (#30159) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi!

(#30164) kovsol válasza hibavissza (#30162) üzenetére


kovsol
titán

Egyébként ez nem csak belenagyít, hanem a képfeldolgozó javít is rajta valamit. Amúgy meg most nem értem, te kérdezted van-e, akkor most végén még én leszek a rossz, hogy írtam, hogy van?

May the Force be with you!

(#30165) Tuninger válasza hibavissza (#30157) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

De. Ott a 1080p belenagyitas az sima digitalis zoom minden frameraten, a 4K viszont vegig oversampled, szoval lehet használni. Egyébként a6300 ota van es ott is szuper volt 4K-t használva. Annyi hogy le kell tekerni -7-re a detailt mert az adhat romló eredményt a zoomot használva

(#30166) hibavissza válasza Tuninger (#30165) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem a zoom volt a kérdés. Az mindenhol elérhető. A kérdés arról szólt, hogy zoomos trükközéssel vajon el lehet érni 4k közeli minőségű 60p-t mint a74-en. Ahol szinte tök fölösleges, mert van 4k60p.
Nozs szerint nem tudja az a73.

[ Szerkesztve ]

(#30167) Tuninger válasza hibavissza (#30166) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nozsnak igaza van, az A7III clear image zoomja minden beallitason gyengebb lesz mint a nocrop megoldás.
a74-en is az 2x crop ám, nehezen használható.

(#30168) hibavissza válasza Tuninger (#30167) üzenetére


hibavissza
veterán

Samyang14 mm futott át az agyamon. Az 28 mm lenne. 250 pénz. De ügye hamvába holt. :R Már csak azért is, mert rádobok még egy százast és ott van az a74. Igaz az még csak a váz. Kár. Szépen le van védve minden.

[ Szerkesztve ]

(#30169) vond


vond
MODERÁTOR

Lehet, hogy már hülyeséget beszélek, olyan fáradt vagyok, de:

Ilyenkor azért ne felejtsétek el, hogy ha pl. egy fullframe 14 mm-es obit crop-oltok clear image zoom-mal 28-ra, attól az még nem úgy fog kinézni, mint egy rendes 28 mm-es. Gondolok itt a torzításra, főleg a képszéleken. Ahogy haladunk tele irányba, egyre kevésbé észrevehető, de nagylátós gyújtótávokon szerintem problémás lehet.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30170) syC


syC
addikt

Vasárnap voltunk a családdal Pannonhalmán, vittem magammal a 7Iv-et is. Slog3 200Mbit 4k50p, Aperture prio. mód, +1.7ev, ez lett belőle: [link]

Ha igény van rá, feldobom a nyerseket is (~20G)

(#30171) hibavissza válasza vond (#30169) üzenetére


hibavissza
veterán

Fáradt vagy. A képszélek leesnek. A képközépi rajzolathoz a lencse minősége és építési mérete, ára adhat támpontot. Önmagában a látószög nem ad iránymutatást az optikai minőséghez. Egy 250 ezres, kroppolt 14 mm valószínűleg jobb képet ad egy 250 ezres 28-as obinál. Ellenben egy 500 ezresnél nem valószínű. Szerintem a tárgyalt fHD felbontáson nincs jelentősége az objektív feloldóképességének.

[ Szerkesztve ]

(#30172) Tuninger válasza hibavissza (#30171) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

De van, mert a képközépet használod. Pont ezzel "küzdök" a 700D-nél. A 3K RAW esetén a kép közepéről croppolunk olyan 2,74x croppon ráadásul a raw miatt valóban lehetne pixel szintű részlet. De nincs olyan obim ami képes kirajzolni. A legtöbb obival rekeszelve nem rossz minőség, de azonnal érződik ha egy gyengébb üveg van rajta, pl a kit 18-55 hulladék.

Egyébként van olyan olcsóbb obi is ami sharp, illetve vintageből is lehet válogatni ami picit rekeszelve elég éles.

(#30173) vond válasza hibavissza (#30171) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Biztos az vagyok, de ez nem hagy nyugodni. Az oké, hogy leesik a kép széle, de szerintem tök más például a háttér "tömörítése" egy rendes 28 millis obinál, mint egy crop-olt 14-esbél (és még lehetne folytatni). De le fogom tesztelni. A Sigma 10-20-am tökéletes is lesz a célra. ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30174) Tuninger válasza vond (#30173) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Pedig nincs különbség, csak az obi egyéni karakteréből fakad.

(#30175) hibavissza válasza Tuninger (#30172) üzenetére


hibavissza
veterán

Nyilván a Fujian és Oly 60 obim más képet ad még fhd-n is. Normális objektíveknél nem látsz felbontás különbséget csak karaktert egy fhd videó közben. Átlag ember 4k és fhd közt sem lát különbséget csak, ha egymás mellé teszed egy időben a két képkockát.

(#30176) Márton


Márton
nagyúr

- ZV-E10 4k-30p módja vajon miért crop-olt? Nem tudja a fullt a szenzor? Vagy túlmelegedne?
- 30p-ben kisebbnek látom a rolling shuttert, ez a kiolvasási idő miatt van, vagy épp azért mert crop-olt területről dolgozik, ezért gyorsabb? Ez esetben nem lehetne egy 25p-s croppolt mód is? :U
- Fn menü lehet totál különböző fotó és videó módra, ami remek! De az ISO-t például már nem tudom másra állítani a két módban. Pedig jó lenne max 400-ig fotózni, 2000-ig videózni. Egy eseményen én gyakran 5 percenként váltok fotó és videó között.
- hdmi out esetén muszáj elsötétednie a kijelzőnek?
- a menürendszer sebessége elfogadható, de csak addig amíg nem megy a felvétel. Amint indítom, már lassú, laggol, még egy záridő állítás is.. Csak én vagyok ilyen maximalista? A kis 5100-amnál nem volt ilyen jelenség..
- full auto audio levels van esetleg? Nekem kell állítani a jelszintet minden bulinál, beszédnél külön :F

Vajon várható itt még firmware update?
Amúgy pöpec a 4k minőség, csak meg kell tanulni nem kapkodni a kamerával, 20+ évnyi 50fps után.. De pl. egy esküvőn van hogy hirtelen történik valami a hátam mögött, ott nem lehet 10mp-ig svenkelni :B Ezt hogy oldjátok meg? Hiába teszem 1/50-re, még úgy is zavar a darabosság..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30177) nozs23 válasza Márton (#30176) üzenetére


nozs23
addikt

De pl. egy esküvőn van hogy hirtelen történik valami a hátam mögött, ott nem lehet 10mp-ig svenkelni :B Ezt hogy oldjátok meg?

Megvagom az anyagot. Szerintem egy ilyen hirtelen hatrarantast nem igazan erdemes bennehagyni, akkor sem ha nem akadozik. Gyakorlatilag minden filmes vegtermek 24p, lehet erzekenyebb vagy, mint atlag, vagy nagyon elszoktal tole. De atlagembert nem zavarja a darabossag.

(#30178) Márton válasza nozs23 (#30177) üzenetére


Márton
nagyúr

Na majd letesztelem a közeli (nem szakmabeli) ismerősökkel..
Nem mondom, hogy mit figyeljenek, csak véleményt várok. :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30179) Tuninger válasza Márton (#30176) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A6300 szenzora van benne, 1.2x a crop 4k 30-nál, ezért is javul a rolling shutter.
clear image zoommal javul a rolling shutter is
hdmi viselkedését menüből állítod
menü felvétel közben? Te már el vagy kényeztetve, régebbi gépeken be sem tudsz lépni ha megy a felvétel

(#30180) Márton válasza Tuninger (#30179) üzenetére


Márton
nagyúr

A6400-ban jobb a RS vagy ott is ua. a szenzor?
Én örülnék egy crop-os 25p-vel is, ha kisebb a RS.
Hdmi: igen, de állítható arra, hogy ne menjen el a kijelző?
Menü: bocsi, rosszul fogalmaztam, nem a full menüt akarom előhozni (sztem ez sem tudja), hanem az OSD frissítés lassú, pl. ha tekerem a záridőt, vagy ISO gombot nyomok. Nem azonnali a reakció. Még egyet tekerek, mire az elsőt lereagálja, de az meg már sok :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30181) Tuninger válasza Márton (#30180) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Erre mar valaki, szerintem Kovsol írt egy megoldást, hogy kikapcsold az animált forgótárcsát mert az laggol.
Az összes a6000 óta megjelent sonyban ugyanaz a szenzor van ugyanazzal a rolling shuttertel ISO performanceal, dinamikával.
25p—ben manuálisan tudsz croppolni a clear image zoommal. De azert csodát ne várj RS terén.

HDMI: ja igen, lenyomod a recordot es fekete a kijelzo, mintha Gerald Undone is értekezett volna rola hogy csak a legujabb sonykban van javítva

(#30182) Márton válasza Tuninger (#30181) üzenetére


Márton
nagyúr

animált forgótárcsaa? Azt az első dolgom volt kikapcsolni :B
Mondom, egy iso állítás is picit dadogós.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30183) hibavissza


hibavissza
veterán

Nekiálltam ismerkedni a FCPX-szel. Eddig nagy szar. A szomorú, hogy nincs egy Goat Eye szintű tutorial gyűjtemény hozzá. Ahonnan az alapokat gyorsan elsajátítod. Csak ratardáltak töltenek fel, ahol vagy végigszaladnak billentyűparanccsal vagy az anyósuk tyúkszeméről is regélnek fél órát.

[ Szerkesztve ]

(#30184) hibavissza válasza hibavissza (#30183) üzenetére


hibavissza
veterán

e

Sok év Vegas, Premiere, Resolve után azt vártam volna, hogy alap dolgokhoz nem kell tutorial. Mert ügye felhasználói élmény. Ott elakadtam, hogy inspectorban nem jelenik meg a stabilizálás. Miért? Lehet nézegetni a sok nyomi tutorialt megint. Vagy elengedem....

[ Szerkesztve ]

(#30185) nozs23 válasza hibavissza (#30184) üzenetére


nozs23
addikt

[link] [link]
Ha mar hozzaszoktal valamihez, akkor nehez lehet atallni. Amugy szerintem sok allandoan hasznalt funckio van elrejtve, meg szanaszet dobva, de alapvetoen a teljesitmeny miatt en orulok, hogy ezen az uton indultam el.

(#30186) vond válasza Tuninger (#30181) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, itt van a problémákat ismertető videója. Amúgy ha kikapcsolod az Info Display-t, akkor nem sötétül el a kijelző felvétel közben. De ugye így csak clean HDMI jelet küldesz ki.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30187) Kukcaman válasza nozs23 (#30185) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Mindig azt mondják, hogy a FinalCut hülye amcsikra van szabva :D Erre meg itt egy 900oldalas kézikönyv, na bumm :))

(#30188) Márton válasza Tuninger (#30181) üzenetére


Márton
nagyúr

Attól, hogy CIZ-vel croppolok (eleve 16mm helyett már 50+ról beszélünk itt a kitobival), attól gyorsabban olvassa ki a szenzort, kisebb lesz a RS? De mindegy is, mert attól még 16-50 között nem változik semmi. 30p-ben viszont a crop miatt lesz a 16-ból mondjuk 20mm, mégis jobb a RS, mint 25p-ben 20mm-en. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30189) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Most lettem kész egy kis projekttel. Azt a célt kaptam, hogy mutassam meg magát a helyszínt, mert nem nagyon ismerik :D - Késöbbiekben felveszek több ilyen koncertet, a helyszín hangulatával együtt, aztán összepattintom.
Szóval ez most nem az :D [link]

(#30190) hibavissza válasza Kukcaman (#30189) üzenetére


hibavissza
veterán

0:14-től én mutattam volna kicsit az énekest, zenekart live. Mégis csak egy banda. A környezetből semmi nem jön át. Szőrös csávók nézegetik a lábfejük és egy nő lassítva nyújtózkodik. Nyilván ez semmi. A végső anyag biztos profi lesz.

(#30191) hibavissza válasza hibavissza (#30184) üzenetére


hibavissza
veterán

Time laps-ot előbb ki kell renderelni. Arra lehet stabit ráhúzni. :W Hiába compound.

(#30192) vond válasza Kukcaman (#30189) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, most is nagyon hiányzik legalább pár nagylátós snitt. Ha nem tudsz/akarsz sokat költeni, lehet, hogy nézned kéne egy Lumix 12-32-t, vagy egy Zuiko 14-42-t. 30-35 körül mennek használtan. Mindkettő f/3.5-ről indul, de ha nagyon nincs fény, wide képeknél szerintem megkockáztathatsz 360-as shutter-t is, meg egy kicsit magasabb ISO-t, és máris ott vagy, mintha f/2-es lenne. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30193) hibavissza


hibavissza
veterán

Nos ez rakás szoáré final cut nem ismeri fel a osx fájlrendszerét. Nem tudsz importálni. Részemről itt van vége az egész apple hulladékgazdálkodási ökoszisztémának. Ki kell adni a pénzt egy normális windowsos gépre nincs mese.
Pocsék ablakkezelés, elcseszett élsimítás, totál bughalmaz minden alkalmazás. Ki merem jelenteni, hogy az apple silicon egyelőre nem alkalmas normális munkavégzésre. Max. kötélidegekkel.
Mekkora lóvé lehetett százszám lefizetni a sok youtubert.....

[ Szerkesztve ]

(#30194) Kukcaman válasza vond (#30192) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Ne mondd a nagylátót :D - köszi az ajánlást ismét :))
Így néz ki a L-alakú tercia [kép]
Ez meg a szinpad (éppen Helios-al).
Ami érdekes, hogy 4K 1/50 25fps-nél szaggat a kép, élőképen is, ráállítottam 1/60-ra és a gond elillant.
ISO meg 1600-3200 között, már így is szétkeni az emberek fejét, szóval így is már sok :D .

#30190hibavissza
Ez egy közepes videó, nem több. Nem tudom mi lesz a vége, mert nagyon kevesen voltak most is, és pont ez lenne a lényege a felvételnek is :U pedig aztán hangulatos hely.

(#30195) b.vr válasza hibavissza (#30193) üzenetére


b.vr
őstag

hát basszus miután szinte kizárólag csak végletekben tudsz véleményt megfogalmazni (és amúgy is döntően negatívat), ezt a mostani rövid mac-es kalandodat még önmagadhoz képest is vicces volt lekövetni : )
(amúgy azt hogy vicces volt azt kívülállóként (vagy inkább mindkét oldalon állóként) írom, a munkám a windowsos erőgépekhez köt, de amúgy telefon-tablet-laptop meg mind apple. Beleugrasz valamibe és közben is folyton osztod a másik oldalt (mint ahogy ebben a posztodban is persze, csak most épp fordítva) - és pont annak nem jársz utána és így végül az dönt be ami mindig is minden rendszernél a lényeg volt és az is marad, azaz a felhasználói szempontok + szoftveres rész)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#30196) Márton válasza Kukcaman (#30194) üzenetére


Márton
nagyúr

irigyellek, az én szememnek minden záridőn szaggat a 25p :O
de jöhetne egy 1/60-as rövid minta, amire azt mondod okés.
(Persze fix kép nekem is az, vagy egy irtó lassú mozgás, de egy közepes már nem)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30197) hibavissza válasza hibavissza (#30193) üzenetére


hibavissza
veterán

Final Cut egymás után sokszor beimportálta timeline-ra a kb. 1600 jpg-t. Szépen legyűrte. Minden smooth. Kezdem örülni. Gondolt egyet és a következő adagot csak direkt kép importként, külön engedélyt kérve engedélyezte. Ez totál káosz. :)) Óvodában tologatni a porba, arra jó ez a rom. Ebben az a gáz, hogy ez elvileg apple alkalmazás. Azon átlendültem, hogy az adobe nem képes optimalizálni, de hogy még a saját fejlesztőik sem...

Azért különösen bosszantó, mert ha nem lenne teleszórva az összes alkalmazás agyzsibbasztó bugokkal marha jó is lehetne. Fizettem érte, hogy bétateszter lehessek. Napi 7-8 crash report :D

(#30198) hibavissza válasza Kukcaman (#30194) üzenetére


hibavissza
veterán

Ingyen sör bevonzza a népeket :D

(#30199) Kukcaman válasza Márton (#30196) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Ezek tegnap készültek. - 4k 1/60 25fps
60fps-t és a lelassított 25fps videót inkább nem mutatom, ahhoz szokott a szemed, ahogy fentebb is említették, hogy ez lehet a problémád.

#30198hibavissza
Az mindig bejön :D

[ Szerkesztve ]

(#30200) Márton válasza Kukcaman (#30199) üzenetére


Márton
nagyúr

és ezek 1/50-en már nem jók?
persze itt elfogadható a 25p számomra is, mert nem igazán mozdul a kamera.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.