Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29901) nozs23 válasza Tuninger (#29900) üzenetére


nozs23
addikt

Lehet igazad van, nem megyek el ezeken a gyoker elnevezeseken mar, de a gyakorlati reszen ez nem valtoztat, ami az overheatinget illeti. Munkara, de foleg eskuvozni nem valo.

(#29902) hibavissza válasza nozs23 (#29901) üzenetére


hibavissza
veterán

[link] Első találat Canon R6 overheating keresésre. Gyakorlatilag nincs ezzel gond az 1.4-es fw óta. Nem keresek tovább a témában. :)

R5-tel volt valami mizéria. Még réz lemezeket is szabtak bele és azzal már értelmezhető ideig ment a 8k is.

[ Szerkesztve ]

(#29903) syC válasza Tuninger (#29900) üzenetére


syC
addikt

Van HQ és szebb képet is produkál, mint R5, amig megy. :D

(#29904) nozs23 válasza hibavissza (#29902) üzenetére


nozs23
addikt

Lol.
Pont ugyanennyi peldat talalsz arra is, hogy tovabbra is problemas. Forumtars is ugyanezt mondja, youtube tele van vele, dpreview forum tele van vele. En biztos nem izzadnek azon eskuvon, hogy mikor adja meg magat a cucc. Mondom, egy millioert.

(#29905) hibavissza válasza nozs23 (#29904) üzenetére


hibavissza
veterán

Az egyik rinyálós videó alatt találtam egy érdekes hozzászólást:
I've had the same issue with my R6. I recently found that my issue was that I was using a crop lens on a full frame sensor. I used the 18-35mm f1.8 Sigma lens which caused major overheating in any codec. But when I switched to a 24-70 canon full frame lens I had now issues. Could it be the lens that's causing the overheating issues??
Mikor mindenki össze vissza beszél két dolgot lehet csinálni. Neten kell megrendelni a vázat és óvatos kibontás után el kell indítani egy 4k videó felvételt. Ha nem bírja vissza kell küldeni. Vagy elmenni egy szakkereskedésbe és kipróbálni. Az is lehet, hogy gyártási szórás van.

Csak ismételni tudom magam. Ha a vállalkozás anyagi helyzete azon múlik, hogy 800 ezerért veszek egy pocsék szerszámot vagy 1,6 millióért egy megfelelőt akkor ott kell abbahagyni az egészet és be kell állni közmunkásnak.

[ Szerkesztve ]

(#29906) vond válasza hibavissza (#29896) üzenetére


vond
MODERÁTOR

És ha egyben fel kell venni a tűző napon egy félórás polgári, aztán egy egyórás egyházi szertartást? Meg szinte folyamatosan rögzíteni egy napsütéses kreatívon? Oké, közben nyilván leállítom egyszer-kétszer, de attól a pár másodperctől még nem hűl le a gép. (Nálam volt példa ilyenekre mind a G9-cel, mind az A7III-mal, és szerencsére egyikkel sem volt túlmelegedési gondom.)

Szerintem továbbra is tökre gáz, hogy kiadnak egymilliós vázakat úgy, hogy egy nyári napon pár percnél többet nem lehet vele videózni, csak ha tartasz utána megint pár perc szünetet, vagy mókolsz rá valami DIY hűtést.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29907) nozs23 válasza hibavissza (#29905) üzenetére


nozs23
addikt

Egyszerubb lett volna nem direkt megnyomoritani a vazat. Szerintem b-rollra, kontrollált dolgokhoz biztos elmegy mar a fw frissitesek utan. Egy 12 oras nyari eskuvore en biztos nem biznek meg benne.

(#29908) hibavissza válasza vond (#29906) üzenetére


hibavissza
veterán

Most erre mit írjak? Lehet körbe jár a használt piacon 2 db túlmelegedős gép...eszembe nem jutna ekkora suskát elkölteni kipróbálás nélkül. Hivatalosan 29 perc 59 másodperc felvételi időt írnak. Ha ezt nem tudja, vissza kell küldeni. Ha ez kevés, másik gépet kell választani. Unlimited recording nem volt a kívánságlistán.

[ Szerkesztve ]

(#29909) hibavissza válasza nozs23 (#29907) üzenetére


hibavissza
veterán

Ezzel nem tudok vitába szállni. Én megvenném a 24-105 miatt.

(#29910) vond válasza hibavissza (#29908) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem csak erre a vázra írtam. A túlmelegedés és az ezáltali korlátozott és körülményes használat erősen jelen volt már az R5-nél is, meg bizonyos APS-C Sony gépeknél is. A gyártók helyében én így nem adnék ki vázakat, az biztos. De ez én vagyok. :D

Nyilván vagy ki kell próbálni, vagy olyat kell venni, amivel kapcsolatban semmi olyan problémáról nem hallani/olvasni, ami számunkra dealbreaker lenne. Főleg, ha ilyen 1-2 milliós beruházásokról van szó.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29911) hibavissza válasza vond (#29910) üzenetére


hibavissza
veterán

Kéne egy első HSZ. Ennyivel: Sony a7sIII, a74, a73. :D

(#29912) vond válasza hibavissza (#29911) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem az A1-gyel sem lenne semmi problémám. :P ;] :D

Egyébként tényleg jó lenne egy ilyen gépajánló az összefoglalóba, pro/kontra listákkal, ársávokkal, stb. :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29913) nozs23 válasza hibavissza (#29908) üzenetére


nozs23
addikt

Ez nem egy-két hibás váz. Ez a váz ilyen.
Itt van a Dpreview tesztje: [link] Jobb, mint amikor megjelent, de ahogy mondják is, ez még mindig csak szobahőmérséklet, úgy, hogy nem is kézben van a cucc, csak le van rakva (így is túlmelegszik). Sok mindenre elég ez, esküvőzni nem, legalábbis main kameraként az itthoni nyarakon biztos nem.

[ Szerkesztve ]

(#29914) narumon


narumon
őstag

Redditen van egy érdekes thread, ott azt írják, hogy kapcsoljam át monoba a kijelzőt akkor egy fokkal jobban látszik a focus peaking. Ezt kipróbálom a mostani esküvőn.

C, D, E vagy nem tudom hol tartok már opció lehet még, hogy most még akciós az Atomos Ninja V - 199e ennyiért elgondolkodtató. Itt inkább attól félek, hogy így is kivan a kezem, hátam egy eskövőn, ezzel még nehezebb lenne az egész setup. (Vagy áttérek a monopodra)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29915) vond válasza narumon (#29914) üzenetére


vond
MODERÁTOR

toyone is írta már, hogy tedd át monochrome-ba az előnézetet. Próbáltam már én is, az tényleg tud abban segíteni, hogy jobban lásd a peaking-et.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29916) Tuninger válasza vond (#29912) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Akkor szedjük össze ki mit gondol mi a legjobb adott árkategóriában. Évek teltek el a legutolsó hasonló postom óta és érzetre alig változott a helyzet.

Használt 150 ezerig:
Sony a5100
Sony a6000
Canon Eos M
Canon 700D
Panasonic GX80

Használt 250 ezerig:
Sony A6300 / 6400

Használt 350 ezerig
Panasonic G9, GH5
Fuji X-T3

Használt 450 ezerig:
Fuji X-T4
Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K
Új Canon R10

Használt 600 ezerig
Sony A7 III
Canon Eos R
Panasonic S5
Nikon Z6
Új Canon R7

Feljebb nem mennék mert itt hirtelen alig van ajánlható használt cucc, plusz ugrunk fel millió fölé nagyon gyorsan.
Újonnan meg 500 alatt szinte semmi sincs az R10-en kívül.

Honorable mentions még: A7s II 400 körül, A7r2 400 körül, Az összes új generációs fuji, élünkön az X-E4-el olyan 350 körül újonnan, 5Dmk2/3 a raw fanoknak 150-250 ezerért, Pana G80 180 körül, Pocket 6K ha nem kerülne rigelve 1 misibe, RX100 széria. Itt mindegyiknél van jobb választás adott áron.

Mit hagytam ki? NX1-et, de halott rendszer, Olympusokat mert csak a high end jó az meg drága és annyiért van nagyobb szenzor.

Ha ezt sikerül kirakni, akkor átvesszük az adott rendszerhez leginkább javasolt ár/érték bajnok obikat.

(#29917) vond válasza Tuninger (#29916) üzenetére


vond
MODERÁTOR

ZV-E10 talán még befér valahova, bár nem tudom, mennyire elérhető használtan.

DSLR, MILC kategória talán így rendben is van. Esetleg említés szintjén fel lehet sorolni a drágább és/vagy elérhetetlenebb vasakat is, hogy azok se sértődjenek meg, akiket szétvet a pénz. :D

Kompakt, bridge vonalon az RX100 különböző szériái is teljesen jók, ha épp zsebre vágható gép kell. Szinte minden árkategóriában van belőle. LX100, LX15, TZ100/200 is megemlíthető esetleg, ha kaphatóak. Ha meg kell a nagy átfogás, akkor FZ200/300, drágábban FZ1000/2000, RX10, stb. De itt azért fel kell majd hívni a figyelmet a kisebb szenzorokra.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29918) kovsol válasza vond (#29917) üzenetére


kovsol
titán

ZV-E10 gyártása több mint fél éven át le volt állítva, mostanában indítják újra. Szóval újat is nehéz, nem hogy használtat szerezni.

A7C is jó lehet amúgy, mert a fokusz rendszere jobb, mint az A7III-nak, és kihajtható kijelzője van. Viszont ennek a gyártása is állt december óta, most kezdték újra gyártani.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#29919) MrChris válasza Tuninger (#29916) üzenetére


MrChris
nagyúr

És akik videóra videó kamerát használnának? :DDD Netán mobiltelefont? ;] Milyet vegyenek?

Most voltam egy táncos rendezvényen A Videós bácsi egy kicsi Pana hendikemmel végigtolta. Szélestől az én eq. 600mm-es obimon túl is ellátott. Így keveset kellett mozognia, tehát csak jó lehetett! :DDD

(#29920) Tuninger válasza MrChris (#29919) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Kis szenzorral csak akkor foglalkozunk ha cserélhető előtte az optika :P

A teló meg csak a raw miatt érdekes. Ide úgyis az jön aki többet akar egy telónál.

Kovsol: Az A7c-vel mindig az volt a bajom hogy újonnan drága, használtan meg talán még sosem láttam, pedig jó alternatíva lenne a kihajtható kijelző a limit nélküli felvétel, a gyro stabi és a jó AF miatt az A7 III-al szemben. A ZV-E10 jó ötlet, azt beveszem a listára az a6400 mellé.

(#29921) toyone válasza narumon (#29914) üzenetére


toyone
őstag

Beruháztam az Atomosra. Azt azért számold hozzá, hogy égeti a pénzt.
SSD 512 25k
Monitor mount 12k
micro HDMI 7-8k
Clamp 8k
Npf 970 akku 13k/darab + töltő
És akkor mindből kb a legolcsóbbat vetted. Aztán az 512GB ssdre rámegy 50p-ben 1 óra. 422-ben. RAW-ban meg 11 perc :)
És lehet tonnaszámra venni a HDD-ket. stb.

Ha nem tudod elszámoltatni akkor még így is sok pénz, hogy "csak" 200k.
Így viszont szutyok fényben is van patika peakem. Nincs limitem 422 10biten felvétel közben bele tudok nagyítani ha esetleg egy interjúnál mocorgás lenne.

Cserébe még kevésbé runandgun. Kell hozzá a tesióra, mert így bizony már súlyos.

A jó e a lumix vagy nem kérdésre:
Ha eladsz mindent és más brandre mész át, akkor is jócskán rá kell fizetned. Ha FF akkor nagyon sok lehetőséged nem lesz. Neked kell dönteni, hogy kitermeli-e az S3 vagy egy R6 az árát.
Bérelj egy monitort egy munkához. Nem kell feltétlen a Ninja. Meglátod mennyire esik kézre a dolog. Ha semennyire, és nem akarsz már nyűglődni akkor már megvan a megoldás. Vagy be kell szokni azt a peaket amit most tud.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#29922) narumon válasza toyone (#29921) üzenetére


narumon
őstag

Valami barátibb kodek nincs benne? Valami olyasmi mint az S5 gyári h265-je? Azért amikor egy anyakönyvvezető beszél, azt tök felesleges bitrate hegyekkel felvenni...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29923) nozs23 válasza narumon (#29922) üzenetére


nozs23
addikt

Sima 10bit h264 megy vele. A h265 azt hiszem valami kulon fizetos szoftver feature...

(#29924) toyone válasza narumon (#29922) üzenetére


toyone
őstag

+99$ a H.265

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#29925) Tuninger válasza narumon (#29922) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Használhatod simán monitornak is, és tudsz rögzíteni a vázban. Igaz ehhez egy Andycine A6 Plus is elég occsóbbért

(#29926) MrChris válasza Tuninger (#29925) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezeknek mekkora a lagja? Telóra tényleg nincs egy rendes monitorprogram? Csak ez a mikroszkópos USB Camera pro app van, ami tök jól működik a HDMI-USB-vel, csak kéne legalább az a peaking...

(#29927) vond válasza MrChris (#29926) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Sony-hoz van egy ilyen app is: [link] Bár régi vázakkal némileg korlátozott a működése.

Az én Feelworld F6 Plus-omnak minimális lag-ja azért van, de az Atomos biztos jobb ezen a téren is. :)

Tuninger: 500 cd/m2 erős fényben azért kevés lehet, főleg focus peaking-et bámulni. Nagyon jó ára van most annak a Nindzsának, csábító... ;] De minek? :DDD

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29928) narumon válasza Tuninger (#29925) üzenetére


narumon
őstag

Ennek van normális peakingje?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29929) Tuninger válasza narumon (#29928) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nekem Andycine A6 van, az elődje, az még nem touchos. Holnap délelőtt csinálok neked rövid videót hogy mit látok peaking terén (ha van rajta, de csak van már :D igaz sose használtam, csak a belenagyítást) , meg az input lagot is meg tudod nézni, ami szerintem elenyésző.

Inkább Vond észrevétele ami kicsi problémásabb, az 500nit a nyári déli napsütésben vékony tud lenni, a sunhood sokat segít mondjuk, de ha megnézed a linken van 2600 nit fényerővel bíró monitor is kicsit drágábban, na azt akkor is látni ha közvetlenül süti a nap.

[ Szerkesztve ]

(#29930) narumon válasza Tuninger (#29929) üzenetére


narumon
őstag

OKay köszi

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29931) Tuninger válasza narumon (#29930) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Na megcsináltam neked az Andycine A6-ról a videót.

Ide meg feltettem a Motion Cam beták apk-it ha valaki nem akar fizetni érte az appstoreban 6000 forintot.

(#29932) MrChris válasza Tuninger (#29931) üzenetére


MrChris
nagyúr

Éppen csak látni a lagot, a Hdmiusb konverterrel nagyobb a késés, pont egy kicsit zavaró és ugye nincs az a jó kis peaking... :O

(#29933) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Megtapiztam egy Xiaomi 12-őt a mediaban. 57 fps-re kepes 60 fps beallitason 4K RAW-ban, es egesz sokaig birja mert ahogy neztem a buffert 20-30mp-ig siman megy. 4K 30ban laza, nem fogy a buffer

[ Szerkesztve ]

(#29934) Márton válasza Tuninger (#29933) üzenetére


Márton
nagyúr

és 50p-ben? Vagy olyat nem tud? Épp most tapizok egy Mi9-et, de nem találom a PAL frame réteket.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29935) MrChris válasza Tuninger (#29933) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szintén MM-ben próbálgattam. Még a gyengébb Xiaomi, Redmi, Poco is jól bírta. Csak a képernyő... önmagukban egész jó, de mellé téve a Samut, még az A40 is jobb volt. Xiaomi 12-t még nem próbáltam, az eléri ezt a szintet?

Márton: elvileg van egy olyan rész, hogy nem támogatott fps és ott van minden, kérdés, hogy bírja e a kamera, nálam A52 5G-nél 30fps-nél nagyobbat semmilyen felbontásban nem enged.

[ Szerkesztve ]

(#29936) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Dalessandriék nemrég megcsinálták a Watchtower of China-t és kitettek egy interjút is, érdemes megnézni milyen gépekkel forogtak.

(#29937) MrChris válasza Tuninger (#29931) üzenetére


MrChris
nagyúr

Lemértem nagyon tudományosan a G9 képernyő késését és a HDMI-USB adapteren rákötött A52-t. G9 0,083 másodperc, telefon 0,23, "nem jó de nem is tragikus" :D

(#29938) hibavissza


hibavissza
veterán

Használ valaki OSX Time Machine-t?

(#29939) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

A fények nem segítettek a manuális objektíven és a kék színű peakingen. :U

(#29940) Tuninger válasza Kukcaman (#29939) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Na ilyen scene-nél jön egy váz minden negatívuma: codec, bitrate, gamut határ, dinamika limit, zaj.

Teljesen eltűntek a tónusok, nem látszik a lángban a részlet, blokkosodik és zajosodik az uniform háttér. Megnézném mit tudna itt egy RAW képes kamera, vagy akár teló

[ Szerkesztve ]

(#29941) Kukcaman válasza Tuninger (#29940) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Valamelyest jobb lett volna a helyzet a 4K/100Mb-vel, majd legközelebb :B Talán még fekete fehérbe jól nézhet ki.

Úgy lenne jó az a RAW-s telefonos felvétel, ha meg lehetne nézni őket gyakorlás közben. Akkor aztán még szögeket is lehetne nézni hozzá.

(#29942) Kukcaman válasza Tuninger (#29940) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Kb így nézne ki FF-ben - ha már cyberpunkos cuccban van - , persze még alakul

(#29943) #82860288 válasza Kukcaman (#29942) üzenetére


#82860288
törölt tag

Erre mondják, hogy tüzes menyecske? :DDD

(#29944) Kukcaman válasza #82860288 (#29943) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Pontosan :U

(#29945) syC


syC
addikt

Teszt indul ;]

(#29946) vond válasza syC (#29945) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nyakra-főre veszi az új vázakat. Eszem megáll. ;] :DDD Remélem, beválik a cucc. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29947) Tuninger válasza syC (#29945) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Uuuuuuuuuuuuuuu, sok teszt footaget kérünk, vilagosban, sötétben, logban, 1080-ban, 4K-ban!

engem leginkább a nem oversamplinges 4K50/60 érdekel logban, iso8000 tajekan

(#29948) syC válasza Tuninger (#29947) üzenetére


syC
addikt

iso 8000? :Y "800 fölé nem megyünk" :D

[ Szerkesztve ]

(#29949) vond válasza syC (#29948) üzenetére


vond
MODERÁTOR

:DDD :DDD :DDD

Tuninger: Ejjj, nagyon nem vágod még syC kolléga és az érzékenység különleges kapcsolatát. ;] :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29950) hibavissza


hibavissza
veterán

Itt van az a Nkon z30. Fel tudna valaki homályosítani, hogy miért nem adták ki a z50-et kihajtós kijelzővel, fejhallgató csatival, 2K (ha akkora ratyi a proci benne akkor fHD ) 60fps 10 bit 4:2:2-vel? Az is jobb lenne 100 mbps-on mint a 4K 30p. Ha már folyamatosan mozgó kameráról beszélünk. Esetleg egy 10/12 mm-ről induló kitobival? Mert akkor nem lenne nevetség tárgya ismét az egész márka? Szánalmas ez az átmatricázás. Annyi agyuk legalább volt, hogy a Sony fókuszrendszerét is megvették. A vlogger ekv. 24 mm már tényleg....valaki ezt megveszi vlogolni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.