Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) Teasüti válasza vond (#15000) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem kötelező az a fura szintaktika, amikor szavanként sorokra volt bontva a parancs?

(#15002) vond válasza Teasüti (#15001) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem. Azt csak azért szoktam alkalmazni, hogy jobban átlássam a parancsokat.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#15003) Tuninger válasza zgospel (#14999) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Leírtam a doksiban is hogy az SLOG3 mindenképp kerülendő és pontosan a Lumetrivel / Premierrel dolgozók hangoskodtak régen is hogy mennyire szarok a sony színek... user error...

A leírásomban a Cine2 fogja neked ugyanazt a képet adni mint a 650D, csak nagyobb dinamikával, kultúráltabb highlight kezeléssel. A Cine4 esetén a highlightban több tartalék van, de ott figyelni kell rá, hogy megtörténjen a luma mappelés 0-255-ről 16-235-re, mivel fent is és lent is van még kb 1 EV tartalék a fileban, amit a Premiere figyelmen kívül hagy.

SLOG2/SLOG3-mat egyelőre hagyjad, állítsd be a cine2 és cine4 profilomat két különböző PP-re és próbálgasd.

(#15004) zgospel válasza Tuninger (#15003) üzenetére


zgospel
őstag

Köszönöm, a Cine2 tökéletes lesz nekem akkor :R

A topikba csak ma reggel olvastam bele, ha előbb jut eszembe akkor nem követem el ezt a hibát. De így legalább megtapasztaltam élőben hogy miért van igazad :DDD

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#15005) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Csináltam egy próbát az ND szűrővel tűző nappal. Végig pötyögtem a teljes skálát, de a lényegi része a 90%, ami így néz ki, és ISO3200-ra kellett felpattintani. A maximum állásban mintha, minimum állásba raktam volna, szóval gyakorlatilag nem létezik.
Így lett 4K/50ss/F1.7/ISO3200/ND90%

(#15006) Teasüti válasza vond (#15002) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szuper. Köszönöm!

(#15007) MrChris válasza Kukcaman (#15005) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát ez szépen keresztez.

(#15008) Falovas


Falovas
aktív tag

Használ valaki Cir-PL szűrőt videózáshoz. Most jön a strandszezon és nekem olyankor elég sok a kiégett videóm, bár lehet , hogy az én mujaságom miatt van. Mert már mostanában auto módban használom tűző napsütésben, de még így sem az igazi, lehet hogy sima expozíció korrekció is elég lenne.
Szóval van valakinek tapasztalata Cir-PL szűrővel? Nézegettem én is a variálható ND szűrőket, de mintha a polár szűrő jobb választás lenne.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#15009) Tuninger válasza Falovas (#15008) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A CPL szűrőknek teljesen más a feladata mint az ND-nek. Az a polarizált fényt szűri ki, vagyis a csillogásokat, s bár általánosan 1-2EV-t sötétít a képen, azt nem egyenletesen teszi.

Ha van egy modelled akit filmezel és fehér pólóban van, kék eges háttérrel, akkor a CPL hatására a bőrének csillogása eltűnik, a kék ég besötétedik mélykékbe, ugyanakkor a fehér póló nem változik.. Viszont a fénymérőt ez átveri, mert a sötétedő ég miatt azt hiszi sötétedtünk így világosabbra kompenzál és a fehér pólót kiégeti.
Ezért van az hogy a CPL-t érdemes -0.5 / -0,7EV kompenzációval használni.

A (jó) VariND a kép egészét sötétíti egyenletesen témától és a nap állásától függetlenül 2-10EV-vel.

A CPL-el ki tudod emelni a színeket, meg tudod növelni a kontrasztot, az ND-vel meg tartani tudod az 1/50 záridőt napsütésben.

(#15010) Kukcaman válasza MrChris (#15007) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Eléggé.

(#15011) Teasüti válasza Kukcaman (#15005) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Képes voltál ezt ide felrakni bármiféle tömörítés nélkül? :W
Ennek a 20 másodpercnek nem kéne nagyobbnak lennie pár megánál.

Amúgy én arra a következtetésre jutottam sok YT teszt és egy-két VND kipróbálása után, hogy PolarPro alatt nincs élet. Vagy kizárólag hosszú teleobjektívre felrakni a szar minőségűt, ami csak az X közepét látja. De a gond, hogy a PolarPro is csak kb 4 EV-t tud megfogni minőségromlás nélkül. Igaz ott a minőségromlás nem ugyanazt jelenti, mint itt. Meg van annak egy erősebb változata is, amin gondolom elé tettek még egy fix ND réteget is. De mindkettőt megvenni már egy kisebb vagyon.
Vagy marad a fix ND.

[ Szerkesztve ]

(#15012) Falovas válasza Tuninger (#15009) üzenetére


Falovas
aktív tag

Először az ND szőrőt gondoltam, hogy az lesz a megoldás, de ha manuálban zárom a blendét akkor is ugyan ott vagyok, (jó akkor viszont növelem a mélység élességet, ami nem mindig előny) ezért most inkább a polárszűrő felé hajlok. A színek kiemelése, plusz kontraszt növelése eléggé motivál a vásárlás felé.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#15013) Kukcaman válasza Teasüti (#15011) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Képes.
Az a polarpro elég drága, a jót meg kell fizetni nincs apelláta :)). Addig is ezzel az olcsósággal is el lehet lavírozni elég tág tartományban.

(#15014) Tuninger válasza Falovas (#15012) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nekem 2014-ben volt a mindent cpl-el lövős időszakom még az LX100-zal. Én egy W-Tianya-t használtam kb 5000 forintért, és nem volt rossz de lehetett volna erősebb a polarizációs hatás.

(#15015) seven7


seven7
aktív tag

Sziasztok,

Hoznék egy kis videót a mostani Morskie Oko-s túránkról.
https://youtu.be/Q6foP8fXBH0

Már fotózgatok pár éve, a videós műfaj még nagyon új nekem, ez az első próbálkozásom :)
Köszönöm előre is a véleményeket! :R

Egy gyors kérdésem lenne is az ND filterekről. Az elég hamar kiderült, hogy videózáshoz kell.
Már van egy Hoya PRO ND1000-em és mellé ha nem muszáj nem vennék varit. Mi az amit ajánlanátok, 5 stop ND?

[ Szerkesztve ]

(#15016) vond válasza seven7 (#15015) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha megteheted, szerintem minimum kettőt-hármat még vegyél a 0 és a 10 FÉ közé (pl. 2-4-6). De akkor sem dől ám össze a világ, ha valamiért nem akarsz/tudsz rekeszelni, és nem tartod az "ajánlott" mósönblőrös kétszeres/feles shutter-t, hanem pl. 1/50 helyett 1/100-ot használsz, főleg, ha nincs sok mozgás a snitteken. :N

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#15017) Teasüti válasza vond (#15016) üzenetére


Teasüti
nagyúr

1/50 és 1/100 között csak 1 EV van. Ha csak annyit kellene sötétíteni rajta... :))
ND nélkül nekem az F22 is túlexponált volt vagy 2-3 EV-vel. És ez csak egy átlagos napsütés volt, még csak nem is a szikrázó sivatag közepén, vagy télen a hóban. Azért az F22 és még mellé az 1/500s már nagyon durva korlátozás nem csak képminőségben, de produkciós minőségben is.

(#15018) vond válasza Teasüti (#15017) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, azt leginkább a köztes lépésekre írtam, hogy nem feltétlen kell 1 fényértékenként ND szűrőt venni. Hanem vagy rekeszel egyet, vagy felezi a shutter-t.

1-2 erősebbet majd még nekem is be kell szereznem. Eddig nem nagyon volt rá szükség, de biztos, hogy lesz olyan helyzet, ahová kelleni fog. Nézek majd én is egy 4, meg esetleg egy 6-8 FÉ környékit a kettes mellé. Ez a Hoya, ami van, árához képest szerencsére elég jó minőségű.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#15019) Tuninger válasza Teasüti (#15011) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Jó ötlet az ND stackelés, valahogy eddig erre nem gondoltam. Egy közepes minőségű 5EV-s fix ND, rajta meg egy egyszerűbb 2-8EV-s variND jól működhet a legtöbb szituációban és "annyira" nem drága. Kb 15k a szumma ebayről egy fotga - w-tianya kombóban.

(#15020) p_adam válasza Tuninger (#15019) üzenetére


p_adam
addikt

Képminőség szempontjából nem jó ötlet (a variálható szűrő már önmagában úgy működik, mint egy polarizáló, vagyis alapból stackelt, vagyis ez lesz még tovább stack-elve), ennél még az ISO emeléssel való kompenzálás is kevesebb problémát okoz, főleg a mai kamerákkal.
A fix vs. variálható olcsó/drága ND-n el lehet vitatkozni, de stackelni tényleg csak akkor szoktak, ha nincs más megoldás (raw állóképek esetén azért még van nagyobb tér a korrekcióra) bár azt megértem, ha pl. valaki nem lesz 3, 6 meg 10 lépéses fix ND-t csak az első kettőt, és azokat összerakja.

[ Szerkesztve ]

(#15021) Tuninger válasza p_adam (#15020) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

De a fix ND az nem polarizálja a fényt az "csak egy sötét üveg" max egy kis tintet visz a képbe ha olcsó. Azon felül a variND az két polarizációs szűrő, nem kéne hogy összevesszen a sima ND-vel.

Holnap kipróbálom, van itthon egy ND32 és egy ND2-400. Persze gondolom nem ideális megoldás de a variND végállás közelében már csúnyán ikszesedik, ezt ki lehetne küszöbölni a plusz ND-vel

(#15022) p_adam válasza Tuninger (#15021) üzenetére


p_adam
addikt

Szerintem nem is arra írtam, hanem a variálható ND felépítésére, de lehet nem volt tisztán megfogalmazva, de a lényeg, hogy a vége két polárszűrő meg egy ND szűrő mindez stackelve, és ez nem hangzik jól.

Azt értem, csak szerintem ilyen alapon az erős fix ND (esetleg ISO-val rákorrigálva, ami Log nélkül egyébként sem maximalizálja a dinamikát) egyszerűbb és jobb megoldás - meg fix ND-re már úgyis mindenképp költeni kell. De majd holnap kipróbálom én is, hogy mi van akkor ha túl sok az a fix ND és emelni kell az ISO-t :)

(#15023) zgospel válasza Tuninger (#15019) üzenetére


zgospel
őstag

Nekem volt ebayről Fotga 2-400-am régen és annyira szar volt hogy egy használat után bekerült a fiókba porosodni :(

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#15024) Teasüti válasza p_adam (#15022) üzenetére


Teasüti
nagyúr

VND-nek nincs polarizáló hatása, előtte-utána van még egy-egy "1/4 wave plate", ami semlegesíti a polarizációt.
Olyan szűrőt raksz rá, amit akarsz. Nem fognak összeveszni.
Sőt, még erre jön rá külön a CPL egyes szűrőknél. Most elé rakni még egy sötétített üveget... Max annyit ront rajta, amennyit a plusz üvegek alapból. Extra lens flare, extra tint, extra blur. De ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#15025) p_adam válasza Teasüti (#15024) üzenetére


p_adam
addikt

Ok, ez lényegében tolerancia kérdése, az ezzel járó hatások meg itt is meg lettek említve (ahogy írtam, Raw állóképeknél, amiket egyébként egymáshoz illeszteni sem kell, nem feltétlen olyan jelentős a dolog)

(#15026) kovsol válasza p_adam (#15025) üzenetére


kovsol
titán

Egyébként miért számít, hogy RAW? Ha fotózás előtt beállítod a WB -t, akkor igazából lényegtelen, hogy a filter miatt elmozdul a szín, mert az korrigálod már fotózás előtt. De videóra is igaz lehet ez.

May the Force be with you!

(#15027) p_adam válasza kovsol (#15026) üzenetére


p_adam
addikt

Ez egyáltalán nem így van, ha így volna, akkor senki nem foglalkozna az ND szűrők által okozott színproblémákkal, teljesen mindegy lenne, hogy fix, vagy valami más, olcsóbb, stb.
Pl. itt egy thread, a variable ND már önmagában olyan váltásokat okozhat, amit nehéz korrigálni, vagy meg kell belőle venni a drágát, ami nem okoz akkora problémákat, amik nem korrigálhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#15028) kovsol válasza p_adam (#15027) üzenetére


kovsol
titán

Néztem tesztet ND1000 filterekről, és WB beállítással egyformára lehetett hozni a színeket out of camera. Volt ami alapból nagyon elment magentás irányba, vagy zöldbe.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#15029) p_adam válasza kovsol (#15028) üzenetére


p_adam
addikt

Igen, az gondolom egy fix ND, én is azt használok.

(#15030) Teasüti válasza p_adam (#15029) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És arról volt szó, hogy VND-re rárakni egy fix ND-t. Így elkerülhető az X. És azt állítjuk, hogy a kettő simán egymásra pakolható, nem lesz képhiba vagy ilyesmi. Nem játszik semmiféle polarizáció sem. Az, hogy ezeknek a szűrőknek önmagukban van egy kis színeltolódásuk, az még nem akadály a párosításra. Az alapszabály, hogy minden további réteg ront az összképen, az nyilván fizikai törvény. De semmi polarizációs probléma nincs.

VND-nél egymagában is probléma, hogy az erősségével változik a színe is. De hát ez van.

[ Szerkesztve ]

(#15031) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Eglobal garanciával mi a helyzet?
Hogy működik?

(#15032) Németh Péter válasza vond (#11994) üzenetére

Jelentem elkészült az első próba videóm! :-) Aki lemaradt a fél évvel ezelőtti posztomról, annak mondom, hogy magyarázós Youtube videókat szeretnék készíteni. Elsősorban angolul, de eleinte biztosan lesz magyarul is, hogy gyakoroljam a videózást. Még sosem csináltam ilyesmit. A gép végül egy A7iii lett és egy 85mm 1.4-es objektívet kapott. A hang egy Audio-Technica AT4053b mikrofonnal lett felvéve. A fény Aputure 120d II + Light Dome II. A felvétel 4K@24-ben készült. A szoftverhez Adobe CC-t használok, egyelőre tanulom a vágást, meg ilyenek.

A 20 másodperces próba videót felraktam a Youtube-ra, természetesen unlisted-ként, de már 4K felbontásban. Még nem néztem teljesen utána, hogy miként kell pontosan saját csatornát indítani, egyelőre csak úgy a nevemen van.

Itt a link a videóhoz:
https://www.youtube.com/watch?v=g16-8OJ5C9E

[ Szerkesztve ]

(#15033) hibavissza válasza Németh Péter (#15032) üzenetére


hibavissza
veterán

Kicsit korán indul a végén az áttűnés. Sony 85 f1,4? Írnám, hogy nem olcsó, de legalább nem kell a háttérrel foglalkozni. :DDD

(#15034) Tuninger válasza Németh Péter (#15032) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Hát a képminőséggel nem lesz probléma.
Viszont szerintem nem jó ha csak "arcoskodsz" , több dinamikát tesz bele ha van egy pár "derekas" felvétel ahol a kezeid is látszódnak magyarázás közben. Persze az egész attól függ milyen vágóképekkel dobod fel az egészet.
Ha csak dumálsz a kamerába, az bármennyire érdekes téma, hamar unalmassá válhat, bármennyire jó minőségű a kép.

Ja igen, az audiód is tuti!

(#15035) Tuninger válasza Németh Péter (#15032) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Most megnéztem monitoron is. Azért annyira rekeszelj le hogy a füled is éles legyen :D
Illetve vagy kellene még egy diffúzor a fény elé a Domeon kívül, vagy rakd picit távolabb vagy púderezd a homlokod :D

Ezt és ezt a videót javaslom nézd meg hogyan lehet még csiszolni a fényen

(#15036) vond válasza Németh Péter (#15032) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Huhhh, nem apróztad el. ;] Ha okosan csinálod, a minőséggel biztos nem lesz gond. :) Pár gyors észrevétel így elsőre:

- Rekeszelj az objektíven, mert zavaróan szűk a DOF. Ok, hogy az arc/szem fókusz megoldja, hogy a szemed mindig éles legyen, de ennél azért kicsit tágabb élességi síkot alkalmaznék. Nem tudom, mennyin volt most, de ha f/1.4-en, akkor szerintem f/2.8-ig minimum feleresztheted, de lehet, hogy f/4-ig is. Így nem utolsó sorban élesebb is lesz. Ha meg lesz valami "normális" háttér is, akkor meg ahhoz igazítva kell majd belőnöd a blendét, meg hogy milyen távol legyél tőle.

- Ha ennyire telibe szembe beszélsz a kamerába, plusz nincs is semmi érdemleges a másik oldalon, akkor szerintem helyezkedj inkább a kép közepére. Plusz én alul is egy csöppet többet hagytam volna.

- A főfényen finomíts egy kicsit, plusz használj oldalsó és hátsó fényeket is.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#15037) Németh Péter válasza hibavissza (#15033) üzenetére

Igen, sajnos kicsit korán. Az eredetiben folytatódik a felvétel, csak amikor leültem vágni, akkor jutott eszembe, mi lenne, ha csak egy kis teaser maradna az egészből. Majd újra meg kell néznem az okatóvideót, hogy miként lehet ezt szépen megoldani. Most csak ráraktam a végére az elsötétítés effektet és ez lett belőle. Valahogy arrébb kellene csúsztatni, meg igazából a hangra is rá kellene rakni. Igen, egy Sony 85 f1,4 és igen, a fő ok az, hogy ne kelljen a háttérrel nagyon foglalkozni. Olyasmi látványvilágot akartam, mint ami a "60 Minutes Australia" csatorna riportjaiban van.

https://www.youtube.com/user/60Minutes9/videos

(#15038) Németh Péter válasza Tuninger (#15034) üzenetére

Kösz az ötleteket! Igen, szeretnék egy B kamerát is. Van most nekem régebbről egy Sony RX100 MKII, ami ugyan nem tud 4K-t, de megpróbálom majd befogni valahogy. Ha nem megy, akkor játszom majd a vágásokkal vagy lerakom magam kicsibe néha. Amúgy a terv az, hogy majd megy háttérben folyamatosan némi illusztráció is, de ott még csak a tanulási fázis elején vagyok.

(#15039) Németh Péter válasza Tuninger (#15035) üzenetére

Egyelőre a vékonyabb diffúzor van fenn, másrészt ahogy összeraktam az állványokat, meg beállítottam mindent, hirtelen meleg lett a szobában. :-) Legközelebb lejjebb veszem a klímát, meg nagyobb szünetet tartok összeszerelés után. Esetleg púderezem magam. :-D A videókat majd megnézem, köszi!

(#15040) Tuninger válasza Németh Péter (#15038) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Úgy érdemes szerintem elkezdeni hogy egy gondolatot mondasz el egyszerre, vágás, másik kamera, következő gondolat. Így ha elrontod csak az adott gondolatot kell ismételni. Plusz többször elmondva te is rájössz ha logikai buktató van benne, arról nem is beszélve hogy segít a lényeget kirakni fejben.

Egyszer megpróbáltunk felmondani angolul egy anyagot egyben ami kb egy A4-es oldal volt és a hatás kedvéért nem akartunk bele vágást. 2.5 órás felvétel volt (maga a szöveg kb 3 perc...) mert valahol mindig belebicsaklott a nyelv... pedig súgógépet is használtunk... végül magyarul kellett felmondani mert angolul egyszerűen nem tudtunk összehozni egy hibátlant..

(#15041) Németh Péter válasza vond (#15036) üzenetére

Köszi az észrevételeket! Érdekes, hogy mást is zavar a szűk DOF, nekem ez nem is tűnt fel. Majd akkor játszom vele, de azt se szeretném, hogy a háttér éles legyen, mert a konyha van ott igazából, meg egy sólámpa. Igen, ez most f/1.4-en ment végig.

Az üres helyre majd magyarázó ábrák mennek néha, de lehet ha pont nincs mit mutatni, akkor berakom magam középre. Kösz a tippet!

Már beszereztem két Aputure F7-et, meg két mini tripodot hozzájuk, megpróbálom befogni azokat legközelebb. Egy másik felvételen már használtam is, de még ki kell találni, hogy pontosan hova is kell tenni.

(#15042) _q válasza Németh Péter (#15041) üzenetére


_q
addikt

Ezt hobbi szinten fogod csinálni vagy lesz fizetős munka belőle? Ezt csak azért kérdezem, mert itt a fórumon aki elkezdi (tehát az estek többségében kezdő) a videózást többnyire kicsiben kezdi azt vettem észrevettem. Ahogy említetted most fogod kezdeni ezt a fajta ismeretterjesztő videózást, persze ettől még más területen lehet nem vagy kezdő, ez nem derült ki nekem.

Vissza fog jönni a felszerelés ára, szükséges ez a komoly felszerelés vagy egyszerűen csak a legjobbat szereted megvenni mindenből? Csak kíváncsiságból kérdezem :U

Egyébként jól indul, ha kész lesz a teljes anyag belinkelhetnéd ide :)

[ Szerkesztve ]

(#15043) Németh Péter válasza Tuninger (#15040) üzenetére

Na igen, amikor jött az ötlet év elején, hogy videókat fogok készíteni, akkor tudtam csak az ötletekre koncentrálni Most hogy bejött a képbe a sok új eszköz meg új szoftver már kevesebbet tudtam magára a tartalomra koncentrálni. Remélem az eszközpark összeállásával ez majd visszabillen a helyére. pl. leültem tegnap a kamera elé és ööö... mit is kellene mondanom most? ;] Az biztos, hogy vágás nélkül hosszú perceket biztos nem fogok gyártani. Fél perc is sok idő, pláne ilyen magyarázós videóknál...

(#15044) Németh Péter válasza _q (#15042) üzenetére

Köszi a kérdéseket! Ez teljesen hobby szinten megy most, nincs semmi profit elvárás. Ez a videózás dolog teljesen a YouTube-ról jön. Onnan jött az ötlet, meg maga a tudás is a készítéshez. Egyszerűen ezekről az eszközökről szóltak a leírások, videók, kb. ezeket ajánlja a többség. Most épp megtehetem, hogy ilyenekre költök. ;] Ha szerencsém van, akár vissza is jöhet a felszerelés teljes ára vagy akár több is. Ha valami miatt hirtelen abba kell hagynom, akkor sem kell leírni az egész felszerelést, mert el lehet adni kb. 50-80%-os áron. Én nem pénzügyi befektetésnek fogom ezt fel, nem lehet rá hozamot számolni. Jobban belegondolva a saját brand építése önmagában is befektetésnek tekinthető. Az alapgondolat amúgy csak annyi, hogy szeretnék ilyet csinálni, a pénzügyekre csináltam egy hevenyészett költségvetést és azt mondtam, hogy kb. ennyit rászánok.

Mindenképp belinkelem ide majd a kész anyagot. Esetleg majd valami köztes fázist is, ha lesz mit majd mutatni.

(#15045) _q válasza Németh Péter (#15044) üzenetére


_q
addikt

Szimpatikusan állsz hozzá, csak így tovább :) Amúgy tehetséged szerintem van hozzá, ebből a rövid videóból lejött, hogy tudsz beszélni, el tudod adni magad, eszközök adottak, téma adott, jó lesz ez :)

(#15046) vond válasza Németh Péter (#15032) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Most néztem meg hanggal is. :) Biztos megszoktad már, meg gondolom nem véletlenül beszélsz ilyen stílusban, de szerintem nyisd ki a szád egy kicsit jobban, artikulálj erőteljesebben, ne harapd el a szavak végét, stb. Nem kell túlzásba vinni, de így befogadhatóbb lesz, hidd el. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#15047) hibavissza válasza Németh Péter (#15041) üzenetére


hibavissza
veterán

Ha neked f1,4-en tetszik, hagyd nyugodtan ott. Nem feltétlen kell a klisékhez igazodni. A linkel ausztrál csatorna is olyan "official look". Profi, de unalmas. Az f1,4 kicsit más. Szerintem egy YT csatorna sokkal nagyobb szabadságot ad és így sokkal intimebb, közelebb tud kerülni a nézőhöz. Ugyan ezért én nem foglalkoznék annyira a világítással sem, amíg neked megfelel.

Nem tudom érthető e amit le akartam írni. Nem biztos, hogy egy YT csatornánál a végtelenül profi a már a tévékből jól ismert megjelenés több embert vonz. De ez csak az én véleményem/feltételezésem. Illetve a brit tudósok szerint.... :)

(#15048) Falovas válasza Németh Péter (#15044) üzenetére


Falovas
aktív tag

Engedd meg, hogy most én legyek a gonosz manó. Szerintem jobb lett volna először "dobni egy kész videót" mint futni az üres köröket. Mondjuk az én érdeklődésemet már sikerült felcsigáznod, úgy hogy hajrá....

Engem most függesztettek fel a jutyubon, szeptemberig jegelve vagyok. Bár tudom hogy ez a föld népességének az elenyésző ezrelékét sem igazán érdekli. :O

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#15049) Teasüti válasza Falovas (#15048) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Belekötöttek a szerzői jogokba, hogy Beyonce megy a soft pornó alatt? ;]

(#15050) Falovas válasza Teasüti (#15049) üzenetére


Falovas
aktív tag

A youtube irányelveit sértő tartalmakat találtak a csatornámon. Pár videóm nem volt "családbarát", és feljelentették őket. A gond az, hogy 2-3 éves videókról van szó, és a feljelentések egyszerre futottak be. Úgyhogy töröltem az összes kritikus tartalmat. Mivel 3 ilyen videó után automatikusan törlik( törölhetik) a csatornát . Jelenleg 3 videóm van feljelentve és letiltva.Mindhárom motoros baleseteket mutatott be... :O

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.