Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23001) Tuninger válasza taranis (#23000) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Akkor annyi pénzed van mint a pejva, tessék kamerát bérelni és további profilokat csinálni! :P

(#23002) taranis válasza Tuninger (#23001) üzenetére


taranis
addikt

Két kisgyerek, építkezés, tippelj hová ment :)
A decklink viszont meglesz, csak megvárom hátha lesz jó BF deal.

colorizer.net

(#23003) Tuninger válasza taranis (#23002) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Palotát építesz annyi pénzből? :P

(#23004) Teasüti válasza Tuninger (#23003) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Pelenkát vesz. :DDD
(Tudom, tudom. De nekem vicces volt.)

[ Szerkesztve ]

(#23005) edeleny válasza vond (#22994) üzenetére


edeleny
őstag

Az MKVToolnix-el szoktam összefűzni, de nem tudom tud e gyorsítani. Amit írsz, az nekem kínai, abból is a mandarin nyelvjrás. valami konkrét program név?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#23006) hibavissza válasza vond (#22997) üzenetére


hibavissza
veterán

Asztpaszmek :))

(#23007) Tuninger válasza edeleny (#23005) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szedd le a Davinci Resolve-ot ami ingyenes és nézd meg ezt a videót.

Ha nem megy akkor keresgélj youtubeon "Davinci Resolve basics" "Davinci Resolve export settings"-re.

(#23008) vond válasza edeleny (#23005) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, akkor fűzd össze MKVToolnix-szel, aztán gyorsítsd fel FFmpeg-gel. ;] Az már tényleg nem olyan bonyolult. Letöltöd az ffmpeg.exe-t valahonnan, berakod a videó mellé, majd létrehozol és futtatsz egy batch fájlt az alábbi tartalommal (természetesen átírva az input/output fájlok nevét a sajátodra).

ffmpeg -i input.mkv -filter:v "setpts=0.1*PTS" output.mkv

Ez tízszeresére gyorsítja fel a videót.

Ha sokszor használnád a parancsot, akkor érdemes betenni Windows context menübe. :K Ezután már csak egy gombnyomás a fájlon, és csinálja is, amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#23009) taranis válasza Tuninger (#23003) üzenetére


taranis
addikt

Azért illúziója ne legyen senkinek, 1-1.5M közötti összeg lesz kb. az idei haszon. Mivel az idő a legnagyobb problémám ezért minden amivel időt nyerek aranyat ér. Ezért akarom a Decklinket.

colorizer.net

(#23010) vond válasza taranis (#23009) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az is nagyon szép, ne viccelj. :K Kérdés persze az is, hogy hány munkaóra van benne.

Nagyon kíváncsi vagyok már, hogy mire mégy a G9-cel. ;] Lemegy még pár forgatás, aztán postázom is a cuccot. Majd privátban lebeszéljük. ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#23011) Tuninger válasza taranis (#23009) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én tudod hány esküvőt meg kell csináljak 1-1,5M-ért? :D
Azért ütöm a vasat amíg meleg: egy "minden" to Alexa konverzió megdobná az eladásokat tisztességesen.

Mire fogod használni a kártyát?

(#23012) vond válasza Tuninger (#23011) üzenetére


vond
MODERÁTOR

[link] :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#23013) Tuninger válasza vond (#23012) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

úúh, efölött elsiklottam, de ez nagyon ígéretes. Ha össze tudja hozni <Taranis> akkor egy délután alatt megcsinál egy profilozást.

(#23014) taranis válasza vond (#23010) üzenetére


taranis
addikt

Idén semennyi, de a teljes Colorizer palettában lehet mondjuk úgy fél év, igaz nem folyamatosan, azt úgy nehéz lenne megmondani.
Amúgy abszolút nem panaszkodom, büszke vagyok az elért eredményre, csak egy építkezés után teljesen más viszonylatba kerülnek az összegek.

Tuninger: az Alexa vonalat nagyon jól tolja Sage, az emotive color alatt már elég sok váz megtalálható. Én mondjuk valszeg kisebbségben vagyok a véleményemmel, annyira nem nyűgöz le az a look.

colorizer.net

(#23015) _q válasza edeleny (#22993) üzenetére


_q
addikt

Shotcut-os is megpróbálhatod, ingyenes teljesen alap dologra jó lehet (talán többre is). Én egyszer használtam, nem volt sima egyszerű vágásra bonyolult, de ha komolyabban akarsz vágni akkor Premiere Pro, Vegas, Davinci Resolve, Filmora irányokban nézelődj.

Szerk.
Most nézem ez a shotcut egész jól kezd feljönni. Itt is lehet már többféle effekteket használni, van vectorscope, ffmpeg támogatás, proxy, van benne color grading ráadásul open source.

[ Szerkesztve ]

(#23016) hito válasza DAMM (#22982) üzenetére


hito
nagyúr

Jó sokára érkezett meg :) Told a feltöltést, engem érdekelne :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23017) DAMM válasza hito (#23016) üzenetére


DAMM
csendes tag

1 Hónap, de abból 2 hét volt a feldolgozás.
Kell még pár dolog, SlimRaw progi, több SSD, cage-SmallRig már úton, obi, most egy 45MM/2.8f van.
12Bit CinemaDNG-t felrakom majd, és küldőm a linket.
110 perc videó fér a 2TB SSD-re, 4K-29,97fps-12bit.

(#23018) taranis


taranis
addikt

M1 teszt, ahogy sejtettem, a dedikált dekóderek elviszik a showt, de ahová erő kell, oda erő kell: [link]

colorizer.net

(#23019) Tuninger válasza taranis (#23018) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Jó de ahova erő kell oda nyílvánvaló hogy egy passzív hűtéses processzor nem lesz elég.
Az M1 azért erős mert bármilyen amatőr videósnak elég és az FCPX-el villám.
Nameg a zajszűrés ritka történet, ha überprö vagy van világításod, ha fél prö akkor meg kis zajú szenzorod. Ha kezdő vagy és zajszűréssel kompenzálnád a gyenge vázad, akkor meg nem fussa apple gépre :P

Resolveos 6800XT vs 3080 tesztet nem találtál véletlenül?

(#23020) vond válasza Tuninger (#23019) üzenetére


vond
MODERÁTOR

De szépen levezetted. ;] :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#23021) taranis válasza Tuninger (#23019) üzenetére


taranis
addikt

Olyan teszteket nem néztem, nálam a 1080 elketyeg még egy jó ideig szerintem.
A zajszűrést én úgy láttam, hogy elég sokan használják raw workflowk esetén, még az elején, hogy tisztább legyen a key, AramK sem sokszor hagyta ki. Én mondjuk nem használom, amiatt írtam, mert akkora hype lett hirtelen az M1 körül, hogy videós álom, izibe leváltjuk a PC-t, te is azt írtad, hogy a számokat nézve még a zajszűréssel sem lesz gond, legalábbis FCPX alatt (ami meg kit érdekel). Holott csodákat nem lehet tenni adott minőség mellett. Aztán ha már ott tartunk, hogy fasza a cucc meg minden, de adott dolgokra jó ha van egy erőműved, akkor inkább marad az erőmű, a fasza cucc árából meg jöhet egy obi, vagy kettő, vagy mittudomén. Persze kinek mi a fontos.

colorizer.net

(#23022) Tuninger válasza taranis (#23021) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Rawot mondjuk nem illik low end gépen vágni :D
Technikailag egy 1050 Ti-vel ér fel az M1. Ami nem kis dolog ha integrált cuccról beszélünk.
Az FCPX hidd el érdekli az Apple usereket :)

Ha meg szigorúan vesszük a zajszűrést akkor a Resolve sajátja ki is esik, mert a Neat Video szignifikánsan szebb eredményt ad, ott pedig egy 2080 Ti is 6-7 fps-el dolgozik.

Megvan az M1-es prociknak a piaca, de nem te és nem én leszünk azok. Bár ahogy a saját projectjeimet nézem, nekem simán elég lenne egyébként. Kár hogy az egész gépem monitorostúl nem adja ki egy Macboor Air árának felét :D

De most nagyon tervezek upgradelni, 50k-ért utánadvágják a 2700x-et, 25-ért van lap is.. kb 50k rádobásból meg tudom triplázni a proci teljesítményemet. Sőt ha végre megérkezne az országba egy tisztességes mennyiségű 5600x akkor lehet a használt 3600-asok ára is megindulna jó irányba :D De ez nem ennek a topicnak a témája

(#23023) vond válasza Tuninger (#23022) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Bizony, most már elég olcsón össze lehet rántani komolyabb videóvágásra is használható vasakat.

200-ból nagyjából kijön egy 2700X + alaplap + 32 GB RAM + 1660 kombó, ami azért elég combos kis konfig már. :K GPU-t simán meg lehet venni használtan is jóval olcsóbban, és akkor mehet 1660 Super is.

Aztán ha végre befutnak rendesen a 3rd Gen. Ryzen-ek, meg a 30xx nVidia kártyák, akkor valószínűleg lejjebb mennek az árak.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#23024) pigster


pigster
senior tag

Sziasztok!

Van valamerre külön drónos topik vagy ide tartozik az is?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#23025) edeleny válasza vond (#23008) üzenetére


edeleny
őstag

Köszönöm!
Nem tudom, hogy csináltam, de sikerült. De van egy kis probléma.

MP-HC vel lejátszva időnként megáll a kép. meg van minden de megáll a kép!
A sima Windows médialejátszóval lejátszva gyorsabban meg a film, de az eredeti hoszt írja ki, és ugyan ez a gond ha a TV-n játszom is le.

Konkrétan a az eredeti összefűzött rész 18 perc. (6 x 3perc), a gyorsított 1 perc 37 mp.
A MP-HC azt is írja ki, hogy 1, 37. A TV pl azt hogy 18 perc.
Lehet az a gond, hogy a hangot nem gyorsítja? Ki kell vennem belőle?

#23015_qedeleny#22993
Kipróbálom

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#23026) vond válasza edeleny (#23025) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, esetleg adj meg neki fps értéket is. Lehet, hogy az a baja. 25-öt például így:

ffmpeg -i input.mkv -filter:v "setpts=0.1*PTS" -r 25 output.mkv

Ha a hangot nem akarod átvinni, akkor meg használd az -an kapcsolót (a videó sávot itt másolod):

ffmpeg -i input.mkv -c:v copy -filter:v "setpts=0.1*PTS" -r 25 -an output.mkv

De akkor már akár a videót is lekódolhatod, hogy ne foglaljon sok helyet (nem tudom, most milyen bitrátája van, meg egyáltalán milyen formátum, de egy H.264 CRF24 egy jó középút a minőség és a méret között):

ffmpeg -i input.mkv -c:v libx264 -filter:v "setpts=0.1*PTS" -r 25 -crf 24 -an output.mkv

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#23027) kovsol válasza pigster (#23024) üzenetére


kovsol
titán

Drón topic

May the Force be with you!

(#23028) pigster válasza kovsol (#23027) üzenetére


pigster
senior tag

Köszi.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#23029) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

XT-4-el rögzíti a vlog-t, hatásos. A fényképező sem egy utolsó darab :))

(#23030) edeleny válasza vond (#23026) üzenetére


edeleny
őstag

Köszönöm, jó kis játékot kaptam! :)
Kipróbáltam mind!
Valóban a hang volt a ludas, amíg volt audió, addig nem volt 100%
40 perces utat, olyan 100-200 mega közé, még nézhetően fel lehet gyorsítani, minden csak a fájl nagyságán múlik. ( a 120 fsp-t nem játsza a TV , :) )

van még valami érdekes, használható parancs?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#23031) vond válasza edeleny (#23030) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szinte mindent meg lehet oldani FFmpeg-gel. Ha érdekel, akkor ásd bele magad a dokumentációkba, leírásokba. Én is szinte a nulláról kezdtem annak idején. Csak némi DOS-os, parancssoros tapasztalatom volt. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#23032) vond válasza mihulino (#22862) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem tudom, vettél-e már field monitort, de Neked, meg a többieknek is mondom, hogy ~39k a Feelworld F6 Plus a hivatalos boltban, 7 napos, ingyenes szállítással Spanyolországból, szóval nuku vám és egyéb sarcok. Én beneveztem egyre. Max. ha nem használom ki, akkor eladom hasonló áron.

Utánanéztem, a legújabb firmware-rel már szinte mindent tud ez a kis kijelző, ami kell, és az olcsóbb társaival ellentétben ez már 1000 500 nites (benéztem, bocsi), valamint az érintőképernyő is nagyon hasznos.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#23033) taranis válasza vond (#23032) üzenetére


taranis
addikt

Eléggé verhetetlen ár, csapjatok le rá amíg van.

colorizer.net

(#23034) mihulino válasza vond (#23032) üzenetére


mihulino
tag

Ebben a korban (35 :D) már nem illik ijesztgetni az embert :D :D
Elsőre hujét rántottam az ára miatt ...én 46ért vettem 11.11 alkalmával...és 5 nap alatt érkezett meg Lengyelországból (brutál gyorsan).
A második pedig az 1000 nit miatt :D ...nem a kontraszt aránnyal kevered? Szerintem ez a kicsike 500nites, nem igazán találtam ilyen áron, ilyen mérettel magasabb nitszámú monit sajnos..

Mindamellett jó kis cucc ár/érték arányban. Az érintőképernyő jó dolog, szépen adja amit kell. Fényerőben viszont nem túl erős.

ui.: ha a firmware cseréhez érsz szólj hogy mi a tapasztalat!! :)

(#23035) vond válasza taranis (#23033) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Bizony. :K Az kár, hogy a több kiegészítős csomag nem érhető el az európai raktárban, de megleszek azok nélkül is. Ahogy nézem, feltöltötték a készletet, mert egy fél órája 25 darabot írt, most meg 86-ot. Vegyétek, vigyétek! ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#23036) vond válasza mihulino (#23034) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, a nitet akkor benéztem, pedig meg mertem volna esküdni, hogy 1000-et láttam több helyen is. A kontraszt az tudom, hogy 1000:1. Mindegy, ilyen áron jó lesz az 500 cd/m2 is. A telefonom is kb. annyit tud, és csutkára felhúzva azért elég jól látszik nappal is. Ha nagyon vészes a helyzet, akkor meg felpakolom a napellenzőt. Jó kis összehajtogatható fajta, így nem lesz problémás cipelni. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#23037) mihulino válasza vond (#23036) üzenetére


mihulino
tag

Én is így voltam vele, itthon a legolcsóbb is 50 volt akksi, minden nélkül.
Amúgy a kettőnk árkülönbsége kiad két akksit, szóval jól jártál :) :)

(#23038) vond válasza mihulino (#23037) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, most vehetek még Sony NP-F akksikat is. :D Mondjuk úgyis kellene máshoz is. Nem tudom, be merjek-e vállalni egy 2-3-4-es csomagot pl. ebből a vám miatt. Talán nem fogják meg. ;] Powerbank-ként is használható, ami tök jó dolog.

Te olyan 750-essel használod? Meddig bírja azzal?

Amúgy meg mi a szarért nem lehet úgy keresni Aliexpressen, hogy csak európai raktárakból adjon találatot? Olyan nehéz lenne lefejleszteni egy ekkora oldalnak? Vagy csak én vagyok béna, hogy nem találom?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#23039) mihulino válasza vond (#23038) üzenetére


mihulino
tag

NP750-est kaptam hozzá, jó, mert nem áll ki nagyon...az túlzás lenne mondani hogy használtam...egyszer bekapcsoltam, eddig ennyire volt időm :D
De jó, mert nem túl nagy akksi, nem akkora súly...általában próbálok run n' gun maradni :) Amint lesz időm kipróbálom mit bír!
A másik két akksi még nem érkezett meg...nálam is rizikós, mivel 20 dodó felett van.

(#23040) Tuninger válasza vond (#23038) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

NPF550-el a normál fényerőn (tehát nem maxon) 1,5 óra körül megy. Nekem ugye az elődje van, a panel valszeg ugyanaz. Igaz az aksijaim már majd' 3 évesek. Direkt kis aksit akartam a súly miatt, 750-essel azért jobb lesz.

(#23041) vond válasza mihulino (#23039) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Rendelek egy ilyen böcce 970-est, aztán meglátom, hogy egyáltalán hogyan fér el, meg mennyire zavar a mérete és a tömege. Van egy 750/770-esem még a YN 300 Air mellől, majd kipróbálom azzal is.

Tuninger: Ja, hát az 550-es nem játszik, bármennyire is kicsi és könnyű. Minimum 750/770-es kell szerintem. Azért 2-3 órát jó lenne, ha kibírna állandó ki/be kapcsolgatás nélkül is.

Elindult a lavina, most vehetek minden kis szart a monitorhoz is, hogy gimbalra is fel tudjam tenni úgy, ahogy nekem kényelmes. Meg vékony HDMI kábelem sincs, meg akkor már rendelek derítőlapot is, mert úgyis kell, meg vaku távvezérlőt is akartam már régóta, meg hordozható softbox-ot, meg minden kacatot. Kéne wireless miki is, meg egy erősebb led fény. Áhhh... Lehet költeni a pénzt rendesen. :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#23042) Tuninger válasza vond (#23041) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Azért idén belelendültél rendesen, G9, gimbal, field monitor, obik.... :D Nagyon helyes!
Mikor haverommal megyünk esküvőzni mindig azon parázunk hogy többet ér a cucc ami a csomagtartóban van mint az autó... :D

(#23043) Márton válasza Tuninger (#23042) üzenetére


Márton
nagyúr

kell venni egy teszlát :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23044) vond válasza Tuninger (#23042) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, ne is mondd. :D De legalább vannak melók is. Én is mikor megpakolom csak simán a nagy válltáskámat, és belegondolok, hogy mennyit érnek a cuccok összesen, akkor azért megtorpanok egy pillanatra. :DDD Pedig még messze nem is felsőkategóriás a szett.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#23045) Tuninger válasza Márton (#23043) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ha lenne pénzem teszlára, előbb lenne abból a lóvéból FX6 / FX9 / C300 MkIII :P

#23044 vond:
Amikor jön belőle pénz könnyen megindokolja magának az ember hogy eztmegeztmegezt még meg kell venni hogy magasabb színvonalú anyagot tudj letenni az asztalra :D

[ Szerkesztve ]

(#23046) Kukcaman válasza vond (#23044) üzenetére


Kukcaman
senior tag

A drón még hiányzik :D
Meg egy Insta360-t is beszerezhetnél, mert akarok látni tőled pár BTS-t :D

(#23047) vond válasza Tuninger (#23045) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Íííígy van, kérem szépen. ;] :D Holnap is megyünk egy nagyobb forgatásra. Ráadásul elvileg kültéren leszünk. Kegyetlen lesz fél napot kint melózni. Remélem, bírni fogja minden cucc. :) Meg mi is. :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#23048) vond válasza Kukcaman (#23046) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pár hete egy hajszál választott el a 360-as kamerától, mert úgy volt, hogy kell egy projekthez. Aztán osztottunk-szoroztunk, és dobtuk a bulit, mert nem érte volna meg. Ha legalább az új cuccok ára visszajött volna, meg némi munkadíj, akkor oké. De sajnos nem. Majd egyszer...

A drónnal meg úgy vagyok, hogy játszósat (kis szenzorosat) már nem akarok. Minimum 1", meg komolyabb fotós/videós tudás. De azok meg ugye inkább 4-500 körül mennek, ami nekem egyelőre nem megengedhető. Nem használnám annyit, hogy megérje megvenni. Van a környezetemben Mavic 2 Pro és Mini is, és azért brutális a különbség képminőségben. Ha nagyon kell, akkor elkérem a Pro-t. Vagy inkább elhívom a haveromat, hadd csöpögjön neki is egy kis lóvé. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#23049) _q válasza Tuninger (#23040) üzenetére


_q
addikt

Mennyire használod ki?

(#23050) mihulino válasza vond (#23041) üzenetére


mihulino
tag

Ha ez vígasztal, akkor én is megleptem magam :D :D
Egy
pár
dologgal :D
Úgy voltam vele, hogy a karácsonyi meló majd visszahozza...majd jöttek Szeszilék és ebből maradt a karácsony szó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.