Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30001) syC válasza aznem (#30000) üzenetére


syC
addikt

Elinditottam egy melegedős tesztet. Indoor 24 fok, 4k50p.
Még elő sem jött a hőmérő ikon. Bíztató.

(#30002) aznem válasza syC (#30001) üzenetére


aznem
tag

Tényleg bíztató és a kép szerint az aksi idő is :)

6600 mit tud aksi időben, melegedésben-ha van?

6500 nél tudom dumival, kihajtott kijelzővel 30 fok felett 45 percnél már sárgán jelez, de a 2 órát ki szokta bírni a nélkül, hogy pirosra váltana.

[ Szerkesztve ]

(#30003) syC válasza aznem (#30002) üzenetére


syC
addikt

Na végzett, 2ó37p felvételi idő gyári canon akksival, most betettem egy utángyártott patonát, fut tovább..

6600-is is nagyon jól bírja, pontosan nem emlékszem, kb hasonló. Eddig 2év alatt egyszer láttam a kijelzőn a sárga overheating ikont, 40 fok tűző nap 50. perc után, de nem kapcsolt ki.

(#30004) aznem válasza syC (#30003) üzenetére


aznem
tag

Köszönöm!

Esetleg árnyalódik a kezdeti megítélésed a két gép között? ;)
Kijelző, evf gondolnám csak jobb lehet, mint a 6600-é?

(#30005) syC válasza aznem (#30004) üzenetére


syC
addikt

Patona akksival 2óra 9percet vett, lemerítette. De lényegében beltérben, nincs melegedés, 2h37m + 2h9m-t végig vett akksicaerével és kártyafirmázással.

Mindkét kijelzője jobb. Mivel nagyobb a váz, ezért kényelmesebb is. Egyedül pár szoftveres feature hiányzik nekem, pl ha elinditottad a fevétet, nem tudsz zoomolni, félig nyomva kett tartanod az expo gombot hogy láthassd az akt. expot, vagy focus peaking van vagy histogram, a kettőt együtt nem tudja.

De a lényeg számomra, hogy képminőségben (50p) előrelépés. Az meg azért vicces hogy jelenleg olcsóbb, mint a 6600-os.

(#30006) Tuninger válasza syC (#29998) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Akkor nem clogban mentél hanem valamelyik normál profilban ha 8 bit. Hogy tetszik a képe? feldobsz 1-2 klippet ami odakünn készült?

(#30007) syC válasza Tuninger (#30006) üzenetére


syC
addikt

Igen, persze, ma csinálok pár snittet.

Más: Ti ezek közül mit vennétek?

Canon 24-105 F4 is usm vs Sigma 24-105 f4 dg os hsm?

illetve

Canon 24-70 2.8 l (mk1 vs mk2) vs Sigma 24-70 dg os hsm art?

[ Szerkesztve ]

(#30008) Tuninger válasza syC (#30007) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Most a hétvégi eventről gondoltam ahol voltál.

(#30009) Tuninger válasza syC (#30007) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Speedboosterre rakod? Mert egyébként az R7-re egy Canon 17-55 F2.8 IS USM.

Canon 24-105 F4:szuper obi, jó a képe, jó az átfogása, korrekt a súlyeloszlása, viszont "hangos" a stabija
Sigma 24-105 F4: nehezebb, de optikailag jobb mint a fenti, teljesen néma stabival, ritkább használtan, újonnan nem venném.

Canon 24-70 F2.8 I: nem az a beretva obi, pontosabban nem feltétlen élesebb mint a 24-105, de jól használható
Sigma 24-70 DG OS HSM: közelebb van van a canon 24-70 f2.8 II-höz mint az I-hez optikailag és néma stabis, a legjobb az eddigiek közül én ezt venném speedboosterre.
Canon 24-70 f2.8 mk2: a legjobb alapzoom obi amit valaha dslr-re gyártottak, de 400 pénz használtan... annyiból majdnem kijön egy 24-70mk I + 70-200 F4 + 85 1.8

[ Szerkesztve ]

(#30010) Kukcaman válasza aznem (#30000) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi :) Nem ezen fogunk összebirkózni :))

Igazad van, nem mutatom meg hol vagyunk nagy totálba, meg mit csinálnak.
Ívet nem is érdemes keresni - bár ötletem nem lett volna rá - érzéseket akartam elcsípni, és ezt összerakni. Perspektívákban mi volt unalmas?
Gimbalom nincs, a legnagyobb látószögem 25mm - M4/3-on, már egyre jobban zavar a statikus jelleg :D Tudom, a full shot meg a többiek mindig kellenek, egyszerűen nem látom jónak, ha fel tudok egy ilyet venni.
"2x nagyon elfogyott a fény," - Mindig elfogyott a fény :D Többször volt -1EV-be mint nullán.
A zörejekre sincs sok mentség.
Köszi mégegyszer az észrevételeidet, fontos megfigyelések. :B

(#30011) syC válasza Tuninger (#30009) üzenetére


syC
addikt

Igen, boosterre tenném. 70-200 annyira nem játszik, mert van sigma 50-100am ami ugye effektív 80-160, de nincs az a szitu, ahol sokat tudnám használni. A 24 nagyon kellene és a 70 vég az kb elég is lenne. Canon féle sb [link] a sigma obikhoz vajon mit szólna?

(#30012) syC válasza Tuninger (#30008) üzenetére


syC
addikt

Töltödik, kb 10 perc: log vs 8bit nyersek

(#30013) Tuninger válasza syC (#30012) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Kicsit csalódás, kicsit jó.
Olyan a 4K mint a goproé. nagytotálban jól néz ki, 2x croppon látszik hogy nincs meg a felbontás.
És sajnos van zajos zizgés és nem csak a lognál, a normál proifilnál is a shadow az zajos. Tök jó a kép összehatása de mégsem jó a képminőség. Sony 1080-hoz képest a részlet szuper, de a többi nem biztos hogy jobb. Sem a dinamika sem a zaj.

A hétvégi eseményről is felraksz 1-2 samplet ami GDPR korrekt? :D

És nagyon köszönjük az eddigi teszteket / feltöltéseket

[ Szerkesztve ]

(#30014) syC


syC
addikt

Közben elkezdtem egy "tűző napos" tesztet, 55 perc utan megjelent a hőmérő 0. skálával:

(#30015) syC válasza syC (#30014) üzenetére


syC
addikt

1h13min utan betellt a kártya. A 7es skálán 2-esig ment fel a szint.

(#30016) Márton


Márton
nagyúr

Ha valaki blackmagic-ezik:
a gyrodatát már natívan kezeli a gyroflow

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30017) hibavissza válasza syC (#30015) üzenetére


hibavissza
veterán

Most jöhet a por és esőteszt. ;]

(#30018) syC


syC
addikt

Kicsit szomorú vagyok, végignéztem a szombati nyerseket és hát nem vagyok elájulva a minőségtől. Egy kicsit jobban reménykedtem.

Most próbálkozom a clog3-mal. Nagyon trükkös normálisan expozni, vagy én vagyok béna. Az expo méter kb használhatatlan, mert azt írja hogy +3 EV ben vagyok, de valójában alul exponált a videó. Hisztogram még segíthet, de mivel eddig 99%ban zebráztam, most kicsit szokatlan nekem.

Akit érdekel clog3 nyerseket innen tudja leszedni.

[ Szerkesztve ]

(#30019) Tuninger válasza syC (#30018) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nagyon thx a nyersekért!

Én ezt a beállítást javaslom hozzá:

Nincs zebra az R7-en? Milyen expo assist tool van?

szerk: ennek a felvételnek jobban áll a Cinema Gamutos input a REC2020 helyett de az erdős felvételeidnél az nem volt szép

[ Szerkesztve ]

(#30020) syC válasza Tuninger (#30019) üzenetére


syC
addikt

Pedig mindkettő cinegammutos colorspace-szel lett felvéve. Van zebra(single és dual is) és van view assist. Utóbbi szerintem nem igazán használható. Zebránál olyan 80%ra ajánlják a beállítást (skin tone), de néha még azt is kevésnek érzem.

(#30021) Tuninger válasza syC (#30020) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nem nagyon találom hogy a CLOG3-nak hol van a kiégése, bár elvileg a clog white paper alapján 108 IRE-n. Ergo ha felrakod maxra a zebrát és ETTR-ezel illetve highlightra expózol mint sonynál, az a legbiztosabb.

A sampleök egyébként jók, mindegyik világosra van expózva és nagyon jó a kép.

A view assist állítólag pedig jó a canonokon.

(#30022) hibavissza válasza Tuninger (#30021) üzenetére


hibavissza
veterán

IRE-t miért használják? NTSC analóg változatánál volt szabvány. -40-100 IRE-ig terjedt. A három tizedesjegyű millivoltok helyettesítésére használták. 108 IRE szabványon kívül van már.

[ Szerkesztve ]

(#30023) aznem válasza Kukcaman (#30010) üzenetére


aznem
tag

"Perspektívákban mi volt unalmas?"
Az ismétlődés és a "felesleges", belógó elemek (tárgyak-személyek) a képen.

"már egyre jobban zavar a statikus jelleg :D"
Pedig az éles vágással együtt továbbra is esszencia -nem megy ki a "divatból" ;)
(Mint az átmenetek, effektek 95%)

#30005 syC
Köszönet, a lelkes dokumentálásért is!

[ Szerkesztve ]

(#30024) kovsol


kovsol
titán

Megnő az áram ára majd az átlagnál többet használóknak. Azt hiszem hamarosan halomban áll majd a bányász VGA aprón. Aki kitartott azokat majd ez megrendíti.

May the Force be with you!

(#30025) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Hali!
Milyen átjárhatóság van Resolve és Premier között? Van egy közös projekt, mi módon ajánlott megosztani a munkát a kettő között?
Köszi!

(#30026) Tuninger válasza Teasüti (#30025) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Premiereből tudsz exportálni fcpxml-t ami a timelinet tartalmazza és csak párszáz MB. Ezt megeszi majdnem minden videószerkesztő, köztük a Resolve. Resolveból visszafele viszont ezt nem lehet megtenni úgy tudom, bár nem néztem utána, vagyis resolveból kell mennie a final rendernek.

(#30027) Teasüti válasza Tuninger (#30026) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szóval oda-vissza a legjobb ha inkább visszük a vinyót az intermediate fájlokkal. :U
Köszi!

Szerk: Premier megeszi a DNx fájlokat?

[ Szerkesztve ]

(#30028) syC


syC
addikt

R7-es pályafutásom befejeződött, amikor megláttam, mit alkottam szombaton. Zaj, homály, csalódás.

(#30029) Tuninger válasza Teasüti (#30027) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

simán tudtok proxykkal dolgozni. Én fogom a 100GB esküvőt, újrakódolom alacsony bitraten, lesz belőle kb 5GB, elküldöm a vágónak ő megcsinálja premiereben, elküldi az fcpxml-t, és relinkelem az original fileokkal, aztán mehet a render.

syC: nemár hogy az AF is téveszt. a zaj sajnos látszott a példa felvételeid egy részén is.
Ennyivel jobb lenne (1080p 50ben) az a6600?

(#30030) syC válasza Tuninger (#30029) üzenetére


syC
addikt

Kicsit sötétben (lagzi) de +1 EV-re expózva lcd-n végig hozta a szemeket, jonak tűnt a felvétel. Itthon visszanézve meg hót homály az anyag több mint a fele. Őszintén sajnálom, hogy ennyit tud a váz.

(#30031) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Narumon meglátogatott, kellett neki egy field monitor a Panasonic S5-re ment nem látta a peakinget rendesen a kamera kijelzőn.
Ha már ott volt, csináltunk egy villám tesztet az A7 III, S5, 700D között.
Az időnk szűke miatt csak egy rövid dinamika tesztre futotta.
Azt kell mondjam, nagyon jó képe van az S5-nek, bár ezzel nem mondtam újat.

Ezt összepakoltam egy 5 perces videóba, letöltve tessék nézni, 1,3GB. Igen, a Canon szenzora nem ér fel a mai szintre. Ami meglepő hogy meglőttem S20-al is RAW-ban (az nincs ebben a videóban) és az simán bírja

Technikai info:
Sony A7 III, 28-75 F2.8 @ 35 mm F8, Slog2-sgamut3.cine 4K 25 fps 100Mbps, 5600K
Panasonic S5, 20-50 @ 35 mm F8 V-Log 4K 24 fps 10bit 422 5600K
Canon 700D, Nikon 15-30 F3.5 3K 10 bit RAW 4800K 24 fps

ACES-ben lett összerakva, csak az expót korrigáltam az Offset-tel

A BTS Hero 10, Rode Wireless Go-val 5,3K 30 fpsben

[ Szerkesztve ]

(#30032) narumon válasza Tuninger (#30031) üzenetére


narumon
őstag

Szuper!
ÉLőben szebb vagyok mint a videón :D :D

Jól látom, hogy a Sony AF huntingol? :Y

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#30033) hibavissza válasza narumon (#30032) üzenetére


hibavissza
veterán

A lényeg lemaradt. Field monitorral marad az S5? Ezzel már használható?

(#30034) nozs23 válasza narumon (#30032) üzenetére


nozs23
addikt

Sony össze-vissza vadászta a fókuszt. Nekem az S5 képe sokkal jobban bejön, de ezzel így vagyok mióta megvan. Amúgy ilyen mozgalmas, sűrű hátteres nem túl közeli felvételen nem bukik el annyira a 8bit. Közeliknél (bőrön, vagy valami homogénebb témán) meg főleg amikor valami fényerős obival mosod a hátteret, akkor lehet kiszúrni, hogy darabokra esik.

(#30035) vond


vond
MODERÁTOR

Ha esetleg valaki még nem látta volna, 15%-os akció van egy rakás Sony vázra és objektívre. A7III-at például meg lehet így venni tavaly nyári áron (~630k). Nekem meg - félig komolyan - elkezdett viszketni a kezem az A7SIII fölött (~1.36 milla). ;] A házeladásból úgysem lesz annyi pénzem, hogy újat vegyek, akkor meg már legyen egy igazán jó videós vázam. :DDD Szerintetek? :B

Tuninger & narumon: Be szípek vagytok. :D Köszi a tesztet! :R Tökre bírom, amikor már arcot is tudok társítani fórumos ismerősökhöz. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30036) Tuninger válasza vond (#30035) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szerintem oriasi ahogy a ket középkorú szépség játszik a paneldzsungel közepén :D

sony focus hunting: Narumon tekergette ám a focus wheelt, felulirva az AF-et
nozs23: szerintem pont hogy itt jött most ki a 8bit hátránya, igaz nem látványosan: a liftelt felvételen csúnya magenta colorshift látszik a sonynál, míg a pana patika. A pár másodperces alexpós kompenzációnál meg ugyanúgy néz ki a kép mint a másik váznál. Azt azért raktam bele hogy látszódjon hogy nem ég ki a fehér autó a háttérben. Egyébként amiatt az auto miatt kellett brutálisan alexpózni a canont

sokkal konzisztensebb a pana 10 bites képe eltologatva, a gopro fele fordulva sincs shift, zizgés a fekete képrészleteken.
mivel a normál felvételen nem ugrik ki ennyire a differencia, nekem nem érné meg emiatt beáldozni az AF-et, de legalább végre láthattam valós értelmét a 10 bitnek.

(#30037) narumon válasza hibavissza (#30033) üzenetére


narumon
őstag

A lényeg lemaradt. Field monitorral marad az S5? Ezzel már használható?

Holnap lesz a lagzi ami miatt elhoztam, jövőhéten beszámolok róla!

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#30038) narumon válasza Tuninger (#30036) üzenetére


narumon
őstag

sony focus hunting: Narumon tekergette ám a focus wheelt, felulirva az AF-et
:Y Nem is. Az már később volt. Itt hozzá sem nyúltam csak felvételgombot nyomtam meg, meg amikor mondtad, hogy 35mm legyen akkor tekertem arra - eskü, hogy nem nyomtam utána semmit :O

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#30039) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Csak érintőlegesen csatlakozik a témához, mert most stock videókkal dolgoztam.
Filmsupply-nál volt egy kihívás, többek között film intró készítésre.
Igazából a gondolkodás meneten gondolkodtam el :D - ha lehet igy mondani - mert volt egy eredeti elképzelés, és nagyon eltért a végeredmény - ez lett belőle . Rá pár napra - mikor már lenyugodtam kicsit - az eredeti elképzeléshez kicsit közelebbit készítettem.

narumon: Hát te nem is hasonlítasz az avatarodra ;]

#30031Tuninger: Sok különbség van a Full frame 8bit és az M4/3-as 8bit felvétel között?

#30035vond: Fanatik :D Lecserélnéd a többit erre az egyre?

(#30040) Tuninger válasza Kukcaman (#30039) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Magában a 8 bitben nincs különbség.
Az S5 egyébként fullframe, ugyanaz a Sony IMX410 a szenzora mint az A7 III-nak
Az m43 vázaknál a Vlog-L nagyon flat, olyan mint a Sonynál az Slog3, nem alkalmas 8 bites használatra.

Egy kis érdekesség:
Így néz ki minden Slog3-ra konvertálva:

Ez meg ha ráhúzzuk ugyanazt a LUT-ot:

Ezért butaság valahol az "Arri LUT" és többi történet, mert persze hasonlóak a fenti képek érzetre, de mindegyiknek más a színe. Persze mivel a tonemapping hasonló nem olyan látványos ez a színkülönbség.

Más szempontból nézve meg itt szépen meg lehet nézni hogy bizonyos körülmények között mennyire nincs különbség a telefon körömpiszok szenzora, az APSC és a fullframe között. Sőt, szerintem döbbenetes hogy az S20 dinamikában lenyomja a dual ISO-s 700D-t. Már már kezdek elgondolkodni jól expóztam e azt a canont...

[ Szerkesztve ]

(#30041) narumon válasza Kukcaman (#30039) üzenetére


narumon
őstag

narumon: Hát te nem is hasonlítasz az avatarodra

Amikor regeltem akkor még de :D

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#30042) narumon


narumon
őstag

S5 focus peaking vs külső monitor (Andycine 4K)

Nah, hogy lássátok miről beszélek, gyors csináltam itthon egy tesztet és lefényképeztem, vegyétek figyelembe, hogy az S5 kijelzője nem akkora mint a monitor ahol nézitek (bár szerintem ez ott is botrány):

S5 focus peaking (találd ki hol a fokusz):

Ugyanez, ugyanakkor Andycinen:

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#30043) nozs23 válasza narumon (#30042) üzenetére


nozs23
addikt

Mostmár kipróbáltam én is. Látom CineD-zel. Na azt vettem észre, hogy press-record előtt a CineD-nél viszonylag normális a peaking, majd mikor lenyomod a recordot, akkor gyakorlatilag a fele el is tűnik. Én csak Vlogot használok, lut-al. Itt pont fordítva van. Nem túl combos a preview, de press-record után jobban mutatja.
Látom a képen, hogy nem ment a felvétel, tehát valamit illett volna mutatnia, hát passz.
CineD Vlog
Az alsók azok, ahol megy a felvétel, CineD-nél szerintem felére lement a peaking.

(#30044) narumon válasza nozs23 (#30043) üzenetére


narumon
őstag

Nekem ilyesmi peakinget csak a szoba masik felere mutat, barmi ami kozelebb van az eselytelen! Probaltam vlogban is, azt is kiprobaltam hogy monora teszem a kijelzot, de semmi :(
ami 1m-0,5m-nel kozelebb van ott gyakorlatilag 0 a peaking, akarmit csinalok…

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#30045) b-max


b-max
aktív tag

Sziasztok, tájkép jellegű time-lapse felvétel készitéséhez milyen kamerát ajánlanátok?
Lolcsóbb megoldás érdeklne, viszont szeretnék optikai zoomot. A mobiltelefonommal (POCO X3 pro) szuper felvételeket tudok csinálni, csak sajnos kellene a zoom.

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#30046) Tuninger válasza b-max (#30045) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

szinte bármelyik régi DSLR tökéletes a feladatra egy kitt obival. vadássz egy régi
Canon 40D/50D/550D/600D-re vagy ekvivalens Nikon D3200-5500-ra, ezeket ki lehet fogni 40 pénzért, + 20-25 az obi. Kell még hozzá egy intervalometer ami elsüti és kész

Ha nem akarsz az utófeldolgozással foglalkozni akkor marad a telefon, nézz valami olyan régebbi flasghip telefont amin van teleobjektív, pl Galaxy S9+

(#30047) b-max válasza Tuninger (#30046) üzenetére


b-max
aktív tag

Nem rossz ötlet, van itthon egy Olympus, megnézem hogy milyen obi van hozzá, meg hogy lehet-e rá rakni ilyen intervalometer-t

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#30048) hibavissza válasza b-max (#30047) üzenetére


hibavissza
veterán

E-shutter van benne? A mechanikus zárak időnként egészen kis expószám után képesek bekrepálni a kommerszebb modellekben.

(#30049) Márton válasza hibavissza (#30048) üzenetére


Márton
nagyúr

nekem pl. 50 ezer körül..
annyi a cseréje is

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30050) narumon


narumon
őstag

Nah, most ébredtem, olyan vagyok mint a mosott kakker, de azért gyors tapasztalatok.

S5 peaking vs Andycine Field Monitor

1) Ég és föld. Gondolom nem nagy meglepetés azok után amit a fenti kép mutat. Az esküvőn végig ugyanez volt, az alsó kis képen semmi, vagy minimális peaking, az andycinen folyamatos stabil peaking, hirtelen a felvételekbe belenézve még éles is lett. :)

2) Hirtelen fogva, nem növeli látványosan a súlyt, de a nap végére rohadtul :) Fájnak a kezeim és csuklyás izmom (helye :D).

3) Nem tudom tuninger akksijai a monitorhoz mennyire vannak elhasználva, de zabálja az akksikat. Az egész napot 2-3 Pana akksival le lehet tudni, ugyanakkor az Andycinehez, úgy hogy nem is használtam mindenhol, (oké ebből az egyik látványosan szar volt, 10-15 perc után megadta magát), szerintem reálisan kell vagy 4-5 jó akksi. És az elég zavaró, hogy persze különböző időkben fogynak ki - tehát plusz egy dolog amit nyomon kell követni.
Valamint (lehet, hogy szintén a nagyon használt akksik miatt), nem konstans a merülés. 40%-ig tök gyorsan lemerült, ott elidőzött elég sokat, aztán hirtelen 20%, és pár perc múlva meg kikapcsolás. Minden figyelmeztetés nélkül kapcsol ki.

4) Érdemes otthon elszórakozni vele, hogy hasonló színek és fényerő legyen belőve a monitoron is, én ott próbáltam menet közben állítani, ez így nem volt az igazi.

5) Ha vennék akkor valami modernebbet vennék, mert az OSD amit átküld a pana az nagyon nagyon apró, ráadásul zöld és homályos, egy csomó minden olvashatatlan.

6) Nekem ezzel a tartóval (gondolom gyári) ami a hotshoe-ra megy, nagyon közel van a monitor, sokkal jobb lenne ha valahova kinyúlna az obi fölé pl.

Ezek után végképp nem értem mit szartak el az S5-nél, és miért nem lehet egy firmwarrel javítani? A GH5 szuper peakingje után ez továbbra is használhatatlan, de mint a fenti ábra mutatja egy field monitor megoldja a problémát, csakhát plusz költség, plusz súly, plusz akksi, a hdmi kábel miatt meg a pana képernyője sem hajlítgatható.

A nap fénypontja az volt, hogy 50/1.8 - 2.5-ön egy táncoló párt szinte hibátlanul le tudtam követni, pedig ami eddig fel sem tűnt, hogy full framen ez már nagyon vékony DOF, egymástól 40-50cm-re lévő arcuk közül az egyik éles a másik már homályos. Ez nekem csak most esett le. GH5-ön az 1.8 még simán követhető kategória volt.

Kérdések jöhetnek.

https://www.facebook.com/Naruvideo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.