Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29701) Márton válasza vond (#29695) üzenetére


Márton
nagyúr

"4 kamerával vettem:"
Héló, héló, és a drón 3:22-nél?

Amúgy szupi. Én is ilyen "1 operatőr, több kamera" típus vagyok.. :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29702) Tuninger válasza vond (#29695) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Tök jó lett. 120 fps-en mentél végig? a szokásosnál még lassítottabbnak tűnik. A smoothság meglep, nekem valahogy sosem ennyire sinen futó.

(#29703) Tuninger válasza panoly (#29697) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ez is nagyon szuper lett, bár szerintem túl lett tolva a speciális áttűnés, itt a kevesebb néha több érvényesül. A drónos felvételek nagyon tetszenek, ilyet én is régóta szeretnék. Ez "stock" MX5 1.8? nem gondoltam hogy így lehet vele pörögni.

Mi volt a felszerelés és hány napnyi videózás volt?

(#29704) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Lassan már Narumon stílusban még egy külön. hozzászólás :D

Ma csillantott a Canon két APSC gépet, egy 24Mp-s R10-et és egy 32,5Mp-s R7-et
Tudnak 4K 60-at, az R10 brutális croppal, az R7 pedig pixel biningel. Van 10 bit, a nagyobbiknál pedig IBIS.
4K 30ig mindkettő oversamplinggel, így elvileg jó a low light.

A kisebbik XT3 a nagyobbik XT4 árban van. A Fujik ugye oversamplingelnek 4K 60-ban is és a piacon vannak már pár éve.

Azért kabaré mostmár a Sony, egy (két) ilyen vázat már 2019ben illett volna csillantani

(#29705) hibavissza válasza nozs23 (#29700) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem két évig tartott a vihar gondolom. A két év alatt elkapott egy-egy vihart. Felesleges szócséplés ez. A gép hivatalosan semminek nem áll ellen, miközben én abban a tévhitben voltam, hogy időjárás álló. Ennyi a lényeg számomra.

(#29706) _q válasza vond (#29695) üzenetére


_q
addikt

Na ez meglepő számomra. Azt hittem, hogy pana van a gopro helyén :D SJCAM helyén meg a gopro. Ez a LUT elég jól megoldotta, hogy elsőre ne nagyon vegyek észre különbséget.

(#29707) _q válasza Kukcaman (#29696) üzenetére


_q
addikt

:DD

(#29708) _q válasza panoly (#29697) üzenetére


_q
addikt

Az eleje lassan indul be, de a középen a drónos felvételtől már egész pörgős és megjön a hangulat is. Milyen drónt használtál és kamerát használtál?

(#29709) MrChris válasza vond (#29695) üzenetére


MrChris
nagyúr

Gratulálok, ebből a rövidnek tűnő eseményből sikerült kihozni egy jó kis emlék klippet. Minden szakmának meg van a reklám értékű nem megérős bevállalása. Akkor bosszantó, ha a kuncsft így indít... persze ezzel nem lehet a boltban fizetni. :DDD

nozs23: amíg csepereg az eső és esernyő, kapucni nélkül rövid ideig kibírja az ember és kamerája, arra mondanám hogy cseppálló, meg az elázó táska, kamerára öntött ásványvíz... Esős, hegyi viharra, zivatarra nem momdanám hogy csepereg. Ahogy a porállóság se hinném, hogy homokvihart jelent.

[ Szerkesztve ]

(#29710) syC válasza Tuninger (#29704) üzenetére


syC
addikt

6 kilo

(#29711) Kukcaman válasza panoly (#29697) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Csákberénynél van azért több lehetőség is, ami a kompozíciót illeti. Frankó hely, jó út, dombról is látható.
- fokozott természetvédelmi övezet, gondolom 2020 előtti felvétel :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29712) Tuninger válasza syC (#29710) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Azért elég felháborító... fullframe kamerák kerülTEK ennyibe nem is régen.

Most haverom vadászik A7 III-ra, és 560ért talált használtan. A fenekét ütögeti a földhöz... konkrétan hiánycikk, a használt ára is ugrott egy százast. Einfin is drága lett.
A7 IV 3 hónap várakozás, APSC sonyk nincsenek.

Szóval most nem nagyon lehet venni gépet, így be lehet árazni magasra..

(#29713) syC válasza Tuninger (#29712) üzenetére


syC
addikt

Igazából én azt hittem, hogy sokkal többe fog kerülni. Az R6 most (már) 1Misi fehéren, én 1-2 százassal az alá lőttem volna be, tippre.

(#29714) kovsol válasza Tuninger (#29712) üzenetére


kovsol
titán

Engem az ott virító 41 490Ft-ba kerülő aksi is arcon csapott.

May the Force be with you!

(#29715) hibavissza válasza Tuninger (#29712) üzenetére


hibavissza
veterán

1500 euro. A csúcs apsc règen is 1000 euro felett tanyàzott. Nem èrdemes kisrubelre àtszàmolni ebben az esetben.

(#29716) vond válasza Márton (#29701) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem nincs drónom (és valószínűleg egy darabig nem is lesz), ők hívtak külön egy drónos srácot. Eredetileg úgy volt, hogy abból is teszek majd a videóba pár snittet, de elrontott valamit, így használhatatlan lett az egész. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29717) vond válasza Tuninger (#29702) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! ;) FullHD 100 fps volt az A7III-on, a többin meg 50. Ezeket lassítottam majdnem végig 25-re.

A smooth-ságot mire érted, a kamerakezelésre?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29718) vond válasza MrChris (#29709) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! ;) Ja, alig kaptam érte valami pénzt, de azóta lett miatta elég sok új feliratkozóm és követőm. ;] Meg egyébként élveztem is. Látványos és jó hangulatú kis happening volt. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29719) panoly válasza Tuninger (#29703) üzenetére


panoly
tag

Köszönöm szépen! Speciális áttűnés alatt a zoom in/out effektekre gondolsz? Jogos, elég gagyivá tette helyenként, elcsépelt.

Stock MX5 1.6, csak van alatta egy sperr difi, úgyhogy becsülöm a kollégát, hogy ennyire meg tudta indítani, mert nem sok akarat van abban az 1.6-os motorban :D.

Tonnányi hibám és nyűgöm volt az egésszel kapcsolatban, nagyon sok hibát vétettem a forgatások közben is, viszont pont hogy nagyon élveztem, mert rengeteget tanultam belőle, a következő már jobban menne.

Drón: Mavic Air1 - pont Csákberénynél lett cellazárlatos az egyik akksim, első repülésnél - és már régesrég nem gyárt akksit hozzá a DJI( DJI én így szeretlek). Amúgy aki esetleg M2Pro-n gondolkodik használtan, már azt se, mert nem lesz hozzá akksi.

Kamera: Pana G9 + Sigma 18-35, GX80 + 45-150/7artisans 7.5

Amúgy az első cellazárlat miatt sokkal bátortalanabb voltam a drónnal, nem mertem az út közelébe vinni jobban, pedig hiányzott 1-2 jelenet.
Amúgy borzasztóan kezdem utálni a drón szenzorát, kevés már ez, leugrik általában a G9-hez képest a képről, arról nem is beszélve, hogy kb lehetetlenség matchelni, valami undorítóan elviszi a zöldeket is sárga, saras izébe a drón.

Videózások:
- 1x 20perc a mélygarázsban, akkor csak a gx80 volt nálam, zajosodott is, mint az állat
- 1x 30 perc a melóhely előtt (iszonyú mákos fények, cserében a gimbalt botrányosan használtam - ekkor cseréltem a Ronin SC-t a Weebillre) meg 1x 20 perc a laptopos jelenetek (na ezek kriminálisak lettek, ebben végtelen tér van fejlődni)
- kb 4 óra Csákberényre ki, ott forgatás, meg vissza - napfelkeltére mentünk, ennél rosszabb fényeket nehezen tudtunk volna összehozni
- kb 4 óra a mátyásföldi reptérre, ott forgatás meg vissza. - naplementére mentünk, full dugós volt a Hungária körút, és ennél rosszabb fényeket nehezen tudnék elképzelni.

Keletkezett egy szép lista abból, amit legközelebb jobban igyekszem csinálni, nagyon jó tanulópénz volt.

(#29720) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Brandon Li csinált egy promót az insta 360 rs-hez

Elnézve a videót, tényleg csak a skill számít, a kamera hótmindegy.

(#29721) Teasüti válasza Tuninger (#29720) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Huhh. Egész korrekt cucc. Ez jól értettem a videóból, cserélhető lencsés? Kíváncsi lennék miért nem a beépített motiob blur filtert használja Resolve-ban. Kár, hogy nem említette.

(#29722) Tuninger válasza Teasüti (#29721) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

az optika modult tudod cserélni 360-esra, 1" szenzorosra vagy sima 4K-ra vagy erre a mostani 4K boostra. A processzor és az aksi marad fix, így a modulok olcsóbbak.

Régen teszteltem és a RSMB szebb eredményt adott minden esetben mint a resolve, csak míg a resolve 1080p esetén akár realtime képes renderelni, addig az RSMB max 1-2 framet megy... Ugyanaz mint Philip Bloomnál a Neat Videózás. Ott lenne a Resolve beépítettje, de ő inkább Neat videózik tized akkora sebességen a legszebb eredményért.

(#29723) narumon válasza Tuninger (#29670) üzenetére


narumon
őstag

"Beválltak a lutok?"

Meló miatt most jutottam odáig, most próbálgatom, nagyon szupernek tűnik, sokkal jobb mint amit én bárhogy is össze tudtam hozni! Ezermillió köszönet, jövök egy bambival!

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29724) hibavissza


hibavissza
veterán

[link] GH6 bug.

(#29725) MasterMark válasza vond (#29691) üzenetére


MasterMark
titán

A zene szörnyű, túl hosszú, mé csak az egyik gumi volt színezett?

Amúgy jó. :DDD

_q: Ezek újrafutózott drift gumik, olyan keveréket visznek fel rá ami színezve van.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#29726) _q


_q
addikt

Davinci-ben H.264-nél nincs olyan opció, hogy konstans bitrate-et tudjak állítani. Ha a DNxHR-t választom, ott már van. Nem vagyok benne biztos, hogy a H.264 alapból konstans vagy változó bitrate-el dolgozik. Vegas-nál láttam olyat, hogy sajnos DR nem vette be a videót, mert ott változó bitrate-el lett exportálva. Tehát DR-nél hogy van?

(#29727) MrChris


MrChris
nagyúr

A Gyroflow-hoz sikerült valakinek a mobiltelefon gyroadatait felhasználni? Saját kameráját próbálnám vele stabizni a Sensor Loegger adataival, de az eredmény nem jó.

(#29728) Tuninger válasza MrChris (#29727) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

De megcsináltad a kalibrációt a mobiltelefon optikájával, és a gyroflow tesztcharttal?

(#29729) MrChris válasza Tuninger (#29728) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igen, 0,4 lett. Van telefonos teszt? Csupa Gopro gyrodatásé videókat találok.

(#29730) vond


vond
MODERÁTOR

Végre-valahára. :) ;] Nagyon elegem volt már a sok ide-oda másolgatásból, főleg az utóbbi időben. Ezzel talán elleszek egy pár évig.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29731) Márton válasza vond (#29730) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát én is másolgatok.
De most ez a 170k csak a fiók +kezelő.app? :Y
Miben is jobb mint egy Pi4 OMV-vel?
Sőt, már ilyenek is vannak.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29732) vond válasza Márton (#29731) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én ezt 130-ért vettem bontatlanul, 3 év garival. Kétszer-háromszor ennyit már én sem szívesen adnék ki egy NAS-ért, de ezt még épp megfelelőnek találtam, gyakorlatilag egy nagyobb vinyó ára. Építhettem volna én is mindenféle DIY hálózati adattárat, meg mókolhattam volna rajta a szoftverekkel, de élni sincs időm, nem hogy ezzel szarozni napokig, hetekig. Ezt összeszereltem pár perc alatt, aztán telepítettem, konfigoltam talán max. fél óráig (már 10 éve ismerem a rendszert), és indulhatott is a költözés. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29733) Márton válasza vond (#29732) üzenetére


Márton
nagyúr

Annyira nagyon én se értek hozzá, de 2-3 óránál nem volt több egy NAS Pi4-re hegesztése :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29734) narumon válasza vond (#29730) üzenetére


narumon
őstag

Én is Synologyt használok de nekem "csak" 218+ van. Szépen teszi a dolgát.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29735) Márton


Márton
nagyúr

OFF:
G.drive megosztást használtok?
Az én 15gb-os fiókomon ugyan csak 1gb szabad, de egy illető megosztotta a 100gb-os drive egy mappáját, ahol szerkesztő vagyok, hogy oda töltsek fel. Egy 4GB-os videót feltöltök, de a végén azt monjda, nincs helyem, vegyek. Miért, ha nem is az én tárhelyemre töltöm?
Rosszul osztotta meg a linket? :U Csak nem kell nálam is annyi hely, mint akinek feltölteném.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29736) hibavissza válasza Márton (#29733) üzenetére


hibavissza
veterán

Sokat agyaltam NAS-on. A végén rájöttem, hogy otthon nincs is szükségem 0-24 fájl elérésre. Akkor minek? A másolgatást pedig megoldottam annyival, hogy PCIE SSD-re mentek. Pillanatok alatt meg van minden. A HDD-vel gyötrődést évente egyszer eljátszom a máshol tárolt archiváló HDD-re.

Time Machine-nek sem látom sok értelmét. Talán a futó projektek mappáira beállítom.

[ Szerkesztve ]

(#29737) Tuninger válasza Márton (#29735) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Elvileg neki az adott mappában jelenik meg amit feltöltesz de saját magadhoz töltöd fel, magyarul hozzád számolja a kvótát.

Bár a fene se tudja, én is adtam Taranisnak egy mappát az MLV RAW-os tesztekhez és sok cucc van benne ahhoz hogy hozzá úgy elférjen hogy ne vegye észre a fogyást a saját kvótából :D

szerk: ma 14:00-tól Fuji bejelentés, tessék készíteni a pénztárcákat.

[ Szerkesztve ]

(#29738) hibavissza válasza vond (#29730) üzenetére


hibavissza
veterán

Archiválod a zinternetet? :D Én 50 Mbps-ben tárolom a videóim, a képeket DNG-ben és még épp nem férek el 1 TB-on....2004-óta nincs filmes gépem...

(#29739) Tuninger válasza hibavissza (#29738) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

nekem 200GB-t súrolja a múlt hétvégi esküvő, 5 esküvővel megvan a terra csak a nyerseknek, és Vondnak folyamatosan vannak projectjei, szerintem évi 2-3 terrával simán nő a tárhely igénye és akkor még nem tartalékolt.
Persze ha törlöd vágás után a nyerset akkor sokat lehet spórolni, de ha sűrű a szezon simán összejön 4-5 anyag ami feldolgozásra vár.

(#29740) Márton válasza Tuninger (#29737) üzenetére


Márton
nagyúr

igen, utánaolvastam alaposan, sajnos a feltöltő kvótájából vonja le.
De akkor mi értelme a 100 gigás előfizetéses mappa "szerkesztő"-ként való megosztásának, ha nem az, hogy aki tudja a linket, meghívott, oda tölthet fel, nem pedig a sajátjára?
:U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29741) Tuninger válasza Márton (#29740) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az hogy ha az original feltöltő felrak pl egy dokumentumot akkor tudod szerkeszteni annak tartalmát.
Meg ezzel vissza lehetne élni, nekem 2000TB a drive tárhelyem, mindenkinek dobhatnék itt a fórumon saját mappát aztán 10 user használná úgy hogy nem fizet a googlenek.

(#29742) Márton válasza Tuninger (#29741) üzenetére


Márton
nagyúr

Videót is lehet szerkeszeni? :U
Miért visszaélés, ha te kifizetted a 2000TB helyet?
Ha más feltölt oda, neked kevesebb marad(na).
Btw. hogy lett 2000TB, nem 2TB?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29743) hibavissza válasza Tuninger (#29739) üzenetére


hibavissza
veterán

Az akkor duálban két tera. Fizetés után minek tartani az eredetit? Meg egyáltalán bármit pár demón kívül? Azért csodálkozom, mert az általatok favorizált 5-20 Mbps-os kompresszált anyagok igazán nem foglalnak sok helyet.

(#29744) Tuninger válasza Márton (#29742) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

gsuite business előfizetés de ezt 2021 júniusában megszüntette a google és elvileg mindenkit át fognak terelni a mostani új csomagokba ahol már 2TB a limit. Eddig megúsztuk.

hibavissza: rossz beidegződés, "mi van ha még kell?". Sose kellett. Saját anyagoknál már racionálisabb vagyok, ott megvágom és törlöm az eredetit.

(#29745) Márton válasza Tuninger (#29744) üzenetére


Márton
nagyúr

De az is csak 2TB, nem? Elírtad?
A visszaélést még mindig nem értem. Hát határozzák meg úgy az árat, hogy megérje.
Akkor ftp szolgáltatás sem lehetne így.. Ott is létre tudsz hozni új user write jogokkal, ami a te tárhelyedre ír. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29746) Tuninger válasza Márton (#29745) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

(#29747) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Be is jelentették a júliustól kapható Fuji X-H2s-t
- 6K 30 open gate 3:2
- 4K 60 oversampling a teljes szenzorról, 4K 120 fps 1,29x croppal
- ProRes 422HQ/422/LT, H265 422/420, h264 420, 50-720Mbps codec
- FLOG2, 14EV dinamikával
- BRAW / ProRes RAW külső rögzítővel
- kitűnő üzemidő
- extrém alacsony rolling shutter
- gyengusz IBIS, amit 7EV-nek hazudnak, de wobblingol csúnyán és mintha alig érne valamit
- harmatos AF, ami van hogy jó van hogy nem jó, kb mint az elődök
- 2500 dolláros ár vagyis A7IV árcédula.

Összefoglalva: egy arri alexa képminőség, kb best in class apsc vonalon, talán a C70/C300 dual gain szenzorát leszámítva, de pont ezen a téren nem volt szükség akkora ugrásra, ahol meg kellett volna ott kevés.... mármint az XT4 + 1000 dollárért

[ Szerkesztve ]

(#29748) Stauffenberg válasza Tuninger (#29747) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mondjuk a 4K60 most már elvileg nem lesz túlmelegedős és felcsatolható ventit is kaphat ha nagyon kell. Meg az a rolling shutter... hú, nyami!

Az a baj, hogy tényleg nem az igazi a videós IBIS és az AF sem, ha pedig utóbbi ennyire megbízhatatlan, akkor előbbiből viszont lehet kapni bitang jót Panasonic vázban és a képminőségre ott sem szokás panaszkodni.

Fotó esetén meg a Panasonic DFD AF sem rossz amíg nem akarsz vele röptében madarat fogni.

(#29749) syC válasza Tuninger (#29747) üzenetére


syC
addikt

Kis túlzással akkor kb fele annyi lesz, mint az R7. Ez eléggé célszerszámnak tűnik így.

(#29750) Tuninger válasza syC (#29749) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Fordítva, az R7 lesz feleannyi mint az X-H2s.
De nem is az a kemény, hanem az R10, ami elvileg 4K 50-ig oversamplinges cropmentes felvételt tud 10bit HDR PQ-ban. 1000 euroért. Nehogy már a belépő canon legyen a legjobb választás 2022-ben :D

szerk: jó, nincs benne IBIS, meg LOG

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.