Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30601) Teasüti válasza Kukcaman (#30600) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah, tényleg! Az az SC2, nem? Fenébe.
Kéne vmi videós meló, amiből tudnék venni egyet.
Igazából csak ezt szeretem az egészben. :DDD

(#30602) Tuninger válasza nozs23 (#30597) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

1:1 környékén van az EUR/USD, vagyis akkor 1800 usd 420 forintos euroval az 760 ezer forint. Nem olcsó nem olcsó de ez a spec és látva a konkurencia árakat élhető, érdemes rá váltani.1

CSAKHOGY

1800 usd az 2000 EUR szokott lenni. Aztán erre még rájön a 27% áfa. Az annyi mint 1,05 milla.
Vont 1.1M az A7IV.

Ha szürkén bejön 800k környékén akkor azért best buy.

Azért remélem jön belőle sima MILC is venti nélkül de EVF-vel.

Esetleg talált valaki 1080p 50/60fps samplet az FX30tól?

(#30603) syC válasza Tuninger (#30602) üzenetére


syC
addikt

Majdnem :D

(#30604) nozs23 válasza syC (#30603) üzenetére


nozs23
addikt

lol.

(#30605) hibavissza válasza Tuninger (#30572) üzenetére


hibavissza
veterán

Megnéztem. Az a jelenség amit mutattam a YT videóban abból származhat, hogy a rövid záridők miatt nincs valódi motion blur csak részletvesztés amit a YT még jól le is tömörít. Ilyenkor a felületek elkezdenek blokkosodni. Mozdul a kamera és nem látni blurt csak a felületeken részletvesztését, blokkosodást a körvonalakon pedig továbbra is marad az élesítés. Mindez a legapróbb mozgásnál is. Tehát nincs az a valódi képelhúzás. Az eredeti nem ennyire pocsék. Nem tesz neki jót az újratömörítés.

Az 5k nagyon pöpec. Kár, hogy hamar kiég. A másik kettő gyakorlatilag fos hozzá képest.

(#30606) #82860288


#82860288
törölt tag

Davinciben van olyan opció, hogy már legyártott feliratokat a videóban lementsem, mint pl. a Still-eket?
Vannak feliratok, amiket szeretnék használni többször és mindig ugyanazokban a pozíciókban, de nem akarom őket mindig begépelni és elölről beállítani.

(#30607) Tuninger válasza #82860288 (#30606) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Simán tudod CTRL+C / CTRL+V-zni a text boxot, vagy úgy is tudod klónozni, hogy ráklikkelsz a szövegboxra a timelineon, ALT + Egeret felfele húz a klippen.

Hibavissza: Flat profilban, picit alexpózva szinte sosem ég ki, én 99%-ban flat és -1EV kompanzációval megyek, Taranis jóvoltálból van ACES IDT-m hozzá, így gond nélkül tudom helyreállítani. De mint látható a natural profil se rossz, csak hirtelen ég ki.

(#30608) #82860288 válasza Tuninger (#30607) üzenetére


#82860288
törölt tag

Igen, ezt tudom, de kellene működnie timelineok és projectek között is, layout / hub szerű megjelenítés lenne.

(#30609) justgiveup


justgiveup
tag

Sziasztok!
Ne kövezzetek meg, full noob vagyok a témában... :)
Szeretnék videókat készíteni elsősorban közösségia média platformok (TikTok, Instagram, stb.) Ezek nagyjából olyan videók lennének, mint az alábbi linken is láthatóak.
https://www.tiktok.com/@caffeinication?lang=en
Szóval elég kis területről van szó és az is elég puritán, nyilván 1-2 tárgy előfordulhat.
Viszont azt szeretném, hogy ezeket jó minőségben tudjam elkészíteni és ehhez úgy gondolom kell legalább 1-2 jobb fényforrás, egyéb fényformáló eszközök, kamera és még ki tudja mi. Ebben kérnék tőletek iránymutatást, hogy mi lenne az a minimal setup, amivel lehetne ezt produkálni. Kell-e például kamera vagy akár megdolható ez egy telefonnal is, ha a fények rendben vannak?
Egyelőre ennyi, de biztos lesznek még kérdések :) Előre is köszi!

(#30610) Teasüti válasza justgiveup (#30609) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Telefon. Vmi olyan, ami azért tud kicsit szűkebb látószögeket is. Értsd: van rajta "zoom" kamera is jó minőségben. És amit sokszor elfelejtenek: egy értelmezhető mikrofon. A jó hang - pláne a beszédhang - sokkal fontosabb, mint a képminőség. Az emberek többsége hamar bezárja a videót, ha vödörből szól a hang. Ezután jön a jó fényelés. A kamera minősége igazából sokadrangú dolog a tartalomgyártásnál. De ha nincs valódi jó tartalom ezek mellé, akkor mindegy milyen a produkciós minőség. :D

[ Szerkesztve ]

(#30611) Teasüti válasza Teasüti (#30610) üzenetére


Teasüti
nagyúr

De a telefon csak akkor, ha már ott van a zsebedben természetesen. Nehogy végy egy jó videós telefont további 400k-ért, mert én azt mondtam telefon! :C

(#30612) hibavissza válasza Teasüti (#30611) üzenetére


hibavissza
veterán

400k? 500+ lesz az, ha zoom is kell. Lyobbanteljessitt.

(#30613) justgiveup válasza Teasüti (#30611) üzenetére


justgiveup
tag

Köszi a válaszokat!
Na igen, itt kezd megbukni a dolog. Van egy SE 2020-om, aminek valamilyen szinten értelmezhető kamerája van. Ez pl. elég lehet? Telóból gondolom az újabb Apple-ök lennének a tutik erre. Ha mondjuk dedikált kamera(+obi) lenne a cél akkor miket ajánlanátok?
A mikrofon egyelőre másodlagos, mert inkább vizuális tartalmakról van szó. Ettől függetlenül erre is elfogadnék valami ajánlatot, hogy mi az amivel nem fogok vödörből beszélni :D
A fényeket azért is érzem fontosnak, mert egy elég sötét szobáról van szó és szeretném, ha nagyjából konzekvensen megtudnám teremteni ugyanazokat a fényeket. Itt miben érdemes gondolkodni egy ilyen setuphoz?

(#30614) hibavissza válasza justgiveup (#30613) üzenetére


hibavissza
veterán

Ehhez semmiben nem kell gondolkodni. Egy posztamensre teszed kívánt háttér elé és az ablak előtt videózod. Ablakon legyen egy fehér, áttetsző függöny. Napszak, posztamens forgatásával megoldod a világítást. A linkelt klippeket a konyhapulton forgatták amire rásütött a nap.

[ Szerkesztve ]

(#30615) _q válasza justgiveup (#30609) üzenetére


_q
addikt

4.4M követő :Y Mi ebben a produktum :F

(#30616) vond


vond
MODERÁTOR

Állatok Világnapi, Haladásos videó. :) A történéseket kellett dokumentálni (két helyszínen), és egy zenés klipet vágni belőle. Most ennyire futotta. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30617) justgiveup válasza hibavissza (#30614) üzenetére


justgiveup
tag

Értem én, viszont tényleg szeretném, ha konzekvens fényviszonyokat tudnék teremteni bármikor. Eleve elég sötét a szoba és nem bánnám, ha esetleg este is tudnék videózni. Emiatt szeretnék valami fényforrást, amivel "helyettesíteni" tudom a napfényt ezen a kis területen.
Illetve még egy kérdés, hogy egy 12 Mini alkalmas lehet-e erre? Mert ha váltanam az SE-t, akkor valószínűleg erre.
Köszi!

(#30618) hibavissza válasza justgiveup (#30617) üzenetére


hibavissza
veterán

Vegyél 2-3 kis ledpanelt valami fotós-videós boltban. Hozzá való méhsejt, diffúzor előtéttel [link] Kísérletezz. Vannak rogyásig YT videók tárgyfotóra. A világítás ugyan az.

(#30619) hibavissza válasza vond (#30616) üzenetére


hibavissza
veterán

;] Kátyúzni nem mennek? Az is kevesebbe kerül nekem mint a főtevékenységük. És mennyivel hasznosabb. Apropó stadionkát széthordták már? ;]

(#30620) Tuninger válasza justgiveup (#30617) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Semmiképp se válts telefont emiatt, semmivel sem lenne jobb az eredmény a 12 Minivel. Hibavissza tippje jó, én vennék egy Godox SL60at vagy a majdnem ugyanolyan csak aksiról is hajtható Jinbei EF60-at, elé valami szép nagy octoboxotot egy hozzá való méhsejtráccsal
kezdetnek. Aztán majd jöhet még 1-2 kisebb LED ahogy tanulod hogy kell világítani.
Az iPhone SE 2022 (vagy bármelyik telefon, hiszen kis kijelzőn fogják nézni) tökéletes a témára, hangra meg a beépített mikrofonja is jó ha külön felveszed a hangot és közel rakod a hangforráshoz.

(#30621) Kukcaman válasza _q (#30615) üzenetére


Kukcaman
senior tag

ASMR sem volt tartalom mégis felkapták. Nem a tartalom a lényeg, hanem, hogy van rá igény vagy sem :D
A másik dolog pedig, hogy hiába "ezt baromi könnyű megcsinálni, én is meg tudtam volna" mondatok után... Valaki kitalált egy nagyon egyszerű dolgot és megcsinálta :D a többiek meg nem

[ Szerkesztve ]

(#30622) flash-


flash-
veterán

sziasztok!

a kamera amivel veszek fel előadást 50fps ben rögzít.
youtube-ra készülnének a videók. hogy rendereljem?milyen fpsre? melyik fps-az ajánlott? 24, 25,vagy 30?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#30623) Márton válasza flash- (#30622) üzenetére


Márton
nagyúr

esetleg 50? :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30624) Tuninger válasza flash- (#30622) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

25 vagy 50, mert 24/30-nál darabosabb lesz a mozgás amiatt hogy nem minden második képkockát dobál el mint 50->25-nél, hanem sokkal véletlenszerűbben. Viszont rendereld magasabb felbontásra mint ami, a youtube jobb minőséget ad az 1440p/2160p anyagnak, mint bármilyen patika 1080-nak

(#30625) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Még hitvány, meg a ninja cipőket is nézem a jófogáson, de eddig erre jutottam [link]

(#30626) syC válasza Kukcaman (#30625) üzenetére


syC
addikt

Sootc vagy van utólagos sw stabi? Ez most milyen combo is?

[ Szerkesztve ]

(#30627) Kukcaman válasza syC (#30626) üzenetére


Kukcaman
senior tag

G80+25mm f1.7 + Ronin SC. 1080p 60fps, lassítva. Nincs utólagos stabi.
Ha van valami jó tanács vagy beállítási praktika azt szívesen fogadnám.

(#30628) syC válasza Kukcaman (#30627) üzenetére


syC
addikt

Igazából szerintem teljesen jó, amit csinálsz. Gyakorolni kell, aztán annyi. A Ronin SC-vel nem sok tapasztalatom van, talán egy hétig volt nálam. Eladtam, mert kevés volt a max payload, de amúgy nekem sokkal jobban tetszett, mint a hasonló kaliberű társai. Pana ibis meg tudjuk milyen. :)

Nekem most rsc2-m van. Nyár elején vettem hozzá egy left-side handle-t. Rengeteget ér, mert amikor rápakolok 2 kg-t, nehéz precízen tartani egy fogáson, így viszont sokkal stabilabb svenkeket lehet csinálni, cserébe sokkal jobban elfáradok.

(#30629) Kukcaman válasza syC (#30628) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi, elég sokat kell gyakorolni az már biztos :N Pana stabi nélkül is használtam, de akkor lehetett látni a mikrorezgéseket a séta miatt gondolom én.
Sima sport cipőbe nyomod? Láttam több helyen azt a left-side handle-t, akkor tényleg olyan sokat segít. Feltűnt, hogy jobbra-balra imbolyog, pedig nem hatszáz kiló.

(#30630) syC válasza Kukcaman (#30629) üzenetére


syC
addikt

Sajnos nincs választásom, általában "ünnepibe".

(#30631) flash- válasza Tuninger (#30624) üzenetére


flash-
veterán

ez egy jó tipp köszi, a 1080p-t is rendereljem akkor hát feljebb?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#30632) #82860288 válasza Tuninger (#30624) üzenetére


#82860288
törölt tag

Davinciben van template a 2048x1152 felbontásra, ami szintén 16:9 és YouTube a felbontás miatt a jobb codecet adja.
Amikor teszteltem a játékvideós bitráta feltöltögetéseimet, akkor ez jobb megoldásnak tűnt, mint az 1440p vagy 4K, mert amikor visszaváltottam 1080p-re, akkor sokkal jobb volt a minőség a kisebb felkonvertálás miatt.
Nem tudom élő videónál ez számít-e?

(#30633) Tuninger válasza flash- (#30631) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Igen, már volt róla szó hogy 1080p esetében elég alacsony bitraten kódol újra a youtube, míg 1440p és felette jobb a codec és magasabb a bitrate. Így a 1080p anyagod ha 4K-ban töltöd fel jobban fog kinézni, mert kevésbé nyírja ki újratömörítéstnél a youtube.

SteveS: Ha nem tudsz a fogaskerekeknél feljebb váltani 1080p-nél akkor elvileg nem változik a codec, mindent a saját standardje szerint fog 1080p-re tömöríteni. Ez olyan mint hogy az audiot is hiába tolod fel, a youtube visszalöki a "helyére". Igaz én ezt nem teszteltem.

(#30634) #82860288 válasza Tuninger (#30633) üzenetére


#82860288
törölt tag

De azt írom pont, hogy változik. :K
Tessék, itt egy videóm. Elvileg csak 1080p-t látsz, de ha megnézed a stat for nerds-t, akkor látod, hogy ennek ellenére vp09 a codec.
Ezt teszteltem 2 hétig. :DDD

(#30635) Tuninger válasza #82860288 (#30634) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Na ez viszont nagyon jó! És mit töltesz fel? sima resolveból kieső h265öt?

(#30636) MrChris válasza Tuninger (#30635) üzenetére


MrChris
nagyúr

SteveS: "Davinciben van template a 2048x1152 felbontásra, ami szintén 16:9 és YouTube a felbontás miatt a jobb codecet adja."

[ Szerkesztve ]

(#30637) #82860288 válasza Tuninger (#30635) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nem, még átküldöm HandBrake-en is, hogy még kisebb legyen a file méret.

(#30638) hibavissza válasza #82860288 (#30634) üzenetére


hibavissza
veterán

Akkor meg is van a válasz miért van pocsék és picit jobb fHD a YT-on. Köszi! Jól fog ez jönni, ha a 2K/4K fizetős lesz. Mehetne ez is a topik összefoglalóba...ja nincs.

[ Szerkesztve ]

(#30639) Teasüti válasza #82860288 (#30637) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tehát x265 processzorból?

#30638 hibavissza
;]

(#30640) #82860288 válasza Teasüti (#30639) üzenetére


#82860288
törölt tag

Jaj dehogy! Az i5-10400F nem bírná.😅
Jó kis NVENC segítséggel megy ez.

(#30641) #82860288 válasza hibavissza (#30638) üzenetére


#82860288
törölt tag

2K nem lesz fizetős, 4K-t is csak tesztelik.
De valóban az a felbontás ami nagyobb, mint 1080p a jobb codecet kapja. :K

(#30642) Márton válasza #82860288 (#30641) üzenetére


Márton
nagyúr

De vajon hány fhd monitort használó kattint a kis fogaskerékre a nagyobb felbontás miatt?
Ha meg marad fhd-n, ott ugyanolyan minőséget lát, mintha fhd-t töltött volna fel, nem? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30643) #82860288 válasza Márton (#30642) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nem, mert a YouTube az FHD-nál nagyobb felbontásra a jobb codecet használja.
Ha 1152p-ben töltesz fel, akkor jobb lesz a minőség, mintha sima 1080p-ben töltenél fel.
Itt nem kell kattintani semmilyen nagyobb felbontáshoz, mert nincs nagyobb, fogaskerékben marad 1080p.
Hogy hányan kattintanak 1440p-re vagy 4K-ra pont irreleváns itt, mert nem arról beszélünk, hanem 1152p-ről.

(#30644) Márton válasza #82860288 (#30643) üzenetére


Márton
nagyúr

na ezt lecsekkolom majd

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30645) #82860288 válasza Márton (#30644) üzenetére


#82860288
törölt tag

👍Pár hete ezen pörögtem itt a gameplay videóimmal. :DDD
Élő videóknál nem tudom mennyi különbséget fogsz látni.
Ha nem vagy befutott YouTuber sok ezer feliratkozóval, akkor a 1080p anyagot avc1 codec-kel fogja tömöríteni, az 1152p-t meg vp09-cel.
Azért kerestem ezt a megoldást, mert ha a 1080p-t felkonvertálom 1440p-re vagy nagyobbra, akkor a YouTube által visszakonvertált 1080p rosszabb minőségű, mint az eredeti.
Ezzel az 1152p-vel meg kevesebb gond van és jobb minőség.

(#30646) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

-+ Meló +-
Esküvő

Kellene nekem egy lelkes kezdő aki óccsóért rápróbálna.
- 2022.10.22, vagyis jövő hét szombat
- Inárcs, Lenedulás, 120 fő
- All day, reggel 10:00-Hajnal 01:00
- Készülődés - Templomi - Polgári - veretési
- Minden videó átadása + vágott 10 perc
- 50 000 jómagyar forintot kapsz a nap végén, hagyjuk hogy az hány EUR most.

Miért jó ez nekem?
Mert vendég leszek és beígértem hogy felveszem a legfontosabb részeket, first Look, polgári meg a buliból egy kicsit, amit meg is teszek, de én ezúttal bulizni mennék nem dolgozni, viszont szerintem kellene videós

Miért jó ez neked?
- Ki tudod próbálni magad az esküvős bizniszben, lenne kihez fordulnod (hozzám) ha bármi - kérdésed van menet közben
- Kapsz kaját és szomjan se fogsz halni
- Lesz referencia munkád amivel be tudod vonzani a többi melót, ráadásul szép a pár szép a helyszín és sokan is leszünk (120 fő)
- Nem ingyen dolgozol, de tény hogy 15 óra a helyszínen + utómunka, szóval az órabér valahol a béka segge alatt van. Hiába no, kevesen kezdik a csúcson.

Mivel nekem a teljes felszerelésem ott lesz, nem kell aggódni ha a cuccod kevés lenne kevés fénynél, használhatod az enyémet. (A7III, obik, gimbal, mikrofon) Csak hozz extra memkártyát. (128GB-s kártyára kb 5,5 óra anyag fér)

Mit várok: hogy pontos légy, ne pattanj meg a cuccommal és végig vidd a melót a felvételtől a vágásig. Vagyis 2 hónapon belül azért legyen vágott anyag. Tudlak támogatni észrevételeimmel. Fel legyél öltözve rendesen, legyen saját kocsid és legyenek alap fogalmaid a videózásról, bár ha ezt a topikot követed, van.

Ha rápróbálnál írj privátot. Ha több lelkes jelentkező van akkor kényem kedvem meg még ezer szempont alapján választok.

(#30647) vond válasza Tuninger (#30646) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Lemaradt egy számjegy az összeg elejéről. :P :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30648) hibavissza válasza Tuninger (#30646) üzenetére


hibavissza
veterán

Mivel sem az összeg, sem az éjszakázás nem csábít, valamint nem hiányzik senkinek, hogy egy ogre ugráljon a tömegben én rápróbálok a vágásra ingyen. Csak kíváncsiságból. Esküvőt még az életben nem vágtam. A zenét ne én találjam ki, ennyi a kérésem, és ne valami diundisu legyen. Lehetne ez valamiféle házi verseny. Kuckaman szokott ilyeneken indulni.

[ Szerkesztve ]

(#30649) Kukcaman válasza hibavissza (#30648) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Ebből a háziversenyből lenne egy cinematic esküvői trailer :D

Miféle kucka :))

(#30650) Kukcaman válasza vond (#30616) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Jó lett, és sok a Parallax nem? :D Hogy hogy nem használsz több színt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.