Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) hito válasza hibavissza (#8998) üzenetére


hito
nagyúr

Helyes, pózolnak ahogy kell :)

Bár már sokszor volt, most itthon vagyok és van egy kis időm: mi a legegyszerűbb, leggépigénytelenebb (lehetőleg ingyenes, de ilyen úgysincs) program, ami kezeli a LUT-okat?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9002) MrChris válasza hibavissza (#8998) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csak azért kérdeztem, mert ez több snittből áll, alul-felül meg van vágva, 1080p. Az eredeti nyers 4k-s két hattyús fájlra gondolnék.
Az a gyanúm, hogy a highlights-ból én se tudnék jobbat csinálni, főképp maszk nélkül. Ennek a hattyúnak biztosan teljesen hófehér a tolla?

Hito: Ingyenes és lutot is kezel? Szvsz csak a resolve.

(#9003) hito válasza MrChris (#9002) üzenetére


hito
nagyúr

Akkor ne legyen ingyenes, csak ne zabálja az erőforrásokat és viszonylag egyszerű legyen :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9004) MrChris válasza hito (#9003) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az én gépemet azokkal a rendes lutokkal a vegas és premiere megfingatják a gépem, míg resolveval használható. Gyanús hogy ez egyszerűen erőforrást igénylő.

(#9005) hibavissza válasza taranis (#9000) üzenetére


hibavissza
veterán

A gépben -5 az élesítés, Resolve-ban pedig -47-re állítottam. Az nem tűnt soknak UHD-n. FHD-n úgy látszik sok. Mivel én UHD-s tv-n nézem nekem nem tűnt fel.

(#9002) MrChris: jó este vagy holnap felteszem az eredetit.

(#8999) Márton: köszi, a zajos domboldal ugyan azt kapta mint a többi. Talán egy icipicit sötétebb volt és ennek korrigálása már elég volt. Ott valami megbolondult, nem tudtam vele mit kezdeni.

(#9003) hito: 4K szerkesztgetés nem igen fog menni i5+16gb ram+1050ti alatt. Ezt nekem is el kellett fogadnom.

[ Szerkesztve ]

(#9006) Tuninger válasza hibavissza (#8998) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szerintem a színezett szuper, nagyon jó a zöld és a bőrszín.

Tudom hogy már volt, de megtennéd hogy készítesz még egy tesztet a normál standard profillal szemben? Ugyanúgy figyelve hogy ne égjen ki és utólag post-process során egyforma világosságra hozva.

Én arra számítok hogy a highlight kezelése jobb lesz a CineD-nek, viszont szerintem nem lesz több dinamika tartalék a fileban a standardhoz képest.

(#9007) MrChris válasza hibavissza (#9005) üzenetére


MrChris
nagyúr

Én is pont -47re állítom, de csakugyan kicsit túlélesített hatású. Egy kicsit ki van égve itt-ott a hattyú. Valamennyit kellett volna lefele korrigálni az expón.
A logarist-krall plusz színeket hoz elő a tollazaton, ezt nemtom megítélni, mennyire valós. Ha igen akkor felesleges gyúrni rá, bár jól kifehéríthető.
Nekem a sötétek kissé túl mélyek, főképp a harmadik hattyúsnál. A domboldalast nem tudom szerkeszteni, mert a cined változatban az a snitt valamiért életlen, míg a te gradeden éles. :F

Tuninger: Ahogy izélgetem már egy ideje a CineD-t lehet, hogy dinamikában nem tartalmaz többet. Viszont még sincs olyan erősen legörbítve az alja teteje. Ezen kívül mások a színek, főképp azonos wb-n lőttek összehasonlításánál lehet látni, szerintem szebb.

(#9008) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Készítettem egy bááromi unalmas tesztet, de hátha érdekel valakit:

SLOG3 14 bit vs 12 bit vs 10 bit vs 8 bit felvétel erős színezéssel

A workflow:

5D RAW DNG, úgy expózva hogy éppen ne égjen ki az ég, a colorchecker direkt a sötétben van. Az első snitt jól mutatja hogyan is nézett ki.

Debayer SLOG3 SGAMUT3.cine colorspace-re, zajszűrés Neat Videoval a doboz sötét részét véve alapul majd export ProRes 4444XQ-ba, ProRes 422 LT-be, és 50 Mbps-es 4:2:0-ás 8 bites H264-be (=XAVCS)

Utána vissza import Resolveba. Erős colorgrade (mint ahogy látszik a colorcheckeren szinte minden színhez hozzányúltam) az eredeti DNG fileon, majd grade másolása a a tömörített felvételekre.

Amit ebből megtudtam:

- SLOG3-hoz bizony szükség van 10 bites codecre
- 10 vs 12-14 bit között még erős gradenél is csak minimális a különbség
- a ProRes 422 LT (ami 1920x1080 23,976p-hoz 88Mbps-t jelent) szinte mindenre elég, oké, jobban szétesik a sötét rész (nagyított klipp, colorchecker alatti rész) mint a 4444-nél, de töredék a fileméret és nincs ordító különbség.

Ha eszetekbe jut valami ami a témával kapcsolatos és szívesen látnátok belőle tesztet, írjatok.

(#9009) MrChris válasza Tuninger (#9008) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ehhez én nem értek. Amit látok, hogy tiszta kocsonya (ez lehet a neat-től, elég jellegzetes) és elég színfoltos, a feketék, sötétek fals lilás színekkel. 10-12-14bit csakugyan elég egyforma, felveti a dolgot hogy ellenőrizni kéne nem e csak trükk. Mint ahogy a felbontásban is trükköznek, interpolálnak. Viszont jól kibírta, hogy így felhúztad. Kíváncsi lennék a GH5 milyen ezen a téren.
A 8bit tényleg kevés, ezt magam is tapasztalom, ilyen felhúzás töredékét se bírja szétesés nélkül.
Mikor a 90-es évek végén még bontogatta a filmgyártásban a digitális videó a szárnyait, apám munkahelyén a filmlaborban már ezekben a korai időkben is alap volt hogy 10 bites a digitális videó. Akkoriban persze sd felbontásban.

(#9010) Tuninger válasza MrChris (#9009) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A kocsonyásság valóban a neat miatt van.
Persze hogy a sötét fals lilás, majdnem minden curveöt eltekertem a helyéről, ezért is látványos hogy a colorcheckeren az összes colorpatchnek (talán a zöld kivételével) teljesen más a színe, de mégis "természetesnek" tűnik
Itt természetesen az a fontos hogy a forrás DNG-hez képest mekkora az eltérés, tehát ha valami a DNG-n nem stimmel akkor az már rögzítéskor sem stimmelt.

Mindegyik esetben a forrás DNG-ből történt Davinci Resolve alatt a kódolás ProRes/H264-be, vagyis a bitek száma eléggé biztos hogy annyi amennyinek lennie kell. Viszont már a MagicLantern fórumon is bizonyították hogy a Canon kamerák esetén még fotó módban sem lehet előhozni különbséget a 12 és a 14 bit között, mert az a 2 bit már csak zaj. Persze más egy tömörítetlen és más egy tömörített formátum.

(#9011) taranis válasza Tuninger (#9008) üzenetére


taranis
addikt

Én már játszottam majdnem mindenféle log formátummal, egyikhez sem volt elég a 8bit, szerintem ez innentől lehet alapvetés. Ettől még lehet használni őket 8biten, csak szűrni kell a zajt és nem kell agyontekergetni.
GH5-nek pláne kell a 10bit, a V-Log különösen rosszul viseli a 8bitet.

colorizer.net

(#9012) taranis válasza taranis (#9011) üzenetére


taranis
addikt

V-Log L-re gondoltam.

colorizer.net

(#9013) hito


hito
nagyúr

Őszintén nem értem, hogy ezeket a videó szerkesztő programokat miért kell rommá bonyolítani. Akkor vagóny egy editor, ha 3 diploma kell a kezeléséhez? Resolve-ban addig nem jutottam el fél óra alatt, hogy hogy kell egy szarházi videót megnyitni szerkesztésre. Normális dolog ez? :((

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9014) MrChris válasza hito (#9013) üzenetére


MrChris
nagyúr

Untitled projectet nyitsz, majd mint a Vegasban a szerkesztősávra dobálod a videót, így magától importálja. Ami engem bosszant, hogy ha egymásra kerül két clip automatikusan elvagdossa amire rátetted. Ebben az egész vagdosós részben a Vegas szerintem jobb, vagy még nem ismertem ki eléggé.

(#9015) hito válasza MrChris (#9014) üzenetére


hito
nagyúr

Ezen már túl vagyok :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9016) MrChris válasza hito (#9015) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez már az új 14-es? Nálam 12.5 van simán odatehető, akkor fingom sincs. Az Edit-nél se tudod a sávra tenni?

(#9017) hito válasza MrChris (#9016) üzenetére


hito
nagyúr

Semmi :( Viszont ezt írja indításnál:

1: No OpenCL Acceleration hardware detected!
2: valami Cache Permission-nal gondja van, nem tudja íni a c:\vol0\CacheClip akármit
3: aztán a Gallery Permission-nal is gondja van. Szintén c:\vol0\.gallery nem írható vagy mi.

Szót nem értek ezekből :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9018) MrChris válasza hito (#9017) üzenetére


MrChris
nagyúr

Én se, de elég gázul hangzik. Gpu nélkül minimum csiga lassú. Nincs ötletem, próbáld ki az egyel korábbi resolve-t.

(#9019) hito válasza MrChris (#9018) üzenetére


hito
nagyúr

Ok, köszi! :o Mindjárt nekiesek Adobe-nak is. Azzal lehet LUT-olni rendesen?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9020) toyone válasza hito (#9017) üzenetére


toyone
őstag

Nekem ,amíg csak integrált VGA-val voltam, ugyan ezt dobta. Importálásnál összeomlott.
Milyen rendszeren indítod?

Bal felül "library" ott megkeresed a mappát és úgy húzod le a fájlokat. Úgyse megy?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#9021) MrChris válasza hito (#9019) üzenetére


MrChris
nagyúr

Eddig csak a Logaristet próbáltam vele, az én gépemen csapnivalóan ment. Lehet, hogy máshogy más luttal, más lutpliginnal jól megy az adobe. Maradok a resolvenál.
Milyen a konfig?

(#9022) hito válasza toyone (#9020) üzenetére


hito
nagyúr

Rákattintok, megjelenik az beállított mappa fájlai és utána összeomlik, leáll, bezár :O Win10 Prof 64bit.

MrChris: Toshiba Portege Z20t-b. Core M5Y51 + HD5300. Nem erre való :B

Köszi, hogy próbáltok segíteni :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9023) toyone válasza hito (#9022) üzenetére


toyone
őstag

HD2000 integrált VGA-val nálam is ez volt a hibaüzenet.
12.5 verzióval elindult de kifagyott, újabb meg el se indult. Nem erre van.
Kell a dedikált VGA hogy rendesen menjen.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#9024) taranis


taranis
addikt

Resolve 14-et dedikált videókártya nélkül nem érdemes még csak megpróbálni sem. A 12.5 működik, de maximum FHD-ra, és ott sem szabad csodákat várni. Az alá is legalább egy 2GB VRAM-os kártyát ajánlok beugrónak, ha ez nem adott, érdemes elfelejteni a programot, több bosszút okozna mint örömet.

colorizer.net

(#9025) hito


hito
nagyúr

Ok, teszek még egy elkeseredett próbát a 12.5-tel, aztán ha az sem, akkor elengedem. Azért is próbáltam meg, mert valamelyik nap kérdeztem, hogy LUT-okra mi a leggépigénytelenebb program és MrChris ezt javasolta. Akkor el tudom képzelni, hogy milyen lehet a többi :D Azért addig is megköszönném az alternatív program javaslatokat, amivel LUT-okat tudok próbálgatni, használni.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9026) MrChris válasza hito (#9022) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ja, hát ezzel kellet volna kezdeni :) 7-10 éves gépem van de végül minden elfut rajta, csak a hevc-t nemtom valós időben lejátszani.

(#9027) taranis válasza hito (#9025) üzenetére


taranis
addikt

Nem néztem a korábbi beszélgetést, de pont fordítva, ez talán a leggépigényesebb.

colorizer.net

(#9028) MrChris válasza taranis (#9027) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az adobe nálam kb egyformán megy a resolval, viszont a lut-nál lehal olyan lassú lesz.

(#9029) MrChris válasza hibavissza (#9005) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most meglepődtem, a U Panasonic Cine D V1 LTR (ami talán egy gyári LUT) és a NaomiKroll Cine D képe pixelre megegyezik :DDD Graboltam egyikkel is másikkal is képet belőlük és ráengedtem képszerkesztőben egy differenc mutatót és csont ugyan az.

(#9030) hito válasza taranis (#9027) üzenetére


hito
nagyúr

Én is így emlékeztem, de MrChris-ben vakon megbízom :D Elkommunikáltunk egymás mellett. :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9031) MrChris válasza hito (#9030) üzenetére


MrChris
nagyúr

Látod rosszul teszed, ahogy Stallone mondta az elképesztően gagyi Bosszú börtönében: NBS. Ne bízz senkiben :DDD

(#9032) hito válasza MrChris (#9031) üzenetére


hito
nagyúr

Nagy mozi, akárcsak a Tango és Cash :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9033) hito


hito
nagyúr

Most látom csak, ez nem is a Resolve 14 volt, hanem a 11.1. Akkor erről ennyit végleg :D Nézek valami mást. Legfeljebb az életbe nem fogok LUT-okkal vacakolni. Lehet, hogy jobb is ez így nekem ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9034) hito válasza hito (#9033) üzenetére


hito
nagyúr

Na, a Premiere Pro eddig nagyon bejön. Már kicsit színeztem is. Már csak azt kéne tudni, hogy hogy renderelem ki a klippet :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9035) hito válasza hito (#9034) üzenetére


hito
nagyúr

Asszem megvan. Bocsánat, most már megszűntem :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9036) MrChris


MrChris
nagyúr

Van aki tud okos lenni abban, hogy hogyan lehet jól profilozni a Neta videót?
Készítettem feket-szürke-fehér kártyáról klf iso lépésekben videókat. Ezeken kijelölöm a területet, kb mindig kiírja alá, hogy area not uniform in Y,Cr,Cb channels. Valamint a Noise Level: 2-50 értéket vesz fel aszerint, hogy hová rakom. Valamint jobb oldalon van egy olyan, hogy Quality ami szintén klf értékű 11-80% között. Korrelációt nem fedeztem fel. 2.5-es értéknél lehet 22% meg 52% is, de nemtom melyik profil lenne a jobb. Mely értékekre hajtsak rá? Milyen felületek váltak be profilozásra?

(#9037) taranis válasza MrChris (#9036) üzenetére


taranis
addikt

Ha egyik csatorna sem uniform akkor az a terület nem valami jó profilozásra. Próbáltad már a saját targetjüket kinyomtatni, majd auto profilozni? [link]

colorizer.net

(#9038) MrChris válasza taranis (#9037) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jé ilyen is van? :D Még nem. Csak egy egyszerű Canon 1018-as lézerem van, ez meg kiváló minőségűt ajánl :DDD Szürke kártyám van, azzal csináltam, akkor az szerintem jó út.
Azon nem tudok eligazodni, hogy mely értékek mihez közelítsenek. Amit eddig csináltam azokkal végül is elég jól dolgozik. Főképp a Noise Level és Quality. Előbbi mintha jobb lenne ha alacsonyabb, utóbbi meg magasabb.

(#9039) taranis válasza MrChris (#9038) üzenetére


taranis
addikt

Sajnos érdemben nem tudok segíteni, nekem semmilyen nyomtatóm sincs, pár napja vittem el egy helyi nyomtatós céghez jó minőségben kinyomtattatni ezt a targetet. Az X-T2-t akarom végigprofilozni, ha lesz időm. Neat videóból csak régebbi okosítottat használtam, azt se sokat. Lehet, hogy meg kéne venni, mert a GPU-mhoz a 4.2-től van támogatás, okosból meg 4.1.1 a max amit találtam. Persze a Resolve verzió egy vagyon, szóval megint ott vagyok, hogy akkor meg kell mégis a Premiere, vagy AE csak a zajszűrés miatt.

colorizer.net

(#9040) MrChris válasza taranis (#9039) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sebaj, néhol meglepően jó, viszont tényleg csak a magasabb Quality értékű profillal érdemes használni. Abban szerencsém van, hogy megy a gpu-val. Bár egy 4k-s, fájl 3 LUTtal, FastColorral és Neattal 1fps-al rendereli :DDD

(#9041) hibavissza válasza MrChris (#9029) üzenetére


hibavissza
veterán

Most töltöttem le egy rakat lut-ot cine d-hez. Közte van az említett is. Érdekes, hogy már a LUT-ot is lopják :)

(#9042) papaya válasza hito (#9034) üzenetére


papaya
senior tag

Jó is az! A lumetri color résznél, tolhatsz bele olyan LUT-ot, amilyet csak akarsz.
Én pl. Lightroomban lévő presetet alakítok át LUT-ra, vagy keverek ki ott sajátot, majd azt importálom be a Premierebe.
Proxy módban szerkesztek, gond nélkül megy a dolog, akár 4k-s videóval is. :K

[ Szerkesztve ]

(#9043) hito válasza papaya (#9042) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! Egyelőre szerelem ez a Premiere, nagyon bejön eddig :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9044) hito


hito
nagyúr

Többször volt már téma az A6300 fHD videós képessége, most mégis előhuzakodnék ezzel. Ha jól tudom Tuninger-nek van ilyen gépe.

Kérdésem az lenne, hogy tényleg ennyire szar (és vajon miért) a fHD-s videós képessége a gépnek? Tesztekben látom, net tele van a tulajok (jogos) nyavajgásával, úgyhogy eléggé közismert a probléma. Most van nálam egy A6000, annak sincs egy penge képe, de állítólag az A6300 még gyengébb és lágyabb. Részletekben, élességben egy 80D is odaver neki.

Lehet ezen segíteni? S-Log használata van bármilyen hatással a részletekre, élességre? Nem kéne neki, de hátha :) Azért nem is értem a Sony bunkó hozzáállását a témához, mert egy "vacak" RX10 Mark II fHD videója fényévekkel jobb és élesebb, mint a két említett gépé. Miért fáj a Sony-nak használható fHD minőséggel megszórni A6000/A6300/A6500 gépeket? :((

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9045) Tuninger válasza hito (#9044) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Totál igazad van hogy mi a pékért fáj a Sonynak ha nem butít valahol.

Sok esetben user error egyébként, megfelelő beállítással "rendben van" a fullHD-ja az A6300nak, csak nagyon kevesen veszik a fáradtságot hogy rendesen beállítsák. Az SLOG nincs hatással a részletre.

Az A6000-nek nagyon jó képe van, csak ne vedd -1 sharpening alá. Sőt, igazándiból vivid profilban +1 sharpnessel táltosodik meg. Persze nem lesz olyan mint az RX vagy az NX1

Az A6300 1080pje azért gyenge mert a 24MP-s (ami 16:9-ben 20MP) szenzorról line skippel 13MP felbontást mintavételez és azt méretezi le 1080p-re. Vagyis van moire és aliasing, bár nem annyira vészes.
4K esetén a teljes 20MP felbontásról méretez, azért tud elképesztő részletességű 4K-t.

Épp vágok egy esküvőt amit (szinte) végig 1080p 50p-ben rögzítettem, szerintem 1,5 óra és kész vagyok, akkor feldobom és eldöntheted hogy tetszik a 1080. Szerintem bőven kiválló.

szerk: sajnos sokan ahelyett hogy maguk próbálgatnák, a neten leírt igazságokból emelik ki sokszor a nem megfelelő részeket. Az élesség -7 - +7 skálán lehet állítani. Alap tézis évek óta hogy nem élesítünk kamerán belül mert az csak rossz lesz. FullHDnál -3 a golden beállítás, -3 alatt elmossa a részleteket. És sokan ugyanazt a beállítást használják 4Khoz mint fullHDhez. a 4K elbírja a -7-et a fullhd nem.

[ Szerkesztve ]

(#9046) hito válasza Tuninger (#9045) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi az alapos tájékoztatást! :) Ez már csak így marad valószínűleg. De nem bírok a véremmel és úgyis ki fogok próbálni egy A6300-at, mert az említett dolgon kívül kiemelkedően jó gépnek tartom.

Ha a Sony venné a fáradtságot és faragna ezekbe a gépekbe egy Panás fHD-t, valószínűleg nem kevés vásárlót nyernének meg maguknak. Nem nagy meló, a gép képes rá, szinte semmiből nem tartana.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9047) Tuninger válasza hito (#9046) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szerintem a fullHD ma már nem vonzó. Neked is csak azért fontos mert 50/60p-t akarsz. De a következő lépés a 4K 50/60p a consumer kategóriában, akkor meg már senkit sem fog érdekelni a fullhd, tény én is örülnék neki ha GH5 szintű fullHDm lenne..

Szerintem messze az NX1 volt a legjobb géped, azt kár volt eladni, az a6300 sok szempontból jobb, de összességében az NX1nek nem nagyon van hibája az alfának annál inkább.

Elkészültem az esküvő vágásával:
Esküvő

03:07-ig A6300 + Phantom 3 Professional. 03:08- 6D Standard profil
1080p 50p saját profil, out of camera, nem állítottam utólag semmin

[ Szerkesztve ]

(#9048) hito válasza Tuninger (#9047) üzenetére


hito
nagyúr

Minden szavaddal egyetértek :D Egyébként tényleg pontosan így van: a fHD csak kényszerpálya, amíg a 4k 50/60p unikum. A felvételt otthon megnézem, addig meg itt furdal a melóban a kíváncsiság ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9049) taranis válasza hito (#9048) üzenetére


taranis
addikt

Hiába, nem egyszerű kameraváltogató-fétissel élni, néha áldozatokat kell hozni, és a jó vázakat is el kell tudni engedni :D

colorizer.net

(#9050) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Egyébként elég nehéz sorrendet felállítani a gépek között.
Pl legjobb képminőség 1080p 24/25p:

1. 5D Mark III Raw (szín, részletesség)
2. A7s/A7sII (dinamika, részlet, zaj)
3. GH5 (részletesség, szín, dinamika)
4. GH4 (részletesség, szín)
5. NX1 (részletesség, zaj)
6. RX100 Mark IV/V / RX10 Mark II+ (részletesség, dinamika)

De pl 50p-ben nem is olyan egyszerű sorrendet felállítani:

1. GH5 50/60/90p-n makulátlan
2. NX1 részletben bajnok még 120p-n is
3. RX10/100 széria 120p-ig makulátlan
4. A7s aliasing/moire van fullframe 60p-ban, crop módban tuti
5. 5D RAW-ban nem tud 50/60p-t csak csökkentett felbontáson

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.