Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30551) _q válasza Tuninger (#30550) üzenetére


_q
addikt

Nem tudom mi történt einfinity-vel (euro árfolyam :F ), de már nem is nagyon éri meg onnan vásárolni, jobb egy itthoni akciót kifogni vagy használt árat nézni.

(#30552) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Csináltam egy rövid összehasonlítást a Fuji X-E4 és az A7 III között. Benne van minden user error ami lehet, szóval helyén kezelendő.
Amit érdemes nézni: A fuji hogy rángatja a fókuszt (a 27mm f2.8 a legextrémebb focus breathinggel rendelkezik amit eddig láttam) hogyan dönt bizonyos helyzetekben (arc vs center fókusz) illetve hogy milyen gyors. Érdemes nézni a színeket, azt hogy hol van detail hol nincs (ISO függő természetesen), milyen a highlight roll-off (az tetszik egyébkén).
A Sony mindenhol crispebb, cleanebb, ha el is úszik a fókusz (utolsó snitt) kultúráltan talál vissza. illetve sokkal inkább az van a fókuszban amit szeretnék.

A Fuji Classic Negben ment alapbeállításon, tehát NR / Sharpen 0/0. AWB. Úgy expóztam hogy a hátsó kijelzőn/EVF-ben tetszen amit látok
A Sony EosHD Pro Colorral, vagyis HLG3 gamma 709 gamut, -1 detail, a szobában fix 3200K, a buliban AWB. Úgy expóztam hogy a hátsó kijelzőn tetszen amit látok.

Mindegyik snitt out of camera, lassítva azért van hogy kevésbé legyen zavaró a kézremegés. A fujinál a fura motion blur az 1/50 miatt van.

A szobában a Fuji ISO640-ISO2000 ment, jellemzően 1250en. A buliban ISO2000-6400 attól függően merre volt a fény
A Sony ISO2000-ren ment a szobában végig. A buliban a 20 1.4 miatt csalóka, ott alacsony ison van, valószínűleg fényerős obival a fuji se maradna le annyira, csak gondoltam berakom a látványosabb különbség kedvéért.

Ha valakit érdekel, itt megnézheti a fuji nyerseket, bár a fenti videóban minden érdekes benne van.

Egyelőre nem vonok le következtetést, egy X-T3-mat is meg kéne próbálni, de pl Taranis még életében nem használta azt a kamerát 1080ban. Minek is, azt használják a szegények, az igazán kemények 4K-ban mennek.

(#30553) Teasüti válasza Tuninger (#30552) üzenetére


Teasüti
nagyúr

a 27mm f2.8 a legextrémebb focus breathinggel rendelkezik amit eddig láttam
27/2.8 az határozottan fotós obi. Meg az se lep meg, hogy egy palacsinta obiban nem korrigálnak focus breathing-re. El kell dönteni mit akar az ember: icipici és könnyű cuccot, vagy profi és batár nagy cuccot? :P Fel kell pattintani a 16-80-at, abban kifejezetten kicsi a focus breathing! Véletlenül jól sikerült abban. Vagy ha ez kevés, akkor ott vannak a Fujinon Cine üvegek. ;]

A fókusz rángatásra és gyorsaságra írtam volt, hogy le kell szabályozni. Senki nem videózik gyors AF-el, tök mindegy milyen gyártó és milyen kamera. Szép lassú AF pull-t kell beállítani itt is és kulturált lesz.

Minek is, azt használják a szegények, az igazán kemények 4K-ban mennek.
De komolyan, miért erőltetitek az 1080-at? Mindenkinek 4K kamerája van itt, ha nem tévedek. :U 1080-ból reframing után jó ha kapok egy 720p-t. Nekem ez elfogadhatatlan. :D Mai világban szerintem ciki ha nem natív 1080 exportot ad le az ember minimum. 1080 importnál így felteszem senki nem nyúl a képhez utólag? Nincs se crop, se stabi, se reframing, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#30554) Tuninger válasza Teasüti (#30553) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A Sony nálam max AF sebességen van és az S3 esetén is azon volt, hiszen nincs egyik témáról másikra ugrálás, vagy ha van, nem cél a focus pull benne hagyása a vágott anyagban.
Én nem croppolok vagy reframelek, úri mulatság 300 snittnél, nem fizetik ki, jobb on-set megfelelően belőni, ha nem sikerült előbb kukázom az adott snittet mint croppolom. Ha stabilizálok ott 10%-ra lövöm max a croppot, de ez talán ha a felvételek 10%-át érinti.

Én azért erőltetem a 1080-at mert elég. Nincs igény 4K-ra. Idén egyetlen melóm volt ahol vállaltam a 4K felvétel, exportot, mentést és rémálom volt, szóval jövőre meg is dobtam az árát az opciónak jelentősen.

Plusz ahogy már többször (megbuktatok) megbeszéltük, max belenagyitva utólag veszed észre a különbséget egy 4K és egy okosan élesitett jó minőségű 1080p között.

szerk: Természetesen a szokásos praktikum vs maximalizmus témában nézzük a dolgot :D

[ Szerkesztve ]

(#30555) Teasüti válasza Tuninger (#30554) üzenetére


Teasüti
nagyúr

4K felvétel, exportot, mentést és rémálom volt
Nem értem. Nem eszi meg az Air hardverből? Manapság már az Intel és Ryzen iGPU-k is vígan vagdosnak 4K H265-öt valós időben. Diszkrét VGA-ból meg 4 generációra visszamenőleg megeszi minden reggelire.

[ Szerkesztve ]

(#30556) Tuninger válasza Teasüti (#30555) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én odaadom a teljes nyerset, ami ez esetben 4 óra Sony, 1,5 óra gopro volt, és mivel szerettem volna fogni valamennyit a helyen (így is valami 70GB a vége) ezért handbreakkel ment a tömörítés 4K-ba... ami bár gyorsabb mint bármilyen intel vagy ryzen cpu-val, azért hosszú idő.. És mellé még odaadom a 1080-at is...
Éshát a handbreaknek nem árt ha jó minőségű forrást adsz Resolveból, (merthátugye handbreak plugin csak windows alatt van resolvehoz) hogy szép eredményt adjon, így volt időszak mikor a teljes anyag az originallal együtt vagy 500GB-re rúgott...

Szóval ja, saját magamat szivattam úgy hogy tudom hogy a pár soha nem fogja megnézni egyik original verziót sem... ráadásul a vágott videót 4x dobták vissza módosításra, ráadásul ezt a melót idén először és valószínűleg utoljára kiadtam vágónak aki összecsapta, csak hogy meglegyen kilóra, ráadásul családi barát volt a pár... szóval minden összejött..

(#30557) hibavissza válasza Tuninger (#30556) üzenetére


hibavissza
veterán

Pont ezért használunk 4K-t a gépen amiért YT-ra 4K-ban töltünk fel. Így kapsz monitoron is nézhető minőséget. A legtöbb 4k kamerában a 1080p ugyan ilyen mobilos minőséget ad, ha nincs tele mozgással a jelenet. Meg merem kockáztatni, hogy ezt a Fuji minőséget egy 14-es pro szifon hozza. Nem tudom miért fáj ennyire gyártóéknál normális kodeket rakni 1080p alá. Mert akkor a kutya nem kínlódna 4K-val és feldughatnák a marketing bulshitjüket? Mai napig egy 4 magos i5 APU elég lenne mindenre.... :B
Másik oldalról közelítve a userek 80%-a egy mobil kijelzőn éli a privát életét. Esetleg kiteszi fHD tévére. Nekik egy korrekt 720p sem okozna észrevehető minőségvesztést.

[ Szerkesztve ]

(#30558) Márton válasza hibavissza (#30557) üzenetére


Márton
nagyúr

Normális kodek? Úgy érted normális szenzorkiolvasás, nem?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30559) hibavissza válasza Márton (#30558) üzenetére


hibavissza
veterán

A mellékelt Fuji példában is az látszik, hogy hullámokban összeomlik a részletesség. Nyilván, ha korrekt pixel összevonással olvasna és nem sorkihagyással akkor az segít. Jelen esetben egy normálisabb képfeldolgozás is sokat hozna. Hiába küldöd rá az adatmennyiséget, ha nem tudja feldolgozni. Mivel a proci ugyan az, feltételezem, hogy a kodek szabványa tér el. Ugyan ez megy YT-on. AVC1 vs VP9. Vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#30560) hibavissza válasza Márton (#30558) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem találtam infót arról, hogy pixel összevonással vagy sorkihagyással esetleg a világ legrosszabb túlmintavételezésével dolgozik az xe4 fhd-hez. Az mondjuk vicces, hogy DPR is dícsérte a fhd-t. Alap ISO-n, verőfényben egy réten szaladgálva tesztelték gondolom.

(#30561) Tuninger válasza hibavissza (#30560) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nem, tesztábrával, viszont különbözhet a 24/25/30 fps az 50/60 fpstől.
Pl Az első generációs A7s 1080p-t lő csak internal, 24/25/30 képkockán az összes konzumer kamera közül neki van a legjobb képe, mígy 50/60p-n lineskipre vált és jelentősen romlik a képe (bár a többiekhez képest nem rossz)

Az X-T3/T4 ugye magas képkockán is megtartja a minőséget, vagyis a szenzor képes rá, csak ahogy írtad, valószínűleg a processzorból van bent egy gyengébb, így nem tudna mit kezdeni azzal az adatmennyiséggel.

Talán szombaton tudok csinálni még pár tesztet.

(#30562) hibavissza válasza Tuninger (#30561) üzenetére


hibavissza
veterán

Kicsit olvasgattam a témában és úgy írták, hogy a képfeldolgozást csomagban veszik a gyártók. Nem ők fejlesztik az algoritmust. RISK prociban külön dedikált feldolgozó egység viszi a fHD és 4K adatokat. Magyarán az algoritmushoz rendelt célhardvert tesznek az alaplapra. A kiolvasáson kívül ez is okozhatja azt a jelenséget, hogy egy vázban patent 4K van és ótvar fHD. (ezért van, hogy nem tudod feltornászni a bitfolyamot fHD-nál is a 4K-nak kiosztottra) Egyszerűen kevesebb lovat tettek a butább fHD tömörítés alá, de a 4K-n ügye nem lehet spórolni, mert azzal adja el. Nem ugyan az a proci dolgozik alájuk valójában. 4K-nál azt csinálják, hogy szintén limites a proci, így olcsóbb gépekben kevesebb képpontot tud számolni az olcsóbb dedikált "proci" miatt. Sok a mozgás a képen és máris valójában csak egy kulturált fHD-t kapsz, de a promó videóban az állványra rögzített akciós masina is remek részletességgel bír. Ezt látom én a Gopro videóknál is. Ahol nem ott nem Goproval rögzítették valójában. Kirakod stabilan a Goprot és egy darab biszbasz mozdul, borotválkozni lehet vele. Felkapod és elkezded rángatni és mindjárt jön a mobilos effect. A korai 4K tévék is így működtek egyébként. A számolt képpontok száma fix volt. Ha nem fért bele a jelenet a keretbe egész sorokat dobáltak el. Papíron volt 4K meg a statikus demo videók alatt. Vagy valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#30563) Teasüti válasza Tuninger (#30556) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát ez szívás. Amúgy francért adsz ki nyerset a kezeid közül! Ez meg miféle szokás? :P
Profi ilyet nem csinál mivel tudja, hogy az ő alkotása - amiért keresett a piacion jó esetben - az nem fejeződik be a kamera lerakásával. Az utómunka legalább annyira jellemzi a brand-et amit építesz, mint a felvétel. Még videós párnak se adnék ki nyerset, mert az ember hírneve bánja, ha megnézik a bakikat. És szerintem csak kevés művész tesz le olyan felvételeket az asztalra, amik SOOC jók 90+ százalékra. Jó esetben inkább csak a töredéke az amit valóban fel is asznál az ember egy highlight-ban. A maradék 90% meg nem képvisel portfólió minőséget SOOC. :U

(#30564) hibavissza válasza hibavissza (#30562) üzenetére


hibavissza
veterán

Szóval a manapság nem a szenzor a gond, hanem a proci. Egy professzionális kamerára akár vízhűtést is szerelhetsz, de egy casual a73s-t nem lehet a végtelenségig növelni. Ezért nem lesz még jó darabi global shutter a hobby vázakban. Nem lehet ésszerű áron megfelelő elektronikát alápakolni. Abban a világban ahol egy 5x5-ös rézlapot kispórolnak egy kétmilliós vázból én nem sok érdemi fejlődést várok.

(#30565) nozs23 válasza Teasüti (#30563) üzenetére


nozs23
addikt

Ugyanigy vagyok ezzel.
Tolem is kertek mar. Sosem adom ki. Fotoskent sem adom ki az osszes elkattintgatott nyerset, persze ezzel is probalkoztak mar, mert egyszeruen nem ertik mennyit szamit az utomunka. Azt adom ki, ami szerzodesben van.

(#30566) hibavissza válasza nozs23 (#30565) üzenetére


hibavissza
veterán

Ez nem így működik. Volt olyan munkám, hogy konkrétan megvettem hozzá a fotós sd kártyáját. Van az a pénz....
Ott az volt a sztori, hogy foghíjas volt a portfólió és bíztam benne, hogy nem jól szelektált. Így olcsóbb volt mint újrafotóztatni.

(#30567) Tuninger válasza hibavissza (#30562) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ezt látom én a Gopro videóknál is. Ahol nem ott nem Goproval rögzítették valójában. Kirakod stabilan a Goprot és egy darab biszbasz mozdul, borotválkozni lehet vele. Felkapod és elkezded rángatni és mindjárt jön a mobilos effect.

Ezzel nem értek egyet, rommá rángathatod, szépen tartja a felbontást, lehet ellenőrizni hiszen bármelyik képkockán megállítod minden pixel éles lesz, már ha megfelelő a shutter speed.
Nagyobb kamerákat tesztelve sem találkoztam a problémával.

Teasüti: meg szoktam kérdezni miért választottak engem nagyon sokszor az azonos ár melletti korlátlan rendelkezésre állás (legtöbben 8-10órára adnak árat) és a teljes videó miatt választanak engem, meg a 8-10 perc highlight helyett 15 perc miatt. Simán rámegyek a magyar habitusra, a "több a jobb"
Mondjuk idén nagyon megterhelőnek éreztem ezeket a 14-16 órákat, szóval lehet változtatok jövőre...

(#30568) hibavissza válasza Tuninger (#30567) üzenetére


hibavissza
veterán

[link] Ez a videó talán szemlélteti amit írtam. Nyilván nem eszi meg a pixelt és lesz ott egy fekete pötty.

[ Szerkesztve ]

(#30569) Teasüti válasza hibavissza (#30566) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az más terület, nem? Felteszem vmi üzleti megbízás talán? Mert a privát szektorban eskü fotósnál ilyen nincs és nincs is rá szükség. Eleve kérésre teljes albumokat kell tudni felmutatni még szerződékötés előtt.
Abból meg azért levehető, hogy miként szelektál* és kb milyen színvonalra lehet számítani.
Videósnál meg ugye van a highlight, meg vannak a pofázós hosszú videók. Ezen kívül mi szükség van még 300 giga nyersre? Semmi. :N
Persze, van az a pénz. Ha leteszi nekem a csomag árának a tripláját, felőlem még kereskedelmi célra is adok neki licencet és ezüst tálcán kapja meg a nyerseket. Csak akkor azt meg kell fizetni ezt annak az 1%-nak, akik maximalisták és mindent is meg akarnak venni. :D

* Mert ez is egyfajta skill: minden kép egyedi, vagy csak számot növel burst sorozatokkal és 5 icipicit más de ugyanolyan képet beválogat, esetleg színes és B&W képekből lesz meg az ígért szám, esetleg bent hagyja a technikailag nem tökéletes fotókat is, stb.

(#30570) Teasüti válasza Tuninger (#30567) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Magyarországon én nem vállalnék korlátlant. Az embertelen. :D Meg mit jelent a korlátlan a szerződésedben?
Én egy ilyet toltam le, reggel 9-től hajnali 1-ig.
Odahaza szerintem én is szétbontanám a csomagot három részre, ahogy azt láttam másoknál: a lagzi az külön és feláras történet.
Itt kint még elmegy, mert általában este 8-9-kor már lemegy az utolsó esemény (itt van a vége a "korlátlan" szerződésnek). Utána már csak züllés van. :)

[ Szerkesztve ]

(#30571) hibavissza válasza Teasüti (#30569) üzenetére


hibavissza
veterán

Esküvő iparról nem nyilatkoznék meg, hogy ott mi folyik. Sajnos volt szerencsém produktumokhoz. A konkrét esetben nyilván tudták, hogy kinek adják és az mit csinál vele. Céges arculat tervezéshez és reklámanyagokhoz kellett válaszék. Nyomtatásba kerültek a képek. Pl. kis fókusz drift miatt kukáznak valamit ami az output médiában nem is látható.

(#30572) Tuninger válasza hibavissza (#30568) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Csináltam neked inkább relevánsabb tesztet, a gopronál a sharpening agyonvágja a képet, illetve indokolatlanul korán kezdi emelni az ISO-t, az meg erősen befolyásolja a zajszűrést
Itt vannak a samplek ISO100-on, auto shutterrel
4K stabival high bitratel, lockolt expó flat
4K stabi nélkül high bitratel autó expó flat
5,3K 60fps stabi high bitratetel lockolt expó natural.

A High bitrate 100Mbps a Hero 10 esetén, labs firmwarerel tudom emelni 200Mbps-ig, csak nem láttam eddig értelmét.
Kiváncsi vagyok a freeze frameken mekkora minőség esést találsz, én meg se nézem, mert tudom hogy elhanyagolható.

Igen, mindig nálam van a gopro :P

szerk: hú milyen részletszegény most a 4K az 5,3K mellett

[ Szerkesztve ]

(#30573) nozs23 válasza hibavissza (#30566) üzenetére


nozs23
addikt

Nálam így működik.
Legalábbis azoknál a munkáknál, amiket én vállalok: Esküvő és hasonlók, rendezvény, vállalkozások. Elégedetlen még nem volt senki, főleg azért, mert minden le van írva a szerződésben. Ha lenne olyan munka, ahol előre kérnének szelektálási opciót, akkor persze meg lehetne beszélni (előre). De alapvetően biztosan nem ígérem oda senkinek, hogy kiadom a nyers anyagot.

[ Szerkesztve ]

(#30574) _q válasza nozs23 (#30573) üzenetére


_q
addikt

Szerződést te csináltad magadnak vagy netről töltötted le? Hogy lehet minden eshetőségre felkészülni, hogy ne maradjon ki semmi?

(#30575) Tuninger válasza _q (#30574) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Folyamatosan írod egyre hosszabbra ahogy tapasztalsz dolgokat a melóban/égeted meg magad...

(#30576) Teasüti válasza Tuninger (#30575) üzenetére


Teasüti
nagyúr

+1 True story. :D

Meg szerintem érdemes vmi ügyvédi iroda fotósoknak készült sablonjával kezdeni, mert azért elég sok olyasmit tárgyal, amiről egy átlag polgárnak fingja sincs. Pl a felelősség korlátozását perelés esetén, meg a bírosági ügymenet alapszabályait. Meg én rögtön GDPR-rel vettem a sablonomat, az is kitesz vagy 10 oldalt és ezt se fogja senki megírni magának sztem.

Aztán idővel a saját agyszüleményeket is érdemes vmi hozzáértővel átnézetni néha, mert lesznek azért olyan paragrafusok amik nem állják meg a helyüket a bíróságon. Itt kint ilyen pl. a kaució beszedése: hiába van benne a szerződésben, hogy az nem jár vissza ha mondjuk egyoldalúan módosítanak/lemondanak esküvő előtt - sajnos ha perelnek, akkor a bíróság felül fogja írni ezt a gyakorlatot az aktuális fogyasztóvédelem szerint attól függően mennyi munkát tettél bele addig a pontig abba a megbízásba és jár-e ezért neked kompenzáció vagy sem (azt leszarják, hogy neked bevétel kiesésed lesz azon a dátumon, stb). Szóval azért több saját dolog is inkább csak amolyan code of conduct, mint jogerős paragrafus.

Mint a házasság előtti szerződés: elvileg érvényes mindkét félre nézve, de egy nyugati bíróságon meg kitörölheted vele, ha asszonypajtás elríjja magát. :D

[ Szerkesztve ]

(#30577) hibavissza válasza Tuninger (#30572) üzenetére


hibavissza
veterán

Most volt egy kis időm melóban az asztalin, nagy monitoron megnézni. Namármost a vas egy AMD A8-7670K Radeon R7 ami nem viszi a gopro mp4 videót. :)) Már letöltöttem egy codec packot is. Pedig anno ez volt a legerősebb APU-k egyike. Létezik ez? Nem akarom lecserélni, mert van pár szoftver van rajta amit újratelepíteni, beállítani fél év meló. Van valami ultimate player erre a vasra? VLC. MPCHC nem viszi. Még kis ablakban sem. Ebből gondolom, hogy nem erőforrás probléma.

(#30578) Tuninger válasza hibavissza (#30577) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

M1-en nézd az támogatja. Az AMD-nél a hardveres gyorsítás h265höz csak elég későn, ha jól tudom a ryzenekkel jött.

(#30579) Teasüti válasza hibavissza (#30577) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem akarom lecserélni, mert van pár szoftver van rajta amit újratelepíteni, beállítani fél év meló.
Meddig tart leklónozni a gépet? Biztonsági mentés nincs rendszeresítve? Főleg melós gépen?

(#30580) hibavissza válasza Teasüti (#30579) üzenetére


hibavissza
veterán

Ez csak a fotelből ennyire egyszerű. Le lehet klónozni az SSD-t, de az vagy bootol az új alaplapon vagy nem. Két szoftvernek is dongle autentikációja van. Azok sem szeretik az alaplap cserét, rendszerint azt nézik. Hálózati beállítások sem szoktak sikerülni...nekem nincs jó tapasztalatom. Egyszerűbb nem lecserélni a gépet.

(#30581) hibavissza válasza Tuninger (#30578) üzenetére


hibavissza
veterán

Akkori ratyi rendszergizdának pedig mondtam, hogy i7, de rá volt égve erre a fos amd-re....Átkódolom h264-be?

(#30582) Tuninger válasza hibavissza (#30581) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Akkor nem tudod kizárni hogy nem e az átkódolásnál veszett el info.

Megnézegettem végül én is mégiscsak és a motion blur eléggé beleszól az amúgy sem acélos részletbe a 4K felvételeknél.
Az 5.3K 60 az eléggé rendben van minden tekintetbe azt lehetne nézegetni közelről, meg ott jobban sütött a nap. Lehet kinézek most is megismétlem a tesztet.

(#30583) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Sziasztok. M1 pro, final cut pro. Iphonnal keszitettem videokat, ami felszinkronizalodott a macre. Macbook galeriabol kijelolom a videokat, behuzom a final cutba, listazza is az elemeket, viszont timelineba behuzva a videokat nem jatsza le, hanem csak egy kepet mutat belole. Mi lehet a problema?

(#30584) Kukcaman válasza _q (#30574) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Mindenképpen ki fog maradni valami :D Mindig az újabb emberek hozzák neked a "vakfoltokat", amit neked be kell tömni. Ahogy Tuninger is írta :D

Múltkor volt egy fotózásom, és gondolván, hogy "nem egy a kettőnk látása", szóval nem biztos, hogy az tetszik neki is ami nekem. Kiadtam az összes képet, de csak a rossz minőségű visszanéző képeket - mondtam, hogy válogassa ki őket és küldje el. Ez nagy hiba :D már akkor megbántam, mert elkezdte szerkesztgeni azokat az ótvar képeket. Végül nekem kellett kiválogatnom, ami nekem tetszik - szóval a késöbbiekben megtartom ezt a jó szokást.
Viszont, ha valaki tudja mi a módja annak, hogy ha én megcsinálok egy képet/videót véglegesre, ami a szememnek már tetszetős, akkor az "ügyfél" ne nyúkáljon hozzá semmitmondó filterekkel igénytelen módon, mivel az én nevem lesz rajta, így elég ratyin jön ki.

(#30585) Teasüti válasza Kukcaman (#30584) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Őőő erre lenne a copyright és a licence. A te szerződésed elvileg kell, hogy tárgyalja milyen jogokat biztosít az ügyfélnek. Az én szerződésemben az is le van írva, hogy a leszállított anyag az "korrekt" és vitának helye nincs. Elvégre engem azért fogadnak fel, mert tetszik nekik a munkám. Ez alatt nem a nyers képeket kell érteni, hanem a komplett albumokat, amibe beletartozik a védjegyezett utómunka és a válogatás is.

Ha az ügyfél elkezd saját magának szerkeszteni és ez neked kárt okoz, lehet kérni jogorvoslatot a kettőtök közti (licenc)szerződésre* hivatkozva. Persze előtte azért fel kell szólítani, hogy fejezze be eme tevékenységét, mert te nem adod a neved ahhoz a trágyához, amit ő feltol az Instára. :D

*Én alapból csak felhasználói jogokat adok az ügyfélnek, amik nem ruházhatók át, bla bla bla.
Ez jogilag meggátolja, hogy ő bármit szerkesszen. Persze hogy ez mennyire életszerű, azt döntse el mindenki maga! :) De mindenesetre ha perre kerül a sor, akkor ezek a szabályok.

[ Szerkesztve ]

(#30586) Tuninger válasza Vadászmenyét (#30583) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Airdroppal dobd át a Mac-re, mert szerintem csak a cloudba szinkronizálódott fel a videó az iPhoneról, a Mac-re nem és a galériában a lokális és cloud cuccokat is látod. Valószínűleg a Macen le tudod tölteni 1 klikkel cloudból egyébként, utána már rendesen kell megjelennie FCPXben.

(#30587) MrRL19


MrRL19
senior tag

Csaó Sziasztok !

Lehet nem a legjobb helyre írok ( ha van jobb topik kérném link)

Keresek olyan készüléket amivel sport meccseket (foci,tenisz)tudok felvenni (állványról).
Mit keressek pontosan amivel lehető legjobb választás lenne ?

fényképezőgép,sportkam,kamera?
teló : Samu s10, Xiaomi redmi note 10-11pro van kézben.

Árban 50-70k gondolkodtam max amit rá szánnék , vagy egyszerűbb telot használni ? :)

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#30588) Márton válasza MrRL19 (#30587) üzenetére


Márton
nagyúr

Egy sima fhd videókamera 10-20x zoommal.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30589) MrRL19 válasza Márton (#30588) üzenetére


MrRL19
senior tag

Értem, valami konkrét ?használt is lehet ..

Ami még lemaradt ,h olyat keresek ami nem túl nagy méretben rögzít youtube feltöltés miatt stb...

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#30590) hibavissza válasza MrRL19 (#30587) üzenetére


hibavissza
veterán

Küldtem egy privátot. Jelige: kukázzunk együtt a hardverapróról. :)

(#30591) hibavissza válasza Márton (#30588) üzenetére


hibavissza
veterán

Nemá. Ennyiből lehet kukázni sokkal jobbat.

(#30592) Márton válasza MrRL19 (#30589) üzenetére


Márton
nagyúr

Sony vagy Pana. Nézz körül arukereson, olvass véleményeket.

hibavissza: ekkora zoom-mal, túlmelegedés nélkül, stb? jöhet a tipp..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30593) Tuninger válasza hibavissza (#30591) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én is 1080p handycamre lőnék mint céleszköz, vagy van jobb ötleted?

(#30594) hibavissza válasza Márton (#30592) üzenetére


hibavissza
veterán

+Tuninger
Van egy GF2 kit amiből jön a váz az obi eladható (nekem) és van egy 14-140 90-ért. Kis alkuval 90 körül állna meg a szett GF2+14-140. De tolhat rá 50-200-at is. Az 50 körül ment régen. Bármelyik handycamnél jobb. Sajnos az úr csak gondolatkísérletnél tart, így nem lesz 14 2,5-öm. :D Nem mintha kéne, de annyiért...

A gopro megnézésig még nem jutottam el sorry...coming soon

[ Szerkesztve ]

(#30595) Sordoran


Sordoran
addikt

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Zoom Q2n-4K, vagy hasonló kamerával kapcsolatban? Leírás alapján nagyon érdekesnek tűnik, 150 fokos látószög és kiváló audió rögzítés, ez alapján hasznos lenne számomra. Fúvószenekar fellépéseit szoktam fotózni és videózni, és mivel egy kamerám van így csak 1-2 számot tudok videózni, többi alatt ide-oda sétálva fotózok. Viszont ha ez a kamera jó lenne, akkor a nagy látószögnek hála felrakhatnám akár színpadra, színpad elé és ott hagyhatom egész műsor alatt, én meg koncentrálhatnék fotózásra. (esetleg összevágni több kamera állást)

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#30596) Teasüti válasza Sordoran (#30595) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nagyon niche cucc. A hangrögzítőik jók, szóval talán használható hangja lehet ennek is.
A képe meg olyan amilyen. Elég jó áron megy viszont. Ennyiért nem tudnék venni egy komolyabb akciókamerát sem, nem hogy mellé még egy jobb fajta X/Y kapszulás mikrofont.

(#30597) nozs23


nozs23
addikt

Sony FX30: [link]

Oversampled UHD 4K (6K capture) up to 60p
UHD 4K/120p capture with additional 1.62x crop
In-body image stabilization
10-bit 4:2:2 or 4:2:0 capture in a choice H.265 or H.264-based AVC formats
S-Cinetone color profile
S-Log2 / S-Log3 with uploadable LUTs for previewing or applying to footage
'16-bit' Raw video output
No mechanical shutter mechanism
Front and rear tally lamps

1800USD

Szenzor úgy tűnik, hogy olyasmi, mint a korábbi Fujikban lévő 26mp-es, bár azt írják, hogy talán ez valamivel gyorsabb kiolvasásra képes. Összességében ez nem tűnik egy rossz ár-érték arányú cuccnak, ha a fotózás nem szempont.

[ Szerkesztve ]

(#30598) Kukcaman válasza Teasüti (#30585) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Még egy dologgal beljebb vagyok, köszi :K

Holnap kapok pár napra egy Ronin-SC-t, mit érdemes róla tudni így hirtelen :D pl: mire figyeljek oda.
Meg fix távolság + rekesz, mi ajánlott?

(#30599) Teasüti válasza Kukcaman (#30598) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Feltétlen tedd fel a telefonos progit hozzá és nyomkodj végig minden létező funkciót!
Mindent tudni akarok! :D
Főleg a vezetéknélküli képátvitel telefonos monitorozásra, valamint a távvezérlő és kézkövető, ill. AI követő funkciók érdekelnek.

(#30600) Kukcaman válasza Teasüti (#30599) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Áhh, örülök, ha elbírom, nemhogy még nyomkodjam :))
Öreg okostelefonom van az újabb szoftverek nem támogatottak.
Amúgy sima egyes verzió. G80-hoz való kábel nem hinném, hogy lenne hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.