Hirdetés

2024. március 30., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20001) vond válasza MrChris (#20000) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én meg pont AOC-re cserélem a Dell-t. ;]

Amúgy EIZO mellett inkább az NEC a top. De szerintem (majdnem) mindegyik gyártó tud komoly monitorokat kiadni.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#20002) hibavissza válasza Teasüti (#19998) üzenetére


hibavissza
veterán

MPC HC-ben be tudod állítani a képfrissítéshez tartozó frekit. Én gyártottam a monitornak 50-60-72 Hz-es frissítéseket nVidia driverben (nem kell CRU) és az MPC HC szépen átkapcsolgat.

A gondom az, hogy a prosztó akciós tévémen még így is nagyságrendekkel jobb a mozgás megjelenítés. Ha valaki tud 32-es UHD tévét az szóljon nekem pls.

(#20000) MrChris: szerintem nincs már általánosan jó márka (aki behozza az országba és teríti nyilván kivétel, neki az a "jó" amivel házal). Vannak jobban összelegózott és kevésbé jól összelegózott típusok. A support élőélete és komolysága inkább legyen mérvadó.

(#20003) Tuninger válasza hibavissza (#20002) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Tudom amatőr hiba lenne de nem lehet hogy be van kapcsolva az intelligent frame creation a TV-n? LCD kijelző vs lcd kijelző, nem lenne szabad nagy kulonbseget latnod a mozgas visszaadasban.

Esetleg ülj hatrebb egy meterrel a monitortól.

Pixel peeper tavolsagbol en is köpködöm q gyengébb minőségű felvételeket, de 50 centivel távolabbról meg tök jól néz ki..

(#20004) Teasüti válasza Tuninger (#20003) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Attól függ mennyire prosztó az a tv. Budget kategóriában nincs képkocka interpoláció, csak a minimum 100 hz-es modellekben.

(#20005) Teasüti válasza hibavissza (#20002) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Néztem én az egyéni képmódot, de csak a natív frekvenciát mutatja a listán ott is. Gondolom custom resolution alatt csináltad, nem?

(#20006) Tuninger válasza Teasüti (#20004) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

2006-2008-ig dolgoztam a Panasonicnak, már akkor 600Hz volt a sláger a plazmáknál, De sztem ez az IFC használatra vonatkozik, ha kikapcsolod akkor szerintem ugyanúgy 50Hz-en megy. Ergo ma már az 50 ezres Orion is tudja a 100Hzet.
Egyébként dobbenet hogy 200 alatt van mar 55" 4K HDR Tv.

(#20007) _q


_q
addikt

Eddig azt hittem váz stabi nélkül nincs élet, de közben meg szinte minden youtube videóban azt látom, hogy gimbalt használnak videózás esetén (vloggereket kivéve), akár van benne IBIS (esetleg még OIS is), akár nincs. Továbbá, ha IBIS nincs is de OIS van, akkor a handheld felvételekre az is megteszi, ha meg mozogni kell visszajutunk az előbbi megállapításhoz, kelleni fog gimbal a smooth mozgáshoz. Persze értem, hogy IBIS+OIS+gimbal elég jó kombó, de ha mondjuk egy fuji vagy sony AF-t állítunk szembe az IBIS-sel, akkor lehet hasznosabb egy szuper AF+OIS, mint egy pana féle szuper IBIS+OIS, de gyenge AF.

Mit gondoltok erről?

(#20008) Tuninger válasza _q (#20007) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A Hero 7 hypersmooth valami eszméletlen.
Mégis már egy hónapja rágódom rajta hogy megveszem 30 ezerért a reelsteady go-t, mert még egy szinttel jobb

Vagyis sosem elég a smoothságból, ameddig nem éred el a "repülő kamera" feelinget.

És ha egy panát felraksz egy gimbalra, nagyon közel kerülsz ehhez.

Utólagos stabival lehet mindenféle stab nélkül lőtt handheld shotból is okésat kihozni. Csak ahogy szoksz hozzá az egyre jobb stabihoz úgy veszed észre egyre inkább a rázkódást.

Pl egy panásnak minden más elfogadhatatlan. De ha eddig nem használtál stabit egy sony ibistől is leteszed a hajad.

Mint ahogy nekem a panás Af videók elfogadhatatlanok :D

(#20009) MrChris válasza _q (#20007) üzenetére


MrChris
nagyúr

Azt veszed amire neked szükséged van. Ha az adott tevékenység gimbalos akkor ott aki ezt csinálja ha teheti gimbalt fog használni.

(#20010) _q válasza Tuninger (#20008) üzenetére


_q
addikt

Jó a pana stabi, de most meg az AF szívás és én meg már egy ideje agyalok rajta, hogy le kellene cserélni a G80-at a gyenge AF, low light és a gyenge full HD miatt, de közben szeretném, hogy a run & gun kényelem is maradjon.
Családi, kirándulós, esemény videózás a cél, nyártól meg baba videózás/fotózás is lenne. Lépni kellene G80-ról valamire, de azért olyan árban ami nem egy vagyon. Akármennyire is jó a pana stabi egy baba esetén szerintem érezném a jó AF hiányát és fotós képességben a megkötést. Lehet tévúton járok, de most nem érzem azt, hogy ezeket az igényeket a pana vonal szolgálná ki számomra. Tehát felmerült bennem, hogy lehet az IBIS-ről kellene inkább letenni, csak OIS maradna és APS-C-re feljebb lépni, így még költségben nem jelentene annyival többet, viszont az említett szempontokból talán jóval nagyobb lenne az előre lépés. Persze gimbalt se akarok én mindig használni, ahogy panánál se tettem. Annyiszor javasoltátok itt a fórumon a fuji vonalat is hogy már arra is elkezdtem nézelődni. Lehet érdemes lenne megvárni egy XT3 árcsökkenést ami az XT4 megjelenésével jön még idén? Vagy ott van az XH1 IBIS-el. Esetleg sony vonalon nézzek valamit?

(#20009) MrChris
Tanácstalan vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#20011) Tuninger válasza _q (#20010) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ma lesz az XT4 bejelentés és az lesz a neked való ultimate kamera. De azért a szumma beleszalad majd egy 700 ezerbe :D

(#20012) _q válasza Tuninger (#20011) üzenetére


_q
addikt

Annyiért nyaralni se voltam még sose :D XT3 kit 430-ért kecsegtetőbb.

Ajánlani egyébként mit ajánlanál tudva az igényeim és mondjuk 450-et nem túllépve indulásnak objektívvel?

(#20013) kovsol válasza _q (#20012) üzenetére


kovsol
titán

Annyiból egy jobb objektív kijön már :DDD

May the Force be with you!

(#20014) Tuninger válasza _q (#20012) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

olyat mondok, besírsz:
A7r II használtan 360 körül, hozzá pedig egy kittobi 28-70.

Lesz rendes AF, lesz IBIS, lesz elfogadható (a mostaninál nem rosszabb) 1080p, jóféle 4K.
És mellé egy fullframe fényképezőgép egy fantasztikus szenzorral.

(#20015) _q válasza Tuninger (#20014) üzenetére


_q
addikt

Hol van annyiért A7R2, de ne olyan mint a múltkori S2, ahol több tízezer expo volt meg foszlot szét a gép :D Amúgy korábbról nekem úgy rémlik tesztekből az A7S2 és R2 AF se sokkal jobb mint a GH5.
Amúgy full frame-re drágább lenne később az objektív szemben az APS-C-vel nem?

(#20013) kovsol
Persze ha már lúd legyen kövér mit se számít a pénz :D

[ Szerkesztve ]

(#20016) Tuninger válasza _q (#20015) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az R2ők jellemzően 400 alatt mennek, de az új sem kerül többe.
Technikailag egy a6500, csak kicsit jobb fullhd-val.

Milyen obikat használnál?

(#20017) _q válasza Tuninger (#20016) üzenetére


_q
addikt

Újonnan csak a váz kerül annyiba, mint XT3 kitobival. Használtan se nagyon látok 400 alatt vagy nem jó helyen nézem.

A7R2 jobb AF-ban mint S2? Mert S2 az nekem nagyon közel van a pana-hoz.

Objektívből minél kevesebbet, szerintem a 28-70 körüli átfogás talán még elég is lenne kezdésnek, mondjuk 2.8 körül lenne a tuti, nem tudom a kit 3.5-5.6 low lightba elég-e, dof-ba full frame miatt gondolom már jónak számít. Esetleg később 28 alatta és 70 fölötte kicsit még hasznos lenne, de fő irány események, baba, gyerek videózása, fotózása.

[ Szerkesztve ]

(#20018) kovsol válasza _q (#20015) üzenetére


kovsol
titán

Több tízezer expo az semmi még egy ilyen gépnek.

May the Force be with you!

(#20019) Tuninger válasza _q (#20017) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

nézd úgy, a 28-70 F3.5-5.6-ot mintha most raknál fel egy 14-35 F1.7-F2.8-cat. És low lightban is hasonló...
mint mondtam a6500zal számolj, ugyanaz az AF rendszer van benne.

(#20020) _q válasza Tuninger (#20019) üzenetére


_q
addikt

Low lightban esetleg a sony jobb iso tűrése miatt mondhatni esetleg, hogy azért egy f3.5-5.6 mégis jobb eredményt ad mint mft esetén az f1.7-2.8? A szenzorra eső fény ugyan annyi, de mivel iso-t bátrabban lehet húzni, így a végeredmény is jobb, tehát nem feltétlen kevés még az 5.6-os vége se? A DOF hogy is alakul? Ugyan úgy f1.7-2.8-nak megfelelő lesz, ha mft-t nézzük?

(#20018) kovsol
Csak ha már annyi expo van akkor az arányos a gép "elhasználódásával", tehát akár a markolat és a külső kopottabb, az aksi is gyengébb lehet stb.

(#20021) kovsol válasza _q (#20020) üzenetére


kovsol
titán

Szerintem te kevered ezeket a gépeket valami hobbi kacattal.
Egy munkagépet aminek a zárját 500k expora tervezték, és ha tönkre megy kicserélteted, és vígan használod tovább. Ott szerinted pár tízezer expo milyen elhasználódási szintet jelent?

May the Force be with you!

(#20022) Tuninger válasza _q (#20020) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Pontosan, 2 ISO előnye van a sony szenzornak, de csak APSC módban. Fullframe videóban az R2 nem az igazi.
Fotóban viszont nincs párja.

Az "annyi expó" 100 ezer felett kezd érdekes lenni. 10-20 ezerrel még bejáratós egy normálisabb gép.

(#20023) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Üdv!

Adott egy Sony Handycam HDR-CX405 kamera. Melyik fájlformátumban érdemesebb videózni? XAVC S HD vagy AVCHD? Az előbbi csak képkockaszámnak 25p enged, viszont az utóbbinál az 50p-t. Látszólag lenne valami különbség élő facebook videózásnál? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#20024) _q válasza Tuninger (#20022) üzenetére


_q
addikt

Akkor a fotó miatt jött most az R2 az S2 helyett? Mert ugye még pár hete S2-t ajánlottad, de ha én videózni és fotózni is szeretnék, nem prio1 a fotó, akkor oda meg az S2 is jó lehet, árban meg igazából hasonló a kettő.
Viszont azt is mondtad még a múltkor, hogy lehet nem S2-t ajánlod, inkább a GH5-öt összezavarsz :D

(#20021) kovsol
Nem megalapozott, inkább berögződés amit régen olvastam, hogy érdemes 10 ezer expo alatti gépeket nézni használtan, ha biztosra akarunk menni. Sok fotós adja el 100 ezer expo körül a gépét.

[ Szerkesztve ]

(#20025) hibavissza válasza Teasüti (#20005) üzenetére


hibavissza
veterán

Igen. A 72 Hz-hez DP kábel kell nálam.

(#20003) Tuninger: nincs bekapcsolva természetesen. Kontrasztos témán nem vibrál svenkeléskor. Nem tudom mi a trükk.

(#20007) _q: mit gondolok erről? Nyaraláskor nem szívesen vajúdnék még egy gimballal is. Rohadjon meg a panaszonik amiért nem rak pdaf-et a gépeibe. XH1 drabális, feltűnő és drága. Sony IBIS gyengusz. Marad a Gopro :D

[ Szerkesztve ]

(#20026) _q válasza hibavissza (#20025) üzenetére


_q
addikt

Nyaraláson persze én se bajlódok videózás oldalról a kamerával, oda gopro megy. A családi, esemény videó/fotó meg helyben van, ott már hamarabb szóba jöhet a gimbal. Persze ha nem kell sétálni (panával se szoktam), arra IBIS vagy OIS elég talán.

(#20027) Teasüti válasza _q (#20024) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ne viccelj, 10k expo az még bejáratós.
Annyi egy igazi workhorse masinába havonta bekerül, ha nem gyorsabban. :)
Haver esküvőkön 3000 kép alatt csak akkor jön haza, ha elvesztette a múzsáját. Megjelenésük óta nyúz két 5d iii-at, amik már alulról karcolják az 500k-t. A váz sincs lelakva annyira, pedig nem hímestojásként kezeli őket. Azért ezek a gépek nem véletlen készülnek csilivili ötvözetekből, karcolásokkal túl illik élniük egy esküvőt, ahol az oldaladon lóg: néha nekiütődik vminek, néha végighúzod a földön mikor lefekszel, néha elázol az esőben, néha homokos tengerparton vagy és másnap csikorog az objektív. :D
Ez ilyen, bírják ezek nem kell megfordulni az első karc láttán.

(#20028) Tuninger válasza _q (#20024) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ugyanazok az igényeid mint mindenki másnak.
Legyen GH5 IBIS benne, az A7 III low light és AF rendszerével, az X-T3 színeivel.

Az S2 gyenge fókuszban. Az R2 jó fókuszban, de gyenge fullframe módban.
Az XT3ban nincs IBIS, de a legközelebb áll a büdzsédhez.
A G9/GH5 egy racionális váltás lenne képminőség szempontjából, de maradna a gyenge AF-ed.

Ha viszont mindenképp gimbalos kiegészítésben gondolkodsz, akkor egy X-T3 vagy X-T30 tökéletes választás. <-- figyeled hogy ez a 3. (és 4.) ajánlás?

(#20029) vond válasza Tuninger (#20028) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azért én látok különbséget a G80 » G9 AF-ben, nem is keveset. :K Főleg, ha még egy jobb obi is társul hozzá, mint pl. a 12-35 II, vagy Leica 12-60. De természetesen egy jó PDAF-fel szemben nincs esélye. Kérdés, hogy mennyire kritikus ez a része az igénynek. Mint ahogy a többi más része is. :D

_q kolléga - ha így folytatja - nem egyhamar fog megoldásra jutni. :N Ezért is nem tudok már hetek óta érdemben válaszolni neki a privátra, mert 68 oldalt kéne írnom, meg kb. az univerzum titkát kéne megfejteni hozzá. Bocs, _q! :B ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#20030) Tuninger válasza vond (#20029) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én most ugyanezt a kört futom autovasarlas temakoreben mint amit _q a fenykepezokkel.
Hasznaltan, minel fiatalabbat, legyen eros, automata, kombi, szép, megbízható, olcsó.

Na ilyen autó nem létezik

És én is a csóró oldalról szemlélem mert 2M van rá ami kb olyan mint 450 profi fenykepezore. Kompromisszumos

(#20031) Teasüti válasza Tuninger (#20030) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hasznaltan, minel fiatalabbat, legyen eros, automata, kombi, szép, megbízható, olcsó.
Megnyugtatlak én társkeresőben kb ugyanezekkel a kritériumokkal nem találok nőt. :DDD

(#20032) Kukcaman válasza _q (#20026) üzenetére


Kukcaman
senior tag

A leghosszabb rész a kiválasztás, az tuti, de egy idő után venni kell és kész. Mindegyik csak kicsiben fog eltérni, és akármelyik legyen az, nem érzed hiányát a másiknak :))
Tudom, én is olyan gépet szeretnék, mint ahogy látok +legyen zoom+ éjjel látó. Venni kell fényeket akkor az iso sem lényeges :)

(#20033) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

No megjelent az X-T4
Hozta a legutolsó rumorokat.
- jobb aksi idő
- IBIS + EIS + boost mode ami a Pana IS Lockhoz hasonló
- 1080 240fps
- kihajtható kijelző
- 1700 dolláros (=eur?) árcédula

Egyetértek Jordannel jelenleg ez a legjobb/legnagyobb tudású hibrid kamera ami kapható.

Átadom a mikrofont Taranisnak: lesz csere, vagy megy a szájhúzás hogy sokat kéne rádobni? :D

(#20034) vond válasza Tuninger (#20033) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Durva. :Y Kicsit húzós az az 1700 dollár, de kitben azért nem olyan rossz, és a 16-80-as objektívnek jó átfogása van.

Kíváncsi leszek a részletes tesztekre, nyers videókra.

Jól értem, hogy UHD60-ban mindenképp van egy 1.18-as crop, FHD240-ben meg 1.29? Ennek azért nem örülök annyira. Na nem mintha holnap váltani szeretnék. :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#20035) kovsol válasza vond (#20034) üzenetére


kovsol
titán

Nem az 1700$ a sok, hanem az európai árazás, és akkor arra még egy lapáttal ráraknak nálunk a magas áfa, és hulladék árfolyam miatt.

May the Force be with you!

(#20036) Tuninger válasza kovsol (#20035) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Egy ilyen színvonalú upgradet vártam volna fél éve az a6600 személyében, és kifizettem volna ezt az árat.
De mostmár nem lesz rendszerváltás. Pedig ez a cucc végre szállít mindent mi szem s szájnak ingere.

Persze lehet kötözködni a croppok, a felvételi idő limitek, a headphone jack miatt, de ezek a hibák már messze nem olyan ordas nagyok mint a többi gépben.

(#20037) _q válasza Tuninger (#20028) üzenetére


_q
addikt

Köszi az infókat. Ez akkor úgy néz ki meg egy darabig kigondolas tárgyat fogja képezni. Mondjuk ha a Fuji ilyen jól tör előre, ahogy az xt4 kijött, akkor hosszabb távon lehet jó döntés lenne az ő rendszerük felé menni.

Autovasarlashoz hozzá tudok szólni. 2 millió körül nezelodtem én is baba miatt pár hónapja kombi méretben. Kalkuláltam és az jött ki hogy 5 év alatt egy hibrid ami teljesítményben szerintem nem rossz, automata váltós amit szeretnél, jól fogyaszt és megbízható, megéri azt a felarat amit kérnek érte. Ha jól tippeltem 5 év múlva olcsóbb lesz ha üzemanyag, fenntartás és eladhatosagot nezem, mint egy turbó benzines vagy dízel. Cserébe el kellett fogadni a drágább vételárat.

Vond
Agyalok meg :D de köszi a visszajelzést.

Kuckaman
Igen az iso is, de az AF is egy igen erős érv most nekem. Ki kellene probalnom valahol pár gépet, talán könnyebben döntenek.

(#20038) taranis válasza Tuninger (#20033) üzenetére


taranis
addikt

Hát nemtom. Amióta leginkább fotózok azóta nem hiányzik a kihajtós képernyő, szerintem már zavarna is, hogy amikor a gyerekeket fotózom és lejjebb van a kamera, akkor ki kell oldalra hajtani, és csak utána lehet fel. Aztán az IBIS kicsit rángatósnak tűnik, nem a Pana színvonal. Persze jobb, mintha nem lenne. Az mondják az AF is huntolgat néha (Cinema5D videója), ott sem sikerült a Canon/Sony szintet meglépni. A 240fps nem érdekel, a 120-at sem nagyon használom. Képminőségben/codecben pedig ha jól sejtem nem történt előrelépés. A 16-80-al kitben egy év múlva talán jó lehet, ha nem jön az X-H2.

Szerk: viszont most látom a Fuji topicban, hogy megkapta az X-T4 a 16 bites TIFF outputot fotónál, ez már viszont tetszik!

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#20039) Teasüti válasza taranis (#20038) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Gondolod nagy előrelépés lenne a 14 bit RAF után? Vagy nem kell bajlódni az X-trans konverzióval mert RGB-ben menti a fájlokat?

Nekem azért tetszik. A teljesen elkülönített still/video menü viszont megmozgatta a fantáziám. Az az egyik kritikám XT3-nál. Így remélem lehet váltani egy gombnyomással üzemmódot és megmaradnak a fizikai kezelőszervek is. Érintőről beállítani egy rekeszt, ISO-t ésatöbbi azért nem annyira felhasználóbarát XT3-nál Silent Movie módban. Vagy dobod a képbeállításokat ha videóba váltasz és tekergetsz mindent is a kettő között. IBIS-szel kiegészítve már-már majdnem elhagyható a gimbal egy gyakorlott kéznek (nem nekem :D ), szóval akár némi kompromisszummal de megoldható a fotós/videós egy személyben (volt már ilyen felkérés, udvariasan elküldtem az anyjába az illetőt :DDD ).

Szóval nem tudom. Vannak gyakorlati, praktikai előnyei. 1700 dollárban már benne van a 16-80 is?

[ Szerkesztve ]

(#20040) hibavissza válasza taranis (#20038) üzenetére


hibavissza
veterán

Pedig jobban tennéd, ha videóznál néha. Baromi jó minőségű hanggal. Nagyon fog hiányozni később, ha nem teszed, bármennyire kényelmetlen is most. :K

(#20041) taranis válasza Teasüti (#20039) üzenetére


taranis
addikt

Nincs benne, 2200 dollár azzal.
Nekem a konverzióknál segít a 16bit TIFF egy adott dologban, de amúgyis tök jó, hogy megkapod a kamera által előhívott képet, amit a C1/LR azért nem tud teljesen leutánozni, és utána még mindig tudsz rajta finomhangolni ahogy jól esik.

hibavissza: feleségem videóz a mobiljával amíg én fotózok :)

Szerk: itt vannak az árak:
Die FUJI X-T4 soll ab Ende April für 1.799 Euro erhältlich sein. Dazu wird es noch zwei Kit-Optionen geben:

FUJIFILM X-T4 + FUJINON XF18-55mmF2.8-4 R LM OIS für 2.199 Euro

FUJIFILM X-T4 + FUJINON XF16-80mmF4 R OIS WR für 2.299 Euro

Azért ezek szép árak :)

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#20042) Teasüti válasza taranis (#20041) üzenetére


Teasüti
nagyúr

De te kb egy vagy a hét milliárdból, akinek ez fontos - akármi is legyen az. :DDD
Nekem már a sima raf konverzió is bőven eladható, amire az LR AI Enhance még rátett egy lapáttal, ha nyomtatni is kell. Bár ki tudja... Ha hirtelen kiderül, hogy a Fuji klaszisokkal jobban tud konvertálni az Adobe-nál és előjönnek a crisp részletek - amikről nem rég beszéltünk -, akkor a f.szomért kerül 2200 dollárba a kit! :DD

400 eurót elkérni a 18-55-ért... azért van bőr a képükön.
Oké, nem E-infyn árat kell nézni, de azért ez mitől is jó üzlet? Külön vásárolva éppen ugyanott tart az ember...

[ Szerkesztve ]

(#20043) zgospel válasza taranis (#20041) üzenetére


zgospel
őstag

2200 euró?? A7III kit is megvan annyiból újonnan :U

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#20044) kovsol válasza zgospel (#20043) üzenetére


kovsol
titán

Azon kívül, hogy FF és kicsit jobban bírja a magas ISO -t, talán nem is hozható fel semmi az A7III javára. A Sony kit obi meg elég gyengus.

May the Force be with you!

(#20045) taranis válasza zgospel (#20043) üzenetére


taranis
addikt

Ezért mondtam, hogy majd egy év múlva :)

colorizer.net

(#20046) zgospel válasza kovsol (#20044) üzenetére


zgospel
őstag

Video AF. Plusz a full frameség egy nagyon erős érv azért :)

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#20047) kovsol válasza zgospel (#20046) üzenetére


kovsol
titán

Azért az XT4 még nem végleges FW-el ment. Szerintem azért az AF-el se lesz gond.
Nekem egyébként A7III van, de a fuji is nagyon szimpatikus. :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#20048) Tuninger válasza zgospel (#20046) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A videó AFnél itt már nincs nagy különbség, speedboosterrel pedig lehet fullframesíteni.

Az A7 III-at el lehetne most adni 460 körül, a Tamron 220ért menne el, az 680.
Az X-T4 lenne 570k, a 16-55 F2.8 meg 270k. az 840k.
Vagyis 160-at kellene rádobnom.
Nem is lenne vészes, ha lenne valódi hozománya a produkciós minőségemet illetően.

(#20049) taranis válasza Tuninger (#20048) üzenetére


taranis
addikt

Ha elvagy 10bit nélkül, akkor sok értelme nincs neked váltani, szerintem.

colorizer.net

(#20050) taranis


taranis
addikt

Lee Zavitz bemutatója az X-T4-ről, eddig ez csinált a leginkább kedvet hozzá: [link]

colorizer.net

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.