Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29151) _q válasza Teasüti (#29147) üzenetére


_q
addikt

Ezzel nem értek egyet, se vond-al. Nekem MSI Tomahawk B450 Max II van. BIOS frissítéssel kezeli a Ryzen 5xxx processzorokat. Van rendes hűtés rajta és 25 ezer Ft körül mozog 3 év garanciával. Mi értelme a B550-nek, főként hogy most jön az új Ryzen széria amihez mindenképpen új alaplap kell az új foglalat és DDR5 miatt. Szerintem videóvágáshoz, képszerkesztéshez semmivel se ad többet. Szerintem 25-35 ezer Ft között igen is lehet találni jó alaplapot, nem kell ehhez 40-60 ezer Ft-osat venni.

(#29152) syC válasza Simon04 (#29148) üzenetére


syC
addikt

Lehet figyelmetlen voltam, mert alapból elzárkóztál előle, de M1-es mac-ben nem gondolkoztál? Alig fogyaszt valamit, és az erre optimalizált szoftverek hozzák a pc-s középkategóriát.

(#29153) kovsol válasza _q (#29151) üzenetére


kovsol
titán

És milyen jó is, hogy belerakod a Ryzen 5xxx-t, de a B450 chipset belső kommunikációja meg még PCI-e 2.0 -t használ. A CPU és a chipset között meg 3.0 kommunikáció van. A CPU meg már 4.0 -t is tud. :D
Ezzel az USB, SSD, HDD -re jutó sávszélességet negyedeled, a VGA kártyára jutót meg felezed ahhoz képest amit a CPU támogatna.
Egy X570-es lap nem azért kerül többe, mert csak. Hanem ha belerakod a CPU-t akkor teljes szávszélességet tud nyújtani neki minden területen.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#29154) Teasüti válasza #82860288 (#29150) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez így félrevezető. Nem értem miért gondolja mindenki azt, hogy ha nincs hardver dekóder, akkor az egész program CPU only. :W
Valahányszor szóba kerül nem győzöm hangsúlyozni, hogy a Free verzióban a Long-GOP kodekek hardveres gyorsítása nincs megoldva Windows-on, mivel a Free a Windows kodekjét használja a sajátja helyett, amaz meg csak CPU only. De minden más ugyanúgy GPU-n számolódik ahogy a Studio-ban is. Tehát GPU-n megy a render, GPU-n megy majdnem az összes effekt, a Fusion, a plugin-ek, stb.
Illetve még annyi, hogy a Free csak 1 GPU-t kezel.

Jah és állítólag MacOS alatt a Free-ben is van hardver dekóder, mivel ott az OS beépített kodekje is hardveresen gyorsított, míg Win nyilván nem kezeli natívan a 3rd party-kat (NVDEC, stb).

[ Szerkesztve ]

(#29155) #82860288 válasza Teasüti (#29154) üzenetére


#82860288
törölt tag

"Nem értem miért gondolja mindenki azt.." - azért, mert amikor anno kerestem én is, hogy van-e hardveres gyorsítás, akkor gugli első 2 oldalán ugyanezt az infót találtam. És akkor valószínűleg az a fals infó van mindenhol (reddit és más fórumok).
Szerkesztés / lejátszás közben a rövidebb anyagoknál ez nem gond, de exportnál a CPU dolgozik keményen, a free verzióban nincs Encode fül a Delivery ablakban.

szerk: viszont akkor ezek szerint a GTX1060-am csak simán gyenge volt az átmenetekhez és feliratokhoz meg effektekhez, mert proxy és cache nélkül lehalt simán a lejátszás (de sokszor még azokkal is).

[ Szerkesztve ]

(#29156) _q válasza kovsol (#29153) üzenetére


_q
addikt

Ezek érezhető különbséget adnak videóvágásnál?

(#29157) Teasüti válasza #82860288 (#29155) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha már az enkóder a szűk keresztmetszet, akkor vmit rosszul csinálsz. Ha nálad export közben az enkóder nem malmozik a 10 fps-es render sebesség miatt pár százalékon, akkor nem is használod a program tudásának max 2%-át. Ha még a dekódert írtad volna megérteném, mert azt aktívan lehet használni a teljes munka közben. De pont az enkóder a szempont, ami csak elenyésző apró kis része az egésznek? :F
Azt a 10 fps-t a CPU is vígan betömöríti neked jobb minőségben, mint amire a VGA képes.
Az enkóder akkor kezd el szempont lenni, ha valós időnél gyorsabb a render. De azt meg transzkódolásnak hívják, nem post-production-nek. :P

Szerk: vmit rosszul csinálsz. Mobil 1060-nal dolgoztam, 4K60-ig flottul viszi mindent a Studio. A Free-nél meg ugye optimalizált médiából dolgozol, ahol a DNx HQ(X) meg 80-120 MB/s IO-t és jókora CPU igényt támaszt a lejátszásnál, de ettől a render maga az még ugyanúgy GPU-n történik. Nálam a 4 magos i7 és az 1060 gtx terhelései kb eképpen zajlanak vágás közben a lejátszott nyersanyagon: gyorsított 4K60 HEVC esetén CPU ~15%, GPU ~60%; DNx HGX esetén CPU ~90%, GPU malmozik. Aztán erre jön rá a render pluszban, ahol elkezd dolgozni a GPU is. FPS-től függően oszlik el a terhelés: minél lassúbb a render, annál kevesebb jelentősége van a hardveres dekódernek és még kevesebb az enkódernek.

[ Szerkesztve ]

(#29158) _q válasza _q (#29156) üzenetére


_q
addikt

B450 Tomahawk PCI-e 3.0 25k . X470S Tomahawk PCI-e 4.0 90k. 3.0 vs 4.0 hoz annyit, hogy megérje a különbséget? A B550 is támogatja a PCI-e 4.0-át, ott x2 árkülönbözet van.

[ Szerkesztve ]

(#29159) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Bedobnék akkor némi olajat itt a parázs vitára:

Mi a lowlow end konfig amit ajánlanátok Resolvehoz. Az a vicc hogy szerintem egy M1 Mac Mini. De PC-ből lehet erősebbet a mai árak mellett?

/persze ha lehet proxyval dolgozni akkor egy 2012es konfig is elég, szóval maradjunk natív fileoknál/

(#29160) hibavissza válasza Tuninger (#29159) üzenetére


hibavissza
veterán

M1 Macmini a legjobb ma kapható PC. Összevetették valahol a legerősebb AMD APU-val (ki kéne gugliznom, de lusta vagyok). Kanyarban sincs az AMD. Pedig a Mac még olcsóbb is. Intelben az új I9 hozza a proci szintjét, de a fogyasztás sokszoros. Ami a pénztárcán kívül sem a méretre, sem a zajra nincs jó hatással.
3060-nal (1080/2070/stb) szerelt konfig hoz érzékelhető többletet teljesítményben, de zajban, fogyasztásban is.

[ Szerkesztve ]

(#29161) #82860288 válasza Teasüti (#29157) üzenetére


#82860288
törölt tag

Na most már teljesen összezavartál. :DDD
Nem dolgozom, lelkes kezdő vagyok, 2-3 perces videókat próbálok szerkesztgetni. Ez azt jelenti kb. hogy 3-5 rövid videó, átmenetek, feliratok.
A GTX1060 alatt szenvedett nagyon a gép, leakadt a lejátszás főleg átmeneteknél és feliratoknál.
Most pár hete már egy RTX 2060 van, azzal nincs ilyen gondom lejátszás közben. Most kipróbáltam lejátszásra egy rövid videót, CPU kb. 30-40%-on volt, GPU meg 20-30% körül 1080p anyagnál.
Exportnál CPU és GPU is 50-80% között ugrál.
Ez van nálam beállítva:

Youtube és saját kútfő alapján próbálok boldogulni, mert itt nincs DR topik, a többi oldal meg zavaros, nem értek mindent, millió videó van beállításokról de úgy tűnik mégis rosszul működik minden vagy nem úgy, ahogy kellett volna.

Szóval jöhet bármi ötlet, tipp, forrásanyag hogy lehet DR-t beállítani rendesen.
Egyelőre a color grading érdekel, a vágás része nem annyira, ezért az a fontos, hogy akadásmentes legyen a lejátszás az export meg gyors, mert sok rövid kis videót töltök fel privát youtubera, hogy különböző eszközön ellenőrizzem hogy is néz ki a color grading, amit csináltam.

(#29162) hibavissza válasza taranis (#29132) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem igaz. Egyszerűen fel nem foghatom miért gondolod ezt. Mostanában Nobel díjat osztogatnak a meghágásáért, de szerintem mi most nem ebbe az irányba haladunk. :)
X a belépő fénymennyiség. Ennek ügye leesik a háromnegyede (jóval több, de ezt most engedjük el), mivel az érzékelő negyed akkora részét fogja fel. X/4=X ? Ezt hogy?
Mi termel több áramot 1 nm napelem vagy 4 nm napelem?

[ Szerkesztve ]

(#29163) hibavissza válasza hibavissza (#29162) üzenetére


hibavissza
veterán

Ennek kiküszöbölésére vetik be a focal reducert. De vele sem kapod vissza az eredeti fénymennyiséget, mivel a reduszerben lévő lencse és a szóródás igen nagy veszteséget okoz. Az eredeti FF lencse T értéke jelentősen romlik. Így a növelni kell az erősítést ugyan akkora záridő eléréséhez.

(#29164) Tuninger válasza hibavissza (#29162) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Taranis úgy értette, hogy felraksz mFT-re egy fullframe / apsc /mFT 35mm F2.8-cat akkor F2.8-on mindhárom obival ugyanazt a képkivágást, expót, dofot fogja adni. Persze lesz kis expó különbség, de nem hiszem hogy 1/3EVnél nagyobb.

(#29165) taranis válasza Tuninger (#29164) üzenetére


taranis
addikt

Nem értem azt sem amit te írsz, szóval várjunk azzal, hogy hogy értettem :D

colorizer.net

(#29166) Teasüti válasza Tuninger (#29159) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nagyban függ, h a konfig árában benne van-e a szoftver licenc vagy nem. Studio-val a 4K60 hevc vágás megy flottul egy 1060 gtx-en, 16 giga ramon és négy maggal.

(#29167) taranis válasza hibavissza (#29162) üzenetére


taranis
addikt

Szerintem elbeszélünk egymás mellett. Inkább kérdezek, hagyjuk is a különböző obikat: felteszel FF-re egy f2.8-as, vagy akármilyen FF obit. Megnézed, hogy az FF szenzorának egy MFT méretű cropjára mennyi fény esik. Majd ráteszed ezt az obit egy MFT vázra, és megnézed, hogy oda mennyi fény esik a teljes szenzorra. Mit mondasz, ugyanannyi, vagy negyed akkora, mint az FF azonos méretű cropjára?

colorizer.net

(#29168) Teasüti válasza #82860288 (#29161) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azt kéne megérteni, hogy a Resolve-van több száz műveletet lehet elvégezni, amik nagy része gpu gyorsított. Ezek közül csupán kettő funkció a hardver kódolás. Mégis sokan úgy látják, hogy ezen áll vagy bukik a gpu használat. Ez röhejes. :D

Ha nem így lenne, akkor vga használatnál semmit nem látnál.

[ Szerkesztve ]

(#29169) kovsol válasza _q (#29158) üzenetére


kovsol
titán

B550 esetén a chipset felé még továbbra is 3.0 van, de már az is előrelépés, hogy dobták a 2.0 -t chipseten belül.
Megy a fillérbaszás az alaplapon közben az az alapja az egész gépnek.

May the Force be with you!

(#29170) vond válasza kovsol (#29169) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"Megy a fillérbaszás az alaplapon közben az az alapja az egész gépnek."

+1 :K

Különösen furcsa ez, mikor a többség bőven millió fölött benne van a bizniszben (leginkább a vázakkal és obikkal). De mindenki azt vesz, amit akar. Én ha valamin biztosan nem fogok pár 10-est spórolni, az a táp és az alaplap. Persze nem akarok 100-120 ezres lapot venni, ha nem használom ki. De nem is az alja kategóriából válogatok, hiába van meg rajta a szükséges mennyiségű I/O port.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29171) Teasüti válasza kovsol (#29169) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azért kevés felhasználás van, ahova kevés a pcie 3.0 x4 csak IO műveletre (főleg DMA mellett, így a procihoz ha jól tudom csak az jut el amivel ténylegesen dolgozni is kell). Videóvágáshoz egy VGA-val bőven elég. Nem is jut eszembe olyan videós use case, ahol kimaxolná vki a cpu és déli híd közötti kapcsolatot.
Talán 10 gigás LAN-on, usb hub-on, meg egy rakás Sata eszközzel, esetleg egy sas kártyával. És mindez egyszerre akar írni és olvasni. :F Ha van ilyen, ő vegyen x570-et. Mindenki másnak elég a B550 szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#29172) _q válasza kovsol (#29169) üzenetére


_q
addikt

Már értem mire céloztatok, belátom hülyeséget írtam. Jobban utána kell majd néznem következő cserénél. Köszi az infót.

(#29173) Teasüti válasza hibavissza (#29162) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mi termel több áramot 1 nm napelem vagy 4 nm napelem?
Teljesen mindegy, mert minket a pixelenkénti foton-elektron begyűjtési képesség érdekel végső soron, hisz az adja a képet.

Hadd kérdezzek én is egyet: mi a fényintenzitás definíciója?

[ Szerkesztve ]

(#29174) #82860288 válasza Teasüti (#29168) üzenetére


#82860288
törölt tag

Igenis, értettem!

Viszont visszatérnék a GTX 1060-as akadásra.
Igaz azóta másik kártya van, de a beállítások ugyanazok.
Van erre valami jó írás, videó, bármi, ami tényleg valid és használható?
Az új kártyával nem vettem észre akadást, de szeretném kiküszöbölni a hatékonytalan vagy rossz használatot.

(#29175) _q válasza vond (#29170) üzenetére


_q
addikt

Mondjuk attól nem lesz dzsunka lap egy régi széria középkategóriája szerintem. Engem ez a kijelentés zavart meg. Az említett B450 tomahawk-nak elég jó hűtése van, tele szenzorokkal. Tehát nem dzsunka csak nem mai darab, cserébe olcsó. Az más kérdés, hogy minek akkor Ryzen 3xxx/5xxx cpu bele, ha úgy se használja ki a lap.

(#29176) _q válasza Teasüti (#29173) üzenetére


_q
addikt

Én is úgy látom, nincs értelme a szenzort napelemmel hasonlítani, mert hiába mind a kettő a fény hatására hoz létre áramot a napelemnek rendszer szinten nézve eltér a működési mechanizmus (ebből jöhet a félreértés szerintem). Elemi/darab szinten nézve megegyezik a fotodiódával. A szenzor egyes fotodiódái által termelt áram nem adódik össze a végén, hanem azok egyesével lesznek értelmezve és alkotják a kép egyes pixeleit. A napelem egyenként ugyan úgy viselkedik mint a szenzor 1-1 pixele, viszont a végén az általa termelt áram összegződik. 1 nm napelem ~ szenzor 1 pixele. 4nm napelem =/ teljes szenzor rendszer szinten nézve.

[ Szerkesztve ]

(#29177) hibavissza válasza kovsol (#29153) üzenetére


hibavissza
veterán

Egy X570-es lap nem azért kerül többe, mert csak. Hanem ha belerakod a CPU-t akkor teljes szávszélességet tud nyújtani neki minden területen.

És ez szintetikus teszteken kívül érezhető? PCIe 3 vs 4 egy darab lépcső. 20 Ft-ot megér látatlanban, de többet nem. Kérdés a napi rutinban jelent valós időmegtakarítást? A különbségből vegyen jobb hűtőt. Sztm.

(#29178) hibavissza válasza Tuninger (#29164) üzenetére


hibavissza
veterán

Te az expót adod el vagy a feldolgozott jelet? Jelből a FF többet ad. Amiket írsz azok most nem releváns értékek. Kizárólag a T érték és a fényt hasznosító szenzor mérete érdekes. A többi nem befolyásolja az előállított áramot. (Értelemszerűen még mindig alap az azonos technológia.)

(#29179) hibavissza válasza taranis (#29167) üzenetére


hibavissza
veterán

Nagyon lebutítva a modellünket, ebben az esetben - mármint a ff szenzoron is egynegyed rész leadott áramát tekintjük - akkor azonos. Miért különbözne? Ugyan akkora napelemmel ugyan annyi parciális sugárzásból csinálunk áramot. DE, az MFT szenzoron nem kapsz fókuszált - azaz azonos fényáramú - képet közgyűrű nélkül. Ami megint rontja a T(ransmission) értéket. Szóródás miatt. Tehát valós körülmények között még ekkor sem lesz azonos a jel-zaj viszony. (Továbbra is csak azonos szenzor technológiák esetén ügye.)

[ Szerkesztve ]

(#29180) hibavissza válasza Teasüti (#29173) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem már az alapoknál elvesztetted a fonalat. :)) Szerinted hol van több pixel? 1 vagy 4 négyzetméteren? Minek belemenni fizikai meghatározásokba? Google keresője mindenkinek van. Ha nem tudod rákeresel b+ :DDD

Azt mondtad elolvastad a Dpreview cikkét. Abban tök normálisan le van írva ez az egész.

[ Szerkesztve ]

(#29181) narumon válasza Simon04 (#29140) üzenetére


narumon
őstag

Nekünk a WD Red-ekkel kimondottan rossz tapasztalataink vannak. Az SSD meg normál használat mellet rohadt sok év mire elkezdene gyengülni, ez miatt tehát felesleges oda HDD-vel számolni.
Alaplappal én úgy vagyok, hogy legyen valami márka, de a drágábbak olyan dolgokban tudnak többet amit soha nem használok ki, így én mindig azt szoktam nézni, hogy a CPU-k menjenek benne rendesen, és legyen rajta annyi SATA és bővítő amire szükség van. Azért nem a legolcsóbb Asrockot használom mert azon nincs elég sata...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29182) narumon válasza Simon04 (#29149) üzenetére


narumon
őstag

"A rendszered egy 250 GB-os Samsung 950 EVO van?"

Igen - ezt még akkor vettem kb mikor megjelent, azóta is jól elvan és nem is tervezek váltani.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29183) narumon válasza kovsol (#29153) üzenetére


narumon
őstag

3.0 lesz az, és akkor ez a kommunikáció minden tesztben hoz 1 vagy 0.1 fps-t. Szerintem nem éri meg a felárat jelenleg.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29184) narumon válasza vond (#29170) üzenetére


narumon
őstag

"Megy a fillérbaszás az alaplapon közben az az alapja az egész gépnek."

Szerintem meg nem fillérbaszás csak nincs értelme. A sokkal drágább alaplapok sem gyorsabbak, még mindenféle mesterséges tesztekben is minimális előnyt hoznak. Stabilitásra meg ugyanazt tudja a két lap a feature-ök miatt van az árkülönbség. Tehát én meg úgy látom, hogy tök felesleges megvenni az ezer nem használt featurel felszerelt alaplapot csak azért, hogy 3x olyan drága legyen.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29185) Teasüti válasza hibavissza (#29180) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szerintem nagyon-nagyon elbeszélünk egymás mellett, de úgy mindannyian. :DDD
Taranis és én szerintem arra akarunk kilyukadni, hogy egységnyi területen (mértékegység nmm vagy egyetlen pixel, vagy egy m43 szenzor terület, tökmindegy) a fényértéke ugyanaz az obiknak. Egy f2.8 az f2.8 lesz kicsiben és nagyban is.

Hogy ti miről beszéltek, azt nem értjük. :B
Ha ebbe az alap felállásban képbe kerül még egy extra lencsetag a booster-ben, ott lesz némi veszteség az obi teljes fényében, viszont a fényintenzitás (fényáram / terület) megnövekszik, ergo kapjuk a nagyobb fényértéket.

Ezek a fényértékek elvileg összehasonlíthatók a kapott kép tulajdonságaiban különböző szenzor méreteken (azonos technológiával). Jobban mondva közel meg kéne egyezzenek.

[ Szerkesztve ]

(#29186) Teasüti válasza hibavissza (#29180) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azt mondtad elolvastad a Dpreview cikkét. Abban tök normálisan le van írva ez az egész.
Igen, aztán jöttél és összezavartál. :DDD :P

(#29187) Tuninger válasza hibavissza (#29178) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én az original témára reflektáltam, csak nagyon elmentetek elméleti irányba.

az original felvetés az volt hogy Vond a G9 + boosterhez képest tapasztal e számottevő különbséget az A7III szettjével szemben úgy hogy most megoldhatóvá vált esetleg olyan szituáció ami a régi vázzal nem.

illetve a GH6 + booster + 18-35 f1.8 találkozhat e olyan valós szituációval ahol már értékelhetetlen eredményt ad, míg egy A7sIII látványosan jobb. (Simán egyébként a tavalyi tapasztalataimból nézve, csak kiváncsi voltam az eszmecserére)

nem kérdés hogy igazad van, de ha real world korulmenyek kozott az m43 rendszer is szép eredményt ad, érdemes e elváltani rá akár fullframeről, a többi vitathatatlan előny (rendszer ára, stabi, rolling shutter, codecek) fényében.

Persze én mint fullframe sony fanboy tuti nem fogok váltani rá, pláne hogy még rá kéne dobni csúnyán :D De azért taperolnám.

(#29188) taranis válasza hibavissza (#29179) üzenetére


taranis
addikt

Oké, akkor idézem a korábbi posztomat: "Tehát az FF 2.8 obi az FF szenzornak egy elképzelt MFT cropjára ugyanannyi fényt vetít, mint az MFT 2.8 obi egy MFT szenzorra. (Ideális esetben)"
Ha az ideális eset azt jelenti, hogy azonosra mért transzmisszós értékkel rendelkezik mindkét obi, akkor mire értetted azt, hogy nem igaz?

colorizer.net

(#29189) Teasüti válasza #82860288 (#29174) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amúgy itt lenne a helye a DR kérdéseknek, hisz a fórumon aki ért hozzá, mind itt tobzódik éppen. :DDD
Szeretjük mi ezt a témát is, szóval nyugodtan hozhatod.
Én leszek az első, aki útbaigazít a user manual irányába. ;]
Szóval ha teljesítmény gondok vannak, akkor a Proxy Mode, Optimized Media és a Render Cache hívószavakat érdemes kikeresni, a kézikönyvben gyönyörűen le vannak írva, hogy hogyan működnek és mire jók.

Ha úgy érted, hogy ezek nélkül botlik meg az 1060, akkor ez érthető, mivel nyers erőből elég valószínűtlen, hogy valós időben kiszámolja neked az effekteket. Én is úgy dolgozok vele, hogy Cache és megvárom míg végigmegy a kék csík a klippen, majd megnézem mit csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#29190) #82860288 válasza Teasüti (#29189) üzenetére


#82860288
törölt tag

User manualon már túl vagyok, meg millió youtube videón és leíráson, ahol nagyrészt mind ugyanazt mondják.
A GTX 1060 nyers erőből nagyon akadt átmenetekkel és feliratokkal, amikor beállítottam a többi dolgot és megvártam a kék csíkot, akkor is egy darabig dolgozott, majd az első indítás nem mindig volt röccenés mentes.
Általában a második vagy harmadik lejátszásra állt helyre a dolog.
De már nem emlékszem pontosan mindenre vagy hogy ez mind FHD volt-e vagy 4k.
Viszont az új kártyával el is felejtettem várni a kék csíkot, mert nem röccent a lejátszás.
Igaz előzőleg volt egy kis problémám driverekkel, kellett teljes reset DDU-val és hasonló dolgok, majd próbáltam Studio drivert is, ami egyébként kicsit jobban működött a sima GRD-nél még 1060 esetén is.
Szóval azóta már annyi minden változott, hogy nem tudom pontosan visszakövetni.
Megnézem majd még egyszer ezeket a beállításokat, de sztem most jól van beállítva a szoftver. Igaz frissítettem a héten, szóval kell majd egy ellenőrzés.
Hosszabb anyagokkal meg még nem dolgozom sajnos.

(#29191) _q válasza Teasüti (#29189) üzenetére


_q
addikt

Timeline és video monitoring-ot is érdemes lehet 720p-re vissza venni. (Timeline-t export előtt vissza lehet/kell tenni a kívánt export felbontásra). Az optimized media-nál meg HQ vagy SQ-ra tenni, mert default HQX van. A proxy-nál is lehet finom hangolni. Ettől függetlenül a "kék csíkot" meg kell várni és akkor jó kell legyen.

[ Szerkesztve ]

(#29192) Teasüti válasza #82860288 (#29190) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A lejátszásra kattintva ha kell neki egy-két másodperc mire stabilizálódik, az normális. Sok konfig csinálja.
Főleg rövid pár másodperces klippeknél szembe ütköző. Nekem szokásom kicsit előrébb tenni a mutatót és beáll a sebesség mire az érdekes szakaszhoz ér.
Ilyenkor a gondolom a frame buffer dolgozik az elején míg átdobja a RAM-ból a VGA-ba a raw képkockákat.
Kevés gép nem csinálja ezt a jelenséget, többek közt pl az M1 az egységesített memóriakezelés miatt.
Teljesítmény tesztnél ez a timeline scrubbing nevű dolog, ami azt vizsgálja, hogy milyen gyorsan tud betölteni random képkockákat az idővonalon ide-oda ugrálva. Az instant lenne az ideális. Hagyományos x86 konfignak ez nem fekszik igazán. Persze volt némi be fejlődés az utóbbi időben.
Megszoksz vagy megszöksz M1-re. :)

[ Szerkesztve ]

(#29193) #82860288 válasza Teasüti (#29192) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nem akarok én szökni sehova. :DDD
A lényeg, hogy jól használjam a programot a megfelelő beállításokkal és ne magam ellen dolgozzak.
Ha várni kell kicsit, az nem gond

(#29194) vond válasza _q (#29175) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az egy szuper alaplap, nekem is olyan van. És a mostani ára nagyon jó. :K Nem akarom már tovább görgetni a gépépítős OFF-ot, én csak erre próbáltam némiképp regálni (ez ellen akartam felszólalni és leírni a személyes véleményem): "Alaplapból a legolcsóbbat amiben van elég konnektor. Minden más parasztvakítás. Csak tunungosoknak érdemes alapnál komolyabbat venni."

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29195) Teasüti válasza vond (#29194) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Pedig nem téved. :) Persze nekem alapvetés, hogy kurrens generációból vásárolunk. Szart meg nem árulnak azért ennyi pénzért sehol (60k-tól).

[ Szerkesztve ]

(#29196) taranis válasza Teasüti (#29195) üzenetére


taranis
addikt

Azért érdemes mindennek utánaolvasni, néha a felső szegmensben is vannak bajok, pl ott volt a fordítva forrasztott kondi esete a ROG Maximus Z690 Hero-nál, amitől leégett az alaplap, és hát 200e feletti lapról van szó. Aztán számtalan új alapnál a Realtek ALC4080 audio chip üzemel, aminek a digitális kimenetén zajosodás tapasztalható, erre tudtommal a mai napig nincs megoldás, és jó drága lapokon is megtalálható ez. Én amikor nekiálltam Alder Lake lapot keresni akkor végigolvastam jópár ismert külföldi áruház oldalán az user véleményeket, mert a reviewekből ezek nem derülnek ki. Nekem az a benyomásom, hogy kapkodnak a gyártók, és érdemes megvárni, hogy a bátor elsők beszívják, amit be kell szívni.

colorizer.net

(#29197) Teasüti válasza taranis (#29196) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Toslink-et lassan egy évtizede nem használtam. De digitális kimenettel nem teljesen mindegy mennyi zaj van rajta, amíg nem okoz determinisztikus hibát?
A next-gen cuccokat nem néztem egyáltalán. A fordított polaritású elkó az röhej. :C Azt már a nyák-tervező szoftvernek is fel kellett volna dobnia red flag-be, ez ultra ciki.

Rdna APU meg alulmúlta a várakozásaim - már rég ütni-e kéne a low-end vga-kat -, én kimaradok egy körből. :)

[ Szerkesztve ]

(#29198) taranis válasza Teasüti (#29197) üzenetére


taranis
addikt

A jelenséget úgy kell elképzelni, hogy játszol mondjuk fülessel, és hirtelen jó hangos statikus zajt hallasz csak, kapkodják le az emberek a fülest :)
Pár gyártó próbálta driverekkel orvosolni, tudtommal annyit értek el, hogy nem történik meg olyan gyakran, de nem szűnt meg.

colorizer.net

(#29199) Simon04 válasza Teasüti (#29143) üzenetére


Simon04
csendes tag

Látom nálad még éjszaka is tart a "műszak", akár csak nálam. Az SSD-el már kezdek tisztában lenni a részletes leírásod által. :R

"így viszont akkor akár kezdhetném, 16 GB-tal, ha meg a 4K-ok, akkor még jöhet bele a + 16GB."
Bocsánat, itt rosszul írtam, 2 x 8GB-ra gondoltam, a dual channel-es megoldásra azaz 2 X KIT.

Alaplapból azért írtam jobbat, mert már cseréltünk púpos kondikat olcsóbb alaplapnál, de talán a kicsivel jobb minőségű, japán kondis lapok talán jobban bírják a kiképzést talán, mert ebben nem vagyok annyira biztos.
Azt is figyelembe vettem, hogy vannak alaplapok amihez az m.2 NVMe slothoz gyárilag jár hozzá hűtőborda.

Curcial SSD-nek majd utánanézek.

Tuninger:
Azon kezdtem el gondolkodni, hogy a Resolve-nak mi az ami az alap, "low lower end" ahogy Tuninger is írja, amiből már ellehet kezdeni v.mit?

Köszönöm Tuninger a méltatást. :R

Egyébként #23119 írod is 2020 novemberében, akkor gondolom még ez volt az aktuális, hogy a "Resolvenal GTX1070 alá nem lehet adni..." :)

syC:
A Mac M1 -es megoldás tűnik a legjobbnak, ha azok a fránya Win-es programok nem lennének annyira fontosak.... :DD

A 3700X ár-érték arányban, jobban megéri a fizetős Resolvehoz, de ha jól értem, azért nem elhanyagolható a GPU szerepe sem, mert a Free verziónál is "1 GPU-t kezel", ebből az következik, hogy a GPU minél jobb, azt a Resolve a fizetős verzióban jobban ki tudja használni.
Ha azt veszem, hogy van egy 3700X proci , 2 x 8GB RAM, és 1660S az már nagyon ördögtől való, nagyon gyenge felállás lehet a Resolvenal?

Vagy lentebb olvasva SteveS -nél, játszhat nálam Resolvenal az RTX 2060 is, abból inkább a 12 GB-os?

Nézegettem teszteket, és ezzel a konfiggal tesztelték a Resolvet:
https://www.pcmag.com/reviews/davinci-resolve
"Egy 64 bites Windows 10 Pro rendszert futtató PC-n teszteltem, 3,4 GHz-es Core i7 6700 CPU-val, 16 GB RAM-mal és egy Nvidia GeForce GTX 1650-en 4 GB GDDR5 RAM-mal."
Egyébként érdekes a renderelésre vontakozó "időalapú" táblázat is a teszten belül.

SteveS:
A Milyen asztali (teljes, vagy fél-) gépet vegyek? is korábban érdeklődtem, #168220 kaptam is útbaigazítást, már annak alapján tettem itt fel a kérdésem.
Egyébként a RTX 2060 nálad az 6 GB-os vagy 12 GB-os?

Vond:
Viszont a leírásod nekem, mint egy laikusnak, "lámának" jó kiindulási pont volt. :)

Közben találtam egy GPU-ra vonatkozó kódolási - dekódolási táblázatot, érdekes, hogy a 3070 szerepel benne, az 1660(S) is, de a 3060 nem, ennek az okát szerintem ti jobban vágjátok.

Narumon:
Köszi, akkor még a WD Red-t átgondolom. Alaplapnál nekem meg számít még a gyors adatátviteli csatlakozó (az pedig tudtommal drágább alaplapokon van), pl. USB 3.2-esType-C, van egy külső Samsung T7 Touch SSD adattárolóm.

(#29200) Teasüti válasza Simon04 (#29199) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha vmilyen következtetést le lehet vonni a Free és Studio közötti összehasonlításból, az annyi, hogy ha Free-vel gurigázik az ember, akkor kénytelen proxi fájlokkal vacakolni - ezt hívják Optimalizált Médiának Resolve esetén. (Ide jól tud jönni az SSD, mert ezek nagyméretű fájlok és kell hozzá az IO sebesség.) Studio-val meg lehet vágni a long-gop fájlokat direktben, amik kiesnek a kamerából - hála a hardveresen gyorsított dekódolásnak. (Ez esetben nincs is szükség akkora IO-ra: egy fürgébb vinyó vagy az SD kártya is vígan felszolgál egy átlag 100 Mbites H264/5 fájlt.) Ennyi a lényeg. Minden más plugin/effekt ugyanúgy működik mindkét verzióban. Már ami persze elérhető a Free-ben, mert azért nem adják oda a teljes csomagot ingyen. De arra az egyszerű feladatra amire neked kell, arra bőven elég.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.