Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30951) hibavissza válasza Teasüti (#30949) üzenetére


hibavissza
veterán

Ja, SSD. Egyrészt ki lehet cserélni. Forrasztani kell, nem a világ. Másrészt a projekteket külső SSD-re teszem a Cache fájlokkal együtt. Annak kb, fele sebessége van mint a beépítettnek. Nem érzem a különbséget. Szóval ez az egész egy nagy kamu. A negyed sebességű USB 3-on sincs drasztikus lassulás. Jól van megírva a FinalCut. Befogtam egy régi Crucial SATA SSD-t torrentezni, filmezni. Szóval én nem hiszek ebben az SSD döglésben. A vezérlő előbb szárad le a lapkáról, mint hogy a mem chipek elhulljanak.

[ Szerkesztve ]

(#30952) vond válasza vond (#30896) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, itt a második rész, képből kitáncoló műsorvezetővel, nem annyira passzoló képekkel, szarabb hanggal, fos helyszínnel, mixelt fénnyel, meg mindennel, ami kell. :D Ez van, amikor váratlanul egyedül maradok egy ilyen projektre. Három kamera, négy mikrofon, világítás, berendezés, cuccolás, majd vágás, és utómunka még aznap éjjel. :)

Tegnap este volt a felvétel, a második Sony meg csak ma jött meg, úgyhogy ez most A7III+G9+GX80. A vágás+fényelés meg lóhalálában készült, éjjel 2-kor. Olyan is lett... :(

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30953) _q válasza Teasüti (#30945) üzenetére


_q
addikt

Én nem ezt tapasztaltam. Proxy mellett persze javul a helyzet. hibavissza tapasztalatát osztom.

(#30954) #82860288 válasza hibavissza (#30951) üzenetére


#82860288
törölt tag

+1 SSD tartósságra. Legalább 5 éve használok egy SSD-t torrentre és semmi baja.
De egyébként is sok éve van SATA3 és PCIe NVMe SSD-m és lekopogom semmi baj velük, pedig kapnak írást rendesen, főleg a Steam és egyéb kliensek miatt is.

(#30955) Teasüti válasza #82860288 (#30954) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Sok változós a dolog. De nagyrészt kijelenthető, hogy általában vezérlő hiba miatt döglenek az SSD-k. Azt meg leggyakrabban a firmware terület elfáradása okozza, ami miatt boot loop-ba kerül a meghajtó firmware-e és onnantól nem ismeri fel a BIOS. A firmware terület pedig a NAND chip-en van, méghozzá egy fixen címzett területen, ami kívül esik a wear leveling hatáskörén. Ezen a területen van az [ssd-nek megfelelő partíciós tábla, mint HDD-nél, csak nem tudom SSD-nél ezt hogy hívják], ami frissítésre kerül minden egyes fájlírás alkalmával, hogy fizikailag hol található az adat a NAND chip-ben. Könnyen belátható ezek után, hogy a sok apró írás hamar firmware hibát okozhat, jóval hamarabb, mint amit wear leveling védelme alatti várható élettartama a celláknak sejtetni enged. Legalábbis a konzumer piacra szánt meghajtók így működnek. Szerver SSD-knél nem tudom mennyiben más a meghajtó strukturális műküdése, amiket kifejezetten intenzív használatra szán a gyártó, mint mondjuk egy adatbázis futtatása.
Szóval így lehetséges az, hogy alig pár százalékos HD Sentinel szerinti fáradás után is bármikor bekrepálhat a meghajtód. Egyszer csak eltűnik az eszközkezelőből, vagy csak simán nem boot-ol a gép ha ott van az OS.
A sok apró írást pedig főleg rendszerlemezként való használatra kell érteni, amikor egyrészt állandó swap-olás zajlik (ugye, Apple M1 8 GB?), másrészt állandó cache-elés minden szoftver részéről. A Chromium alapú böngészőkben pl a mai napig nem lehet kiiktatni a videó cache írását amikor megnézel egy videó stream-et mondjuk Youtube-on. Ha te napi pár órát Youtube-ozol, akkor figyeld majd meg hogyan nő az összes írás a meghajtódon! ;)
A torrent az OS-hez képest kismiska. Én a terabájtos SSD-n is alig egy-két év alatt ilyen 6-8 TB írást tapasztaltam Win10 alatt, ahol az OS partíció csupán 128 gigára volt partícionálva. A maradék meg videós scratch meghajtóként üzemelt, de ha teleraktam talán kétszer, akkor lehet sokat mondok. (Amióta hardveres dekóderrel üzemel a DR, azóta igazából scratch meghajtóra sincs szükségem, nem generálok bazi nagy proxi fájlokat.)

Szóval a torrentezés ennek fényében egy kifejezetten lájtos felhasználás. A Steam könyvtár is az. A folyamatos apró swap és cache az, ami számít egy konzumer SSD-nél. És akkor a cellánkénti bitek számáról még nem is beszéltünk. A fájlírás módjától függ, hogy mennyire lesz tartós. A random írás nagyságrendileg gyorsabban végez a meghajtóval, mint a szekvenciális írás. Ha napi felhasználásban nagyrészt random írás zajlik és sok-sok újraírás, akkor hiába számítanál a wear leveling miatt arra, hogy kb egyenletesen fárad a NAND chip és így elvileg rendelkezésedre állna a kb hatszázszori teleírás (4 bites cellával a ~600 írás az általános), ami terás meghajtónál ~600 TB össz írásra engedne következtetni, ha közben a firmware terület meg piszok gyorsan eléri a ~600 újraírást, mert az a terület fixen kapja az ívet minden egyes írási műveletnél.

[ Szerkesztve ]

(#30956) hibavissza válasza Teasüti (#30955) üzenetére


hibavissza
veterán

Még egyszer, mindez mit számít? Ki lehet cserélni az SSD-t minden M1-es termékben. Bármelyik SMD javítással foglalkozó műhely meg tudja csinálni nem horror összegért.

Másrészt én még nem találkoztam olyan emberrel aki látott volna olyan embert akinek a nem dzsunka SSD-je elromlott volna. HDD viszont már nálam is döglött be.....

(#30957) Kukcaman válasza Teasüti (#30955) üzenetére


Kukcaman
senior tag


Videó meg a képszerkesztő is erről megy. Már nem tárolok rajta fontosabb nyersanyagot.

[ Szerkesztve ]

(#30958) hibavissza válasza Teasüti (#30955) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem tudom hol olvastad ezt a "firmware terület fáradást", de ez egészen biztos valami elavult sületlenség. Hogy az SSD mindenhol monitoroz csak a saját partíciós tábláján nem? Ez egyszerű programozási hiba lenne. Samsungnak volt ilyen szériája, de firmware frissítéssel azt is orvosolták. Nyugodtan nyudodj meg, ha fárad a partíciós tábla azt is áthelyezi egy normális SSD. Saját magát is trimmeli. Ez annyira banális, hogy a korai darabokon még előfordulhat, de ma kizárt egy normális darabnál. Kb. 100 sor kód lehet.

Tegnap vettem egy terás Samsung 980-at. Az 160 GB-ot tesz el magának erre-arra. Szerinted nem fér fel többszörös mentéssel a teljes partíciós táblája, firmwarestül százszor? Ha ez így lenne ahogy írod minden SSD bedöglene pár év alatt. 100%-os lenne a döglési arány. Trim minden szektorban kell.

[ Szerkesztve ]

(#30959) hibavissza válasza Kukcaman (#30957) üzenetére


hibavissza
veterán

:F

(#30960) Kukcaman válasza hibavissza (#30959) üzenetére


Kukcaman
senior tag

2020 márciusban szereltem be a gépbe a crucial ssd-t. Nem olyan sok video ment át rajta.

[ Szerkesztve ]

(#30961) hibavissza válasza Kukcaman (#30960) üzenetére


hibavissza
veterán

Oprendszer és a Crucial saját diagnosztikai szoftvere mit mond? Ez a Sentinel valami ingyenes program. Kb. mindegy mit ír. Ha a gyártó szoftvere is hibát jelez akkor lehet reklamálni. Crucialra 5 év a jótállás emlékeim szeint. Nekem is van. [link]
Most raktam be a laposba a 980-at. Első volt, h feltettem a Samu szoftverét. Frissített is firmware-t.

[ Szerkesztve ]

(#30962) Teasüti válasza hibavissza (#30958) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Crucial MX500 ment nálam RMA-ra asszem két éve. Alig volt 10 TB írás a terás meghajtóban.

#30957 Kukcaman
Némá! Egy MX500! :D

#30961 hibavissza
A jótállás viszont elévülhet 5 év előtt is, ha meghaladja az írás a specifikált élettartamot.

[ Szerkesztve ]

(#30963) hibavissza válasza Teasüti (#30962) üzenetére


hibavissza
veterán

Akkor már értem miért rettegsz az ssd-től.
A Sentinel szerint 72 TB. Az bőven belefér. Meg kell nézni a gyári szoftverrel, ha az is hibát dob akkor lehet gariztatni.

(#30964) Tuninger válasza Teasüti (#30962) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nekem a Crucial BX500 2TB ami kb a nem noname SSD-k alja most lett eladva, Chiat bányászott tavaly, 112TB írással volt 93%-os és volt aki megvette. A Macbookokba viszont nem low class ssd kerül.

(#30965) Kukcaman válasza hibavissza (#30961) üzenetére


Kukcaman
senior tag

(#30966) hibavissza válasza Kukcaman (#30965) üzenetére


hibavissza
veterán

Én ezt elküldeném a Crucial RMA-nak a számlával, hogy várom az új csere SSD-t.
Mondjuk az 59 unexpected power lost az mi? Állandó áramszüneted van vagy a gagyi tápod nyírta ki az SSD-t? Ebbe bele lehet kötni. Tudod mi az oka?

A 66 fokos SSD is csodás eredmény. Az SSD-t pasztáztad rá a procira hűtés helyett? :D

[ Szerkesztve ]

(#30967) Teasüti válasza hibavissza (#30966) üzenetére


Teasüti
nagyúr

66 fok egy m.2 formátumú ssd-nél nem olyan extrém. Laptopban tud az menni még feljebb is. Laptopban még a 2.5-ös vinyó is elérte nálam az 55 fokot. :D ATX alaplapon bordával talán megáll 60 alatt egy nVME ssd ha rendesen használva is van.

(#30968) hibavissza válasza Teasüti (#30967) üzenetére


hibavissza
veterán

nVME most hogy jön ide? Hagyományos SATA3 2,5-os SSD-ről beszélünk CT250MX500SSD1 . Ott a 66 fok sok. Asztalin soha nem ment 45 fok fölé egyetlen meghajtóm se. Volt előttük egy 12-es venti a házon.

[ Szerkesztve ]

(#30969) Kukcaman válasza hibavissza (#30966) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Ezt a max hőmérsékletet nyáron érte el. Nem volt hideg, ha emlékszel az idei nyárra :DDD Laptopban használom. A proci meg a hűtőborda sincs olyan nagyon messze tőle, dehát egy laptopban minden egymás hegyén-hátán van.
Volt amikor áramszünet volt és nem vettem észre, és az akksi meg kb 5percet bír aztán lelövi a rendszert. Szóval azt mondod, hogy ezzel a jelenséggel lehetne kopogtatni a Crucial-nál?

(#30970) hibavissza válasza Kukcaman (#30969) üzenetére


hibavissza
veterán

Laptop az lehet 66 fokos. Azért írd bele, hogy laposban volt. Szerintem ez ott is sok, de lehetséges. Az enyémben komoly hűtőlemez van a 2,5-ös hely körül.
Mit vesztesz? 16 ezer forint kisker áron. Lehet jófejek és adnak egy újat. A tesztprogi nem tudja exportálni az adatokat? Csak hogy ne egy képernyő mentést küldj a szkennelt számla mellé.

(#30971) Teasüti válasza hibavissza (#30968) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Bírja az. Nem fognak megfőni benne a cellák. :D

(#30972) hibavissza válasza Teasüti (#30971) üzenetére


hibavissza
veterán

A sok offolásból akkor kiderült, hogy innen két ember is sikeresen lefőzte lapposba, utólag beletákolt, egypálcás ssdéjét. Ebből egyenesen következik, h szar a Mac. Értem. :))

(#30973) Teasüti válasza hibavissza (#30972) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Majd az idő eldönti. 8 giga ram mellett azért nem elvitatható, hogy rendesen swapol ssd-re, főleg ha szerencsétlen géppel videót szerkesztenek. :)

M1 Mac Mini-ben amúgy ki vállal be ilyen melót Magyarországon? Meglepne, ha lenne rá vállalkozás.

(#30974) Tuninger válasza Teasüti (#30973) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nincs sajnos, pedig érdekelne.... napi szinten küzdök vele hogy kicsi a 256-os SSD az Air-ben (olyan 140GB marad miután belaktam appokkal) , szóval bővíteném de nem lehet. Így most egy 1TB-s Samsung T7 van szinte mindig rádugva, ami tökéletesen kiszolgál, de jó lenne ha nem kéne mindig lógnia kifele valaminek a mac-ből.

Más:
Potato Jet csinált egy Sony FX30 vs Canon R7 tesztet ami szerintem érdekes. Eljutottunk oda hogy a szín differencia nem számít mert "literally 3 klikk" - Gene, összehozni. APSC-n is elég rendben van a zaj elég durva ISO-ig, az AF lenyűgöző, a stabi parádé (Catalyst browse vs R7 IBIS + digitál)
Viszont melyiket jobb használni? melyikkel kevesebb a munka utólag? Melyik ad szinte out of box pazar képet? Eljutottunk oda hogy az összes kamera képe és featurejei fantasztikusak. Ha nem lett volna itt fórumos negatív tapasztalat az R7-ről, simán venném/ajánlanám.

A másik: Gerald Undone below native ISO tesztje. Nekem ez eddig is triviális volt, viszont mikor jöttek a munkahelyemre forgatni Blackmagic URSA-val és BMPCC4K-val olyan emberek akik 20 éve ezt csinálják és még mindig nem értik az ISO működését, (sőt, az a srác sem akinek az esküvői videóit szoktam linkelni), gondoltam nem baj ha bedobom ide. Súlyos anyag, és Gerald mindent megtesz hogy érthetően magyarázza, de biztos fog újat mondani. Lehet beszélgetni arról az ISO4000 vs ISO400 egyforma zaj részről kicsit ha nem egyértelmű.

(#30975) hibavissza válasza Teasüti (#30973) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem tedd be aláírásba, hogy szaramac. Kár ezért mindig új offot nyitnod. :D

Ez bármelyik smd panel javítással foglalkozó cégnek gyerekjáték. Olyan dolgaimat javították már, hogy lestem. Bővítés nem biztos, mert ahhoz lehet a firmware-t kell módosítani. A Studoban pl. nem engedi bővíteni, pedig abban otthon cserélhető az SSD. Itt arról beszélek, hogy megdöglött és ki kell cserélni egy ugyan olyanra.

(#30976) kovsol válasza Kukcaman (#30957) üzenetére


kovsol
titán

Jellemzően az SSD vezérlő elébb hibásodig meg, mint a NAND chip kilehelné magát, mert átlag user nem ír rá annyit, inkább csak olvasgat róla.
Ha elérted a gyári TBW értéket még utána sokszorosáig elmehet. Még mindig be tud vonni tartalék szektorokat, meg a hibás szektorok letiltásával még sokáig használható. De zsákbamacska.

512GB Samsung 840 Pro nálam:

Ipon teszt szerint a 250GB-os 840 pro Wear-level 500TB írásnál ment le 0-ra. és 2000TB írás után is hibátlanul működött. Teljesen mentes volt javíthatatlan hibáktól.

Szemben a sima 840 (nem pro) 300TB írásnál ment le 0%-ra, és 100TB írás után már elkezdett bevonni tartalék szektorokat. 300TB -nál meg már helyrehozhatatlan hibás szektorok is lettek. 900TB meg kipurcant.

Ebből látszik, hogy lehet drágább egy Pro SSD, de ha keményen használatban van akkor hosszú távon megszolgálja az extra kiadást.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#30977) Tuninger válasza kovsol (#30976) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

De ezzel te bányásztál nem? Ergo normál felhasználás mellett hamarabb "kéne" elavulnia mint megdeglenie egy pro ssd-nek.

(#30978) kovsol válasza Tuninger (#30977) üzenetére


kovsol
titán

Videó vágáshoz másolni rá anyagokat tera számra az normál felhasználás? Nem a steam játékok tárolására kell itt gondolom senkinek az SSD, amire havonta letölt egy új játékot.

SSD elválása meg számomra értelmezhetetlen. Szintetikus teszteken kívül ki veszi észre, hogy ez az pár másodperccel gyorsabb egy új SSD-vel? Miközben te USB-ről használod ami eleve egy nagyobb késleltetést eredményez ahhoz képest, mintha beépítve lenne.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#30979) Tuninger válasza kovsol (#30978) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Elsősorban méretre gondoltam elavulás terén. Nekem ott vannak fent a polcon dobozban a OCZ Vertex 3 64GB SSD amit még a rendszerhez használtam évekkel ezelőtt illetve egy Kingstone A400 120GB és nem használom már semmire.

Video vágásos nagy mozgatás inkább akkor lehet érdekes ha RAW kamerád van mert akkor tényleg sok lehet az írás/olvasás. Most azért az elmúlt fél évből nekem jó 4-5 project parkol a külső SSDn, vagyis mondhatjuk hogy havi 200-300GB-t mozgatok át rajta (feldolgozott anyag törlése, új anyag rárakása). De ha havonta újra írnám nulláról az is csak 12TB évente.

[ Szerkesztve ]

(#30980) Teasüti válasza kovsol (#30978) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Videózás az szinte teljes egészében szekvenciális írás. Ennél kíméletesebben nem is lehetne használni. :) A sok apró random írás az, amit nem tűrnek olyan jól a konzumer sok bites SSD-k.

[ Szerkesztve ]

(#30981) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok!

Több ízben is szeretném a segítségeteket kérni, aki esetleg tud bármelyik részében is, annak előre is köszönöm.

Egy nagy projektba akarok belefogni tavasszal. YouTube felületre történő tartalomgyártással akarok foglalkozni munka mellett, évek óta érlelődött a dolog. Korábban már hobbi szinten foglalkoztam videózással, de próbálnám egy magasabb (minőségibb) szintre emelni, technikailag és videóvágást tekintve is.

Jelenleg egy Panasonic Lumix DMC-G6 vázzal (+ obikkal) rendelkezek, amin van sztereó mikrofon bemenet is.

Ehhez szeretnék vásárolni későbbiekben mikroportot is, de
(I.) első körben ami mindenképp kéne egy megbízható kézi stabilizátor. Tudna-e valaki esetleg ajánlani aki használ? Nem kell profi cucc, általában kisebb tárgyakat videóznék vele, melyek nincsenek mozgásban, én mozognék a kamerával.
(II.) komolyabb szinten rá szeretnék feküdni egy videóvágó szoftver megtanulására, olyanra ami popular és esetleg későbbiekben máshol is hasznát tudnám venni (munkavállalás). Jelen videógyártásban nem lesznek nagyobb effektek.
Többségében az alábbiak jelennének meg a videóban (1080 HD):
- feliratozás
- videóanyag felgyorsítása
- zenei aláfestés
(III.) fotóállványból esetleg valakinek tapasztalat? legalább 170-180 cm magasságúra volna szükségem

Vegas Pro-t lenne célszerű kitanulni, ha hosszútávon gondolkodok vagy első ízben valami egyszerűbben kezelhetőt, abból fakadóan is, hogy az én videóim nem akciófilmek lesznek?

:R

(#30982) Tuninger válasza rwin5 (#30981) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szia!

I. Slidert vegyél ilyen feladatra, gimballal kézből nem lesz soha elég stabil

II. Davinci Resolve
Vegashoz kevesebb plugin van, ha esetleg látsz valami érdekeset, nem tudod kipróbálni, a Premiere előfizetéses, a Final Cut Mac only, a Resolve viszont ingyenes, és mindent is tud.

(#30983) rwin5 válasza Tuninger (#30982) üzenetére


rwin5
őstag

Ez a slider a legtökéletesebb megoldás amire nekem kell :D nem is tudtam, hogy létezik ilyen, köszönöm mindkettő tanácsot, ma hozzálátok mindkettő beszerzéséhez. :R

(#30984) hibavissza válasza rwin5 (#30981) üzenetére


hibavissza
veterán

(I.) Kis tárgy? Felülről lelógatott 2-3 madzag közé vágódeszka arra a gép? Jó slider drága.
(II.) Premiere az After Effects miatt. Davinci Resolve.
(III.) Ha nem valami százezres csoda vagy 50 kilós faállvány akkor lényegében mindegy. Mind ugyan olyan szar. A lába legyen minél vastagabb. A fej szerintem fontosabb. Nem mintha a legolcsóbb gömbfej nem tartaná meg a g6-ot. Csak izomból kell meghúzni mindent. Azért egy jó videós fluid fej tisztább-szárazabb érzés. Ellenben piszok drága. Itt az a kérdés, hogy viszed vajon magaddal és milyen gyakran használod.

[ Szerkesztve ]

(#30985) vond


vond
MODERÁTOR

Most jött velem szembe Facebook-on: POCO Drop-In Filter Adapter

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30986) rwin5 válasza hibavissza (#30984) üzenetére


rwin5
őstag

Köszi! :R
Szerintem mindkettő opció játszani fog, az ötlet amit adtál az is, és a slider is. Nem a nézettség lesz a lényeg a videókban, hanem a minőségi munka (kreativitás, magam fejlesztése), ezért szerintem beszerzem a slidert is.
Ez, hogy kompatibilis állvánnyal, amit amúgy is venni akartam sokat dob a helyzeten.

Még 1 kérdés, amiben hátha tudtok segíteni, ez megint sajna az amatőrségem ágán van, de ha nem kellene neten kutakodni az sokat segítene:
Alábbiban tud rögzíteni a G6:
- mp4: itt a max 1920x50p 28mbps, 25p 20 Mbps, ha természetet, kertet akarok videózni melyik a jobb?
-AVCHD - ezt gondolom úgy is át kéne konvertálni, hogy Youtube kompatibilis legyen, így kilőve?

+ későbbiekben ha belejönnék műszakilag a videózásba, gondolkozom budapesti városi vlogra. Városnézés szinten, oda viszont gimball jó megoldás lehet?

(#30987) Tuninger válasza rwin5 (#30986) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Van elvileg .mov opció is. Ott válaszd az 1920x1080 25 vagy 50 képkockát a hozzá tartozó legmagasabb IPB Mbps-el. Elvileg egy 50Mbps kellene legyen.

Városnézős vlogra a gimbal jó megoldás, de körülményes, nagy és nehéz, erre egy újabb (Hero 7 vagy újabb) GoPro vagy egy telefon is tökéletes megoldás, meg küzdeni fogsz az autofokusszal ha a G6-ot akarod erre használni

(#30988) vond válasza rwin5 (#30986) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha valóban komoly terveid vannak a videózással, akkor szerintem vegyél egy jobb, modernebb vázat (is). Ha rendszerben akarsz maradni (nem tudom, milyen MFT obikkal rendelkezel), akkor mondjuk egy használt G9-et, és akkor gimbal sem kell a városi vlogoláshoz (brutálisan jó IBIS, megfelelő obikkal Dual IS, vagy akár IS Lock). :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30989) Tuninger válasza vond (#30988) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Előbb azert kezdje el a mostani vazzal elobb mielott elkezd kolteni hogy lassa mi a kevés.

(#30990) rwin5 válasza Tuninger (#30989) üzenetére


rwin5
őstag

Igen, én is így vagyok vele, meg az már nem az én pénztárcám kategóriája sajnos. De amúgy is furán ütne ki, hogy még az alapokkal sem vagyok tisztában. Ma már nézegettem a videóvágót, meg youtube oktatóvideót, egész jó program, köszi a tippet érte.

(#30991) Márton válasza rwin5 (#30990) üzenetére


Márton
nagyúr

A Vegas-hoz kapcsolódva mondjuk ezt a részt nem értettem:
"vagy első ízben valami egyszerűbben kezelhetőt"
Rengeteg ismerősöm van, aki pont hogy az egyszerűsége miatt használja a Vegas-t. :))

Az lehet, hogy kevesebb a plugin hozzá (nem tudom), de egyrészt ott a scriptelési lehetőség (én pl. ezt imádom benne), másrészt OFX plugineket is támogat jóideje.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30992) MrChris válasza Tuninger (#30987) üzenetére


MrChris
nagyúr

G6-ot annak idején sokat próbálgattam. Most visszanézve meglepően penge éles és ha van annyi fény, hogy iso 1600-on ki legyen exponálva még ott is egészen tűrhető.

Sajnos 50/60fps-nél a minősége némileg (erősen) leesik, a FHD jó ha 720p-nek (HD) megfelelő, ekkor is csak max 28mbps-ban rögzít, viszont csinál egy hülyeséget is, ~15 sorral megnyújtja a képet ami elég rosszat tesz, talán emiatt gyengusz. Itt van az összehasonlító kép. Szerintem csak 1080/24/25/30p volt érdemes használni.

Meg volt még egy anomália, ami lehet változott, hogy a videószerkesztőkben a sorkezelés nem volt jó, úgy nézett ki mintha linescippelt lenne és így is exportálta. Bal az eredeti, jobb a szerkesztőből. Jobb oldalin látható, hogy valami katyvasz van. Felül a narancssárga háromszögű papírdarabkán lévő fekete vonalak eléggé keszekuszák, pedig csak simán át lett hajtva az editoron.

[ Szerkesztve ]

(#30993) hibavissza válasza rwin5 (#30986) üzenetére


hibavissza
veterán

Vlogoláshoz egyértelműen telefon (Iphone, S22, stb.) , ha van fény. [link] Felesleges bármilyen fényképezővel, gimballal bohóckodni. Nem ad hozzá semmit. A G6+kitobi nem rúg labdába videóban egy korszerű telefonnal szemben. A hangot kell megoldani egy külső lav mikrofonnal. FHD anyagot érdemes 2-4 K-ban esetleg 1152p-ben feltölteni YT-ra.

[ Szerkesztve ]

(#30994) MrChris válasza hibavissza (#30993) üzenetére


MrChris
nagyúr

FilmicPro app-ban ha kikapcsolod a képjavítókat akkor kiváló képe van az A52 főkamerájával. OIS is van, de bagóért lehet még alá venni egy kicsi gimbalt és akkor nagyon smooth. Vlogolásra biztos jó, csak nem láthatod közben az arcod.

(#30995) hibavissza válasza MrChris (#30994) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem kell semmilyen app. Szifonnak olyan szelfi kamerája van, hogy mindenre elég nappal. Gimbal sem kell. Lehet a tartalommal foglalkozni. A linkelt vlogban annyira jól adja, hogy mennyit javított a képi tartalom minőségén mikor szifonra váltott a nyomorék om1-ről. A hang az pocsék lett, de azon a legkönnyebb segíteni. Be van akadva "valamiért" az Olympus OMD a mókusnak, de engem iszonyúan irritál a háttérmosás és folyamatos fókuszvadászat. Meg a stílusa is időnként sok, de vannak néha érdekes tartalmak a csatornáján, ezért követem.

(#30996) nozs23 válasza hibavissza (#30993) üzenetére


nozs23
addikt

+1 telefonra. Ha klasszik vlog, akkor nagyreszt egy fejet latsz vegig, felesleges tulcinematizalni, tartalom legyen meg. iPhone egyszerű, stabil. Foleg az elejen.

[ Szerkesztve ]

(#30997) vond


vond
MODERÁTOR

Nekem mondjuk a városi vlogolás nem csak abból áll(na), hogy veszem az egy szem fejemet, hanem közben menne a vágóképezés is ezerrel.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30998) hibavissza válasza vond (#30997) üzenetére


hibavissza
veterán

Arra ott van a hátoldalon 3 lencse. Még sötétben is odaverik a G6+kitobi kombót...Nagyon extrém az a szituáció, hogy akár egy FF gép millós obiparkkal érdemben hozzáadjon egy vlogolós tartalomhoz. Jó hang, telefon mozgatása, kompozíció mind nagyságrendekkel jobban számít. Első a téma persze. Max egy Gopro vagy Insta kellhet, mert az extrémebb körülményeket jól bírják. Tartalom visz mindent a hátán. Amire te gondolsz az érzés, hogy szeretsz fényképezőzni. Szereted használni. A többségnek csak szenvedés a féltégla a kezében.

(#30999) vond válasza hibavissza (#30998) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Teleobjektív telefonban? Köszi, nem. :N De azzal egyetértek, hogy a tartalom viszi a hátán az egészet. Sokkal érdektelenebb lesz tartalom nélkül penge képminőséggel és egy raklapnyi felszereléssel, mint fordítva. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#31000) hibavissza válasza vond (#30999) üzenetére


hibavissza
veterán

77 mm-es tele lencse van pro szifonban. Kétszeres crop még elmegy szódával, ami 154 mm. Viszonylag ritkán van olyan vlog téma ami ennél többet igényel. Nem cipelném a téglát emiatt. Nem azt mondom, hogy a minőség nem számít, de egy mai top telóval bőven broadcast minőséget kapsz. Nyilván, ha kazamaták gyertyás felfedezése a téma akkor nem.

Itt most nem meggyőzni akarlak a telefonra váltásról, mert azzal érdemes dolgozni amit megszoktál és szeretsz. Az eredeti felvetés a vlog G6+kitobival vs. vlog telefonnal volt. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.