Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) narumon válasza hibavissza (#12999) üzenetére


narumon
őstag

a timeline felbontásának nincs semmi köze a renderhez alapesetben

Hogyne lenne? Mindent az alapján dolgoz fel.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13002) hibavissza válasza MrChris (#13000) üzenetére


hibavissza
veterán

Igen, köszi!

Narumon: én mindig proxizok, de a renderben ki tudom vàlasztani, hogy mi alapjàn rendereljem.

[ Szerkesztve ]

(#13003) _q válasza hibavissza (#12999) üzenetére


_q
addikt

A videóra kíváncsi vagyok :)

A timeline felbontás mire jó, ha nincs köze a renderhez?

Kérdés G80 tulajokhoz.
Megjött a G80. Az mennyire normális, hogy Fn2 nem olyan könnyedén mozog mint pl a többi ugyan olyan kialakítású kicsi gomb? Mint egy slow motion tudom benyomni és ugyan úgy jön ki, áll vissza alap állásba. Emellett amit tekerni lehet a gép tetején a vakutól balra és jobbra szintén eléggé szoros, valamint az exponáló gomb körüli tekerő is hasonlóan szoros. A gép nincs 1 éves, jó állapotú, ezért lehet ezek gyárilag ilyenek. Akinek van G80 leírná a tapasztalatát?

Általában 4K-hoz elég a 80MB/s (Sandisk ultra) vagy kell a 95MB/s (Sandisk extreme)?

[ Szerkesztve ]

(#13004) hibavissza válasza hibavissza (#13002) üzenetére


hibavissza
veterán

(#13001) narumon

De tényleg számít. Eddig nem foglalkoztam vele, mert proxiztam. Mindig tanul az ember valamit. :R

[ Szerkesztve ]

(#13005) MrChris válasza hibavissza (#13004) üzenetére


MrChris
nagyúr

Vegasban is így müxik, de szerkesztéskor Resolve-ban is a proxi méretére veszem a projectet (nálam így a leggyorsabb a timeline), majd render előtt vissza fhd-ra.

[ Szerkesztve ]

(#13006) hibavissza válasza MrChris (#13005) üzenetére


hibavissza
veterán

Nekem a timeline mindig UHD volt. Behúztam a klipeket és arra állt be. Sztán mikor elkezdett tűrhetetlenül dadogni, gyártottam egy half proxit. Ha az is ledadogott, tovább butítottam. Ha auto-n hagytam a proxit és a timeline-t butítottam, valamiért soha sem volt jó, mindig megtelt a vram. Akkor is, ha utólag - timeline alól - negyedeltem a proxi bontást. Ezzel szemben előre legyártva a negyedes proxit normálisan működött. Ha valamit pixelkukkolni akartam, akkor azt a pár kockát kirendereltem.
Szóval eddig nem foglalkoztam a timeline-nal, mert felismerte mit próbálok beletolni.

Nyilván brutális nagy mennyiségű anyagnál ez macerás.

[ Szerkesztve ]

(#13007) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Resolve timeline felbontást alkalmaz minden forrásfájlra. Ha nem egyezik a forrás mérete, akkor skálázik. Rendernél szintén skálázik, ha az idővonaltól eltérő felbontást választ az ember. Pl. A 4k nyersanyag -> 1080p timeline -> 4k render között le- és felskálázás történik.

(#13008) _q válasza Teasüti (#13007) üzenetére


_q
addikt

Köszi :R

(#13009) narumon válasza hibavissza (#13002) üzenetére


narumon
őstag

Proxy esetén lehet, soha nem proxiztam, de natív fájlnál tuti, hogy nem. Persze rendernél azt választasz amit akarsz de a timeline meghatározza, hogy honnan indulunk - pont azért mert így lehet méretezni a nem méretazonos felbontásokat (pl ugye FullHD timeline esetén svenkelni vagy zoomolni a 4K-ban, stb).

Szerk Most olvasom, hogy közben már utána néztél :D

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13010) narumon válasza _q (#13003) üzenetére


narumon
őstag

Bár nekem nincs G80-am, de pl a GH-nál is szoros a felső tekerő pont azért, hogy nehéz legyen tekerni. Ellenben az FN gomb működése szerintem nem ilyennek kéne, hogy legyen, bár megint csak GH-n mindegyik ilyen minimálisat mozog tehát nem is tudna slow motionozni.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13011) narumon


narumon
őstag

Felvetnék egy új témát amit szerintem megint jól ki lehetne vesézni.
Objektívek.
Ki miket használ, van-e olyan ami a szent Grál nála, melyiket szereti és miért, mivel volt nagyon rossz tapasztalat és mivel nagyon jó.

Kezdem is akkor;
Sajnos obiból én nagyon rosszul állok amikre ácsingózok azok mind nagyon drágák és eddig soha nem volt olyan hardverem (az elmúlt 1-2-3 évet leszámítva) ami miatt megérte volna ráfordítani ezekre nagy összegeket. Most ott tartok, hogy kell majd, de ugyebár videózásnál elég sajátságos szempontok érvényesülnek. Ennek megfelelően van egy jó csomó vintage lencsém amiket tök olcsón levadásztam. Ebből képileg kiemelkedik a Helios 44-2 - imádom a képét, átalakítóval felmegy a panára, krémes, lágy de mégis elég részletgazdag. Egyetlen bajom van vele, hogy nagyon szorul a fokuszgyűrűje, nem tudom, hogy az összes ilyen-e van csak az enyém de ez miatt kapaszkodni kell a vázba rendesen amikor tekerem. (Otthon lehet ezen lazítani vagy csak szaki tud?)
Mivel annó Canonnal indultam (mint majdnem mindenki aki a DSLR videózás hajnalán csöppent bele) így Canon üvegből van a legtöbb. Ezekből az idők alatt levadászott EF és FD lencsék is nagyon jók, nálam a Canon obik olyanok, hogy azzal nagyon mellényúlni nem lehet, abszolút minőségiek. A tök modern objektívjeikből viszont nincs 1db sem - szintén az ár miatt. Természetesen videózásra nem jött be ettől mindegyik, az egyik amit rendszeresen használok az a klasszik olcsó kötelező vétel 50mm 1.8 II EF - ez van alapból a viltroxra tekerve. FD-ből viszont a 24/2.8 az ami legtöbbször felkerül videóra ez is jobb mint a modernek nagyon szépen rajzol.
Natív m43 objektívekkel szintén szarul állok de pl a pancake 20/1.7 szintén rendszeres vendég, ez sokszor a GH2-re van feltéve a nagy fényerő miatt kimondottan jól jön esküvőkön. (Most licitálok éppen egy másodikra), de itt mindig lenyűgözve nézem és nagy álmom lenne egy Voigtlander 0.95-ös obi.
Valamint most várom majd a 18-35 Sigma ART-ot, ez remélem lesz annyira jó ahogy istenítik.

Nektek mik vannak és miket visztek mindenképpen magatokkal és milyen célra?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13012) Tuninger válasza narumon (#13011) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Amik most vannak:

Canon 35 F2: Speedboosteren használva sosem lesz igazán éles (f11en sem!), videóra okés, hiszen van fényerő és szép bokeh. CA kultúrált, videóra még az élesség is. Normál adapterrel használva sokkal jobb az élesség, AF viszont szinte semilyen adapterrel nincs (vagy tán metabonesal lehet van, de olyat ma senki sem használ) Próbáltam Canon 6D-n, ott fantasztikus minden tekintetben. Összegezve nem szeretem, kötelező rosszként használom mint fényerős nagylátót kevés fénynél

SMC Takumar 50 F1.4: Hát ilyet vegyetek... Anno még teszteltem a Canon 50 1.4 USM-el szemben és szinte mindenben ütötte a Canont, csak ez 35 ezer... Éles, parádés bokeh, jól használható manual fókusz. A kedvenc objektívem, csak ajánlani tudom

Helios 44m-4 (58mm F2): swirling bokeh, nagyon szép mosás, de éles vagy kontrasztos sosem lesz. Nyitva nagyon soft, F2.8-tól alakul, F4-től jó. Képszélen F11en sem éles. 6000 HUFért amibe kerül abszolút bestbuy.

Sony E 50mm F1.8 OSS (ezüst színű): pazar AF és stabilizálás, kompakt méret. F2.8-tól borotva éles, de nyitva sem kell panaszkodnia. 60 pénzért bestbuy. Hátránya hogy könnyen karcolódik a külseje

Sony E 18-105 F4: tökéletes átfogás, korrekt fényerő, a legtöbb szituációban tán a tényleg sötétet kivéve szuperül megállja a helyét. Jó a stabi, nincs CA. Hátránya hogy az élesség fotóra nem az igazi, főleg a 70mm+ tartományban. Videóra pazar. 135k, és nem tudnék más alternatívát. A Zeiss 16-70 F4 nem jobb.

Sony E PZ 16-50 F3.5-5.6: Sokkal többet használom mint vártam. Tökéletes gimbal obi, elegendően nagy látószög, de 50mmen már van kis háttérmosás is. Fotóra az élessége halovány, illetve a stabija sem világbajnok, de 30 ezer forintért szuperül használható kit objektív.

Canon 10-18 4.5-5.6 IS STM: parádés látószög, kellemes átfogás, penge élesség, jó stabi. 60 pénzért csak ajánlani tudom

Nekem 90%-ban a Takumar van fent a gépen speedboosterrel, az ekv 50mm a kedvenc fókusztávom. Általában F2 vagy F2.4-en használom mert ott már beretva és könnyebb is vele fókuszálni

Térjünk át azokra az obikra amiket volt szerencsém komolyabban használni viszont nem az enyémek:

Canon 50 1.8 STM: Megdöbbentően jó obi, van AF a speedboosterrel, szuper az élesség, kultúrált a CA, F2.2től éles. 30-33pénzért lehet még be is szerzek egyet!

Tamron 24-70 F2.8 VC: Nagy, nehéz, feszes a zoomgyűrű, rövid a manual gyűrű futása. A stabilizátora élessége, kontrasztja kitűnő, a használhatósága kevésbé. Nagyon szerettem volna ha beválik, de a mérete és súlya nameg a problémás használat miatt ki kellett hagynom.

Canon 17-40 F4 L : parádés obi szuper átfogással jó árral. A fókusz és zoom gyűrű finoman jár, könnyű használni. 110k körül fullframere, vagy boosterre csak ajánlani tudom.

Canon 70-200 F4 L: fantasztikus színek, kontraszt és élesség. Pazar átfogás és minőség érzet. És szinte használhatatlan videóra kézből. A fókuszgyűrű nagyon rövid úton jár, 6-8 méter távolságból már nagyon nehéz vele precízen manualozni. Stabi nélkül ez már nem kitartható kézből, vagyis állványos móka. Talán a köv. szenzorstabis gépemmel már lesz értelme ránézni, de akkor már inkább a 70-210 F4 harmad ennyiért..

[ Szerkesztve ]

(#13013) vond válasza _q (#13003) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem sem az Fn2, sem az expós tárcsa nem ilyen. Szépen mozog, működik mindkettő.

Sandisk Ultra lehet, hogy kevés lesz a 100mbps 4K-hoz. Az a 80MB/s, ami rá van írva, az a maximum, nem az átlag, vagy a minimum. Lehet, hogy épp elmegy vele (mert ugye a 100mbps az nagyjából 12,5MB/s), de én nem kockáztatnék. Főleg, hogy ha esetleg RAW sorozatokat is lőnél. Én azt javaslom, hogy legalább Sandisk Extreme-et vegyél, vagy hasonlót más gyártótól.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#13014) Teasüti válasza narumon (#13011) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az igazi kérdés inkább az, hogy ha kettő, max három lencsét vihetsz csak magaddal, akkor mik lennének azok?
Én költséghatékonyság miatt szinte csak zoom obiban látok fantáziát. Natív Fuji qrva drága mondjuk, de egy 10-24 lenne a kívánságom 18-55 mellé. Csak 800 dolláros lencséből mások gépet vesznek. :D
Videóhoz elkerülhetetlen vmi nagylátó. Fotózáshoz viszont elméletileg kiváltható a panorámával, ami még kevésbé is torzít nagyobb fókusztávolsággal.

(#13015) narumon válasza Teasüti (#13014) üzenetére


narumon
őstag

Hát ez így már nagyon nehéz. Zoomal az a baj, hogy nekem ugye musthave a nagy fényerő, ami zoomnál nagyon ritka vagy kurvadrága. Ezért is használok többnyire prime obikat. Mondjuk ugye mikor mi megyünk dolgozni akkor csomagtartó tele van pakolva szóval ott elfér, de ez pl olyan, hogy itt van a csiriónyi jó cucc és nyaralásra meg a goprot vittem :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13016) MrChris válasza _q (#13003) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem nincs olyanom, :D szerintem ezekkel nem tudsz mit csinálni. A Panáimon a tárcsák feszesen jártak, gh2-őn kifejezetten kellemetlenül keményen, mért még vékony is.
A gomb elgondolkodtató, de max garival mennék neki a problémának, használd, hátha bejátszódik. Halovány emlékem van, hogy a GX80-amon is mintha egyik gomb hasonlóan 'ragadt' az elején, aztán ma már nincs ilyenje.

(#13017) narumon


narumon
őstag

GH2-ről jut eszembe. Szerintetek el lehet adni azt mostanában még? Vagy csak olyan pici pénzért amiért nincs értelme mi?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13018) Teasüti válasza narumon (#13015) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Prime lencsével az a bajom, hogy nehéz komponálni vele. Amit korábban írtál esküvő kapcsán, hogy azért hagyni kell helyet másoknak is emlékgyártáshoz. Ilyenkor zoom lencsével állhatsz kicsit messzebb is, viszont prime-mal meg kénytelen vagy közel menni és blokkolni mások kilátását. Nem?
Vagy aki ebben utazik ő úgy cserélgetni a lencséket, mint ahogy én zoom-olok?
Mert gondolom azért az elég frusztráló lehet, hogy fontos pillanat következik és neked meg éppen két darabban van a géped. :D

A másik meg, hogy technikailag faékek ezek, nincs vagy nem túl gyakori, hogy van benne stabi és AF.

[ Szerkesztve ]

(#13019) _q


_q
addikt

Köszönöm a gombos visszajelzéseket. Tesztelem még egy darabig. A global warranty miatt még 4 hónapom van tesztelni.

Köszönöm a korábbi tapasztalatokat. G80 stabilitása első minimál teszt után elég jónak látszik. Youtube videók alapján nem gondoltam ennyire egyenletesnek. Dual IS-el meggyőző. Persze még tesztelnem kell. A sony után a beállítások elsőre még átláthatatlanok 50%-ban :D

(#13020) MrChris válasza narumon (#13017) üzenetére


MrChris
nagyúr

Erről a majd egy éve hirdetett gh2 jut eszembe 100e-ért. Volt, hogy még 105e-re is felemelte. Szerintem olyan 50e-ért lehet próbálkozni, de lehet hogy egyszerűen nincs rá kereslet.

(#13021) narumon válasza Teasüti (#13018) üzenetére


narumon
őstag

Nem, nagyon ritkán cserélek csak obit 1 ilyen esküvős nap alatt max 3x-4x, és inkább az átmenetekben. Azaz mást használok a napsütéses fotózáshoz, mást a kis térben az anyakönyvvezetőnél és mást a bulin, de utána általában már azok maradnak fent. Azért MFT-n még a nagylátószög sem olyan nagy, de igen ha lehetőség van rá akkor blokkolom a kilátást. 50-es obi pl a bulin már nem nagyon működik mert olyan messze vagyok, hogy nem tudom venni a párt anélkül, hogy ne kolbászoljon bele mindenki az útba. Tehát igazából a zoom obi is csak 35 alatt menne állandóan, akkor meg ennyi pénzért ott egy prime 2 alatti fényerővel fele annyi pénzért.

Egyébként meg ugye 2-3 géppel vagyunk ott, lehetőség szerint más más setuppal. Majd otthonról keresek valami olyan felvételt ahol rendesen látszik, hogy miért nem lehett messzebb állni.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13022) narumon válasza MrChris (#13020) üzenetére


narumon
őstag

Igen ettől féltem én is. Ilyen 50 körül meg hülyeség odaadni mert annál sokkal jobb kamera.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13023) Kukcaman válasza _q (#13019) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Majd írjált tapasztalatot :)

Srácok, ez a Davinci még elég idegen tőlem. Még csak bele-bele csipegettem a benne való vágásba, de az nagyon minimalista szinten volt. Azt mondják, a színekkel jobban bánik, mint a PP, meg lehet másban is.
Nagyon leterheli a gépet amúgy?

(#13024) sarasota123


sarasota123
aktív tag

sziasztok, nikon d750 gépemmel szeretnék videózást gyakorolni a fényképezés mellett, ehhez úgy gondoltam nem ártana egy kontroll monitor, 60k környékén tudnátok ajánlani? a német amazonon a feelworld monitorokat néztem, elég jónak tűnnek ár/értékben, de annyi van belőlük, hogy nem igazán tudok kiigazodni melyiket lenne érdemes. egy ronin s-t veszek majd a jövő héten, arra szeretném majd ráapplikálni. :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#13025) _q válasza Kukcaman (#13023) üzenetére


_q
addikt

Elő kell vegyem a kézikönyvet :D Azt hittem egész komoly gépem volt a sony a5000-el, de most még több beállítási lehetőség van. Beszámolok majd.

Talán egyik legjobb példa az én esetem, laptoppal használom. Proxival és render cache használatával jól kezelhető. Viszonyítani nem igazán tudok, de hogy terheli a gépet az biztos. 3D címek és bizonyos alap effektek nem mennek optimalizált média használata nélkül. A használata nekem szimpatikus.

Még egy kicsit memória kártya ügyben kérdeznék.
Ha jól számoltam, akkor 1 órás 4K 30p 100Mbit/s videó 40GB-ra jön ki. 5-7 napos nyaralás esetén napi min. 30 perces videóval számolva 2.5-4 óra videóval 100-160 GB jön ki.
Ti ezt hogyan oldjátok meg? Van emiatt mondjuk 2x120GB-os kártyátok vagy visztek magatokkal laptopot? Láttam van még wifis külső winchester is, tehát opció van, de költséghatékonynak melyik mondható? Repülő útnál egy laptop nem annyira járható szerintem, mikor korlátok vannak.

(#13026) p_adam válasza sarasota123 (#13024) üzenetére


p_adam
addikt

Ez jónak tűnik (német, de angol felirat berakható alá, a lényeg, hogy ennyiért nem könnyű jobbat találni, csak azt a gömbfejet kell valami normálisabbra kicserélni)

(#13027) Teasüti válasza _q (#13025) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezen a témán elég sokat agyaltam itt a topikban egy-két hónapja.
Kitárgyaltuk, hogy léteztek erre külső hdd-s adatmentő eszközök régebben, de vmiért kihaltak.
Aztán amit most kapni azt a pár darabot, azok horror árban mennek. Így maradnak az ilyen öszvér megoldások, mint ultrabook/tablet/telefon és usb-s külső hdd. Én ragaszkodnék az usb3/usb-c specifikációhoz, mert 20 MB/s-mal egy örökkévalóság lementeni egy memóriakártyát. Tudom, csináltam. Egy 64 gigás kártya közel 2 óra volt és ez egy túra alatt elég kellemetlen logisztikai problémákat okoz: menet közben kivitelezhetetlen, a szállásra visszaérkezve meg a pihenés rovására megy. És nekem csak egy akciókamerám volt akkor. Idén három eszközzel fogok rögzíteni... Egy tempósabb 80-100 MB/s már sokkal barátibb.
HDD-k bírják, usb3-as hdd keretek is bírják. Tabletből/laptopból kell egy olyan, ami képes ekkora átviteli sebességre usb-n. Vannak még ilyen 2in1 hdd keretek, amikben van SD kártya foglalat is és két meghajtóként csatolható a gépre. Talán még ez a legszimpatikusabb megoldás, mivel a legtöbb hordozható masinán szinte csak micro sd foglalat van. Teljes méretű kártyaolvasó ritka, mint a fehér holló.

(#13028) p_adam válasza Teasüti (#13027) üzenetére


p_adam
addikt

Ez pl. a drága, de praktikus verzió, mert ehhez nem kell külön gépet cipelni, és az ütődéseket is bírni fogja, azt persze nem tudom, hogy kamerával összekötve hogy működik, és gyorsabb-e mint a kártyahelyet használva, valószínű USB-C nélkül nem.

[ Szerkesztve ]

(#13029) Teasüti válasza p_adam (#13028) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Áhh a WD My PAssport. Ez mindig elsők között jön fel, de igazából nem a legjobb megoldás. És tetű lassú. Lassúbb, mint az usb2.0. Vmi 13 MB/s körül ment, ha jól emlékszem, ami közröhej manapság. Tovább tart neki lementeni a kártyát, mint amennyi idő alatt megtöltik a kameráim. :U
Ha nem számít az idő, akkor lehet bohóckodni ilyen félmegoldásokkal. De ha kell a teljesítmény, akkor csak egy usb3-as host jöhet szóba. Én a magam részéről biztos nem kelnék fel vmikor éjjel, hogy kártyát cseréljek benne, amit este a szálláson elkezdtem lementeni. Nálam elvárás, hogy max egy órát vagyok hajlandó rászánni ezekre a műveletekre, ez idő alatt nem egy, hanem három kártyát kell tudnom átmásolni.

[ Szerkesztve ]

(#13030) p_adam válasza Teasüti (#13029) üzenetére


p_adam
addikt

Ez az SSD verzió, eléggé meglepne, ha ugyanilyen lassú volna többért, főleg úgy, hogy esküvő alatti szünetben is használják majdnem tele 64 gigás kártyákkal (két ember, 3 kamera váz, tehát hasonló eset) persze ha ilyen gyors a háttértár, akkor UHS-II támogatás elég jó volna hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#13031) Teasüti válasza p_adam (#13028) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ó, hogy ebben már SSD van? De ez is elég gyenge még, ahogy nézem:
When it came to grabbing the contents of an SD Card using the onboard card reader, we found transfer speeds to be a little erratic. Transferring 8.9GB of mixed camera files – including 4K video footage alongside RAW and JPEG stills – came close to WD’s claimed top SD speed of 65MB/s, taking just 2 minutes and 32 seconds on our first try (or about 58.6MB/s). However, on the second go, the exact same files took almost double that at 4 minutes and 59 seconds (29.8MB/s). Splitting up that 8.9GB of content into an image set and a video set did result in more consistent speeds when we repeated tests, but ultimately took longer than even that second, slower combined test. Moving 5.6GB of 4K videos took 2 minutes and 26 seconds (38.4MB/s), while 3.3GB of RAW and JPEG files were transferred in 3 minutes and 32 seconds (15.5MB/s) – both well below that aforementioned 65MB/s max speed.

Akkor még mindig inkább egy ultrabook/tablet ahol elég erős a processzor a nagy átviteli tempóhoz.
Ahogy nézem ennek az árából simán lehet venni belépő szintű ultrabook-ot, vagy egy jobb tabletet.

[ Szerkesztve ]

(#13032) Tuninger válasza sarasota123 (#13024) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ami a legfontosabb monitor terén hogy minél nagyobb fényerőt tudjon. 350 nitet épphogy látsz napsütésben, 500zat már tudod rendesen használni, 800 nit már a legnagyobb napsütésben is okés. Van a feelworldnek 120k körül 2200 nites kijelzője, na az bárhol használható.

Ezen kívül touch screen ami még jó, de ennyiért nem lesz. Minden más paraméter egyébként jön a kijelző fényerővel. Tehát egy 300 nites kijelző összes többi paramétere is elavult lesz, míg egy 500 nites alapból tud minden fontos funkciót. Iszonyat nagyot léptek a gyártók a témában az elmúlt 2 évben.

Egyébként méretben a minél nagyobb annál használhatóbb elv érvényesül, ergo egy 7" jobb mint az 5", jobban látsz rajta mindent, de számolj a helyigénnyel és a súllyal is.

(#13033) Tuninger válasza _q (#13025) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én vittem a laptopomat a nyaralásunkra (nem repülő, autós körút) egy 1TB-s külső HDDvel és minden nap végén backupoltam, így megvolt minden szépen rendszerezve.

Egyébként ma már sokkal olcsóbbak a memória kártyák is.

[ Szerkesztve ]

(#13034) _q válasza Teasüti (#13027) üzenetére


_q
addikt

Így maradnak az ilyen öszvér megoldások, mint ultrabook/tablet/telefon és usb-s külső hdd.
Ezen a verzión gondolkoztam elsőre, mert van külső USB3.0 HDD viszont arra nem jöttem rá, hogy kötöm össze telefont-HDD-SDHC kártyát. Egyáltalán Android 9.0 kezeli-e a külső 500GB-1TB HDD-t. Ha kezeli akkor is USB-n keresztül az 1 slot foglalt, hova kötöm a memóriakártyát, ami ugye SDHC, tehát nem tudom a memória slot-ba tenni. Elosztóval? De ott meg sebesség korlátok lehetnek, ha 1 slotba elosztót kötök és azon keresztül valahogyan telefon segítségéve másolom memória kártyáról a HDD-re. Ez lehet járható max. lassú?

(#13033) Tuninger
Autós nyaralásnál nem is zavarna, repülővel viszont minden súly számít, illetve minden hely. Persze olyat lehetne, ha most csak ezért vennék egy kisebb laptopot, de annyit meg nem megyünk nyaralni, hogy megérje.
Azok a külső HDD-k, mint pl. Lacie ahol van SDHC foglalat és a kereten belül az elektronika kezeli a mentés tök jó, de nem olcsó.
5-7 napi videózásra kell 2x120GB memóriakártya 25 ezer Ft értékben. Ami megint csak nem egy olcsó megoldás, főleg mert 1TB külső HDD ami már adott, jó lenne kihasználni.

(#13035) vond válasza _q (#13025) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha nem kell backup, akkor vegyél egy ilyet egy 20-asért, oszt' csókolom. :K
Ha "több darabban" jobb lenne, leosztva a 128-as, és 64-es is kb. ennyibe kerül.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#13036) _q válasza vond (#13035) üzenetére


_q
addikt

Igen ez volt még egy opció, csak a jelenleg ugyan ennyibe kerülő és már adott 1TB külső HDD jobb lett volna, ha kihasználható.

Közben eszembe jutott a külső HDD usb-n keresztül kapja a tápot, telefon meg se hajtaná szerintem, még nem próbáltam. :((

[ Szerkesztve ]

(#13037) taranis válasza vond (#13035) üzenetére


taranis
addikt

Ez amúgy megbízható bolt? Honnan küldenek, nincs vám?

colorizer.net

(#13038) MrChris válasza _q (#13036) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az a kérdés merült fel bennem, hogy mennyi további pénzt, csomaghelyet, bíbelődést, további tárgyakra való figyelmet, nyaraláson elcseszett időt ér meg, hogy az 1TB-os hdd-et kihasználd? :D

(#13039) vond válasza taranis (#13037) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az ebayes Sincerity / Courtesy Trading saját boltja. A fél PH innen vásárol már évek óta. Vámot, és egyéb sarcokat sosem kellett fizetnem, és általában bő egy hét alatt ide is érnek a cuccok.

(#13038) MrChris: Így van. Ezért (is) írtam ezt az egy darab kártyát. Aztán ha a nyaralás után feleslegessé válik, akkor gyakorlatilag árában el lehet adni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#13040) taranis válasza vond (#13039) üzenetére


taranis
addikt

Na akkor a fél PH-nak üzenem hogy szóljon a másik felének :D Köszi a tippet amúgy, ki fogom próbálni őket.

colorizer.net

(#13041) vond válasza taranis (#13040) üzenetére


vond
MODERÁTOR

:DDD Komolyan így van. Kérdezz csak be a memóriakártyás és pendrive-os topikba. Jómagam is már 7-8 rendelésen vagyok túl. Mind eredeti cucc, és azóta is tökéletesen mennek. :K

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#13042) MrChris válasza vond (#13039) üzenetére


MrChris
nagyúr

32gb-ra ~45perc alap 4k videó fér, 128gb->3 óra. Hát én hülyét kapnék ha 3 óra anyagból kéne összevágnom az egy hetes családi/baráti eseményt, pláne évente több alkalommal... az már ipari tevékenység. :D Végterméknek a 20perces videó is elég hosszú, alig akad aki ebből a körből végignézze. Egy pörgős 4-6-8percnek nagyobb sikere van, kb két-három zeneszám.
Meg kell tanulni értelmesen használni. Akciókamera más tészta.

(#13043) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Jó ez az obi ajánlós téma :D

Ezt szoktátok nézni? Van benne pár jó dolog.

(#13044) taranis válasza vond (#13041) üzenetére


taranis
addikt

Kár, hogy nincsenek náluk V60-as kártyák, vagy én nem találtam.

colorizer.net

(#13045) MrChris válasza hibavissza (#12973) üzenetére


MrChris
nagyúr

1.75° a GX80 vízszintező játéka a zöld tartományban, de ekkor már be-be villan a sárga.

(#13046) _q válasza MrChris (#13038) üzenetére


_q
addikt

Lehet félre értem amit írsz, de az 1 TB nem azért van, mert kell annyi a videóhoz. Ez csak adott nekem háttértárnak, kihasználni nem használnám ki nyaralás alatt, csak mint tárhely lenne jó, ahová le tudom menteni a memória kártyán lévő adatokat.

(#13039) vond
Az ebayes verziót vagy a saját honlapjukat használod rendelésre? Az ebayeset láttam, aliexpresszen is hasonló ár van, a vám a kérdés mert itt bőven benne van már az áfával együtt.

(#13042) MrChris
Ezzel mondasz valamit. Igaz kép is készülne, ami még néhány GB-ot dobna rajta. 256 GB viszont biztos elég lenne.

[ Szerkesztve ]

(#13047) vond válasza _q (#13046) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én eddig csak az ebay-esről rendeltem, de elvileg okés a saját bolt is.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#13048) narumon válasza _q (#13025) üzenetére


narumon
őstag

Az én megoldásaim a témára:

1, Notebook kellően nagy HDD-vel benne.
2, WD My passport (vagymi) Pro - ebben van SD kártya olvasó, elvileg 1 gombnyomásra backupol, akksi is van benne.

A repülőn mi a baj a notival? Még nyomkodni is szoktam a repülőn :o

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13049) narumon válasza Teasüti (#13029) üzenetére


narumon
őstag

Áhh a WD My PAssport. Ez mindig elsők között jön fel, de igazából nem a legjobb megoldás. És tetű lassú. Lassúbb, mint az usb2.0. Vmi 13 MB/s körül ment, ha jól emlékszem, ami közröhej manapság.

Ez kizárt. Lemérhetem neked de érzésre tök tempósan dolgozik. A leírásában egyébként SD 3.0: up to 100 MB/s sebesség szerepel. Ezt nem biztos, hogy eléri de szerintem 70-80MB/sec körül tuti, hogy van.

Nekem a síma 1TB HDD-s változat van.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13050) narumon válasza _q (#13034) üzenetére


narumon
őstag

5-7 napi videózásra kell 2x120GB memóriakártya 25 ezer Ft értékben.

Én mostanában ilyen Kingston 64GB-os kártyákat szoktam venni, amikor éppen akciós akkor rohadt olcsó, de így alapárban sem drága.

[link]

https://www.facebook.com/Naruvideo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.