Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29451) Tuninger válasza narumon (#29450) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nem igazán van, a Hoya / Polaroid / Gobe az belépő szint, mégis 25k+
Egyel feljebb van a Genustech ND Fader de az már 40 pénz.

A legolcsóbbak közül még a K&F ami nem teljesen kuka. Nekem Fotga ND2-400 van ami 6000 pénz volt de inkább azért jó használni mert rásegít a vintage lookra. Hiszen becsillan, tintel, X-esedik, kontrasztot csökkent :D Szóval mindent amit egy jó NDnek nem kéne.

(#29452) narumon


narumon
őstag

Találtam végre rövid TypeC kábelt. Rendeltem is egyet. Remélem az, hogy "csak töltésre való" az azért azt jelenti, hogy a kamerával működni fog (Oda is töltéshez kell).

https://kabelvilag.hu/Delock-USB-Type-C-tolto-kabel-0-15m-85814

#29451
K+F nem tűnik túl drágának:
[link]

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29453) #82860288


#82860288
törölt tag

Rájöttem.
Davinci Resolve-ban ha képet color gradingeltek, akkor utána jobb klikk - grab still - és utána a still-en jobb klikk és export.
Már ha valaki DR-ben akar képet színezgetni és utána lementeni.

(#29454) vond válasza narumon (#29450) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Freewell VND. Nagyon jó cucc, ár-érték arányban meg főleg.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29455) narumon válasza vond (#29454) üzenetére


narumon
őstag

Uhh, de ez azért már teljesen más árkategória:
[Freewell ND]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29456) nozs23


nozs23
addikt

Be kell nyelni egy normalis ND-t. Az olcsobbak hazavagjak a kepet. +1 a Freewellre.

(#29457) vond válasza narumon (#29455) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Abszolút megéri azt a 100 eurót. Ha kicsit is komolyan veszed a videózást, akkor egy ilyennek legalább lennie kell a felszerelésedben. Ráadásul nem is 2-5 stop-os, hanem inkább másfélről indul, ami tök jó. Ezen kívül számtalan jó feature-t hoz (példás anyaghasználat, semmi X-esedés, minimális vignettálás az erősebb felén, nem lehet túltekerni, mágneses a kupakja, stb). Párszor írtam is róla, keress rá, meg nézz teszteket YouTube-on.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29458) csababarca


csababarca
őstag

lehet rossz topik, de ez pörög, biztos vagyok benne, hogy lesz aki tud érdemben segíteni.

térfigyelő kamera kellene nekem, olyan ami akkus.
építkezünk, de nincs kész a kerítés még, és le van téve nem kevés fenyő fűrészfa, 2 hét múlva jön csak az ács.

valakinek tipp, ilyen 20-30ezres kategóriában? vagy ezt felejtsem el?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#29459) vond válasza csababarca (#29458) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tudsz fedett helyet biztosítani neki? Van régi mobil a családban? Azzal meg lehet oldani. Számtalan alkalmazás van hozzá (IP Webcam, DroidCam, stb.). Ráteszed töltőre valami nagyobb powerbank-kel, aztán mehet, amíg bírja. ;] Vagy veszel egy olcsó Xiaomi Mi Home 360-at 10 ezer körül. A célnak megfelel. Csak azt szerintem nehezebb táplálni, ha nincs 220 a közelben. :)

Kültéri, hálózati áram nélküli IP kamerázás nagyon nem a 20-30 ezres kategória. :N

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29460) csababarca válasza vond (#29459) üzenetére


csababarca
őstag

erre nem is gondoltam, lehet ez opció lehet.
de ez a xiaomi is megéri ennyiért, bár beltérinek írja, de szétnézek hátha van kültéri akkus nekik.

találtam pár kültérit, persze a minőség kérdéses, de akkor gondolom nem opció.

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#29461) kovsol válasza vond (#29459) üzenetére


kovsol
titán

Nekem Xiaomi Mi Home 360 van, az is egy mikro USB ről veszi az áramot. Power bankkal is tud menni. Nekem mondjuk be van állítva, hogy csak akkor kapcsoljon be ha mozgást érzékel. Viszont az nem tudja wifi nélkül azonnal felhőbe küldeni, csak micro SD -re venni, aztán ha a kamerát is ellopják akkor ciki :D Na meg távolról se tudod nézni a képet ha nincs wifi. Ha meg már otthagy egy mobilt is netet osztani, akkor meg már lehet közvetlen a mobilt is használni már.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#29462) vond válasza csababarca (#29460) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Egy olcsóbb szünetmentesről, vagy nagyobb powerbank-ről is elmegy szerintem pár napot a Mi Home. Bár nem tudom, mennyit fogyaszt. Ha sehol nincs a közelben 220, és nem tudod időnként cserélni az akkut, akkor ezt elég csücskös lesz ennyiből megoldani. Vannak erre komoly, dedikált rendszerek akkuval, meg napelemmel. De ahhoz 1-2 nullát még mögé kell írni a keretnek. ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29463) #82860288 válasza vond (#29462) üzenetére


#82860288
törölt tag

Van napelemes powerbank is, ha a fedett helyen nem fedi el a napot.

(#29464) vond válasza #82860288 (#29463) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igaz, csak azt nem tudom, hogy azok az olcsóbb, 10-20 ezres darabok vissza tudnak-e annyit termelni, hogy elvigye napokig, hetekig az IP kamerát. Meg ugye akkor még a hálózatról nem is beszéltünk. Hogyan jut el a kép távolra? Ide is kell legalább egy végtelen, vagy nagy adatforgalmú SIM kártya, meg eszköz hozzá. Gondolom, wifi nincs a közelben, ha áram sincs.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29465) csababarca válasza vond (#29462) üzenetére


csababarca
őstag

köszi.
nézelődök, hátha.
lehet felteszek egy kamu kamerát, meg egy táblát, hogy kamerával megfigyelt terület, csak hogy riasztólag hasson, hátha :D
szomszédok vannak a telek mellett, nem is egyszerű csak odamenni, és elvinni a fákat, de hát megoldható ugye.
kis ördög nem alszik, ezért akarok kitalálni valamit.
de lehet ez a régi mobilos verzió a legjobb ötlet, valami app-al összekombinálni a dolgot.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#29466) kovsol válasza csababarca (#29465) üzenetére


kovsol
titán

Ami még jó lehet esetleg egy SIM kártyával ellátott vadkamera, ami azonnal tud fotókat küldeni e-mailben.

May the Force be with you!

(#29467) vond válasza csababarca (#29465) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Volt apósom ezt csinálja már évek óta. Kirakott egy kamu kamerát a kertbe, mellé meg egy pirosan villógó ledet, ami elemről elmegy hetekig. ;] Azóta nem vittek el semmit. :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29468) csababarca válasza kovsol (#29466) üzenetére


csababarca
őstag

köszi, szétnézek ez ügyben is.

közben találtam olyan opciót, hogy bérelni lehet ilyeneket, van rá kaució mondjuk, de lehet megérné.

@vond: kőművesem is ezt javasolta, azért gondoltam ilyenre :D

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#29469) _q válasza narumon (#29452) üzenetére


_q
addikt

Ha csak töltésre valónak van írva, akkor szerintem a kommunikációs vonalak nincsenek bekötve csak a táp és földelés, de neked meg pont arra kell csak úgy is.

(#29470) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Haverom ontja magából a vidiket. A legfrissebbnél CLA-250 promónál
ledöbbent hogy ez "csak" egy A7rII + Zeiss 24-70 F2.8 végig. 4K 25 fps-ben, slog2ben, meg egy gimbal. Technikailag a teljes használt felszerelés kijön 600k-ból. És vannak olyan snittek amik simán beférnének egy főműsoridős reklámba.

(#29471) _q válasza Tuninger (#29470) üzenetére


_q
addikt

Saját maga gradel vagy LUT-ot használ? Jó példa, hogy nem mindig kell a slowmo, bár én nagyon szeretem és nehéz elengedni. Elég jó az AF, azt hittem gyengébb lesz, pedig gyors mozgások is akadnak.

(#29472) Teasüti válasza narumon (#29450) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Irix Edge szerintem a legolcsóbb, ami már nem tint-el vagy rontja az élességet. Ez alatt minden más észrevehetően degradál és color shift-el.

(#29473) syC válasza Tuninger (#29470) üzenetére


syC
addikt

Jó lett, tényleg jók a színek.

(#29474) kovsol válasza Tuninger (#29470) üzenetére


kovsol
titán

Az nem F4 objektív?

May the Force be with you!

(#29475) vond válasza Tuninger (#29470) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Biztos van még ND szűrő is rajta. :P :D Tényleg szépek a színek (hogyan grade-el?), és van pár kiemelkedő snitt. Nekem most a vágás nem annyira jön be, a zene sem ér össze a képekkel. Szerintem. :)

Menet közben előrefelé látom ő se nagyon forgatott. :D A múltkor én is próbálkoztam vele (felfelé kilógva egy XC60 tetőablakon), de 60-70-nél már kajakra nem tudtam levegőt venni. Legközelebb bukósisakot kell vennem. ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29476) Tuninger válasza _q (#29471) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Saját maga gradel, Most kóstolgatja a Resolveot, de kb az összes vidi lookja hasonló. Ettől függetlenül marhajól néz ki, majd elkérem a receptjét.
Kovsol: De, F4es nem 2.8-as, rosszul írtam.
Az AF egyébként azonos az a6300 AFjével, szóval ez a váz már megbízható fókusz terén.

(#29477) Kukcaman válasza Tuninger (#29470) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Egy-két helyen gyors a váltás, de nagyon adja. Kocsi hanggal meg zajokkal együtt kíváncsi lennék mennyit adna hozzá.

#29475vond Kötőhártya gyulladás :D A bukó jó ötlet.

(#29478) kovsol


kovsol
titán

(#29479) hibavissza


hibavissza
veterán

Nah, most lett meg a Macmini. Elfogyott a nagykerből is. Első benyomás. Szép. 110-ért hirdetem a 1070-et. Komoly topikkedvezményt adok, ha kell innen valakinek.

(#29480) Tuninger válasza hibavissza (#29479) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Te is kifogtad a GPU ár hullámvölgyet, en is mikor vettem az Airt akkor 110 korul mentek a 1070-ek majd őszre visszakúszott 140-re.
most megint padlón vannak az árak amíg az ukrajnába, oroszba szánt készletek miatti túlkínálat megszűnik.

(#29481) hibavissza válasza Tuninger (#29480) üzenetére


hibavissza
veterán

Egy hete néztem, még nem volt 120 alatt normális hűtővel. Köszi, hogy szóltál, le kell vinnem 90-re :R

(#29482) Márton


Márton
nagyúr

Milyen mikrofont ajánlanátok egy teremben való hangfelvételre, ahol a gyerekek verseket mondanak és van aki elég halkan. Csipis meg zoom h1 van, de nem mindenkinél néz ki jól, ha ott lifeg valami. Nincs is mindenkin ing, pulcsira macera tenni és amúgy is minél gyorsabban túl akarunk lenni rajta :) Tehát valami külső dolgot tennék, ami sokkal érzékenyebb, mint most a zoom 1.5m-re letéve. Esetleg a fejük fölé, eléjük mint a filmforgatásokon? Persze a büdzsé alacsony..
Köszi, ha van tipp, most megyek zajt szűrni. :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29483) Teasüti válasza Márton (#29482) üzenetére


Teasüti
nagyúr

H1n kapszulái szerintem teljesen rendben vannak, csak oldd meg a normál belebeszélős távolságot!
De ha a teremben kuss van amíg előad a szereplő, akkor a kiváló érzékenysége miatt szerintem az erősítés se ördögtől való ha tudod mit kell csinálni posztban vele. Emberek erdei hangok rögzítéséhez best buy-nak a H1n-t hozták ki (árában), ha arra megfelel, akkor talán egy halk kisfiút is fel tud venni.

Jah és egy soft mount tartót kell hozzá nézni, mert minden mechanikus zajt összeszed, annyira érzékeny.

[ Szerkesztve ]

(#29484) Márton válasza Teasüti (#29483) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát ez az, hogy nem igazán tudom megoldani a normális 20-30 centis távolságot, hisz akkor látszik a képen. Amúgy szerintem a H1 teljességgel használhatatlan pl. erdőben madárhangokra, annyira nem érzékeny. Hallatszik, de lesz mellette sok-sok alapzaj is. Nem tudom a H1n fejlődött-e ilyen téren.
Soft mount nem kell, külön volt a miki a kamerától (ahol még épp nem lóg be a képbe), nem matatta senki.
Audacity-vel tettem rá noise reductiont (minta a süket részből), majd Vegasban tolom, itt hangosítottam és egy kis EQ. Mi mást tudnék még tenni? Szerintem sokkal érzékenyebb mikire lenne szükségem, csak nem tudom merre induljak el a Szerencsejáték Rt-t kivéve. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29485) hibavissza


hibavissza
veterán

Mac-ek nem ismerik az USB 3.2 gen 2 2x2 20 Gbps szabványt. :W Vagy 10 Gbps (3.2) vagy 40 Gbps (TB3). A 3000 MBps nem különösebben ritka már nvme SSD-nél (egy Kingmaxszal ültem fel a szopórollerre :)) ), ami 24 Gbps, úgyhogy maradt a TB3 Rack. Mentésnek egy normál 2 TB-os külső SSD-t veszek. Remélem fogom érezni a különbséget :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29486) Tuninger válasza hibavissza (#29485) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Sima használatnál nem éreznél különbséget az 500MB/s-es SATA3 vs 3000MB/s NVME között. Akkor jöhet ki a különbség ha sűrűn mozgatsz irgalmatlan nagy fileokat. De 100GB átmozgatása is megvan 200mp azaz 3,5 perc alatt a lassabbal, szóval nem kell 10 perceket várni még durván nagy projecteknél sem. Bár óriásinak tűnik a sebesség különbség, real life messze nem hátráltat a lassabb annyival mint amekkora különbség látszik a számokból.

Meglep egyébként hogy USB4-nek van reklámozva, de tényleg 10Gbps a vége USB módban.

(#29487) _q válasza hibavissza (#29485) üzenetére


_q
addikt

Árban biztos :DD

(#29488) hibavissza válasza _q (#29487) üzenetére


hibavissza
veterán

Nekem egy százasban lesz a 2 TB 3 év garival, 3000 MBps tempóval. Leszállítva. A legolcsóbb SATA megoldás 25 ezerrel lett volna rövidebb.

[ Szerkesztve ]

(#29489) hibavissza válasza Tuninger (#29486) üzenetére


hibavissza
veterán

Azonban a tesztekben ahol nem a konnektor volt a szűk keresztmetszet mindig jobbat írtak az nvme-re. Hittem nekik. Én inkább a melegedéstől tartok. Mivel nem hurcolászom végső esetben megtehetem, hogy nem zárom rá a tetőt és ráteszek egy darab rezet "közvetlenül". Kiderül...

(#29490) Teasüti válasza hibavissza (#29489) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez m.2 méret? Akkor kell rá hűtőborda, különben throttling-ol vinyó sebességen.

[ Szerkesztve ]

(#29491) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Megnéztem ezt a tejgazdaság videót, és ismét eszembe jutott, hogy ezeket az ötleteket hányan találhatják ki. Mert ez egy frankó ötletsorozat egy egész történet.
Ti hogyan szoktatok a sztorit kitalálni?
Mondtátok már, hogy fejben kitaláljátok a témát, meg mi hogyan lesz, de persze élőbe megbukik az ötletek nagy része :D ez ilyen. Szóval, ha nem esemény, akkor jobban irányítható is a sztori. - Rákérdeztem azért a fickóra, hogy ez XT-4? :D A leírásban az szerepelt, de ebben a folyamatban már más. - RED Raptor

(#29492) Márton válasza Márton (#29482) üzenetére


Márton
nagyúr

Olyan rém kicsi, könnyű, pár grammos csipis miki nem létezik, ami csak egy mikrofonból, egy BT adóból és max egy CR2025-ből áll? Interjúkhoz jól jönne, ahol úgyis 2-5 méterre állok az embertől, a rögzítő már lehet nálam a kamerán, ott tudnám szabályozni, ellenőrizni a jelet, a pulcsin lógó cucc, csak továbbítsa ide. Egy usb-s BT stick ami ad is-vesz is, ugye már létezik körömnyi méretben, mikivel együtt sem lehet több egy ilyen cucc 5x5cm-nél. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29493) Tuninger válasza Márton (#29492) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ha létezik, tuti nem olcsó. Az exactlonosokon szokott lenni olyan nyaklánc amiben van mikrofon, de azt elnézve hogy orkán erejű szélben is patika a hangja, biztos h nem két forint.

nincs jó megoldás a problémádra, de menj be egy audio eszköz kölcsönzőbe, és kérd meg hogy ajánljanak valamit. Benne lesz a bérlés annyiban mint egy hangrögzítő, de legalább jó lesz a hang

(#29494) Márton válasza Tuninger (#29493) üzenetére


Márton
nagyúr

Köszi.
Ezt találtam most, 80-100 dodóért: https://www.youtube.com/watch?v=gLpCmvNhStc [link]
Nyilván nem profi stúdióminőség, de egy halkan beszélő gyerek esetén talán jobb hangot vesz 10 centiről, mint a kamera vagy a zoom H1 2méterről :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29495) Tuninger válasza Márton (#29494) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Gyorsan átfutva a videót nekem nagyon nem stimmel a hangja, nem "clear", nem "crisp", nincs se magas se mély.

(#29496) Márton válasza Tuninger (#29495) üzenetére


Márton
nagyúr

hát ez nyers
én mindig utómunkázom. ha jel/zaj arány jobb mint most, már jó vagyok.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29497) syC


syC
addikt

Sziasztok! Ilyen riser plate-et esetleg tud valaki olcsóbban / közelebbről?

(#29498) Teasüti válasza Márton (#29484) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah hogy a régi H1? El is felejtettem, hogy két verzió van ebből. Igen, a H1n jobb hangot vesz.

Amúgy post-ban a beszédhangot kompresszálni szokás inkább. Főleg ha sok a dinamika egy halk beszéd és egy hangos bejelentés/taps között. YouTube-on tuti találsz rá tutorial-t.

Miért csinálsz problémát abból, ha látszik a miki a videón? Hollywood film produkció lesz belőle? Mert ezen kívül sehol máshol nem érdekel senkit, csak magadat szopatod ezzel. Szerintem a produkció minőségéből nem von le semmit, ha látszik a csipi vagy akár egy állvány. Ha a világsztárok fellépésein belefér, akkor talán egy Mucsaröcsög 2 lépésének szavaló versenyén is elmegy méla undorral a videós részéről, akin kívül senki mást nem érdekel ott a problémád, csak legyen meg a felvétel, amit majd soha senki nem fog megnézni kétszer. :D

Az érzékenyebb mikivel meg az lesz a baj, hogy túl nagy előerősítéssel meg clipping lesz, ha jön vmi nagyobb hang.
Ha ekkora nagy dinamika átfogás kell, akkor nézni kéne mellé egy 32 bites rögzítőt is. Nem éri meg szerintem.
Vagy nyilván ott is állhatsz mellette és tekerheted le-fel monitorozás közben.

[ Szerkesztve ]

(#29499) nozs23


nozs23
addikt

Mar nem tudom ki irta, hogy 85-os S5 akciot var, de most van ilyen deal: [link]

[ Szerkesztve ]

(#29500) hibavissza válasza nozs23 (#29499) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi! :R Én voltam. Ebből hiányzik a 20-60 obi. Ha benne lenne még talán be is neveznék rá. Másrészt pár hete megváltozott a preferenciám. Túlélő kés, sátor, euro, dollár. Ezek mozgatnak. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.