Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29801) Stauffenberg válasza hibavissza (#29800) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem tudom mekkora felbontású RAW fotókról van szó, nálam natív Lightroom Classicban nagyon gyorsan lépked a 16 megapixeles Panasonic RAW fájlok között, mással még nem teszteltem.

(#29802) nozs23 válasza Stauffenberg (#29801) üzenetére


nozs23
addikt

Detto. Pont tegnap szelektaltam le 1500 kepet, nem nagyon doccent meg, maximum ha tenyleg rohadt gyorsan leptem sokat.

(#29803) hibavissza válasza Stauffenberg (#29801) üzenetére


hibavissza
veterán

Szintén 16 megás pana raw. Miután minden képet adjusztáltál, csináltál rajta egy halom szelektív beállítást, clone-stamp, stb. és azonnal vált a képek közt? Míg nem nyúlok hozzájuk akkor nálam is elfogadható.

Csúszkák sem olyan jól működnek mint Windows alatt. Mintha egy gumi csúszkával dolgoznék.

[ Szerkesztve ]

(#29804) hibavissza válasza nozs23 (#29802) üzenetére


hibavissza
veterán

Szelektálni Br-ben szoktam. Ott nincs késés. Csak néha kifagy, de inkább videóknál teszi.

(#29805) hibavissza válasza Stauffenberg (#29801) üzenetére


hibavissza
veterán

Mióta megvan a gép próbálok leakadni az Adobe fotós csomagról, de nem sikerül. DarkTable-Gimp tűnik egyedül összemérhetőnek. Bridge-nek viszont nincs párja minden hülyeségével együtt. Szerencsére az ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#29806) vond válasza vond (#29766) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Csináltam egy szignált az autókázós-beszélgetős sorozathoz. :B Megegyeztünk, hogy nem bonyolítjuk túl a dolgot (idő se lett volna rá, a héten indul a cucc), és akkor pattant ki az agyamból ez a pályáról kisétálós, speedramp-es ötlet. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29807) hibavissza válasza hibavissza (#29803) üzenetére


hibavissza
veterán

Most megint ránéztem. DNG-vel van 2 másodperc késleltetés a képek közötti váltásban. RW2 fájloknál instant.

(#29808) hibavissza


hibavissza
veterán

Hozok egy kis gokartot. 2018-as mozgókép.[link] 24p és 1/25-ös záridő az érdekessége.

[ Szerkesztve ]

(#29809) hibavissza válasza vond (#29806) üzenetére


hibavissza
veterán

Végén a logora tennék egy kis mozgást, animációt, árnyékot. Így picit szocreálos. A többi mehet az RTL-re főműsoridőbe.

(#29810) vond válasza hibavissza (#29809) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ohhh, köszönöm! :R De azért ne túlozzunk. :B

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29811) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
Tegnap csatlakoztam hozzátok egy Panasonic G9-el amin egy 12-60mm-es 2.8-4f objekítv van. :DD
Kezdő vagyok és egyelőre csak ismerkedek a géppel és főleg videózásra szeretném majd használni. Rövid reklámfilmek és ilyesmi az elképzelés, de ez még simán változhat. :DDD
Hasznos alap tanácsokat szívesen fogadok! :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#29812) Tuninger válasza syIex (#29811) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Használd sokat és ha van kérdés tedd fel, sok itt a G9 expert. De készülj rá föl hogy belerángatunk a pénzköltésbe :D

(#29813) syIex válasza Tuninger (#29812) üzenetére


syIex
veterán

Köszi! :R
PC építős hobbiból jövök, szóval...... :DDD
Első kérdésem az lenne, hogy ti milyen táskát ajánlanátok hozzá? Van még egy Mavic Mini 3-am is és jó lenne együtt hordozni őket, akár még egy notebookal megpakolva. :P :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#29814) hibavissza válasza syIex (#29813) üzenetére


hibavissza
veterán

Arra cèlszerű ügyelni, hogy a tàska legaljàn vagy külsejèn legyen egy rekesz amibe innivalót tartasz. Èn egy napra 4 litert viszek. Ne a hardverre eresszen ki vèletlenül. Nekem Manfroto vàlltàskàm van, de nem ajànlom, mert hamar tönkrement egy zippzàr rajta.
Normàl túrahàtizsàk vàlt be. Ebben van külön neopren tokban ami kell èpp. Laptop, fgèp, aknavető, stb.

[ Szerkesztve ]

(#29815) MrChris


MrChris
nagyúr

Próbálgattam megint a kertben a Motioncam-t, Adobe hadilábon áll a vörössel, mint a Panánál, valahogy nem akarnak sikerülni az árnyalatai, pacásítja.

(#29816) Tuninger válasza MrChris (#29815) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szerintem pazarul néz ki... nem tudom mit látsz ezen pacásnak.
mutatsz pixel bines fullhd-t is?

(#29817) MrChris válasza Tuninger (#29816) üzenetére


MrChris
nagyúr

Vlaszeg nagyon rámegyek erre a vörösre. :D Lőttem is ma pár másodpercet pixelbinnel.

(#29818) hibavissza


hibavissza
veterán

Jellemző a fotózási/videózási szokásaimra, hogy most másolnám fel az első adagot a gépre. Sajnos az M1 Mac nem látja a gx80-at. A gépből kivett SD kártyát látja, de fájlműveletnél kidobja a kártyát. Wifi-n sem látja a Lumix app, ami iOS alkalmazásként, de települt!
M1 Macre ti hogy varázsoljátok fel az anyagot?

Most úgy oldottam meg, hogy a kártyaolvasóból Win laposon rámásoltam egy exFatos SSD-re a képeket és arról már át tudom másolni a Minire.

[ Szerkesztve ]

(#29819) hibavissza válasza MrChris (#29817) üzenetére


hibavissza
veterán

Rec709/sRGB/aRGB nem alkalmas élénk vörös tónusok megjelenítésére. P3 vagy HDR tudja. YT csak a HDR-t ismeri, de annak a szerkesztéséhez HDR képes monitor kellene. Mikor szerkeszted a videót meg kell nézned, hogy a kimenet túllóg e a Rec709 gammuton és manuálisan visszahúzni. A YT nem veszi figyelembe a color taget. Egyszerűen klippel és olyankor egy paca marad a helyén. Még a türkizeknél van ugyan ilyen probléma. A többi szín nagyjából megy a szűkebb színtereken is.

[ Szerkesztve ]

(#29820) nozs23 válasza hibavissza (#29818) üzenetére


nozs23
addikt

S5, nem GX80, de gond nelkul masol kartyaolvasorol, vagy direkt geprol is USB-C-n. Ugyhogy passz. Formazd le a kartyat a GX80-al es nezd meg ugy latja-e.

(#29821) syIex válasza nozs23 (#29820) üzenetére


syIex
veterán

Nekem G9 és szinten hibátlan. :F

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#29822) hibavissza válasza nozs23 (#29820) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi a visszajelzést!

Egy hosszabb kábellel most közvetlenül dugtam fel a fgépet a Mini USB A aljzatába és felismerte. Eddig a monitor USB HUB-ján keresztül próbálkoztam. Viszont miután így felismerte már megy a kártyaolvasó és közvetlen gép hozzáférés is HUB-on keresztül. Beteg.

[ Szerkesztve ]

(#29823) MrChris válasza MrChris (#29817) üzenetére


MrChris
nagyúr

Na már meg is volna a pixel binning összevetés. 4K monitoron nézve nem vagyok elájulva tőle, nagyon recés. Belső felvétel kissé zajos lett. :D Meg a remegésre se tettem stabit, hogy megmaradjon eredetiben az élesség. A youtube nemtom mit csinál külön a sarkokkal, hogy azok végképp teljesen zselésen zajosak. A feltöltött nem ilyen. Nekem úgy tűnik, hogy a jutub csinál egy zajszűrést, de eddig ilyet nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#29824) Tuninger válasza hibavissza (#29822) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Monteneryn vagy gondolom. Az finnyás az USB hubokra, én azért nem frissítettem MacOs-t, bár bíztam benne hogy mostanra mar javitjak ezt a bugot. Januárban én is belefutottam ebbe, minden év elején mindenemet updatelem a legfrissebbre, mert olyankor nincs épp futó project.
ha rollbackelsz Big Sur-ra jó lesz

(#29825) hibavissza válasza Tuninger (#29824) üzenetére


hibavissza
veterán

Most, hogy megszagolta a MacMini a kàrtyàt közvetlenül màr megy HUB-on keresztül.

(#29826) Tuninger válasza hibavissza (#29825) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ez esetben csak a lemezkezelőben kellett volna felmountolni. Előfordul ha más rendszeren nem megfelelően lett leválasztva. Ez a jobbik eset, akko működik a hubod

(#29827) MrChris válasza Tuninger (#29634) üzenetére


MrChris
nagyúr

Lementettem cineon log-ba is próbaképp, egyelőre nem igazán boldogulok vele. :D

(#29828) Tuninger válasza MrChris (#29827) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Holnap megnézem.
addig is: Resolveba bedobva a dng, ACES. Input device transform nem kell, output device transform REC709, és szerintem frankó lesz.
így telón nézve ez a cineon nem stimmel, túl magas a szaturáció a kontraszthoz képest, hogy konvertáltad?

(#29829) hibavissza válasza Tuninger (#29826) üzenetére


hibavissza
veterán

A HUB már működött kezdetek óta. Azon lóg torrent ssd, webcam, random pendrive. Szerintem az hülyíthette meg, hogy a fgép csak fat32-re tud formázni. Látta a kártyaolvasóban az SD kártyát, de bármilyen műveletnél ledobta, eltávolította azt. Meg kellett mutatni HUB nélkül. Vagy tudja a tököm.

(#29830) hibavissza válasza Tuninger (#29828) üzenetére


hibavissza
veterán

Lehet nem 16-235-ben van. 0-255 is tud ilyet és a gammuton belül vagy. ACES már nem blokkosodik?

(#29831) MrChris válasza Tuninger (#29828) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ahogy a Motioncam engedte, még lehet Log(8bit) és Gamma 2.2-be menteni. A Resolvost értem, kb úgy kell, csak két baj van vele, egyik, hogy dng-ben továbbra is elég méretes az anyag, másik, hogy az ACR-el azt mondanám jobbat, lehet Közvetlen dng-vel a sötét tele van bedöglött színes pixellel amit a Neat sem szed ki, meg a fényelés, élesítés is valahogy szebb ACR-ben...

(#29832) Tuninger válasza hibavissza (#29830) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

RAW és 10 bit log esetén az ACES eddig is jó volt, valahogy a HLG-vel akadtak elsősorban problémái.

MrChris: szerintem a pixel bines is teljesen jó, jó a detail. persze van aliasing rendesen, de nekem az S20-al úgy emlékszem hogy nagyon lágy lett a pixel bines eredmény és mellé aliasingból is mintha több jutott volna. Lehet megnézem megint.

(#29833) vond


vond
MODERÁTOR

Egy kedves ismerősöm kérdezi, hogy az FX3-as S-Cinetone 4:2:2 10 bit videókat hogyan ajánlott feldolgozni Premiere Pro-ban? Elmondása szerint küzd vele az amúgy elég erős gépe, plusz a színek is nagyon furák (erről majd még kifaggatom). Adobe előfizetése van, így ez lenne az elsődleges, de ha nagyon muszáj, Resolve Studio-t is tud venni.

Mondtam neki, hogy a G9-ből kieső 4:2:2 10 bites videókat én simán fel tudtam dolgozni Premiere-ben is, úgyhogy nem tudom, mi lehet a baj. Kértem, hogy küldjön mintát, de sajnos rohadt nagyok a fájlok. Ha meg kivág belőle egy kisebb részt, át kell konvertálni, és nem ugyanaz marad a formátum. Már azon vagyok, hogy írok neki egy FFmpeg szkriptet hozzá.

Köszi, ha tudtok segíteni! :R

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29834) Tuninger válasza vond (#29833) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Amikor a kegyetlen sok pénzzel próbáljuk kompenzálni a skillt és az utánajárást mi? :D
s-cinetone, de felcsavarjuk a legdurvább codecre, mert csak a top minőség a király, holott az egy 8 bites codeckel is patika lenne... slog3-nál van csak értelme felmenni ennyire.
valószínűleg H265 all-i 422 10 bitre kapcsolta, ami nem gpu gyorsított, csak a 30xx-es RTX-eken. Így processzorból számítva meg kegyetlen lassú.
neked a 422 10 bit az h264, az régebbi eszközöknél is hw accelerated

vagyis marad a proxyzás, ő meg kapcsolja át az fx3-mat h265 10 bit 420-ra, IPB-re, hogy ne szívjon legközelebb.

a fura kinézet vizsgálathoz meg sample kéne

(#29835) vond válasza Tuninger (#29834) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Kapta az anyagot vágásra. :P :D És ezekben a technikai dolgokban sajnos nincs annyira otthon. A múltkor elmentem velük egy klipforgatásra (sokadik operatőrnek), ott is én lőttem be, és össze a kamerákat, mert nem sok fingjuk volt róla. :D Volt egy FX3, egy A7SIII, egy A7RIV, meg két A7III. Végül úgy döntöttem, hogy mindegyiken beállítom a nekem is jól bevált, kamerában Rec709-be átforgatott HLG profilt. Szépek is lettek a felvételek. :K

A többit köszi! :R Én is a H.265-re gondoltam így látatlanban. Akkor nincs mit tenni, elregélem neki ezt a proxyzás dolgot, meg valahogy megpróbálok ránézni erre a "fura kinézetre", mert azt én sem értem.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29836) MrChris válasza Tuninger (#29832) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sokat fejlesztettek (Motioncam). Megint kijött egy új verzió, most már működik az OIS is és többféle képarány, többféle anamorf... Viszont most mindig elfelejti a legutóbbi beállításokat. Framedrop sajnos még mindig előfordul.

(#29837) hibavissza válasza MrChris (#29836) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem akarlak elkeseríteni, de ha 2 év alatt nem tudtak összekaparni valami értelmesen használható dolgot akkor ennek annyi. Egy esélyük van, ha valamelyik nagyobb cég "felkarolja" őket. Viszont abban a pillanatban nem lesz ingyenes. Minden évben új modulokkal jönnek a gyártók. Még ha egyszer összetolnak valami félig használhatót nem lesz energia supportra.

(#29838) Tuninger válasza hibavissza (#29837) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

fél év alatt több progresst mutattak fel mint bármilyen fejlesztő akivel eddig találkoztam (najó, talán a gyroflow rá tud még kombózni). Abszolút nincs szükség felkarolásra, én a számat tátom hogy mondjuk 1 hónap alatt mekkorát lép előre a szoftver... az más kérdés hogy az exynosoknál a samsung tilt bizonyos featureöket... pl 8K is csak a gyári kamera appal van...
S azért valljuk be hogy a Samsung abban is másolja az applet hogy lassan 2 év lemaradásban van a piactól... ha nem a toptophighend modellt veszed akkor tavalyi / tavaly előtti recyclingos cuccot kapsz.

Más telókkal meg megy a 4K 60 raw...

(#29839) vihartigris


vihartigris
őstag

Srácok!
Próbáltam ez előéletben keresgélni, de nemigazán találtam az alábbi kérdésemre választ.
Laptopra keresek egyszerűbb, akár ingyenes videószerkesztő programot leginkább családi eseményeken, horgászatokon, egyéb eseményeken felvett rövidebb felvételek egyszerűbb szerkesztésére.
A felvételek mobillal és MILC géppel is készülnek.
Mit tudnátok ajánlani?

bármi reciproka a semmi

(#29840) hibavissza válasza Tuninger (#29838) üzenetére


hibavissza
veterán

Min fut hibátlanul? Kínai telefont nem veszek többet. Nem supportálok egy fasiszta rezsimet tovább. 330 ezret nem adok valamiért, ami bármikor kieshet a zsebemből, kezemből (ráadásul az is kínai). Marad a Samsung középkategória.

[ Szerkesztve ]

(#29841) Stauffenberg válasza vihartigris (#29839) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha bírja a géped, akkor DaVinci Resolve jó választás, abból van ingyenes alapváltozat. Az exemnek pár hónapja egy ~2 éves Asus VivoBookra tettük fel (valami random Core i5 volt benne IGP-vel) és amíg nem lépett be a képbe effektezés (egy felirat felpakolása már annak számít) addig egészen jó volt a playback is átkódolás nélkül (H.264).

(#29842) hibavissza válasza vihartigris (#29839) üzenetére


hibavissza
veterán

VSDC megér egy próbát.

(#29843) Tuninger válasza hibavissza (#29840) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

a high end Xiaomikon, és látod mégiscsak supportálsz :D

Épp ez a bajom egyébként, Taranisnak már elsírtam bánatomat, hogy jövő hónapban választhatok céges telót:
Galaxy S22, Xiaomi Mi11 / Redmi Note minden változata, Honor 50, Galaxy S20 FE, S21 FE van a listában.
A Xiaomi tud gyorstöltés, jobb az üzemideje és megy vele a RAW.
Mégis húzom a számat azt vinni és nem az S22-őt ami kb az S20 újrakiadott változata...
Már "minden" tesztet megnéztem hogy meggyőzzem magam a Xiaomiról, de nehezen szánom rá magam. :D

(#29844) hibavissza válasza Tuninger (#29843) üzenetére


hibavissza
veterán

Szifon miért nincs a listán? Valamelyik szúnyogcsődör be van akadva droidra? Csúcs Sájomikban Snapi van. S22-ből kéne egy szürkeimportos. Csak Európába hozzák Exinosszal. Máshol Snapi.

[ Szerkesztve ]

(#29845) Tuninger válasza hibavissza (#29844) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

a mennyiség miatt brutál diszkonttal veszi a cég a dolgozói mobilokat és eddig a Samsungnak presztízs is volt hogy Telekomos dolgozó Samsung mobillal jampizzon, így a high endet adta a cégnek gombokért.
Az Applet ezt nem érdekli, piaci áron adja, így ez nem esik bele az átlagmelós juttatási kategóriába. Vezetők választhatják az (összes) iPhonet, viszont ők meg csak azt választhatják security indokból.

Egyébként nekem a 3. generációs iPhone SE van a listán még, de az valahogy nem vonz.

Elvileg az S20 FE az Snapdragonos kellene legyen itthon is, direkt emiatt elmentem egy Samsung experiance storeba, felpakoltam a motion cam-et, de ugyanúgy 22 fps-t ment. Végigpróbáltam boltban minden high end samsung telón, mindegyiken 19-23 fps.

Még elmegyek egy Xiaomi storeba is megnyomkodni a telókat, a motion cammel viszont bajban leszek, mert a githubról már nem letölthető, a play storehoz meg szerintem account kell. Bár lehet a most telón lévő telepítőt felvarázsolom cloudba és onnan telepítek.

(#29846) Márton válasza Tuninger (#29843) üzenetére


Márton
nagyúr

S22 biztos nem gyorstöltős?
Már az aggastyán S6-om is az.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29847) #82860288 válasza Márton (#29846) üzenetére


#82860288
törölt tag

De igen, de csak 25W, van sok más gyártó, akiknél már 40-50W-nál jár.

[ Szerkesztve ]

(#29848) Márton válasza #82860288 (#29847) üzenetére


Márton
nagyúr

jaa, akkor annak új név kell!
Hol a marketingosztály? :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29849) Tuninger válasza Márton (#29848) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Itt már az a bajom hogy 5000mAh-s aksi, 67W gyorstöltéssel, az új Xiaomik 120W-on mennek, de már van promó a 240W-os gyorstöltésről ami 5 perc alatt rántja 0-100ra az aksit. MKBHD-nak volt egy jó videója erről, mert nekem is az volt az első reakcióm hogy "akkor 2 töltés és megy a kukába az aksi?"

Ez megváltoztatja a használati módot, mert csak feldobot tölteni amíg elmész WC-re és addig kap annyi töltést hogy elmegy még egy napot...

De hogy topic közeli legyen: gyorstöltés mellé tud rawot, ugyanúgy 120Hz amoled a kijelző, 1500 nites max fényerővel és vízálló. És ez a Xiaomi mi 11 Pro ami 1 éves készülék, az S22 meg idei.
Tény nekem prio hogy kicsi legyen a készülék, ezért játszik a galaxy.

(#29850) vihartigris válasza Stauffenberg (#29841) üzenetére


vihartigris
őstag

A gép amire menne van már vagy 5-6 éves.

bármi reciproka a semmi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.