Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29001) vond válasza nozs23 (#28996) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szíp nagy dög lesz. :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29002) dynax válasza Tuninger (#28973) üzenetére


dynax
tag

mit jelent az hogy a te profilodat használom ? :)

(#29003) Tuninger válasza dynax (#29002) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Kísérleteztem canon színekkel. De az élesítési beállítások a lényeg.

(#29004) vond válasza vond (#28671) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ezt gimbaloztam végig a múltkor a Szotyival, fent meg a G9 volt totálban. Brutál, hogy mennyire szar képe van ezekhez képest a fentről közeliző 80D-nek. Meg is beszéltük már a kollégával, hogy ideje lenne elfelejtenie. :) A színeket, expókat jobban össze lehetett volna még húzni. Nem én vágtam, de nem is volt rá sok idő.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29005) hibavissza válasza nozs23 (#28993) üzenetére


hibavissza
veterán

Panát még nem próbáltam külső monitorral. Sony elképesztő jó volt. Fel is merült bennem, hogy így minek egyáltalán AF. :)

(#29006) hibavissza válasza Tuninger (#28994) üzenetére


hibavissza
veterán

Gondolom 85-össel f 1,8-on. Még az f2,8 is veszélyes, ha közelebb van a tárgy. Ebben a dimenzióban még a Sony követő AF is huntolgat. Mondjuk én nem vagyok rutinban a beállítások közt csak párszor próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#29007) Tuninger válasza hibavissza (#29006) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Minolta 50 1.7-el, A7 Ii-vel

(#29008) Teasüti válasza Márton (#28967) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ó köszi!

(#29009) Teasüti válasza hibavissza (#29005) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezért piszkálja a fantáziám egy Ronin SCZXY akármi, amit egyrészt telefonon lehet irányítani, másrészt telefonon lehet monitorozni. :)

(#29010) MrChris


MrChris
nagyúr

Ha minden igaz az új OM-1 hdmi-n DCI 4k-n 60fps-el tényleg 444/12bit raw videót küld ki. Belső rögzítésnél viszont 420/10 a szín csatorna. Lassan a 10 bit fostalicska lesz! :DDD

(#29011) nozs23


nozs23
addikt

Full Panasonic GH6 specs and new images leaked
25mp, ProRes (HQ) internal (gondolom nem RAW), 5.7k/60fps 4.2.0, 4k/120fps 4.2.0, sensor readout 300fps, no PDAF, built-in fan. Az 1/300-as szenzor gyakorlatilag a leggyorsabb a piacon? Rolling shutter nem lesz, az fix.

[ Szerkesztve ]

(#29012) kovsol válasza nozs23 (#29011) üzenetére


kovsol
titán

A1 az 1/250 de azért az 50Mpixel és FF

May the Force be with you!

(#29013) Tuninger válasza nozs23 (#29011) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ez papíron nagyon erősnek néz ki, pláne a prores tamogatas es a dual exposure 60 fps-en.
Aztán ezt is bearazzak 2500 eur-ra es cseszhetjük

(#29014) nozs23 válasza Tuninger (#29013) üzenetére


nozs23
addikt

Erre gondolsz? Auto translate:

Dynamic range boost function: Combines images with overexposure and under-exposed images in real time, and captures large dynamic range images at up to 60 fps. Achieve a dynamic range of up to 13+ stops approaching the full size. The minimum ISO sensitivity is 800, and 2000 when using V-log, so ND filter is essential.

Jól hangzik, gyakorlatban kiváncsi vagyok rá.
Az új OM1 800-ért kerül magyar piacra talán, az eddig szivárgott spec alapján ez fölötte lesz sajnos szerintem. 899-999 körül gondolnám, aztán lehet még feljebb lesz. Passz.

[ Szerkesztve ]

(#29015) MrChris válasza nozs23 (#29011) üzenetére


MrChris
nagyúr

3szor gyorsabb DFD... de DFD! :D
Minimális ISO érzékenység 800, V-log használatakor pedig 2000. :Y Tényleg új, másik szenzort kapott és így lesz 5.7k, tévedtem. Aszem ezt a vázat kihagyom, nagy/vastagnak tűnik, nehéz, ND muszáj/kell hozzá, ez már munkára való, hobbira már nem lenne élvezetes.

(#29016) nozs23 válasza MrChris (#29015) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem az az ISO erre fent említett boost módra vonatkozik.

(#29017) Tuninger válasza nozs23 (#29016) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

átfutottam a videót. ISO 800 a sima vlog, ISO2000 a dual expós vlog. Van egy nagyon rövid AF teszt 13:20-nál. Látszik hogy messze a legjobb váz AF terén a panától de már ebben a 30mpben is látszik a pulzálás. A stabitól el van ájulva.

(#29018) MrChris válasza nozs23 (#29016) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ja! Majd kiderül, viszont nagyon tetszik, hogy mint 1-2 más váznál szimplán dönthető is az LCD, nekem a G9-n ez nem annyira tetszik, mindig csak egy kicsit szeretném dönteni, de ahhoz ki kell forgatni és úgy kicsit útban is van.

(#29019) nozs23 válasza MrChris (#29015) üzenetére


nozs23
addikt

Most nézem a mellékelt videóban, már rohangált a csávó ki/be AF-t tesztelni, valószínűleg rogyásig lesz ezzel a youtube. :D Ez alapján jobbnak tűnik, de néha rántott egy nagyot. Kijelzőnek S1H mechanikája van, ami a legjobb szerintem a piacon. Súlyra 100g-al nehezebb, mint az S5, méretre nem nagyobb csak kicsit vaskosabb a hűtés+kijelző miatt. 2300USD-s árat említ talán.

[ Szerkesztve ]

(#29020) p_adam válasza nozs23 (#29011) üzenetére


p_adam
addikt

Ugyanígy 25MP-t kérek, csak FF méretben - és akkor visszatérhetek a manuális objektívekhez ;)

(#29021) taranis válasza nozs23 (#29014) üzenetére


taranis
addikt

Ha a kombinált változat 13+ EV, akkor a sima V-Log nem lehet túl sok, mondjuk eddig sem volt DR bajnok a sorozat.

colorizer.net

(#29022) syC válasza Tuninger (#28921) üzenetére


syC
addikt

Kipróbáltam , m1 pro-n (mbp pro "16-os alap cfg), nálam 188 fps volt a render sebessége, utána kipróbáltam hogy csavartam egyet a színeken, úgy is 188 fps volt a render sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#29023) nozs23 válasza Tuninger (#29017) üzenetére


nozs23
addikt

Ez van a kiszivárgott spec sheetben:
[V-Log]:
Dynamic Range Boost OFF (Base ISO 250): Auto / 125 (Extended ISO) / 250-12800
Dynamic Range Boost ON (Creative Video Mode) (Base ISO 2000): Auto / 2000-12800


Azt írják, hogy talán 422 is megy 4K/120fps-ig (ventivel?). USB talán 10gb/s.

(#29024) Tuninger válasza syC (#29022) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nekem 1080p 50 fps h264 8 bit volt az A7 III-ból, 1080p 25fps timelineon, Resolve 17.3.2-vel.

nozs23: még meg se jelent de már most csorgatom előre a nyálam a Gerald Undone reviewra :D

(#29025) syC válasza Tuninger (#29024) üzenetére


syC
addikt

Furcsa, én a6600-bol kiesett 1080/50 klipekkel néztem, 17.4.2 .

(#29026) syC válasza Tuninger (#29024) üzenetére


syC
addikt

Kipróbáltam a canon r6 c-log h265-jét is, olyan 60 fpssel tud rendereleni belole kb. Premiere alatt erősen döcögős a szerkesztés, DR alatt egész fluid.

(#29027) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Az i.Dinamikus éa az i.felbontás-nak mi a jelentősége felvételnél ill. képeknél? Most használtam először, de nem veszek észre semmit.

(#29028) dynax


dynax
tag

hogy ne csak mindig kérdezzek hanem adjak is :) itt láltható a különbség két kitobi között :)

(#29029) Tuninger válasza dynax (#29028) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

De most ez melyik két obi? a kit vs zeiss? Vagy 18-105 vs zeiss?
nameg mekkora croppon? mert 100%on nézve nem kérdés hogy elvérzik a 16-50, de videóba nem ugrik ennyire arcodba

[ Szerkesztve ]

(#29030) dynax válasza Tuninger (#29029) üzenetére


dynax
tag

na ez a baj :) ez kit vs kit :D ha kirakom a zeisset sírás lesz és nem jó értelemben :D természetsen videoban ez nem probléma, a crop szándékos hogy látszodjon , csak ha már van két obi az ember hasonlitgat :)

(#29031) Yanchi8


Yanchi8
csendes tag

Sziasztok!

Használ valaki közületek FCPX-et vágásra?

2014 mid MB Pro-t használok 16gb rammal, eddig premiere-t használtam és 1080p anyagokat vágtam, viszont a legutóbbi alkalomnál elkezdett rosszalkodni és elég bugosan viselkedik a program.

Közben kipróbáltam az alap funkciókat az FCPX-ben és látványosan gyorsabbnak tűnt minden. (Egyébként kb alap szintű munkákat csinálok, de meglepő módon nem minősíteném használhatatlannak a 2014-es macbookot premiereben sem)

A közeljövőben kamerát fogok váltani és innentől nagyobb, 4k fájlokkal fogok dolgozni.
A lényeges kérdés a következő: Ha elsajátítom a felületet, FCPX-ben is meg lehet valósítani mindent, amit premiereben? Gondolok itt például egy vágásra ahol maszkolással csinálom meg, hogy szépen folyjon át a kép egyikből a másikba, esetleg egy adjusment layeren külön kis blur-t adni neki, ilyesmi

(#29032) Tuninger válasza Yanchi8 (#29031) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Természetesen vágás terén mindegyik program tudja szinte az összes funkciót amire szükséged lehet. FCPX-ben is működik szépen a maszkolás.
Proxy használattal pedig bármilyen kamerának a felvételeit tudod vágni.

(#29033) Yanchi8 válasza Tuninger (#29032) üzenetére


Yanchi8
csendes tag

Köszönöm, akkor mélyebbre ások benne. :)

(#29034) #82860288


#82860288
törölt tag

Davinciben van olyan, hogy Automatic Color Correction.
Az hogy mit változtatott a szoftver, azokat a változásokat hol látom?
Mert a lenti beállítások nem változnak.

(#29035) nozs23


nozs23
addikt

Ma jön a GH6, német ár már kiszivárgott, 2500EUR: [link]

(#29036) taranis válasza nozs23 (#29035) üzenetére


taranis
addikt

Hirtelen nem is drága az OM-1 :D Komolyan, MFT vázakért ennyit elkérni, ez a jövő úgy látszik...

colorizer.net

(#29037) nozs23 válasza taranis (#29036) üzenetére


nozs23
addikt

GH5S is ennyiert nyitott 4 eve. FF vazak lattak olcsobbak es szarabb a forint.

(#29038) vond válasza nozs23 (#29035) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Akkor itthon valószínűleg nem fog megállni az ára 1 millió alatt, vagy épp 999 ezer lesz. ;]

Képben vannak a magyar Panánál is. Most akkor február 22., vagy csütörtök? :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29039) taranis válasza nozs23 (#29037) üzenetére


taranis
addikt

Biztos tudják, hogy mit csinálnak. De ha megrögzött MFT fan lennék, akkor is szemet szúrna, hogy annyiért FF-et is kapok, mondjuk egy R6-ot. Jó persze egy rendszer nem csak a vázból áll, egyben kell nézni, de ez akkor is irreálisan soknak tűnik.

colorizer.net

(#29040) nozs23 válasza taranis (#29039) üzenetére


nozs23
addikt

Hát nem egyértelmű best-buy, az tuti. Viszont ha kell a HFR, 10bit, megbízható hosszú felvételi idő akkor még az A7SIII legközelebbi rokon, ami 1.6m. A különbözetből kb. kisebb obiparkot lehet venni MFT-re.

(#29041) vond válasza nozs23 (#29040) üzenetére


vond
MODERÁTOR

External, vagy akár Internal RAW-t kéne még megjátszaniuk szerintem. Az még egy jó ütőkártya lenne.

Nem rossz csomag egyébként ez így sem (DFD ide, vagy oda), technikailag nem nagyon kell ennél több egy kisebb filmesnek, csak mi vagyunk csórók, na. :DDD

Egy kis adózási infó. Nem tudom, ki mennyire van képben, de vagyunk páran itt is, akik esküvőznek, egyéb, kisebb videós melókat vállalnak. Nekem a minap hívta fel a figyelmem a könyvelő, hogy idéntől elég jó kondíciói vannak az átalányadózásnak. Kisebb bevételű vállalkozóknak idális lehet, ugyanis évi 2 millió forintig gyakorlatilag adómentes vagy. Én is kisKATA-zni akartam, de inkább ezt fogom választani. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29042) nozs23


nozs23
addikt

Elvileg az internal ProRes RAW-val van valami RED szabadalom, ami miatt gyak. senki nem tudja implementalni. BRAW-t nem hiszem, hogy elengedne a BM. Itt a sajat RAW fejlesztes lenne a megoldas, amit talan a Nikon is csinal a Z9-el, de azzal nem nagyon vagyok kepben. De jah, az egy rohadt jo feature lenne, sokkal kevesbe ereznem fajonak az arat.

Livestream szerint ma este 8-kor van a bemutato.

[ Szerkesztve ]

(#29043) Tuninger válasza nozs23 (#29042) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szerintem lesz external RAW. Kérdés hogy az kiterjesztett dinamikával is ki tudja e tolni a RAWot. A Canon C70 is DGO módban megszorítja az A7s III-mat dinamika terén, a GH6 is ebben a módban fullframet fogja karcolgatni, plusz a 3D TNR miatt valszeg élből 2EV-vel jobb lesz a zaj mint az elődnél.

Vagyis van fullframe dinamika, fullframe zaj, javított AF, korlátlan felvétel. Aki GH5-el dolgozik megjelenés óta annak ez instant get.

De egyet hátralépve: ez valóban ad annyival többet az ember kezébe mint egy Fuji XT4? Vagy akár egy Pana S5?

Azért lehet ezt a hozzászólást egy Gerald Undone review megnézése után kellett volna újragondolva megírnom :D

(#29044) vond válasza nozs23 (#29042) üzenetére


vond
MODERÁTOR

S1H-val is megoldható a BRAW. Valahol olvastam, vagy hallottam, hogy nincsenek azért olyan rosszban a Pana és a BM. Úgyhogy nem zárom ki, hogy egyből belerakják. Vagy ha nem is azonnal, megjelenéskor, akkor pár hónappal később egy új firmware-ben.

Nem éjjel 1-2 órakor lesz a bemutató? Mindenhol azt látom.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29045) nozs23 válasza vond (#29044) üzenetére


nozs23
addikt

Jah, a szamlalojuk mutatott hibas dátumot, mert az most 8-kor jart le. Afelol nincs ketsegem, hogy external RAW menni fog, hisz ezt tudni fogja az OM1 is es a GH5S is megkapta. Az erdekel meg, hogy a 10gb/s USB-t mire lehet hasznalni. Kijott egy csomo termekfoto is. Vann tally elol hatul.

[ Szerkesztve ]

(#29046) Tuninger válasza nozs23 (#29045) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Pl usb-n rákötött samsung T5-re external prores 422hq? Persze a raw lenne a királyság, akkor hirtelen egy bmpcc killer lenne a kamerából. Remélem az embargó is feloldódik a bemutató pillanatában, és lesz mivel agyonütni holnap a munkaidő első pár óráját youtubeon.

(#29047) nozs23 válasza Tuninger (#29046) üzenetére


nozs23
addikt

FW-el menni fog rögzítés SSD-re.
Kint vannak a tesztek. Gyakorlatilag az AF jobb, de még mindig ratyi. A stabi eszméletlen jó. DR Boost működik és úgy érdemes használni nagy dinamikájú jeleneteknél (60p-ig működik). Full Vlog, sokkal jobb színek. Nincs minőség romlás 4k/120-nál sem, nincs overheating vagy rolling shutter. Üzemidő nem túl izmos. Az S szériának még mindig jobb képe van, még DR Boost-al is. 5.8K open gate/30p, 5.7K/60p, FHD/300p - mind 10bit, egyiknél sincs record limit, vagy overheating, de nem mind 4.2.2. Több ProRes opció jönni fog fw-el. 2200USD.
[link] [link] [link]

(#29048) nozs23 válasza nozs23 (#29047) üzenetére


nozs23
addikt

Belenéztem az offical bejelentésbe és most hallottam még először, hogy egy Panasonictól valaki másról is beszél, mint a DFD-ről, ezt mondta a mérnökük:
It's DFD based. I'm well aware this is not the direction people wanted us to go...etc...It just wasn't possible for us to get modification for phase based AF. To be clear, it doesn't mean we aren't investigating phase based af system or time of flight (TOF) af systems or maybe something really cool that none of us has heard of before. But at this time, with this camera, this is what we are going to be able to offer. So hopefully that explains the situation, I know this not what people wanted, but please take a look at the image... etc.

[ Szerkesztve ]

(#29049) nozs23 válasza nozs23 (#29047) üzenetére


nozs23
addikt

Kimaradt, hogy 4K/120fps RAW is be van igérve HDMI-n, csak jelenleg még a Ninja sem tudja ezt, de elvileg dolgoznak velük, hogy működhessen.

(#29050) vond válasza nozs23 (#29047) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pont ezt a három review-t néztem meg reggel. :D
DPreview Jordan kurvajó a háttérben: Hurry Up! Faster! Wrap It Up! :DDD

Jó "kis" gép, annyi szent. De az ára azért elég húzós, és a sok szuper fícsör, illetve meglepően jó húzás mellett van benne pár érthetetlen dolog is. A RAW képességekre kíváncsi leszek még, meg hogy mit tudnak/akarnak még belepakolni firmware update-ekkel.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.