Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) HollyBoni válasza taranis (#3000) üzenetére


HollyBoni
veterán

A GH2 hackelve olyan éles képet ad mint az 5D3 RAW-ban, szóval a 4k brutális lesz, de kell hozzá megjelenítő is.

Persze az 5D3 RAW-ban meg H264-ben is szétveri a GH szériát dinamikában és zajban, szóval nem mondom hogy jobb az egyik a másiknál.

[ Szerkesztve ]

(#3002) .DLL válasza HollyBoni (#3001) üzenetére


.DLL
veterán

A RAW-ban a színek és azokkal való bánás, utómunka a lényeg. GH4-ben a 96fps tetszik! ^_^

(P.H.)

(#3003) HollyBoni válasza .DLL (#3002) üzenetére


HollyBoni
veterán

Persze, én is mindig RAW-ban fotózok, tudom mi az előnye. Az a 96fps viszont nekem nem világos, milyen felbontáson, milyen bitráta mellett tudja a GH4? Bejelentésnél a táblázat kicsit homály volt.

(#3004) cOxeR válasza HollyBoni (#3001) üzenetére


cOxeR
Ármester

Pont a dinamika és az iso képesség az ami nagyon kell és nagyon fontos. :)

Egy kis off, nincs benne semmi különös, de gondoltam belinkelem. :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3005) .DLL válasza HollyBoni (#3003) üzenetére


.DLL
veterán

Akkor bocsánat! :R

up to 96fps @ FullHD, 100Mbps.
Innen az okosság:

[Link]

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3006) taranis válasza cOxeR (#3004) üzenetére


taranis
addikt

Ez milyen cuccal készült?

colorizer.net

(#3007) cOxeR válasza taranis (#3006) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez 5d3, de csak h.264, nem raw.
+70-200 + 2x -> 400mm f6.3-on, ha minden igaz.
tv-n mutat igazából

(#3008) HollyBoni válasza .DLL (#3005) üzenetére


HollyBoni
veterán

Komoly! :))

(#3009) .DLL válasza HollyBoni (#3008) üzenetére


.DLL
veterán

Ami még komoly az a dokker hozzá, SDI csatlakozókkal és 4K kimenettel rögzítők felé. 10 bit ezért már nem gagyi, sokkal több lehetőség ven benne, mint az átlag 8bites 4:2:0-ban

Sokáig az Arri Alexa is csak 10bit mélységig tudott rögzíteni és ugye csak 2K-ban (igaz 4:4:4 megvolt) mégis mozifilmek forogtak rá, szóval ez kánaán ennyiért.

És hogy mennyi az annyi, arra kíváncsi lennék, jó lenne ha 500e Ft alatt maradna.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3010) HollyBoni válasza .DLL (#3009) üzenetére


HollyBoni
veterán

Yepp, a dokker is elég komoly. :K

Nem tudom mi igaz ebből, de ár: [link]

Amúgy k*rvajó a gép meg a dokker meg minden, de amúgy ezt simán GH3-nál is megléphették volna. :DDD Remélem a Panasonic és Blackmagic beindítja a fejlődést. Panának vannak komolyabb cserélhető obis videókamerái, mint a Sonynak és Canonnak? Csak az AF100-ról tudok.

[ Szerkesztve ]

(#3011) .DLL válasza HollyBoni (#3010) üzenetére


.DLL
veterán

:DDD A cím: Bla-bla-bla 1490 EUR. közvetlen alatta hirdetés: GH4: 1700 EUR

Mit jelent a komolyabb? Broadcast kategóriában erősen jelen vannak, "Cinema" vonalon nem annyira.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3012) HollyBoni válasza .DLL (#3011) üzenetére


HollyBoni
veterán

Sony FS széria, Canon C100-C300. Ha cinema vonalon nincs semmilyük gondolom jobban fejlesztenek, bár így is Canon és Sony előtt vannak.

[ Szerkesztve ]

(#3013) zgospel


zgospel
őstag

arra van ötletetek hogy a youtubera vagy vimeora feltöltött (máshol még nem próbáltam) videók mért lesznek sötétebbek? simán csak azért mert más tömörítést használ a weblap? kb 1/3 FÉ-vel alexpósabbak a feltöltött cuccaim mint ha a gépről játszanám le :(

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#3014) taranis válasza .DLL (#3009) üzenetére


taranis
addikt

De ez a dokkoló ha jól látom még drágább mint maga a váz.

colorizer.net

(#3015) HollyBoni válasza taranis (#3014) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hol találtál róla árat? Mondjuk ezek mind pletykák egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#3016) taranis válasza HollyBoni (#3015) üzenetére


taranis
addikt

A linken amit másoltál, a kommentek között volt:
- Any word on the Euro price of the YAGH adapter yet?
- 19990 sek in Sweden.

colorizer.net

(#3017) .DLL válasza taranis (#3016) üzenetére


.DLL
veterán

Hát igen, az 2200-2300 Euro...durva,
együtt akkor € 2300+1700=4000 −> 1 200 000 Ft :Y

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3018) HollyBoni válasza .DLL (#3017) üzenetére


HollyBoni
veterán

Azért várjuk meg még a végleges árakat szerintem. :K Amúgy most nézem a GH4 tud 10bit 1080p-t HDMI-n keresztül is.

Ha meg tényleg ennyi, akkor majd 2 év múlva használtan ötvenér. :DDD MLaca GH3-at garival 250-ért hirdet már egy ideje, GH1 pedig kb már semmit nem ér, múltkor ment valami 30-ért váz használtan. Iszonyat gyorsan mennek le az árak Panánál és Olynál MILC fronton.

[ Szerkesztve ]

(#3019) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Táncfellépések videózásába mivel érdemesebb belevágni, egy max. 100 ezres kamerával (erre ennyi a nagyon max. keret), vagy egy komolyabb DSLR-el (erre nyilván több, ez már régóta tervben van :) ) ?

Amiről szó lenne: gyenge színpadi fény, gyors mozgás, kevés zoom- és fókuszváltás, általában állványról, nem túl közel a színpadhoz.

Ha DSLR, milyen gép (+objektív) lenne a minimum? Köszi!

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#3020) .DLL válasza updog (#3019) üzenetére


.DLL
veterán

DSLR nyilván jobb képminőség, de a nagyobb érzékelőnek ára van: az objektív mégegyszer annyi lesz mint a váz, ha nem több. Nézhetsz használtan is valami régebbi, olcsóbb f/2,8-as telét, szerintem a 70(80)-200mm-es zoomtarománnyal elleszel.
Vázból meg mondjuk Canon 600D, ami most a legköltséghatékonyabb.
Ez így akár 200e-ből is meglehet.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3021) adamsys válasza updog (#3019) üzenetére


adamsys
tag

Ami talán beleférhet 100k-ba (használt cuccokkal), és hoz olyan képminőséget, mint @.DLL javaslata, az egy 550D váz + 50mm f1.8-as obi.
Cserébe nincs zoom-od, de az APS-C szenzornak hála az az 50mm az rögtön 80mm, ami kb 10 méterre álló embereket egészalakos plánban mutat.
Ja, és ha nincs rutinod manuális fókusz állításban, akkor eleinte szívni fogsz. :)

"And now for something completely different!"

(#3022) updog válasza adamsys (#3021) üzenetére


updog
senior tag

100K a normál kamerára vonatkozik, DSLR-re nyilván magasabb lenne a keret (legyen mondjuk a fogamat szívva 200 :) ). De akkor nyilván ott már a képkészítés is szempont gép és objektív részről is.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#3023) taranis


taranis
addikt

Na a Blackmagic reagált a GH4-re, már ami az árat illeti: [link]

colorizer.net

(#3024) HollyBoni válasza taranis (#3023) üzenetére


HollyBoni
veterán

Elég jól hangzik, de kíváncsi vagyok tele lesz e olyan buta hibákkal mint a többi Blackmagic kamera. Na meg hogy ki is jön e valamikor, késésről is híresek. :DDD

(#3025) narumon


narumon
őstag

Az az 1700EUR ár az nagyon bíztatóan hangzik, de én még mindig az USA árat várom (amire 2000USD-t mondtak, de ez alapján akkor lehet az is 1700USD (az egy álom lenne!)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#3026) adamsys


adamsys
tag

Mivel az előző low budget (~20$-os) rig-em tavaly örök nyugalomra szenderült, szeretnék saját válltámaszt építeni. Számolgatom, hogy ebay-ről berendelgetve az alkatrészeket mennyibe kerülne az egész. Van valakinek konkrét tapasztalata ebben? Arra lennék kíváncsi, hogy van-e olyan eladó, ahonnan érdemes rendelni, mert mondjuk olcsó és nincsenek selejt darabjai. Ha esetleg tudtok itthon ilyen kereskedőről, aki ilyesmiket árul, az is jöhet.
A célom az, hogy egy offszet-es felépítésű rig-em legyen, felső fogóval, follow focus-szal, manfrotto 501 fejjel kompatibilis kameratalppal, elülső fogókkal. Eddig 460$-nál tartok és hiszek benne, hogy tudok optimalizálni az árakon. :)
Szóval, honnan érdemes vásárolni? :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"And now for something completely different!"

(#3027) .DLL válasza adamsys (#3026) üzenetére


.DLL
veterán

[Link] Erre már csak egy faló fókusz kell (illetve nem árt megcserélni, hogy a hosszú cső legyen hátul, és akkor ráfér még egy ellensúly is.) Gondolom ők is kínából szerzik be, ha megtalálod Íbélyen, vagy hasonlót akkor lehet hogy mégolcsóbban kijössz.

(P.H.)

(#3028) adamsys válasza .DLL (#3027) üzenetére


adamsys
tag

Köszi!

Pont ilyenre gondoltam. Ha már itt tartunk, follow focusból kinek milyen jött be?

[ Szerkesztve ]

"And now for something completely different!"

(#3029) narumon


narumon
őstag

Ez a Canon hihetetlen mit művel mostanában. Most kihozzák a T5 nevű DSLR-t ami gyak 1:1-ben 550D..... hülyék ezek?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#3030) HollyBoni válasza narumon (#3029) üzenetére


HollyBoni
veterán

Úgyis megveszi mindenki mert Canon és az csak jó lehet, szóval gondolom leszarják. :))

(#3031) .DLL válasza narumon (#3029) üzenetére


.DLL
veterán

Az sokkal gyengébb, mint az 550D! Videót csak 30fps-sel tud venni, a kijelzője is feleakkora felbontású, az optikai kereső felesleges rá olyan pici (0,8× (550D: 0,87× ami már közel van a 20/30D-k 0,9x-es keresőihez, na de off) kisebb akksi, stb. Tehát még így jópár évvel az 550D után is csak belépő szintűbb gépről van szó. A valós ára lesz a kérdéses.

(P.H.)

(#3032) cOxeR válasza narumon (#3029) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az egy bohóckodás, amit a 3 számjegyes kategóriában művelnek... kár vele foglalkozni.

(#3033) zgospel válasza narumon (#3029) üzenetére


zgospel
őstag

ez az 1200D lesz nem? az meg a leg-leg-legbelépőbb szint. az ára meg nem olyan rossz (mondjuk az itthonit nem tudom mennyi lesz), ha abból indulok ki hogy új 550D-t már nem kapni, csak használtat, akkor 120ért lehet valakinek egy zsírúj, majdnem550déje. és ha rak elé egy jobb fix üveget, akkor már egész jókat kihozhat belőle olcsón.

másrészről ez a 4 számjegyű kategória elég egy hülye kategória szerintem. pont azon a határon van, hogyha nem akarok a fotózással komolyan foglalkozni de jó képeket akarok, akkor csúcskompaktot veszek, ha meg komolyan akarok vele foglalkozni akkor már legalább a 3 számjegyűt veszek

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#3034) .DLL válasza zgospel (#3033) üzenetére


.DLL
veterán

Az 1100D-t is vették mint a cukrot, mert jólárasított volt.
Ennél a 120k csak a doll-ár felszorozva, de nincs rajta még semmi, tehát nem annyira kedvező. De majd lejjebb megy, ez nem az a kategória, hogy egyből meg kell szerezni, hogy a lehető legjobb technika azonnal a markodban legyen. :D :D
Akinek viszont van X pénze és mostanában akar gépet venni az praktikusan nem választja ezt, mert már 600D is van 130e-ért. Szóval az új árak egy vicc. :b

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#3035) narumon válasza .DLL (#3034) üzenetére


narumon
őstag

Na pont ezt akartam írni, hogy ha belépő szintet akarnék venni akkor sem ezt venném hanem inkább a 600-650-700D közül valamelyiket, nem túl nagy az árkülönbség.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#3036) zgospel válasza narumon (#3035) üzenetére


zgospel
őstag

nyilván én sem vennék.
de meglepődnétek mekkora az a réteg, aki nem tájékozódik vásárlás előtt, hanem mindenféle elképzelés nélkül bemegy a media markt-ba vagy hasonló kategóriájú üzletbe, ahol az eladó elmondja neki, hogy mennyire fasza vétel, és kb 10 perc nézegetés után meg is veszi.

a 600D-t meg valószínűleg pik-pak leépítik, az itthoni boltok is majd valami akció keretében kisöprik a raktárból aztán promózzák majd az 1200at.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#3037) narumon


narumon
őstag

Ajánljatok már nekem valami stabilizátor plugint premiere alá ami normális. Eddig a Prodad féle mercallit használtam, de a 2 verzió óta nem csinálnak plugint, a 3-as csak standalone-ban van az meg nekem nem jó. A 2-es plugint meg nem tudom működésre bírni Premiere CC alatt. A beépített warp stabi jó lenne, de mindenért rinyál. Nem hajlandó más effekttel együtt menni, nem hajlandó menni ha változik a képméret - tiszta idegbeteg, prodadnek minden mindegy volt csak működött.
Valami ötlet vagy megoldás?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#3038) taranis válasza narumon (#3037) üzenetére


taranis
addikt

Premiere-est sajnos nem tudok, ha nagyon nem jutsz előre, akkor próbáld ki Virtualdub alól a Deshakert. Macerásabb a folyamat, de amúgy jobb eredményeim voltak vele, mint a warp stabival.

colorizer.net

(#3039) narumon


narumon
őstag

Még egy kérdés hátha tudtok benne segíteni. Szeretek régi manual lencséket vadászni hiszen fillérekért lehet nagyon jó minsőget venni. Nemrég szerváltam egy Soligor 28/2.8-at amire azt mondták, hogy elvileg M42 bajonettes. Csakhogy az M42-Canon átalakítóm nem megy rá. Van rajta viszont valami adapter amit ha letekerek akkor már rá tudom fogatni az M42 adaptert de a lencse vége annyira kiáll, hogy szerintem beleverne a tökörbe (és az adapter is olyan inkább rászorul mint rendesen feltekeredik a menetre).
Szerintetek ez milyen bajonett lehet? Hogy tudnám én ezt használatba venni?

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#3040) taranis


taranis
addikt

Blackmagic 4K vs 1DC: [link]
Kár, hogy lowlight alatt elvérzik.

colorizer.net

(#3041) cOxeR válasza taranis (#3040) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem is kicsit... :)

(#3042) HollyBoni válasza taranis (#3040) üzenetére


HollyBoni
veterán

Persze hogy elvérzik, főleg a global shutter miatt. Már bejelentésnél mondták hogy emiatt nem lesz egy low-light kamera. Totál másra való a két cucc. Na meg ott az 1D C ára is...

[ Szerkesztve ]

(#3043) MrChris


MrChris
nagyúr

Vegas 12prot használok és egy problémába ütköztem. 1080/50p-ben videóztam és nem tudom ebbe a formátumba renderelni. Beolvasni beolvassa, le is játsza a 'Preview' ablakban. De a 'Render As' ablakban kizárólag a hangot hajlandó lementeni. Kisebb formátumba állítva a 'Project Properties'-t például 720/50p akkor megy a dolog. Olyan mintha csak a 'sima' AVCHD formátumot ismerné amiben 1080/50interlaced a maximum. Ha erőltetem az 1080/50p-t abból nem lesz semmilyen fájl. Erre van valami kiegészítő plugin, patch,... vagy hogyan tudnám ezt megoldani?

(#3044) EkSYS válasza taranis (#3040) üzenetére


EkSYS
senior tag

Marha jó a zenéje. Kicsit olyan BMC promo nak tűnik a dolog, lehet kicsit a BH -val jobb a kapcsolat.
Mondjuk esküvőt szabadban, vagy valami kis reklám filmet ez alapján jobb forgatni a BMC-vel mint a canon-nal.
Bár mintha olyan marvels-es lenne a canon képe.
Na persze lényegesen olcsóbb is a BMC :), a különbségből kijön egy két megvilágítás és jó obi :)

Eki - az eredeti

(#3045) .DLL válasza taranis (#3040) üzenetére


.DLL
veterán

Itt látszik mekkora brutál nagy ez a BMPC (meg a CC is) 1DC-t fogtam már kézbe az is brutás VAS az egész, nagy és nehéz (persze túloztam :D ) ez meg ugyan akkora, pedig képekről milyen visszafogott méretűnek jön le.

Amit nem értek a videón, hogy a ló lájt tesztnél a Canon mindig világosabb volt, hiába boos-olták a BMPC képét 2-3 fényértékkel is, csak a zaj nőtt, de a kép nem lett világosabb. Azonos érzékenységnek megfelelő értékeken mindig sötétebb, ez a Log fájl miatt lehet...

Ugyan ilyen különbség volt, amikor láttunk RED epicet és Arri alexát egymás mellett, a Red kiadott egy képet amit ő befényelt a 14 belndén elhelyezve valahova (szerintem középre) (tehát nem jelent meg a teljes tartomány a monitoron) de ez ugye RAW.
Aztán ott volt az Alexa, ami szintén Log-C-t használt és sokkal világosabb volt a kép a monitoron, mert valószínűleg a teljes dinamikaátfogását logaritmikusan belekompresszálta abba a 10 bitbe, amit ki tud adni és fel tud venni.

A CineStyle képprofil is ezt csinálja átlag Canon DSLR-eknél, csak ott ugye 8 bitre kell ráhúzni a teljes tartományt (személy szerint nem is szeretem ezt a konkrét profilt) és annál is az egész kép sokkal világosabb tónusú lesz. De Raw-nál ez rég nem számítana.

Szóval az "Ungraded" Raw-ot és C-Log-ot nem teljesen ér összehasonlítani szerintem.

(P.H.)

(#3046) HollyBoni válasza .DLL (#3045) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem lehet hogy az 1D C a nagyobb szenzor miatt volt világosabb? HA teljesen ugyanolyan beállításokon lőtték a tesztet.

(#3047) taranis


taranis
addikt

Kicsit GH4 megint, engem leginkább az 1080p teljesítménye érdekelt, most azt írják, hogy a 4K 8bit 4:2:0-ból elvileg lehet 1080p 10bit 4:4:4-et csinálni, és hogy csak azért nem csinálja meg a kamera maga, mert erőforrásigényes, de utólag PC-n ez nem lehet gond. [link]

colorizer.net

(#3048) .DLL válasza HollyBoni (#3046) üzenetére


.DLL
veterán

Nem, más bitmélység, más színreprezentáció, ezt "nyersen" összehasonlítani csalóka, mert az adatokból úgy lesz kép, hogy feldolgozzák őket, tehát mindenképpen átesnek egy feldolgozáson, és ez Raw-nál nagyon nem mindegy (de a C-log-ot is vissza kéne állítani a hozzá tartozó LUT-tal) Ez persze nem azt jelenti, hogy nem számít az 1DC nagyobb érzékelője és hogy ne lenne jobb zaj tekintetében.

(#3047) taranis: És tényleg, ez nagyon jó lehetőség!

(P.H.)

(#3049) HollyBoni válasza .DLL (#3048) üzenetére


HollyBoni
veterán

Értem. :K Azért nem lehet rossz hogy nem kell törődni a jello effektel. :))

Premiere Pro-ban ti mit használtok shadow, highlight szabályzásra? Nekem a gyári csúszka nem jó, ha nem auto-n hagyom általában villog, és eléggé gusztustalan HDR kép hatást ad. MB Looks-ban pedig a higlightokat nem tudom rendesen visszahúzni valamiért, nem veszi vissza egy pont után, pedig van még bőven tartalék.

(#3050) narumon válasza HollyBoni (#3049) üzenetére


narumon
őstag

Three Way Color correctorral csinálok minden ilyesmit.

https://www.facebook.com/Naruvideo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.