Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29401) Tuninger válasza Márton (#29400) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Van egy vágás amikor tölt be a waveform a vinyós résznél, ott 1 percet vágtam ki amíg vártam hogy "valamit" becacheljen. Az SSDnél nem volt sehol várakozás

(#29402) Márton válasza Tuninger (#29401) üzenetére


Márton
nagyúr

3:10 igen, elkészült a waveform, de miközben huzogatod még a hárommal arrébb lévő snittnek épp olvassa a waveformját, ezért ugrál a fejecske ide-oda. Azért mondom, várd meg míg az összeset beolvassa, ahogy az ssd-nél (0:43). Nyilván így is lesz szép különbség a gördülékenységben, de legalább egyenlőek az esélyek. :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29403) Kukcaman válasza Tuninger (#29396) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Igen-igen, SSD van, arra másolom a vágós témákat, ha meg vége a projektnek, akkor átmásolom Hdd-re. ODD helyett most is egy vinyó van, de csak 500GB-s, ennek helyére raknék egy nagyobbat, az 500as meg kerülne egy külső tárolóba. Olvasgatom az erre vonatkozó fórumot, de még el vagyok veszve benne a választásban.

(#29404) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

A lehető legtöbb hibát el tudjuk követni, ha kell :D legyen teszt vagy sima "tudatos" felvétel. Iphone 13 pro nappal szemben + bánya tó, csak hogy elég fény legyen :D [link] - G80-al is meg csináltam hasonlóképpen, de csak a 1080p/30fps értékelhető, mert nem törölgettem le a lencsét, és a 4K minősíthetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#29405) hibavissza válasza Tuninger (#29398) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi a tesztet. :R Minin 40 Gbps a két USB-C port. Ez jóval az nvme 970 evo felett van ( ami 28 Gbps-ot tud), viszont nem találok olyan racket ami túllépne az USB 3.1 10 Gbps-án. Tehát egy 800 MBps-os (6,4 Gbps) SSD-nél nem igazán kell jobb. A szűk keresztmetszet az USB 3.1.
Látott már valaki USB 4-es külső SSD-t vagy racket? Az USB 4 papíron 20 Gbps. Az még mindig nem 28, de talán lenne értelme.

[ Szerkesztve ]

(#29406) Tuninger válasza hibavissza (#29405) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én is elmondom a videóban hogy a T7 nem full sebességen megy mert USB3.0-ra limitálja az USB Dockon keresztüli kapcsolat. Vagyis felesleges rajta feszülni, a vágás performanceot nem befolyásolja.
Ha nagyon kell a speed akkor meg thunderboltos rack kell.

(#29407) hibavissza válasza Tuninger (#29406) üzenetére


hibavissza
veterán

Ja, pont most néztem ki egyet Amazonon. 43 ezer Ft. :DDD [link] Elengedem.

(#29408) hibavissza válasza hibavissza (#29407) üzenetére


hibavissza
veterán

[link] Találtam egyet itthon 37-ért.

(#29409) Teasüti válasza hibavissza (#29408) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Felesleges. I/O-ban a Sata is elég mindenre. Nyers átviteli sebességben meg a Sata csak akkor lesz kevés, ha raw videózol, esetleg abból is multicam vágsz. A mi szintünkön a prosumer kamerákhoz bőven elég a Sata.
Én nvme-re váltás után gyakorlatilag semmilyen különbséget nem véltem felfedezni napi használatban.
Ha meg elégtelen a hűtése mondjuk abban a külső házban (mert a legtöbb csak ilyen tálcás-betolós és nincs fizikai kapcsolat a chip és az alu ház között), akkor meg throttling-ol és kapsz egy vinyó sebességet vagy még annyit se.

[ Szerkesztve ]

(#29410) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Ma van a fotoplusnál a XI. kerben 17:00-ig taperolási lehetőség GH6 / S5 / BS1H-ra. Ha valaki ráér, érdemes elkukkantani (egy üres memkártyával), nekem ez most sajnos kimarad.

[ Szerkesztve ]

(#29411) hibavissza válasza Teasüti (#29409) üzenetére


hibavissza
veterán

Az OWC-ben van heatsink. Az biztos, hogy nem érdemes egy túlhúzott darabot beletenni ahogy a teszteket nézegetem. Majd letesztelem.

(#29412) narumon


narumon
őstag

Megjött az S5 :P Móka indul...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29413) nozs23 válasza narumon (#29412) üzenetére


nozs23
addikt

Akkor már ketten vagyunk. :D Egy percig nem bántam meg, remélem neked is bejön majd. Ha van specifikus kérdésed jöhet privátba is, kívülről fújom már a gépet.

(#29414) narumon válasza nozs23 (#29413) üzenetére


narumon
őstag

Még nincs... a választás egyik oka volt, hogy több helyen is azt mondták, hogy GH5-ről egyszerű a váltás mert kb minden ugyanott van és ugyanúgy működik. Most aksit töltök, holnap meg majd elkezdem tesztelgetni, májusban már élesben kell mennie esküvőn.

Az akksi kérdést powerbank-kel akarom megoldani - arról van esetleg tapasztalatod?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29415) nozs23 válasza narumon (#29414) üzenetére


nozs23
addikt

En nem hasznalom, de elvileg megy a power delivery felvetel kozben is.

(#29416) Tuninger válasza syC (#29320) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Kérhetek szépen még pár 1080 samplet? Akár indoor magasabb ISO-s. Főleg nagyobb látós nem dofos felvételekre vadászom. A németjuhászos vidiknél majdnem felsikkantottam hogy demarhajó, csak utólag láttam hogy nem 1080p hanem 4K.

(#29417) syC válasza Tuninger (#29416) üzenetére


syC
addikt

Igyekszem, amig még nálam van :)

(#29418) narumon válasza nozs23 (#29415) üzenetére


narumon
őstag

Na van egy kérdésem. Bénázom de sehol sem találom, hogy Manual Focus esetén a half shutterre azért csináljon egy fókuszálást. Az AF.ON gombra megcsinálja, de a GH5-nél nekem ez half shutterre volt rakva, itt meg az istennek sem sikerül odarakni.... :F

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29419) nozs23 válasza narumon (#29418) üzenetére


nozs23
addikt

Menuben Fokusz beállításoknal van olyan, h Shutter AF. Ezt ON-ra kene tenni. Fotonal biztos mukodik. Videonal az AF-ON gombot hasznalom, lehet ott is, most nincs keznel a gep.

(#29420) narumon válasza nozs23 (#29419) üzenetére


narumon
őstag

Shutter AF ON-on van... :(

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29421) narumon


narumon
őstag

Kipróbáltam a power bankot - megy szuperül, viszont csak elég hosszú kábelem volt és nem is nagyon találok neten USB-C-USB-C káblet ami kb 20cm. Találtam 13 centist ami pont rövid, vagy utána olyan 0.5 méteresek vannak. Alit is "végigtúrtam" de ott sem találtam. Valakinek valami tipp?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29422) nozs23


nozs23
addikt

S1H/GH6 VLOG lowlight side by side: [link] 43rumors-rol:
S1H - 4000 ISO at f 1.8 and 1/30 shutter - VLog - Noise reduction = "0"
GH6 - 4000 ISO at f 1.7 and 1/30 shutter - VLog - Noise reduction = "0"

(#29423) Márton válasza Tuninger (#29406) üzenetére


Márton
nagyúr

na mennyivel gyorsabb, ha megvárod a waveform-okat?
csak kiváncsi lennék

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29424) Tuninger válasza Márton (#29423) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Megnézem neked holnap, de nem realis hogy vinyonal 10 percet varjak egy felig hasznalható eredmenyre ami ssdn par masodperc

(#29425) Márton válasza Tuninger (#29424) üzenetére


Márton
nagyúr

Koszi.
10 percet azert n.em kell varni nalam, igaz Vegas.
Direkt olyan opcio is van hogy generate 8bit peak files nem 16.
De ha 10perc is az semmi ha utana tobb orat/napot vagod. Vagy pont egy kaveszunet :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29426) Teasüti válasza Márton (#29425) üzenetére


Teasüti
nagyúr

De miért akarna vki HDD-n művelni bármi I/O intenzív feladatot 2022-ben? Ha 15 éve hozod ezt, akkor oké, de azóta az SSD lett a sztenderd és még az ára is egészen baráti lett az elmúlt évtizedben. Olyannyira sztenderd, hogy én pl nem vállalok el semmilyen gépet javításra a családi és baráti körben, amiben nincs SSD. (Egy fapados laptopon képes a Win 2-3 órát frissíteni HDD-ről akár. Vicc. Újratelepítés is SSD-vel fél óra, max.) Többre értékelem a szabadidőmet, mint hogy a homokórát bámuljam. Magamat meg végképp nem szívatnám azzal, hogy kávészünetre menjek ha meló van. :U
De amúgy viccen kívül láttam már számtech boltokat is, ahol felárat számítanak fel a szervizben, ha HDD-ről megy az OS. :P

[ Szerkesztve ]

(#29427) MrChris válasza narumon (#29414) üzenetére


MrChris
nagyúr

Milyen véleményed alakult ki az S5-re váltás után?

(#29428) Márton válasza Teasüti (#29426) üzenetére


Márton
nagyúr

Mert amennyi tárhely kell nekem (pl), az még mindig egy vagyon ssd-ből..
Ősszel is egy 6 kamerás szalagavatót vinyóról vágtam. És még alig őszülök. :B

"felárat számítanak fel a szervizben, ha HDD-ről megy az OS"
az OS természetesen nálam is ssd-n.. jó én spéci vagyok, a 3D miatt szinte mindenből dupla annyi kell. (tárhely, kamera, kivetítő, munkaidő :)) )

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29429) narumon válasza MrChris (#29427) üzenetére


narumon
őstag

Még kell idő ahhoz, hogy véleményt mondjak - egyelőre csak nyomkodom. Jól jött az akció, hogy 2 obit adtak mellé ajándékba (20-60 és 50/1.8). Még kell a jó setuphoz pár dolog. (Cirkulár és ND filter pl). Szoknom kell, hogy a GH5 a Canon 50-el nagyon jó és pici páros volt, L-mountból az 50-es is sokkal nagyobb és a kamerának tök más a fogása, szerencsére annyira nem szerencsétlen mint a kis Sonyké, de a GH5 jobban kézre állt.
Videóról majd később nyilatkozok, nem volt még időm semmi konkrétat lőni.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29430) Tuninger válasza Márton (#29428) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Pedig pont ilyen sok kamerás multicam setupoknál tudna igazán domborítani az ssd.

(#29431) vond


vond
MODERÁTOR

Na, már ilyet is tudok. ;] :B
A jobb oldali cucc sajnos nem az enyém. :D

A 4K-t nem viszi a HyperDeck (meg az átalakító sem), de majd tesztelgetek, hogy milyen minőségű az 1080p50 ProRes, meg H.264 (nem csak az A7III-mal, hanem a G9-cel is).

A cél az volt, hogy - jellemzően SDI-t használó - broadcast környezetekben is egyből, egyszerűen használni tudjam a vázaimat, idővel akár vezetékek nélkül is. A micro-converter például gyönyörűen megy powerbank-ről is. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29432) Teasüti válasza Tuninger (#29430) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Esetleg azzal még meg lehet bolondítani, ha szétdobálja a stream-eket külön vinyókra. Minden kamerához egy-egy HDD. De 6 kamerás multicam-hez amúgy is egy erőmű kell, akkor már az SSD-n fillér szexualizálunk, főleg ennyi HDD bekerülési költségével szemben? :D

Márton:
Amúgy long-gop kódeket vágsz vagy vmi durva proxit (gondolok itt ilyen 120 MB/s DNx HGX-re és társaira)? Mert mondjuk 1 tera ssd-re nehogy már ne férjen fel egy nyavalyás szalagavató mondjuk 200 Mbiten hatszor! Azért egy ekkora scratch meghajtó meg igazán nem nagy befektetés ebben a műfajban.

De lehet ezt optimalizálni még tovább: DR esetén míg a Média fülön válogat az ember, ehhez fel se kell feltétlen másolni a gépre az anyagot. SD kártyán is ki lehet válogatni, majd behúzni scratch meghajtóra ami valóban kell. Ez mondjuk egy highlights vágásnál ahol a nyers 95%-a kuka, szerintem elég evidens, nem?
Egy jobb fajta SD kártya meg még mindig lepipál egy HDD-t, főleg ha megvan hozzá a gyári olvasó is, amivel mondjuk egy ScanDisk 170 MB kártya valóban annyival tud olvasni a 80 megás UHS-I korlát helyett.
Még úgy is ki lehet így szűrni a selejt felvételeket, ha másnap le kell formázni mindent a következő forgatásra.

[ Szerkesztve ]

(#29433) Tuninger válasza Teasüti (#29432) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

most kipróbáltam ugyanazon a projecten úgy hogy megvártam hogy betöltse végig a waveformot és nem volt annyira szörnyű mint a bemutató videóban. Ha megszoktad hogy SSDről dolgozol akkor teljesen felejtős, de ha nincs ló jó a szamár is.

(#29434) Márton válasza Tuninger (#29433) üzenetére


Márton
nagyúr

Azért valami ilyesmit vártam, köszönöm szépen.
Így fair a teszt 😀

Sajna nalam tobb nagy project fut parhuzamosan. Szalag, ipari park, term.film. stb
Igen a 6kamos szalag 3 vinyora szetdobalva ment, semmi gond mem volt.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29435) narumon


narumon
őstag

Új kérdés; mikrofon, 20-30 alatt. Úgy nézem a Boyat totál összezavarja a szél. Esetleg akkor Rode videomic go?

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29436) Tuninger válasza narumon (#29435) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A szélzaj attól függ milyen deadcatet raksz rá. A szivacs kevés tud lenni.
a boya jobb választás mint az első videomic go, olcsóbb, +6dB, hasonló karakterisztika.
a rode videomic go ii lenne a tuti de 38 pénz, és külön kell venni deadcatet...

(#29437) hibavissza


hibavissza
veterán

Szètnèztem a YT-ot. 8 GB Mini berendelve. Remèlem nem valami globàlis összeesküvès àldozata lettem. 16/256-ost akartam, de nem lehet kapni itthon. Sztàn beleàstam magam ès kiderült, h nekem nem kell. SSD nvme-s Crucial lesz, de fèlàrú USB 3.2 2x2 C csatival. Remèlem jön a rossz idő :)

Ugyan itt PC bontó nyílt. 1070, 6700, dd4 rogyàsig :DDD meg egy xbox one kinekttel

[ Szerkesztve ]

(#29438) Tuninger válasza hibavissza (#29437) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az Xboxon azért jobb gamelni mint a Mac Minin :P
kiváncsi vagyok hogy fog tetszeni, mikorra várható a szállítás?

(#29439) narumon válasza Tuninger (#29436) üzenetére


narumon
őstag

Köszi. Boyaból a síma MM1? A drágábbak mivel tudnak többet? Megéri valamelyik drágábbat venni?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29440) hibavissza válasza Tuninger (#29438) üzenetére


hibavissza
veterán

2 éve (vírus) nem kapcsoltuk be a boxot. Anno a kinect miatt vettük amire nem jöttek ki a 360-as gémek...mondjuk ami van azok tök jók. Főleg bebaszcsizva társaságban. Igazából még nem engedtük el teljesen.

Szombaton megyek érte papírforma szerint. Nem kell, h a futár szétrugdossa. FCPX-en gondolkozok. Meg kell még néznem a virágboltot. :DDD

Lr-ot is le kéne cserélni. Fájdalmas volt nézni a legutóbbi előfizu díjat. Nekem otthon nem ér meg havi 5 rongyot. Van hogy egész hónapban meg sem nyitom. Végigpróbálom az alternatívákat Store-ból. Elleszek egy darabig :)

[ Szerkesztve ]

(#29441) kovsol válasza hibavissza (#29440) üzenetére


kovsol
titán

LR+PS-re van egy szürke megoldás. Két gépen lehet aktív egyszerre, így valakivel közösen is fizetheted. Mobil eszközöket nem számolja bele (pl iPad). Akkor már csak a felébe kerül ha esetleg van egy ismerősöd akivel tudsz társulni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#29442) nozs23 válasza hibavissza (#29440) üzenetére


nozs23
addikt

FCP-ra 3 ho trial van.

(#29443) #82860288


#82860288
törölt tag

Van olyan (ingyenes) fotószerkesztő, ami a Davinci Resolve-hoz hasonló felülettel bír?
Értem ez alatt a lenti sávot, a kerekekkel és görbékkel, stb.

[ Szerkesztve ]

(#29444) MrChris válasza #82860288 (#29443) üzenetére


MrChris
nagyúr

C1-ban vannak kerekek, görbék, meg maszkok.

(#29445) #82860288 válasza MrChris (#29444) üzenetére


#82860288
törölt tag

És ennek a teljes neve mi? Ezt nem értem. Mi az a C1?

(#29446) kovsol válasza #82860288 (#29445) üzenetére


kovsol
titán

capture one

May the Force be with you!

(#29447) #82860288 válasza kovsol (#29446) üzenetére


#82860288
törölt tag

Köszönöm.
Van olyan, ami ténylegesen ingyenes?

(#29448) nozs23 válasza #82860288 (#29447) üzenetére


nozs23
addikt

C1-nek a márkaspecifikus kiherélt változata talán ingyenes. Alapvetően valamire való fotószerkesztő szoftverek -érthető okok miatt- nem ingyenesek. Amúgy a Lightroom-ban is vannak már fényeléshez görbék és kerekek is.

(#29449) Tuninger válasza narumon (#29439) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Erre elfelejtettem válaszolni: a sima MM1 a legjobb a kategóriájában, a következő lépcső már a Rode Videomic Go II olyan 40 pénzért.

Mivel tud többet: interferencia tűrés, zajszint, izoláció. Szerintem egy jól elhelyezett mikrofon
sokkal többet számít mint a miki minősége.
Én mostanság a Wireless Go-t használom, és nagyon ajánlom de használtan 45-50 pénz, az megint másik liga.
Ha végre valahára megjelenik a DJI Mic akkor arra szerintem lecsapok, bár remélem az interferencia probémákat megoldják.

(#29450) narumon válasza Tuninger (#29449) üzenetére


narumon
őstag

Köszi.

Kérdezek akkor még egyet.
Olcsó de nem teljesen gagyi ND szűrő?

https://www.facebook.com/Naruvideo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.