Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30201) Kukcaman válasza Márton (#30200) üzenetére


Kukcaman
senior tag

1/50-en nem jók, a kijelzőn is látni - élőbe. Most nincs kéznél több ilyen felvétel, de a gitározó jampi azért meg kell hogy győzzön :D - mozgásban.

(#30202) Márton válasza Kukcaman (#30201) üzenetére


Márton
nagyúr

Mondom, álló kameránál ok. Oldalirányú mozgással nem vagyok kibékülve.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30203) Kukcaman válasza Márton (#30202) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Milyen gyors mozgás érdekelne?

(#30204) Márton válasza Kukcaman (#30203) üzenetére


Márton
nagyúr

Egy svenk egyik oldalról a másikra vagy egy közepes sebességű sétálás.
Na majd én is teszek fel.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30205) vond válasza Márton (#30196) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem sok esküvőt (vagy akár mást) toltam le alapból 25p-ben, inkább 50-nel megyek és lassítok. De ez például végig 4K25 1/50-es shutterrel (+nálam ND szűrővel). :) Van benne mozgás is rendesen, de nekem semmi gondom vele így, hogy figyeltem, figyeltünk a motion blur-re.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30206) Teasüti válasza vond (#30205) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Aztán normál sebességgel meg motion blur-t utólag adsz hozzá? 25p 1/100 már azért láthatóan szaggat szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#30207) Teasüti válasza hibavissza (#30197) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Miért nem használsz továbbra is Resolve-ot?
Én nem váltanék szoftvert annak a teljesítménye miatt. Csakis a felhasználói preferencia miatt. Kicsit lassúbb, mint a gyári alma szoftver. Na és? Határidőre vágsz? :)

(#30208) vond válasza Teasüti (#30206) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Félreértesz. :) 50 fps-hez 1/100-dal szoktam menni (ha nagyon nincs fény, akkor 1/50-del), 25 fps-hez meg 1/50-del. De olyan is van, amikor tojok rá, mert nincs idő ND szűrőzni (főleg, ha lencséket is cserélek), aztán ott röpködnek az 1/1000-ek. :D

Utólag csak az Insta360 felvételekre teszek motion blur-t, de csak amikor nagyon megpörgettem őket.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30209) Kukcaman válasza vond (#30208) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Utólag csak az Insta360 felvételekre teszek motion blur-t, de csak amikor nagyon megpörgettem őket. - GoPro FX Reframe pluginnél még az utólagos motion blur-t sem kellene ráraknod.

(#30210) nozs23


nozs23
addikt

A Canon R7 miért csekkolja folyamatosan a hátteret, mint egy Panasonic gép?
[link] (6:15-től)
A zselé effektről most nem beszélve.

(#30211) vond válasza Kukcaman (#30209) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pont azzal teszem rá. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30212) Kukcaman válasza vond (#30211) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Akkor nem is te csinálod, hanem a program :D

(#30213) syC válasza nozs23 (#30210) üzenetére


syC
addikt

Mert "világbajnok" af van benne. Ja nem. És akkor nézd meg lowlightban :O.

(#30214) Tuninger válasza syC (#30213) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Te el is passzoltad az R7et? vagy visszaküldted ,hogy mégsem tetszik?

Lehet egyáltalán megérősen csinálni a "rendszerváltásokat?"

(#30215) syC válasza Tuninger (#30214) üzenetére


syC
addikt

Visszaküldtem, de így is volt benne minimális bukó. Lényegében 2 hétig béreltem 25k-ért.

(#30216) Márton válasza vond (#30205) üzenetére


Márton
nagyúr

Nos, két mai 25p minta: 1/50 és 1/100s záridővel. Nem kapkodós, hanem lassú/közepes mozgás. Nekem mindkettő bántja a szemem. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30217) hibavissza válasza Teasüti (#30207) üzenetére


hibavissza
veterán

Mert nem bízok benne, hogy m1-es chipen hosszútávon is stabil lesz. Resolvban minden meg van kivéve, hogy render után mindig volt valami ami el volt csúszva. Egy effekt, egy vágás. Csak pár képkockát ugyan, de falnak mentem tőle.. A szoftverben, az előnézetben pedig minden klappolt. Gyanítom a proxi miatt. Ha nem kellett sok effekt nem volt ilyen gond.

(#30218) hibavissza válasza vond (#30205) üzenetére


hibavissza
veterán

Az öltönyöknél nagyon széthullik a kép. 0:42-nél elég randa. Ez így lett leadva vagy csak valami halálba tömörített verziót nyomtál át YT-ra?

(#30219) hibavissza


hibavissza
veterán

M1 összefoglaló így pár hónap után.
cons:
- hiányzó bill. kombinációk és karakterkódok. nincs mód ms szintű elérést varázsolni még ukulelével sem. nekem nem sikerült, de azért élhető.
- primitív élsimítás
- primitív ablakkezelés
- stabilan meglévő bugok szinte minden alkalmazásban (logitech, adobe, amphetamine, final cut, transmission) néhány példa a teljesség igénye nélkül: lassú egérgörgetés ACR/LR-ben, random szerencsekerekezés szinte minden alkalmazásban, ötször végigzongorázott műveletsort hatodjára megtagad üzenet nélkül és neked kell kitalálni miért.
- usb hubokat, kártyaolvasókat random eldobálja, a már többször használt eszközt két hét múlva nem ismeri fel.

pros:
- hangtalan
- olcsó
- gyors (átlagos használat közben nem venni észre, hogy 500-zal vagy 1300-zal teker az SSD)
- final cut nagyon jó hangsáv keresésben, optical flowban és stabiban. Speed ramp is folyós.
- színkezelés sokkal konzisztensebb szemre

[ Szerkesztve ]

(#30220) Márton válasza hibavissza (#30218) üzenetére


Márton
nagyúr

Nekem úgy tűnik ott elmászott az AF

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30221) hibavissza válasza Márton (#30220) üzenetére


hibavissza
veterán

Azt nem néztem. Az öltönyön "árnyékban" megjelenő artifact tűnt fel. Nekem kicsit olyan, mintha logban maradt volna az anyag. Nincs csúcsfény, fekete. De én nem értek az esküvői trendekhez. :R

[ Szerkesztve ]

(#30222) hibavissza válasza hibavissza (#30219) üzenetére


hibavissza
veterán

A gyors nyilván ahhoz képest, h APU dolgozik benne. Egy rendes munkaállomás állva hagyja mikor több ezer kép feldolgozásáról beszélünk. Aki sokat timelapsezik vagy astrózik esetleg Ae is befigyel annak azért nem ajánlanám.

(#30223) Kukcaman válasza Márton (#30220) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Hátrafelé nagy tempóban annak is örülsz, hogy sikerül :)) nemhogy egy minimal AF csúszás :D

(#30224) Teasüti válasza hibavissza (#30217) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Resolve esetén ha azt írod proxi, akkor legalább 3 különböző dolog jut eszembe. Mire gondolsz pontosan?

(#30225) hibavissza válasza Márton (#30216) üzenetére


hibavissza
veterán

Ez nagyon tré. Nekem olyan mintha stabi berántana. Nem tudom milyen eszközzel készült. Próbáld meg kikapcsolt stabival videós állványon. Nagy svenknél én az fps-sel megegyező záridőt használok. Már ha tudom előre :D

(#30226) hibavissza válasza Teasüti (#30224) üzenetére


hibavissza
veterán

[link] az első videó

[ Szerkesztve ]

(#30227) Márton válasza hibavissza (#30225) üzenetére


Márton
nagyúr

Zv-e10, kézből, de nyakpánnttal és stabis kitobival.
Ugye milyen "tré"? De a stabi miatt vibrálna ennyire a napernyő :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30228) Tuninger válasza Márton (#30227) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ez pontosan úgy néz ki ahogy ki kell néznie. Ha nincs mihez kötnie a szemnek a képen, akkor szaggatósnak fogod látni, ha valaki elsétálna a képen és az ő mozgását követnéd akkor nem vennéd észre hogy "szaggat a háttér". Beszélgettük ezt már sokszor, jó példa Vond vidije, nem paningel indokolatlanul, témát követ ha lehet és "nem is látsz" szaggatást.

A stabi meg olyan amilyen, legalább kicsit segít a rolling shutteren.

(#30229) MrChris válasza Márton (#30227) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezen a motion problémán korábban agyaltunk és csináltam hozzá egy tesztet, vajon a kamera okozza a vibráló hatást, vagy ez ettől független? Első snitt egy sima svenk, másodikban pedig egy álló fotót Vegasban pan/crop mozgatok. Kb azonos az eredmény, azaz ez ilyen. Jól kell komponálni, ahogy a filmekben. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30230) Kukcaman válasza Márton (#30227) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Csak a 60fps-t látom szépen mosódónak. [link]
Egy autó lekövetés biztos szebben mutatna.

(#30231) Márton válasza Tuninger (#30228) üzenetére


Márton
nagyúr

Témát lekövetni.. Oké, de ha van egy 20 tagú zenekar, amit mutatok nagytotálban, majd mikor ez már unalmas, gyorsan bezoomolok 3-4 alakosra és szeretnék svenkelni rajtuk. Ők nem mozognak, sétálnak jobbra-balra :) Akkor ez a téma legyen felejtős 25p-ben, míg 50-ben mehet? :U
De ez sem igaz, mert 24p-s mozifilmek esetén ennyire nem zavar a sima svenk. Na majd ha találok linkelek ilyet. Olvastam valahol, hogy ennek köze lehet a celluloid vs digitális szenzor témához is.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30232) syC válasza Márton (#30231) üzenetére


syC
addikt

Nem, szerintem minden a svenk sebességén múlik 25 fps-nél. Ha lassabban svenkelsz, kevésbé bántó (legalább is az én szememnek). Próbáld ki.

(#30233) Márton válasza syC (#30232) üzenetére


Márton
nagyúr

igen, azt tudom.
de sokszor kéne közepes sebességű svenk :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30234) hibavissza válasza Márton (#30231) üzenetére


hibavissza
veterán

A filmes felvevőkre van erre szabály. Mármint hány fps-nél mekkora lehet a szögsebesség. 24p-nél baromi lassú, 50p-nél gyorsabb. Ennek ellenére látok 24p mozifilmeknél is teljesen tökéletes közepes sebességű svenkelést. Témakövetés nélkül. Szerintem 120/240 fps-sel veszik fel sztán rátolnak annyi blurt, hogy ne legyen nagyon mosott, de ne is akadjon. Nem tudom hogy csinálják, de nem remeg még 60p monitoron sem és nincs is agyonmosva.
TV-ben is sokszor látni nem remegős svenket témakövetés nélkül. Nem ugrik egyik sem. :F
Én vagy egész picit és lassan svenkelek vagy elrántom. Akkor a blur megoldja. Már ha nem 1/2000 a zársebesség, mert ND-vel kínlódjon akinek......

[ Szerkesztve ]

(#30235) Tuninger válasza Márton (#30231) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

szeretnék svenkelni rajtuk.
Az minden esetben amatőrnek fog kinézni, pro olyat nem csinált pont amiatt a probléma miatt hogy a szem nem találja a témát. Mert ráadásul ha 1/50-el svenkelsz mindenki mosott lesz.
Moziban sem csinálnak ilyet. Semmi köze a celluloid vs digitálishoz, ugye az előbbi "global shutter" az utóbbi rolling. Csinálj egy svenket állványról 4K 25-ben és 1080p 25ben. Ha jól tudom előbbi esetben 39ms a rollings shutter, a 1080pnél meg 15ms körül van ami már igen jó érték. (GH5 13,9). Vagyis ha RS korrekció után nem látsz különbséget, a celluloidnál se lesz.

(#30236) Márton válasza Tuninger (#30235) üzenetére


Márton
nagyúr

Jó, persze más ha 5 kamerás felvétel van egy zenélésről, az nem unalmas a váltások miatt. De egy milccel megoldani, amivel még ha nem is svenkelsz, azt is nehéz megoldani, hogy szépen képkivágást váltsál, hiszen nincs finom zoom, felfutó/lecsengő elejével végével.
Egy szó mint száz a milc, főleg ha 25p nem erre a feladatra való, inkább az 1 órás koncertből pár perces klip készítésére..

A celluloid nem a globál vs rolling miatt más, hanem maga a film anyag kémiai tulajdonságai miatt, állítólag máshogy viszonyul a bejövő fényhez, mint a sokmillió tranyó :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30237) Márton válasza hibavissza (#30234) üzenetére


Márton
nagyúr

Ugye? Én is ezt mondom, hogy láttam már 24p-s, nem témakövetős svenket mozifilmen, ami nem ilyen stroboszkóp hatású.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30238) vond válasza Márton (#30237) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az se mindegy, mi van a képen. Itt volt Neked egy világos napernyőd, meg viszonylag sötét háttered. Ha ez mozog, az már eleve megdobja a szaggatós érzést.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30239) hibavissza válasza Márton (#30237) üzenetére


hibavissza
veterán

Sajnos nem emlékszem a film címére, valami gagyi volt, abban tökéletes horizontális svenkelések voltak. Azért emlékszem, mert vertikális svenkkel indult ami iszonyúan ugrált. Nem tudtam rájönni a dolog nyitjára. Lassítottam, gyorsítottam. Én úgy csinálom, hogy 24p-nél 1/25-ös záridővel megyek, ha kell a svenk.

(#30240) Márton válasza hibavissza (#30239) üzenetére


Márton
nagyúr

Az 1/25 nekem már nagyon kenődik, kizárólag akkor használom, ha állványról, fix képet mutatok.

vond: ez is igaz

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30241) hibavissza válasza vond (#30238) üzenetére


hibavissza
veterán

Ebben van valami. Lehet a filmeknél, tévében ügyelnek, hogy ne kontrasztos témán fussanak át.

(#30242) vond válasza hibavissza (#30239) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Fahrt és svenk példának én a Martian Opening Scene-t szoktam felhozni. Meg az első Red-ben volt egy jelenet, amikor körbenéznek a kamerával az utcán.

Még egy adalék a szaggatás témához: itt azért nagyon sok múlik a kijelzőn, a GPU-n, illetve a lejátszó szoftveren is. Ezt ne hagyjátok figyelmen kívül.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30243) Márton válasza vond (#30242) üzenetére


Márton
nagyúr

ugyanezen a kijelzőn, gpu-n és lejátszóval néztem már nagyon jó 24p svenket :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30244) Tuninger válasza vond (#30242) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ez a remek példa arra hogy van olyan része a képnek amin meg tud állapodni a szem, nem véletlen mindegyik paralax mozgás, meg klasszikus jobbra/balra fordulás a kamerával nincs, még a 22mp- kezdődő snitt is szuper a depth miatt. A példáitok mind 2D-k egy síkon forgunk, nincs távolság érzet.

(#30245) vond válasza Tuninger (#30244) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Most megbántottál, kolléga. :P :D Nincs távolságérzet? Hát hogyan kezdődik ez a nyomorult videó (rögtön az elején, az áldaruzással)? :DDD Ezért izgek-mozgok agyon-vissza a esküvőkön egész nap, hogy utána megkapjam, hogy nincs depth... :O

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30246) Teasüti válasza Márton (#30216) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Túl gyors a svenk. Red Camera Tools telefonos alkalmazásban lehet számolgatni mekkora felbontáshoz és mekkora szenzormérethez meg gyújtótávolsághoz mekkora szögsebességű svenk az ideális. Csak úgy viszonyításképp nekem APSC méreten a 16 mm-hez jött ki kevesebb, mint 2°/s 4K-n. Nekem ez van beállítva gimbalon is, hogy durván 2°/s.
De ez úgy értendő, hogy tájkép. Ha mozgó témát videózol, akkor igyekezz úgy tartani a kompozíciót, hogy a relatív elmozdulás ne legyen nagyon gyorsabb ennél és elvileg úgy smooth kéne legyen az átlag nézőnek. Ehhez hozzá kell tenni, hogy aki mondjuk 60 fps PC master race játékosnak szocializálódott nulla motion blur grafikájú játékokban, annak a hagyományos mozgókép így is úgy is darabos lesz. Főleg, hogy ezt én most a 144 hz-es monitoron írom és a fórum görgetésekor látott motion blur már elvileg teljesen organikus kéne legyen, vagyis már a monitor utánhúzását és a szememben lévő persistence of light jelenséget kéne látnom és így kb azt mondom, hogy ezzel már elégedett vagyok. Hol van ehhez képest a 24p mozi? :))

[ Szerkesztve ]

(#30247) vond válasza Teasüti (#30246) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, ezt akartam épp előkeresni. Emlékeztem, hogy szó volt már róla korábban.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30248) Márton válasza Teasüti (#30246) üzenetére


Márton
nagyúr

2°/s, vagyis egy 90 fokos jobbra nézés 45 mp-ig tart. Durva.
50p-n (illetve i-n) nevelkedett a szemem 20+ évig, ezért nehéz most :)
Illetve nem nehéz, csak drága. Mármint a 4k/50p kam. :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30249) Teasüti válasza Márton (#30248) üzenetére


Teasüti
nagyúr

De az váltottsoros volt és effektíve 50/s volt a mozgásfelbontás. Ehhez progresszív képalkotásnál 50p kell. :) Azért a tévében a filmek is másképp néztek ki, mint a moziban. Emlékszem moziban gyakran kaptam fejfájást a képi szaggatástól, míg tévénél sose volt ilyen gondom. Ez még a crt korszakban volt. Egy F1 például vagy egy foci tök jól volt közvetítve, pedig ezek a műfajok a svenk melegágyai. Az korai lcd-ken meg kész borzalom volt megnézni egy meccset. Se mozgásfelbontás, se kadencia helyesség, meg még darabos is volt. Brrrr...

[ Szerkesztve ]

(#30250) Tuninger válasza vond (#30245) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Széjjel is fényeztelek, MrChris és Márton példáján nincs depth ezért szembetűnő a probléma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.