Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29301) Márton válasza Tuninger (#29300) üzenetére


Márton
nagyúr

Elkapkodták a belejentést úgy 3.5 héttel, nem? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29302) vond válasza Tuninger (#29300) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A terméklink qrvajó a leírásban. ;] :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29303) _q válasza Tuninger (#29300) üzenetére


_q
addikt

"Comes out on April 1st. " Ez csak nekem gyanús ?

Közben látom nem ok nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#29304) narumon válasza syC (#29297) üzenetére


narumon
őstag

Áh ez nekem túl drága, meg a paraméterei sem jók, én inkább csak ilyesmire gondoltam egy USB-C-s Xiaomi power bankkal

[link]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29305) hibavissza


hibavissza
veterán

Na megjött az új Macmini. M1Ultra procival. MacStudio néven. 3,2 millió forint. Ma.

(#29306) Tuninger válasza hibavissza (#29305) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Csak a fullextrás. Az alap az 870k és az elég korrekt ár. Bár inkább venném ugyanannyiért a 14" Macbook Prot az M1 Pro-val, de HDR kijelzővel.

(#29307) hibavissza válasza Tuninger (#29306) üzenetére


hibavissza
veterán

Nekem egy fali dokkoló kéne Airhez. Vagy olyan asztali dokkoló amit az alján lévő csavarral egy keskeny polcra tudok erősíteni és nem szédül ki belőle a gép egy szellőtől. Nekem a 870 sok. Olyan 500+-ig elmentem volna egy erősebb hardverért. Még a hordozhatóságról is lemondtam volna.

[ Szerkesztve ]

(#29308) Tuninger válasza hibavissza (#29307) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szerintem a jelenlegi árak fényében most mindegyik Mac jobb bolt mint az ekvivalens PC.
Hozzáteszem hogyha nem szűrsz zajt és FCPXben dolgozol, az M1 mindenre elég. És nem feltétlenül robbant bankot.

(#29309) taranis válasza Tuninger (#29308) üzenetére


taranis
addikt

Ez csak attól függ, hogy mi az az ekvivalens PC. Gondolom nem a nyers erő.

colorizer.net

(#29310) syC


syC
addikt

Induljon a móka :B

(#29311) vond válasza syC (#29310) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hajrá-hajrá! ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29312) Tuninger válasza taranis (#29309) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Inkább vágáshoz való használhatóság, timeline reakció. Árnyalja a képet hogy FCPX használatával gyaláz igazán az M1, Resolve esetén már összemérhetőbb a teljesítmény.
Ugyanakkor lehet a Premiere megint M1en hasít jobban, mert a GPU optimalizáltsága még mindig nem az igazi.

(#29313) Tuninger válasza syC (#29310) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Dobsz némi nagylátós kültéri 1080p 50p 10 bit clog videót ha megkérlek? meg egy kis ISO tesztet 6400-12800 tartományban. Elég csak ilyen 5-6mp-s klippek

(#29314) syC válasza Tuninger (#29313) üzenetére


syC
addikt

Persze, lesz minden, csináltam egy Gdrive mappát, oda feltöltök majd mindent.

(#29315) Márton


Márton
nagyúr

Tudom, itt nem sokan használják, de hátha..
Kijött ma egy frissítés Vegas 19-hez, amiből néhány finomság:

Apple ProRes files are now supported for both import and export
Optical Flow slow motion now available for velocity curves and playback rate settings
Resampling mode revamp including Disable Resampling as the default
Option in Mesh Warp to more smoothly morph image between mesh points

Elég jól dolgozik már a gpu a timeline-on és render közben is.

Nade mégis mire vártam a leginkább a Vegas 11 óta? Több mint 10 éve? :Y
Fixed an issue that caused a prolonged application freeze when deleting or cutting an event while playing the project with auto-ripple engaged
Lol :C

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29316) Márton válasza Márton (#29315) üzenetére


Márton
nagyúr

Azt hiszem nagy kedvenc lesz..
Próbaként importáltam egy 250mbites 4000x3000@30p h264 videót (ilyennel dolgozok mostanában) és rádobtam sok-sok heavy effektet. Íme!
Igaz csak half-ban nézem, de hát hova nem elég a 2000x1500-as preview kép?
Fluid, szépen tartja a preview monitor a 30-fpst :Y
Ja és teszi mindezt 4GB ram használat mellett +egy 11 éves i7-2600..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29317) syC


syC
addikt

Elso blokkre az R6 fullhdja joval gyengebb a 4k-nál. Bár a pp-al még nem volt idom jatszani. Af, ibis elég meggyőző. Ergonómia remek. Nagyon kéne hozzá egy tele.

(#29318) Tuninger válasza syC (#29317) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én az eddig ismert 1080p szinthez akarom nézni. Nameg az A7 III 1080hoz.
csalóka egyébként a 24-35-tel, a nagylátó sokkal jobban megmutatja a 1080p gyengeségeit.
Mivel nagy különbséget látsz, jó eséllyel full pixel bininges, és nincs oversampling. Az melegedés szempontjából lehet jó.

(#29319) panoly


panoly
tag

Sziasztok!

Cseréltem a Ronin SC-t Weebill S-re, a 18-35-ös Sigma miatt (sajnos nem segített az extra plate + súly sem). Tud valaki jó tutorialt, hogyan állítsam be a weebillt, hogy smooth parallaxot tudjak csinálni? Roninnál hamar jött, itt játszom a pan - deadbanddel, de vagy azért rángatós nagyon mert semmi deadband nincs vagy azért, mert a deadband miatt ritkásan indul meg. Szóval valaki tuti beállításokkal tud szolgálni ahhoz, hogy gyönyörűen körbe tudjam gimbalozni az alanyokat?

(#29320) syC


syC
addikt

Std. default pp: 4k vs fhd

FHD:

4K:

mod: ha vki érdekel, itt lesznek a video fájlok.

[ Szerkesztve ]

(#29321) nozs23


nozs23
addikt

GH5, GH5S, GH6, S5 Lowlight video side by side: [link]

(#29322) Tuninger válasza syC (#29320) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nekem tetszik a 1080p, jó hogy egy picit mozgatod a kamerát, látszik hogy az aliasing nem vészes. Majd csinálj outdoor nagylátósat is.
Meg minden legyen clog plz!

(#29323) syC válasza Tuninger (#29322) üzenetére


syC
addikt

Épp most fut az "overheating" teszt, (22 fokos szobában) fhd-ben, eddig 2x30min lement, a gép langyos. Dobtam fel (töltődik, kb 2-3 perc) egy clog3 6400 és 12800 iso-s snittet.

(#29324) Márton válasza nozs23 (#29321) üzenetére


Márton
nagyúr

poor gh5 :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29325) nozs23 válasza Márton (#29324) üzenetére


nozs23
addikt

Eléggé elvérzik, ez alapján a GH5S-GH6 már-már párban van, de még mindig van némi zaj előnye a GH5S-nek, viszont részletben már veri a GH6, mert 25mp-en csinálja. Az S5 nyílván veri a mezőnyt, de nekem még mindig döbbenet, hogy ilyen mp szám mellett mit kisajtoltak ebből a kis szenzorból. Remélem a Pana folytatja az együttműködést a Tower-el az FF gépeknél is, valószínűleg tőlük van a szenzor, de semmilyen kézzelfogható infó nincs, úgyhogy ez is csak spekuláció. Ami tuti, hogy nem Sony.

[ Szerkesztve ]

(#29326) Tuninger válasza syC (#29323) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Csak 10 bit clogban probléma az overheating!
Vagyis a 1080p 8 bit akkor is megy ha 4K 60ban túlmelegedett a kamera.

(#29327) syC válasza Tuninger (#29326) üzenetére


syC
addikt

Ezt az akksit lemerítem fhd-val, kiváncsi vagyok mennyit tud felvenni egy akkuval, aztán utána megküldöm 4k-val orrvérzésig. Azt lehet nem mondtam, de ipb lightban veszek mindent.

(#29328) Tuninger válasza nozs23 (#29325) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Megnézném az S5 mit megy APSC módban ugyanezen teszten.

A Sonynak van pofára hasonló, de csak 20Mp-s szenzora. Szerintem ez van az OM-1-ben

(#29329) vond válasza Tuninger (#29328) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ilyenkor nem értem (nézve a readout fps-eket), hogy miért hanyagolják a 4-500 képkockás 1080p-t.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29330) syC válasza syC (#29327) üzenetére


syC
addikt

1 gyári akkisval (2130mah) fhd - 2ó4p (szünet nélkül), ja és most nem emlékszem, hogy sonynál is így van-e, de amikor kikapcsol a gép, elötte szépen lezárja a videót.

(#29331) hibavissza válasza nozs23 (#29325) üzenetére


hibavissza
veterán

Jó kis teszt. Kiderült, hogy a GH5s és GH6 elég jó zajszűrő algoritmust kapott. Az S5 meg tényleg több fényt gyűjt. Szenzortechnológia ugyan az. MFT is dead. ;]
Ez a GH6 elég vékony rétegnek opció. Nekik akár még megváltás is lehet. Kérdés, hogy az évi 10 kamera, amit el fognak adni, az meddig tartja életben a márkát.

[ Szerkesztve ]

(#29332) syC válasza syC (#29327) üzenetére


syC
addikt

Tizen egy-ket perc kell neki a kikapcsolashoz, utana cropba se engedte 4k-t, csak fullhd-t, de azt se korlatlan ideig (5percet jelzett, de mundjuk tobbet vettem fel). Hát ez igy erdeked lesz mondjuk 35 fokban ..

(#29333) Tuninger válasza syC (#29332) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Fejtsd ki bővebben: 4K 60 10 bit logban mentél, utána 1080p 10 bit 60 logot engedett limittel. Ha az is elfogyott akkor 1080p 60 8 bit még megy vagy csak 30fps a max? 10 bit 8 bit számít mint régen?

(#29334) nozs23 válasza hibavissza (#29331) üzenetére


nozs23
addikt

Ezt a kérdést már legalább 5 éve felteszik és még mindig tolják a gépeket, obikat, fw-eket két rendszerre, úgyhogy a válasz nem nagyon izgat már. Lényeg, hogy vannak.

(#29335) syC válasza Tuninger (#29333) üzenetére


syC
addikt

8bit es 50p volt minden

(#29336) vond válasza syC (#29332) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, akkor nem ezzel fogod az egész napos nyári esküvőket tolni. :(

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29337) Tuninger válasza vond (#29336) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

2 órát ment 1080p 50-ben egyhuzamban, szerintem gond nélkül el tud vinni egy napot, de én is kiváncsi vagyok.

(#29338) vond válasza Tuninger (#29337) üzenetére


vond
MODERÁTOR

22 fokos szobában, folyamatos markolás nélkül. Legyen úgy, hogy bírni fogja kánikulában is. Szurkolok a kollégának. De szerintem kültéri szertartásokon el fog hasalni. Kreatívra ettől még tök jó lehet.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29339) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Milyen gimbalt javasolnátok iphone-hoz. 40k a keret - de kicsit rugalmas :D .

(#29340) nozs23 válasza Kukcaman (#29339) üzenetére


nozs23
addikt

DJI OM 4 SE.

(#29341) szabo.csabi


szabo.csabi
tag

Sziasztok!

Nikon D750 + Redmi Note 10 Pro kombóval szeretnék videót rögzíteni, azaz utóbbival inkább csak Facebook élőzni. Mindenesetre mindkettőbe szeretnék hangot vinni egy WM8 Pro K2 segítségével. A telóhoz van TRRS átalakítóm, viszont a korábban beszerzett Y kábellel lukra futottam mert mint szembesültem vele csak a hang (headphone / zöld apa) kimenet működik ilyenformán, a másik (mic / piros) felével semmit sem tudok kezdeni.

A kérdésem tehát az lenne, hogy milyen elosztó / Y kábelt kellene vennem, hogy működhessen a dolog? Esetleg valami ilyesmi (3.5mm TRS Female to 3x 1/8" 3.5mm Stereo Male Audio Splitter Adapter Cable 30cm) jó lehet?

(#29342) narumon


narumon
őstag

M1 Ultra egészen brutális lett ha ezek az adatok valósak: [link]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29343) vond válasza narumon (#29342) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Egy picivel több reklámot még el tudnék képzelni az oldalon. :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29344) _q válasza vond (#29343) üzenetére


_q
addikt

Használj brave böngészőt vagy minimum egy blokkolót tegyél fel a meglévőhöz.

[ Szerkesztve ]

(#29345) Kukcaman válasza nozs23 (#29340) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi :)

(#29346) taranis válasza narumon (#29342) üzenetére


taranis
addikt

Kíváncsi vagyok majd a valós tesztekre az Alder Lake-el szemben. A nagyobb Mac Studio 1.7M körüli árából már elég komoly erőművet össze lehet rakni PC-ből, ami játékra is jó, ha nem konzolozik az ember, belemennek bővítő kártyák, pl a Blackmagic recorderem, és megy rajta minden amit használok. Zenei cuccoknál pl. kicsit lassú az átállás, nincs mindenből M1-re optimalizált változat, illetve van ami nem megy Monterey alatt, amivel a Mac Studio is jön, és downgrade meg nincs ezeknél ha jól tudom. Ha csak fotó/videó érdekelne, akkor sokkal könnyebb lenne váltani.

colorizer.net

(#29347) hibavissza


hibavissza
veterán

Kéne küldeni az ukrán csapatoknak egy adag Nikon P1000 gépet. Tököm tele, hogy nem látni rendesen.

(#29348) syC


syC
addikt

Egy rövid szösszenetre összevetettem a A6600-ot az R6-tal. Látszik, hogy canonnak a fullhd-ja szebb, részletgazdagabb. Ami viszont nekem kicsit furcsa / meglepetés, hogy ha ugyan azon shutter/aperture/iso beállításokkal használom a két gépet (egyiken 18-35, másikon 24-35 sigma), akkor a sony képe sokkal világosabb. Kb a sony 1000-res isoja a canon 2500-as isojával lesz pariba.

(#29349) nozs23 válasza syC (#29348) üzenetére


nozs23
addikt

Fura. DXO szerint ugyanaz a T-stop értékük.

(#29350) taranis válasza Teasüti (#29114) üzenetére


taranis
addikt

Erre a kérdésedre végső soron egyértelműen senki sem válaszolt, tehát ha azt szeretnénk, hogy két különböző rendszeren azonos legyen a FOV, a DOF, és a világosság, akkor ezzel kell számolni:
fókusz táv x crop faktor, f-szám x crop faktor, ISO x crop faktor^2

Tehát a példád majdnem jó, az MFT-n 18mm f1.8 ISO1000-al lőtt kép úgy fog kinézni a FOV, a DOF és a világosság tekintetében, mint amit FF-en 36mm f3.6 ISO4000-el készítünk. Azért nem az ISO2000, mert az f1.8 és az f3.6 között 2EV differencia van, ezt kellene az ISO-val kompenzálni, de az ISO1000 és ISO2000 között meg csak 1 EV van.
Nyilván ez pusztán elmélet, csak ideális körülmények között értelmezhető, a gyakorlatban lesznek különbségek számtalan okból, de ezt már túltárgyaltuk.

colorizer.net

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.