Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) taranis válasza jjeahh (#6000) üzenetére


taranis
addikt

Ha olyan lesz, mint az 1DXII, akkor összetehetjük a kezünk.

colorizer.net

(#6002) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Srácok, egy laikus kérdés: 25fps-el 1/50-es záridő néz ki jól, 50fps-el meg akkor gondolom 1/100, de mi van ha 50fps-t arra használom, hogy 50%-os lassításokat csináljak? Akkor milyen záridő kell nekem, hogy ugyanolyan folyamatos legyen, mint 25fps 1/50-el?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6003) .DLL válasza jjeahh (#6002) üzenetére


.DLL
veterán

Akkor is 1/100s, mert az utánhúzás, a motion blur akkor lesz kellemes mértékű.

Amúgy 60fps-t nem tud? Az +10 kocka lenne másodpercenként... vagy ez gyárilag el van döntve, hogy PAL területen forgalmazzák a gépet, akkor fix 50 nem változtatható? Mert az ilyen nagyon nagy surmóság a gyártó részéről. :(

(P.H.)

(#6004) jjeahh válasza .DLL (#6003) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Legutóbb csináltam több próbafelvételt és ami 1/100-al volt lőve belassítás után durván szakadozott, miért lehet ez? Holnap még próbálgatom... Amúgy mivel érdemes premiere-ben lassítani? Van erre valami tuti és nem túl komplikált plugin?
Most g6 van nálam, az csak 24, 25 és 50fps-t tud, holnap vagy holnapután kapok egy a7s-t is, az nem tudom képes-e 60fps-re.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6005) MrChris válasza .DLL (#6003) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem is PAL a G6, de bekepcsoltam a 60fps módot, így nem hivatalosan NTSC lett. :D Cserébe kikapcsoláskor egy sárga felkiáltójel jelzi hogy más módban van.

jjeahh: otthon nekem van egy free programcsomagom ami veszteségmentesen kiszedi a videót és átállítja a kockasebességet, elvileg tetszőlegesen megadható értékre. Vasárnap megyek haza, akkor át tudom küldeni.
De a Premier is biztosan tudja. Vegasban is van rá funkció.
Nálam mióta ATI-ról NV-ra váltottam tiszta akadozósak lettek a 30p feletti videók, miközben 15% a CPU terheltség. Vagy NVdriver probléma, vagy már az egész rendszert újra kéne húzni. Arról nem is beszélve, hogy az MPC-HC, VLC playerek máshogy darabolnak :D

[ Szerkesztve ]

(#6006) MrChris válasza jjeahh (#6004) üzenetére


MrChris
nagyúr

Miért nem állítod át 60p-re?

(#6007) jjeahh válasza MrChris (#6005) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Premiere tudja csak gondoltam hátha a szakadozást az csinálta, mármint túl fapados és van jobb plugin, vagy fogalmam sincs.
Nem player meg driver probléma mert több videócskát lőttem különböző záridőkkel, bemásoltam az összeset premierebe, belassítottam, majd egyben összevágva kiexportáltam az egészet és csak akkor szaggat a videó, amikor az 1/100-as részhez ér. Na de lehet én bénáztam el valamit, holnap-holnapután még tesztelgetem :D
NTSC-re azért nem állítom át, mert a legtöbb haver kamerája 25/50fps-t tud és ha többkamerás felvételekhez használjuk közösen, akkor az enyém kilógna a sorból a 30/60fps-el gondolom, bár kicsit hülye vagyok ehhez :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6008) MrChris válasza jjeahh (#6007) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor tesztelni kell. Még annyira nem feküdtem neki ilyen problémáknak, elég volt eddig, hogy avchd25p esetén a G6 fájlját kissé furán kezelik a progik. Meg hogy 50/60p esetén picit széthúzza a képet...
Azt is lehet ha tervezett a lassítás hogy addig átkapcsolod 60p-re, majd vissza. Már ha nagyon kell ez a kis plussz.

(#6009) hibavissza


hibavissza
veterán

Berendeltem a gx80-at. Majdnem elcsábított a Sony A7+28-70....Megnézegettem mind a két gép teszt videóit. Az A7 videókat le is töltöttem, hogy ne befolyásoljon egy bénább feltöltés.
Basszus, hogy ennek is 720p-ből interpolált fHD-je van azt nem gondoltam volna. A feleségem megtiltotta, hogy azt vegyem a gx80 helyett.
Meg aztán az a 28-70 bitang méretű obi...két hete biztos falhoz vágom mire elérem az akropolisz tetejét.

[ Szerkesztve ]

(#6010) jjeahh válasza hibavissza (#6009) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kíváncsi vagyok, majd beszámolhatsz ha gondolod. Ekkora különbség lenne az a7 és a7s videója között? Az "s" verzió most nálam van pár hétig, az nagyon éles videókat köpköd.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6011) hibavissza válasza jjeahh (#6010) üzenetére


hibavissza
veterán

Megnéztem egy csomót. Profi/amatőr vegyesen. Nem rossz. Csak a GX80 annyival jobb, hogy egész egyszerűen belegyalul mindent a földbe.
Majd írok pár szót és töltök fel videót, ha lecsillapodtam és már nem vele alszom :DDD
Mondjuk le kell cserélnem a 120/70-es netem egy 500/200-ra, ha 4K-t akarok feltöltögetni :D

(#6012) MrChris válasza jjeahh (#6010) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ja, az A7 a szokásos interpolált kinézetű. S/S2 persze tökéletes, meg az A7r2 is, többire már nem emlékszem, pedig átnyálaztam az eredeti videókat.
Érdekes hogy a Pana FZ1000 mennyire jó és tesztábrán élességre mintha mindegyiknél hangyányival jobb lenne.

(#6013) beis-compo


beis-compo
tag

Sziasztok,
Véletlen keveredtem ebbe a topikba, és döbbenve olvasom hogy az olcsó dslr-ek (mint ami nekem is van, mondjuk nem is videózásra vettem) nem tudják a fullhd felbontást (csak névileg, és interpolálnak)? Mármint nem akarják tudni, gondolom. Épp emiatt kezdtem lapozgatni a netet, mert azt vettem észre hogy a "gagyi" sporkamerám látszólag pixelgazdagabb képet vesz fel mint a tükrös, és nem azért mert nagylátószögûbb, vagy mert az élesség rá van húzva.
Van errôl bevallott hivatalos infó, vagy ez csak a tapsztalat?

(#6014) MrChris válasza beis-compo (#6013) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem tudok bevallott infóról.
Amit a kijövő anyagon látni azon tűnik fel a gyenge élesség és hogy nagyon elmarad egy 1920x1080 pixel felbontású fotótól. Lehet ábrákkal mérni, kitesztelni, hogy kb mekkora a valódi felbontó képesség, ami kb a HDReady-nek szokott megfelelni. De vannak (videó kamerák mellett) milcek amik meg egyértelműen bizonyítják, hogy mi is a valódi FHD. Tartok tőle, hogy ha a dslr-ekben is megjelenik a 4k az meg kb FHD-ból lesz interpolálva.
A 6 éves telóm bőséges fény mellett hozza a valódi FHD-t, valamiért a dslr gyártók ezt nem akarták meglépni.

(#6015) beis-compo válasza MrChris (#6014) üzenetére


beis-compo
tag

Számomra az a kiábrándító, hogy a legolcsobb kínai (25e Ft, SJ4000) akciókamera megugorja a FHD minőséget jól, egy 5-6x drágább gépváz meg interpolál. Még majd csinálok napfényben is tesztet, de nem hiszek a csodákban(a 170' nagylátószög miatt azonosat képtelenség felvennem), a kiskamera beltérben is brutálisan tiszta FHD videót produkál. De eddig összehasonlítás híján ez fel se tűnt, csak most hogy a kettő felvételét egy monitoron látom viszont.

(#6016) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Srácok, valaki nem tudja, hogy az s-log mód miért csak magas iso-n használható? Az a7s pl. iso3200 alá nem enged... :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6017) beis-compo válasza MrChris (#6014) üzenetére


beis-compo
tag

Csináltam egy tesztet, és valóban, a HD felvétel képkockáját FHD felbontásra nagyítva (interpolálva), nem lehet megkülönböztetni az FHD képkockától. És persze a HD-ra kicsinyített normál fénykép részletgazdagsága még így is jobb, mint a kivágott képkockáé, mindenféle utóélesítés nélkül.
Remélem most csuklanak a tervezôk, meg a felmenôik is.

(#6018) Elektrosokk válasza jjeahh (#6016) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Mert natívan iso3200-tól indul, nincs más opció. Nd kell ha mindenáron akarod.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#6019) jjeahh válasza Elektrosokk (#6018) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezt nem értem, iso3200 alatt csak szoftveres iso van? Úgy tudtam általában iso200-tól felfelé natív. Vajon gh4-en is ez van flat profillal? Mert m4/3-on azért az iso3200 nem a legszebb :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6020) hibavissza válasza beis-compo (#6015) üzenetére


hibavissza
veterán

Valószínűleg nem azért ilyen, mert direkt bénát akarnak kihozni, hanem technológiai oka van. Olyan számításigényes már a fHD, hogy a feldolgozó procijuk lezabálná az aksit és felforralná a gépet seperc alatt.
A procikat, aksit nem ők gyártják. Gondolom évekre leszerződött mennyiségek vannak az árak miatt. Magyarán el kell adniuk.
Másrészt nincs elég hatékony algoritmusuk. Ennek kifejlesztése vagy megvásárlása szintén nem lenne jótékony hatással az eredményekre.
Ezek a cégek gigászi konglomerátumok. Ráadásul legtöbbjének a fotós részleg olyan futottak még kategória a részvényesek szemében. Ők nem jó gépet akarnak, hanem pénzt.

De mindez csak találgatás a részemről.

Egyébként a sokat szidott Canon szerintem nem annyira gáz. ML nagy előny. A profik kezében, ügyes utómunkával teljesen jó az eredmény. Csak én nem akarok a gép előtt gubbasztani fél napokat pár családi videó kedvéért.

[ Szerkesztve ]

(#6021) beis-compo válasza hibavissza (#6020) üzenetére


beis-compo
tag

Ennek azért ellentmond a (dslr árához képest) filléres akciókamera, meg a mobilom videózási képessége, amikkel ha ugyanezt eljátszom akkor nem sírom el magam az eredménytôl.
Ezentúl max HD-ben videózok, megmarad egy rakás hely a kártyán, hurrá :W

(#6022) Elektrosokk válasza jjeahh (#6019) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nem. Az slog2 indul iso 3200-tól. Bocs ha félreérthető voltam.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#6023) .DLL válasza jjeahh (#6019) üzenetére


.DLL
veterán

Nem szoftveres, mert analóg csökkentés (ahogy az iso emelés is analóg erősítés) de igen, ennyire durva az a7S. :)

(P.H.)

(#6024) jjeahh válasza Elektrosokk (#6022) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azt látom, csak azt nem értem miért :DDD Mert így fényerős fixel wide-open normális fényben nd-vel is macera és azért iso3200-on már a7s-el is van minimális zaj ha tetszik-ha nem.

.DLL: Kezdem felfogni asszem, bár ezek szerint akkor minden gépnek más a natív iso-ja vagy hogy?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6025) theporcupine válasza jjeahh (#6019) üzenetére


theporcupine
tag

GH4 is ISO400-ról indul v-log alatt.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#6026) MrChris válasza hibavissza (#6020) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sok éve mindenféle szir-szar gép ledarálja, betömöríti a FHD-t, ez biztos nem lehet gond. A Panasonic meg ha csak a GH1-et vesszük alapul 7 éve a piacon van és szintén hozza a rendes, kiváló FHD-t, legalább azóta az összes gépük tudja ezt ársúlyozott :D minőségben, a Samu is pár éve előhúzta kalapból a tökéletes megoldását, hito fórumtárs szerint a legélesebb, míg Canon, Nikon, Pentax, Sigma, Olympus nem lépi meg. Üzleti okon kívül nem sok más indokot lehet felhozni, DSLR gyártók kb ülnek a babérjaikon.

(#6027) hibavissza válasza MrChris (#6026) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem tudom miért van ez. Én is csak találgatok. Üzleti szempontokat (pozicionálás) nem igazán látok e mögött. Olympus, Canon még érthető lehet, de a többieknek nincs erős videós részlegük. Vagy van?

Egész egyszerűen nem áll rendelkezésükre a technológia. Megvenni, áttervezni, fejleszteni meg nem akkora deal amíg nincs rá tömeges igény. Miért rendeljen drágább processzort, vegyen algoritmust, tervezzen hűtést, ha a piacon marginális eladás növekedéssel járna. A fujisok így is, úgy is megveszik. Kevesen váltanának csak emiatt Fujira.

De talán a T2-vel elindul valami.

[ Szerkesztve ]

(#6028) .DLL válasza hibavissza (#6027) üzenetére


.DLL
veterán

Érdekes módon a Panasonic az egyik ami Pro kamerás vonallal is rendelkezik, A másik nagy a Canon, mégis egész más a két cég politikája fényképezőgép fronton... Canon csak az energiaminimum beleadására törekszik :(

(P.H.)

(#6029) hibavissza válasza .DLL (#6028) üzenetére


hibavissza
veterán

A két gyártónak azért más a mozgástere. A Panasonic az a Matsushita. Gyakorlatilag végtelen a technológiai hátterük, egy mindent átszövő holding, kb. mint a Samsung. Az, hogy mit dobnak piacra nem igazán technológiai kérdés. A Canon hozzájuk képest egy manufaktúra. Így emlékszem az olvasott adatokra, sztán lehet rosszul. Minden esetre megmagyarázna pár dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#6030) beis-compo


beis-compo
tag

És a Sony MILC (E-bajonettes) gépei hogy állnak a FHD felbontáshoz? Használhatóak, vagy van amelyik (és ha igen, melyikek?) vagy ezek is interpolálnak?

(#6031) jjeahh válasza beis-compo (#6030) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A6000, A6300, A7s biztosan nem interpolál, a többi nem tudom, ezeket próbáltam csak. Illetve A6300 videóját nem tudtam kipróbálni, de neten fellelhető anyagok alapján az is rendben van.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#6032) Elektrosokk válasza beis-compo (#6030) üzenetére


Elektrosokk
addikt

hát én próbáltam kézből a7II-vel videózni A7S állványról felvett anyag mellé, de majdnem elsírtam magam amikor láttam az a7II videóját...

A7S-t kell venni vagy a7RII-est :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#6033) MrChris válasza beis-compo (#6030) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez nagyjából tükrözi a minőséget. FHD-ban A7RII, A7S, A7SII rendben van, A6x00 már nem. 4K esetén lehet más a helyzet.

(#6034) hibavissza válasza MrChris (#6033) üzenetére


hibavissza
veterán

A7r II nem gyengén tolja a moarét. Épített környezetben ez gond lehet. Videónál ki lehet utómunkázni valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#6035) beis-compo válasza MrChris (#6033) üzenetére


beis-compo
tag

Szuper ez az oldal köszi! Kár hogy nem minden géptípust teszteltek le, bizonyos márkákból nagyon karcsú a felhozatal.

(#6036) MrChris válasza hibavissza (#6034) üzenetére


MrChris
nagyúr

Amiket eddig láttam szoftvert mezei júzernek elég munkás, felemás eredménnyel. Viszont valami tuti eljárás biztosan van amivel ez készült.
Meg vannak a 'hardveres' előtétes megoldások ami viszont lerontja az élességet, utólagos anti-aliasing szűrők mint a Caprock Anti-Moire Filter. Itt van egy előtét lencsés megoldás is. Szerintem nem érdemes ezzel is küszködni.

beis-compo: egyik változat a fekete-fehér moiré ami a Panákra jellemző, másik meg a színesedő ami meg a Sonykra. Szerintem az utóbbi elég rettenetesen néz ki, maszatolós, mint aki végleg elvesztette a fonalat és kb zaj kerül oda.

[ Szerkesztve ]

(#6037) hibavissza válasza MrChris (#6036) üzenetére


hibavissza
veterán

A ledfalas egy szilikon réteg. Ledfalat használós stúdióknak....azt hiszem a legolcsóbb megoldás, ha a moaré gyanús dolgokat nem tesszük fókuszsíkba.

(#6038) MrChris válasza hibavissza (#6037) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor ezt benéztem, furcsa volt mennyire szuperül eltűnik a zsizsik.
4k-ból nem lehet egy jó méretcsökkentő eljárással szépen leméretezni? Az élességnek, zajnak, pacásodásnak jót tesz azt látni, de moirét még nem néztem.

(#6039) industrial


industrial
tag

Video

A linkelt videóban lévő transition-ökre lennékkíváncis hogy lehet megoldani, a netet már feltúrtam. Ami leginkább ehhez hasonlítanak azok a "matte transition" -ök, de még mindig nem az igazi. Esetleg valakinek valami ötlete?

(#6040) hibavissza válasza industrial (#6039) üzenetére


hibavissza
veterán

[link] Náluk elég sokféle van.

(#6041) .DLL válasza industrial (#6039) üzenetére


.DLL
veterán

Amire keress rá: film burns, light leaks

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#6042) elistvan


elistvan
senior tag

Sziasztok!

Nem pont a topic témája csak közvetetten. de a többi videoszerkesztős topic halott.

Egy összerakott gyári dvd-n (külföldihez adtam hangot, feliratot pluszba és a menün is módosítottam, beletettem a magyar gombokat) sehogy sem akarnak működik a fejezetek. Újra kéne programozni őket dvdremake pro-val próbáltam, de befagy mikor kitörlöm az eredeti chapter infókat. A celltimes.txt-m megvan a jó chapter adatokkal.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#6043) vp654321 válasza .DLL (#6041) üzenetére


vp654321
csendes tag

Szia! Esetleg a linken lévő videóban található "remegtetések"-ket nem tudod, hogy csinálhatja? Annyit kerestem már, de nem találtam kész plugint, csak annyit, hogy tegyek egymásra több réteget. De biztos vagyok benne, hogy van egyszerű megoldás rá.

http://zsoltbarabas.com/lilla-zoli-eskuvo-wedding/

[ Szerkesztve ]

(#6044) industrial válasza vp654321 (#6043) üzenetére


industrial
tag

Twitch? Csak egy tipp. :)

(#6045) ooooobi válasza vp654321 (#6043) üzenetére


ooooobi
senior tag

Biztos van dedikált effekt valahol erre, én most összeütöttem egy hasonlót Sapphire effectsben.
Gifen nem látszik annyira, az elsö az enyém. A második ami a videón van.

Sapphire van after effectshez is, én avidben használom. Egy Dissolve Shake effektet kombináltam egy glow-val. Ezt Premierben vagy más vágóprogiban is meg tudod csinálni, elég alap effektek.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#6046) .DLL válasza ooooobi (#6045) üzenetére


.DLL
veterán

Valóban nem látszik, mert Páge not found. ;)

(P.H.)

(#6047) ooooobi válasza .DLL (#6046) üzenetére


ooooobi
senior tag

Igen, pár órával késöbb kitöröltem, mert az eredeti videóban csináltam, de aztán nem akartam itt személyiségi jogi problémákba futni. :)
Az effekt a lényeg, az a képen is látszik.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#6048) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Keresek, lehetoleg ingyenes programot (ez lenne preferaltabb) vagy kesz sablont forgatokonyv irashoz vagy ami segitseget tudna nyujtani ebben!

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#6049) .DLL válasza Gravity1234 (#6048) üzenetére


.DLL
veterán

Page2Stage és CeltX ; )

(P.H.)

(#6050) Gravity1234 válasza .DLL (#6049) üzenetére


Gravity1234
tag

Koszonom megnezem oket.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.