Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29751) syC válasza Tuninger (#29750) üzenetére


syC
addikt

Igaz, úgy értettem, csak mást írtam.

Én előrendetem egy R7-est, mert nagyon kiváncsi vagyok rá... Kicsit "túl szép hogy igaz legyen feelingem" van.

(#29752) Tuninger válasza syC (#29751) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

hát a 4K 60 az pixel bines, így low lightban nem olyan jó, meg igazándiból az a 4K 60 az egy jó fullhd.
A stabi és az AF viszont tuti, illetve nekem nagyon tetszenek a dpreviews review színei amit Jordan R7-el vett fel.

(#29753) nozs23 válasza Tuninger (#29752) üzenetére


nozs23
addikt

Ezekre van valami roadmap, vagy ezerves tukros adapterezes marad, illetve a horror FF R obik? Amugy meno lenne az R7-es, csak van hozza ket F sotet nativ zoom es szia. :(

(#29754) vond válasza hibavissza (#29738) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Csak a jelenleg is futó két nagy projektünk tart eddig 2,5 teránál, és kb. 5-6-nál lesz a vége. Egy csomó nagyon hosszú GoPro és Insta360 felvétel, plusz drónos és MILC-es vágóképek, plusz hangok, zenék, és egyéb kiegészítő anyagok. Ha vége lesz, akkor szerintem marad max. 1 tera a kettőből, de addig is el kell valahova rakni őket, ráadásul minimum kettő, de inkább három példányban.

Persze, hogy jó lenne SSD-n tárolni mindent és egyből onnan vágni, de annyi lóvét nem tudtunk megelőlegezni a projekteknek. Úgyhogy ez most így megy, HDD-ken eltárolunk mindent több példányban, az aktuális vágáshoz szükséges nyerseket meg majd kirakjuk SSD-re.

Ezen kívül a saját adataim is elfoglalnak kb. 5-6 TB-ot. Fotók, videók, munkák, eddigi projektek, mindenféle szir-szar az elmúlt szűk 20 évből (ezek is három példányban). Plusz van kb. 6 terányi film és sorozat is (ezek csak egyszeresen).

Szóval kell a hely, de nem poénból. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29755) p_adam válasza Tuninger (#29752) üzenetére


p_adam
addikt

A tesztből kimaradt, hogy crop módban is van 4k60p, illetve amit senki nem jegyez meg az az, hogy egy 0.71x EF-EOS R adapter is felmegy rá, amivel csökken a crop + visszajön egy fényérték.

(#29756) p_adam válasza nozs23 (#29753) üzenetére


p_adam
addikt

Egy Canon C70-hez, vagy a régebbi C200-hoz is ugyanúgy van rengeteg objektív (persze ott 1.43x a crop, nem 1.6x).

(#29757) nozs23 válasza p_adam (#29756) üzenetére


nozs23
addikt

Nekem egy milyen MILC tok masrol szol, kint az a gep. Pl. gyors, halk, kompakt natív obik obikrol.

(#29758) Tuninger válasza nozs23 (#29753) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én úgy nézem hogy speedbooster és valami jobbféle classic dslr üveg, 24-105 F4, 24-70 2.8. Biztos jön majd a teljes EF-S lineup, de szerintem brutális áron, igaz modern színvonalon, lásd mennyivel jobbak az STM obik optikailag.
egyébként a 7D mk2 utódja, szóval nem kompakt.

(#29759) p_adam válasza nozs23 (#29757) üzenetére


p_adam
addikt

Az EF-M 22/2 és a 32/1.4 át lesz alakítva erre a bajonettre, de alapvetően ezek a gépek behívók az RF rendszerbe, ami majd magában foglal egy csomó profi videokamerát is.

(#29760) hibavissza válasza vond (#29754) üzenetére


hibavissza
veterán

5-6 tera? Mennyi lesz a végső render? Másfél órás nagyjátékfilm? Ha így tolod akkor persze értem. Én ott leragadtam, hogy időnként vállalsz egy-egy magánt is.

(#29761) hibavissza válasza Tuninger (#29744) üzenetére


hibavissza
veterán

Évente pár alkalommal én is fotózok másnak. Átvett jpg/tiff után pár héttel törlök mindent. Az eredetit nem adom ki, de mivel megvették a képeket máshol amúgy sem tudnám felhasználni a dng-ket. Szerintem etikus törölni. A videókkal ugyan így járnék el, ha csinálnék megbízásra.

(#29762) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Kis érdekesség Potato Jet Arri Alexa 35 videójából:

A MILC-ek a legtöbb esetben 12 bit linear processinggel dolgoznak és (mostanság már) 10 bit log-ba vesznek fel. Az external RAW változó, az A7s III elvileg 16 bit linear rawot küld ki a külső felvevőre de pletykák szerint csak 12 bit a kiolvasás és ditheringel "upscalel" 16 bitre.

Ebből a 12 bites kiolvasásból 11-12 EV dinamikát tudnak kipréselni.
A tegnap bemutatott X-H2s talán az első a MILC-ek közül ami 14 biten képes kiolvasni 4K 30-ig, bár érdekes módon ez nem fordítódik le nagyobb dinamikára, mindenesetre Gerald tesztje alapján 12-12,5 EV körül van zajszűrés nélkül.

Az Arri 18EV dinamikára képes, APSC szenzorból.

szerk: ha jól tudom a Blackmagic kamerák 16 biten olvasnak ki és 12 bit BRAW-ba kódolnak ami szintén LOG. De ez lehet csak a pocket feletti szintre érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#29763) narumon válasza Tuninger (#29739) üzenetére


narumon
őstag

Nah nekem egy átlag esküvő 300-400GB, de volt már 600GB-os is (jó volt a buli :D), és amikor összejön pár ami feldolgozásra vár már az halál. Azon kívül szerződésben vállalom, hogy ha nagy csomagot rendelnek, hogy 2 évig megőrzöm a megvágott anyagot is (jó oké azok "szarrá" vannak tömörítve de így is 15-20GB /esküvő). Szóval kell a redundáns tárhely rendesen.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29764) nozs23 válasza Tuninger (#29762) üzenetére


nozs23
addikt

Gerald tesztje alapján 12-12,5 EV körül van zajszűrés nélkül.
Az Arri 18EV dinamikára képes, APSC szenzorból.

Na tegnap még azt írtad, hogy Alexa képminőség, akkor most melyik lesz? :D

(#29765) Tuninger válasza nozs23 (#29764) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az original alexa classicra gondolok, azt hozza. Az 14 EV dinamikát tud, ezt a fuji is hozza kis zajszűréssel.

(#29766) vond válasza hibavissza (#29760) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Csak nagy vonalakban, mert nem akarom ezzel untatni a népet: :)

Az egyik most futó, nagy projekt egy kerékpáros, turisztikai cucc, ebből végül lesz 8 darab 2-3 perces kisfilm. A másik meg egy DTK - Elviszlek magammal szerű produktum, aminek lesz 15 darab kb. félórás epizódja. Mindkettő rengeteg nyersanyagot termel, leginkább a több órás GoPro és Insta360 felvételek miatt.

Ezeken kívül lesz idén 5-6 esküvőm, meg pár kisebb videós melóm, plusz elég sok grafikai, kiadványszerkesztői munka is, bár ez utóbbi azért nem igényel olyan sok tárhelyet.

A munkahelyen meg felmondtam (egyelőre szóban, pár héten belül írásban is). :DDD

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29767) narumon


narumon
őstag

Továbbra sem boldogulok az S5 focus peakinggel.
Tudtok ajánlani valami normális field monitort ami ezt a funkciót tökéletesen látja el és nem teljesen elszállt az ára? Mi ebből az a márka amit érdemes nézegetni?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29768) hibavissza válasza narumon (#29767) üzenetére


hibavissza
veterán

Appstore-ban van Field Monitor app. [link] Nem próbáltam.

(#29769) nozs23 válasza hibavissza (#29768) üzenetére


nozs23
addikt

FieldMonitor has the same latency, resolution, and reliability as your camera’s native app - Kuka

#29767 narumon

- Atomos Shinobi - drága, de jó (143k)
- Portkeys PT5 II - olcsóbb, jó, de 500 niten kimaxol, így kint nem lesz a legjobb viszonyításképpen a beépített monitor 1000 nit körülre fel tud menni, ha feltolod (63k)

- Feelworld monitorok - Ez már bugosabb szoftver, nem annyira színhelyes, de vannak fényesek olcsóbban

- Atomos Ninja 5 - Nagyon jó, de drága, viszont nem lesz rekord limit, lesz 5.7k RAW, viszont ehhez kell még egy SSD is (jelenleg 200k, ami fasza, mert 300 körül szokott lenni)

[ Szerkesztve ]

(#29770) _q válasza Tuninger (#29741) üzenetére


_q
addikt

Működik még? Arról volt hír még év elején talán, hogy megszűnik és sokkal kevesebb lesz a max tárhely amit ad a google. Közben láttam megválaszoltad. Vajon meddig húzza a google. Magyarországra minden lassabban ér el, de lassabban is szűnik meg :D ?

[ Szerkesztve ]

(#29771) _q válasza vond (#29754) üzenetére


_q
addikt

Itt most csak a TV-n kívüli munkákat érted ugye? A TV-s munkák tárolását nem saját zsebből finanszírozod?

(#29772) hibavissza válasza nozs23 (#29769) üzenetére


hibavissza
veterán

Arra pont jó lehet, hogy kipróbálja egyáltalán így jobban látható a peaking vagy sem. Ha nem jó neki az app, megreklamálja a hibát amivel nem tud együtt élni és visszakapja az árát. Ez a field monitor annyira primitív dolog. Fura, hogy nem tudták még megoldani telóval. A Sonynak mintha lenne valami dedikált telója erre. Persze horror áron.

A másik tipp, hogy végig kell tarhálni a nagyobb fotós boltokat ahol kipróbálhat esetleg egy Atmost vagy valamit. Ha bejön neki, akkor a 143 ezer kisrubel nem a világ vége.

[ Szerkesztve ]

(#29773) MrChris válasza nozs23 (#29769) üzenetére


MrChris
nagyúr

Alap latencyt monitorra, TV-re kötve ki tudod próbálni, G9-el láthatóan jelen van. Nekem ez a hdmi-usb cucc van hozzá, aszem 2 tized a késlekedés. Sajnos peakinges programra még nem leltem.

(#29774) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Az Aston Martinos videós haverom updatelte a cuccát, A7r2 + Zeiss 24-70 F4-ről A7 III + Sigma 24-70 F2.8-ra.
Itt az első videója az új cuccal
8 bit meg sony colors mi? :P

(#29775) Márton válasza Tuninger (#29774) üzenetére


Márton
nagyúr

Hmm. 3D, szemüveg nélkül! :DDD
Gratula neki!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29776) syC válasza Tuninger (#29774) üzenetére


syC
addikt

Nem lett ügyetlenebb azóta. :)

(#29777) Kukcaman válasza Tuninger (#29774) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Szép munka, Gratula neki. Még mindig nem biztonsági játékos? :D (25fps felvétel?)
Egy fényt használt végig?
Egy hiba azért van benne - 0:38-nál benne van az üvegbe...

(#29778) MrChris


MrChris
nagyúr

Tőlem csak raw videó próbálkozásokra telik munkából hazafele. Ebből tanulva bőven alá kell majd expózni, postban nyugodtan lehet alulról felhúzni. Bocs a stabi hiányért, DR-é szerintem nem túl jó, mindig észreveszek kocsonyás anomáliákat. Kaptam egy ígéretet, hogy a Motioncam-ben lesz gyro log is. Pro változat stabilabban működik, pixelbinningtől nem omlik össze, clipping is helyre került.

(#29779) hibavissza válasza Tuninger (#29774) üzenetére


hibavissza
veterán

Nekem a gyűrött, toldott lepedő és a jàrólap lógott ki a kontextből. Ettől mèg profi munka. Viszont vègig mikrolagot tapasztaltam böngészőben nézve.

(#29780) hibavissza válasza hibavissza (#29779) üzenetére


hibavissza
veterán

Letöltve is megmaradt a mikrolag. Olyan recegős a mozgás. Vagy kétszer beránt az Ibis vagy gimbal is. Én ezt így biztos nem adtam volna ki a kezemből. Szóval revideálom az álláspontom. Nem profi.

(#29781) _q válasza Tuninger (#29774) üzenetére


_q
addikt

Van azért segítsége aki beállítja a fényeket stb. vagy minden saját maga csinál és minden a saját eszköze amit felhasznál (kocsin kívül :D )?

[ Szerkesztve ]

(#29782) MrChris válasza hibavissza (#29780) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem attól függ milyen szemmel nézzük. Ha teljesen professzionális, TV-ben vagy akár nemzetközi szinten, mint reklám akkor nem menne át a szűrőn. Mint próbaproject, kamera mozgásirányok és egyebek próbálgatása, mit tudunk kihozni a kötöttségekből, cuccokból és magunkból akkor azt mondom jól néz ki, majdnem olyan mint egy autóreklám.
A gyűrött lepedőn kívül 0:10-nél a lepedővarrat nem túl szerencsés 140cm-es a csíkszélesség lehetett volna arrább helyezni, 0:12-nél a fókusszal nem stimmel valami (in focus, ugyanakkor a környezeten ez nem látszik, meg szerintem nem illik bele, mert ilyen tárgytávon a többi snitt mélységéles), 0:21-nél pont egy fehérpötty a gumin, 0:23-nál porszemes a szárnyacska meg a helye, 0:26-nál túl gyors a mozgatás vagy kellett volna valami a fókuszba, 0:38-nál ott a stáb látszik, 0:41-nél az autón egy nagy piszokfolt, 0:45-nél a padlón kígyózó kábelek.
Jó cucc az IBIS, meg a gimbal, de szerintem az ilyen mozgásokhoz, hogy igazán mai profi legyen ahhoz ezek már kevesek, állandóan ott van a kar nem kívánt kicsi mozgása, a cél pozicionálgatása, a gimbal ellen dolgozás és ez látszik a tárgyak folyamatos parallaxis elmozdulásain. Gondolom ezért látni a profiknál steadit, kránt, slidert, dollyt, meg a mit még kitaláltak, hogy olyan legyen mintha zsinóron húznák.

(#29783) Tuninger válasza _q (#29781) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Egy darab “fénykardot” használt itt csak.
mindent saját maga csinál és a saját eszköze. Nekem is majdnem ugyanez a cuccom, mégsem tudnám ilyen szépre meglőni.

a mikrolagokat én nem látom ugyan, de valószínűleg ez a 25p-s felvételből is fakad, a lassított felvételek amikkel én is szoktam csalni, adnak egy extra smoothságot. Bár nekem lassítva is jobban rezeg mint neki nem lassítva :D

szerk: ezek facebookra készülő promó videók, neki az a munkája hogy az érdekesebb mercik online marketingjét csinálja a pappas autonal.

[ Szerkesztve ]

(#29784) _q válasza Tuninger (#29783) üzenetére


_q
addikt

Elég komoly a mozgás, olyan mint ha sliderrel menne, mondjuk egész gyorsan mozog, de akkor is. Kap már annyi megrendelést, hogy teljes állásban tudja csinálni? Persze sok munka van egy ilyennel, de annyira sok promó videót gondolom nem kell csinálni, hogy hetente kerüljön ki facebookra.

[ Szerkesztve ]

(#29785) Tuninger válasza _q (#29784) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Havi 160 nettoert csinalta 2020-ban, havi 4 video.
Tavaly szeptemberben felvettek foalllasba, 450 bruttó + ceges merci (25 ev alatti, igy szja mentes). Övé a facebook manadgement, a fotók az összes hirdetésbe és heti 1-2 videó.
Lehet ízlelgetni ezeket a számokat, meg összevetni hogy mennyit keres egy Aldi pénztáros. Jó, nem szakad meg.

(#29786) hibavissza válasza MrChris (#29782) üzenetére


hibavissza
veterán

Lehet beküldték a szalonba és kapott egy órát felvenni valamit. Pont akkor járt arra a takarító az autótakaró ronggyal. Ebben az esetben zseni. :D
A lényeg, hogy a "sziauramok" zabálni fogják.

(#29787) _q válasza Tuninger (#29785) üzenetére


_q
addikt

Pedig többet is érne amit csinál. Ezek szerint a mercinél is fukarkodnak.

(#29788) Kukcaman válasza _q (#29787) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Lehetne még több is, viszont az önéletrajzba elég jól mutat, az meg többet ér a pénzél.

(#29789) MrChris


MrChris
nagyúr

Csináltam egy nem túl változatos egysnittes tesztet a telómon lévő videórögzítő progikkal, főképp a rawvideó miatt, Samsung gyári kamera app, FilmicPro, Opencamera és Motioncam.

(#29790) Tuninger válasza MrChris (#29789) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az utcai rawod batárul néz ki megintcsak.

Ez az appteszt is jó, Filmic Pro-ban is le tudtad volna tekerni az élességet meg ott érdekes lehetett volna még egy log profil.

(#29791) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Kicsit off, de a topik hatására ugrottam bele egy hónapja a MacBook Air M1-be (371k MM-ből). Tegnap bemutatták az M2 verziót, annak már 599k lett az ára és gyártásban marad a régi M1 is, de már 499k az ára.

Biztosan hasznos az M2-ben a videó encoder/decoder, meg kb 20%-kal erősebb a proci, de azért örülök, hogy idejében meggyőztetek az M1-ről.

(#29792) MrChris válasza Tuninger (#29790) üzenetére


MrChris
nagyúr

Érdekes kihívás lenne a Mercis klipp, vagy hasonló készítésének nekivágni egy ilyen rawos mobillal. Az alap nagylátó kamera mellé egy eq 85-100-as objektívű kamera elkélne, jobban mint a fos ultrawide.

A Filmic kodekje elmarad az Opencam-hoz képest és az AF se annyira pöpec, pedig nagyon jó a kezelőfelülete és az OIS-t is használja. Mindkét proginál erősen látszik a homogén felületek elsimítása és a kulcsképek ritmusa is látható. A Motioncam bár kevésbé látszik élesnek, mégis részletesebb és nyugodtan lehet élesíteni, a zaj is szép folyamatosan zsizsikel, amit a Neat gyönyörűen tud leszedni, nincs tömörítési blokk. Nagyon lassú vele dolgozni, ramból, kártyára, kártyáról számgépre, majd számgépen átkonvertálni... időrabló. Az ACR színekben többet, szebbet konvertál mint a DR.

(#29793) Tuninger válasza Stauffenberg (#29791) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én fel vagyok háborodva, raktak bele +2 gpu magot és megpattintották az árat 180 ezerrel. Azért egy Air ne legyen már 600 pénz. A régi M1 +80 ezres árcédulája is erős.
A 14" és 16"-os Macbookoknak is 120-al ment feljebb, és az SSD/CPU upgradek is +80 ezerről +100 ezerre ugrottak.

Annak mondjuk örülök, hogy tetszik.

(#29794) kovsol válasza Tuninger (#29793) üzenetére


kovsol
titán

Csak a magyar hivatalos ár nőtt, vagy globálisan növeltek árakat?
600k nagyon erős szerintem is. :(

May the Force be with you!

(#29795) p_adam válasza kovsol (#29794) üzenetére


p_adam
addikt

1200$ vs 1000$ USA-ban. A kijelző is nagyobb, fényesebb lett.
Itthon nyilván jelentős mértékben változott a beszerzési áruk.

(#29796) Tuninger válasza kovsol (#29794) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ahogy néztem csak beárazták a jóféle forint árfolyamot, mert az amcsi árak maradtak.

(#29797) Stauffenberg válasza kovsol (#29794) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

200 dollárral nőtt az USA ár az M2-nél, de az M1 változat továbbra is gyártásban marad a régi alapáron, de annyit romlott a forint árfolyam, hogy most lépték meg a korrekciót. Eddig 410k volt az Apple weboldalán, onnan ugrott fél misire.

Pont azon poénkodtunk a MacBook topikban, hogy többet ér most használtan a gépünk, mint amennyiért vettük pár hete... :(

(#29798) kovsol válasza Stauffenberg (#29797) üzenetére


kovsol
titán

A 1,5 éves kocsimat is kb többért tudnám eladni, mint új ára volt. Ilyen világot élünk.

May the Force be with you!

(#29799) hibavissza válasza Tuninger (#29793) üzenetére


hibavissza
veterán

Gyorsan rákerestem a notikra 600-ért. i7/3070 teljesítményszint van ennyiért SDR sRGB 16' körüli kijelzővel, bővíthetőséggel. Én biztos nem MBA-t vennék 600-ért.
Annak érheti meg aki sokat utazik. Akkuidőben biztos verhetetlen lesz az M2.

Ahogy nézem az Apple itt is megtartja azt a jó szokását, hogy 3-4 generáció után érdemes egyáltalán elgondolkozni a cserén.

[ Szerkesztve ]

(#29800) hibavissza válasza Stauffenberg (#29791) üzenetére


hibavissza
veterán

ACR/Lr Develop alatt nekem marha lassan vált egyik RAW képről a másikra. Ez a lassúság 4 képnél vagy 40 képnél ugyan úgy megvan. Bridge még mindig nem natív. Néha napernyőzik. Más panaszom nincs. Adobe monnyon le.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.