Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30301) Kukcaman válasza vond (#30297) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Gondoltam, hogy erre írtad :D Eléggé amerika sztájlos.
de hol van benne hiba? - majd linkelem a készet is, ha lesz rá igény.

[ Szerkesztve ]

(#30302) vond válasza Kukcaman (#30279) üzenetére


vond
MODERÁTOR

00:39-től kastély drón - hard cut - fejetlen menya - hard cut - karok - dissolve - szinte ugyanaz a kastély shot.

01:04-től gyűrűátadásnál majdnem ugyanolyan a két kép. Ez is kizökkent engem.

01:15-nél szintén nem értem az áttűnést a sok hard cut után.

A végén meg ugyanaz a csillagszórós kép, ami már volt a közepén. Hosszú filmbe se raknám kétszer ugyanazt, nem hogy előzetesbe.

Gratulálok a kiállításodhoz! ;) Tök jók a képek. :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30303) Kukcaman válasza vond (#30302) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Ahhhaa, értelek. Ezekre nem figyeltem, csak a képeket bámultam :D

Köszi :)

(#30304) hibavissza válasza Teasüti (#30298) üzenetére


hibavissza
veterán

A monitor default beállításán nem próbáltad? A kalibrátor nem mér környezeti fényt? A gamma 2,4 feltételez egy félhomályt. A 2,6 pedig vaksötét környezetet.

[ Szerkesztve ]

(#30305) Teasüti válasza hibavissza (#30304) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A szoba fénye szabályozható. De egyelőre azt se tudom a monitort hogy kalibráljam be "tévé stúdiósra". Illetve szemre ugyan van különbség a gamma beállítások között és látszólag lefut minden. Viszont a Verification Report szerint meg továbbra is 2.2 a gamma. Ez engem rettentően összezavar. Nem értem. Ennek tök egyszerűnek kéne lennie elméleti szinten, a gyakorlatban meg nem az.

Amúgy itt mindenki 2.2 gammával grade-el?

[ Szerkesztve ]

(#30306) Tuninger válasza Teasüti (#30305) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Csak józan paraszti ész, de nem az a megoldás hogy 2.2-re állítasz mindent, megcsinálod a kalibrációt és átkapcsolod hardveresen 2,4-re, de rátöltöd a 2,2-es profilt? Vagy akkor minden off lesz amit el lehet képzelni?

(#30307) Teasüti válasza Tuninger (#30306) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát ez egy jó kérdés.
Józan parasztiból azt hinném a megtekintési környezetnek megfelelően kapcsolod a monitoron a gammát úgy általában. Viszont én nem megtekinteni akarok, hanem grade-elni, ami az enkódolási oldali gamma lesz, ami meg ipari sztenderd szerint lenne ideális (beleértve a szoba világítást is). Szerintem ez meg 2.4-et feltételez minden létező ponton a grafikus láncolatban, beleértve a Resolve-ot is. Túlgondolom?

A monitort meg kalibráció előtt kell beállítani. Ha utána elállítod, akkor kár volt kalibrálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#30308) Kukcaman válasza vond (#30302) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Egy kis inspiráció az insta360 forgáshoz :)) - andras.ra

(#30309) Márton válasza Kukcaman (#30308) üzenetére


Márton
nagyúr

Sajnáljuk, ez az oldal nem érhető el.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30310) Tuninger válasza Teasüti (#30307) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nem inkább minden az égvilágon 2.2, és amikor a timelinet átkapcsolod 2,4-re akkor a resolve szépen úgy jeleníti meg neked a 2,2es kalibráción ahogy 2,4-es gammanál kell?

Ez is csak spekuláció

(#30311) Kukcaman válasza Márton (#30309) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Már nem ez az első, hogy szórakázik. [link]
Ha így sem megy, akkor insta-andras.ra - második poszt. Inta360-as atmenettel

(#30312) Márton válasza Kukcaman (#30311) üzenetére


Márton
nagyúr

hehe, jópofa :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30313) syC válasza Kukcaman (#30311) üzenetére


syC
addikt

Lehet nem közvetlen vacsi után kellett volna megnézni.

(#30314) syC válasza narumon (#30113) üzenetére


syC
addikt

Mi lesz az S5 helyett? Szabad tudni hogy miért szabadulsz meg tőle?

[ Szerkesztve ]

(#30315) Teasüti válasza Tuninger (#30310) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tudván, hogy a Resolve fütyül a képernyő profilra és az ajánlott Blackmagic munkafolyamat az a Decklink lenne hardveres LUT-tal, így erre azt mondanám, hogy nem.

(#30316) hibavissza válasza Teasüti (#30305) üzenetére


hibavissza
veterán

Én Munkival szoktam évente kalibrálni. Mindenki Disply Calt használ, de az én régi cuccom jobb eredményt ad a legújabb gyári szoftverrel. Szemre. Nem tudom mivel mérsz, de kalibráció ellenőrzést csak egy frissen kalibrált spektrofotométerrel érdemes csinálni. Koloriméterrel nem érdemes.
Namármost a gyári szoftver már az elején megkérdi milyen gammára kalibráljon. Rec709 vagy sRGB. Megnézi a szoba világítást és megnézi a monitor körüli fényt. Mondjuk legutóbb tök sötét szobában kalibráltam sRGB-re. :D Rec 709-nél úgy emlékszem 160 nitet állít képernyőre srgb-n pedig 100-ra. Default. Az a gond, hogy az olcsó monitorok (1 misi alatt) nem nagyon adnak jó kontrasztot 80 niten. Pedig az lenne az egészséges.

[ Szerkesztve ]

(#30317) Teasüti válasza hibavissza (#30316) üzenetére


Teasüti
nagyúr

DisplayCal-ban is megvannak ugyanezek. Én sima gamma 2.4 beállítást használtam, ahhoz nem kell a szoba fénye. Rec709 beállítás kéri a szoba fényt is, de én nem akarok ahhoz korrigálni. Csak húzza rá a monitort 2.4-re és punktum. :D
Nem rémlik, hogy LCD monitornál a panel kontrasztja változna egyáltalán a háttérvilágítástól. 100 nitre kalibrálok és ugyanaz a kontraszt. A pixel gerjesztős technikákra jellemző ez inkább, nem? Illetve akkor láthatsz kontraszt csökkenést, ha a VGA LUT nem fut ki a tetejéig (255-ig) mert szoftveresen limitáltad a fényerőt.

de az én régi cuccom jobb eredményt ad a legújabb gyári szoftverrel. Szemre.
VS
kalibráció ellenőrzést csak egy frissen kalibrált spektrofotométerrel érdemes csinálni.

Őőő, wut? :D

[ Szerkesztve ]

(#30318) hibavissza válasza Teasüti (#30317) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem rémlik, hogy LCD monitornál a panel kontrasztja változna egyáltalán a háttérvilágítástól.

Van egy optimális megvilágítási szint. Az alá vagy fölé mész nem lesz ugyan az a gammutod. Már szemre sem. Nem látod? :B

Őőő, wut? :D

Én nem recsizek tizedes delta E-re. Ennyi. :D Ha viszont méni kell egy kalibrálás megfelelőségét akkor érdemes normális eszközzel.

Mi értelme ennyire hegyezni erre egyáltalán. Csak te fogod a művedet sztenderd szerint visszanézni. Netflixnek teccik kolirtáskodni? :))

[ Szerkesztve ]

(#30319) Teasüti válasza hibavissza (#30318) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem is a delta E-vel volt gondom, nekem megfelel ha a határérték alá kiadja. Hanem a gamma görbe mutatja azt, hogy nem az a gamma, mint amit beállítottam neki. Ez nem tudom miért van.

De te hogy állapítod meg szemre, hogy a gyári szoftver "jobb" (az én értelmezésemben objektíven kisebb delta E)? Nem úgy volt, hogy 2 delta E alatt az emberi szem már nem lát különbséget? Egy jobb monitoron már a képprofil ki-bekapcsolásakor is csak nagyon finom különbségeket lehet látni, semmi drasztikusat. Nem hogy most az egyik szoftver két tizeddel precízebb. :F :)

Úgy érted a színtér esik be alacsony fényerőn? Hmm. Ebben lehet vmi. Én még nem vettem észre összefüggést a színtér lefedettség és a fényerő között, de én 100 és 120 nit-en kívül még nem is kalibráltam másra. Nemtom, nekem 100 és 120 nit-en is 99.8% sRGB lefedettséget mért a műszer (i1 display pro).
80-on mit mutatna passz. Én a monitort csak akkor állítom el a kalibrált beállításról, ha sötét szobában filmezek. Van, hogy tökig leveszem a fényerőt tíz alá a százas skálán. De olyankor nem szokott érdekelni a gamut, ha nem tartalomgyártás van. :D

[ Szerkesztve ]

(#30320) hibavissza válasza Teasüti (#30319) üzenetére


hibavissza
veterán

Az összes színkezeléssel kapcsolatos számot érdemes fenntartással kezelni. Nincs olyan, hogy ezt vagy azt látod amazt meg nem. Az egész rendszer csak közelíti, modellezi a látást. Olyan mint egy hangverseny vagy orgona hangját 128 kbps-on visszahallgatva elemezni a hangszereket. Csak még bénább. Van olyan árnyalat, ahol 0,25-ra mért eltérést is látsz van olyan aminél 6-ot sem. Igazából a legjobb monitorok előtt ülve is félig vak vagy.

Tudtommal a rec709 160 nit. Te ugyan azt azt látod a monitoron 80 nitnél és 160 nitnél azonos szobavilágításon? Nem hiszem. A 2.2 vs 2.4 között nem sok különbség van. A környezeti fények többet befolyásolnak. Olyan ez, mint a hifi. Cserélgeti a szerencsétlen kábeleit, de a szobában fél méterrel elhúzott komód több változást generál. Mondjuk legalább nem árt vele senkinek. :)

(#30321) Teasüti válasza hibavissza (#30320) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tetszik ez a hasonlat. A Rec709 tudtommal 100 nit-tel dolgozik. 0-100 nit lenne a sztenderd SDR, nem? Persze most az analóg legacy broadcast safe tartományt hagyjuk.
Ehhez meg társul 6 lux D65 szobafény ha nem tévedek. És akkor így kapsz egy TV stúdió környezetet, ahol azt a kontrasztot látod, amit elvileg kellene. Persze ha be tudom állítani a nyavalyás 2.4-es gammát. :DDD

Ennek mekkora jelentősége van mondjuk webre készülő reklám anyagnál? Fogalmam sincs.
Vki jártas ebben a témában?

[ Szerkesztve ]

(#30322) vond


vond
MODERÁTOR

Első munkám a Sony 35mm f/1.8-cal: [link] ;] :B
Én hülye, a Cinebloom filtereket elfelejtettem elvinni. :(

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30323) Kukcaman válasza vond (#30322) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Lényegre törő :D
A vizet nem szemből isszuk ;]

(#30324) vond válasza Kukcaman (#30323) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, nem egy világmegváltóan bonyolult cucc. :D Hirtelen kellett megcsinálni, ez volt a koncepció a cég részéről. Én megpróbáltam belőle valami értelmezhetőt kihozni. :B Gondolkodtam több plán rögzítésén is, amit aztán utólag összevágtam volna kicsit pörgősebbre. De végül úgy éreztem, a kevesebb több. ;]

"A vizet nem szemből isszuk" - Tudtam, hogy valami nem oké. :DDD Mindegy, most már nem vesszük újra. Ezt is úgy kellett rájuk erőltetni. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30325) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Április 8, a megjelenés óta várom hogy lehessen kapni a Dji Mikrofont
Balga módon nem rendeltem elő, így az elő szállítmányt ami aug 1 érkezett, elkapkodták. Most viszont végre sikerült lecsapni egyre. 141k-ért fáj azért, majd tompítom a Wireless Go eladásával.

Elsőre tetszik, tök jó, hogy a tokbe befér minden kultúráltan, és még tölti is, nagyon okos a belső memóriára backup megoldása, iPhonenal (lightningon) és Macbookkal (USB-C) plug and play.

Holnap lesz az első éles teszje egy esküvőn.

A 0 perces tesztek alapján tényleg a GoPro adapter vitt extra alapzajt eddig a felvételeimbe. Persze a Dji Miki belsője sem noise free, de tisztább. Nameg a zaj csak akkor probléma ha nagyon meg kell tolni a jelet utólag.

(#30326) Tuninger válasza vond (#30322) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Hát pedig ez nagyon kihagyott ziccer, ezer meg egy kameraszögből fel lehetett volna venni, hiszen sokminden nem történik, így ismételhető, és lehetett volna játszani mi honnan néz ki jól, közeliek erről arról, dolly shot a vízről (croppal), odanyúlás, szájhoz emelés közeli. Simán elvitt volna vagy 6 órát az életedből :D

Egyébként tetszik a képe az obinak.

(#30327) vond válasza Tuninger (#30326) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"Simán elvitt volna vagy 6 órát az életedből" - Na ennek mondjuk nem örültem volna. :D Nem vagyok az a megúszós fajta, szimplán így éreztem a legjobbnak. A néző/szurkoló kvázi bekukkant a konditerembe (ezért a kis falrészlet is a jobb oldalon), és kapja a direkt, lényegretörő üzenetet. ;]

Gratula a mikihez! ;) Jó lenne egy helyi teszt a GO II ellen. Néztem pár összehasonlítást a neten, de ismerősöket mindig jobb hallgatni. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30328) MrChris válasza vond (#30322) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát ez elég statikus lett.

Tuninger: ez a kis bizbax? Szép ára van!
Frissült a Motioncam pro, van shutter angle, timelaps, eq. lencse fókusz!

(#30329) Márton válasza vond (#30322) üzenetére


Márton
nagyúr

szegény zsámoly, valaki rácsapta a súlyt :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30330) Tuninger válasza MrChris (#30328) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Követsz Motion Camos fórumokat? Én lecserélném a Galaxy S20-at valami potensebb raw telóra. Mivel rádobni nem akaródzik úgy nézem a Oneplus 8 pro aminel minden funkcio lenne hasonló árban.

vond: Go I van, ott nincs belső felvétel, de csinalok valami tesztet

(#30331) hibavissza válasza Teasüti (#30321) üzenetére


hibavissza
veterán

[link] vótmá

(#30332) Teasüti válasza hibavissza (#30331) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Már rég láttam ezt a cikket. :R Kb évente rám férne egy frissítés a témában. :D
Mehetne az összefoglalóba. Majd vmikor 2025-ben. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30333) _q válasza vond (#30324) üzenetére


_q
addikt

Megkeresés volt vagy hogy jönnek mostanában ezek a munkák? Engem is a statikusság zavar. Persze árban gondolom nem jelentett volna semmit pár B-roll, de az időráfordítás meg többszöröse lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#30334) _q válasza Tuninger (#30325) üzenetére


_q
addikt

Kíváncsiságból cserélted vagy más oka volt a Go II-ről való váltásnak?

(#30335) Tuninger válasza _q (#30334) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Go I !

Go II-ről nem lett volna értelme a váltásnak, egy időben erősen gondolkodtam rajta hogy Go II legyen mert jóval olcsóbb.
A GO I és kettő közötti különbségek:
A GO IInél van belső felvétel az adóknál, egy helyett két adó van, van safety channel.

Nekem a belső felvétel volt a prio, viszont a rodenál úgy működik hogy bekapcsolod az adót és rögzít amíg ki nem kapcsolod. az egy track. Elég "nehéz" a kibekapcsolni (Go I tapasztalat) mert 3 másodpercig kell nyomni elég erősen.

A DJInál van dedikált "REC" gomb így sokkal egyszerűbb a kezelése mikor akarsz elindítani, megállítani felvételt. persze sokkal könnyebb is véletlenül megnyomni, de erre elvileg jött FW frissítés. Hangra egyforma elvileg a kettő.

A belső felvétel miért fontos: nem nagyon lehet elcseszni a jelszintet, nincs interferencia (mondjuk eddig a Rodedal csak én okoztam másnak... nem volt boldog) illetve gopros vlogolás esetén nem kell speckó tokba rakni a goprot. Talán ez utóbbi volt a legfontosabb, DJI a pólómon, gopro a zsebemben, 2 gombnyomás és mehet a felvétel jó képpel és hanggal.

(#30336) vond válasza _q (#30333) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez az autókázós, beszélgetős sorozat része. Reklámspot az egyik támogatónak az adások végére, plusz - ha igénylik - egyéb felhasználásra. :)

Jó, tovább nem magyarázom a "statikusságot". :D Én látom, érzem, hogy miért jó így. Nem mondom, hogy tuti rosszabb lenne 8-10 vágással, de szerintem ez jobban passzol a koncepcióba.

A focus pull-t milyennek érzitek? Rendben van, nem? Négyszer vettük fel, ezt ítéltem a legjobbnak. A zéró focus breathig brutális. :Y Tényleg nagyon jó ez az obi ilyen téren (is).

Amúgy elég kemény, de egyben hasznos is ezeknek a műsoroknak a felvétele. Nem is annyira a sok szerelés a kocsikba, kocsikra, meg ennek a sok anyagnak a menedzselése, hanem az ilyen 6-7 perces hátrafelé sétálások gimballal. ;] Iszonyat sokat lehet tanulni, gyakorolni közben.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30337) _q válasza Tuninger (#30335) üzenetére


_q
addikt

Akkor a GO II és DJI közül a REC gomb és a töltés megoldás döntötte el a választást?

(#30338) hibavissza válasza vond (#30336) üzenetére


hibavissza
veterán

Nekem a diundisu zajgenerátor hiányzott a teremből. Az ma már kötelező. Ebből mehetne sorozat. Ássák az árkot, az egyik ork kiugrik a gödörből, "igyá vízetet té is tesó". :)) Vagy egy laza nyári CÖF vonuláson az egyik fogyatékos kinéz a sorból...stb, stb. Vannak még ötleteim. :DDD

(#30339) MrChris válasza Tuninger (#30330) üzenetére


MrChris
nagyúr

Discordon van egy dedikált csatorna, vannak specifikusan mobilmárkákra, hibára, fejlesztésre... külön-küln alfórumok. Vagy nemtom hogyan kell ezeket hívni. Hamar válaszol egy belsős szaki.
Olyat találtam hogy az egy kommentben azt írják a Op8Pro 4k60fps-re, hogy:

when I record 30 frames, everything is fine the main and wide-angle modules write 60 frames without problems the problem appears only with the tele-module at 60 frames

Válasz:
Nothing to do, that sensor does not support 60fps capture.

Az én telóm meg 30-nál többet egyik kamerán, semmilyen croppal nem rögzít.

(#30340) vond válasza hibavissza (#30338) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Volt, csak lekapcsoltuk. :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30341) hibavissza válasza vond (#30340) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem reklámnak ez így zseniális. Annyira "szar", hogy megragad az ember agyában. Régen a Naptévén voltak hasonlók. Meg a Klapka...Vámház körút 9.... :))

(#30342) vond válasza hibavissza (#30341) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na végre! :D

Egyébként az előzőt is hasonló stílusban csináltam. ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30343) MrChris válasza vond (#30342) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez is brutális! ;]

(#30344) hibavissza válasza vond (#30342) üzenetére


hibavissza
veterán

Ez kell a magyarnak. Egyenes beszéd. Vasivíz! :))

(#30345) hibavissza


hibavissza
veterán

Lehet tudni, hogy mi a kánon YT-ra feltöltéssel kapcsolatban. Én nem látok különbséget H265 és 264 közt YT-ra feltöltés után. Final Cut (hogy jót is írjak) jó eredményt produkál 265-ben is. Nincsenek meg a mikrolaggok áttűnésnél mint DR-en. Gondolkozom, hogy a harmad méretű h265-öt használjam. Monitoron nézve az eredeti anyagot, hajszállal jobbnak tűnik a 264, de YT-on én már nem látom a differenciát. Vaksi vagyok?

[ Szerkesztve ]

(#30346) _q válasza vond (#30342) üzenetére


_q
addikt

Ilyen reklámfilmben nem kell figyelni más márka jelzésre, mint amiről a reklám szól? Ott a myprotein elég előtérben van, vagy akár cipő, ruha stb? Vagy ilyenkor van bármi papírozás ezekről?

(#30347) Teasüti válasza _q (#30346) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha commercial anyag, akkor nem lehet semmilyen idegen terméket megjeleníteni. Úgynevezett szerkesztői anyagnál elnézik az ilyet, mint a hírek és riportok. De abból nem keletkezik reklámbevétel.

[ Szerkesztve ]

(#30348) vond válasza _q (#30346) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Itt ebből nem csinálnak problémát (nem is az én dolgom). :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30349) Tuninger válasza hibavissza (#30345) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A youtube átkódolja VP8-ba amennyiben 360-1080p, VP9-be ha 2,5k-5K, és 8K-tól AV1-be.
És mivel elég alacsony bitrateket használ, a finom különbségek biztosan eltűnnek.

(#30350) panoly


panoly
tag

Sziasztok!
Foglalkozik valamelyikőtök stock videók feltöltögetésével?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.