Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25001) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ismeri itt vki a Viva La Dirt League-t?
Kijött ma az eddigi legnagyobb projektjük, amit Kickstarter-en finanszíroztak.
Ha azt nézem, hogy 3 kocka videós filmkészítő 6 éve kitalált vmit és idáig elértek, valamint azóta szerényen, de fő állásban megélnek belőle, az nem semmi. :)

[ Szerkesztve ]

(#25002) taranis válasza Teasüti (#25001) üzenetére


taranis
addikt

Hát ez király volt, ügyesek! Mornin' :D

colorizer.net

(#25003) szefeno


szefeno
friss újonc

Sziasztok
Nem tudom hogy jó helyen járok, de a neten ezt az fórumot találtam meg ahol profik és lelkes amatőrök (is) vannak :-)
A problémám amiben kellene a segítség:
A héten szeretném a veterán autómat felújítani, és ennek minden részletét videón rögzíteni!
Mivel ez egy viszonylag hosszas folyamat ezért arra gondoltam hogy egy mostanában divatos módon szeretném ezt majd a végén bemutatni, az úgynevezett timelapse-ben.
Van nekem egy Nikon 3200D-m és egy fotóállványom és nagyjából ennyi :-)
Az lenne a kérdésem, hogy feltétlenül szükséges az egészet “normál” módban felvenni és utána szoftveresen felgyorsítani, (ez egy barátom tippje volt) vagy esetleg van benne erre beépített program ?
Már minden menüben belementem de nem láttam ilyet , de az is lehet hogy nem jól kerestem.
Valószínű a memóriakártyám is elfáradt, kell majd vennem újat.
Esetleg abban is segítsetek hogy milyen márkájut és méretűt vegyek bele ?!
Segítséget előre is nagyon köszönöm :R
További szép napot mindenkinek

(#25004) Teasüti válasza szefeno (#25003) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kamerák ha tudnak is timelapse-t indítani menüből, az csak sorozatképet készít. Neked kell összefűzni videóba a képkockákat később.

(#25005) MrChris válasza szefeno (#25003) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezt fényképekből szokás megoldani. Viszont abban a vázban nincs TL képrögzítés, külső vezérléssel lehet megoldan. Ha ilyen hosszút szeretnél akkor azt is nézd meg hány fotóig vezérel, mert van amelyik csak 999-ig enged. Utómunkában kell majd videóvá összeraknod.
Sima mozgóképrögzítéssel óriási mennyiségű szemetet gyártanál gyenge képminőségben. Dummy battériás áramellátásról is gondoskodnod kell. Ezt az egészet falra, polcra szerelném, mert egy fotóállvány útban van, időnként valaki belerúg a lábába. Gépet is megfelelően kell beállítani, minél kevesebb expó és fókusz ugrálás legyen.

(#25006) hibavissza válasza szefeno (#25003) üzenetére


hibavissza
veterán

Ami még hirtelen eszembe jut. A világítás sem árt, ha állandó. A napszakok változása, borús idő, stb. nem baj, ha látható egy ablakon, de ne az legyen a főfény, mert megőrülsz utófeldolgozásnál. A projekt indítása előtt egy pár napos próbát és annak feldolgozását nem árt megejteni próbaképp. Egy ilyen videó úgy élvezetes, ha a timelapse nem túl statikus (kis post panning, zoom), tehát legyen látószög amiből azért lehet még vágni és nem árt pár közeli a részfolyamatokról, hogy élvezetesebb legyen (tehát néha nem árt kölcsönkérni egy másikat). Vágáskor érdemes egy rövid, max. 1 perces verziót is csinálni. [link] Az itteni tutorialokból is sokat lehet tanulni, még ha nem is használod a progit.
A Nikonodban nem tudom van eshutter? Mert ha nincs esélyes, hogy a projekt végére, ha nem már közben kukáznod kell. Egy autó felújítása minimum hónapok ahogy én tudom.

[ Szerkesztve ]

(#25007) taranis


taranis
addikt

Egyelőre nehéz hová tenni ezt a GH5II-t: [link]
Ha igaz a spec sheet, akkor furcsa lépés a Panasonictól, ők eddig látványosabb lépésekben haladtak.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#25008) nozs23 válasza taranis (#25007) üzenetére


nozs23
addikt

Ha igaz a spec sheet, akkor furcsa lépés a Panasonictól, ők eddig látványosabb lépésekben haladtak.

Ennél keményebb dióról van itt szó. Ha ez igaz, akkor ez a Pana siralmas búcsúlevele az MFT-hez.
Ez nem update, hanem egy újracsomagolás (E-M1 III).

(#25009) vond válasza taranis (#25007) üzenetére


vond
MODERÁTOR

MFT topikban is írtam, hogy ez valami poén akar lenni? Mert szerintem rohadtul nem vicces. :((( Ha ezt így kihozzák, az elég egyértelmű jelzés lesz azzal kapcsolatban, hogy milyen céljaik vannak a rendszerrel. :(

A7IV, gyere már! Hadd lássam, hogy merre meneküljek induljak tovább.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25010) taranis válasza vond (#25009) üzenetére


taranis
addikt

És akkor most látom a cinematography csoportban, hogy van egy új coin, amihez nem GPU kell, hanem tárhely. Ennek eredményeként elszállnak a HDD/SSD árak, állítólag már el is kezdődött, nem néztem. Mi az isten van a világgal? :(

colorizer.net

(#25011) tvamos válasza taranis (#25010) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az emberek elveszitettek a hituket abban, hogy "rendes" munkaval biztositsanak normalis megelhetest. Inkabb ramennek az ugyeskedesre. Aki kocka, az ilyesmiket talal ki... szerintem...

En is hallottam errol, de mostanaban nem kerestem ennek nyomat.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#25012) p_adam válasza vond (#25009) üzenetére


p_adam
addikt

Egy S5 jelenleg kb. 10%-al drágább, mint egy GH5. Egy GH5S még drágább, IBIS nélkül, és nem jobb kevés fényben, mint egy S5.
Akkor mi értelme egy sokkal drágább GH6-nak az m43 rendszerben?

Így a GH5II megmarad legolcsóbb felvételi limit nélküli 4k60p kamerának az "alsóházba" (ami még mindig nagyon drága sokaknak, de egy használt GH5 továbbra is megmarad, mint opció)

Mindegyik gyártó beállt egy ideje erre, mert csak így fenntartható a dolog, a fogyasztók meg panaszkodhatnak, hogy túl drága, nem elég jó, stb.

(#25013) _q válasza vond (#25009) üzenetére


_q
addikt

Szerintem 1M+ lesz. Jó az az A7III is :DDD

(#25014) Tuninger válasza taranis (#25010) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

10 percel ezelőtt szembesültem a problémával, 3 hete tolom magam előtt a vinyó vételt, most a 6TBs lemezek ára 55 ezerről 80 ezerre ugrott, 8TB 80k-ról 115-re.

Kezdem tépni a hajam.

(#25015) hibavissza válasza Tuninger (#25014) üzenetére


hibavissza
veterán

Gyorsan rendeltem egy 860 EVO-t (1 TB). Egy éve húzom a vételt. Nem akarok úgy járni mint te. :D

(#25016) hibavissza válasza _q (#25013) üzenetére


hibavissza
veterán

Még jó darabig kapható lesz az a73. Gyanítom nem akarják 400-ért kiszórni azt sem. Ki lesz lőve az égbe az a74. Én olyan 900 körüli kisker árat várok. Mindenképp jóval az XT4 fölé lesz árazva. Azonos tudás várható FF lapkán.
Nekem amúgy nem a GH5 II-vel van gondom, hanem az 1700 dolláros árán vagyok megakadva. Az árulkodik arról, hogy nincs piacon maradási kényszer. Ha ennyiért megveszik adjuk, ha nem kell, bezárjuk a boltot.

[ Szerkesztve ]

(#25017) MrChris válasza taranis (#25007) üzenetére


MrChris
nagyúr

Miben különbözik a GH5-től? Lehet van valami apróság amit nem veszek észre... remélem a fizetős vlog upgrade ehhez is kell. :DDD

hibavissza: Ez sima ssd? Érdemes ezt az m.2 csatolóst venni?

(#25018) hibavissza válasza MrChris (#25017) üzenetére


hibavissza
veterán

Én úgy tudom az m2 pcie változata kicsit gyorsabb kis fájloknál, rendszernél, videó vágásnál. A gyorsítótár dob valamit. (Maga a memória modul mai napig SATA3 tempót tud az m2 SSD-ben is.) Cserébe a tényleg jók sokkal drágábbak és a hűtésre is figyelni kell. Mobil rack-be nem tudom mehetnek vajon? A lapom még nem tudja az m2, úgyhogy nem volt dilemma. Laptopokban van ennek értelme a kisebb helyigény és rendszerint szűkös RAM mennyiség (SWAP) miatt.

[ Szerkesztve ]

(#25019) tvamos válasza Tuninger (#25014) üzenetére


tvamos
nagyúr

En meg 80 ezerert latom. (WD80EFAX) Akokr vegyek kettot?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#25020) Tuninger válasza tvamos (#25019) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Vegyél 10et mert kikapkodják a kezedből :D

Hol látod ennyiért?
*rendelhető státuszúként, mert elfogyottként, nem rendelhetőként van 83k-ért

[ Szerkesztve ]

(#25021) MrChris válasza hibavissza (#25018) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem értek hozzá, a lapomon van m.2 csati. 500gb 860-as 24e., 980-as 27e. 5szörös sebesség különbséget ír a spec. Tesztekben ez nem annyira köszön vissza, 5-30%.

(#25022) tvamos válasza Tuninger (#25020) üzenetére


tvamos
nagyúr

Itt. Mondjuk azt latom, hogy 15-20 munkanap... az eleg erdekes.

Mashol meg mar csak RED Plus-t latok, az ertelemszeruen dragabb. Pl. ez.

Tuti minden mikroelektronika felmegy most rovid tavon. Szar ugy ez. Az elozo valsag utan is ez volt, es most is. Most annyival jobban, amennyivel tobb penzt toltak bele a rendszerbe. Node... csak egy mernok vagyok, nem penzugyi szakerto... lehet, hogy nincs igazam.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#25023) Tuninger válasza vond (#25009) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Emlékezz vissza hogy én 1,5 évig magyaráztam hogy húnamajd az a6600! Aztán mekkora csalódás volt.
Nameg az A74 is már 2 éve várós lassan, ami komolytalan.
A legfrissebb sony rumor egy high end APSC kamera új szenzorral de régi fpsekkel...
Nehéz eldönteni minek lehet hinni, az A7S3 és az A1 megmutatta hogy van muníció, ugyanakkor az a6600 meg az ellentettjét...

A GH5 II ugyanaz a story mint az LX100 mk2. Lerántani még egy bőrt, de akkor miért ne venné az ember inkább a régit "fele" annyiért.

(#25024) nozs23 válasza Tuninger (#25023) üzenetére


nozs23
addikt

Kiváncsi vagyok erre az új "high end" Sony APS-C-re. Az új szenzor gyakorlatilag már tuti, tehát legalább a brutál rolling shutternek búcsút lehet inteni. A 60fps és a 10bit kérdéses (szerintem az utóbbi nem lesz amúgy). Illetve vlogger target lesz A7C szerű vázban a pletykák szerint, ami annyira nem vonzó nekem.

Közben az új GH már kb. tuti, hogy megjelenik egy hét múlva. Ha tényleg a kiszivárgott speckó lesz, akkor a Panasonic rendesen a fejére húzza a sz*ros vödröt. :(

[ Szerkesztve ]

(#25025) szefeno válasza Teasüti (#25004) üzenetére


szefeno
friss újonc

Köszönöm nektek a válaszokat !!
Bonyolultabb mint gondoltam :-(, azt hiszem könnyebb utat választom , menetközben készítek képeket és később összefűzőm :-)

(#25026) Tuninger válasza nozs23 (#25024) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ideje lenne már csillantani egy Fuji XT4-et Sony emblémával. Egy Tamron 17-70 F2.8-cal kombinálva egészen potens gép lenne. Csak sajnos nem csak a mérete lesz A7C, hanem az ára is.
Szerintem lesz pofája a sonynak hozzá hogy nem lesz 10 bit, vloggereknek nem kell az.

(#25027) hibavissza válasza MrChris (#25021) üzenetére


hibavissza
veterán

Egy éve néztem a témát. Megéri alaplapot, procit váltani az m2 SSD-ért? Akkor az jött ki, hogy egyáltalán nem. Az a 30% nem általános gyorsulás. Indításkor talán érzed. Videovágásnál lenne még nagyobb előnye, de nem vágok napi szinten. Sőt heti szinten sem. Rákerestem most is. Egy MLC-s PCIE m2 csatolós SSD több mint duplája az ugyan ilyen SATA 3-asnak. 970 pro 95 ezer, 860 evo 38 ezer. Az álmoskönyv MLC-t javasol videóvágáshoz, cache-hez.

[ Szerkesztve ]

(#25028) vond válasza Tuninger (#25014) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Vegyél két 4 terásat, az még nem annyira szállt el. PURZ például. De, már elszállt az is. :((

Botrányos ez az egész. :(((

Marad a sakkozás a meglévő lemezeken, vagy le kell tolnom mindent h.265-be. :U

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25029) vond válasza hibavissza (#25015) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Fél éve ilyenen vágok, meg csinálok minden munkát. Hasít, mint az állat. ;]

Én azért sem veszek m.2-t, mert azzal bukok két SATA portot az alaplapon.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25030) Tuninger válasza hibavissza (#25027) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

a 860 evo az belépő a 970 pro meg pro SSD, azokat azért nem lehet összehasonlítani egymással.
Nagyjából egy árban ment eddig a két csatolófelületes SSD, tán ha 10%-al volt drágább az m2-es.
Sőt használt piacon még olcsóbban is lehetett venni mint a SATA-sat.
a budget M2-esek giga felett mennek írás olvasásban a prok 3GB felett, a SATA3 ugye a csatoló sebességén, 550MB/s körül. Nem gondolom hogy általános felhasználásnál észrevehető különbség.

Az 1TB és az alatti low end SSD-k ára nem fog elszállni mert alkalmatlanok a bányászatra. Épp mustrálgatjuk a dolgot Kovsollal. Hasonló lesz a helyzet a low end 2TB alatti vinyókkal.

[ Szerkesztve ]

(#25031) kovsol válasza vond (#25028) üzenetére


kovsol
titán

Nagykerből akart rendelni nekem HDD-t barátom ma reggel, berakta a kosárába, majd mikor meg akarta rendelni eltűnt, és visszajött sokkal drágábban. :W
Szóval most már a nagykerárat is felnyomták, a kisker ára meg fel fog menni ebből adódóan mindenhol.

May the Force be with you!

(#25032) _q válasza Tuninger (#25030) üzenetére


_q
addikt

Szerintem még a 4TB is ide sorolható. Ha valaki tartani akarja a lépést a hálózat növekedésével, akkor minél nagyobb HDD fog kelleni.

(#25033) Tuninger válasza _q (#25032) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

a 4TB-s ára 30%-ot ugrott az elmúlt 5 napban. Kovsol a megmondója :D

(#25034) _q válasza Tuninger (#25033) üzenetére


_q
addikt

Most még lehet, de talán 1 hónap múlva visszaáll :D Én is pont 1 hete gondolkoztam kellene egy 4TB, de addig gondolkoztam, hogy most meg semmi :W

(#25035) kacsento1


kacsento1
senior tag

Én 2tb-s wd purz-ot szeretnék a közeljövőben, ott lehet ilyen probléma?

(#25036) Tuninger válasza kacsento1 (#25035) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szerintem most vedd meg... van igazság abban amit _q ír, hogy a kis tárhelyek ára visszaállhat mert nem éri meg a forint/GB, de lehet az ellentettje lesz igaz, hogy még a 250MB-s maxtorokat is befogják bányászni az 1,44-es floppykról nem is beszélve.
Jelenleg 23 ezerért mérik, szerintem ez régen is ennyi volt.

(#25037) taranis válasza Tuninger (#25036) üzenetére


taranis
addikt

Árukereső árgrafikonját érdemes nézegetni, ott látszik, hogy az érintett drive még jó. Még...

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#25038) kacsento1 válasza Tuninger (#25036) üzenetére


kacsento1
senior tag

18e volt nemrég amikor néztem, reggel 19e, most ránéztem már 20e.

(#25039) hibavissza válasza Tuninger (#25030) üzenetére


hibavissza
veterán

a 860 evo az belépő a 970 pro meg pro SSD, azokat azért nem lehet összehasonlítani egymással

Pedig ugyan azok a vnandokat használja mindkettő emlékeim szerint. A 970 más vezérlőt (pcie) és nagyobb gyorsítótárat kapott a matricán és árcímkén kívül.
Persze a 970 jobban mos ez vitán felül van. :) Csak az én felhasználásomra felesleges.

Emlékszem mikor elindult a GPU-s bányász láz. Minden csúcs kártya azonnal elfogyott akármennyiért, miközben az 580-as radeonok ott "porosodtak" 70 ezer körül a webshopok polcain....most meg....de örülnék, ha igazad lenne, mivel az átlag user simán elvan 2 terrás vinyókkal.

[ Szerkesztve ]

(#25040) Teasüti válasza vond (#25028) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Vissza kell állni optikára! :K
Épp most vettem elő az adatmentés témát itthon, rendszerezem kicsit a munkám és kéne archiválni is.
E cikk szerint a legjobb megoldás mai napig az optikai lemez, ha tartósításról van szó. Ezt elrakod a széf mélyére és 15 év múlva is jó lesz. Archív minőségű lemezek annál is tovább - 100-150 év. Ha lehet hinni a cikknek, akkor a vinyók 6-8 év alatt elvesztik az adatot. Erről mondjuk más a véleménye egy HDD Sentinel alkotójának, de a fenti cikk írója se kispályás a területen.
Van vmi M-disc nevezetű is, ami pedig örökélet +1 nap. Esetleg érdemes elrakni egy USB-C lemez olvasót is a szekrény mélyére, ha esetleg 15 év múlva kikopna a SATA. :D

[ Szerkesztve ]

(#25041) Tuninger válasza hibavissza (#25039) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az Etherum ára 4200 dollár felett van, most már lapátnyéllel is megéri bányászni.
Egy 580-as radeon most havi 80 rongyot bányászik és ez már a fogyasztással korrigált ár... és kerül kb 110-150 pénzbe (4GB feletti kell)
Ehhez képest a Chia bányászatnál egy 14 Terrás vinyó hoz most havi 300 rongyot. Mondjuk mostmár bele is kerül annyiba :D
De még egy 2 TB-s WD purple is havi 40 rongyra jönne ki, igaz ez nem ennyire egzaktul megfeleltethető.

(#25042) hibavissza válasza Tuninger (#25041) üzenetére


hibavissza
veterán

Utána olvasok már. Van egy csomó helyem a céges szerverszobában. :D Bár gyanítom késő lenne a beszállás. Kizárt, hogy életben hagyjanak egy párhuzamos és kurrens fizetőeszközt a nemzeti bankok. Érdekes, hogy minden korszak kitermeli a maga piramis játékát. 80-as 90-es években az MLM-be húzták be népeket.

(#25043) Teasüti válasza hibavissza (#25042) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát ha már a mamutcégek elkezdtek pénzt lapátolni bele milliárd dollárjával, akkor kétlem, hogy bármi az útjukba állhat innentől, legyen az bank vagy állam. Persze különcök lesznek majd, de a mainstream az úgyis a felé megy, ahol mélyebbek a zsebek. Nem gondolom, hogy bárhol nagyobb döntéshozói akarat lenne, mint az ilyen cégeknél, akik komplett államokat tudnának megvenni kilóra.

[ Szerkesztve ]

(#25044) taranis válasza Tuninger (#25041) üzenetére


taranis
addikt

Köptem.

colorizer.net

(#25045) Tuninger válasza hibavissza (#25042) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Inkább csak annyi hogy gyorsan fog inflálódni a tárhely.
Nameg maga a folyamat azért komplex.
De ennek saját topicjában a helye.
A lényeg az hogy egy decens processzorral 60TB-nyi tárhelyet kb 1 hónapig tart felkészíteni a bányászatra úgy hogy a proci végig számol és a folyamatban kukáztál egy SSDt

#25044taranis:
most mit akarsz ez legalább nem kér annyit tápot mint a GPU farming :D
hozzáteszem a 1080-ad is szépen hozna a konyhára :P

[ Szerkesztve ]

(#25046) taranis válasza Tuninger (#25045) üzenetére


taranis
addikt

Jó hát ismert a véleményem, és megint a hányinger kerülget, de nem akarok vitát, menjen valóban a saját topikjába a téma.

colorizer.net

(#25047) qnadam válasza Teasüti (#25040) üzenetére


qnadam
veterán

a legjobb megoldás mai napig az optikai lemez, ha tartósításról van szó. Ezt elrakod a széf mélyére és 15 év múlva is jó lesz.

ha szerencséd van, akkor jó lesz, ha nincs szerencséd, akkor nem lesz jó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25048) kovsol válasza qnadam (#25047) üzenetére


kovsol
titán

Nekem rengeteg régi írt dvd álltó helyében is tönkrement.

May the Force be with you!

(#25049) taranis válasza kovsol (#25048) üzenetére


taranis
addikt

Nekem is, audio CD-ről nem is beszélve. Van ami totál lejátszhatatlan.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#25050) taranis


taranis
addikt

Kijött a Resolve 17.2, a changelog alapján most tették bele az ACES 1.2-t, ami kb. egy éves verzió. Akkor még várhatunk az 1.3-ra...

colorizer.net

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.