Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) taranis válasza 80hun (#11000) üzenetére


taranis
addikt

Van nekem is adapterem, inkább megmutatom mit nem értek. Itt egy szokványos adapter:

Aztán ez a monitor tartó van fejjel lefelé:

Ez így sehogy sem jó, kivéve ha az anyacsavar olyan vastag, hogy belefér mindkét oldalról a csavar. De ha megnézed a videót, nem egy vastag anyáról van szó:

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#11002) 80hun válasza taranis (#11001) üzenetére


80hun
addikt

Olyan mintha átalakították volna a SmallRig-et
Vagy csinált magának egy hot shoe adaptert amin a szorítóanya egy vastagabb csvaron fut aminek a belsejében van egy 1/4-es menet.

[ Szerkesztve ]

(#11003) MrChris válasza taranis (#11001) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem nincs itt nagy trükk, az adapternek megfelelően rövid a csavarja és elég hosszú az anya, annyira, hogy belefér a small rig csavarja és meghúzva nem éri el az adapter csavar végét.

(#11004) taranis válasza MrChris (#11003) üzenetére


taranis
addikt

Én is erre gondoltam, de elég cigány megoldás, gondolom le kellett fűrészelni hozzá egy adapter csavarját, én legalábbis nem látok sehol ilyet.

colorizer.net

(#11005) MrChris válasza taranis (#11004) üzenetére


MrChris
nagyúr

Attól függ hogy csinálod. Ugyan úgy le lehet dolgozni a felesleget, mint egy gyári. Vágás után eszterga, menetigazítás. Az a kérdés elég hosszú e az 1/4-es anya, mert olyan 2 fordulatot tanácsos lenne belemennie, a small rig csavarjához meg nem kéne hozzányúlni.
Második verzió, hogy veszel/készítesz egy olyan anyát csak megfelelően hosszabbat, ekkor nem kell levágni se az adapterből, marad elég menete. Viszont pár mm-el így magasabbra kerül a small rig.

(#11006) taranis válasza MrChris (#11005) üzenetére


taranis
addikt

Ja, sok helyen látok 2cm magas anyát, szóval ha nem zavar, hogy kicsit magasabban ül majd a cucc, akkor viszonylag fájdalommentesen megoldható.

colorizer.net

(#11007) LélekVándor válasza MrChris (#10982) üzenetére


LélekVándor
tag

Köszi Chris, erről nem is tudtam eddig. Azt hiszem tényleg várni fogok még... megint...

[ Szerkesztve ]

(#11008) narumon válasza LélekVándor (#11007) üzenetére


narumon
őstag

Srácok - létezik olyan AF-es kamera ami jó minőségben dolgozik? Olyan kényelmes a gopro a gimballal egy csomó szituációban csak a képminőség nem az igazi, főleg ahogy romlanak a fények. Tudtok valamit ajánlani ennek a kiváltására? Gimbalon értelem szerűen nem igazán megy a manual fokusz.

Szerk: Használt is jó és olcsó megoldásra gondolok.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#11009) hibavissza válasza narumon (#11008) üzenetére


hibavissza
veterán

A következő lépcső valamelyik Sony rx100 modell, amelyiknek van pdaf a szenzorán.

(#11010) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Hogyan lehet az, hogy a gx80 fullhd-ja hulladek a g80-ehoz, amikor ugyanaz a szenzor van benne?
Szamomra ez erthetetlen.

(#11011) p_adam válasza ReSeTer (#11010) üzenetére


p_adam
addikt

Gondolom más a feldolgozó egység, több adatot tud kiolvasni ebben a módban, más gyártóktól is láttunk ilyet (A7RIII ugyanaz a szenzor mint A7RII, de jobb FF 4k videó)

(#11012) MrChris válasza ReSeTer (#11010) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ugyan azzal az objektívvel próbáltad?

(#11013) ReSeTer válasza MrChris (#11012) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Csak videókat néztem. De írják is sok helyen, hogy szemmel láthatóan rosszabb, még a g7-nél is.
Ez kb olyan hiba mint a Sony A6300 fullhd-ja rosszabb mint a A6000 fényképezőgépé. Totálisan elfogathatatlan, hogy ilyen előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

(#11014) hibavissza válasza ReSeTer (#11013) üzenetére


hibavissza
veterán

Tudod mi az elfogadhatatlan? A Samsung fHD-jához képest az összes többi fHD.

(#11015) MrChris válasza ReSeTer (#11013) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tehát akkor nem próbáltad. Youtube alapján? Miben rosszabb? Eredeti, ooc videót keressél. GX80 egy kategóriával a G7 alatt van, de van benne ibis, hdmi-n felvétel közben is küldi a videót, usb-n tölthető, shuttersock mentes, csendes, finom lefutású zárja van. Használtan százért, egy árban a G7-el.
Az A6000 fhd-ja felbontásban sokkal rosszabb mint a gx80-é. Ha van esetleg különbség a G7 és GX80 fhd-ja között az hangyafacnyi lehet, főképp az a6000-hez képest.

(#11016) syC


syC
addikt

Offba teszem, ugyan "kamerás" kérdés, de nem dslr, hátha látott már valaki ilyet. A drónomon (mavic pro), nappal szemben előjön ilyen vízszintes sávosodás a kép szélein, főleg jobb oldalt erősebben. Ez mi lehet? Haldoklik a szenzor? Napnak háttal megszűnik a jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#11017) taranis válasza syC (#11016) üzenetére


taranis
addikt

Az a propeller árnyéka lesz. Kicsit nézzen lejjebb a kamera. Állítólag ND filter is segít valamennyit. Vagy utólag kell eltávolítani valamilyen deflicker progival.

colorizer.net

(#11018) syC válasza taranis (#11017) üzenetére


syC
addikt

A szemből sütő nap sugarait visszaveri a propellerlapát? Az a baj, az egész képet befolyásolja, teljesen megváltozik minden, mintha még szemcsésebb is lenne ilyekor. Meg gondolom sejted, hogy nem proresben vesz fel. Ha hozzányúlok, elég hamar szétesik a kép, sajnos.

(#11019) taranis válasza syC (#11018) üzenetére


taranis
addikt

Amikor a propeller a nap és a kamera közé kerül, akkor van ez. Igazából túl sokat nem lehet vele csinálni. ND filter segíthet, vagy ha van lens hood a kamerához, akkor az, de leginkább nézzen kicsit más szögben a kamera, ha ilyen van.

Itt egy videó róla: [link]

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#11020) syC válasza taranis (#11019) üzenetére


syC
addikt

Nagyon köszi a gyors és hasznos választ :R

(#11021) narumon


narumon
őstag

Létezik az, hogy a Yongnuo 35-nek valami baja van videokamerázáskor? Ilyen idétlen éles szőrös videót rögzít 550D-vel. Valami beállítást nem szeret vagy ez egy hibás példány? Vagy ez ilyen? :o
Gyakorlatilag teljesen használhatatlanok a felvételek amik ezzel készültek....

https://drive.google.com/open?id=1W9ZQEazAaVxmmJvTwUsAOHZ60ETWqzdH

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#11022) taranis válasza narumon (#11021) üzenetére


taranis
addikt

Hehe, tisztára olyan, mintha valami peaking rá lenne rögzítve a felvételre. Fogalmam sincs, mitől lehet. Fotó alatt mi a helyzet?

colorizer.net

(#11023) narumon válasza taranis (#11022) üzenetére


narumon
őstag

Fotó alatt nem igazán tűnt fel...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#11024) taranis válasza narumon (#11023) üzenetére


taranis
addikt

De akkor hogyan lehetne az objektív a ludas?

colorizer.net

(#11025) ooooobi válasza narumon (#11021) üzenetére


ooooobi
senior tag

Na ilyet se láttam még, ha nyers filet megnyitod vlcvel már ott is látszik ez?

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#11026) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Új, professzionális analóg képstabilizátor. :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#11027) orko válasza *Ropi* (#11026) üzenetére


orko
tag

:DDD

(#11028) MrChris válasza narumon (#11021) üzenetére


MrChris
nagyúr

Megsasoltam, ez biztos, hogy az obitól van? Olyan mintha sor probléma lenne, pl fel lenne cserélve az A-B sor, vagy elcsúszva.

(#11029) #54625216


#54625216
törölt tag

Sziasztok,

Videózáshoz és fotoscanneléshez keresek gépet.
A videónál fontos, hogy minél kevesebb legyen a tömörítés és tudjon log-ot, mert erősen utómunkázott rövid felvételekhez lenne (4K nem létkérdés). Fotoscanhez minél nagyobb felbontás és minél kisebb lencse torzítás kell.

Elsőre a Black Magic Pocket Camera 4K-t néztem, az árkategóriájában verhetetlen raw és prores rögzítés miatt, de fotoscanhez a 8 megapixel állókép kevés lesz.
Illetve nem vagyok biztos, hogy kevésbé kontrollált környezetben (nincs profi világítás és rendes statív vagy gimball) nem lenne-e szívás vele.

Kérdésem, hogy érdemesebb-e inkább a drágább Panasonic GH5, Fujifilm X-T3-at választani, vagy van-e esetleg olcsóbb gép (milc vagy dslr), aminek van rendes hdmi kimenete (4:2:2 10bit fullHD 24p) és inkább azt kiegészíteni egy külső recorderrel?
A GH5 és az X-T3 tudnak 4:2:2 10biten log-ban rögzíteni magas bitráta mellett (a fuji ha jól tudom 4:2:0, de 4K-nál talán belefér), viszont drágábbak a BMPC-nél (a GH5-höz még a v-log licencet is meg kell venni :(( ) és a kodek is h264 vagy h265.

Illetve ha lemondanék a jobb fotó funckiókról, akkor milyen mft foglalatos objektíveket érdemes számításba venni a BMPC-hez?

(#11030) MrChris válasza #54625216 (#11029) üzenetére


MrChris
nagyúr

Fotó szkennelés alatt mit értesz? 35mm-es negatív? Próbálkoztam vele, nem a 8mp-el van a baj, hanem a színekkel és a denzitással, dinamikával. Szívás az egész, mert teljesen más a film dinamikája mint a kameráké. Sok kínlódással szódával elmegy képet lehet elérni. Normális minőséghez rendes fotószkenner kell.

(#11031) Tuninger válasza #54625216 (#11029) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Jól tájékozott vagy. Én a Fujira szavazok és valami olcsó scannerre.
Én a BM-re csorgatom a nyálam, de el vagyok keseredve ahogy nézem a youtubeon hogy mennyire noskill emberek használják. Fujival szebb eredményeket látok, kevesebb colorgrading tudás kell hozzá úgy tűnik. Taranisnak már úton van az X-T3, nagyon kiváncsi leszek a tapasztalataira.

(#11032) taranis válasza Tuninger (#11031) üzenetére


taranis
addikt

Ja, ha ideér kötelező jelleggel megyek megint Tihanyba nagy DR-es felvételeket lőni F-Logban :) Már a futárnál van, 1-2 nap és itt van.

colorizer.net

(#11033) MrChris válasza taranis (#11032) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most úgy is gyönyörű idő van, persze a múltkori téli is jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#11034) taranis


taranis
addikt

Azon agyalok, hogy akksik helyett vennék egy PD-s power bankot. A gyári akksival eszerint 40 perc 4K60-at bír a váz, míg egy ilyennel 400-at. És hát közel sem 10x annyi az ára.

colorizer.net

(#11035) #54625216 válasza MrChris (#11030) üzenetére


#54625216
törölt tag

Elfelejtettem, hogy fotós topikba írok, ahol a fotoscan mást jelent, mint a 3D topikokban. :DDD
Szóval a fotoscan helyett jobb lett volna a fotogrammetria kifejezést használni, azaz amikor csinálsz több tucat képet egy tárgyról és egy programmal a fotók alapján legenerálod a tárgy 3D modelljét. Az ilyen munkákhoz minél nagyobb a felbontás, annál jobb, azaz 20+ megapixel kell.

A feladat amúgy az lenne, hogy - lehetőleg ugyanazzal a kamerával - felveszek egy videót, majd egy adott tárgyról készítek egy halom képet és a generált 3D modellt utómunka során beillesztem a videóba.
Ehhez jó lenne, ha a tömörítés során minél kevesebb adat vesszen el a videóból és jól lehessen gradelni.
A BMPC4K tökéletes videót csinálna ebből a szempontból mert tömörítés nélkül rögzít, de fotogrammetriához kevés az állóképek felbontása.
Tehát azon dilemmázok, hogy vagy egy top kategóriás milc-et vegyek, aminek a videótömörítése is megfelelő vagy egy olcsóbb kategóriásat és hozzá egy külső hdmi recordert. Bár ahogy elnézem az olcsó kategóriás vázakon nincs normális hdmi kimenet sem, úgyhogy valószínűleg marad a GH5 vagy az X-T3.

Azon is gondolkoztam még, hogy esetleg első körben veszek egy alsó kategóriás gépet, amivel a fotogrammetria megoldható és teszteléshez, kísérletezéshez megelégszem a gagyibb videótömörítéssel. Aztán ha már kialakult a munkafolyamat, akkor beruházok egy BMPC-be csak a videó miatt. Ez esetben csak valamelyik olcsóbb mft-s panasonic jöhet szóba, hogy az objektíveket később is használni lehessen.

(#11036) Tuninger válasza #54625216 (#11035) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

5D Mark III RAW-val és egy jó 50mm F1.8 STM-el, hogy legyen ami ki is rajzolja :D

(#11037) MrChris válasza #54625216 (#11035) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igen, ez így egész más. Akkor neked egy 45+mp-es canon/nikon/sonyra lesz szükséged. :D
Van az Olympusnak olyan váza ami pixel eltolásos fotózással, több képből megnöveli a felbontást aszem egy ~64mp-es képet eredményezve. Valamint elektronikus zárral érdemben nem használódik a mechanikus zár. E-zár szempontból a G6 a legolcsóbb, timelaps-t csináltam vele.

(#11038) p_adam válasza #54625216 (#11035) üzenetére


p_adam
addikt

A GH5 ilyen célú fotókra nem lesz olyan jó, egy A7RII szerintem erre sokkal jobb (manuális optikákkal is) és annyira videóra sem gyenge crop módban (ugye rövid felvételi idő esetén az esetleges túlmelegedés egyáltalán nem gond) a kinézet egy részét célszerű már kamerában a profilok hangolásával "elkészíteni", mert teljesen sima S-Log2 esetén valóban gondot okozhat a tömörítés, meg átkódolás nélkül az XAVC-S 4k is megkíván egy annak megfelelő gépet és szoftvert.

[ Szerkesztve ]

(#11039) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Colombo. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#11040) #54625216 válasza MrChris (#11037) üzenetére


#54625216
törölt tag

Persze lehet felfele tornázni az igényeket, de igazából már egy belépő DSLR (mondjuk Canon 200D) is megfelelő lenne fotogrammetriára, csak a 4K stillframe, ami 8mpixel kevés hozzá.

Egy kicsit kutattam még a témában, és akár egy Panasonic GX80 is jó megoldás lehetne, mert a 16mpixel kis kompromisszummal elmegy még fotogrammetriához. Azon múlik, hogy igazak-e a pletykák, hogy a GX80 tud 4:2:2 10 bit hdmi outputot, illetve hogy mennyire működik a valóságban is a Cinelike D hack, esetleg ráműthető-e a v-log és az megjelenik-e a hdmi-n.
Ez esetben indíthatnék egy alap GX80-al, majd később kiegészíthetném a rendszert egy külső hdmi recorderrel.

(#11041) #54625216 válasza p_adam (#11038) üzenetére


#54625216
törölt tag

A PC szerencsére adott, dual xeon, 16 fizikai mag, 128gb ram, stb. és amúgy sem a videó tömörítés lesz a szűk keresztmetszet, hanem a 3D render.
Ez egyelőre egy otthoni project, amit szeretnék idővel profi szintre fejleszteni, azaz még nem tudok céges költségvetésben gondolkodni. A keret kb. 1500 EUR (áfa nélkül), ebbe kellene beleférnie a váznak, alap objektívnek, pót aksinak, sd kártyának. Azaz a 2000+ EUR vázak eleve kiesnek.

A kamera profilokat nem nagyon tudnám amúgy használni, mert a 3D rendert és a videót egymáshoz kell igazítani és sokkal több mozgástér marad, ha a videón és a 3D világításon, shaderen, stb. együtt tudok módosítani. Kamera profilokkal viszont hiába csinálnék szebb videókat, ha az utómunka során mindenben ahhoz kell alkalmazkodni.
Esetemben úgy kell felfogni a videózást, mint a hangfelvételt: legyen minél jobb a jelszint, minél alacsonyabb a zaj, minél kevesebb adat vesszen el a tömörítéssel és a végeredmény karaktere majd utómunka során alakul ki.

(#11042) Tuninger válasza #54625216 (#11041) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Továbbra is 5D Mark III RAW.
21MP, ott a 1080p RAW videó, illetve ha játszik 2:35:1-es képarány akkor 3,5K videó.
Árban bár karcolja a határt, az 50mm-es obival 450-ben össze lehet hozni és az pont ott van 1500as árcédula tájékán.
Vagy veszel egy Blackmagicet és egy 550D-t.

A GX80 nem tud 10 bites kimenetet. A Cinelike D hack nem olyan mint az eredeti, és VLOGot sem hekkeltek még rá. És arra a 16MP-s szenzorra az életben nem rajzolsz 10MP-nél többet semmilyen obival.

[ Szerkesztve ]

(#11043) p_adam válasza #54625216 (#11041) üzenetére


p_adam
addikt

Alapvetően attól is függ, hogy mi kerül a videóra, ha pl. mozog a kamera, akkor jelentősen több információvesztés történik a tömörítéssel (meg a rolling shutter effektussal), mint egyben, nem véletlen hogy a legprofibb kamerákon szituációtól függően variálható a tömörítés mértéke, de nekem úgy tűnik, hogy talán ezt a feladatot a gyengébb kodekkel rendelkező kamerák is képesek nagyon jó minőségben ellátni.
Az említett keretbe valóban nem az a kamera a legjobb választás (már csak azért sem, mive változik a látószög fotó/videó módban), objektívekből viszont a manuálisok is jók lehetnek.

(#11044) #54625216 válasza Tuninger (#11042) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az 5D Mark III megoldás is tetszik, de sehol sem találtam 2K EUR alatt vázat, nemhogy objektívvel együtt 1.5K-ért.
Köszi az infót a GX80-ról, a külföldi fórumokban ellentmondó információk keringenek, így legalább tiszta, hogy a GX80 kiesett.

(#11045) Tuninger válasza #54625216 (#11044) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Pedig azért akad

(#11046) 80hun válasza Tuninger (#11045) üzenetére


80hun
addikt

A 220 használt szekcióban is van 3db belöle :)

(#11047) #54625216 válasza Tuninger (#11045) üzenetére


#54625216
törölt tag

Nem gondolkodtam használtban, ahhoz túl komoly a nagyságrend, hogy garancia nélkül ennyi pénzt kockáztassak, ahhoz meg nincs elég tapasztalatom, hogy megállapítsam milyen állapotban van az adott gép.

(#11048) Tuninger válasza #54625216 (#11047) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ez esetben viszont marad a Fuji X-T3 kitobival, más nincs ami teljesíti az elvárásaidat és új az áron belül.

(#11049) MrChris válasza #54625216 (#11040) üzenetére


MrChris
nagyúr

Gx80 10-et nem tud csak 8-t, 422 hdmi. Nekem ilyen van, 4k-s ibis-es, e-záras hobbi gép 100e-ért, valszeg nem ezt keresed.

(#11050) #54625216 válasza Tuninger (#11048) üzenetére


#54625216
törölt tag

A GH5-höz képest mi az X-T3 előnye?
Mármint főleg videós szempontból.
Amit kiderítettem már:
- fujiban alapból megvan a log, a GH5-nél meg fizetős upgrade.
- fuji szenzor méret APS-C, nem tudom, hogy a javára írható-e, vagy mindegy
- a GH5-ben van ibis az x-t3-ban meg nincs, de pl. a GH5s-ben sincs, és ezt "pro" fícsörként hirdetik, mert saját gimball használatakor jobb, ha a váz nem mozgatja a szenzort
- állítólag a panasonichoz jobb az objektív ellátottság és olcsóbbak a kiegészítők, de ahány review, annyi ellentmondó vélemény

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.