Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29201) Teasüti válasza Simon04 (#29199) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Látom ezt az SSD dolgot mindenki benézi és a 980 Pro-t ajánlják a lazább videós szekvenciális igénybevételre, aztán az olcsóbb, rövidebb életű QLC-t meg pont az OS alá a sok apró random íráshoz. :W
Na mindegy, sok sikert kívánok az eligazodáshoz az infó rengetegben! Meg a helyedben rászoknék a rendszeres biztonsági mentésekre a rendszermeghajtóról, főleg ha QLC-t teszel alá! ;] Én itt untam meg a gépépítést. :R

[ Szerkesztve ]

(#29202) #82860288 válasza Simon04 (#29199) üzenetére


#82860288
törölt tag

6GB, ezt vettem nemrég: [link]
De nekem arra kellett, hogy relatíve olcsón kiváltsam a GTX 1060-at játékra.

(#29203) _q válasza vond (#29194) üzenetére


_q
addikt

Félre értettelek, így világos már. :R

(#29204) syC válasza Simon04 (#29199) üzenetére


syC
addikt

Lehet, hogy lehet emulálni (Wine?)

(#29205) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Voltam samsung storeban, megnyomkodtam az S22-őt és az S22 ULTRA-t. Mindkettő 25 fpst tud motion camban 30 fps beállításon, felbontástól fuggetlenul. Ergo tovabbra sem lehet a samsungokkal framedrop nélkül rawozni.

(#29206) MrChris válasza Tuninger (#29205) üzenetére


MrChris
nagyúr

A progi mennyire volt smooth? Már az is kicsit furcsa volt nekem Samun. Az A52-vel viszont működött a boltban. Az S20fe-ről meg a PHfórumon írta vissza egy srác, hogy azon is müxik.
De tény, hogy nem kerek, pedig nagyon szép videókat készítenek vele.

(#29207) hibavissza válasza taranis (#29188) üzenetére


hibavissza
veterán

Mert a vevőnek jelet adsz el, nem T értéket. A lényeg, hogy hány darab foton képes becsapódni a szenzor érzékelőjére.
Kiállsz az esőbe két kifeszített ponyvával, közepükön egy lyukkal, a lyukak alatt egy-egy üveg, melyek lehúzzák kissé a ponyvát, tehát a ponyva középtájra lejt, az üvegbe gyűlik a víz.
Az egyik ponyva 1 nm a másik 4 nm.
Egy óra alatt melyik üvegben lesz több víz?

(#29208) syC válasza hibavissza (#29207) üzenetére


syC
addikt

Május körül lesz csak a matek érettségi, nem?

(#29209) hibavissza válasza Tuninger (#29187) üzenetére


hibavissza
veterán

Nyilván a AI és Computing irányába haladó fotózással a fizikának egyre marginálisabb szerep jut. Csak ne tegyünk úgy, mintha nem lenne, mert akkor megjelennek a hívő arcok, hogy a telefon szar, de az MFT ugyan olyan jó mint a FF. Azokra allergiás vagyok. :D

(#29210) hibavissza válasza syC (#29208) üzenetére


hibavissza
veterán

És akkor nem beszéltünk a szenzoron lévő mikrolencsékről. Ha azt is idehoznám levezetném, hogy az MFT szenzor egy tükör valójában. :DDD Mindenki dobja el az MFT cuccait, csak szóljon mikor és hol teszi! :))

Elqurtam. Kihagytam, hogy a ponyvákra sikerült egyforma lyukakat vágni.

[ Szerkesztve ]

(#29211) taranis válasza hibavissza (#29207) üzenetére


taranis
addikt

Már látom mi a gond. Kihagyod a képletből azt, hogy az FF obinak (nagyobb ponyva) nagyobb a vetítési képe. Felfoghatjuk ezt úgy, hogy a közepén lévő lyuk nagyobb, és az alul lévő üvegek ugyanakkorák (mert MFT méretű cropot nézünk). Így a nagyobb ponyvában lefolyó víz egy része az üveg mellé folyik. Ha akarom, használhatok egy speciális taranis féle ponyva szűkítőt (speed booster), hogy a mellé folyó víz is az üvegbe jusson. Így már oké?

colorizer.net

(#29212) narumon válasza Simon04 (#29199) üzenetére


narumon
őstag

Alaplapnál nekem meg számít még a gyors adatátviteli csatlakozó (az pedig tudtommal drágább alaplapokon van), pl. USB 3.2-esType-C

Nem feltétlenül az én lapomon is ez van.

https://www.asrock.com/MB/AMD/B450%20Pro4%20R2.0/index.hu.asp

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29213) hibavissza válasza vond (#29194) üzenetére


hibavissza
veterán

Mitől lesz szuper egy alaplap és mitől lesz nem szuper? Ha egyszer nekem elég a rajta lévő konnektorok száma, fajtája akkor mi ok a megfelelőnél drágábbat venni?

(#29214) hibavissza válasza taranis (#29211) üzenetére


hibavissza
veterán

Ha ez igaz lenne akkor senki nem gyártana óriási frontlencsével rendelkező obikat.

(#29215) taranis válasza hibavissza (#29214) üzenetére


taranis
addikt

Kezdem feladni, tényleg nem értem, hol csúszunk félre, szóval te azt mondod, hogy ha ráraksz egy FF obit egy MFT vázra, akkor az FF obi által begyűjtött összes fény ott landol az MFT szenzoron? A ponyvás példádból ez jött le. Ha így van, akkor mivel magyarázod azt, hogy egy speed booster ami az objektív mögött van, képes növelni a fényerőt? Honnan szedi a plusz fényt?

colorizer.net

(#29216) narumon


narumon
őstag

Nyah leadtam a rendelést az S5-re, haver hozza svájcból, remélem 1-2 hét és meglesz.

Addig is, nézegetem az L-mountra Canon mount adaptereket. Ezekből mindegy melyik, vagy van valami ajánlott? Pl létezik beépített ND filterrel ami innen jó ötletnek tűnik csak kérdés, hogy a minősége milyen lehet?
Megér ez ennyi lóvét? [link]

GH5-ön sima viltrox volt speedboosteres az pl bevállt anno.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29217) Tuninger válasza narumon (#29216) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Mindenképp osszd meg a tapasztalataidat a GH5 után!

(#29218) Teasüti válasza hibavissza (#29213) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mert az egyik lehet bekerülhet 20 év után Bacsis múzeumába, míg a másik 15 év után megdöglik. Ha húzod, akkor 10. Feltéve persze ha egyik sem selejt vagy fordítva tették be az 50000 órás japán elkókat, mert akkor RMA lesz és kárpótol mindkettő gyártója. :))

[ Szerkesztve ]

(#29219) narumon válasza Tuninger (#29217) üzenetére


narumon
őstag

Az lesz. :)
A GH5 egyébként így eladó lett szóval ha tudtok valakit akit érdekel akkor help.
A 18-35-öt Sigmát elvitték ahogy feltettem, gyanítom olcsón adtam :o

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29220) Tuninger válasza narumon (#29219) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Engem 200-ig érdekel a GH5 ha adod hozza a boostert.
160 az alja a 18-35-nek, 170-180 a realis

(#29221) narumon válasza Tuninger (#29220) üzenetére


narumon
őstag

MHm 190-ért tettem fel a 18-35-öt, szó szerint órák alatt vitték el marketplace-n. 160 szerintem már nem nagyon van (max Nikon bajonettel), már azóta kicsit elszálltak az árak.
Nem nagyon akarom tartogatni a Panát, de azért egy GH5-nek biztosan nem 150e körül van a reális ára :D

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29222) Tuninger válasza narumon (#29221) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

nem a reális árát írtam hanem hogy engem meddig érdekel :P

(#29223) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Iphone 13 Pro-val készült kisfilm meg a hozzá tartozó cikk.

(#29224) Márton válasza Teasüti (#29008) üzenetére


Márton
nagyúr

sikerült valamit kihoznod?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29225) narumon válasza Kukcaman (#29223) üzenetére


narumon
őstag

Ez zseniális....és mennyire nem a technika számít! Nehéz ezt az embernek így elhinnie.

Egyébként nem akar itt senki kisfilmet vagy videoklippet vagy bármit forgatni? Nagyon szívesen részt vennék benne...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29226) nozs23 válasza narumon (#29225) üzenetére


nozs23
addikt

Mondjuk egy sok millios stab, vilagitocsapat, grip, vagok, szineszek sokat hozzadnak. Inkabb ugy fogalmaznek, hogy tul nagy hangsulyt kapnak a kamerak specifikacioi es kevesebbet a koncepcio, es miegymas.
Az Apple igazi marketing zseni ezekkel az iPhone videokkal es tenyleg tok jo eszkoz, siman alkalmas ilyen-olyan projektekre. Azt sajnalom, higy nincs gyari Apple Pro-Camera app.

[ Szerkesztve ]

(#29227) toyone válasza narumon (#29216) üzenetére


toyone
őstag

Nincs tapasztalatom ezzel az adapterrel. Nálam MC-21 teljesít. Ugye AF-C nincsen fotó módban sem. Ha APS-C sigma obit tekersz fel (pl a 18-35) automatikusan tiltja az FF módot és APS-C/ pixel módok érhetőek csak el az s5-ön.
Áthúz minden adatot, és van rendes rekeszvezérlés is.
Más egyebet nem tud.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#29228) Teasüti válasza Márton (#29224) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah, nézegettem ezt a gyroflow-t.
Aztán DR-ben nézegettem a Fusion-t, csináltam 3D kamera tracking-et, majd elvetettem a 3D jeleket, mert ha kocsiban ülök, akkor sehogy se tudom megoldani, hogy hogyan lehet az előtérben lévő transzparens szélvédőt leválasztani a háttérről.
Aztán azóta eltelt pár hét és már nem érzem a múzsám jelenlétét. :D

(#29229) hibavissza válasza taranis (#29215) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem te szivatsz. Nem èrtem mit nem lehet ezen èrteni. A ponyva a frontlencse. Ami ott nem jut be az nincs. A FF obi frontlencsèje àltal begyűjtött fènyt csak lencsès adapterrel tudod jól hasznosítani MFT-n. Màr az adapteren àtjutott maradèkot. Ha nincs lencse csak adpter, akkor a fotonok negyede (se) èri el az èrzèkelő. Az kèt blende.

[ Szerkesztve ]

(#29230) Tuninger válasza hibavissza (#29229) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ugyanarról beszéltek csak más szemszögből. Felesleges tovább boxolni, részleteken akadtok fent. Taranis praktikus használati oldalról nézi, te elméleti síkról közelíted. És mindkettőtöknek igaza van, csak néha szerencsétlen 1-1 szóhasználat.

(#29231) hibavissza válasza Tuninger (#29230) üzenetére


hibavissza
veterán

Nincs box. A praktikus használati oldal azt jelenti, hogy nem érti csak használja? Ez így korrekt. Abszolút gyakorlati oldalról közelítek. De értem a célzást. Részemről itt vége. :)

(#29232) taranis válasza Tuninger (#29230) üzenetére


taranis
addikt

Ne haragudj de ha feltételezésekbe bocsátkozol velem kapcsolatban az nem fogja segíteni a megértést. Abszolút elméleti oldalról nézem én is, és értem amit mondok. Hibavissza nem, én sem őt, bár az utolsó hozzászólásában mintha végre pont azt írta volna amit én, de most már elengedem én is, túl sok idő ment el erre.

colorizer.net

(#29233) Kukcaman válasza narumon (#29225) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Azért számít a technika is :) - Jó barátom most újított be egy ilyen telefonra, majd azért pár snitt erejéig kikaparom a kezéből :D Nozs23(28266) is jót ír.
Múltkor még néztem insta360-as videókat, aztán jópár volt közöttük, akik látszólag nem értettek hozzá pedig a technika a kezükben volt.

Csak doksi filmen gondolkodom, de eddig csak gondolat - ott pedig adottak a szereplők :DDD

(#29234) narumon válasza toyone (#29227) üzenetére


narumon
őstag

A Sigmát pont ezért már el is adtam viszont van 1-2 FF Canon obi itthon, meg ott a régi manuálok között is van pár amit így úgy beszerzek előbb utóbb, ezeket szertném használni. Akkor ilyen beépített ND filteressel nincs tapasztalat? :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29235) Teasüti válasza Tuninger (#29187) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kaptál választ a kérdésedre? :D
Melyik setup az ígéretesebb?

(#29236) Tuninger válasza Teasüti (#29235) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Hát Vond kifejtette véleményét egy 100 hozzászólással ezelőtt. Nem kerültem igazán közelebb, mivel mindkét váz eréjeit fejtette ki.

Fontos sarokkövek, hogy az A7 III az 1080p esetén 1EV-vel rosszabb zajban (és én abban megyek), mint 4K-ban, a G9-nek meg mindegy.
Ha 24-70 F2.8-cal párosítjuk az A7-et, a G9-et 18-35 + boosterrel, akkor minden szituációban legalább olyan jól fog teljesíteni a G9 mint az A7.
Ergo a GH6 akár F2.8-as boostolt obival is jó lehet szinte minden szituban, pl Canon 17-55 F2.8-cal.

Csakhát miért venném azt ha annyiért kapnék R6-ot is 24-70 F2.8-cal és 1080p-ben nem probléma a melegedés...

(#29237) syC válasza Tuninger (#29236) üzenetére


syC
addikt

"Állítólag..." 1080p-ben is izzad ( pl 35 fok, tűző nap) , illetve van még egy R6 probléma:

[ Szerkesztve ]

(#29238) Tuninger válasza syC (#29237) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az a baj hogy alig van info az R6-ról fent. Ez a mértékű aliasing még teljesen jó. Nem váltok egyébként, csak kölcsönöznék egyszer A7S III helyett próbaképpen.

(#29239) syC válasza Tuninger (#29238) üzenetére


syC
addikt

Hát egy R6 kölcsönzés nekem is tervben van, mert tényleg nincs normális infó róla.

(#29240) Teasüti válasza syC (#29237) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez mennyire valós probléma? Akkor tudom ezt elképzelni, ha állványra lerakja az ember. Mert amúgy kézből csak 5-10 másodperceket veszek egyszerre.

(#29241) Tuninger válasza Teasüti (#29240) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nekem csak a két szertartás a probléma, mert ott tényleg folyamatosan használva van. Nameg ha alapból úgy indulsz neki a két szertartásnak hogy már előtte elfogyott a hátralévő időd...
Persze a net tele a hívőkkel, akik váltig állítják hogy soha nem volt még overheatingjük pedig egész napokat végigFOTÓZNAK :D

(#29242) syC válasza Teasüti (#29240) üzenetére


syC
addikt

Én azért van hogy végig veszem a 30 percet és mégutána is valamennyit., illetve azért az elég para, ha azzal a tudattal kell operálnom, hogy "na mikor adja meg magát a váz". Elég lenne, ha csak egyszer is eljátszaná azt, hogy kikapcsol menet közben ... 'Asszem gyorsan HA-n találná magát a gép :D

+ ami még bosszantó, hogy "állítólag" ha csak be van kapcsolva, már akkor is eszi a limitet ( nyilván dolgozik bent minden feldolgozó cucc ), tehát ha épp nem veszek, akkor kikapcsolt állapotban kellene tartanom. Így viszont benne van a pakliban, hogy lemaradok valamiről.

[ Szerkesztve ]

(#29243) Teasüti válasza syC (#29242) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Csak úgy mellékesen, megakadt a szemem a kikapcsolva lemaradni vmiről dolgon. XT3-mal én simán eljátszom ezt, mivel az on/off az csak szoftveres, nincs áramtalanítva csak ha kiveszem az akkut. Kikapcsoláskor is még írja a kártyát ha kell.
Bekapcsolás meg kevesebb, mint egy másodperc. Szóval ha fotózok és az oldalamon lóg az egyik gép kikapcsolva, csak átlököm a kapcsolót miközben rámarkolok és mire a szemem elé kerül, már keresi az arcokat.

Más vázak nem így működnek? :F

[ Szerkesztve ]

(#29244) toyone válasza narumon (#29234) üzenetére


toyone
őstag

Csak tesztekben jött eddig szembe velem valamilyen variánsa. Az ötlet tök jó, de még azért csiszolni kell pl

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#29245) nozs23 válasza Teasüti (#29240) üzenetére


nozs23
addikt

Azert nem ordogtol valo 10mp-nel tobbet felvenni egyszerre, illetve attol mert igy rogzitesz meg siman belefuthatsz tulmelegedesbe. Aztan ha kezbol veszel tovabb noveled a melegedes eselyet, ha eskuvozol azok tobbnyire nyaron vannak, a meleg homerseklet tovabb noveli az eselyet. Engem ez a folyamatos stressz biztos kiakasztana, van epp eleg dolog, amire figyelni kell rogzites kozben, azon hagy ne izzadjak mar, hogy mikor mondja be az unalmast a gep, mert melege van.

(#29246) Tuninger válasza nozs23 (#29245) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Teasüti kommentje arra iranyult hogy mi a baj a ki-be kapcsolgatós technikával, talán lassú a gép? A canonok egyebként kifejezetten gyorsak.

Nálam is ott volt a para papíron az a6300zal hogy mikor melegszik túl, és ott még hátralévő idő mutató se volt. Tény ott egy hideg aksira csere, reboot, 1080p-re váltás biztos megoldást jelentett volna. Itt ha a timer eléri a nullát akkor az fekszik nullán..

(#29247) syC válasza Tuninger (#29246) üzenetére


syC
addikt

Hat most majd kiderul, meg az atom elott ki akarom probalni az R6-ot, ugyhogy rendeltem egyet. :W

(#29248) Tuninger válasza syC (#29247) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Végülis az SZJA visszatérítéshez már csak egy 100-ast kell hozzácsapni... :D kérünk sok beszámolót ha megérkezett.

(#29249) taranis válasza syC (#29247) üzenetére


taranis
addikt

A villanáshoz jól jön majd a DR, egy 20EV-s Red-el már jó doksit lehet csinálni, csak vigyázni kell, nehogy ráolvadjon az ember fejére.

colorizer.net

(#29250) Teasüti válasza syC (#29247) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jó ötlet ilyen baljós időkben kiköltekezni? Vagy majd megyünk boltot fosztani? :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.