Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14001) MrChris válasza Teasüti (#13997) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor a többinek innen üzenem, hogy tessék dolgozni rajta. :DDD

hibavissza: Kombinálva az ibis-el, trial stabi. :D Én utólagosan gondolnám a giroszkóp rögzített adatai alapján. Ha ez még össze is lenne fűzve a soronkénti kiolvasással akkor minden eltérés precízen rögzítve lenne, minden sor pontos elmozdulás adata az előzőhöz képest...

(#14002) Teasüti válasza hibavissza (#13998) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha utánanézel a SteadyXP-nek, akkor a lényege az volt, hogy egy gyorsulásérzékelő adataiból rekonstruálta utólag a szoftver a térbeli elmozdulását a kamerának. Ez alapján stabilizált. Ezt csinálja most a Gopro valós időben. Ilyetén pontosan tudható milyen és mekkora crop fog kelleni.

(#14001) MrChris
A "felvásárolták őket" úgy értendő, hogy exkluzívan a Gopro tulajdonába kerültek a szabadalmak amennyire én tudom.

[ Szerkesztve ]

(#14003) hibavissza válasza MrChris (#14001) üzenetére


hibavissza
veterán

Ezzel az a gond, hogy a Gx80-ban nincs ilyen erős proci. Nem hiszem, hogy szoftveresen ez még befér a kódolás mellé. Sok gyártó még a 8 bit 420-ba kódolást sem tudja megoldani túlhevülés nélkül. Nem hiszem, hogy a közeljövőben ilyet kapnánk. Hogy a GoPro megoldotta?! Még megoldja a picit nagyobb dinamikát egy nem túl ótvar mű bokeh filtert és lehet eldobálni az ilyen Gx80-a6300 szintű gépeket. :D

(#14004) Kukcaman válasza narumon (#13988) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Okés, meg is csináltam a javasolt beállításokat, és nagyon szépen és gyorsan működik. Ilyen kis fájl méretben ilyen minőséget elérni mondhatni több mint jó.
Hardveres gyorsítást az Encoder-ben érem el, a PP-n belül az exportnál csak szoftveresen használja.
Érdemes a forrás fájlokat még a projekt meg kezdése elött egy ilyen kodekkel átfuttatni, hogy kisebb helyen elférjenek? Meg még utólag projekt befejezése után is átkódolnám, ha lehetséges. 10Gb egy 3perces mutatványért még elmegy, de ez még csak 1.

SteadXP nekem is tetszik, meg jó ez az összehasonlítás.

[ Szerkesztve ]

(#14005) narumon válasza hibavissza (#14000) üzenetére


narumon
őstag

Mit kell nézni ami ennyire kiakasztott? Én most itt cégnél monitoron beletekertem hírtelen nekem nem tűnt olyan szarnak...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#14006) kovsol válasza hibavissza (#14003) üzenetére


kovsol
titán

A GoPro amíg süt a nap egész jó, de amint ez nem így van egy elég fős minőséget produkál.

May the Force be with you!

(#14007) Tuninger válasza Teasüti (#14002) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Most a Sony is berakta ezt a tudást az RX0 Mark II-be, de nem real time tudja, hanem utólag telefonos appon keresztül, ami elég béna implementáció de ígéretes. Látva amit a gopro tud, simán elegedném az optikai stabit /IBIS-t ha gopro szintű digitális stabi jönne a vázakba

(#14008) _q válasza narumon (#14005) üzenetére


_q
addikt

A drónos mozgás megvágása szerintem nem néz ki szépen. Az oké, hogy fordulni kell a drónnal, de az szebb lenne ha kivágták volna a gimbal forgását a képből vagy alapból úgy beállítani, hogy a gimbal ne mozogjon felvétel közben. Emellett néhol a videó pixeles. Nekem se tűnt annyira komolynak.

[ Szerkesztve ]

(#14009) narumon válasza Kukcaman (#14004) üzenetére


narumon
őstag

Ha tudja a kártyád akkor NVENC kodeket kell választani az HW gyorsítással számol. (Elvileg normális kártyával marha gyors).
A többit nem teljesen értem - mit akarsz előre kódolni és mi lett 10GB? :o

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#14010) narumon válasza _q (#14008) üzenetére


narumon
őstag

Hát az indavideo nem túl jó lejátszó simán lehet hogy az cseszi el, de nálam nem tűnik azért annyira vészesnek mint ahogy leírjátok (lehet a céges kismonitor tehet róla :D), ennél sokkal szarabb videókat látok nap mint nap. Persze az látszik, hogy ez valszeg ilyen telefon - gopro féleséggel készült nem komoly eszközökkel, de ez egy túrán azért érthető.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#14011) hibavissza válasza narumon (#14005) üzenetére


hibavissza
veterán

SD alatti felbontás, totálkáros képkivágás, blokkosodik, akadozik. Elég pocsék monitoron nézhetted. Vagy azóta töltöttek fel valami jobb verziót. Mondjuk az egész sorozatra jellemző az ultra igénytelen kivitel. Szóval nem nézem újra.

(#14010) narumon: ezek ezért pénzt kapnak. Ez a minőség nem minőség. Korábbi részek fent vannak YT-on. Ott picit jobb, talán van már SD. Bármelyik családi nyaralós-kirándulós videóm ezerszer jobb ennél. Pedig hozzájuk képest kb. nulla erőforrásom van.

[ Szerkesztve ]

(#14012) Kukcaman válasza narumon (#14009) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Bal oldali a PP, a jobbos pedig az Encoder [kép]. Nincs hardveres lehetőség a listában, Encoderben viszont az Renderelést hardveresre lehet állítani. (NVIDIA Quadro K1000M)

A nyers anyag, amit felveszek annak az össz mérete 10GB(most csak hasraütésszerű szám). Ezt a jópár nyers snitteken érdemes átfuttatni ezt a voukodert, hogy kisebb helyen elférjenek? (mielött neki állnék a projektnek)

[ Szerkesztve ]

(#14013) narumon válasza hibavissza (#14011) üzenetére


narumon
őstag

Jah akkor nem tudom nekem most rendesen FullHD. :o
Nem tudom, hogy külön a videóért kapnak-e pénzt vagy milyen pénzt. (Ha sokat akkor gáz). :D

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#14014) narumon válasza Kukcaman (#14012) üzenetére


narumon
őstag

Óó Nekem van a listában olyan, hogy NVENC x264 meg NVENC x265.... lehet, hogy fel sem kínálja ha a kártyád nem tudja?

Szerintem előre nem érdemes tömöríteni. 10GB nem túl sok videós szemmel nézve, szerkeszd meg és a végeredményt mentsd le. Ha későbbre el akarod tenni a nyerset is, hogy meglegyen akkor azok a fájlokat meg handbrake-el batchbe behúznám és x265-be áttömízném 20-18-as CRF-el, ha mégis nagyon kéne később. Viszont ez nem túl jól szerkeszthető, tehát mindenképpen csak utólag. (Ha ugyanazok a fájlnevek mint a korábbi fájloknak akkor premiere az elmentett projektet gond nélkül frissíti - ha nem azok akkor meg rákérdez és meg lehet adni).

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#14015) MrChris válasza hibavissza (#14003) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezt fordítva gondolom :D szerintem sokkal többre képes a hardver. Az giro adatok készen vannak, csak hozzá kéne illeszteni.
Pár éve m4/3 fórumon volt szó arról, hogy milyen jó lenne ha az optikai és szenzorstabi együttműködne. Akkor az volt a vélemény, hogy ehhez óriási számítógép kapacitás kellene és erre nem is lenne képes. Pár hónappal később jelent meg az első dualstabis váz a gx8, majd ebben a még jobb gx80 +szoftverstabival.
Valószínűnek tartom, hogy üzletileg még nem jött el az ideje.

(#14016) Kukcaman válasza narumon (#14014) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Franc tudja, nem kínálja fel, de látható a gyorsaságon is a különbség. PP-ben 4óra volt, az Encoderben pedig 1óra volt a renderelés.

Leszedtem a progit: Ezekkel a beállításokkal, amit írtál. Ennyi akkor elég neki?
Ki is próbálom.

voukoder log:
[08:53:22] Voukoder 2.0.5
[08:53:22] by Daniel Stankewitz
[08:53:22] ---------------------------------------------
[08:53:22] Intel(R) Core(TM) i7-3740QM CPU @ 2.70GHz
[08:53:22] 8 logical cores
[08:53:22] 8122 MB system memory
[08:53:22] GPU #0: NVIDIA Quadro K1000M
[08:53:22] ---------------------------------------------
[08:53:22] Loading: translations/english.json
[08:53:22] Loading: translations/german.json
[08:53:22] Loading: translations/french.json
[08:53:22] Loading: encoders/aac.json
[08:53:22] Loading: encoders/ac3.json
[08:53:22] Loading: encoders/alac.json
[08:53:22] Loading: encoders/ffv1.json
[08:53:22] Loading: encoders/flac.json
[08:53:22] Loading: encoders/libmp3lame.json
[08:53:22] Loading: encoders/libopus.json
[08:53:22] Loading: encoders/libvorbis.json
[08:53:22] Loading: encoders/libvpx.json
[08:53:22] Loading: encoders/libvpx-vp9.json
[08:53:22] Loading: encoders/libx264.json
[08:53:22] Loading: encoders/libx265.json
[08:53:22] Loading: encoders/pcm_s16le.json
[08:53:22] Loading: encoders/pcm_s24le.json
[08:53:22] Loading: encoders/pcm_s32le.json
[08:53:22] Loading: encoders/prores_ks.json
[08:53:22] Loading: muxers/matroska.json
[08:53:22] Loading: muxers/mov.json
[08:53:22] Loading: muxers/mp4.json
[08:53:22] Loading: muxers/webm.json
[08:53:22] Loading: muxers/mp3.json
[08:53:22] Loading: muxers/opus.json
[08:53:22] Loading: muxers/ogg.json
[08:53:22] Loading: muxers/flac.json
[08:53:22] Loading: muxers/adts.json
[08:53:22] Loading: muxers/wav.json

[ Szerkesztve ]

(#14017) narumon válasza Kukcaman (#14016) üzenetére


narumon
őstag

Szerintem igen, bár én nem Slowt szoktam használni hanem mediumot, elvileg lehet jobb minőség slow-ban de az tényleg slow lesz :) Az Fpst meg én a same as input (vagy valami ilyesmin) szoktam használni de persze ha mindegyik 50 akkor jó, de a Peak framerate az nem tudom milyen beállítás és mit csinál soha nem használtam mert számomra azt jelenti, hogy ezek alapján változtatná (lejjebb) annak meg semmi értelme... nem?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#14018) _q válasza narumon (#14014) üzenetére


_q
addikt

Vajon a handbrake ffmpeg helyett is használható hasonló eredménnyel?

[ Szerkesztve ]

(#14019) narumon válasza _q (#14018) üzenetére


narumon
őstag

A handbrake az x264-et hívja meg ami szerintem az elérhető legjobb tömörítő. Nem tud mindenféle flikk-flakkot mint az FFMpeg de ha tömörítés a cél akkor nincs jobb.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#14020) hibavissza válasza narumon (#14013) üzenetére


hibavissza
veterán

A kiírt felbontás szám és a valódi információ tartalom nincs köszönő viszonyban. Gondolom ez sem látszik nálad. Csak az, hogy ffmpg vagy resolve enkódolt :D

(#14021) narumon válasza hibavissza (#14020) üzenetére


narumon
őstag

No akkor vagy vak vagyok vagy mást nézünk. Én nem mondom, hogy szép ez a videó, de hogy nem SD felbontás az tuti. Ez még a kimentett butított képen is látszik, hogy nem az. Ennél sokkal rosszabb videókat is szoktunk ide feltölteni (igen én is). Nem védem a készítőt de azért azt ne írjuk már, hogy ez SD meg mittomén még micsoda....

[kép]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#14022) _q válasza narumon (#14021) üzenetére


_q
addikt

Ez nem tudom mi, de nem full hd szerintem se. Ha még is az, akkor meg nem kicsit zajos.

(#14023) Teasüti válasza _q (#14022) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na ne szórakozzatok! Mikor láttatok utoljára műholdas SD tévéadást? :))
Az a screenshot nem is annyira low res. Minőségre meg... mondjuk a kínai 4K akciókamerám szintjét hozza kb. ;]

[ Szerkesztve ]

(#14024) hibavissza válasza narumon (#14021) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem maradjunk annyiban, hogy nem leszek az ügyfeled. ;]

(#14025) pikszel válasza hibavissza (#14011) üzenetére


pikszel
őstag

Amatőr munka az egész, úgy ahogy van. A legtöbb drónfelvételtől behányok, fényelés ilyen-olyan, a térképen a szövegek nagyon bénák, a legtöbbször pedig annyira darabosak a mozgások, hogy nem is bírtam végignézni. :(

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#14026) narumon válasza _q (#14022) üzenetére


narumon
őstag

Zajosnak zajos meg szar is, de nem SD - szerintem ritkán néztek felvételeket vagy nem tudom. Próbáld ki SD felbontásban egy ilyen várnak az oldalát. Kockákat nem fogod látni...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#14027) narumon válasza hibavissza (#14024) üzenetére


narumon
őstag

Nem tudom, hogy ez gond-e... :D

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#14028) narumon


narumon
őstag

Ez SD...
[link]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#14029) hibavissza válasza narumon (#14028) üzenetére


hibavissza
veterán

Out of cam [link] Ez akkor mi? Kicsi zajszűrés meg élesítés és jó lesz HD-nak :)). Tényleg már na. 2019 van.

(#14030) Teasüti válasza hibavissza (#13998) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Haha, ezt végignézem vacsi közben poénból. Az első 1 perc már aranyat ér! :C
A drónos be volt b.szva, a legelső dual cam-es jelenet alá kétszer bevágták ugyanazt az érthetetlen két és fél szót, az áttűnéseket kicsit túltolták, a hyperlapse meg rázkódik.
Igazi quality content. :DDD
Jól értem ezt leadják otthon a tévében?
A legtöbb videós youtuber ennél minőségibb anyagot tákol össze, akár egy telefonnal is.

[ Szerkesztve ]

(#14031) Tuninger válasza Teasüti (#14030) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

_q tól kérdezem: látod e a két óriási hibát Teasüti által linkelt videóban?

Megmondom neked előre: nincs tartva az 1/50 záridő, illetve a valós időben lejátszott felvételeknél, amiknél 30 fps volt a felvétel nagyon csúnya a képkockadobás, hiszen 24fps-es timelineon lett szerkesztve és feltöltve. Észrevetted volna ha nem szólok? Egyáltalán észreveszed így hogy tudod mit kell nézni?

Egyébként tök jól néz ki ahhoz képest hogy telefon.

(#14032) Teasüti válasza Tuninger (#14031) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Eeegen... nehéz elmenni e mellett. Sajnos telefonra nem lehet ND szűrőt tenni. :D
Amúgy szerintem gyorsan is svenkelt ehhez a setuphoz - ugye normál landscape pásztázásnál nem gond ha 2°/s sebességgel forgatod a kamerát -, de itt vagy követed a csajt ahogy elsétál melletted, vagy nem veszed fel...
Ezt még tetézi a pulldown is, amit én mondjuk hagytam volna 30 fps-en. Sosem fogom érteni miért ragaszkodik mindenki görcsösen a 24-hez.

Amúgy a tutorial mondanivalója épp az lenne, hogy mindegy mivel videózol, nem a felszerelés szab gátat a kreativitásnak.

[ Szerkesztve ]

(#14033) Tuninger válasza Teasüti (#14032) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Amúgy a tutorial mondanivalója épp az lenne, hogy mindegy mivel videózol, nem a felszerelés szab gátat a kreativitásnak - pontosan!

Egyébként pont a csajos követősnél van motion blur, nem tartja ugyan az 1/60-ot, kb 1/100 körül járhat, így pont nem az a snitt a problémás.A többinél még kevés a mozgás, így nem is nagyon ugrik ki a dolog. Szóval te is benézted :P

(#14034) _q válasza Tuninger (#14031) üzenetére


_q
addikt

Jó hogy szóba hoztad. Amikor már az első mondatot olvastam sejtettem mit fogsz írni. Sajnos látványos és eléggé feltűnő volt számomra. Egy része olyan mint az LG TV-n a true motion, ami folytonossá teszi a mozgást. A másik ennek ellenkezője, amikor néhány helyen darabos a mozgás.

Ezek feltűntek sajnos és zavaró is, de első körben betudtam a telefonnak. Ha a gyári kamera appot használta, ott nem is lehet állítani záridőt se rekeszt.

30fps->24fps nem lehetséges egy az egyben, mert nem egész számú többszöröse egyik a másiknak? Azt hittem a vágó program ilyenkor megfelelően használja, dobja el a frame-eket. Hasonló kicsit a helyzet, mint amiről a hétvégén volt szó, hogy ha nem 50%-os lassítást használunk akkor rendellenes darabosságot fog okozni?

[ Szerkesztve ]

(#14035) Teasüti válasza Tuninger (#14033) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nekem az egész egy hatalmas judder tenger, úgy ahogy van. :P
Már az első másodperceknél kiböki a szemem a kockaeldobás, háttérben a kőfalon. Lassú svenkelésnél látható a legjobban. Gyors svenkelésnél én szimplán a 24 fps-re vagyok hisztis, tök mindegy mennyi motion blur van rajta. :D
Micro stuttering-ről mondjuk meg tudok feledkezni, ha le tud kötni a sztori. A gyors pásztázás 24 fps-en viszont mindig kizökkent. Az én szememben ilyenkor teljesen szétesik a kép.

(#14034) _q
30fps->24fps nem lehetséges egy az egyben, mert nem egész számú többszöröse egyik a másiknak?
Pontosan. Vagy belassítod 80%-ra és akkor nem lesz frame drop, vagy ha nem akkor pedig ugrani fog. Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#14036) _q válasza Teasüti (#14035) üzenetére


_q
addikt

Nem tudom az fps vagy a shutter vagy a kettő együtt okozza, de látványos nekem is és zavar is. Ha önmagában a shutter speed is ilyesmit okoz, akkor lehet a képkiégés se zavar annyira, inkább utólag sötétítek rajta.

Minden nap tanulok valamit. Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#14037) Teasüti válasza _q (#14036) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A beégést hiába sötétíted, azzal csak furcsa szürke színt adsz a fehér fénynek... Részlet ott még attól nem lesz.

Amúgy addig örültél volna, amíg nem voltál beavatva a kadenciahelyes lejátszásba és a smooth mozgóképbe! Most már te se fogsz tudni soha többé végignézni egy filmet hisztizés nélkül. :C

[ Szerkesztve ]

(#14038) Tuninger válasza _q (#14036) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ma pl azt hogy kiégésből nem húzol vissza semmit.

Teasüti: eljött a te időd hogy mutass valamit amit te lőttél és magasabb színvonalú :D

(#14039) Teasüti válasza Tuninger (#14038) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nincs olyan videóm, amire büszke lennék. :N
De cserébe bármit megkritizálok. :DDD

Én most inkább a fényképezést gyakorlom, az talán segít kicsit fejleszteni a kreativitásomon.
A videós felszerelésem is még csak most alakulgat, ami egyáltalán alkalmas lehet produkciós minőségre. Pl. most rendeltem gimbalt, e nélkül meg kézi kamerás a hatás, hiába 4k/60 10 bit. Előtte vettem az UWA lencsét. Majd később szeretnék venni világítást. Ezt követően stock videózásba szeretnék belevágni, ott a sztori nem érdekes. Utóbbiban ugyanis még semmi különöset nem tettem le az asztalra. Egy érdekes fényképet nem nehéz készíteni. De egy érdekes sztorit? Sztori alatt ne indie kisfilmre gondoljatok, csak hogy legyen értelme a videónak! :)
Ebből a szempontból talán a tavalyi motoros túrámban van némi sztori, de ott meg a minőség súrolja a nézhetetlen szintet. Vagy csak nálam került túl magasra a léc azóta. Kevesebb Youtube-ot kéne néznem... :))

Majd talán most Izlandon alkotok vmit. Arra gyúrok már egy ideje.
Csak még kellene egy tetves táblagép vagy ultrabook baráti áron, amire rá tudok kötni vagy két usb3-as eszközt egyszerre vagy egy usb-t és egy full size sd kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#14040) _q válasza Teasüti (#14037) üzenetére


_q
addikt

Azt észrevettem, hogy mostanában mióta érdekel jobban a fotó és videó téma mindent más szemmel nézek :D

(#14038) Tuninger
A kiégést hogyan tudom javítani? A darabosság miatt a shutter-t nem szívesen változtatom, rekesszel persze lehetne, de ott meg elveszik a bokeh, ami most a mániám :D Lehet azért mert a mostani f3.5-5.6-os objektívvel nem tudom a kellő hatást elérni. Ha meg lesz egy f1.7 utána már kevésbé fog érdekelni vagy jobban :D

Lehet kezet kéne fognom Teasütivel olvasva a (#14039) Teasüti hozzászólását vannak hasonló kattanásaink :D Én is a kettőt együtt gyakorlom: videó+fotó. Csak kellene egy fényerősebb objektív :D

(#14039) Teasüti
Ha nem akarsz sétálni akkor IBIS-el is egész jól megfogható a mozgás + kicsit szoftveres segítséggel utólag. Nincs nagy tapasztalatom, de meg vagyok elégedve. Ha már sétálni kell minimum, ott akadnak gondok, akkor már kellhet a gimbal.

(#14041) Tuninger válasza Teasüti (#14039) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Erre akartam rávilágítani, hogy kritizálunk, de azért vegyük észre az értéket is 1-1 videóban. Mert amit linkeltél vidi egyébként tök jól néz ki, eltekintve a technikai hibáktól.
Ne arra építs hogy "majd" lősz videót. Most voltam a hétvégén Tokaj-hegyalján, az volt a cél hogy csináljak egy jó vlogolós videót sok B-rollal, jó vágással, tartalommal.

Mi lett belőle? nem lőttem b-rollt, nem tudom normálisan megvágni emiatt és egyébként is alig lett felvétel. Kiizzadtam egy 3 perces szösszenetet, ami inkább a haveroknak akik nem voltak ott egy összefoglalás mint egy normális vlog videó. "majd legközelebb". Csak ez már a sokadik legközelebb. Persze mindig kicsit tudatosabban megy, de még mindig nem tartok ott.

_q: szokd meg a darabosságot és engedd el a shutter speedet. Nem attól lesz jó a videód hogy jó a motion blur. Majd ha már megtanultad az alapokat és készítettél már pár jó videót ÉS csak a motion blur hiányzik hogy még jobb legyen, akkor jöhet az ND szűrő vétel.

(#14042) hibavissza válasza hibavissza (#13916) üzenetére


hibavissza
veterán

Visszakanyarodva a már sokak által unott témához. A LUT-om egy xar. 3 beltéri klipre jó, de ma csináltam kültérieket és pocsék. Szóval ráfanyalodtam az ffmpeg-re és átkódoltam vele egy klipet.

v3 profilt választottam kimenetnek és nem nagyon látok zajosodást, míg LUT-nál ez mindig megjelenik egy picit. Elnézve a színeket egy vaskos káromkodás jutott eszembe ismét. Beltérben, műfénynél a vöröset tartalmazó árnyalatok elkezdenek élni.

Amit nem értek, hogy a MediInfo Panasonicnál Color/Transfer/Matrix helyeken is Rec 709-et írt a Fuji 8 bit 420 fájlokkal szemben, de az átkódolás után mégis változik a kép. :F

(#14043) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Videózáshoz milyen magas állványt érdemes néznem, ha 193 cm magas vagyok?
Kb olyan maximum magasságút, mint amilyen én vagyok, vagy a felvételnél amúgy is lejjebb lesz a kamera, hogy a modell teljesen benne legyen a képben, ezért nem kell olyan magas?
A fluid fej + a kamera alja szintén dob a magasságon pár centit.
Ha nem mást, hanem magamat vagy egy nálam magasabbat vennék fel, akkor is gondolom inkább olyan 180 körüli magasságon kéne, hogy legyen és nem pont olyan magas, mint amilyen a modell.

(#14044) vond válasza Kal-El (#14043) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem tudom, milyen videókat csinálnál, de pl. interjúknál (is) ajánlott mindig szemmagasságból venni az alanyokat. Persze ez nem mindig kivitelezhető. Az vicces szokott lenni, mikor a kis 160 centis operatőr kolleginám megy ki kosármeccsre interjúzni. :D Ilyenkor jön a sámli, szék, akármi. Vagy feltartja a kamerát állvány nélkül. Vagy bevállaljuk, hogy totál alulról vesszük szerencsétlen kosarast. :)

Az, hogy számodra milyen állvány lenne megfelelő? Hát, szerintem ha teheted, akkor vegyél minél magasabbat, minél szélesebb skálán használhatót. Persze ha ez nem megy a minőség és használhatóság rovására.

(#14042) hibavissza: Ezt "óbégatja" taranis már régóta. 709-cel flag-elik, de valójában inkább 601.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#14045) Teasüti válasza Tuninger (#14041) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ááá beugrattál! :P
Te mentél bele a technikába, én leírtam mi nem oké nekem. Ez amúgy nem von le a tutorial értékéből, a mondanivalóján nem változtat. Ezért is linkeltem. :)

Ami engem illet, azért csinálgattam pár videót. Csak egyik sem tetszik igazán, amíg nem pipálok ki pár feltételt. Mint a gimbal.

[ Szerkesztve ]

(#14046) taranis válasza Tuninger (#14041) üzenetére


taranis
addikt

Ezért kell folyamatosan tesztelni :D

colorizer.net

(#14047) Tuninger válasza taranis (#14046) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Most éjszaka megvolt! Kolega behozta munkába a frissen vett XT3-mat, és megindulhatott a tesztelés az a6300-zal szemben :D Eszméletlenül össze van rakva a Fuji. Az Eterna zseniális, az FLOG szuper, az interface és kezelhetőség sokkal logikusabb van már felépítve mint a Sony esetén.

Úgy tűnik érdekes módon hogy azonos expozíció mellett (F4, 1/50, ISO 640 vs ISO800) a Fuji 1EV-vel világosabb FLOG esetén mint a sony SLOG2-ben. Az alexpót jobban bírja a Fuji, a magas ISOt viszont a Sony, sokkal több részlet marad, kevesebb a zajszűrés és még így is alacsonyabb a zaj a sony esetén.

Az AWB külön életet ér a két kamerán ahogy az várható volt illetve a Sony expó függően shiftel a magenta és a zöld között. A Fuji legalább fixen zöld.

Az extrém teszteknél csak egyszer tudtuk kihozni a 10 bit előnyét, egy brutálisan alexpózott LOG-ot helyreállítva. De 10 bit ide vagy oda ott már a Fuji is használhatatlan volt.

(#14048) hibavissza válasza vond (#14044) üzenetére


hibavissza
veterán

A Fuji-t jól flagelik csak a mainstream NLE progik letojják és rec709-ként kezelnek minden mp4-et. (Ahogy utána olvasgattam a rec2020-at is ignorálják, az is rec709-et kap) Ez eddig átjött. A Fuji tulajdonképpen nem hibázik, ha jól értelmezem. Ezzel szemben a Panasonic letojja ezt az egész kérdést és simán ráflegeli a rec709-et. Ez azért valahol görény eljárás.

Vagy valamit rosszul értelmezek?

(#14049) taranis válasza Tuninger (#14047) üzenetére


taranis
addikt

Egyszer véletlenül 8 bites F-Log-al videóztam egy kirándulásnál és az égbolt átmenetein gyönyörűen látszott is a banding, szóval az X-T3-on eléggé átjön a 10bit előnye.

hibavissza: az eddigi tesztek azt igazolják, amit írsz

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#14050) taranis válasza hibavissza (#14048) üzenetére


taranis
addikt

Egyébként eddig úgy voltam vele, hogy biztos csak én nem értek valamit, olyan nincs, hogy ekkora baki legyen bizonyos gyártóknál. Aztán elnézve, ahogy a mainstream szoftverek telibeszarják a flagelést, már simán kinézem, hogy a másik végen sem törődnek ezzel különösebben. Kicsit fogom a fejem, hogy anno a Fujira morgók csoportjában voltam a fura flagelés miatt, aztán mára kiderült, hogy ők legalább becsületesen flagelnek.

colorizer.net

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.