Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29851) Márton válasza Tuninger (#29849) üzenetére


Márton
nagyúr

Nagyon off: gondolom tudja a gps L5 band-et is, amiről 2 napja még nem is tudtam, mi fán terem :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29852) Stauffenberg válasza vihartigris (#29850) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mivel ingyenes, előtted a lehetőség, hogy kipróbáld. Egy 5-6 éves laptop azért inkább csak Full HD-ig szokott oké lenni, de tudsz használni proxy-t ha 4K kimenet kell a végén.

(#29853) nozs23 válasza Tuninger (#29849) üzenetére


nozs23
addikt

Ez megváltoztatja a használati módot, mert csak feldobot tölteni amíg elmész WC-re és addig kap annyi töltést hogy elmegy még egy napot...

Nincs az a gyorstoltes, amiert WC idejere tolton hagyjak a telefonukat a felhasznalok. :D

(#29854) MrChris válasza hibavissza (#29837) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem keserítesz el, január óta próbálgatom és tényleg teszegetnek bele új, praktikus dolgot. A Pro nem ingyenes, megvettem a korlátozások, extrák feloldása miatt meg így a fejlesztői csetbe is írhattam, válaszoltak és talán nem miattam, de bele is tettek különböző crop preseteket.
A kompatibilis telefonokkal jól használható. Az S20FE elvileg azok közé tartozik, pl A52S-el képfagyások vannak, míg a sima A52-vel megy. Poco f4 vagy mi a tökömmel még HFR-t is tud teljes szenzoron. Elég hardver igényes, ez van. Azért a raw videó elég speciális, nem sok elvetemült van, hogy egy végeredményében legtöbb ember számára kevés különbséget adó dologgal ennyit vacakoljon. Piacot nem fognak robbantani. Mostanra már tök stabilan működik.

Tuninger: Most látom, hogy az S20FE-ből is 12 féle verzió van, különböző processzorokkal! Még ha nem is 12, de többféle proci.

[ Szerkesztve ]

(#29855) Tuninger válasza MrChris (#29854) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Próbáld ki hogy a Dng-t Resolveban dolgozod fel. A raw tabon állítsd blackmagic log-ra.
a nodeoknál color space transform, input:
blackmagic film
ouput: amihez van LUT-od, pl slog2-sgamut3.cine, panasonic vlog, arri logc... barmilyen logba át lehet forgatni a rawot. Persze nem pont ugyanazok lesznek a színek, de érdekes lenne mellé rakni egy G9 vlogot pl.

nameg ha alulexponálsz és zajt szűrsz, logba forgatva, helyreállítva az expót egy szuperül gradelhető felvételed lesz, akár egy 10 bites h265 export után is.

még az is lehet hogy példát hozok vs 700D raw, ahol a teló a jobb :D

(#29856) Márton válasza Tuninger (#29855) üzenetére


Márton
nagyúr

Bármelyik gopro tud variable frame rate-et?
Szerintem mind cfr. Úgy tudom főleg a telók vfr-ek.
Neked mi a tapasztalatod?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29857) Tuninger válasza Márton (#29856) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A GoProk mind fix frameraten mennek. nagyon nem lenne jó ha vfr lenne.
Ha bekapcsolod a "Low light" módot akkor 4K 50-60 fpsben ha sötét van lemegy 25/30 fps-re, de nem vesz fel köztes értéket, vagyis nem fog fénytől függően 34 fps-el menni.

Érdekesség: a GoPro labs firmwarerel át lehet állítani hogy 23,976 fps helyett 24.00 fps-en menjen. Bár ezt szerintem a userek 0,01%-nak fontos.

(#29858) Márton válasza Tuninger (#29857) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi a megerősítést, én is így gondolom. :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29859) _q válasza Tuninger (#29857) üzenetére


_q
addikt

Csak figyelni kell exportnál, hogy ott is cfr legyen ne vfr. DR-nál nem tudom, hogy exportál ahol nem lehet külön beállítani cfr-re. Viszont azt tapasztaltam, hogy vfr-t nem szereti, legalább is amennyire 1 db videóból ezt le lehet szűrni. Van egy Vegasban exportál esküvői videónk, amiből akartam utólag vágni ki részeket, de vfr miatt nem szerette, előtte át kellett konvertálni cfr-re és utána már betöltött rendesen.

(#29860) narumon


narumon
őstag

Csak teoretikusan (mindig megy a vezérhangya :D), a Panas S5-öt melyik Sonyra lehetne "elcserélni" ha mégis lecserélném, mondjuk egy használt Sonyra. Ami tudásban és árban is hasonló kategória, max picit ráfizetős (100-150?). Annyi minden van most a piacon, hogy én már nem is tudom mit kéne nézni.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29861) nozs23 válasza narumon (#29860) üzenetére


nozs23
addikt

A7 IV van legkozelebb 4k/60 (APS-C croppal) es 10bittel. Dupla aron. Vagy A7III ezek nelkul.

(#29862) vihartigris válasza narumon (#29860) üzenetére


vihartigris
őstag

Mit kellene tudnia a váznak?

bármi reciproka a semmi

(#29863) vond válasza narumon (#29860) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Most (meg szerintem még egy jó darabig) ne vegyél gépet. Elképesztő árak vannak. Már lassan ott tartunk, hogy az A7III-at ugyanannyiért, vagy akár még többért is el tudnám adni, amennyiért vettem egy éve.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29864) Tuninger válasza narumon (#29860) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Egyetlen váz jön szóba, ami előrelépés is lenne(bár nem minden téren) a Canon Eos R6. Bérelj egyet szerintem egy esküvőre egy 24-70-el vétel előtt.

(#29865) hibavissza válasza Tuninger (#29864) üzenetére


hibavissza
veterán

R7 elég jó kis gépnek tűnik. Arra nem találtam infót, hogy a 4k60p az teljes szenzor. Elég hülyeség lenne, ha apsc-ből még vágna. Objektív kínálat elég combos. Ha nem akar loggal meg IBIS-szel copkodni ott az R10. A crop mellet még az is kérdés, hogy képes vajon a váz párhuzamosan rögzíteni a két kártyára.
Ha nem kell két kártya ott a Sony a6600/6400.

[ Szerkesztve ]

(#29866) hibavissza válasza Tuninger (#29864) üzenetére


hibavissza
veterán

Mondjuk az S5 és az A7sIII között van 700 ezer különbség. Ár-érték arányban reális. Az mondjuk 3 esküvő? Ráadásul az a7 szériával a hypós flakonnal is lesz normális af....
Munkaeszköz. Ezen spórolni öntökönszúrás. Én hobbistaként elkínlódok bármivel, de eszembe nem jutna egy gx80-nal szerencsétlenkedni egy esküvőn. Nem azért mert nem lehet normális anyagot leadni, hanem a normális anyaghoz benyelt idegeskedés nem éri meg. Szerintem.

Upsz, mindkettőt narumonnak szántam válaszként. Bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#29867) vond válasza hibavissza (#29866) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pontosan ezért vettem az A7III-at, meg a Tamron mindenes obit egy éve. Ha így nézzük, azóta bőven vissza is hozta az árát ez a kombó. Persze lehet, hogy meg tudtam volna oldani sok mindent a G9-cel, meg az MFT objektívjeimmel is, de jóval több szopással, az biztos.

Most ráálltam arra az esküvőkön, hogy 90%-ban az A7III + Tamron 28-200-zal megyek gimbalon, de közben nálam van a G9 + Sigma 10-20 is (egy ilyen segítségével), és vagy kézből, vagy a gimbalra pár másodperc alatt átrakva tolok azzal is pár snittet, lakodalomban elég sokat. :) Sőt, múlt szombaton a háromnegyed órás menyecske táncot úgy nyomtam le , hogy bal kézben a gimbalos Sony-Tamron szett, jobban meg a Pana+Sigma. ;] Hát, csöppet elfáradtam a végére, és görcsben álltak a karjaim, meg a hátam. Nem fogom mindig így csinálni. :D

Így megvagyok ekv. 14 és 200 mm között mindennel, egész jó minőségben mindkét vázon. A Sony szettel ugye teljesen jó az AF is, az UWA-nál meg úgyis mindegy, mert fél métertől a végtelenbe minden éles, főleg, ha még picit rekeszelem is.

Ezt az esküvő szezont így fogom lenyomni (ha nem kell 1:1 rögzíteni például szertartásokat), aztán majd levonom a konzekvenciákat. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29868) Márton


Márton
nagyúr

A youtube a 4 és 5k-s 360-as videókat miért ilyen csirke 12-15 mbiten kódolja? VP9.
Egy autós videó teljesen homály lesz emiatt, ha le van téve fixen a kamera arra persze elég. A 2D 4k-5k videók bitrátája nem 20-30-40mbps volt már régebben is? A 360-at máshogy kezeli? Nem lehet force-olni min. 25mbit-re? Pedig régi a csatim, 700+feliratkozóval, ha ez számítana bármit is.
:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29869) Stauffenberg válasza vond (#29863) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hát én meg megszoptam, mert ugye addig szarakodtam az otthoni játszós gépem lecserélésével, hogy benne ragadtam a Pana G80-ban. Még egy G9-re váltás előrelépésként értelmezhető lenne, de nem akarok MFT-n maradni és a G9 is nagy meg ormótlan váz lett (bár nagyon kezes, ez tény).

Sony APS-C gépek ugye jó időre eltűntek és csak mostanság indult újra a gyártásuk, FF még drágább, mint eddig (főleg ha 4K/60 is kell), Fuji esetén az iBIS + 4K/60 kombó árban elég magasan van (X-S10 sajnos nem tudja a 4K/60-at). Ott van a frissen megjelent Canon R10, de az is csak crop módban tudja a 4K/60-at (és nem is kicsit az a crop, hanem a látószöged 40%-át eldobja), ráadásul a hozzá járó kitobjektív is csak 18mm-ről indul, ami Canon szorzóval már ekv. 29mm, ami nagyon messze van az általam megszokott és alapnak tekintett ekv. 24mm-től.

Lehet be kéne érnem egy G9-cel vagy mélyebben zsebbe nyúlni és elmorzsolni pár könnycseppet.

(#29870) hibavissza válasza Stauffenberg (#29869) üzenetére


hibavissza
veterán

Èn is itt ragadtam. De tudatosan. Nem vagyok alkalmas videós-fotós vàllalkozàs indítàsàra, mivel rögtön kiül az arcomra az unott undor a sok bumburnyàktól. A szekrènyben pont olyan jól elvan a gx80 a 4 fix obival mint bàrmi màs. Ha viszont ràmjön a kreatívkodnèk ez a technika is majdnem mindenre elèg csak több az utómunka.

(#29871) Stauffenberg válasza hibavissza (#29870) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az a baj, hogy a 4K/60p hiányát kezdem érezni. Régen (főleg amíg még csak FHD monitorom volt itthon) elég tudott lenni a 1080p/60p, de ezek az alacsony bitrátás FHD vackok nagyon ocsmányul néznek ki 4K monitoron.

Vagy 4K/60p kéne, vagy nagyon jó minőségű, magas bitrátás 1080p/60p, amit még fel lehet skálázni szégyenérzet nélkül. Ez a legnagyobb faszság amúgy a fotó-videó iparban, hogy amint a gépek elkezdtek tudni 4K-ban rögzíteni, úgy kezdték csökkenteni az FHD tudást, ami mögött semmilyen védhető logika nincs.

Fotóban én sem érzem a késztetést cserére, mostanság szinte csak portrézok vele ismerősök számára.

(#29872) hibavissza válasza Stauffenberg (#29871) üzenetére


hibavissza
veterán

Én a saját 4K tévémen 3,5 méterről nem látok különbséget fHD és 4K közt, ha nem egymás mellett, hanem után nézem. Telón ugyan ez. Nem kell monitoron peepelni. :) A legtöbb kontent amit YT-on nézek mobillal vagy valami akciókamerával készült....vagy maximum valami belépő Canon vázzal, kitobival.
Szakiellenőr, Kickingmustang, Ichika Nito, Charles Berthoud, stb.
A content, világítás, kamera mozgás ezerszer fontosabb a rögzítő eszköznél. 8K Amazonas és társaihoz meg kell minimum egy középosztály szintű egzisztencia valamelyik nyugati országban.

[ Szerkesztve ]

(#29873) nozs23 válasza hibavissza (#29872) üzenetére


nozs23
addikt

De a FHD/60 a legtobb kameran trash (meg a fhd ugy altalanosan). Mig a 4k/60 nem.

(#29874) Stauffenberg válasza hibavissza (#29872) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Erről beszélek, hogy egy normális FHD jól mutat 4K monitoron is, de egy szuperalacsony bitrátás, eleve gagyi FHD már nagyon kilóg, főleg ha még a tyúkszar Youtube tömörítésen is átpréseled.

nozs23: Pontosan. A Panasonic G80-ban (és a GX80-ban) az FHD/60p kapott szaros 28 Mbps-et és egy közepes minőségű pixel binningre épülő kodeket. Még az FHD/30p elmegy, de a 60p már tartalomtól függően ingadozik a "meh" és a "fos" szintek között. A texturált felületekkel nem is tud mit kezdeni ilyen alacsony bitrátával és a moiré is folyamatos küzdelem. Itt azért egy 4K/60-hoz képest a különbség nagyjából ég és föld. Lehet itt jönni a "tartalom a fontosabb" dologgal, amivel alapvetően nagyon egyetértek, de attól még a képminőségben hipertérugrásnyi különbség van. A 4K/30p amúgy a maga nemében és a megjelenés idejét figyelembe véve amúgy korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#29875) vond válasza Stauffenberg (#29871) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, a G9-cel mindkettő adott, tud szép 4K60-at, de az csak 8 bites, meg még szebb (a piacon az egyik legjobb) FHD60-at, és az már ráadásul 10 bites is lehet (akárcsak a 4K30). És mindkettő crop mentes ugyebár.

Értem, hogy miért nem akarsz MFT-n maradni hosszútávon (így, egy év fullfrémezés után meg főleg), de sajnos nem heroin árban nincs igazán más alternatíva, ha ezek az elvárásaid, kívánalmaid. :(

És is elképesztőnek tartom, hogy a legolcsóbb, számomra talán a leginkább kompromisszum mentes 4K50-es váz 1.600.000 forint (A7SIII), de ugye azzal meg fotózni nem olyan buli a 12 MP miatt. Pedig nekem az is kéne, hiába tolódtam el az elmúlt 2-3 évben inkább a videó felé.

Éééés akkor megint jön az, hogy egy osztrák, vagy svájci videósnak ez nem gond, megveszi 1-2 esküvő árából. Csak itthon van így elcseszve a fotós/videós szolgáltatások ára. Közben meg egy alap konyhabútor nem jön ki egymillióból (épp költözök és felújítok). A szobafestő belép az 50 négyzetméteres lakásba, és az ajtóban azt mondja: félmillió. Pfff... :((( Köszi, majd glettelek és festek én, továbbra is.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29876) Stauffenberg válasza vond (#29875) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem még csak nem is annyira szempont a Full Frame, egy 24 (vagy nagyobb) megapixeles APS-C is adja, főleg egy olyan rendszeren, amire megjelent/megjelenik a Sigma Contemporary fix sora, annál kevés jobb ár/érték arányú otthoni játszós cucc létezik.

Fujira nagyon viszket a tenyerem, de igazából a 4K/60 ami leginkább hiányzik az X-S10-ből, minden másban egy korrekt csomagnak gondolom.

Most még egy vázcserével tudnék G9-et újítani, mert itt vannak az MFT üvegek, de annak is nagyon elment az ára...

(#29877) MrChris válasza Stauffenberg (#29869) üzenetére


MrChris
nagyúr

Eladod ennyiért a G80-t és meg van a G9. :DDD

(#29878) dynax


dynax
tag

sziasztok ! azt szeretném kérdezni hogy itt emlitettétek a filmic pro app-ot és abban lehet a videon kicsit alacsonyabb kontraszttal is rögziteni , vannak ilyen beállítások is ? egész jo videot csinál a mobil de nagyonkonrasztos , éles a képe nem szurkolnám le a kemény 6e forintot amig nem biztos , illetve van jobb választás vagy ez ami leginkább használható ?

(#29879) syC válasza Tuninger (#29864) üzenetére


syC
addikt

Vigyen tartalék gépet. (szinte biztos hogy túl fog melegedni)

(#29880) syC válasza Stauffenberg (#29876) üzenetére


syC
addikt

Canon R7? Júni 23-án érkezik (elvileg).

(#29881) MrChris válasza dynax (#29878) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van ebből fizetős? A Play-ből telepítettem és nem kellett érte fizetni.
Némileg bele lehet nyúlni, van egy Flat-nek és LogV2-nek nevezett görbe. High/Shadow állítással is némileg összébb húzható. Szerintem nem sokat érnek. Kezelőfelülete nagyon jó, mobil riggel használva nagyon kényelmes, minden ott van, kézre esik ami kell. Ha van OIS a mobilodban az is működik vele. Általános használatra ezt használom a Samsung kamera helyett.

(#29882) dynax válasza MrChris (#29881) üzenetére


dynax
tag

én csak fizetőset látok :D

(#29883) hibavissza válasza syC (#29880) üzenetére


hibavissza
veterán

Én is szemezek vele. Nem vágom, hogy egy 10-18-at rá lehet tenni?

(#29884) Tuninger válasza hibavissza (#29883) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az R7 fullszenzort olvas 4k 24-30, de pixel binel 4K 50-60. A Gordon Laing preview végén vannak samplek, egy jó minőségű 1080-nak felel meg a 4k 60...onnan látszik h majdnem egyforma a kép 1080 60-nál. Talán linkeltem is a tesztet

az R10 4K 24-50(!) oversamplinges, 4K 60 croppos. Ezt egyetlen sorra alapozom egy talán(?) cined-s cikkből.

van ugye RF speedbooster, az ef-s obik meg ráférnek a sima EF-RF adapterre, kérdés lesz e külön apsc adapter canon logoval.

(#29885) MrChris válasza dynax (#29882) üzenetére


MrChris
nagyúr

Bakker, ezt mégis a CG-ről szedtem... ;]

(#29886) p_adam válasza Tuninger (#29884) üzenetére


p_adam
addikt

[link] R10 4k50p is crop.

(#29887) narumon válasza vihartigris (#29862) üzenetére


narumon
őstag

Hát ha már elindultam ebbe az irányba akkor fontossági sorrendben:

Full Frame
Stabilizáció (vagy IBIS vagy gyro adatok alapján is lehet)
Normális Focus Peaking vagy hibátlan AF
4K60

Panasonic S5-öt vettem GH5 után, de a focus peaking használhatatlan így esküvői buliban ahol villódznak a fények szinte lehetetlen fókuszt tartani.
Sony annyiban lenne előnyös, hogy a másik kamera egy A6400, az objektívpark végre lehetne közös.
Az is lehet, hogy GH6-ra kellett volna váltani de úgy voltam vele, hogy végre menjek már Full Frame irányba. ÉS a Pana tényleg nagyon jó minden más szempontból, ez is szerintem firmware-ből javítható lenne, de vele a net ezirányú panaszokkal, mióta megjelent, és ha eddig nem tették akkor valszeg ezután sem fogják javítani :(

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29888) hibavissza válasza narumon (#29887) üzenetére


hibavissza
veterán

S5 érdekel, ha eladó sorba kerül. :D

Amit leírtál A74/Z6II/R6 szintű vázak tudják. 4k60p csak crop módban. Kövi lépcső az A7sIII. Ez crop mentes 4k60p-t tud.
GH6 kuka. Hibás a szenzor. Brutál blooming problémája van. Tudtommal nem tudnak vele mit kezdeni.

APSC szenzorral sem jobb a helyzet. Fuji XT4 papíron marha jó, de a követő fókusz ott sem jó. Esetleg érdemes lenne rákérdezned/kipróbálnod rajta a peakinget.
Van még Sony a6600. Csak egy kártyás.

Back to GH5.

[ Szerkesztve ]

(#29889) hibavissza válasza hibavissza (#29888) üzenetére


hibavissza
veterán

Az r6 4k24p sem teljes szenzor. Én egy R6-ot vennék RF 24-105-tel. Az kb. mindenre elég. Kérdés mennyivel vagy előrébb look kapcsán egy GH5 + Sigma 18-35 ellen.

[ Szerkesztve ]

(#29890) syC válasza hibavissza (#29889) üzenetére


syC
addikt

Azért azt nem lenne szabad elfelejteni, hogy az R6 nem egy videós masina. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy 25perc után ( 4k FF ) ki fog kapcsolni. Nálam legalább is 21 fokos szobában megtette, el tudom képzelni mit művel 35 fokban, nyáron. B-roll -ra jó lehet, de az esküvő szerintem nem ez a műfaj.

Nikon Z6II-vel kapcs.-ban meg az AF 'nemtom mennyire hozza a "hibátlan" kategóriát.

(#29891) narumon


narumon
őstag

Egyébként mennyiért lehetne feltenni egy 2-3 hónapos Panasonic S5 + 20-60 obi + 50mm/1.8 obi + utángyártott akksi kombót?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29892) Tuninger válasza narumon (#29891) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én 500-ra tenném a vázat az obi 150-ért szokott menni, az 50 1.8-at még nem láttam használtan, így nehéz viszonyítani a 150-170 ezres új árhoz.

Vagyis elvileg valahol 750-800 magasságában lenne reális.

Ki is jönne belőle egy Canon Eos R7 + Canon 17-55 F2.8-ra váltás.

(#29893) hibavissza válasza syC (#29890) üzenetére


hibavissza
veterán

Régen néztem R6 tesztet, de úgy emlékszem ez valami fw butítás és 25 perc után rögtön indítható a következő 25 perc szobahőmérsékleten. 25 percbe minden belefér. B roll kamerája a6400.

Z6II-ről én nem találtam olyan tesztet ahol ne állt volna rá szépen a szemre. Minden rendszert hibára lehet állítani. A legendák szerint az a6400/6600 nagyon beton.

A jó megoldás nyilván egy a7sIII. Minden más valahol kompromisszum.

(#29894) syC válasza hibavissza (#29893) üzenetére


syC
addikt

Igen, az az óraállítós feature (bug), amire te gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#29895) nozs23 válasza hibavissza (#29893) üzenetére


nozs23
addikt

Eskuvozni veszi, nem neha kimenni az udvarba a gyerekrol loni egy 2 percest.
En biztos nem mernek vele elindulni dolgozni. Egy millioert meg konkretan nevetseges. Egy nagyon fasza hasznalhatatlan gep munkara.
Akkor mar tenyleg rakjon meg hozza par szazast egy vegyen Sonyt.

(#29896) hibavissza válasza nozs23 (#29895) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem tudom elkèpzelni egy esküvőn, rendezvènyen azt a helyzetet, hogy a szaladgàlós kèzi kamera nem 25, hanem 5 percnèl többet forogjon egyszerre. Arra van a broll kamera. A többi megàllapítàsoddal egyetèrtek. Csak unalmas mindíg mindenre azt írni, hogy Sony. :D Ràadàsul szerintem a 24-105 önmagàban erős èrv a rendszer mellett.

[ Szerkesztve ]

(#29897) nozs23 válasza hibavissza (#29896) üzenetére


nozs23
addikt

Nem kell, hogy egyszerre menjen a 25p, hogy tulmelegedjen. Es akkor meg meg mindig szobahomersekleten vagyunk, nem a nyari 40 fokban. Egyszeruen nem eri meg a stresszt.

(#29898) hibavissza válasza nozs23 (#29897) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem kevered a 8k túlmelegedèsèvel? 4k nem volt tragikus a tesztekben. Biztos èn emlèkszem rosszul. Ràkeresek.

(#29899) nozs23 válasza hibavissza (#29898) üzenetére


nozs23
addikt

R6 nem tud 8k-t. 4K HQ-ban, ami szep kepet ad, az R6 is ugyanolyan problemas sajnos.

(#29900) Tuninger válasza nozs23 (#29899) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az R6-nal is van HQ meg sima 4K? Úgy tudtam csak R5-nél

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.