Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30351) MrChris válasza Tuninger (#30349) üzenetére


MrChris
nagyúr

Meg még ezt találtam a discordon:
Oneplus 8 Pro Os: A11. Until now this phone perform best with motioncam. I can use all 3 lenses, i can record upto 60fps. Also is possible to record on NVME. 0 limitations. I only wished they made 512gb version

(#30352) _q válasza vond (#30348) üzenetére


_q
addikt

És ez általában kinek a felelőssége? Neked mint videós vagy a megrendelő lesz aki a hátát tartja esetleges büntetésnél?

(#30353) Tuninger válasza MrChris (#30351) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ez nagyon szuper, thx hogy utánanéztél.
Elég nekem a 4K 24 is, megpróbálok vadászni egyet, mert azért nincs a Oneplusokból akkor dömping

[ Szerkesztve ]

(#30354) Teasüti válasza _q (#30352) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Attól függ mekkora ügyet csinálnak belőle és van-e vélt vagy valós anyagi kár. :D Trademark infringement címszó alatt perre vihető az ügy. Most hogy a Myprotein fog-e foglalkozni vmi kis tízmilliós porbafingó fejlődő ország ismeretlen szolgáltatójának 10 másodperces videójával, amit majd lát kb 10000 ember max a szeme sarkából cigizés közben a Mónika show reklámblokkjában, az más kérdés.

Amúgy stock videós ügynökségek ezt pl úgy intézik, hogy be se veszik az anyagot, ha feltöltés mellé nem csatolod az engedélyeket a termékmegjelenítéshez. Ebből azt gondolnám, hogy a videósnak kellene tisztában lenni ezekkel, hasonlóan a royalty free zenéhez amit bevág alá.

Persze ez ugye szigorúan kereskedelmi célú használat. Amit mi itt csinálunk, az többnyire nem az. Vondnak van tévés kapcsolata, neki lehetnek ilyen projektjei, neki illő tudnia ezekről. :) Olvasva a kommentjét szerintem tojik rá magasról a marketing osztály. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30355) MrChris válasza Tuninger (#30353) üzenetére


MrChris
nagyúr

És ha csak erre vennél egy telót ami teljesíti ezt az elvárást, de másban nem olyan csúcs?
S22Ultrából van SnapDragonos amivel megy. :D S23-t meg már csak snapdragonosnak jósolják.

(#30356) Tuninger válasza MrChris (#30355) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Van egy S20-am most amivel nem megy az exynos miatt. Olyan 100k-t ér használtan, a Oneplus 8 Pro olyan 120 magassága, annyit még rádobnék, mert jó készülék, sőt, még lehet egyéb lóvét is kidobnék az ablakon pl egy 1.55x anamorf adapterre, csak a fun faktor miatt. Több lóvét nem áldoznék rá.

(#30357) hibavissza válasza MrChris (#30355) üzenetére


hibavissza
veterán

Neked alap a52-őd van vagy a52s? Az s elvileg snapdragonos. Érdemesebb azt venni?

(#30358) MrChris válasza hibavissza (#30357) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tudtommal 3-féle van:
A52 (4G) snapdragon 720G
A52 5G snapdragon 750G
A52s 5G snapdragon 778G
Utolsó bár erősebb, de a leírások szerint nem szereti a Motioncam, ezért vettem a középsőt. De nem ez a legjobb teló erre, full szenzoron (eq 25mm) hektikusan néha dobálja a képeket, 4624x3468 (4:3) helyett 3884x2184 (16:9) croppal elég stabil, első pár kép valamelyikét dobja és utána már megy.

(#30359) Tuninger válasza MrChris (#30358) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Azt nem tudod véletlenül hogy a OnePlus 7 Pro van e bármi hátrányban motion cam szempontból a 8 Pro-val szemben? Nézegetem a discordot de nem találok rá utaló infót.

(#30360) MrChris válasza Tuninger (#30359) üzenetére


MrChris
nagyúr

Oneplus 9 Pro - has access to main lens only (maybe they can unlock in the feature access to aux)
Oneplus 8 Pro - has access to all lenses in Android 10-11, it can record 60fps raw frames
Oneplus 7 Pro - has access to all lenses

Ennél nem találtam sokkal többet, csak egy-két bejegyzést, hogy 7-essel is nyomulnak. Ki kell próbálni.

(#30361) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Csináltam egy villám tesztet a DJI Mikit használva.

Minden szakaszt külön normalizáltam, más módosítás nem történt.
A DJI Miki adója 0 dB-n volt
A kép A7III + Sigma 20mm 1.4, Slog2-sgamut3cine
A Wireless Go közepes jelszinten, a Sony 3-as jelszinten, normalizálásnál +-1 dB
A normalizáció a többi esetben:
DJI Internal: +25dB
AGPtek lav: +21dB
Rode Stereo: +11dB
Takstar: +20dB

(#30362) vond válasza hibavissza (#30344) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Csont nélkül át is ment a megrendelőn, elsőre elfogadták. ;] :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30363) vond válasza Tuninger (#30361) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszike! :R

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30364) Tuninger válasza Tuninger (#30361) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Huhh, most meghallgattam fülessel és teljesen máshogy csapódott le. A Rode Stereo összeszed interferenciát így hogy a Wireless Go előtt van és sípol, illetve sokkal jobban szól az AGPTek mint ahogy elsőre hangszórón tűnt.

(#30365) hibavissza


hibavissza
veterán

Canon betiltotta az RF AF obik 3rd party gyártását és forgalmazását. Vagy megőrültek vagy ők már tudják, h a Nikon csődbe megy.

[ Szerkesztve ]

(#30366) MrChris válasza Tuninger (#30359) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ilyet se láttam még:

Teszt.

(#30367) Tuninger válasza MrChris (#30366) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Na ez nagyon batár. Előbb mondjuk legyen teló, mert azért nincs az a kifejezett dömping Oneplus 8 Pro-ból :D

(#30368) MrChris válasza Tuninger (#30367) üzenetére


MrChris
nagyúr

Beleakadtam ebbe a videóba, fejlesztővel interjú. Ha jól értettem OnePlus 7 Pro-ja van! Szerintem taranissal rokon lelkek, :D szakmai hobbiból technikai kihívásként készíti.

(#30369) nozs23


nozs23
addikt

Új obihoz Mist-es VND-t vettem a Freewelltől. Nekem nagyon bejön a képe. Szépen lágyít, de az élességből nem, vagy nagyon minimálisan vesz el. Csináltam egy side-by-side képet V-logból (convert lut már rajta van), ha valakit érdekel: [link] (az alsó a szűrős, de szerintem egyértelmű). Expot összelőttem. WB-t azt külön állítottam kártyával, mert van egy enyhe zöldes tintje a szűrőnek.
Összenéztem utána fehér falnál 2-5-ön és semmi X minta nincs (még úgy sem jött elő, hogy húzogattam az értékeket FC-ban). Összességében nagyon egyben van a képe.
Fixeimet amúgy egy Pana-Leica 24-70 váltotta ;], iszonyat jóképű minden gyujtótávon, partfocal, zero breathing, a soft stoppos clutch MF pedig megváltás. Cashbackkal kb. mindenkori legolcsóbb árán hoztam el szerintem az utolsó nem horror Eurón rendelt darabot.

(#30370) Teasüti válasza nozs23 (#30369) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mist, pro mist, black pro mist igazából akkor fog szépen kijönni a képen (értsd: fényudvar a fényforrások körül), amikor a csúcsfényeid ilyen 3-5 stoppal égnek ki. Ha éppen csak zebrázik, akkor vajmi kevés effektet tesznek hozzá a képhez. Persze az általános lágyításon kívül, ami önmagában is segít a steril obikon, ha vkinek az nem jönne be.

(#30371) nozs23 válasza Teasüti (#30370) üzenetére


nozs23
addikt

Igen-igen, olyan esetben nagyon látványosan szétdobja a fényt, viszont azzal találkozok kevésbé, ezért csináltam ilyen példát, amibe sokkal többször belefutok, szerintem így is látványosan lágyít. Ha valakit érdekel ez VND csinálok olyan low-light csúcsfényes példát.

(#30372) vond válasza nozs23 (#30369) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én azért nem vettem egyben, mert akkor kevés fényben veszítek 1,5-2 FÉ-t, ha használni akarom a mist/glow funkcióját is. Igaz, hogy körülményesebb, de én inkább külön csavarok fel egy Cinebloom filtert, aztán a Freewell VND-t.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30374) b-max


b-max
aktív tag

Sziasztok, egyszer már kérdeztem, milyen optikai zoom-s kamerát ajánlanátok time lapse felvétel készítéséhez? Próbáltam régi olympos géppel, szépen is megy, infrás telefonnal szépen megy a időzités, viszont nem tud alapból HDR fotókat igy. Milyen kamerát ajánlanátok? Persze inkább az olcsóbb katergoriából.

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#30375) hibavissza válasza b-max (#30374) üzenetére


hibavissza
veterán

Bármilyen RAW képes váz+manuális obi alkalmas erre. A feldolgozás a lényeg. Sokkal egyszerűbb, ha linkelsz egy példát a célról és megtippeljük mi kell hozzá. Mondjuk Time Lapse rögzítés alatt nem célszerű zoomolni. Max. sliderrel.

[ Szerkesztve ]

(#30376) b-max válasza hibavissza (#30375) üzenetére


b-max
aktív tag

De raw-ból hogyan lesz HDR ? Zoom igazából azért kellene, mivel egy magaslatról késziteném a felvételt, viszont az távol van. Közelebb meg nincs magaslat :D . Nagyjából ilyesmihez kellene, ez 2x digitális ZOOM-al készült.
[link]

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#30377) hibavissza válasza b-max (#30376) üzenetére


hibavissza
veterán

Az, hogy RAW-ból rec709 vagy "HDR" rec2020 kimenetet gyártasz csak monitor kérdése. HDR képes OLED panelen kell grédelni. Ezért RAW. Bármilyen raw képes fényképező megteszi. Hogy maradjunk az említett márkánál egy használt Olympus EM10 II vagy III + bármilyen manuális obi jobb végeredményt fog adni mint a mellékelt klip.
A mellékelt szintet egy jobb teló megugorja szerintem.

Ha kicsit komolyabban nyomod, érdemes olyan vázat lőnöd amelyik teljes dinamika tartománnyal tud e-shuttert. Sonykban elég jó timelapse funkciók vannak.

[ Szerkesztve ]

(#30378) hibavissza válasza hibavissza (#30377) üzenetére


hibavissza
veterán

Ennyihez még jó alternatíva egy használt Gopro. Legalább nem izgulsz, ha megázik, belepi a harmat. Ebben van 2 TL. A célra nem túl alkalmas gx80-nal készültek. [link]

[ Szerkesztve ]

(#30379) b-max válasza hibavissza (#30378) üzenetére


b-max
aktív tag

Gopron én is gondolkodtam, de ott nincs optikai zoom nem?

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#30380) hibavissza válasza b-max (#30379) üzenetére


hibavissza
veterán

TL-nél mihez kezdesz vele? Nem tudod használni. Sliderral vagy motoros távcsőmechanikával tudod mozdítani a kamerát. Még egy motoros zoom sem tud elég egyenletesen mozdulni.

(#30381) Tuninger válasza b-max (#30376) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az utómunkán kell javítani elsősorban, ezzel a géppel simán lehet timelapsezni. Igaza van hibavisszának, a RAW a lényeg meg raksz rá valami manual obit max ha ez a zoom nem elég.

RAW feldolgozás: bedobod Lightroomba, vagy Adobe Camera RAW-ba az összes RAW-ot és átkonvertálod DNG-be.
A DNG-t beimportálod Davinci Resolveba, megcsinálod olyanra a képet amilyenre tetszik, és keyframeled az expozíció állítást.
Magyarán megcsinálod HDResre a kinézetet, a kép világosságát meg szépen igazítod a környezeti világossághoz. Az egészre rádobsz egy zajszűrést és kész.

(#30382) b-max válasza hibavissza (#30380) üzenetére


b-max
aktív tag

Fix zoom-ra gondolok, egyszerűen csak hogy 1 adott részére nagyitok a látómezőre, vagy rosszul gondolom?

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#30383) Márton válasza b-max (#30382) üzenetére


Márton
nagyúr

nem és én az első hsz. óta erre asszociáltam, nem tudom hibavissza-nál mi ment félre :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30384) hibavissza válasza b-max (#30382) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem értem mit szeretnél ezzel a zoom obi dologgal. Teléhez nem kell zoom. Inkább egy manuális telét választanék TL-re. Az a gond, hogy némelyik gagyi zoom nem tudja normálisan beugrasztani a rekeszt. Ha nem teljesen nyitva használod pulzálni fog a fényerő. AF nem kell, és olcsót kértél. Egy középszar MFT tele használtan is 60-80 ezer. Pana 50-200.

[ Szerkesztve ]

(#30385) hibavissza válasza hibavissza (#30384) üzenetére


hibavissza
veterán

Tele Zoom.

(#30386) Kukcaman válasza hibavissza (#30384) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Szerintem arra gondol b-max , hogy ha van egy kilátó amiről szeretné nyomatni a timelapse-t, van egy-két fa jobb ill. bal oldalt, vagy éppen egy kis házikó, akkor belezoomol egy kicsit, hogy ezek ne zavarjanak - persze ez csak részemről :D

#30381Tuninger
Miért DNG-be? PNG-be szoktam mindig.

(#30387) b-max válasza Kukcaman (#30386) üzenetére


b-max
aktív tag

Igen, illetve konkrétan egy távoli hegyre akarok rázoomolni... És úgy csinálni time laps-et.

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#30388) hibavissza válasza Kukcaman (#30386) üzenetére


hibavissza
veterán

Nincs zoom obim évek óta. Felesleges. Én nem ajánlom senkinek. Persze ez csak egy vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#30389) b-max válasza hibavissza (#30388) üzenetére


b-max
aktív tag

De akkor hogy oldod meg az általam vázolt problémát ? Utólag kivágod (digit zoom?) .

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#30390) Teasüti válasza b-max (#30389) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Persze. Van sok megapixeled, viszont a videóban úgyis csak kb kettőt/nyolcat használsz.

(#30391) Kukcaman válasza hibavissza (#30388) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Valamikor nem lehet közelebb menni a témához, főleg, ha csak az adott szög tetszik. Meg én is 2-3szor cserélek és lemaradok.

B-max: haver csinálta [link]
IPhone+tojás óra+állvány. Félkörívesen ment.

[ Szerkesztve ]

(#30392) hibavissza válasza Kukcaman (#30391) üzenetére


hibavissza
veterán

Ne keverd ide az általános fotózást. Timelapse a téma. Ott 135 mm körüli manual mindenre elég. Az kétszeres croppal MFT-n 500 mm fölé megy. Hova még?

[ Szerkesztve ]

(#30393) hibavissza válasza b-max (#30389) üzenetére


hibavissza
veterán

16 megás szenzorból crisp 2 megát bármikor kapsz. Azt bárhova tologathatod, nagyítod, kicsinyíted. Ehhez egy minnél inkább saroktol sarokig éles, homogén és nagy fényerejű lencse kell. Főleg night-day TL-hez. Az ocsó zoomok nem ilyenek. Nyilván mindent meg lehet oldani mindennel. Vannak akik festékbe mártott baltával festenek.

[ Szerkesztve ]

(#30394) panoly válasza b-max (#30389) üzenetére


panoly
tag

Szia!

Nem lehet, hogy kevered a teleobjektív és a zoom objektív fogalmát, és ez okoz itt problémát? Az Olympus E-410-hez milyen objektíved van? A linkelt videó a POCO X3 pro telóval készült 2x digitális zoommal? (Ha igen, az ekv. 53mm körül van, ami az E-410 12-42-esével bőven lefedhető, sőt még jobban bele lehet zoomolni).

(#30395) panoly


panoly
tag

Kérdeztem nem oly' rég, hogy foglalkoztok-e stock videózással, most inkább úgy teszem fel a kérdést, hogy fordult-e már meg a fejetekben, és miért engedtétek el, ha igen?

Más téma: slider beszerzésén gondolkozom, viszont nagyon nem vagyok képben a témában. Tudtok-e valami olcsó best buyt, ami állványra szerelhető, mechanikus, vagy esetleg motorosat, ami még 60-70 alatt elcsíphető használtan és van értelme.
Követelmény:
Gimbal helyett dolly jellegű képek, snittek készítése, akár termékről, akár természetről. Persze jó lene timelapse-elni is vele, de ahhoz már mindenképp motoros kell, tehát nem prio.

(#30396) MrChris


MrChris
nagyúr

Ha már teleobi, mobilhoz van jó minőségű tele (4-szeres/eq100mm) adapter? Találtam Ulanzi 75mm-es makrót, meg Apexel 100mm makrót, de nem derült ki, hogy telézni, végtelenre állni tudnak e vele a telefonok.

(#30397) Teasüti válasza panoly (#30395) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én azért engedtem el, mert az eladható stock videózáshoz elengedhetetlen a produceri munka és akár anyagi befektetés, színészi játék, utazás szervezés, logisztikai költségek, stb. Nem jön veled szemben csak úgy az e havi trendi téma csak arra várva, hogy lekapd. :)
Valamint igazán csak a high-end videók piaca pörög. Az amatőr videók eladhatatlanok.
Ha úgy érzed tudsz ilyet alkotni (trending szekció) futószalagon, akkor a Blackbox egy jó kiindulási hely. Illetve még tudni kell, hogy a high-end anyagokat általában nem kispályás cuccokon készítik és Prores és hasonlókban kerülnek feltöltésre. Szóval igazán jó pénzt eből úgy lehet csinálni ha filmstúdió vagy és a projektjeidet felrakod stock videóként egy kis mellékedést. Persze vannak stúdiók is akik direkt stock videóra specializálódnak.

Volt egy stock videós oldal, aminek a blogjában írtak mindig a következő havi várható trendekről, amire lenne piaci igény. Kvázi egy megrendelési lista a szabadúszóknak. Az istenért se találom.

[ Szerkesztve ]

(#30398) Teasüti válasza Teasüti (#30397) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Bocs, lejárt a szerkesztési idő és tele van hibával. Okoljátok a ph-t érte, amiért nem enged szerkeszteni! :P

(#30399) Teasüti válasza Teasüti (#30397) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Shutterstock volt az. De szerintem változott azóta az oldal, mert nem látok a blogjában havi trendeket.

(#30400) Tuninger válasza panoly (#30395) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Kovsol tudott értékesíteni néhány madárleses felvételt amit az A7III + 200-600-zal lőtt. Talán ő tudna mesélni a tapasztalatokról, elvégre van már vagy 2.5 éve hogy feltöltött videókat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.