Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29501) nozs23 válasza hibavissza (#29500) üzenetére


nozs23
addikt

Jah okes. Megertem. :D Egy plusz szazasert benne van a 20-60. [link]

[ Szerkesztve ]

(#29502) syC


syC
addikt

Nem tudja valamelyikőtök esetleg, hogy a sigma 24-70 2.8 dg obinak manual focus esetén lineáris a fókusz gyűrű állítása?

(#29503) nozs23 válasza syC (#29502) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem csak Panasonicon lehet lineárisra tenni legutóbbi fw óta. De meg ott is csak 360 fok lehet a throw.

(#29504) MrChris válasza syC (#29502) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nemtom. Talán ez többet mond.

(#29505) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Továbbra is szórakozom a 700D-vel. Most érkezett új hack, így ha van itt magic lantern user, érdemes elnézni a honlapra. Emeltek az SD kártyára írás sebességén, így magasabb felbontáson lehet stabilan használni a kamerát.
2.8K 24p folyamatos, full szenzoros aliasing "mentes" mód is folyamatos lett.
Jó játék na.

Csak aztán mellé rakom a gopro probléma mentes működését és mindig rájövök hogy melyik a kedvenc...

Még azért fogok csinálni pár összehasonlítást csak funból, itt a fenti képen a canon 3K RAW-ban ment (ekv 28mm) és sokkal crispebb mint a szétcroppolt 5.3K a goprotól (5.3K 60 fps Linear+ 1,4x crop in camera). Igaz így nem belenagyítva nézve nem is tűnik olyan nagynak a különbség...

(#29506) dynax


dynax
tag

sziasztok! nem teljesen az a szint amit ti kerestek :D de tudnátok olyan mobilt ami video közben állít élességet ? huawei p30 pro-t használok ami nekem fotora jo de hiányzik a video közben az élesség állítás , persze mindig oda tudok bökni és akkor állítja de nem az igazi . Az iphone nekem nagyon korlátozottan használható , inkább valami andoridot keresnék , meg persze minél olcsobban :D

(#29507) nozs23 válasza dynax (#29506) üzenetére


nozs23
addikt

Filmic Pro app + bármilyen telefon?

(#29508) MrChris válasza dynax (#29506) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az Opencamera app tud folyamatos fókuszt videó közben a fapados A40-el. A tízszer annyiba kerülő telefonodban meg mégiscsak sokkal jobb kamera van.

[ Szerkesztve ]

(#29509) Tuninger válasza dynax (#29506) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A p30 pro-ban illene lennie AF-C-nek, meg arc érzékelésnek is. Az előbbi biztosan van az asszony sima P30-asában.
viszont az ultranagy látószögű optika fixen végtelenre van állítva

(#29510) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Kérdésem vala a codec expertek fele.

A gopro labs-ban lehet állítani hogy a h265 encoder milyen bitraten menjen a goproban.
Csináltam egy rövid tesztet 2Mbps / 20Mbps / 180 Mbps sávszélen, 5,3K 60 fps-en. Ok a 2Mbps szétesik, az rendben, de az "én szememnek" az a 20Mbps bődületesen "tart" Mit kéne látnom vs 180Mbps, meg tudja nekem valaki mutatni croppal?
Nézegetem a két képet 500%-on és nem ugrik ki az óriási különbség, pedig már csak a matek szerint sem elég a 20Mbps.
Persze, nem kontrollált teszt, nehéz a képnek ugyanazt a részét kicroppolni úgy hogy ne a motion blur mossa el.

Azért kérdés, mert ha ennyire nem látszik, feleslegesen nem tolom fel a bitratet. (gopro gyári értékek: 60Mbps a normál, 100Mbps a high bitrate, mindkettő h265 main profile) = a gyári 100Mbps mindenre elég?

szerk: ok egy durva kontrasztot ráadva az ég blokkosodik, míg a másiknál inkább csak zaj van

[ Szerkesztve ]

(#29511) Márton válasza Tuninger (#29505) üzenetére


Márton
nagyúr

én nem igazán látok különbséget, igaz rosszul aludtam :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29512) hibavissza válasza Tuninger (#29510) üzenetére


hibavissza
veterán

Én egyszer egymás után legalább ötször újrarendereltem egy h264 anyagot és az utolsót összevettettem a kiindulással. Semmi különbséget nem láttam 100 Mbps-nél, de még 50-nél sem. A h265 pedig elvileg még jobb. Én 50 Mbps h264 tömörítéssel tárolok el mindent. A 265 alacsonyabb bitrátánál ad szebb eredményt, de nekem a 50 Mpbs már elég kis méret. Legalább is Resolve alól én ezt tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#29513) Márton válasza Tuninger (#29510) üzenetére


Márton
nagyúr

És ugye minél mozgalmasabb legyen a téma (pl. montival csapatni erdőben, falevelek, vízesés, stb) Egyből kijön a különbség! :K
Egy statikus témánál nemigen lesz változás, épp most szenvedek azzal, hogy egy Osmo actiont fixen lerakva a templomban az orgonásra tök jó a kép, de 100mbps, ami úgy 40GB 1 órára.. Hát, győzzem tárhellyel. Gyorsan lekódoltam 25mbps-ra, semmi különbség (mivel nincs nagy változás a képkockák között), de a tárhely igény már csak negyede. Sajna az osmo itt 2.7k-n nem tud 60mbitet. (gyors témához meg a 100 is kevés, hamar blokkosodik a falevél..)

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29514) hibavissza válasza Márton (#29513) üzenetére


hibavissza
veterán

Nálam h265-tel sokkal hamarabb elkezd blokkosodni a mozgás hiába a nagyobb sávszél. H264 jobb eredményt ad. Szerintem a 265 20 Mbps vagy alatta ad előnyt. Lehet valami tenyész parancssoros kódolással pont az ellenkezője igaz, de Resove alatt nekem egyértelmű a h264 előnye magasabb sávszéleknél. Mondjuk ez a teljesen értelmetlen monitoros pixel peepelésnél látható. TV-n, 3 méterről semmi jelentősége ezeknek a dolgoknak.

[ Szerkesztve ]

(#29515) Tuninger válasza Márton (#29513) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Azért próbáltam rángatni én is a próbafelvételnél, hogy imitáljam a nagy változást a képen pár frame alatt.

Teasüti megnézegeti remélem és megmondja a frankót

újrakódolós storynál is végeztem teszteket, az volt a tapasztalat vizes, extrém sokat változós képnél hogy 4k 30 fpshez olyan 35Mbps azért kell h265-ben. 40-en nagyon minimálisan javul, viszont 30on sokat romlik.
Ezek alapján nekem a resolve export bitratek:
4k 24-30: 35Mbps
4k 50-60: 60-70Mbps
1080p 24-30: 20Mbps
1080p 50-60: 40Mbps

igaz, az osszes teszt gopro felvételen alapult, ahol erősen nincs meg a pixel szintű 4K / 5,3K felbontás. Sonyval is majd tesztelek.

(#29516) Márton válasza Tuninger (#29515) üzenetére


Márton
nagyúr

És mindez gpu (nvenc) kódolás?
Mert Turing tesztek ide vagy oda, nálam az x264 még mindig jobb ugyanazon a bitrátán, igaz sokkal de sokkal hosszabb -> tehát én is ritkán használom :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29517) Tuninger válasza Márton (#29516) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

M1, “Optimized for speed”
regebben volt itt beszelgetes rola hogy by default az x264 azonos bitraten hasonló mint amit a h265 tud minőségre. Kérdés persze hogy mennyire befolyásolja az Metal/Nvenc/OpenCL encoder minosege a képet.

(#29518) hibavissza


hibavissza
veterán

Pár hét után Mac M1 vélemény.
- Safari kuka
- DLNA nem megy (úgy általában sok dolog nagyon phasz módon van megoldva. windows sok dologban előrébb jár. szerencsére szinte mindenre van megoldás)
- random egér akadások OS-en belül (Logi G305)
- nem ismeri fel a nem Apple 105 gombos billentyűzetet, szerencsére fellelhető mókolt
- ablakkezelés teljesen random, kár rábízni az alkalmazás fejlesztőkre
+nagyon jó hangkártya van benne, natív DSD support
+sokkal jobb színmenedzsment
+a még Inteles Adobe Bridge is hasít rajta
+ACR, Ps is hasít, (ritkán itt is vannak egér akadások)
+néma

Final Cutnak most futok neki. Tutorialok alapján nekem jobban fog feküdni mint a Resolve. Kíváncsi vagyok. SSD tesztet is meg fogom ejteni.

(#29519) Tuninger válasza hibavissza (#29518) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

én 3 különböző egérrel is használtam, egyikkel sem volt gond.
Az ablak kezelést szokni kell, de az vicc hogy az ablak kihúzása a sarokba hogy a képernyő felére / negyedére legyen szabályosan méretezve az 7.99 dolláros applikációval érhető el...

(#29520) hibavissza válasza Tuninger (#29519) üzenetére


hibavissza
veterán

Alkalmazás kell ahhoz, hogy ne lője ki a merevlemezt képernyő kikapcsoláskor. 10 percig anyázva röhögtem. :DDD
Win+nyíl gombok nagyon hiányoznak. Most jöttem rá, hogy mennyi mindent billentyűparanccsal értem el win alatt. Ez van. Ezt kell szeretni. Spóroltam 250 ezret + nincs nagy fekete doboz a lábamnál.
Nincs olyan alkalmazás ami konfigurálja az összes Win parancsot? 8 dodót meg is érne nekem.

Azt néztem, hogy a Logi G305-höz nincs macOS 12 alá natív Logi driver. De az is lehet, hogy itt is a hulladék Safari kavar be. Szerintem Ps alatt is meg volt nyitva....

[ Szerkesztve ]

(#29521) vond válasza Márton (#29513) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Épp ezért kell CRF-fel transzkódolni. Majd a gép eldönti, hogy mekkora bitráta kell az egyes képeknek. 1080p50 vízilabda meccshez akár az 50 Mbps H.264 is kevés, statikus stúdióbeszélgetéshez meg az 5 is sok. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29522) Márton válasza vond (#29521) üzenetére


Márton
nagyúr

úgy-úgy

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29523) hibavissza válasza vond (#29521) üzenetére


hibavissza
veterán

A CRF-nél engem mindig összezavar az utána lévő minőséget jelző szám. Mi alapján adod meg, mit állít pontosan? Más értéket vehet fel 265-nél és 264-nél. Nem találtam igazán jó példákkal kiegészített cikket erről.

(#29524) vond válasza hibavissza (#29523) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én sem vagyok fullos szaki, de azért megpróbálom dióhéjban leírni. :)

Minél kisebb az érték, annál szebb az eredmény, annál nagyobb a bitráta. De egy bizonyos szám alá nem érdemes menni. x264 esetén 18 alatt semmi különbség minőségben, csak a bitráta nő. x265-nél ez az érték 24. Van default beállítás, ha úgy tetszik, arany középút is a méret és a minőség között. Ez x264-nél CRF23, x265-nél CRF28. Éééés még akkor valamennyire függ a preset-től is a minőség (placebo-ultrafast között lehet állítani). Én itt "fast" értéket szoktam használni az alapértelmezett "medium" helyett. Amúgy meg szinte mindig x264 CRF20-szal archiválok. Ha a képminőség másodlagos, és inkább a kis méret, gyorsabb feltöltés fontos, akkor meg általában CRF24-gyel, vagy akár 26-tal megy az export.

Nem sokat kerestem most, de ez például egy egész részletes cikknek tűnik a témában.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29525) Tuninger válasza vond (#29524) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

És ezek a CRF értékek kb milyen bitratet eredményeznek 4k illetve 1080 esetén?

Nekem ha “GPU-ból” +30% filemérettel lesz 10x gyorsabban eredmény, az bőven elég. Persze final render-bol nincs sok, elszamolgathatná végülis éjszaka.

(#29526) vond válasza Tuninger (#29525) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"És ezek a CRF értékek kb milyen bitratet eredményeznek 4k illetve 1080 esetén?"

Ahogy írtam, ez színtisztán a képek bonyolultságától függ.

Ha végig egy állóképet mutatsz, akár még full homogén felületekkel is, akkor oda bőven elég lehet akár pár Mbps is ugyanolyan minőséghez, mint a forrás volt. Például simán lehet egy gépből 100 Mbps-mal kieső anyagból akár 4-5 Mbps is, és nem veszed észre, hogy lekódoltad. Ezzel rohadt sokat lehet spórolni. Az én archívumom is jó 3-4-szer ekkora lenne, ha nem CRF-ben raknám el a cuccokat. Nekem x264 CRF20-szal általában a harmadára sikerül lenyomni a fájlméreteket, UHD esetén olyan 30-40 Mbps, FHD-nél meg 10-15 Mbps környékére. De mondom, ha mondjuk egy erdőben montizást, vagy vízilabda meccset akarsz elrakni, ahol minden képkocka tele van apró és változó részletekkel, akkor ott lehet, hogy csak minimálisat, vagy akár semmit sem sikerül spórolni.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29527) hibavissza válasza vond (#29524) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi! :R Ki fogom tesztelni. Mondjuk én még az életben nem rögzítettem riportot. 90%-ban nyaralási videóim vannak. Ott mindig mozog vagy víz vagy erdő a háttérben. Mivel nincs millió anyagom nálam ennek inkább fordítva lehet haszna. Van ahová nem elég az 50 Mbps ott feltolja 100-ra. Jut eszembe hátulról tesze....nálam az 50 Mbps plafon a tv miatt van. Annyit bír fogadni otthoni hálózaton. Felette akad.

[ Szerkesztve ]

(#29528) vond válasza hibavissza (#29527) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Akkor limitáld a bitrátát és buffer méretét is: [link]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29529) vond


vond
MODERÁTOR

Tegnap végre sikerült - viszonylag biztonságosan - rögzítenünk az Insta360-at az egyik partnerautóra. 40 percig mentek vele gond nélkül. :) Este csak egy pár percet szórakoztam a felvételekkel utólag. Itt egy gyors próba. ;] :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29530) #82860288 válasza vond (#29529) üzenetére


#82860288
törölt tag

Kicsit elszédültem, de ez baromi jó. :DDD

(#29531) vond válasza #82860288 (#29530) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az volt a cél. ;] :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#29532) Kukcaman válasza vond (#29529) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Jó látni, hogy valaki tudja használni a fluid mozgást ennél a kameránál :D

(#29533) syC válasza vond (#29529) üzenetére


syC
addikt

Jópofa ;)

(#29534) aznem


aznem
tag

Sziasztok!
Sony A7R II videós képessége (4K25 100MB) hozzávetőlegesen minek felel meg a "családon' belül: kép minőség, Videó AF, követő fókusz videó alatt.
1. A6500 szintjét hozza?
2. Jobban melegszik, mint a A6500?
3. Kihajtott kijelzővel+dumival powerbankról bírhat 2 óra folyamatos rögzítést -túlmelegedés nélkül?
Azért választanám, mert szoftverből ki lehet iktatni az időkorlátot.

(#29535) Tuninger válasza aznem (#29534) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az A7r II APSC módban hajtva 1:1-ben az a6500 tudásának felel meg.
Fullframeben hajtva gyengébb a 4K-ja, pixel binnel oversampling helyett.

Melegedés terén jobb mint az a6500, de nagyon necces a 2 óra. 1080p-ben biztosan bírja, 4K fullframeben talán, 4K apsc-ben szerintem nem.
Ki kéne próbálni, a dummy miatt működhet.

(#29536) aznem válasza Tuninger (#29535) üzenetére


aznem
tag

Köszönöm az infókat!

A6500 bírja a 2 órát (sárgán jelez az emelkedő hőről kb. 1 óra után).

(#29537) Tuninger válasza aznem (#29536) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én a6300-zal vettem fel egyszer egy 2 órás előadást de dummy nélkül, powerbankkal és 1080p 25fpsen is már villogott a túlmelegedés jelző a végére. Szóval sokat számít a dummy, akkor bírni fogja.

(#29538) hibavissza


hibavissza
veterán

[link] Érdekes lehet annak aki Mac mellé nézeget monitort.

(#29539) narumon


narumon
őstag

Létezik, hogy az S5 10bit fájljait sehogy sem tudom lejátszani VLC playerrel? Neten vannak akik átállítanak ezt azt, de nekem sehogy sem megy. :I
Tipptrükk?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29540) hibavissza válasza narumon (#29539) üzenetére


hibavissza
veterán

Célszerű lenne az ominózus klipből egy részletet megosztani. Gondolom a hardvered elég erős hozzá.

(#29541) Márton válasza narumon (#29539) üzenetére


Márton
nagyúr

kikerülhetetlen a vlc? :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29542) MrChris válasza Márton (#29541) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van pár bosszantó tulajdonsága. Legutóbb azzal jött, hogy láthatatlan lett a program ablak, mert egy ideig két monitorom volt és miután csak egy maradt mindig a nem létező másikon 'jelent' meg.
Alapba mpchc a player, csak ha azzal nem megy használok mást.

(#29543) _q válasza MrChris (#29542) üzenetére


_q
addikt

Én is váltottam egy éve lassan, mert a VLC-vel többször volt megjelenítési, lejátszási problémám. mpchc vagy potplayer van azóta is használatban. Többnyire utóbbi.

(#29544) narumon válasza hibavissza (#29540) üzenetére


narumon
őstag

Teszek fel este.
Igen nem hardver gond van, hanem fekete a kép csak a hang megy.
Neten sokan írják, hogy ez náluk is gond, de sokaknak megoldódik azzal, hogy kikapcsolják a hw gyorsítást és átteszik a kimenetet openGL-re... nekem akkor is fekete a kép.

#29541Márton: Nem, csak megszokás. Van valami ajánlott jó lejátszó?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#29545) MrChris válasza narumon (#29544) üzenetére


MrChris
nagyúr

Osszál aztán megnézzük kinek mi, miként viszi, nem viszi.

(#29546) Márton válasza narumon (#29544) üzenetére


Márton
nagyúr

Én MPC-BE-re szavazok.
Ossz!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29547) Kukcaman válasza narumon (#29544) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Még nem volt gondom a VLC-vel, minden vackot lejátszott eddig. MOV szokott remegni, meg kockásodni, arra meg a Windows Media Player lejátsza gond nélkül.

Ez pedig ma lett kész, a mai nap erre lett szánva. Jól szétzoomoltam Daniel Schiffer videóját, ezt nézzétek el :DDD [link]

(#29548) _q válasza Kukcaman (#29547) üzenetére


_q
addikt

Hirtelen azt hittem te vetted fel a snitteket. Az menő lett volna.

(#29549) Kukcaman válasza _q (#29548) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Schiffer csajával meg dupla menő :))

(#29550) _q válasza Kukcaman (#29549) üzenetére


_q
addikt

Na igen, gondoltam is micsoda nőd van :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.