Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30651) vond válasza Kukcaman (#30650) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! ;) Hogy érted a több színt? Néha olyan szaturáltak a színek, hogy majdnem lepottyannak a kijelzőről. De egyébként próbáltam természetesre venni a figurát. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30652) Kukcaman válasza vond (#30651) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Kevésnek látom, ennyi :D Kb ennyi színnel szoktam én is szórakozni, utána meg azt látom, hogy ott is kevés. Egy kis Curve rádolgozna egy kicsit erre.

(#30653) Tuninger válasza hibavissza (#30648) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Köszönöm a felajánlást, egyelőre senki sem kapkod a lehetőség után :)

(#30654) nozs23 válasza Tuninger (#30653) üzenetére


nozs23
addikt

Csak egy javaslat, szerintem vedd ki belőle a kidolgozott, vágott anyag átadását. Ha már valaki ezt bevállalja gyakorlat szintjén magának, akkor hagy dolgozza ki azt később a saját tempójában olyan hosszúra, olyan zenével, ahogy ő szeretné a portfóliójába. Az anyag átadását meg vállald te a pár felé (a neked átadott nyers anyagból). Szerintem ez sokkal reálisabb a leírt összegért, még gyakorló munkaként is.

[ Szerkesztve ]

(#30655) Tuninger válasza nozs23 (#30654) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szóval akkor az van ahogy Nozs23 írja :D

Keresek kezdő esküvő videóst aki kipróbálná magát akár az én cuccommal, jövő szombatra 50 rongyért egész napra, vágnod nem kell akkor csak ott lenned felvenned a dolgokat egész nap, segítek instrukciókkal, de ha szeretnél vágni is azt is lehet.

Illetve ahogy Hibavissza is írta, bárki vághatja akinek kedve van hozzá, fel fogom tenni publicba, hiszen a GDPR csak komoly embereknek való :D

(#30656) Teasüti válasza Tuninger (#30655) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Felteszem nincs szerződésed a pár felé, ha bulizni mész. Onnantól senki nem kérhet számon rajtad semmit. :D

(#30657) Tuninger válasza Teasüti (#30656) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Persze, meg igazándiból jófejségből erőltetem, hogy megbánják ha nincs videósuk, pláne hogy nem jó ha én akarok két lovat megülni, a vendégét és a szolgáltatóét. Ráadásul én családostúl megyek, az már 3 ló.
A lóvé is igazándiból az általam adott nászajándékból jön le.
Szép esküvő lesz, szolgáltatóként a valagam verném a földhöz, tuti menne a honlapra.

Ők csak azt kérték tőlem barátilag, hogy vegyem fel a first lookot meg a polgárit, vágást sem kértek tőlem.

(#30658) vond válasza Tuninger (#30655) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, ez így már reálisabb, hogy kiveszed a vágást belőle. Abszolút egyetértek nozs23-mal. :K

Részemről csak forgatni elmennék ingyen is (élmény, tapasztalat, portfólió, kaja, pia, buli), de sajnos esélytelen, hogy a jövő hétvégét Budapest környékén töltsem. :(

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30659) hibavissza válasza Kukcaman (#30649) üzenetére


hibavissza
veterán

Megrendelő úr elmondja mi az elképzelés. Cine, granny, interracial, stb. Cinéhez tegyen fel egy cinebloom filtert + anamorf obi. A többi képi hibát majd rátesszük mi. :D

Fejlődök, már nem Kukacman. Sorry :D

(#30660) Kukcaman válasza hibavissza (#30659) üzenetére


Kukcaman
senior tag

A final edition-t meg majd meg nézi és csak egy VHS-nél rosszabb minőséget lát, hártyás szemmel meg becsukja a videót :DDD

(#30661) hibavissza válasza Kukcaman (#30660) üzenetére


hibavissza
veterán

Nálam (és szerintem MrChrisnél is) Zeek lookja az etalon. (ha nem jönne mindig közbe valami extra kiadás ami meghiúsítja, már rég lecsaptam volna egy eos m-re) Van még egy kodakos Fuji filmszim ami verőfényes napsütésben még nagy kedvencem. Mindig arra törekszem, hogy ezeket utánozzam. Persze nem sikerül a gx80-ból kifacsarni. Amikor valamiről az jut először eszembe, hogy de cine style az nálam a béna szinonimája. Kicsit kezdem már unni, hogy mindenhol tolják az anamorf lookot. Mikor SW filmben ez a fő effekt, hogy ne kelljen hátteret építeni....

[ Szerkesztve ]

(#30662) vond


vond
MODERÁTOR

Zseni. :))

Én meg közben már egy ilyennek is tökre örülök, hogy össze tudtam hozni. :DDD :B
Félkész a cucc, a vége még nincs meg, mert közben Covid-os lettem megint, hogy rohadna meg. :(((

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30663) #82860288 válasza vond (#30662) üzenetére


#82860288
törölt tag

Ez jó volt, jól szórakoztam. :DDD
De te egyedül vagy, ott meg volt egy nagy stáb meg sok milliós forrás.

(#30664) Kukcaman válasza vond (#30662) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Mi a bajod a tiéddel, jó kép, jó hang, szép átmenet.

A másik videó marha jó :D azért pár ember állt mögötte, meg VFX-es ember.

#30661hibavissza
Mutass példát arra a Zeek look-ra. Fuji meg a Kodak nézet nekem is bejön, mondjuk mostanában mindent jobban szeretek fekete-fehérben látni :D - ehhez még hozzátesz, hogy nem vagyok színmájszter.
Miért pont Eos-M?

[ Szerkesztve ]

(#30665) Tuninger válasza Kukcaman (#30664) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

“Zeek look” és a miert eos m re a valasz

(#30666) Kukcaman válasza Tuninger (#30665) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Így már értehető :D köszi. Frankó, régi obikkal nyomja :))

Látom máshol is bevett szokás ez a szutyok fény - lila-magenta-zöld - mi kell még, hogy rosszabb legyen :D

(#30667) flash- válasza Tuninger (#30633) üzenetére


flash-
veterán

és milyen bitrátával érdemes ha a 1080p anyagot 1440p re akarom renderelni?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#30668) Tuninger válasza flash- (#30667) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ha a youtube a cél, a felbontás számít. De persze saját magadnak ha archiválsz, érdemes kikísérletezni. Én resolve exportnál h265-ből
4K 24-30-hoz 35Mbps-t
4K 50-60fpshez 70Mbps-t
1080p 24-30-hoz 20Mbpst
1080p 50-60hoz 40Mbpst
használok, 1440-et nem szoktam renderelni. Teszteld le, lehet a te ingerküszöbödnek túl sok a részletmosás a fenti bitrateken

(#30669) Márton válasza #82860288 (#30645) üzenetére


Márton
nagyúr

"Ha nem vagy befutott YouTuber sok ezer feliratkozóval, akkor a 1080p anyagot avc1 codec-kel fogja tömöríteni, az 1152p-t meg vp09-cel."

Khm: [kép] [kép] :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30670) #82860288 válasza Márton (#30669) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nálam vált, azért linkeltem előzőleg is a videót: [link]

Fogaskeréknél megnézéskor 1080p volt kiválasztva?
Az eredeti felbontást kellene látnod, mint nálam is.

[ Szerkesztve ]

(#30671) Márton válasza #82860288 (#30670) üzenetére


Márton
nagyúr

Igen, 1080p volt kiválaszva, mint ahogy most is :)
És most már 2048-as. Akkor csak idő kellett neki, de ezekszerint először minden avchd, hogy gyorsan nézhető legyen, majd mikor elbíbelődik vele, áttolja vp09-be, avc-t meg törli?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30672) #82860288 válasza Márton (#30671) üzenetére


#82860288
törölt tag

Hát, az elég fura lenne, hogy ha 2x tömörítene a 2 külön kódekkel, amikor a felbontást már látja azonnal, de lehet ez történik a háttérben.
De igen, kell neki idő míg feldolgoz minden felbontást, ahogy megy felfelé, de azt írja is közben pl. hogy processing HD.
Elvileg ha most ugyanezt a sima 1080p-vel töltenéd fel, kicsivel rosszabb minőségű lenne.

(#30673) Márton válasza #82860288 (#30672) üzenetére


Márton
nagyúr

Igen, csak most ugye a 1080 fel lett skálázva 1152-re, emiatt esetleg egy picit veszít az élességéből. De a gyors mozgásoknál jelentkező tömörítési artifactok remélhetőleg eltűnnek a vp9 miatt.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30674) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Margaret Islandról egy kis szösszenet. G80+Helios, Igyekeztem nem kiégetni a felvételeket, így maximum a refik középpontja égett ki. Szóval most elértem, ami tényleg látható volt élőben is. [link]
FHD/60fps, kivéve a távoli, az 4k/25fps.

[ Szerkesztve ]

(#30675) Teasüti válasza Kukcaman (#30674) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A füstöt vmi beépített sablon effekttel csináltad vagy hogy? Én egyszer próbáltam füstöt animálni random generátorral létrehozva, sehogy se nézett ki.

(#30676) MrChris válasza Kukcaman (#30674) üzenetére


MrChris
nagyúr

Na ez tök profi lett! Gratula!

(#30677) Kukcaman válasza Teasüti (#30675) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Ennél egyszerűbb a megoldás. [link] Screen-be a láthatóság, azt jó napot. Van amúgy jó füst generálás tutorial, ha érdekel megkeresem, de az bonyolúlt szerintem :D

#30676MrChris
Köszi :) érzek benne hiányosságot.

(#30678) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Tudtok ajánlani valamilyen jól működő szoftvert, ami műsoros DVD-ből tudja kiszedni a fájlokat és egyszerű, közönséges h.264 fájlokat kiköpködni a végén?

Apámnak van kb 28 órányi családi/baráti/egyéb videója és mind ezek műsoros DVD-ként vannak lemezre írva (még fejezetek és menü is van) és már nagyon unom, hogy folyton ugráltatva vagyok az olyan feladatokkal, hogy neki kell "elküldhető verzióban" (értsd: Youtube privát listázás + link a haveroknak). Inkább vennék egy nagy levegőt és megcsinálnám mindet egy délután alatt.

(#30679) vond válasza Stauffenberg (#30678) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én FFmpeg szkriptet írtam erre is, de például HandBrake-kel is meg lehet oldani egyszerűen.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#30680) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Vettem egy OnePlus 8 Pro-t. Volt vele kis szenvedés, csak a fő kamera látszódott a motion cam appban, 1 nap volt mire rájöttem hogy azért mert downgradelni kell Android 12-ről 11-re, aztán downgrade törölte a user infot, így a teló az előző tulaj google accuntját kérte amit meg kellett kerülni (5 perces youtube videó ahol egy indiai srác mutatja be... valahol azért felháborító..)

De végre működik, 3 optikája van:
17mm wide (48MP quad-bayer F2.2) max ISO: 5699
26mm normál (48MP quad-bayer F1.8) max ISO: 6400
59mm telefoto (8MP F2.4) max ISO: 1600

Elvileg mind a hárommal megy a 4K 60 fps 10 bit RAW videó, bár nekem most 47fps-t mutat maxnak, a buffer 22 másodpercig bírja, utána olyan 35 fps körül stabilizálódik a sebesség. Ergo a 4K 24 fps az folytonos amíg be nem telik a tárhely
A teló képes külső SSD-re is írni, egy Samsung T7-et raktam rá ami sajnos tele van, de az látszik hogy a folytonos 4K 24-hez lassú a kapcsolat. Még tesztelem.

A main kamera nagyon komoly, ezt a pár másodperces tesztet ISO6400, 1/48-on lőttem pixel bininges módban a 25mm-es obival és postban +1EV-t toltam rá. SLOG2-Sgamut3.cine, 10bit 420 h265-be konvertáltam hogyha próbálgatnátok rajta LUT-ot

Tesztelős időszak jön.

(#30681) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Újabb őrület hypelapse terén, még megfejelték egy Dall-e AI kép generátorral. [link]

#30680Tuninger Nagyon komoly, hogy ilyen sötétben is tiszta képet ad egy telefon, meg, hogy látszik is valami rajta.

(#30682) MrChris válasza Tuninger (#30680) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most jutottam el oda hogy megsasoljam, meglepő milyen jól bírja a magas iso-t. A telt színekben lévő részletek is rendkívüliek. Qbayer jöhetne a milcekbe, főképp m4/3-ra is. Majd azért készíts rendes videót is, ez a pixelbinning rece nekem nem jön be.
Dng-t viszed be a Resolveba? Szerintem az nem jó, bármit csináltam se a színek, se a rolloff nem lett szép. Premiere-hez van közvetlen .mcraw beolvasó plugin és akkor láttam milyennek is kellene lenni, ami egyúttal jó is volt. Resolve-hoz nincs plugin így ahhoz konvertálni kell a Motioncam Tools-al.
Nekem a ProRes/HQ/CineonLog vált be +mcpro24fps_mSLog100_Gamma22_3D_16 LUT.
A legutóbbi 0.35-ös Motioncam tools bugos.

(#30683) Tuninger válasza MrChris (#30682) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

csak a főkamera ennyire brutál, a másik kettő harmatos. Igen, egy quad bayer m43 fel tudná dobni a dinamikát fullframe szintre.
Nekem folyamatosan fagy a motion cam tool, random hogy melyik klippet fogja tudni leszamolni es melyiknel crashel. Az viszont kontans hogy ugyanaz a klipp mindig crashel, így telóval számoltatom DNG-be, soká tart, de tuti működik

A oneplusnal meglepoen jo a pixelbininges anyag, a galaxyval nekem is recés volt.

Resolveban két út van: vagy átrakod BMDfilm logba a raw tabon és adsz neki egy LUT-ot ami megcsinálja a rolloffot, vagy bekapcsolod az ACES-t, ami nagyon szépen átrakja rec709-be.

nem fair hogy mcraw és sony catalyst browse plugin is van premierre, resolvera meg egyik sem.

pedig a Resolve jön iPadre is.

(#30684) MrChris válasza Tuninger (#30683) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nálam is csak a főkamera az igazi. Melyik MCT? Nálam a 0.32 jó, töltsd le azt, 0.34 is fent van, ahogy írtam a 0.35 fagyott, kilépett, néha lefutott. BMDfilm lognál milyen LUTot? A színek se voltak az igaziak.

(#30685) Tuninger válasza MrChris (#30684) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A githubon én csak a 0.32-őt látom, nekem az van és az fagy.

Hagyd a LUT-ot, csináltam egy rövid videót hogyan használd ACES-sel.

(#30686) MrChris válasza Tuninger (#30685) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszi, aszem rég DR-om van. :D Upgradelek.

(#30687) Teasüti válasza Kukcaman (#30681) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Huh, akkor mégse teljesen haszontalan az AI képgeneráló. Én kb épp csak kipróbáltam egy hasonló szöveg->kép generátort és úgy két render után vágtam be a semmirekellő ládába a pince hátsó sarkába. :D
Én egyelőre még próbálom értelmezni hol a helye ezeknek a világban és miért léteznek, pláne miért van olyan nagy hype körülöttük. :U

[ Szerkesztve ]

(#30688) mihulino válasza Kukcaman (#30681) üzenetére


mihulino
tag

elég beteg és király cucc..más kérdés, hogy félelmetes, hogy nemsokára nem kellünk a rendszerbe.

#30687Teasüti a világban számos ponton kiváltható a kreatív művész azáltal, hogy ha jól elmondja az ember a programnak akkor másodpercek alatt olyat produkál, ami használható...legyen az egy animációhoz háttér, prezentációhoz illusztráció, vagy könyv, játékkártya bármi illusztrációja...
az hogy még egy hyperlapsebe is bele lehet tűzni mutatja, hogy mennyire sokoldalú a felhasználhatósága
...addig jó, míg csak egy szűkréteg használja :)

(#30689) Kukcaman válasza Teasüti (#30687) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Szerintem a TikTok-on mindenképpen lesz haszna, mert gyors, sok az inger.
Mondjuk így hirtelen, ha használnom kellene, akkor pl: gördeszka pályán felveszek pár jampecot, majd lelassítom a eflvételt, aztán a srác helyére mondjuk Tony Hawk-ot rakom, meg még jópár deszkás legendát, ki tudja, még jól is fog kinézni - még el is mesélheti a deszkás gyerek álmát, hova is akar eljutni pár kép erejéig.

#30688mihulino
"elég beteg és király cucc..más kérdés, hogy félelmetes, hogy nemsokára nem kellünk a rendszerbe." Meg is válaszoltad: "a világban számos ponton kiváltható a kreatív művész azáltal, hogy ha jól elmondja az ember a programnak akkor másodpercek alatt olyat produkál, ami használható"
Viszont nem biztos, hogy kiváltható egy szaki a rendszerből. Egy dizájner sráccal beszélgetem és erre az AI témára azt mondta, hogy ilyenkor ő mondja meg mit szeretne látni- mit is vár az AI-tól kép/videó formájában.
Már sokszor töprengtem ezen, szerintem ahogy ti is, csinálsz valami jót - legalábbis ami szerinted jó, aztán a néző/ügyfél/kommentelő mondja, hogy neki ez nem jó, máshogy csinálta volna stb. Tehát csinálsz egy profi produkciót, ami mondjuk egyáltalán nem tetszik nagyon sok embernek, mert ő máshogy látja, pl: ő szereti a comic sans-t vagy a clipart-ot vagy éppen a Powerpoint ál3D szövegeit, ami sehogysem néz ki szépen, de a szeme szépnek látja :DDD

(#30690) #82860288


#82860288
törölt tag

(#30691) MrChris válasza Tuninger (#30685) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez nálam nem ad jó eredményt. Direkt csináltam egy tipikus kiégett fejhomlokot és DR-ból a rawot bárhogyan nyüstölöm aces-ban, vagy anélkül csúnya marad. No nem a ráncok hanem a folt. :D Meg egy kicsit sárgás is.

(#30692) Tuninger válasza MrChris (#30691) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

De bepipialod a highlight recoveryt?
átdobsz par framet ebből?

(#30693) Kukcaman válasza mihulino (#30688) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Egy válasz az AI-re MotionScience-től.

(#30694) mihulino válasza Kukcaman (#30693) üzenetére


mihulino
tag

ez nekem túúl külföldiül van :D

(#30695) panoly


panoly
tag

Lehet, hogy teljesen noob kérdés lesz. Létezik, hogy HLG-ből Pana G9-en veszteség mentes VLogot lehet varázsolni egy ilyen LUT segítségével utólag?

https://emotivecolor.com/vlog

(#30696) Tuninger válasza panoly (#30695) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Röviden: igen

Hosszan: Resolve alatt color space transformmal jobb lehet az eredmény, a LUT-os megoldás valamennyire mindig veszteséges. Ha az a cél hogy FCPX/Premiereben használhass V-LogL-hez készült LUT-okat, tökéletes választás. Ha meg akarod úszni a 99 dolcsis VLOG upgradet akkor ideig óráig el lehet vele szórakozni, de a VLOG nagy előnye hogy "csak" a kiégés zebrát kell figyelned expónál, minden mást eldönthetsz utólag. Najó, nem baj ha a WB is közelít a pontoshoz.

(#30697) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

sziasztok, gördeszkázom és lassacskán megy annyira, hogy meg is szeretném örökíteni ha más nem a barátaim mozdulatait.

A gördeszkás filmeket szinte a mai napig kivétel nélkül oldschool sony vx1000 kamerákkal és jó nagy halszem lencsékkel lövik.

Egy kis sztori akit érdekel: https://www.youtube.com/watch?v=tvzwCPoXclQ

Őszintén még vennék is 100k korulig egy vx1000-et ha lehetne kapni, de konkretan lehetetlen itthon. Ezert fordulok hozzatok, tudok ajanlani valami akar kicsit modernebb darabot amit itthon is relative konnyen beszerezhetek es racsaphatok egy halszem lencset? Ha már tud HD-t akkor annyira nem vonz, a videó jól elmonjda, hogy miért nem célunk HDben orokiteni meg a dolgokat.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#30698) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Kimentem sétálni a tóhoz, lőni egy Teló vs MILC-et. DOF-ban, dinamikában, zajban nem egy liga, de a szín és felbontás terén azért tutter.
1.1GB, szerettem volna minél több részletet megtartani.

Ami érdekes hogy az A7 III végig napsütéses WBn, vagyis 5600K-n ment slog2-sgamut3.cineben, ETTR alatt kicsivel, az OnePlus kb ETTR-en.
A OnePlus WB-jét utólag 4600 környékére kellett lőnöm hogy kábéra matcheljen a Sonyval.
Kb mindegyik klip 7 másodperces.
Vannak fókusz huntolgatós meg remegős snittek, még tanulom a telót.
A main szenzor döbbenetes (ezt szerintem még le fogom írni párszor), az ultranagylátót nem nagyon használom, a tele lehetne jobb, mert azt használnám főként.

(#30699) syC


syC
addikt

Megjelent az A7RV, $3898-ból ismét €4878 lett (2M HUF) :C

(#30700) nozs23 válasza syC (#30699) üzenetére


nozs23
addikt

Ez most kivetelesen realis. Figyelembe veve a dollar arfolyamot, illetve azt, hogy az netto ar, mig az euban rajon a huszon-szazalek koruli -vagy epp a rekord 27%- afa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.