Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6151) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Slim tokos DVD-t nagyon olcsón, és/vagy számlára hol lehet kapni?

Andi45: A 20+ éves Videoton TV-nk viselkedik így, szerelőtől szerelőig hordjuk, pár hónap alatt újra elcsesződik.

Sötét Kolonial bútorban van az ugyanolyan színű fa dobozos CRT. Van otthon két Pana plazma is, de azok hogy néznének ki abban a szekrénysorban? :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6152) Syl válasza macilaci78 (#6151) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezért inkább kiraktátok a konyhába vágódeszkának :)) ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6153) Andi45 válasza macilaci78 (#6151) üzenetére


Andi45
csendes tag

Most már vissza sem tudom kapcsolni.Fasza,hogy én mindig így járok. :W

(#6154) LÁZ válasza Andi45 (#6153) üzenetére


LÁZ
addikt

lehet vmi kóboráram, ha mind2 tévével gond volt, ntudni :F

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#6155) pilóta


pilóta
nagyúr

Megy valaki mostanában angliába?
Kellene hozni pár dolgot (élelmiszer), amit csak ott lehet kapni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6156) macilaci78 válasza Syl (#6152) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az egyik öcsém szobájában van a szekrény tetején, mert a szekrénysorban nem fér el, a másik a nappaliban van. Ott se mutat jól, de legalább elfér. A konyhában van az ággyal (igen, a konyhában van ágy) szemben a hűtő, mikró tetején egy 37 centis CRT, a nappalibútprban egy régi, ősöreg RGB katódágyú, öcsém 55 centise apáméknál, nálam egy másik 55 centis van a szobámban.

Több a működő TV is, mint ahányan ott lakunk. :F

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6157) Syl válasza macilaci78 (#6156) üzenetére


Syl
nagyúr

A konyhában van az ággyal (igen, a konyhában van ágy)

Ezen én egyáltalán nem lepődök meg. Gyermekkoromban, falun, nálunk is volt. Délutánonként olyan jókat lehetett ott szundizni :)

Most csak egy tévénk van, de az sincs bekapcsolva (a 220-ba). Sem én, sem a lányom nem nézi. Porfogónak jó :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6158) partymaci válasza Andi45 (#6149) üzenetére


partymaci
aktív tag

Nekünk is volt egy régi ITT tévénk ami ezt művelte, mi is hurcibáltuk egy dabaig aztan új tv lett a vége.

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#6159) Rick4 válasza partymaci (#6158) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem volt sok sok éve egy 92 centis 16:9-es képarányú CRT-m, mérlegre téve 80Kg volt. Na ott is volt, hogy szervizbe kellett vinni, nagy boldogság volt, de egyedül tettem be a kocsiba... :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6160) Rawulf


Rawulf
őstag

Ha már régi cuccok.
Bitpork: Emlékszel még ezekre? :D


Enterprise: Szíjjel vágtuk a joystick-odat gyorsan. :)
C+4: Istenem... 3 havonta új joystick kellett ennél is. Kis csillag-csavarhúzóval kellett a fejet állítgatni a magnóján.:)
ZX Spectrum: Hűtőbe kellett tenni a sok játék közben néha, mert túlhevült. :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#6161) Andi45 válasza partymaci (#6158) üzenetére


Andi45
csendes tag

Azt mondta az eladó,hogy Franciaországból van a tv,amúgy örültem,mert elég jó árban vettem,sztereó,68cm-es HYPSON márkájú :)

(#6162) Andi45


Andi45
csendes tag

De mit javasoltok,akkor nem is érdemes javíttatni,vagy tudtok egy megbízható szerelőt,aki nem csak egy csavart cserél ki 8K-ért?

(#6163) macilaci78 válasza Rawulf (#6160) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Spektrumot személyesen is láttam exem apjánál pár éve, ereklye. :K
A C +4-en magam is programoztam ált suliban. olimpiai 5 karika otthon háziban külön-külön színnel. Na, megvan a kör, de ez tojás. Wazzeg, mire kisakkoztam, hogy a TV pixele nem négyzet. Na, arányosítom a kört a programban tojássá, a TV-n már kör. :)
Ne bassza meg, a suliban ez meg már emígy tojás, akkor vissza. :D A tanár azért látta a rátermettséget, szó nélkül megadta az ötöst. :P

Andi45: Szerinte mi számít jó árnak egy rossz TV esetén? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6164) Rick4 válasza Andi45 (#6162) üzenetére


Rick4
félisten

Old Fox megcsinálja.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6165) Rawulf válasza macilaci78 (#6163) üzenetére


Rawulf
őstag

Régi szép idők. Basic progikat írtam át Pascal-ra. :DDD
Valamelyik Dizzy játékban benne volt a nevem hivatalos teszterként még. :DD

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#6166) Andi45 válasza Rick4 (#6164) üzenetére


Andi45
csendes tag

Írtam e-mailt az eladónak ,felhívott pár perce és azt mondta,hogy vasárnap eljön és megnézi,szerinte csak forrasztani kell benne valamit.Ha nem boldogul,akkor írok Old Fox-nak.Köszi.

(#6167) macilaci78 válasza Rawulf (#6165) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Basicban a T-Home DOS-os rendszereit hekkeltük nagyüzemben progmatos diákkollégákkal. :C A főnökség meg ledorongolt minket, merthogy ez súlyosan veszélyezteti a rendszert. Pedig mi csak a makrókat és szkripteket aknáztuk ki. :K

A Turbo pascal is izgalmas volt gimiben. (n alatt k) függvény, miegymás. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6168) Andi45 válasza macilaci78 (#6163) üzenetére


Andi45
csendes tag

Teljesen igazad van. :K

(#6169) hodigy válasza hodigy (#6140) üzenetére


hodigy
csendes tag

Intel 915P/Centrinos laptop -ba keresek gyorsabb CPU-t hyper threding-el (most 1.8Mhz-es 2MB cache, no hyperthreding van bent, spec szerint max Intel Pentium® M Processors up to 760 2.0 GHz), priviben várok ajánlatot (árral).
Előre is köszönöm!

Írj emailt, a privátot sokszor nem látom...

(#6170) Rawulf válasza hodigy (#6169) üzenetére


Rawulf
őstag

Izraelben lehet kapni egyet. :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#6171) macilaci78 válasza Rawulf (#6170) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Volt osztálytársam Jeruzsálemben matematikus. Kinek mit ér meg a kontakt? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6172) Rhino666 válasza Rhino666 (#6117) üzenetére


Rhino666
őstag

Na, azért ne vesszetek össze rajta...

Netezős konfig 15k

ASRock P4VT8 (AGP8x, SATA, DDR1)
Intel Celeron s478 1,7GHz
Hynix 512MB DDR400
Creative TNT2 16MB
Quantum Fireball PATA 20GB
LG GCC-4520B PATA combo
Seasonic 250W ATX
Mercury ATX ház

Gigabyte GN-WP01GS PCI WiFi b/g kártya 1,5k

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#6173) azbest válasza hodigy (#6169) üzenetére


azbest
félisten

hyperthreading nincs a pentium-m procikban, ezek közül lehetnek esélyesek, bár a nagyobbak nem biztos hogy hosszúéletűek lennének: [link]

(#6174) bitpork válasza Andi45 (#6168) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekünk a Philips 82-s tv-nk ment tönkre, a fenti hibával, és kiderült róla hogy a egy vezérlő sorvégfok ment tönkre. Meg tudják csináni, csak pici 40k...uh kidobtuk. Oszt vettünk egy 42k-s Grundig tevét 1 év garival :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6175) bitpork válasza Rawulf (#6170) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hajaj de még hogy emléxem...én voltam a falu bikája mert a c64 progikat emulátorból tudtam futtatni, mert lötyögtek az Enterprise 128k memóriájában :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6176) regvoltrossz válasza bitpork (#6175) üzenetére


regvoltrossz
tag

EP128 a legjobb! :C Nekem is volt, sőt még ma is megvan. Ha jól emlékszem két kiadvány kivételével megvan hozzá az összes könyv, magazin, újság, sőt az összes SPV és a Mikro Magazin erről szóló cikkei. Perifériák közül is olyanok mint eredeti EP egér, EP speakeasy és hasonlók. Mindössze két általam nagyon vágyott perifériát nem sikerült megszereznem: az egyik a hardveres Spectrum emu, a másik az eredeti EP nyomtató. Annak idején abban a Tisza Lajos (akkor még Lenin) körúti könyvesboltnak az emeletén volt egy direkt erre kialakított rész ahonnan a könyvek nagy része származik,valamint ott árultak hardveres Spectrum emut, amit szinte minden héten megnéztem, megfogdostam, de sajna pénzem sosem volt rá (8900ft-ba került akkor ami iszonyatosan sok pénz volt). Amikor végül leakciózták 7500-ra valaki azonnal elvitte előlem :O A nyomtató még nagyobb szívfájdalmam, ugyanis még az Enterpriseforever-en is azt írják, hogy az egy rendkívül ritka periféria és nem tudnak róla, hogy hazánkban egy-két darabnál több lett volna, hiszen még ma sincs senkinek a fanok közül. Nos én annó rátaláltam egyre. A Csillag térnél az egyik panelben valaki használt egy ilyet mégpedig úgy, hogy C64-hez volt hozzá egy átalakítója, mivel neki nem EP-je, hanem C64-e volt. A nyomtatót valami angol rokonától kapta ajándékba. Valami 20ezer körül adta akkor )93-ban), és mire meglett apénzem rá már megvette valaki. :(((
A szegedi Centrumban is volt akkor a műszaki osztályon külön EP128 részleg, meg az Oskola utcai számtekboltban is. Szerintem az ottani árúkészlet nagy részét is én vásároltam fel.. :U
Ez egyébként nagyon jó ár volt akkor egy nyomtatóért. Csak annak szemléltetésére, hogy mennyit változott a világ: 95-ben (akkor már PC-m is volt) hozzájutottam rendkívül kedvezményes áron egy Epson Stylus Color II-es nyomtatóhoz 40ezer körüli akciós áron (akkor vettem fel életem első bankhitelét) és a fél város engem irígyelt, hogy ilyen olcsón ilyen jó színes nyomtatóm van. :)

[ Szerkesztve ]

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#6177) regvoltrossz válasza regvoltrossz (#6176) üzenetére


regvoltrossz
tag

Javítás:
"Annak idején abban a Tisza Lajos (akkor még Lenin) körúti könyvesboltnak az emeletén volt egy direkt erre kialakított rész.. "
helyett így értendő:
"Annak idején abban a Tisza Lajos (akkor még Lenin) körúti könyvesboltnak az emeletén, amely ma orvosi szakkönyveket árul, volt egy direkt erre kialakított rész.."

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#6178) SirRasor


SirRasor
őstag

FTP-ről (vagy akárhogy) hogy lehet a _vti_cnf könyvtára(ka)t törölni? Még 2006-ban a FrontPage töltötte fel at atw-s és uw-s honlapomra. Nem tudom törölni, pedig 777-en áll az attribútuma. Mi a ****?

Make Love not war!

(#6179) pmheros


pmheros
senior tag

keresem a naná szó jelentését.
Pár értelmező szótárban már nem találtam, ki hol keresné ?

nem vagyok tökéletes

(#6180) Old fox válasza pmheros (#6179) üzenetére


Old fox
tag

itt van a válasz :C

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#6181) Rick4


Rick4
félisten

Fillérb@szók, ébresztő:

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6182) Rick4 válasza Rawulf (#6170) üzenetére


Rick4
félisten

Fitymabőr csere nem érdekli? :D Arrafelé egyébként is kuriózum.. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6183) ch003067 válasza Rick4 (#6181) üzenetére


ch003067
addikt

És hol a vödör ? :DDD

(#6184) ebegab92 válasza ch003067 (#6183) üzenetére


ebegab92
senior tag

A ládák előtt látszódik :D Szerintem úgy voltak vele,hogy a jóember pakolja tele :))

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#6185) Rick4 válasza ch003067 (#6183) üzenetére


Rick4
félisten

Igazad van, meg sem fordult a fejemben, hogy ez bárkinek fontos lehet, A kép alján látszik, nem kell félni, azt ingyen viheted. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6186) ebegab92 válasza Rick4 (#6185) üzenetére


ebegab92
senior tag

Az sincs ingyen...Azért is fizetni kell,még az újságért is,amit a postaládába dobnak.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#6187) Rick4 válasza ebegab92 (#6186) üzenetére


Rick4
félisten

De sokan nem azt nézik, még azt se, hogy ahol vásárol, ott minimálbérért alkalmazzák az eladókat, és kiviszik a hasznot az országból.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6188) veze válasza Rick4 (#6185) üzenetére


veze
őstag

a jó döntés az, ha be se megyek oda...
csak ezt elfelejtik aláírni..

(#6189) Rolly válasza Rick4 (#6187) üzenetére


Rolly
veterán

Akkor kérlek mond meg, hogy hol lehet venni magyar termelőktőől származó narancsot :) ... mert máris veszek akár 250 Ft / kilós áron is ...

a sparban majd nézd meg a termékek összetételét, és semmivel sem rosszabb a magyar/külföldi arány mint máshol :), s az sb-s termékek minősége jobb mint a tg-é - persze picivel drágább is (mindkét termékcsoport általában magyar termékekből áll)...

De kösz a narancsos képet mert a spanyol eu-s aldis narancs már kezd elfogyni :) ...

(#6190) Polemius válasza Rick4 (#6187) üzenetére


Polemius
aktív tag

Veszel részvényt, oszt' máris egy része a zsebedbe kerül, nem az országon kívülre. :P

"hol lehet venni magyar termelőktőől származó narancsot :)"
Van egy ilyen "cég", magyar narancs az emblémájuk, most rohad épp az ország nyakába az egész. :D

[ Szerkesztve ]

(#6191) finest válasza Rolly (#6189) üzenetére


finest
őstag

Csöbörből vödörbe...

Narancsot csak őstermelőtől!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#6192) Rick4 válasza Polemius (#6190) üzenetére


Rick4
félisten

"hol lehet venni magyar termelőktőől származó narancsot :)"
Van egy ilyen "cég", magyar narancs az emblémájuk, most rohad épp az ország nyakába az egész. :D

Na ez ma nálam mindent visz.. Csak az a baj, hogy a cég csődbe megy, és mi vagyunk a részvényesek... :DDD
Azt a narancsot meg egye az, aki rájuk szavazott. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6193) martonx válasza Polemius (#6190) üzenetére


martonx
veterán

ZRT-kben nehezen veszel részvényt, hacsak nem neveztek ki a menedzsmentbe...

Én kérek elnézést!

(#6194) ch003067 válasza Rick4 (#6185) üzenetére


ch003067
addikt

Jaah, akkor már értem :DDD

(#6195) Rolly


Rolly
veterán

Mi figyelünk a magyar / europai termékek vásárlására ...

(#6196) Rick4 válasza Rolly (#6195) üzenetére


Rick4
félisten

És mindezt írod egy kínában készült gépen.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6197) sss


sss
senior tag

Ilyen sűrített levegős spray-t, amivel a port lehet kifújni, azt hol kapok Szegeden? Tescoban esetleg?

(#6198) ebegab92 válasza Rick4 (#6196) üzenetére


ebegab92
senior tag

Amúgy ma már tényleg,szinte minden Kínában készül vagy onnan jön...A fokhagymától kezdve a PC-ken át az autókig MINDEN :Y

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#6199) fradi81 válasza sss (#6197) üzenetére


fradi81
veterán

Biztos van ott is, utoljára MM-be vettem.

moto g72, Ninebot d28e

(#6200) Rick4 válasza ebegab92 (#6198) üzenetére


Rick4
félisten

Kivéve a német üzletben megvehető spanyol narancs, amit románok szedtek le, és török kamionosok fuvaroztak kishazánkba. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.