Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) maláj válasza Rick4 (#5049) üzenetére


maláj
őstag

nekem is valami ilyesmit kellene csinálni a sajátommal :)
azzal a háromszög alakú szivaccsal kibélelni + átnézni, hogy mi az ami butáskodik benne :U

(#5052) Rick4 válasza maláj (#5051) üzenetére


Rick4
félisten

A mélyet is kitömtem vattával, sosem voltam reflexbasszus párti. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5053) maláj válasza Rick4 (#5052) üzenetére


maláj
őstag

biztos jó az amit mondassz csak kár, hogy nem értem ;]
na + a potival is baj van mert be kell szorítani, hogy a jobb oldal is szóljon :U :((

(#5054) totya694


totya694
őstag

BUÉK mindenkinek!

Üdv:Attila

(#5055) Rick4 válasza maláj (#5053) üzenetére


Rick4
félisten

[link] ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5056) maláj válasza Rick4 (#5055) üzenetére


maláj
őstag

jó de ezen kívül még ottvan a poti gubanc is úgyhogy valami szakit fel kell hajtanom ;]
aztán megcsinálna mindent egyben :D

(#5057) Vigyori74


Vigyori74
csendes tag

B.U.É.K.
Mindenkinek!

"Nem minden arany ami fénylik":)

(#5058) ritkaság


ritkaság
tag

Skacok senkinek sincs kefir gombája? :W

(#5059) pilóta válasza ritkaság (#5058) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem bármelyik éjjelnappaliban kapsz kefírt, abban van...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5060) SirRasor válasza bitpork (#5050) üzenetére


SirRasor
őstag

Na ilyenről nem is hallottam; utánanézek. Bár akkor meg ott tartunk, hogy ha nem kell a gép, akkor ki kell kapcsolni ehhez, majd ha megint kell, akkor újra be. HDD-nek nem előnyös, s még macerás is.

Az volna a legjobb, ha végre elérnének arra a szintre CPU VGA meg minden téren, hogy majdnem 0 W-ot fogyasszon, ha nem terhelődik. Szerintem haladnak is szépen, mert mostanság CPU+VGA terheléstől függően akár 1/3-al is visszafoghatja a fogyasztást üresjáratban. 5 évvel ezelőtt ilyen nem volt, szóval reménykedem :)

Make Love not war!

(#5061) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Kb 1 hét múlva kiadó lesz egy 2 szobás, 55 m2-es, 2. emeleti panellakás. Akit érdekel írjon privit!

Üdv!

(#5062) skopy


skopy
tag

Valakinek nem kell 8k ért komplett p3 -as monitorral ?

[ Szerkesztve ]

Az akasztott embert, még az ág is húzza.

(#5063) pintyesz


pintyesz
senior tag

B.U.É.K minden kedves fórumozónak!

[ Szerkesztve ]

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#5064) ebegab92 válasza SirRasor (#5060) üzenetére


ebegab92
senior tag

Használjunk Pentium 3-as gépeket :)) Azok fogyasztottak 45-50W-ot

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#5065) ebegab92


ebegab92
senior tag

Boldog Új Évet kívánok Mindenkinek!!! :DD

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#5066) Rick4 válasza ebegab92 (#5064) üzenetére


Rick4
félisten

Azt is számold bele, hogy akármit csinálsz 5x annyi ideig fog tartani, tehát buktad a harmadnyi fogyasztást... :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5067) ch003067 válasza ebegab92 (#5064) üzenetére


ch003067
addikt

Atom PC-t kell használni, ha azt akarod, hogy keveset fogyasszon a gép.

Alaplapon integrálva van a CPU, a VGA, kell bele egy 250W-s táp, meg egy winyó, és mehet is.

(#5068) lorcsi


lorcsi
veterán

van e kimaradva valakinek mol matricája
ha van fölöslegesed megveszem

(#5069) SirRasor válasza ch003067 (#5067) üzenetére


SirRasor
őstag

Inkább Fit2PC, de az meg irreálisan sokba kerül. Mondjuk ha 10k-ba kerülne, akkor gondolkodás nélkül beléje fektetnék.

Make Love not war!

(#5070) ch003067 válasza SirRasor (#5069) üzenetére


ch003067
addikt

Háth, igen, elég drága sajnos, de mondjuk egy használtat (elég jót) kompletten kilehet már hozni 45.000ftból is.

(#5071) Rick4


Rick4
félisten

Ez jó:

Ha valaki huszonkét évesen integrálódni akar egy reménytelenül szar társadalomba, akkor tényleg menjen a p…ba.

Tarr Béla filmrendező (Vas Népe, június 25.)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5072) macilaci78 válasza macilaci78 (#4288) üzenetére


macilaci78
nagyúr

No, megvan a tapasztalat, bár még nem teljes.

A 10+ éves Energizer 2500mAh-s 2500-as akkukat 2,08-2,2Ah-ra tudta feltölteni refresh üzemmódban. Ezek az akkuk tavaly nyáron 10 perc után már érezhetően halványultak elemlámpában, majd egy óra után már csap pislákoltak. Most egy óra használat után is vakítanak ugyanabban a lámpában.
A AAA méretű 800mAh-oskat 650-750mAh-ra töltötte fel, csak ezt nincs mivel próbálnom.
Az 5 éves Xenergy 2700mAh akkukat pedig 1700-1800mAh-ig. Ezeket eleve wireless bill+egér kombóba vettem, meglátom, most mit adnak elő.

Összességében megérte megvenni ezt a töltőt, 20db AA és 6db AAA méretű régi akkura.
Azért az Eneloop zsenéroz még, de nem szükségszerű. Valakinek tapasztalata, hogy ha most veszem meg és sokáig nem használom, mennyiben romlik az életciklusa?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5073) azbest


azbest
félisten

áá ma nincs donpepe, éhen halok :O na jó akkor főzök valamit :B

(#5074) macilaci78 válasza azbest (#5073) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Pizzatorony, Pizzafutár üzemel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5075) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Szegeden vagy a környéken tudtok ajánlani gyártót/kereskedőt, akinél magánházba bejárati ajtót, hőszig. ablakokat lehet vásárolni?

Esetleg érdekelne visszamaradt építkezési áru is.

(#5076) lorcsi válasza Alex123 (#5075) üzenetére


lorcsi
veterán

Ajánlom az Arany Ablakot. Hmvhelyiek, de van a Bakay N utcában boltjuk. Feltétlenül alkudj! Műanyag nyílászáróban ők a legolcsóbbak.

(#5077) macilaci78 válasza Alex123 (#5075) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vásárhelyi Ablakgyár Kft, van Szegeden is mintatermük.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5078) veze válasza Alex123 (#5075) üzenetére


veze
őstag

ablakgyártás, ajtógyártás
müanyagbol csinálnak méretre
Hondela
Szeged-Tápé, Kôrös sor 50
én velük dolgoztattam és a legjobb árajánlatuk volt vagy 5-6 megkérdezett közül és korrekt jo munkat csináltak garancia stb

fára is tudok sándorfalvit aki nagyon szépen dolgozik mérrt után de kb jóval többe kerül mint a műanyag
vele is dolgoztattam és hát.. le a kalappal csak késöbb már nem tudtam megfizetni..

[ Szerkesztve ]

(#5079) Alex123


Alex123
senior tag

Megnézem őket, köszönöm.

veze: a sándorfalvi elérhetőségét elkérhetem?

(#5080) veze válasza Alex123 (#5079) üzenetére


veze
őstag

priviben elment

(#5081) ErőVarázsló válasza veze (#5078) üzenetére


ErőVarázsló
tag

FÁVAL CSAK A GOND VAN

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#5082) ben800 válasza ErőVarázsló (#5081) üzenetére


ben800
aktív tag

Nálunk meg a műanyaggal van a gond,panel program powa....
3-4 éve megcsinálták az ablakokat valami panel programban és hát 2 éve csak a hideg jön be.....
Apróbb kis helyeken de csak az egyik évről a másikra...
A garancia felől érdeklődtünk és azt mondták rá hogy bocs de nincs rá.....
Hát ez nagyon jó,vagyis ha én fűtök akkor az utcára fűtök......

(#5083) macilaci78 válasza ben800 (#5082) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az ablaktok és a fal közt jön a hideg? Vagy a tok és az ablakszárny közt? Előbbinél kókány volt a beszerelés, utóbbinál magára a szerkezetre adtak szavatosságot, lehet kilincselni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5084) bitpork válasza macilaci78 (#5083) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Komolyan azt hiszed h a vállalkozó még nem szűnt meg? o0

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#5085) veze válasza ErőVarázsló (#5081) üzenetére


veze
őstag

nekem nincs ..a 2000-ben cserélt méret utánkészített a régi gerébtokba szerelt faablakokkal. még csak nem is vetemedett. egy belső nyílászáró kivételével mind igy lett cserélve és szépek jók. de ma már nem tudnám megfizetni, csak a müanyag kivitelt :(
és az az ablakos vállalkozó aki ezeket készitette még most sem szűnt meg..
Lehet hogy azért mert jól dolgozik?
ha a tok és a szárny között jön be, és első évben nem, akkor a vasalat újra beállításával lehet korrigálni. Ezt meg onnan tudom hogy a Hondela készített egy műanyag ablakot nekem és megválaszthattam azt is milyen vasalatot kérek bele. ilyet ennyié és ezt tudja, vagy olyat annyié és az azt tudja ( pl résszellőzés funkció)
többféle vasalatok vannak, az is lehet hogy maga az ablak olcsóbb minőségű vasalattal készült. de be lehet állítani legalábbis megprobálni.

[ Szerkesztve ]

(#5086) macilaci78 válasza bitpork (#5084) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha a tok és a fal közt szelel, purhab. Oké, esztétikailag mindenképp hozzá kell nyúlni, de komoly szakértelmet nem igényel.
Ha a tok és az ablakszárny között van gond, akkor maga az ablak, mint tárgy az, ami a problémás, annak a gyártója csak nem szűnt meg. De mint elhangzott, itt se biztos, hogy komoly a probléma.

Fa nyílászáróra visszatérve: 5, 10, 20, 30 év múlva mit fog előadni? Egy fa ablak sokkal több gondoskodást, ápolást követel meg, mint a műanyag. Jobban befolyásolja a napsütés, UV, hő, páratartalom, mint a műanyagot. Szebb, ez biztos, de ha nem kisipari módon készült, problémás lehet. Nem sokan szárítják 2-3 évet megfelelő helyen a deszkákat, ipari szárítás meg ehhez képest tessék-lássék. Saját tapasztalat, 5-7 évig volt padláson a fenyőpalló, mire felhasználásra került kazettás lambériánál és konyhabútornál. Nem vetemedett, nincs megrepedve, elszíneződve, pedig pácolva nem lett, csak lakkozva, de azt vagy 5 sorral.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5087) ch003067


ch003067
addikt

Halihó!

még mindig eladó egy Western Digital 2tb-s merevlemez.
Adatok : 1napos, 100 / 100 %-os, 64mb cache, SAta2, Caviar Green.

(#5088) ben800 válasza macilaci78 (#5083) üzenetére


ben800
aktív tag

A tok és az ablakszárny....
Apámnak a 15 éves faablakokkal semmi gondja nincs....

(#5089) bitpork válasza macilaci78 (#5086) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Amit írtál a fa problémájaként, az mind csak is kizárólag a műanyagnál jelentkezik :D
Apám műbútor asztalos, és az általa csinált ablakokat 71 től 2008-ig hiba nélkül lehetett használni. Utóbb is csak a dupla üveg miatt lettek kicserélve.
Az meg alap tézis hogy ha lakkozol v felület festesz fát, úgy hogy nem hagysz neki felületet levegőzni, akkor elrothad.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#5090) macilaci78


macilaci78
nagyúr

No, nem értek hozzá. :)
Azt tudom, hogy ami fa ablakokkal találkoztam eddig, egy sem volt annyira patent, mint a műanyagok. Az is igaz, hogy a fák 20+ évesek voltak, a műanyagok viszont max 10. Nem reprezentatív a minta.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5091) pmheros válasza macilaci78 (#5090) üzenetére


pmheros
senior tag

kb 70 -ben épült az a téglablokkos amiben lakok. A benne lévő fa ablakok is ilyen idősek lehetnek. Semmi bajuk nincs, leszámítva hogy egy kis festés itt ott elkélne. Amióta gumi "csíkot" tettem rájuk azóta ugyan olyan jól zárnak mint a szintén gumit "csíkot" használó műanyag ablakok.

nem vagyok tökéletes

(#5092) Rick4 válasza pmheros (#5091) üzenetére


Rick4
félisten

Nem a vetemedés, meg a gumicsík lesz a kérdés, ha az ablak maga jól zár, az üvegfelületén akkor is 3x annyi meleget enged ki, mint a modern ablakok.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5093) Polemius


Polemius
aktív tag

Google kamerás autót látott valaki a városban?

(#5094) pmheros válasza Rick4 (#5092) üzenetére


pmheros
senior tag

az új ablakok melyik tulajdonsága miatt van ez így ?
tényleg érdekel

az új gyártású fa ablakok is rosszabbak ?

nem vagyok tökéletes

(#5095) ben800


ben800
aktív tag

Amúgy lehetne-e egy olyan kérdésem hogy egy ilyen ablaknak menyi a cseréje esetleg a javítása,ami beengedi a hideget???
Mérettel sajna nem tudok szolgálni,de olyan közepes méretű kis szobai ablak lenne ....

(#5096) Pho3bus


Pho3bus
tag

BUÉK :)

[ Szerkesztve ]

(#5097) macilaci78 válasza pmheros (#5094) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A régi ablakban van egy szem üveglap, az új ablakban 2 üveglap, közte gáz (nem levegő), ez leszigetelve. A profiknál az ablaküveg anyaga önmagában is rosszabb hővezető képességekkel rendelkezik. Létezik olyan hőszigetelő tulajdonsággal rendelkező üveg, ami ilyen szempontból erősebb a 40-es blokktéglából épített falnál, csak ez az üveg sajnos tejfehér, nem áttetsző.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5098) Frenky89 válasza Polemius (#5093) üzenetére


Frenky89
őstag

Én kb. November magasságában láttam a dugótéren. Miért?

(#5099) Pho3bus válasza Polemius (#5093) üzenetére


Pho3bus
tag

Ma ment el előttem.

(#5100) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Valakinek nincs ilyenje? Vagy hol tudok kapni?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.